Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14076 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

U mene
"Your item withdrawn without reason. message: Hey Tom, found great gift, don't forget to take it. Happy Birthday! (Sorting)"
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#14077 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

hali gali halid wrote:
newklear wrote:Neko je stavljao link prodavca od koga kupujete USB stikove, može li neko postaviti opet.... Ako nema onaj od prije, ima li neko nekog pouzdanog od koga je kupovao?
sinceritytradingau

Mislim da su ovog postavljali
da, sinceritytrading
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14078 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Mehemed wrote:U mene
"Your item withdrawn without reason. message: Hey Tom, found great gift, don't forget to take it. Happy Birthday! (Sorting)"
Sad promijenili u "Your item number 82810146775 was eaten by cockroaches at the postal office. You can pick up these cockroaches at your post office on arrival (Basement)" Nisu im baš smiješni ovi fazoni...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14079 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

insaneinthebrain wrote:kupio jucer suncane cvike i hajd da vidim na trackingu jesu krenule kad ova poruka :-)
nadam se da je prvoaprilska zajebancija od trackitonline.ru :oops:
In your item detected dangerous type of fleas! Upon receipt, be sure to wear mosquito mask.
Sanitary-epidemiological unit
na Aliexpressu je puno laznih trackinga. Mozda stranica trazi da bude tracking, pa oni ubacuje lazne.
Ali sto je najgore, oni navode to kao pravi tracking info. Iako je fake.

Ali meni je na kraju stiglo.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#14080 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by insaneinthebrain »

ma ovo je bila neka zajebancija za prvi april, sad je normalan tracking
naxx99
Posts: 180
Joined: 10/10/2013 00:30

#14081 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by naxx99 »

Koliko je brza ova Sing Post?
Narucio sam paket 21.03 krenuo je iz Kine 23.03 a stigao u Singapur 27.03, isti dan poslan za nas.

Destination Country - Cache Time: 2017-04-02 12:35
2017-03-27 21:29 Singapore, SGSINJ - SINGAPORE S05, Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
Origin Country - Cache Time: 2017-04-02 12:35
2017-03-27 21:29 Despatched to overseas (Country code: BA)

4px

Origin Country - Tracking Consuming: 55 ms
2017-03-27 21:29 BASJJ, parcel departed from exchange office
2017-03-24 19:00 HONGKONG, Hand over to airline
2017-03-24 18:00 HONGKONG, Arrive at facility
2017-03-24 10:25 Shenzhen,China, Depart from facility
2017-03-24 07:26 Shipment information received
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14082 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

I ja baš htio da pitam kakva je Singapore post trenutno, prije su bili beton, ako ne najbolji bili su sigurno u top 3 u Kini.
Prošla je možda i godina dana od kako sam nešto primao preko Singapore post-a.
naxx99
Posts: 180
Joined: 10/10/2013 00:30

#14083 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by naxx99 »

Mehemed wrote:I ja baš htio da pitam kakva je Singapore post trenutno, prije su bili beton, ako ne najbolji bili su sigurno u top 3 u Kini.
Prošla je možda i godina dana od kako sam nešto primao preko Singapore post-a.
Meni je ovo prvi puta da ide paket preko njih, cuo sam da su dobri pa sam cuo da su losi...
A paket mi je bitan pa zato jedva cekam da mi u ruke dode :D
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14084 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Moja prva narudžba iz Kine je išla preko Singapore posta, prva kada sam tek počeo kupovati online. Sad mi također stiže jedna preko Singapore post-a. Ako budu dobri kao prije valjat će i stići će prije kraja ovog mjeseca.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#14085 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

Ta Singapur posta je sada daleko najgora.
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#14086 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _thedude »

Ako je item dosao u Sa, i koliko se obicno ceka?
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14087 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

_Reds_ wrote:Ta Singapur posta je sada daleko najgora.
Znači načekat ćemo se... jbg, s*it happens...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#14088 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by skafiskafsnjak »

_Reds_ wrote:Ta Singapur posta je sada daleko najgora.
Ma ja mislim da to ne zavisi od njih...oni to posalju odmah ili za dan-dva.
Brzina nama zavisi od transporta.... bar ja mislim :)
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14089 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Ako oni puno čekaju da se ispuni neka kvota pošiljki pa da pošalju sve zajedno onda je do njih a ako šalju u roku par dana onda nije do njih, onda je do poštanskog saobračaja.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#14090 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by SONY_91 »

naxx99 wrote:Koliko je brza ova Sing Post?
Image

Image

Image
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#14091 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by friskyoreo »

Pozdrav. Kupio sam u EU Xbox. I sa autobusom ću ga prevesti u BiH. Da li me granicari mogu zezati i da li moram platiti neke dažbine? Hvala
:)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#14092 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

Ogranicenje je 300KM. Sve preko toga imaju pravo cariniti.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14093 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

un1ted wrote:Ogranicenje je 300KM. Sve preko toga imaju pravo cariniti.
200
(1) U smislu člana 176. stav 5. Zakona, u vezi sa članom 2. Priloga Zakona, oslobođena je od
plaćanja uvoznih dažbina roba iz stava (2) ovog člana koja je sadržana u ličnom prtljagu putnika koji
dolazi iz inostranstva (neovisno o državljanstvu putnika), ukoliko se ne nalazi na ograničenjima ili
zabranama i pod uslovom da nema komercijalni karakter.
(2) Oslobađanje od plaćanja uvoznih dažbina iz stava (1) ovog člana primjenjuje se po putniku i
po danu na:
a) nekomercijalnu robu, uključujući poklone i suvenire koji se nalaze u ličnom prtljagu
putnika, a čija carinska vrijednosti nije veća od 200 KM,
b) 200 cigareta ili 100 cigarilosa ili 250 grama duhana,
c) 2 litre stolnog vina,
d) jedan litar alkohola ili žestokog pića preko 22% vol.; ili dva litra desertnog vina, pjenušca
ili drugih pića,
e) 60 cc/ml. parfema i
f) 250 cc/ml. toaletne vode.
Putnici mlađi od 17 godina ne mogu uvoziti duhanske proizvode i alkoholna pića.
http://www.uino.gov.ba/download/Dokumen ... 311006.pdf
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14094 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Vidjet ćemo kakav će im biti prosjek dostave, mislim da nisu gori od China post-a.
Naručeno je 27.03. tako da ako prođe 15 dana između ovog i trackinga u BiH to neće biti toliko loše jer će stići za manje od mjesec dana(osim ako carina ne oduži ako ode na carinu)

Image
cyber1921
Posts: 192
Joined: 16/01/2015 19:12

#14095 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by cyber1921 »

Zanima me ima li iko iskustva sa narucivanjem stvari sa japanskih i kineskih stranica. Narucio bih nesto sa stranice Taobao. Cijena je smijesna, al sve je na japanskom iako google prevede, neke rijeci se ne uspiju prevest.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#14096 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

cyber1921 wrote:Zanima me ima li iko iskustva sa narucivanjem stvari sa japanskih i kineskih stranica. Narucio bih nesto sa stranice Taobao. Cijena je smijesna, al sve je na japanskom iako google prevede, neke rijeci se ne uspiju prevest.
Mislim da oni salju samo za Kinu i na kineskom je.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#14097 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

Sta je ovo opet neki zastoj? Vidim gore da nije samo kod mene.
2017-03-31 18:52 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#14098 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

Btw. kakva su vam carinska iskustva sa robom vrijednosti $50+ koja je poslana bez koda za pracenje? Meni Britanac poslao neku graficku karticu za koju trenutno ne znam ni gdje je ni sta je. Hajde ako ne stigne uvijek se moze rijesiti sa Ebayom, ali me interesuje da li ce otvarati paket? Recimo prije ovih speditera mi je doslo neko postolje bas potesko (preko 1,5 kg), bez koda za pracenje i nisu ni otvarali paket.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#14099 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

choxnox wrote:Btw. kakva su vam carinska iskustva sa robom vrijednosti $50+ koja je poslana bez koda za pracenje? Meni Britanac poslao neku graficku karticu za koju trenutno ne znam ni gdje je ni sta je. Hajde ako ne stigne uvijek se moze rijesiti sa Ebayom, ali me interesuje da li ce otvarati paket? Recimo prije ovih speditera mi je doslo neko postolje bas potesko (preko 1,5 kg), bez koda za pracenje i nisu ni otvarali paket.

To je jako cudno, jer roba tolike vrijednosti se gotovo nikada ne salje bez TN.

Neki selleri za svu robu preko 10 dolara salju sa TN.
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14100 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

_Reds_ wrote:
To je jako cudno, jer roba tolike vrijednosti se gotovo nikada ne salje bez TN.

Neki selleri za svu robu preko 10 dolara salju sa TN.
I meni je to prečudno, ja sam jednom na 5.97$ dobio TN, mada možda je u UK drukčija situacija, ova moja je bila iz Kine.
Post Reply