Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
strider_sm
Posts: 174
Joined: 20/08/2016 19:59

#14051 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by strider_sm »

strider_sm wrote:Evo da i ja podijelim iskustvo...narucio knjigu na Amazon.de, poslano izgleda iz UK. Rok je bio juce i pisalo "Delivery today", da bi danas promijenili.
Naravno, nikakvog tracking broja, ali oni ocigledno imaju povratnu info da knjiga nije isporucena...

Image
Evo maloprije stigla knjiga. Donio postar na vrata, bez carinjenja, otvaranja i bilo kakvih dodatnih troskova. :)

(Cijena s postarinom je na amazonu bila oko 120 KM)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#14052 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

Hvali se hvali, pa ce te onda naredni put sigurno oderati :)
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14053 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Poslali na carinu, vrijednost 45 maraka? Zašto?
Image
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#14054 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zubi »

zincx wrote:Poslali na carinu, vrijednost 45 maraka? Zašto?
Image
Da ti otvore paket i uvjere se u vrijednost, ako je ispod 50 KM platices samo carinski pregled...
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#14055 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by SONY_91 »

zincx wrote:Poslali na carinu, vrijednost 45 maraka? Zašto?
Pa vjerovatno obim paketa veći i poslali. I meni je neki dan router plaćen 17 USD otišao na carinu.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#14056 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

SONY_91 wrote:
zincx wrote:Poslali na carinu, vrijednost 45 maraka? Zašto?
Pa vjerovatno obim paketa veći i poslali. I meni je neki dan router plaćen 17 USD otišao na carinu.
u zadnje vrijeme sve sto ima oblik kutije telefona ide na carinu,
meni je glupost od 5$ otisla na carinu zbog pakovanja
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14057 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Nabijem ih na neku stvar!
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14058 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

strider_sm wrote:
strider_sm wrote:Evo da i ja podijelim iskustvo...narucio knjigu na Amazon.de, poslano izgleda iz UK. Rok je bio juce i pisalo "Delivery today", da bi danas promijenili.
Naravno, nikakvog tracking broja, ali oni ocigledno imaju povratnu info da knjiga nije isporucena...

Image
Evo maloprije stigla knjiga. Donio postar na vrata, bez carinjenja, otvaranja i bilo kakvih dodatnih troskova. :)

(Cijena s postarinom je na amazonu bila oko 120 KM)
o tom se ne priča javno.
Samo se priča ako su te zavalili.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14059 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Meni se dešava u zadnje vrijeme, čekam pošiljku 2 mjeseca, čim kontaktiram prodavca, da priupitam, pošiljka se pojavi poslije par dana.
Al ne da dođe sa ostalim. već baš samo tu jednu jedinu poštar donese.
slučajnost ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14060 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

victom wrote:Meni se dešava u zadnje vrijeme, čekam pošiljku 2 mjeseca, čim kontaktiram prodavca, da priupitam, pošiljka se pojavi poslije par dana.
Al ne da dođe sa ostalim. već baš samo tu jednu jedinu poštar donese.
slučajnost ?
Prisluškuju te preko mikrovalne. :shock:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14061 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

zincx wrote:
victom wrote:Meni se dešava u zadnje vrijeme, čekam pošiljku 2 mjeseca, čim kontaktiram prodavca, da priupitam, pošiljka se pojavi poslije par dana.
Al ne da dođe sa ostalim. već baš samo tu jednu jedinu poštar donese.
slučajnost ?
Prisluškuju te preko mikrovalne. :shock:
znači moja paranoja... :D
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
hava123
Posts: 1071
Joined: 24/12/2011 08:37

#14062 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

Dobijem majicu niđevezne velicine. Dužina kratka, širina široka, veze nema sa veličinom opisanom na e bay-u i pošaljem kinezu poruku da mi je poslao majicu koja ne odgovara dimenzijama. I ništa...Nakon 5 dana ništa...Ne odgovara kinez :lol:
Šiknem ja njemu ponovo poruku ako neće da mi odgovori otvaram case. Nakon ravno dvije minute (al bukvalno dvije minute) stiže mejl gdje se ispričava da je tek taj tren vidio mejl, tek je počeo raditi-novi je na poslu itd. :lol:
Eto, da ne mislite da su seleri med i mlijeko a mi ti koji uvijek zabušavamo.
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#14063 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by newklear »

Neko je stavljao link prodavca od koga kupujete USB stikove, može li neko postaviti opet.... Ako nema onaj od prije, ima li neko nekog pouzdanog od koga je kupovao?
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#14064 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

Naruceno nesto 28og januara, pisalo zadnji rok dostave 28.03 i evo sada bas da vidim sta je sa tim da li da kontaktiram prodavaca, kad ono uopste ne mogu da otvorim case ni da ostavim feedback -.-
hali gali halid
Posts: 2781
Joined: 08/10/2007 22:45

#14065 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hali gali halid »

newklear wrote:Neko je stavljao link prodavca od koga kupujete USB stikove, može li neko postaviti opet.... Ako nema onaj od prije, ima li neko nekog pouzdanog od koga je kupovao?
sinceritytradingau

Mislim da su ovog postavljali
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14066 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

jahac96 wrote:Naruceno nesto 28og januara, pisalo zadnji rok dostave 28.03 i evo sada bas da vidim sta je sa tim da li da kontaktiram prodavaca, kad ono uopste ne mogu da otvorim case ni da ostavim feedback -.-
no frks. meni nekidan tako isto bilo.
svi rokovi istekli. bila je samo opcija "kontaktiraj prodavca", sto sam i uradio i sve bilo riješeno.

tako i ti. nista ne spominji rokovi, samo napisi sta te boli.
ako nije stiglo, obicno ce ponuditi da jos malo sacekate ili da ti posalji drugi.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#14067 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by gentoo »

Jel ko narucuje sa Gearbest ? PostNL (ona malo placena opcija, nije free shipping) koliko otprilike mogu cekati ? Glupost je $4 ali je na PIK-u 35KM tako da je bilo logicno..
maxmax1
Posts: 17
Joined: 18/08/2015 14:50

#14068 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by maxmax1 »

gentoo wrote:Jel ko narucuje sa Gearbest ? PostNL (ona malo placena opcija, nije free shipping) koliko otprilike mogu cekati ? Glupost je $4 ali je na PIK-u 35KM tako da je bilo logicno..
15-20 dana se ceka. :-D
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#14069 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

victom wrote: ako nije stiglo, obicno ce ponuditi da jos malo sacekate ili da ti posalji drugi.
Poceli su mi ici na Qrc, svaki kinez kada mi nesto kasni ili ne dolazi isto kao da imaju svi istu poruku, znaci svaki kaze kontaktirali smo vasu postu i javili su nam da vam je paket zadrzan na carini, stici ce u toku 1-2 sedmice... Znaci svako vidi iz aviona da je ovdje bomba, jer da oni fkt kontaktiraju nasu postu vise nikad ne bi slali za BiH koliko bi ih nase kabadahije napale. A između ostalog ne moze on znati jer mi nije dao TN ili mi je dao lazni, a ja uvijek kada im se javim trazim za pravi i oni odgovore kao nemaju ili samo presute taj dio...
Imam osjecaj da ovi neki kinezi i ne gledaju sta im napises nego ti samo posalju copy-paste poruku, a ta poruka nema veze sa onim sto ja njemu napisem...
Moze se desiti da mu pohvalim proizvod on ce napisati nesto tipa i m sorry to hear that, i have contacted your post office and they said your item is hold in customs it will arrive in 1-2 weeks, if there is anything else pls message me bla bla
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#14070 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

Imaju 10tak automatskih poruka i samo ih saltaju.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14071 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

salju cesto sa laznim trackingom, ali roba dođe na kraju-
ne znam sta je motiv iza toga. mozda usteda.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#14072 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by undefined007 »

Jutros mi dođoše dva paketa sa tim lažnim trackingom. :mrgreen:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#14073 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by insaneinthebrain »

kupio jucer suncane cvike i hajd da vidim na trackingu jesu krenule kad ova poruka :-)
nadam se da je prvoaprilska zajebancija od trackitonline.ru :oops:
In your item detected dangerous type of fleas! Upon receipt, be sure to wear mosquito mask.
Sanitary-epidemiological unit
dorkcic
Posts: 776
Joined: 19/12/2008 20:26

#14074 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by dorkcic »

insaneinthebrain wrote:kupio jucer suncane cvike i hajd da vidim na trackingu jesu krenule kad ova poruka :-)
nadam se da je prvoaprilska zajebancija od trackitonline.ru :oops:
In your item detected dangerous type of fleas! Upon receipt, be sure to wear mosquito mask.
Sanitary-epidemiological unit
Kod mene piše:
Your item choosen for humanitarian relief for Mars colonists.
Cape Canaveral

Flight to Mars
20160402:1215
:-D
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#14075 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

01.04.2017 15:00 Your item number RQxxxxxxxxxSG was eaten by cockroaches at the postal office.

You can pick up these cockroaches at your post office on arrival
:lol:
Post Reply