Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#14101 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

choxnox wrote:Btw. kakva su vam carinska iskustva sa robom vrijednosti $50+ koja je poslana bez koda za pracenje? Meni Britanac poslao neku graficku karticu za koju trenutno ne znam ni gdje je ni sta je. Hajde ako ne stigne uvijek se moze rijesiti sa Ebayom, ali me interesuje da li ce otvarati paket? Recimo prije ovih speditera mi je doslo neko postolje bas potesko (preko 1,5 kg), bez koda za pracenje i nisu ni otvarali paket.
Mozda nisi odabrao opciju sa TN jer ima i to. Ali hajde to manje vise, ja mislim da ce ti sigurno otvoriti paket jer dolazi iz UK, jos pogotovo ako je malo vece a graficka kartica ako je u kutiji sigurno ima oblik neces skupljeg tako da.... budi spreman platiti jos nekih 30ak % na tu cijenu
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#14102 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

jahac96 wrote:Mozda nisi odabrao opciju sa TN jer ima i to.
Sa Ebaya kupujem vec gotovo 10 godina tako da sam poprilicno siguran da nisam previdio opciju sa TN-om :D
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#14103 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

choxnox wrote:
jahac96 wrote:Mozda nisi odabrao opciju sa TN jer ima i to.
Sa Ebaya kupujem vec gotovo 10 godina tako da sam poprilicno siguran da nisam previdio opciju sa TN-om :D
Da se ispravim, neki prodavaci nude i opciju sa TN ali tada platite 1-2$ skuplje u zavisnosti koliko prodavac trazi, eh eto :D
Spacedust
Posts: 44
Joined: 30/01/2017 14:43

#14104 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Spacedust »

choxnox wrote:Sta je ovo opet neki zastoj? Vidim gore da nije samo kod mene.
2017-03-31 18:52 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
I meni je paket stigao 30.3 al jos ga nisam dobio 18 eura vrijednost paketa, mozda nemaju kad od silnog masiranja :izet:
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#14105 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by thekupus »

Raja, znam da medju vama ima dosta iskusnih korisnika ebaya, pa rekoh da provjerim sta mislite prije nego iskesiram dosta love.

Naime, ova kamera je kod ostalih britanskih prodavaca 950 funti i vise, a kod ovog stoji 860. http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-80D ... SwPCVX4a-S

Eh sad, lik ima 700 pozitivnih feedbacka, i 5 negativnih, a te je ebay izbrisao, pise item lost in tranzit, refund given.

Meni izgleda dobro, ali vodim se onom- ako je previse dobro da bi bilo istinito, i nije. Ne bih kupovao u BiH, vec bi mi brat kupio u Londonu i donio kad bude dolazio.

Sta vi mislite?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14106 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

friskyoreo wrote:Pozdrav. Kupio sam u EU Xbox. I sa autobusom ću ga prevesti u BiH. Da li me granicari mogu zezati i da li moram platiti neke dažbine? Hvala
:)
Graničar te ne može zeznuti, možes samo sam sebe zeznuti ako ga to prijaviš doborovoljno. :lol:

Ako te pita ima šta za prijavit, reci "samo lične stvari".
Ako ga nađu pravi se retardiran, i da nisi znao.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14107 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

jahac96 wrote:
choxnox wrote:Btw. kakva su vam carinska iskustva sa robom vrijednosti $50+ koja je poslana bez koda za pracenje? Meni Britanac poslao neku graficku karticu za koju trenutno ne znam ni gdje je ni sta je. Hajde ako ne stigne uvijek se moze rijesiti sa Ebayom, ali me interesuje da li ce otvarati paket? Recimo prije ovih speditera mi je doslo neko postolje bas potesko (preko 1,5 kg), bez koda za pracenje i nisu ni otvarali paket.
Mozda nisi odabrao opciju sa TN jer ima i to. Ali hajde to manje vise, ja mislim da ce ti sigurno otvoriti paket jer dolazi iz UK, jos pogotovo ako je malo vece a graficka kartica ako je u kutiji sigurno ima oblik neces skupljeg tako da.... budi spreman platiti jos nekih 30ak % na tu cijenu
jahac ne odustaje od svoje teroije da mozes izabrati sa ili bez TN broja na ebay. :D
Imas li kakav screenshoot ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#14108 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

Naravno da mozes, ako to seller ponudi. To su vecinom opcije koje se placaju od 1 do 4$ i uredno dobijes TN.
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#14109 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

victom wrote: jahac ne odustaje od svoje teroije da mozes izabrati sa ili bez TN broja na ebay. :D
Imas li kakav screenshoot ?
Nikakav problem, evo ti artikal na kojem imas opciju da platis i da ti posalje sa TN samo procitaj dole opsirnije http://www.ebay.com/itm/322305647185?_t ... EBIDX%3AIT
Ovakvih prodavaca imate koliko hocete samo treba nekad malo pogledati prije nego se kupi...
Alal si se ti naklatio zbog mene sto rekoh da si profesionalac za baterije :roll: ne smije se covjek nasaliti
User avatar
japasmipin
Posts: 58
Joined: 18/02/2015 15:13

#14110 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by japasmipin »

jahac96 wrote:
victom wrote: jahac ne odustaje od svoje teroije da mozes izabrati sa ili bez TN broja na ebay. :D
Imas li kakav screenshoot ?
Nikakav problem, evo ti artikal na kojem imas opciju da platis i da ti posalje sa TN samo procitaj dole opsirnije http://www.ebay.com/itm/322305647185?_t ... EBIDX%3AIT
Ovakvih prodavaca imate koliko hocete samo treba nekad malo pogledati prije nego se kupi...
Alal si se ti naklatio zbog mene sto rekoh da si profesionalac za baterije :roll: ne smije se covjek nasaliti
Shipping

01. We ship to USA, CA,AU and other countries from China.

02. Orders will be shipped in 1 business day after payment cleared.

03. We Ship to your Ebay Order Detail Address. Please make sure your eBay address is as same as your shipping address before making payment. Thank you!

04.Shipping to USA. Economy Shipping and ePacket delivery are both available. Economy Shipping will cost 7-15 days with tracking number, ePacket delivery will cost 15-30 days without tracking number.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#14111 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

Pa to je to, Standard International Shipping ima TN i placa se.
User avatar
japasmipin
Posts: 58
Joined: 18/02/2015 15:13

#14112 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by japasmipin »

un1ted wrote:Pa to je to, Standard International Shipping ima TN i placa se.
Za Ameriku.
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#14113 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

japasmipin wrote: Za Ameriku.
Kinezi znaju engleski kao ja francuski, mislim da se odnosila samo prva recenica za ameriku, ako ne vjerujes kupi i vidjet ces da ces dobiti TN :D
luxferre
Posts: 933
Joined: 25/07/2009 00:23

#14114 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by luxferre »

Gdje mogu pronaći malo kvalitetnije majice sa logom Prison Break. Neka preporuka?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14115 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

:sretan:
Last edited by victom on 13/02/2021 05:21, edited 1 time in total.
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#14116 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by undefined007 »

YD322599465YW

dje ovaj moj trenutno ? :D
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#14117 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by toure123 »

undefined007 wrote:YD322599465YW

dje ovaj moj trenutno ? :D
Stigao ti je u Sarajevo.... Trebao bi biti vec kod tebe za koji dan :)
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#14118 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

choxnox wrote:Sta je ovo opet neki zastoj? Vidim gore da nije samo kod mene.
2017-03-31 18:52 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
Donio mi je postar ovo jucer, a jos uvijek stoji samo ova poruka. Nema vise ono "Otprema posiljke u uvozu prema:".
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#14119 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

thekupus wrote:Raja, znam da medju vama ima dosta iskusnih korisnika ebaya, pa rekoh da provjerim sta mislite prije nego iskesiram dosta love.

Naime, ova kamera je kod ostalih britanskih prodavaca 950 funti i vise, a kod ovog stoji 860. http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-80D ... SwPCVX4a-S

Eh sad, lik ima 700 pozitivnih feedbacka, i 5 negativnih, a te je ebay izbrisao, pise item lost in tranzit, refund given.

Meni izgleda dobro, ali vodim se onom- ako je previse dobro da bi bilo istinito, i nije. Ne bih kupovao u BiH, vec bi mi brat kupio u Londonu i donio kad bude dolazio.

Sta vi mislite?
Sta im znaci ovo "(Body only)"? Da to nije samo kuciste aparata bez elektronike?
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#14120 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

choxnox wrote:
thekupus wrote:Raja, znam da medju vama ima dosta iskusnih korisnika ebaya, pa rekoh da provjerim sta mislite prije nego iskesiram dosta love.

Naime, ova kamera je kod ostalih britanskih prodavaca 950 funti i vise, a kod ovog stoji 860. http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-80D ... SwPCVX4a-S

Eh sad, lik ima 700 pozitivnih feedbacka, i 5 negativnih, a te je ebay izbrisao, pise item lost in tranzit, refund given.

Meni izgleda dobro, ali vodim se onom- ako je previse dobro da bi bilo istinito, i nije. Ne bih kupovao u BiH, vec bi mi brat kupio u Londonu i donio kad bude dolazio.

Sta vi mislite?
Sta im znaci ovo "(Body only)"? Da to nije samo kuciste aparata bez elektronike?
Pa da, upravu sam. Evo na slikama gdje je poklopac objektiva otvoren vidi se supljina bez objektiva. Znaci ovo ti je samo kuciste aparata.
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#14121 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by alica.k »

choxnox wrote:
choxnox wrote:
thekupus wrote:Raja, znam da medju vama ima dosta iskusnih korisnika ebaya, pa rekoh da provjerim sta mislite prije nego iskesiram dosta love.

Naime, ova kamera je kod ostalih britanskih prodavaca 950 funti i vise, a kod ovog stoji 860. http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-80D ... SwPCVX4a-S

Eh sad, lik ima 700 pozitivnih feedbacka, i 5 negativnih, a te je ebay izbrisao, pise item lost in tranzit, refund given.

Meni izgleda dobro, ali vodim se onom- ako je previse dobro da bi bilo istinito, i nije. Ne bih kupovao u BiH, vec bi mi brat kupio u Londonu i donio kad bude dolazio.

Sta vi mislite?
Sta im znaci ovo "(Body only)"? Da to nije samo kuciste aparata bez elektronike?
Pa da, upravu sam. Evo na slikama gdje je poklopac objektiva otvoren vidi se supljina bez objektiva. Znaci ovo ti je samo kuciste aparata.
Body only kad se prica o SLR znaci da je samo tijelo aparata bez objektiva. Sva elektronika (a posebno za te pare) bi trebala biti unutra. Objektive treba kupiti posebno.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#14122 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

alica.k wrote:Body only kad se prica o SLR znaci da je samo tijelo aparata bez objektiva. Sva elektronika (a posebno za te pare) bi trebala biti unutra. Objektive treba kupiti posebno.
Moze biti, ne razumijem se bas u SLR i nacin kupoprodaje istih. Znam samo da treba biti veoma oprezan i dobro iscitati opis artikla nakon sto sam vidio da je neki lik praznu kutiju Xbox-a platio oko $500...

Ah, evo ga:

Image
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#14123 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by thekupus »

choxnox wrote:
choxnox wrote:
thekupus wrote:Raja, znam da medju vama ima dosta iskusnih korisnika ebaya, pa rekoh da provjerim sta mislite prije nego iskesiram dosta love.

Naime, ova kamera je kod ostalih britanskih prodavaca 950 funti i vise, a kod ovog stoji 860. http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-80D ... SwPCVX4a-S

Eh sad, lik ima 700 pozitivnih feedbacka, i 5 negativnih, a te je ebay izbrisao, pise item lost in tranzit, refund given.

Meni izgleda dobro, ali vodim se onom- ako je previse dobro da bi bilo istinito, i nije. Ne bih kupovao u BiH, vec bi mi brat kupio u Londonu i donio kad bude dolazio.

Sta vi mislite?
Sta im znaci ovo "(Body only)"? Da to nije samo kuciste aparata bez elektronike?
Pa da, upravu sam. Evo na slikama gdje je poklopac objektiva otvoren vidi se supljina bez objektiva. Znaci ovo ti je samo kuciste aparata.

to je to, objektive imam, ali mi tijelo fali :)

sa nekim bezveznim objektivima cijena ide preko 1000 funti
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#14124 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by SONY_91 »

choxnox wrote:
choxnox wrote:Sta je ovo opet neki zastoj? Vidim gore da nije samo kod mene.
2017-03-31 18:52 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
Donio mi je postar ovo jucer, a jos uvijek stoji samo ova poruka. Nema vise ono "Otprema posiljke u uvozu prema:".
Ta poruka se samo ubacivala ako je pošiljka prethodno bila na carini.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#14125 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

Koga zvati, jer nisam jos dobio
2017.04.03 18:54 (GMT-7): 【BOSNIA AND HERZEGOVINA,71003】Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
2017.04.03 12:51 (GMT-7): 【BOSNIA AND HERZEGOVINA,71003】Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
2017.04.03 03:54 (GMT-7): Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
Postara znam, zvao ga kaze nema nista.
Post Reply