Kasni i meni par stvari što Royal mailom idu...strider_sm wrote:Evo da i ja podijelim iskustvo...narucio knjigu na Amazon.de, poslano izgleda iz UK. Rok je bio juce i pisalo "Delivery today", da bi danas promijenili.
Naravno, nikakvog tracking broja, ali oni ocigledno imaju povratnu info da knjiga nije isporucena...
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#14026 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
- Nothing
- Posts: 509
- Joined: 18/09/2013 21:33
#14027 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Koliko dana treba paketu koji je poslan iz Njemacke do BiH? 
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#14028 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
od dan do dva mjeseca kako te zapadneNothing wrote:Koliko dana treba paketu koji je poslan iz Njemacke do BiH?
-
beobasket
- Posts: 934
- Joined: 13/03/2015 10:26
- Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.
#14029 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa koju opciju izaberes tom se i salje. Ako nisi trazio sa trackim zasto ocekujes da ce imati?victom wrote:artikal čekam 2 mjeseca. Nema tracking broja i istekli su svi rokovi.
Kaže prodavac iz Njemačke, poslaću ti novi, a ovaj prvi ako dođe u međuvremenu, ti ga odbij.
I za 7 dana dođu istovremeno i jedan i drugi.
Ovaj prvi paket vec izbljedio, vidi se da je negdje zaglavio i buđao.
Iako nerado, sada moram oba platiti.
Nema ništa gore nego kad ti pošalje robu bez trackinga.
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#14030 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sta je taj royal mail, nisam se usudio da narucujem preko toga kontam mozda ne ide nama obicnom postom, mozda ce zavrsiti u rukama DHL pa cu morati speditera platiti haha, je li royal mail isto sto i ovo sa obicnom postomzincx wrote: Kasni i meni par stvari što Royal mailom idu...
-
beobasket
- Posts: 934
- Joined: 13/03/2015 10:26
- Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.
#14031 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Royal Mail je VB nacionalna posta isto kao sto Bosna ima svoju. Nije rijec o primjerice privatnoj kurir firmi. Znaci ako salje neko Royal Mail iz UK, posiljku ce preuzeti tvoja posta ne DHL, UPS i tako dalje.jahac96 wrote:Sta je taj royal mail, nisam se usudio da narucujem preko toga kontam mozda ne ide nama obicnom postom, mozda ce zavrsiti u rukama DHL pa cu morati speditera platiti haha, je li royal mail isto sto i ovo sa obicnom postomzincx wrote: Kasni i meni par stvari što Royal mailom idu...
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
#14032 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
5-7 danaNothing wrote:Koliko dana treba paketu koji je poslan iz Njemacke do BiH?
- bersK
- Posts: 2558
- Joined: 11/09/2014 21:30
#14033 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nisam se mjesec dana javio na ovoj temi, pa reko da probijem.
Nisam upratio, šta bi za špediciju? Ukidoše li je hajdučije (za ono preko 50 maruna pa do milje) ili je ostalo isto ko i prije? Vidim spominjete neke faxove, mEREl mi ko objasnit kakav je sad šablon za preko 50 markica
Nisam upratio, šta bi za špediciju? Ukidoše li je hajdučije (za ono preko 50 maruna pa do milje) ili je ostalo isto ko i prije? Vidim spominjete neke faxove, mEREl mi ko objasnit kakav je sad šablon za preko 50 markica
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#14034 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ukidoše, samo za pošte...Preko kurira (DHL, UPS, etc...) još uvijek se plaća špedicija...bersK wrote:Nisam se mjesec dana javio na ovoj temi, pa reko da probijem.
Nisam upratio, šta bi za špediciju? Ukidoše li je hajdučije (za ono preko 50 maruna pa do milje) ili je ostalo isto ko i prije? Vidim spominjete neke faxove, mEREl mi ko objasnit kakav je sad šablon za preko 50 markica
Sve je po starom, samo što se plaćaju različite tarife na carini...
Na primjer:
5% elektronika
10% kozmetika
15% obuća i odjeća
onda na sve to zajedno, PDV 17%, pa 10 maraka admin. takse, pa 2,5 do 8,5 otvaranje paketa, pa 4 uplatnice po marku...
- bersK
- Posts: 2558
- Joined: 11/09/2014 21:30
#14035 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
http://www.ebay.com/itm/EKEN-H9SE-Ultra ... h7n-OlYa-wzincx wrote:Ukidoše, samo za pošte...Preko kurira (DHL, UPS, etc...) još uvijek se plaća špedicija...bersK wrote:Nisam se mjesec dana javio na ovoj temi, pa reko da probijem.
Nisam upratio, šta bi za špediciju? Ukidoše li je hajdučije (za ono preko 50 maruna pa do milje) ili je ostalo isto ko i prije? Vidim spominjete neke faxove, mEREl mi ko objasnit kakav je sad šablon za preko 50 markica
Sve je po starom, samo što se plaćaju različite tarife na carini...
Na primjer:
5% elektronika
10% kozmetika
15% obuća i odjeća
onda na sve to zajedno, PDV 17%, pa 10 maraka admin. takse, pa 2,5 do 8,5 otvaranje paketa, pa 4 uplatnice po marku...
Cijena $40 + 17% = $46,8 + 5% = $49,1 = 88 maraka + 15 maraka. 103 markice jedna kamera, koju ovdje mogu kupiti za minimum 200 kajemeva. Mašala. Izgleda da su Ratko i majmunčići iz UIO podlegli pritisku, pa su se međusobno oslobađali pritiska i stresa raznim masažama
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#14036 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Prvo carina, pa onda pdv...bersK wrote:http://www.ebay.com/itm/EKEN-H9SE-Ultra ... h7n-OlYa-wzincx wrote:Ukidoše, samo za pošte...Preko kurira (DHL, UPS, etc...) još uvijek se plaća špedicija...bersK wrote:Nisam se mjesec dana javio na ovoj temi, pa reko da probijem.
Nisam upratio, šta bi za špediciju? Ukidoše li je hajdučije (za ono preko 50 maruna pa do milje) ili je ostalo isto ko i prije? Vidim spominjete neke faxove, mEREl mi ko objasnit kakav je sad šablon za preko 50 markica
Sve je po starom, samo što se plaćaju različite tarife na carini...
Na primjer:
5% elektronika
10% kozmetika
15% obuća i odjeća
onda na sve to zajedno, PDV 17%, pa 10 maraka admin. takse, pa 2,5 do 8,5 otvaranje paketa, pa 4 uplatnice po marku...
Cijena $40 + 17% = $46,8 + 5% = $49,1 = 88 maraka + 15 maraka. 103 markice jedna kamera, koju ovdje mogu kupiti za minimum 200 kajemeva. Mašala. Izgleda da su Ratko i majmunčići iz UIO podlegli pritisku, pa su se međusobno oslobađali pritiska i stresa raznim masažama
Ako je to 72,5 maraka
Carina 5% 3,80
Taksa 10,00
PDV 13,57
Otvaranje paketa 2,50 ili 8,5 ako je paket...
Uplatnice 4,00
Ukupno 33,87 ili 39,87 ako je paket...
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#14037 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Prvo dodas carinu, pa tek onda na iznos artikla i carine racunas PDV.bersK wrote:
http://www.ebay.com/itm/EKEN-H9SE-Ultra ... h7n-OlYa-w
Cijena $40 + 17% = $46,8 + 5% = $49,1 = 88 maraka + 15 maraka. 103 markice jedna kamera, koju ovdje mogu kupiti za minimum 200 kajemeva. Mašala. Izgleda da su Ratko i majmunčići iz UIO podlegli pritisku, pa su se međusobno oslobađali pritiska i stresa raznim masažama
-
strider_sm
- Posts: 174
- Joined: 20/08/2016 19:59
#14038 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni je prije stiglo za 7 dana...doduse sitna posiljka u koverti (rijetko sta osim knjiga i sitnica je islo sa amazon.de).undefined007 wrote:5-7 danaNothing wrote:Koliko dana treba paketu koji je poslan iz Njemacke do BiH?
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14039 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ja sam kliknem "buy". i ne znam da ima opcija.beobasket wrote:Pa koju opciju izaberes tom se i salje. Ako nisi trazio sa trackim zasto ocekujes da ce imati?victom wrote:artikal čekam 2 mjeseca. Nema tracking broja i istekli su svi rokovi.
Kaže prodavac iz Njemačke, poslaću ti novi, a ovaj prvi ako dođe u međuvremenu, ti ga odbij.
I za 7 dana dođu istovremeno i jedan i drugi.
Ovaj prvi paket vec izbljedio, vidi se da je negdje zaglavio i buđao.
Iako nerado, sada moram oba platiti.
Nema ništa gore nego kad ti pošalje robu bez trackinga.
ali za trgovca bi bolje bilo da ima tracking. hipotetički svako moze muljat i reći nisam dobio posiljku ako nema TN.
Sa TN, cist racun duga ljubav.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#14040 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kasni mi masa posiljki iz Kine i Hong Konga narucenih pocetkom februara, jel to opet neki zastoj? Radi se o jeftinijim posiljkama bez trackinga koje, radi male vrijednosti, 100% nisu zapele na carini nego negdje drugo(ili je mozda bolje da napisem: kod nekog drugog).
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14041 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
nije džaba ona stara jevrjeska kletva: dabogda ti neko poslo paket bez trackinga.CooK wrote:Kasni mi masa posiljki iz Kine i Hong Konga narucenih pocetkom februara, jel to opet neki zastoj? Radi se o jeftinijim posiljkama bez trackinga koje, radi male vrijednosti, 100% nisu zapele na carini nego negdje drugo(ili je mozda bolje da napisem: kod nekog drugog).
pricam nekidan o tome. Sve što je bez trackinga, neko je stavio na strane. Samo trackingovano dolazi.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#14042 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa necu uzimati tracking za stvari od 5-6 dolara. A sta mislis pod tim "neko ostavio sa strane", jel kradu ili jednostavno nece da puste posiljke iako znaju da ih ne mogu ocariniti jer kostaju manje od 50KM?victom wrote:nije džaba ona stara jevrjeska kletva: dabogda ti neko poslo paket bez trackinga.CooK wrote:Kasni mi masa posiljki iz Kine i Hong Konga narucenih pocetkom februara, jel to opet neki zastoj? Radi se o jeftinijim posiljkama bez trackinga koje, radi male vrijednosti, 100% nisu zapele na carini nego negdje drugo(ili je mozda bolje da napisem: kod nekog drugog).
pricam nekidan o tome. Sve što je bez trackinga, neko je stavio na strane. Samo trackingovano dolazi.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14043 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ja kad kupujem samo kliknem buy. nisam do nekidan znao ni znao da mogu izabrati tracking.CooK wrote:Pa necu uzimati tracking za stvari od 5-6 dolara. A sta mislis pod tim "neko ostavio sa strane", jel kradu ili jednostavno nece da puste posiljke iako znaju da ih ne mogu ocariniti jer kostaju manje od 50KM?victom wrote:nije džaba ona stara jevrjeska kletva: dabogda ti neko poslo paket bez trackinga.CooK wrote:Kasni mi masa posiljki iz Kine i Hong Konga narucenih pocetkom februara, jel to opet neki zastoj? Radi se o jeftinijim posiljkama bez trackinga koje, radi male vrijednosti, 100% nisu zapele na carini nego negdje drugo(ili je mozda bolje da napisem: kod nekog drugog).
pricam nekidan o tome. Sve što je bez trackinga, neko je stavio na strane. Samo trackingovano dolazi.
kako gore rekoh vec, prodavcu bi trebalo biti u interesu da ima tracking. Ja sam zasticen od ebay anyway.
Jevrjeska polosvica je sala. Ali radije volim kad posiljalac stavi tracking.
A meni sve sto je bilo BEZ trackinga iz januara ili februara NIJE stiglo.
Sve sto je imalo tracking je stiglo.
NIje slučajnost.
Da li se kradu ili imaju niži prioritet , to ne znam.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38005
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#14044 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jedna posiljka poslana 5.1. dosla 23.3. bez TN iako su neke posiljke iz tog perioda stizale za 10 do 20 dana sve bez TN, znaci...nema nekog pravila, ko ce ga znati kako to ide
?
-
beobasket
- Posts: 934
- Joined: 13/03/2015 10:26
- Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.
#14045 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ja ali powersellers i slicni eBay shop sellers tesko gube ako se zalis. Obicno eBay udari stip da ipak Paypal ne oduzima pare, jer Paypal bi blago receno propao da nije eBay-a. To samo, mozda, vazi ako kupujes od koje kakvih pocetnika, protiv onih sa gotovo pola miliona pozitivnih dojmova tesko da ces sta postici, a drugo kada kliknes na buy u nize dole prije nego sto finaliziras kupovinu imas opciju vezano za shipping sto ti dosta teze omogucava se protiv njih gombati, jer si imao ponudu.victom wrote:ja sam kliknem "buy". i ne znam da ima opcija.beobasket wrote:Pa koju opciju izaberes tom se i salje. Ako nisi trazio sa trackim zasto ocekujes da ce imati?victom wrote:artikal čekam 2 mjeseca. Nema tracking broja i istekli su svi rokovi.
Kaže prodavac iz Njemačke, poslaću ti novi, a ovaj prvi ako dođe u međuvremenu, ti ga odbij.
I za 7 dana dođu istovremeno i jedan i drugi.
Ovaj prvi paket vec izbljedio, vidi se da je negdje zaglavio i buđao.
Iako nerado, sada moram oba platiti.
Nema ništa gore nego kad ti pošalje robu bez trackinga.
ali za trgovca bi bolje bilo da ima tracking. hipotetički svako moze muljat i reći nisam dobio posiljku ako nema TN.
Sa TN, cist racun duga ljubav.
-
beobasket
- Posts: 934
- Joined: 13/03/2015 10:26
- Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.
#14046 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
I ako nije u Bosni, meni posiljke razlicito stizu, posto sam powerbuyer obicno kod kojih cesto kupujem posalju odma i ako npr. uzme, jer ja placam diret VISA karticom pa zna se desit meni stigne roba a jos sa racuna nije skinuto. Nekad primjerice iz Njemacke dobijem posiljku za manje od 48 sati, a nekad cekam pet dana. Iz UK isto, nekad u roku dva dana a nekad i po deset dana cekam. Znao sam iz Japana dobiti u roku dva dana i rijetko kad da sam duze od pet dana cekao. Jos posta ovdje gdje sam ja je otisla u tri ljepe pa sam zato siguran da ako gdje zaglavi u cekanju onda je to kod mojih.Bobi wrote:Jedna posiljka poslana 5.1. dosla 23.3. bez TN iako su neke posiljke iz tog perioda stizale za 10 do 20 dana sve bez TN, znaci...nema nekog pravila, ko ce ga znati kako to ide?
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#14047 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Radi li tracking BH pošte?
-
beobasket
- Posts: 934
- Joined: 13/03/2015 10:26
- Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.
#14048 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Zadnji put 2016 u maju sam poslao za Bosnu sa tracking. Do terminala porezne uprave je registrovalo, daljnu distribuciju do poste gdje primalac boravi te do adrese istog, nista.zincx wrote:Radi li tracking BH pošte?
-
IstinitaPoruka
- Posts: 417
- Joined: 06/10/2015 14:27
#14049 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nazoves uio ili postu i pitas gdje je problem jer imas tracking kod, i dokaz da je uslo u drzavubeobasket wrote:Zadnji put 2016 u maju sam poslao za Bosnu sa tracking. Do terminala porezne uprave je registrovalo, daljnu distribuciju do poste gdje primalac boravi te do adrese istog, nista.zincx wrote:Radi li tracking BH pošte?
-
hava123
- Posts: 1071
- Joined: 24/12/2011 08:37
#14050 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Juče mi stigle dvije pošiljke naručene početkom februara.

