Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14001 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uiobih- ... /170320127
Jel neko naručivao ulje za masažu? :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#14002 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

:lol:
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14003 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

I u mene danas stigle pošiljke od 27.02. i od 05.03. i nemam više starijih od 5-6 dana
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14004 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Meni su ovi iz DHL (bosanskog) najjači. Pošiljka od 20,66 funti(od čega 11,66 shipping, 9 funti je roba), stigla kod njih, plaćeno sve sa shipingom, oni na ovaj iznos dodaju 60 maraka svoje špedicije, i onda je to 105 maraka. Sad se i carini! Pitam ja njih, što su dodali trošak špedicije, kažu, ostavio im tako kolega iz prve smjene. Pitaju njega, on filozofski odgovara pitanjem, šta je starije, koka ili jaje.
Izbjegavajte DHL!
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#14005 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

zincx wrote:Meni su ovi iz DHL (bosanskog) najjači. Pošiljka od 20,66 funti(od čega 11,66 shipping, 9 funti je roba), stigla kod njih, plaćeno sve sa shipingom, oni na ovaj iznos dodaju 60 maraka svoje špedicije, i onda je to 105 maraka. Sad se i carini! Pitam ja njih, što su dodali trošak špedicije, kažu, ostavio im tako kolega iz prve smjene. Pitaju njega, on filozofski odgovara pitanjem, šta je starije, koka ili jaje.
Izbjegavajte DHL!
DHL express usluga, ako posalju kao DHL Paket International onda DHL predaje paket nasoj posti i normalno se carini.
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#14006 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

Ništa mi ne stiže i kasni više od 15 dana. :-)
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#14007 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by MOSALJOZE »

Danas stigla 2 punjača,naručeni 25.11,jučer je takodjer stigao jedan artikal.
maxmax1
Posts: 17
Joined: 18/08/2015 14:50

#14008 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by maxmax1 »

Ista situacija, i meni stagao artikal od 30.11.2016 jucer :-D
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#14009 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by undefined007 »

Davno su mi stigli ti prošlogodišnji paketi. :D

Sad čekam martovske. :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#14010 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

Meni dosla dva petka iz novembra, bili malo u Boliviji, ha Bosna, ha Bolivija, to je isto.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14011 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

_Reds_ wrote:Meni dosla dva petka iz novembra, bili malo u Boliviji, ha Bosna, ha Bolivija, to je isto.
Odakle su poslani?
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14012 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

_Reds_ wrote:Meni dosla dva petka iz novembra, bili malo u Boliviji, ha Bosna, ha Bolivija, to je isto.
I u mene je jedna pošiljka prošle godine lutala po Boliviji, stigla nakon cca 4 mjeseca od dana narudžbe hahaha
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25524
Joined: 12/08/2013 12:51

#14013 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by insaneinthebrain »

sve je to isto za njih, Bolivija Bosna. u pet deka :zzzz:
TRANCE
Posts: 1361
Joined: 09/05/2011 20:40

#14014 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TRANCE »

zincx wrote:Meni su ovi iz DHL (bosanskog) najjači. Pošiljka od 20,66 funti(od čega 11,66 shipping, 9 funti je roba), stigla kod njih, plaćeno sve sa shipingom, oni na ovaj iznos dodaju 60 maraka svoje špedicije, i onda je to 105 maraka. Sad se i carini! Pitam ja njih, što su dodali trošak špedicije, kažu, ostavio im tako kolega iz prve smjene. Pitaju njega, on filozofski odgovara pitanjem, šta je starije, koka ili jaje.
Izbjegavajte DHL!
20,66 funti je 46,67 KM, znači ispod 50 KM koliko je granica za naplaćivanje carine, PDV-a i ostalih dažbina. To u prevodu znači da te hoće zahebati da im platiš špediciju na paket koji bi trebali tebi proslijediti bez ikakvih troškova. Traži imena radnika, zaprijeti da ćeš se žaliti uredu DHL-a u Njemačkoj ako ti ne dostave paket bez troškova budući da je ispod 50 KM, pa ćeš vidjeti kako se priča onda naprasno mijenja. U krajnjem slučaju možeš uvijek odbiti paket i onda ga moraju vratiti pošiljaocu.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#14015 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by O'zone »

imal ko problema da ne može pristupiti E-bay-u?
Access Denied
You don't have permission to access "http://www.ebay.com/" on this server.

Reference #18.3f496768.1490130437.34a31f27
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#14016 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

O'zone wrote:imal ko problema da ne može pristupiti E-bay-u?
Access Denied
You don't have permission to access "http://www.ebay.com/" on this server.

Reference #18.3f496768.1490130437.34a31f27
kod mene radi normalno
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#14017 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by goibos »

maxmax1 wrote:Ista situacija, i meni stagao artikal od 30.11.2016 jucer :-D
meni šta ne dođe u 2 mjeseca, ne dođe nikad...

a ima bar 5-6 stvari naručenih od 11/16 - 02/17 koje mi nisu došle. neke su imale i onaj tracking koji mi pokaže da su ušle u bih nakon 2-3 sedmice ali ne znam da li je lažni track il naši hapaju na pošti. nije ništa skuplje od 10USD tako da nije sigurno zaglavilo na carini, vjerovatno u džepovima...
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14018 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Šta im ovaj status Clearance Event znači kod dhl-a?
User avatar
hrasno38
Posts: 34077
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#14019 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hrasno38 »

goibos wrote:
maxmax1 wrote:Ista situacija, i meni stagao artikal od 30.11.2016 jucer :-D
meni šta ne dođe u 2 mjeseca, ne dođe nikad...

a ima bar 5-6 stvari naručenih od 11/16 - 02/17 koje mi nisu došle. neke su imale i onaj tracking koji mi pokaže da su ušle u bih nakon 2-3 sedmice ali ne znam da li je lažni track il naši hapaju na pošti. nije ništa skuplje od 10USD tako da nije sigurno zaglavilo na carini, vjerovatno u džepovima...
Za sve mozes bez problema vratiti novac
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#14020 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by goibos »

i vratim... ali nije problem u novcu, problem je u vremenu jer onda opet naručuj pa opet čekaj
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14021 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

artikal čekam 2 mjeseca. Nema tracking broja i istekli su svi rokovi.
Kaže prodavac iz Njemačke, poslaću ti novi, a ovaj prvi ako dođe u međuvremenu, ti ga odbij.
I za 7 dana dođu istovremeno i jedan i drugi.
Ovaj prvi paket vec izbljedio, vidi se da je negdje zaglavio i buđao. :roll:
Iako nerado, sada moram oba platiti.
Nema ništa gore nego kad ti pošalje robu bez trackinga.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14022 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Imal nam gdje Ratka. Vidim nekidan se fokusirao na objašnjavanje nekih golih masaža u centrali.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#14023 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

victom wrote:artikal čekam 2 mjeseca. Nema tracking broja i istekli su svi rokovi.
Kaže prodavac iz Njemačke, poslaću ti novi, a ovaj prvi ako dođe u međuvremenu, ti ga odbij.
I za 7 dana dođu istovremeno i jedan i drugi.
Ovaj prvi paket vec izbljedio, vidi se da je negdje zaglavio i buđao. :roll:
Iako nerado, sada moram oba platiti.
Nema ništa gore nego kad ti pošalje robu bez trackinga.
odgovor:

Dear Sir or Madam,

everything is ok. You can hold both sendings.

Best regards

:mrgreen:
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14024 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

victom wrote:Imal nam gdje Ratka. Vidim nekidan se fokusirao na objašnjavanje nekih golih masaža u centrali.
Evo skidam sa piratbeja, XXX Bosnian Massage, Ultimate UINO...
strider_sm
Posts: 174
Joined: 20/08/2016 19:59

#14025 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by strider_sm »

Evo da i ja podijelim iskustvo...narucio knjigu na Amazon.de, poslano izgleda iz UK. Rok je bio juce i pisalo "Delivery today", da bi danas promijenili.
Naravno, nikakvog tracking broja, ali oni ocigledno imaju povratnu info da knjiga nije isporucena...

Image
Post Reply