Mozda nisi odabrao opciju sa TN jer ima i to. Ali hajde to manje vise, ja mislim da ce ti sigurno otvoriti paket jer dolazi iz UK, jos pogotovo ako je malo vece a graficka kartica ako je u kutiji sigurno ima oblik neces skupljeg tako da.... budi spreman platiti jos nekih 30ak % na tu cijenuchoxnox wrote:Btw. kakva su vam carinska iskustva sa robom vrijednosti $50+ koja je poslana bez koda za pracenje? Meni Britanac poslao neku graficku karticu za koju trenutno ne znam ni gdje je ni sta je. Hajde ako ne stigne uvijek se moze rijesiti sa Ebayom, ali me interesuje da li ce otvarati paket? Recimo prije ovih speditera mi je doslo neko postolje bas potesko (preko 1,5 kg), bez koda za pracenje i nisu ni otvarali paket.
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#14101 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#14102 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sa Ebaya kupujem vec gotovo 10 godina tako da sam poprilicno siguran da nisam previdio opciju sa TN-omjahac96 wrote:Mozda nisi odabrao opciju sa TN jer ima i to.
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#14103 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Da se ispravim, neki prodavaci nude i opciju sa TN ali tada platite 1-2$ skuplje u zavisnosti koliko prodavac trazi, eh etochoxnox wrote:Sa Ebaya kupujem vec gotovo 10 godina tako da sam poprilicno siguran da nisam previdio opciju sa TN-omjahac96 wrote:Mozda nisi odabrao opciju sa TN jer ima i to.
-
Spacedust
- Posts: 44
- Joined: 30/01/2017 14:43
#14104 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
I meni je paket stigao 30.3 al jos ga nisam dobio 18 eura vrijednost paketa, mozda nemaju kad od silnog masiranjachoxnox wrote:Sta je ovo opet neki zastoj? Vidim gore da nije samo kod mene.
2017-03-31 18:52 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
- thekupus
- Posts: 7388
- Joined: 25/06/2011 22:38
#14105 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Raja, znam da medju vama ima dosta iskusnih korisnika ebaya, pa rekoh da provjerim sta mislite prije nego iskesiram dosta love.
Naime, ova kamera je kod ostalih britanskih prodavaca 950 funti i vise, a kod ovog stoji 860. http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-80D ... SwPCVX4a-S
Eh sad, lik ima 700 pozitivnih feedbacka, i 5 negativnih, a te je ebay izbrisao, pise item lost in tranzit, refund given.
Meni izgleda dobro, ali vodim se onom- ako je previse dobro da bi bilo istinito, i nije. Ne bih kupovao u BiH, vec bi mi brat kupio u Londonu i donio kad bude dolazio.
Sta vi mislite?
Naime, ova kamera je kod ostalih britanskih prodavaca 950 funti i vise, a kod ovog stoji 860. http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-80D ... SwPCVX4a-S
Eh sad, lik ima 700 pozitivnih feedbacka, i 5 negativnih, a te je ebay izbrisao, pise item lost in tranzit, refund given.
Meni izgleda dobro, ali vodim se onom- ako je previse dobro da bi bilo istinito, i nije. Ne bih kupovao u BiH, vec bi mi brat kupio u Londonu i donio kad bude dolazio.
Sta vi mislite?
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14106 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Graničar te ne može zeznuti, možes samo sam sebe zeznuti ako ga to prijaviš doborovoljno.friskyoreo wrote:Pozdrav. Kupio sam u EU Xbox. I sa autobusom ću ga prevesti u BiH. Da li me granicari mogu zezati i da li moram platiti neke dažbine? Hvala
Ako te pita ima šta za prijavit, reci "samo lične stvari".
Ako ga nađu pravi se retardiran, i da nisi znao.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14107 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
jahac ne odustaje od svoje teroije da mozes izabrati sa ili bez TN broja na ebay.jahac96 wrote:Mozda nisi odabrao opciju sa TN jer ima i to. Ali hajde to manje vise, ja mislim da ce ti sigurno otvoriti paket jer dolazi iz UK, jos pogotovo ako je malo vece a graficka kartica ako je u kutiji sigurno ima oblik neces skupljeg tako da.... budi spreman platiti jos nekih 30ak % na tu cijenuchoxnox wrote:Btw. kakva su vam carinska iskustva sa robom vrijednosti $50+ koja je poslana bez koda za pracenje? Meni Britanac poslao neku graficku karticu za koju trenutno ne znam ni gdje je ni sta je. Hajde ako ne stigne uvijek se moze rijesiti sa Ebayom, ali me interesuje da li ce otvarati paket? Recimo prije ovih speditera mi je doslo neko postolje bas potesko (preko 1,5 kg), bez koda za pracenje i nisu ni otvarali paket.
Imas li kakav screenshoot ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#14108 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Naravno da mozes, ako to seller ponudi. To su vecinom opcije koje se placaju od 1 do 4$ i uredno dobijes TN.
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#14109 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nikakav problem, evo ti artikal na kojem imas opciju da platis i da ti posalje sa TN samo procitaj dole opsirnije http://www.ebay.com/itm/322305647185?_t ... EBIDX%3AITvictom wrote: jahac ne odustaje od svoje teroije da mozes izabrati sa ili bez TN broja na ebay.![]()
Imas li kakav screenshoot ?
Ovakvih prodavaca imate koliko hocete samo treba nekad malo pogledati prije nego se kupi...
Alal si se ti naklatio zbog mene sto rekoh da si profesionalac za baterije
- japasmipin
- Posts: 58
- Joined: 18/02/2015 15:13
#14110 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Shippingjahac96 wrote:Nikakav problem, evo ti artikal na kojem imas opciju da platis i da ti posalje sa TN samo procitaj dole opsirnije http://www.ebay.com/itm/322305647185?_t ... EBIDX%3AITvictom wrote: jahac ne odustaje od svoje teroije da mozes izabrati sa ili bez TN broja na ebay.![]()
Imas li kakav screenshoot ?
Ovakvih prodavaca imate koliko hocete samo treba nekad malo pogledati prije nego se kupi...
Alal si se ti naklatio zbog mene sto rekoh da si profesionalac za baterijene smije se covjek nasaliti
01. We ship to USA, CA,AU and other countries from China.
02. Orders will be shipped in 1 business day after payment cleared.
03. We Ship to your Ebay Order Detail Address. Please make sure your eBay address is as same as your shipping address before making payment. Thank you!
04.Shipping to USA. Economy Shipping and ePacket delivery are both available. Economy Shipping will cost 7-15 days with tracking number, ePacket delivery will cost 15-30 days without tracking number.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#14111 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa to je to, Standard International Shipping ima TN i placa se.
- japasmipin
- Posts: 58
- Joined: 18/02/2015 15:13
#14112 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Za Ameriku.un1ted wrote:Pa to je to, Standard International Shipping ima TN i placa se.
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#14113 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kinezi znaju engleski kao ja francuski, mislim da se odnosila samo prva recenica za ameriku, ako ne vjerujes kupi i vidjet ces da ces dobiti TNjapasmipin wrote: Za Ameriku.
-
luxferre
- Posts: 933
- Joined: 25/07/2009 00:23
#14114 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Gdje mogu pronaći malo kvalitetnije majice sa logom Prison Break. Neka preporuka?
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14115 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Last edited by victom on 13/02/2021 05:21, edited 1 time in total.
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
#14116 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
YD322599465YW
dje ovaj moj trenutno ?
dje ovaj moj trenutno ?
-
toure123
- Posts: 569
- Joined: 23/06/2014 22:20
#14117 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Stigao ti je u Sarajevo.... Trebao bi biti vec kod tebe za koji danundefined007 wrote:YD322599465YW
dje ovaj moj trenutno ?
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#14118 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Donio mi je postar ovo jucer, a jos uvijek stoji samo ova poruka. Nema vise ono "Otprema posiljke u uvozu prema:".choxnox wrote:Sta je ovo opet neki zastoj? Vidim gore da nije samo kod mene.
2017-03-31 18:52 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#14119 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sta im znaci ovo "(Body only)"? Da to nije samo kuciste aparata bez elektronike?thekupus wrote:Raja, znam da medju vama ima dosta iskusnih korisnika ebaya, pa rekoh da provjerim sta mislite prije nego iskesiram dosta love.
Naime, ova kamera je kod ostalih britanskih prodavaca 950 funti i vise, a kod ovog stoji 860. http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-80D ... SwPCVX4a-S
Eh sad, lik ima 700 pozitivnih feedbacka, i 5 negativnih, a te je ebay izbrisao, pise item lost in tranzit, refund given.
Meni izgleda dobro, ali vodim se onom- ako je previse dobro da bi bilo istinito, i nije. Ne bih kupovao u BiH, vec bi mi brat kupio u Londonu i donio kad bude dolazio.
Sta vi mislite?
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#14120 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa da, upravu sam. Evo na slikama gdje je poklopac objektiva otvoren vidi se supljina bez objektiva. Znaci ovo ti je samo kuciste aparata.choxnox wrote:Sta im znaci ovo "(Body only)"? Da to nije samo kuciste aparata bez elektronike?thekupus wrote:Raja, znam da medju vama ima dosta iskusnih korisnika ebaya, pa rekoh da provjerim sta mislite prije nego iskesiram dosta love.
Naime, ova kamera je kod ostalih britanskih prodavaca 950 funti i vise, a kod ovog stoji 860. http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-80D ... SwPCVX4a-S
Eh sad, lik ima 700 pozitivnih feedbacka, i 5 negativnih, a te je ebay izbrisao, pise item lost in tranzit, refund given.
Meni izgleda dobro, ali vodim se onom- ako je previse dobro da bi bilo istinito, i nije. Ne bih kupovao u BiH, vec bi mi brat kupio u Londonu i donio kad bude dolazio.
Sta vi mislite?
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#14121 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Body only kad se prica o SLR znaci da je samo tijelo aparata bez objektiva. Sva elektronika (a posebno za te pare) bi trebala biti unutra. Objektive treba kupiti posebno.choxnox wrote:Pa da, upravu sam. Evo na slikama gdje je poklopac objektiva otvoren vidi se supljina bez objektiva. Znaci ovo ti je samo kuciste aparata.choxnox wrote:Sta im znaci ovo "(Body only)"? Da to nije samo kuciste aparata bez elektronike?thekupus wrote:Raja, znam da medju vama ima dosta iskusnih korisnika ebaya, pa rekoh da provjerim sta mislite prije nego iskesiram dosta love.
Naime, ova kamera je kod ostalih britanskih prodavaca 950 funti i vise, a kod ovog stoji 860. http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-80D ... SwPCVX4a-S
Eh sad, lik ima 700 pozitivnih feedbacka, i 5 negativnih, a te je ebay izbrisao, pise item lost in tranzit, refund given.
Meni izgleda dobro, ali vodim se onom- ako je previse dobro da bi bilo istinito, i nije. Ne bih kupovao u BiH, vec bi mi brat kupio u Londonu i donio kad bude dolazio.
Sta vi mislite?
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#14122 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Moze biti, ne razumijem se bas u SLR i nacin kupoprodaje istih. Znam samo da treba biti veoma oprezan i dobro iscitati opis artikla nakon sto sam vidio da je neki lik praznu kutiju Xbox-a platio oko $500...alica.k wrote:Body only kad se prica o SLR znaci da je samo tijelo aparata bez objektiva. Sva elektronika (a posebno za te pare) bi trebala biti unutra. Objektive treba kupiti posebno.
Ah, evo ga:

- thekupus
- Posts: 7388
- Joined: 25/06/2011 22:38
#14123 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
choxnox wrote:Pa da, upravu sam. Evo na slikama gdje je poklopac objektiva otvoren vidi se supljina bez objektiva. Znaci ovo ti je samo kuciste aparata.choxnox wrote:Sta im znaci ovo "(Body only)"? Da to nije samo kuciste aparata bez elektronike?thekupus wrote:Raja, znam da medju vama ima dosta iskusnih korisnika ebaya, pa rekoh da provjerim sta mislite prije nego iskesiram dosta love.
Naime, ova kamera je kod ostalih britanskih prodavaca 950 funti i vise, a kod ovog stoji 860. http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-80D ... SwPCVX4a-S
Eh sad, lik ima 700 pozitivnih feedbacka, i 5 negativnih, a te je ebay izbrisao, pise item lost in tranzit, refund given.
Meni izgleda dobro, ali vodim se onom- ako je previse dobro da bi bilo istinito, i nije. Ne bih kupovao u BiH, vec bi mi brat kupio u Londonu i donio kad bude dolazio.
Sta vi mislite?
to je to, objektive imam, ali mi tijelo fali
sa nekim bezveznim objektivima cijena ide preko 1000 funti
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#14124 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ta poruka se samo ubacivala ako je pošiljka prethodno bila na carini.choxnox wrote:Donio mi je postar ovo jucer, a jos uvijek stoji samo ova poruka. Nema vise ono "Otprema posiljke u uvozu prema:".choxnox wrote:Sta je ovo opet neki zastoj? Vidim gore da nije samo kod mene.
2017-03-31 18:52 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#14125 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Koga zvati, jer nisam jos dobio
Postara znam, zvao ga kaze nema nista.2017.04.03 18:54 (GMT-7): 【BOSNIA AND HERZEGOVINA,71003】Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
2017.04.03 12:51 (GMT-7): 【BOSNIA AND HERZEGOVINA,71003】Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
2017.04.03 03:54 (GMT-7): Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
