Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14101 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Imas jednog allroada dobrog a4

https://www.olx.ba/r/47348970/3942
Last edited by mk ultra on 23/11/2022 21:31, edited 1 time in total.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#14102 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Od opreme na osnovu slika plavi ima jednozonsku klimu u odnosu na dvozonsku kod crnog, i ima slabiju multimediju bez navigacije. Felge bez obzira na znak Audija prvi put ih vidim kod Audija. Nisam siguran koji mu je mjenjac stronic ili multitronic. Izgleda da nema prednje senzore za parkiranje a u toj opremi koliko sam vidjao treba da ima. Cudna kombinacija opreme. Sto nije rijedak slucaj za Audi. Ostalo ne mozes na osnovu slika procjeniti
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#14103 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

ticmaaa wrote: 23/11/2022 20:12 Provjeravan je na car vertical uvezen prije 2 godine imao 60 000 na satu.
to bio skrsen u desnu prednju stranu
User avatar
sime_cipol
Posts: 23413
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14104 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Jel ovaj plavi MultiTronic ili S-Tronic :?
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14105 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

sime_cipol wrote: 23/11/2022 21:41 Jel ovaj plavi MultiTronic ili S-Tronic :?
Cvatro su svi dsg pa i 3.0

Ne znam ali meni ta kombinacija nije najdraza
User avatar
B6Redhell
Posts: 7818
Joined: 25/12/2010 04:56

#14106 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

A jeli MultiTronic audijev naziv za cvt…??
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14107 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

B6Redhell wrote: 23/11/2022 21:51 A jeli MultiTronic audijev naziv za cvt…??
Jeste
Automatici sa prednjim pogonom su cvt (u A4 i A6 i A8 D3 npr)
Seawolf
Posts: 9168
Joined: 14/06/2012 22:59

#14108 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

artur morgan wrote: 23/11/2022 21:28 Od opreme na osnovu slika plavi ima jednozonsku klimu u odnosu na dvozonsku kod crnog, i ima slabiju multimediju bez navigacije. Felge bez obzira na znak Audija prvi put ih vidim kod Audija. Nisam siguran koji mu je mjenjac stronic ili multitronic. Izgleda da nema prednje senzore za parkiranje a u toj opremi koliko sam vidjao treba da ima. Cudna kombinacija opreme. Sto nije rijedak slucaj za Audi. Ostalo ne mozes na osnovu slika procjeniti
A zar se 2.0 TDI od 125 kW / 170 PS nije prestao ugrađivati u A4 B8 znatno prije 2014-e?
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#14109 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Seawolf wrote: 23/11/2022 23:53
artur morgan wrote: 23/11/2022 21:28 Od opreme na osnovu slika plavi ima jednozonsku klimu u odnosu na dvozonsku kod crnog, i ima slabiju multimediju bez navigacije. Felge bez obzira na znak Audija prvi put ih vidim kod Audija. Nisam siguran koji mu je mjenjac stronic ili multitronic. Izgleda da nema prednje senzore za parkiranje a u toj opremi koliko sam vidjao treba da ima. Cudna kombinacija opreme. Sto nije rijedak slucaj za Audi. Ostalo ne mozes na osnovu slika procjeniti
A zar se 2.0 TDI od 125 kW / 170 PS nije prestao ugrađivati u A4 B8 znatno prije 2014-e?
Jeste, ali Olx prodavači često nisu u stanju napisati ni tačan broj kw odnosno ks na oglasu.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#14110 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Seawolf wrote: 23/11/2022 23:53
artur morgan wrote: 23/11/2022 21:28 Od opreme na osnovu slika plavi ima jednozonsku klimu u odnosu na dvozonsku kod crnog, i ima slabiju multimediju bez navigacije. Felge bez obzira na znak Audija prvi put ih vidim kod Audija. Nisam siguran koji mu je mjenjac stronic ili multitronic. Izgleda da nema prednje senzore za parkiranje a u toj opremi koliko sam vidjao treba da ima. Cudna kombinacija opreme. Sto nije rijedak slucaj za Audi. Ostalo ne mozes na osnovu slika procjeniti
A zar se 2.0 TDI od 125 kW / 170 PS nije prestao ugrađivati u A4 B8 znatno prije 2014-e?
Prestao se ugrađivati u 2011. godini. Nije se ugrađivao u facelift modele - A4 b8.5, koji su u proizvodnji bili od druge polovine 2011. godine. Zamijenio ga je 2.0 tdi 130 kw/177 hp. U olx oglasu je najvjerovatnije greška u samom oglasu a da je pravilno bilo naznačiti ovaj motor od 130 kw. Opet, provjerit i to za svaki slučaj kad se bude gledalo auto, da nije motor mijenjan.
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#14111 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

ticmaaa wrote: 23/11/2022 19:59 sta mislite sta je bolje uzet?

AUDI A4 Quatro 2014.GOD Autom..S Line. 170 ks (27.950 KM)
https://www.olx.ba/artikal/49650045/aud ... ne-170-ks/

Problem plavog je, jer je farban. Crni presao duplo vise od plavog. 3x s line je

Audi A4 Quattro 130 kw full led 3 x s line nov nov (26.700 KM)
https://www.olx.ba/artikal/50484579/aud ... e-nov-nov/
Plavi je bio crn. Vozao ga sin od gazde. Ne vrijedi ni jedan tih para. Ako je ili ili, onda plavi. Iako ga ja zbog multitronica ne bih ni pogledao.
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#14112 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

@emko1234 nije multitronic isao s quattrom.
Meni plavi lose izgleda za godiste i km, trebao bi biti kao nov... ni ovaj crni nije kakva pljacka... trazi dalje
Edit ma nije los crni ako je ovako sve kosto pise, cijena jaka al quattro ove cetvorke su rijetke i na cijeni bas... tako da, ako je izmedju ova 2 crni, mada bi ja uvijek automatika prije...
ticmaaa
Posts: 90
Joined: 07/04/2011 21:14

#14113 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ticmaaa »

zasto ne vrijedi crni 26k ako je 3x s Line, reg godinu dana i quattro

Audi A4 Quattro 130 kw full led 3 x s line nov nov (26.700 KM)

https://www.olx.ba/r/50484579/94204

ili ako moze pomoć koji audi a4 s-line uzet do 30k km?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14115 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

26 hiljada za a4 iz 2012te
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#14116 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Throttle wrote: 24/11/2022 12:45 26 hiljada za a4 iz 2012te
Tako je to danas, džaba. Traže po 30-35k za A6 iz 2012.
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#14117 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

ticmaaa wrote: 24/11/2022 12:30 zasto ne vrijedi crni 26k ako je 3x s Line, reg godinu dana i quattro

Audi A4 Quattro 130 kw full led 3 x s line nov nov (26.700 KM)

https://www.olx.ba/r/50484579/94204

ili ako moze pomoć koji audi a4 s-line uzet do 30k km?
Prije godinu bi ti rekao da si lud, sad po ovim cijenama i vrijedi.. dobro skontaj, auto staro 10g i s 200 na satu, radije se strpi i nabaci jos koju hiljadu pa uzmi novi model, neces s line naci ali ce biti generaciju novije auto i mladje 4-5 godina...
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#14118 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Berlijeta nudi vitaru hybrid 2wd za 39.900
Sa isporukom u martu.
Ako koga zanima.
Ponuda vazi do kraja novembra.
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#14119 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

B6Redhell wrote: 23/11/2022 19:00
Laplace wrote: 23/11/2022 14:11 Sad na SP igraju Njemačka i Japan pa da vidimo ko od forumaša će glasati za Njemačku a ko za Japan, obzirom na preference oko auta. :D
Jesi vidio kako u japanaca VTEC se ukljuci na kraju obrtaja. Odnosno u 80 min igre. I pretekoše :lol:
Nisam gledao utakmicu, samo kratko vidio ko igra.

Japanci to imaju ono kao u igricama nitro?
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#14120 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

canvra888 wrote: 24/11/2022 13:06
Throttle wrote: 24/11/2022 12:45 26 hiljada za a4 iz 2012te
Tako je to danas, džaba. Traže po 30-35k za A6 iz 2012.
Dat im q.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#14121 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ramzess Veliki »

... audija bilo kojeg ... :mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#14122 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Rockefeller wrote: 24/11/2022 16:07
canvra888 wrote: 24/11/2022 13:06

Tako je to danas, džaba. Traže po 30-35k za A6 iz 2012.
Dat im q.
https://www.olx.ba/artikal/50424913/aud ... -s-tronic/
https://www.olx.ba/artikal/50486522/audi-a6-face-lift/
https://www.olx.ba/artikal/30329906/aud ... -limuzina/

Da stvar bude još gora, nijedan nema ni LED paket. Jedino što ovaj prvi ima neke opreme, ova ostala dva suhi klotovi.
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14123 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

ne tijeraju puškom da se kupi
tako da ne vidim problem
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#14124 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Da li neko zna zašto se BMW-ovi SUV-ovi označavaju slovima X (X1,....,X7)? Zato što im se vlasnici potpisuju sa X ili?

[Odoh u ćošak.]
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14125 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

extreme driving machine :-D
Post Reply