Jel neko naručivao ulje za masažu?
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14003 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
I u mene danas stigle pošiljke od 27.02. i od 05.03. i nemam više starijih od 5-6 dana
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#14004 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni su ovi iz DHL (bosanskog) najjači. Pošiljka od 20,66 funti(od čega 11,66 shipping, 9 funti je roba), stigla kod njih, plaćeno sve sa shipingom, oni na ovaj iznos dodaju 60 maraka svoje špedicije, i onda je to 105 maraka. Sad se i carini! Pitam ja njih, što su dodali trošak špedicije, kažu, ostavio im tako kolega iz prve smjene. Pitaju njega, on filozofski odgovara pitanjem, šta je starije, koka ili jaje.
Izbjegavajte DHL!
Izbjegavajte DHL!
-
AkumAone
- Posts: 188
- Joined: 08/04/2009 22:36
#14005 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
DHL express usluga, ako posalju kao DHL Paket International onda DHL predaje paket nasoj posti i normalno se carini.zincx wrote:Meni su ovi iz DHL (bosanskog) najjači. Pošiljka od 20,66 funti(od čega 11,66 shipping, 9 funti je roba), stigla kod njih, plaćeno sve sa shipingom, oni na ovaj iznos dodaju 60 maraka svoje špedicije, i onda je to 105 maraka. Sad se i carini! Pitam ja njih, što su dodali trošak špedicije, kažu, ostavio im tako kolega iz prve smjene. Pitaju njega, on filozofski odgovara pitanjem, šta je starije, koka ili jaje.
Izbjegavajte DHL!
-
hava123
- Posts: 1072
- Joined: 24/12/2011 08:37
#14006 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ništa mi ne stiže i kasni više od 15 dana. 
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#14007 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Danas stigla 2 punjača,naručeni 25.11,jučer je takodjer stigao jedan artikal.
-
maxmax1
- Posts: 17
- Joined: 18/08/2015 14:50
#14008 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ista situacija, i meni stagao artikal od 30.11.2016 jucer 
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
#14009 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Davno su mi stigli ti prošlogodišnji paketi. 
Sad čekam martovske.
Sad čekam martovske.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#14010 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni dosla dva petka iz novembra, bili malo u Boliviji, ha Bosna, ha Bolivija, to je isto.
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#14011 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Odakle su poslani?_Reds_ wrote:Meni dosla dva petka iz novembra, bili malo u Boliviji, ha Bosna, ha Bolivija, to je isto.
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#14012 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
I u mene je jedna pošiljka prošle godine lutala po Boliviji, stigla nakon cca 4 mjeseca od dana narudžbe hahaha_Reds_ wrote:Meni dosla dva petka iz novembra, bili malo u Boliviji, ha Bosna, ha Bolivija, to je isto.
- insaneinthebrain
- Posts: 25524
- Joined: 12/08/2013 12:51
#14013 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
sve je to isto za njih, Bolivija Bosna. u pet deka 
-
TRANCE
- Posts: 1361
- Joined: 09/05/2011 20:40
#14014 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
20,66 funti je 46,67 KM, znači ispod 50 KM koliko je granica za naplaćivanje carine, PDV-a i ostalih dažbina. To u prevodu znači da te hoće zahebati da im platiš špediciju na paket koji bi trebali tebi proslijediti bez ikakvih troškova. Traži imena radnika, zaprijeti da ćeš se žaliti uredu DHL-a u Njemačkoj ako ti ne dostave paket bez troškova budući da je ispod 50 KM, pa ćeš vidjeti kako se priča onda naprasno mijenja. U krajnjem slučaju možeš uvijek odbiti paket i onda ga moraju vratiti pošiljaocu.zincx wrote:Meni su ovi iz DHL (bosanskog) najjači. Pošiljka od 20,66 funti(od čega 11,66 shipping, 9 funti je roba), stigla kod njih, plaćeno sve sa shipingom, oni na ovaj iznos dodaju 60 maraka svoje špedicije, i onda je to 105 maraka. Sad se i carini! Pitam ja njih, što su dodali trošak špedicije, kažu, ostavio im tako kolega iz prve smjene. Pitaju njega, on filozofski odgovara pitanjem, šta je starije, koka ili jaje.
Izbjegavajte DHL!
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#14015 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
imal ko problema da ne može pristupiti E-bay-u?
Access Denied
You don't have permission to access "http://www.ebay.com/" on this server.
Reference #18.3f496768.1490130437.34a31f27
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#14016 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
kod mene radi normalnoO'zone wrote:imal ko problema da ne može pristupiti E-bay-u?
Access Denied
You don't have permission to access "http://www.ebay.com/" on this server.
Reference #18.3f496768.1490130437.34a31f27
-
goibos
- Posts: 341
- Joined: 15/10/2009 12:42
#14017 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
meni šta ne dođe u 2 mjeseca, ne dođe nikad...maxmax1 wrote:Ista situacija, i meni stagao artikal od 30.11.2016 jucer
a ima bar 5-6 stvari naručenih od 11/16 - 02/17 koje mi nisu došle. neke su imale i onaj tracking koji mi pokaže da su ušle u bih nakon 2-3 sedmice ali ne znam da li je lažni track il naši hapaju na pošti. nije ništa skuplje od 10USD tako da nije sigurno zaglavilo na carini, vjerovatno u džepovima...
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#14018 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Šta im ovaj status Clearance Event znači kod dhl-a?
- hrasno38
- Posts: 34077
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#14019 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Za sve mozes bez problema vratiti novacgoibos wrote:meni šta ne dođe u 2 mjeseca, ne dođe nikad...maxmax1 wrote:Ista situacija, i meni stagao artikal od 30.11.2016 jucer
a ima bar 5-6 stvari naručenih od 11/16 - 02/17 koje mi nisu došle. neke su imale i onaj tracking koji mi pokaže da su ušle u bih nakon 2-3 sedmice ali ne znam da li je lažni track il naši hapaju na pošti. nije ništa skuplje od 10USD tako da nije sigurno zaglavilo na carini, vjerovatno u džepovima...
-
goibos
- Posts: 341
- Joined: 15/10/2009 12:42
#14020 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
i vratim... ali nije problem u novcu, problem je u vremenu jer onda opet naručuj pa opet čekaj
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14021 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
artikal čekam 2 mjeseca. Nema tracking broja i istekli su svi rokovi.
Kaže prodavac iz Njemačke, poslaću ti novi, a ovaj prvi ako dođe u međuvremenu, ti ga odbij.
I za 7 dana dođu istovremeno i jedan i drugi.
Ovaj prvi paket vec izbljedio, vidi se da je negdje zaglavio i buđao.
Iako nerado, sada moram oba platiti.
Nema ništa gore nego kad ti pošalje robu bez trackinga.
Kaže prodavac iz Njemačke, poslaću ti novi, a ovaj prvi ako dođe u međuvremenu, ti ga odbij.
I za 7 dana dođu istovremeno i jedan i drugi.
Ovaj prvi paket vec izbljedio, vidi se da je negdje zaglavio i buđao.
Iako nerado, sada moram oba platiti.
Nema ništa gore nego kad ti pošalje robu bez trackinga.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14022 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Imal nam gdje Ratka. Vidim nekidan se fokusirao na objašnjavanje nekih golih masaža u centrali.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#14023 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
odgovor:victom wrote:artikal čekam 2 mjeseca. Nema tracking broja i istekli su svi rokovi.
Kaže prodavac iz Njemačke, poslaću ti novi, a ovaj prvi ako dođe u međuvremenu, ti ga odbij.
I za 7 dana dođu istovremeno i jedan i drugi.
Ovaj prvi paket vec izbljedio, vidi se da je negdje zaglavio i buđao.
Iako nerado, sada moram oba platiti.
Nema ništa gore nego kad ti pošalje robu bez trackinga.
Dear Sir or Madam,
everything is ok. You can hold both sendings.
Best regards
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#14024 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Evo skidam sa piratbeja, XXX Bosnian Massage, Ultimate UINO...victom wrote:Imal nam gdje Ratka. Vidim nekidan se fokusirao na objašnjavanje nekih golih masaža u centrali.
-
strider_sm
- Posts: 174
- Joined: 20/08/2016 19:59
#14025 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Evo da i ja podijelim iskustvo...narucio knjigu na Amazon.de, poslano izgleda iz UK. Rok je bio juce i pisalo "Delivery today", da bi danas promijenili.
Naravno, nikakvog tracking broja, ali oni ocigledno imaju povratnu info da knjiga nije isporucena...

Naravno, nikakvog tracking broja, ali oni ocigledno imaju povratnu info da knjiga nije isporucena...

