Vlada FBiH (2011 - .........?)
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1401 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
šta će biti s hidrogradnjom imal neki info???
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#1402 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
konačno da ministri rade posao za koji su extra plaćeniMINISTAR TRHULJ: Stvoreni uvjeti da se 500 radnika 'Krivaje' vrate na posao
Četvrtak | 15.09.2011.
Stvoreni su uvjeti da se 500 radnika preduzeća "Krivaja" u Zavidovićima pozovu da se vrate na posao, izjavio je danas u Sarajevu ministar enregije, rudarstva i industrije u Vladi Federacije Bosne i Hercegovine Erdal Trhulj
On je to rekao na sjednici Doma naroda Parlamenta FBiH, koja je u toku u Sarajevu, ogovarajući na delegatska pitanja koja se odnose na njegov resor.
Prekjučer je usvojena odluka o otvaranju posebnog računa da bi bila pokrenuta proizvodnja u "Krivaji", u skladu sa zakonskim propisima, pojasnio je ministar i za narednu sedmicu najavio odluku o uplaćivanju 400.000 KM na taj račun.
Trhulj je podsjetio da je "Krivaji", u skladu s rebalansom budžeta Federacije BiH namijenjeno dva miliona KM, mada, kako je pojasnio, treba promijeniti program utroška novca.
Iz resora ministra Trhulja, za današnju sjednicu Doma naroda najavljeno je i razmatranje izmjena jednog zakonskog teksta, a to je Zakon o finansijskoj konsolidaciji rudnika uglja u FBiH prema obračunatim a neisplaćenim javnim prihodima za period od 2009. do 2015. godine.
Delegati su prilikom utvrđivanja dnevnog reda odlučili da taj tekst, kao i izmjene Zakona o cestama, razmatraju u formi nacrta, a ne po skraćenom postupku, kako je predlagala Federalna vlada.
Od zakona predloženih iz Vlade po skraćenoj proceduri, odobrili su da danas razmotre izmjene i dopune Zakona o klasifikaciji djelatnosti.
Za razliku od tih zakona, današnjom odlukom Doma naroda s dnevnog reda je povučen Nacrt zakona o Privrednoj komori FBiH.
(FENA, ** No links ** PORTAL/eb)
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1403 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Nikšić: Ne želimo trgovati interesima države


SARAJEVO - Ne želimo trgovati interesima države", izjavio je danas novinarima u Sarajevu federalni premijer Nermin Nikšić, zamoljen za komentar situacije nastale nakon najave zvaničnika Evropske unije da će sredstva namijenjena za BiH iz IPA fondova biti preusmjerena drugdje u regionu. Naime, Vlada FBiH nije prihvatila revidiranu...
... listu projekata kandidiranih za IPA fondove, jer su sa te liste izbačeni projekti za jačanje institucija BiH.
"Pitanje je u stvari koja je cijena za državu. Hoćemo li zbog 88 miliona eura prihvatiti da ne dobijemo onih osam miliona koji trebaju za jačanje države", kazao je premijer Nikšić.
Federalni premijer je također upozorio da se "na taj način može doći u opasnost da neko sutra ponudi milijardu kako bi se pravile dvije države".
Upitan na kraju da li će Vlada FBiH promjeniti stav ukoliko se na listu projekta ne uvrste oni vezani za jačanje državnih institucija, premijer Nikšić je poručio da nema te cijene zbog koje će trgovati interesima države.
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1404 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Kako odmah djeluje
BANJA LUKA - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske /RS/ Igor Radojičić izjavio je danas da u BiH još nema dogovora o metodologiji rješavanja problema na putu ka EU i istakao da treba natjerati predstavnike Federacije BiH /FBiH/ da sjednu i da se dogovaraju."EU hoće jedan glas iz BiH i mislim da će zauzeti stav oko IPA fondova na način...
... da ako se niste dogovorili unutar kuće mi vam ne damo ništa, i iz ugla gledanja Banjaluke to je u redu. Treba natjerati FBiH da sjedne i da se dogovara, iako na tako nešto nisu navikli, jer su uglavnom tražili nametanje rješenja", rekao je Srni Radojičić.
On je naglasio da je RS spremna da razgovara o metodologijama evropskih integracija i da se na taj način riješe otvorena pitanja u BiH.
Prema njegovim riječima, pitanje dogovora o korištenju sredstava iz IPA fondova jeste pitanje metodološkog dolaska do rješenja.
"Zbog toga nema dogovora o IPA fondovima, ali ni o zakonima iz oblasti evropskih integracija. Pristup RS je da postoje ustavom propisane nadležnosti i da o stvarima koje pripadaju entitetima ne odlučuju zajedniče institucije. Pristup FBiH je da se sva evropska pitanja rješavaju isključivo u zajedničkim institucijama i to su dva potpuno suprotna princpa", objasnio je Radojičić.
Vlada FBiH odbila je revidiranu listu projekata IPA 2011, nakon čega je zvanični Brisel stavio pod znak pitanja sve IPA projekte za BiH, a razmatra se mogućnost i preusmjeravanja 96 miliona evra namijenjenih za BiH drugim zemljama regiona.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1405 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
A kako ces nas natjerati? Nema vise JNA za ledjima.Treba natjerati FBiH da sjedne i da se dogovara
-
popajic
- Posts: 5738
- Joined: 16/07/2007 09:55
- Location: Sarajevo
#1406 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ovo je poziv ocajnika da se pregovara - ubi kokuzluk ko cumur !seln wrote:A kako ces nas natjerati? Nema vise JNA za ledjima.Treba natjerati FBiH da sjedne i da se dogovara
Rijec "tjerati" je ovdje zadnji koprcaj kabadahijskog , birvaktilskog politickog silovanja
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1407 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
odoše busom u tuzlu
ajde fino
ajde fino
- tolerantna
- Posts: 31
- Joined: 13/06/2011 10:07
#1408 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
[quote="StupskaBitanga"][quote]MINISTAR TRHULJ: Stvoreni uvjeti da se 500 radnika 'Krivaje' vrate na posao
Četvrtak | 15.09.2011.
Stvoreni su uvjeti da se 500 radnika preduzeća "Krivaja" u Zavidovićima pozovu da se vrate na posao, izjavio je danas u Sarajevu ministar enregije, rudarstva i industrije u Vladi Federacije Bosne i Hercegovine Erdal Trhulj
On je to rekao na sjednici Doma naroda Parlamenta FBiH, koja je u toku u Sarajevu, ogovarajući na delegatska pitanja koja se odnose na njegov resor.
Prekjučer je usvojena odluka o otvaranju posebnog računa da bi bila pokrenuta proizvodnja u "Krivaji", u skladu sa zakonskim propisima, pojasnio je ministar i za narednu sedmicu najavio odluku o uplaćivanju 400.000 KM na taj račun.
Trhulj je podsjetio da je "Krivaji", u skladu s rebalansom budžeta Federacije BiH namijenjeno dva miliona KM, mada, kako je pojasnio, treba promijeniti program utroška novca.
Iz resora ministra Trhulja, za današnju sjednicu Doma naroda najavljeno je i razmatranje izmjena jednog zakonskog teksta, a to je Zakon o finansijskoj konsolidaciji rudnika uglja u FBiH prema obračunatim a neisplaćenim javnim prihodima za period od 2009. do 2015. godine.
Delegati su prilikom utvrđivanja dnevnog reda odlučili da taj tekst, kao i izmjene Zakona o cestama, razmatraju u formi nacrta, a ne po skraćenom postupku, kako je predlagala Federalna vlada.
Od zakona predloženih iz Vlade po skraćenoj proceduri, odobrili su da danas razmotre izmjene i dopune Zakona o klasifikaciji djelatnosti.
Za razliku od tih zakona, današnjom odlukom Doma naroda s dnevnog reda je povučen Nacrt zakona o Privrednoj komori FBiH.
(FENA, ** No links ** PORTAL/eb)
Neka se krenulo s rješenjima
Četvrtak | 15.09.2011.
Stvoreni su uvjeti da se 500 radnika preduzeća "Krivaja" u Zavidovićima pozovu da se vrate na posao, izjavio je danas u Sarajevu ministar enregije, rudarstva i industrije u Vladi Federacije Bosne i Hercegovine Erdal Trhulj
On je to rekao na sjednici Doma naroda Parlamenta FBiH, koja je u toku u Sarajevu, ogovarajući na delegatska pitanja koja se odnose na njegov resor.
Prekjučer je usvojena odluka o otvaranju posebnog računa da bi bila pokrenuta proizvodnja u "Krivaji", u skladu sa zakonskim propisima, pojasnio je ministar i za narednu sedmicu najavio odluku o uplaćivanju 400.000 KM na taj račun.
Trhulj je podsjetio da je "Krivaji", u skladu s rebalansom budžeta Federacije BiH namijenjeno dva miliona KM, mada, kako je pojasnio, treba promijeniti program utroška novca.
Iz resora ministra Trhulja, za današnju sjednicu Doma naroda najavljeno je i razmatranje izmjena jednog zakonskog teksta, a to je Zakon o finansijskoj konsolidaciji rudnika uglja u FBiH prema obračunatim a neisplaćenim javnim prihodima za period od 2009. do 2015. godine.
Delegati su prilikom utvrđivanja dnevnog reda odlučili da taj tekst, kao i izmjene Zakona o cestama, razmatraju u formi nacrta, a ne po skraćenom postupku, kako je predlagala Federalna vlada.
Od zakona predloženih iz Vlade po skraćenoj proceduri, odobrili su da danas razmotre izmjene i dopune Zakona o klasifikaciji djelatnosti.
Za razliku od tih zakona, današnjom odlukom Doma naroda s dnevnog reda je povučen Nacrt zakona o Privrednoj komori FBiH.
(FENA, ** No links ** PORTAL/eb)
Neka se krenulo s rješenjima
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#1409 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
To Hayat,FTV,BHT,TV1...sve TV kuce oko onog autobusa pred vladom,i ministri ulaze jedan po jedan. Onda snimka iz autobusa,najvise mi zbunjeno djeluje LijanovicBlack swan wrote:odoše busom u tuzlu
ajde fino
Sparanje je pocelo,a vise bih rekao da je ovo jedan dobar igrokaz,dobro izreklamiran pred svim TV kucama 10 Tv stanica /postaja (
Kako god okrenes,barem je neki (koliki goD) napredak,prije su se na tim sjednicama vlade federacije po drugim gradovima pojavljivali sa voznim parkom od 10 do 15 bijesnih cetverotockasa.
Jah...
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1410 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
FZZZ osigurao 700.000 KM
Stotinu mladih dobija novac za vlastiti biznis
Stotinu mladih dobija novac za vlastiti biznis
Federalni zavod za zapošljavanje (FZZZ) osigurao je bespovratna finansijska sredstva u iznosu od 700.000 KM za novi program "Mladi poduzetnik“ koji će biti realiziran uz podršku Projekta zapošljavanja mladih u BiH (YEP) koji finansira Švicarska agencija za razvoj i saradnju u BiH.
Direktor Federalnog zavoda za zapošljavanje Miralem Šarić danas je na konferenciji za novinare u Sarajevu kazao da je cilj ovog programa da se kroz obuku mladih za poduzetništvo i finansiranje biznis ideja, razvije omladinsko poduzetništvo i pruži podrška samozapošljavanju i smanjenju nezaposlenosti mladih.
Tim programom je predviđeno da se u 2011. godini sufinansira pokretanje i vođenje malog biznisa za sto mladih osoba sa evidencije nezaposlenih u FBiH čije poslovne ideje budu ocijenjene kao najbolje, uz obaveznu prethodnu obuku iz poduzetništva.
"To je program za sto mladih ljudi koji će finansirati FZZZ, a po osobi je predviđeno 7.000 KM kao inicijalna sredstva koja će im osigurati da mogu započeti biznis“, kazao je Šarić, napominjući da će sutra u štampanim medijima biti objavljen javni poziv za učešće u programu "Mladi poduzetnik“.
Korisnici bespovratnih sredstava su osobe, bez obzira na stepen obrazovanja, prijavljene na evidenciju nezaposlenih u FBiH najmanje šest mjeseci prije objavljivanja javnog poziva, dobi do 30 godina, a koje će po odobravanju poslovne ideje i okončanju obuke registrirati i održavati vlastiti biznis u trajanju najmanje 12 mjeseci.
Šarić je naglasio da kod odobravanja sredstava prioritet imaju projekti kojima se obezbjeđuje samozapošljavanje u proizvodnoj djelatnosti, proizvodnji organske hrane, kao i tradicionalnim zanatima isl.
Kod odobravanja sredstava za samozapošljavanje prednost imaju kategorije iz ciljne grupe: osobe sa invaliditetom, članovi porodica šehida i poginulih boraca, demobiliziranih boraca, samohrani roditelji i osobe lošijeg socioekonomskog statusa. Prilikom realizacije programa, kako je istaknuto, vodit će se računa o ravnopravnosti spolova.
Obuka iz poduzetništva će se organizirati u saradnjiu sa Projektom zapošljavanja mladih (YEP) koji finansira Švicarska agencija za razvoj i saradnju, a implementira njemačka konsultantska firma GOPA.
Zamjenica direktora Švicarske agencije za razvoj i saradnju Simone Giger kazala je da se na ovaj način nastavlja uspješna saradnja s Federalnim zavodom za zapošljavanje.
"Program 'Mladi poduzetnik' će biti podržan u sklopu druge faze projekta zapošljavanja mladih koje će se implementirati u naredne tri godine, a među ostalim planirana je podrška otvaranju sedam novih klubova za traženje posla“, kazala je Giger, navodeći da je u sklopu prve faze tog projekta zaposleno oko 1.500 mladih ljudi.
Zamjenik rukovodioca YEP-a Ranko Markuš je izrazio uvjerenje da će se kroz program "Mladi poduzetnik“ pomoći mladim ljudima da steknu nova znanja i realizuju poslovne ideje.
"Nadamo se da će većina ideja koje ćemo podržati kroz taj program biti uspješna“, kazao je Markuš.

-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#1411 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Super Svicarci po drugi put daju pare, FZZZ implementira projekat, mozda se na kraju zaista neko i zaposli.ReD aka Socijalista wrote:FZZZ osigurao 700.000 KM
Stotinu mladih dobija novac za vlastiti biznis
...
Ali kakve to ima veze sa Federalnom vladom, a pogotovo sa sadasnjom Federalnom vladom?
-
zonbirile
- Posts: 11870
- Joined: 09/10/2008 12:06
#1412 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
---------------------------VjecitiStudent wrote:Super Svicarci po drugi put daju pare, FZZZ implementira projekat, mozda se na kraju zaista neko i zaposli.ReD aka Socijalista wrote:FZZZ osigurao 700.000 KM
Stotinu mladih dobija novac za vlastiti biznis
...
Ali kakve to ima veze sa Federalnom vladom, a pogotovo sa sadasnjom Federalnom vladom?
joj što se neko zaejbava,pa to je 7000 po glavi.Dobro je kakvo je sranje bilo preko zavoda,ispalo 2000KM po glavi,ne znam kako ih nije stid,čuj biznis.
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1413 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Nisam znao gdje cu staviti, haj reko ima veze jer je na federalnom nivou.zonbirile wrote:---------------------------VjecitiStudent wrote:Super Svicarci po drugi put daju pare, FZZZ implementira projekat, mozda se na kraju zaista neko i zaposli.ReD aka Socijalista wrote:FZZZ osigurao 700.000 KM
Stotinu mladih dobija novac za vlastiti biznis
...
Ali kakve to ima veze sa Federalnom vladom, a pogotovo sa sadasnjom Federalnom vladom?
joj što se neko zaejbava,pa to je 7000 po glavi.Dobro je kakvo je sranje bilo preko zavoda,ispalo 2000KM po glavi,ne znam kako ih nije stid,čuj biznis.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#1414 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Zatrebalo malo ruzicaste boje za federalnu vladu?ReD aka Socijalista wrote:Nisam znao gdje cu staviti, haj reko ima veze jer je na federalnom nivou.zonbirile wrote: ---------------------------
joj što se neko zaejbava,pa to je 7000 po glavi.Dobro je kakvo je sranje bilo preko zavoda,ispalo 2000KM po glavi,ne znam kako ih nije stid,čuj biznis.
-
zonbirile
- Posts: 11870
- Joined: 09/10/2008 12:06
#1415 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
toliko konj direktor koji je već trebao u penziju špotroši za mobitel,mjesečno naravno 
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1416 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Kakva ba ruzicast...crvena! Nismo lgbt.VjecitiStudent wrote:Zatrebalo malo ruzicaste boje za federalnu vladu?ReD aka Socijalista wrote:Nisam znao gdje cu staviti, haj reko ima veze jer je na federalnom nivou.zonbirile wrote: ---------------------------
joj što se neko zaejbava,pa to je 7000 po glavi.Dobro je kakvo je sranje bilo preko zavoda,ispalo 2000KM po glavi,ne znam kako ih nije stid,čuj biznis.
-
supervizor
- Posts: 243
- Joined: 18/05/2010 12:19
#1417 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ništa od garancije kredita preduzeću Konjuh
Vlade F BiH i TK neće biti garanti kredita za preduzeće Konjuh. Inicijativu je uputila Općina Živinice, koja se obavezala da će biti garant za 2.5 miliona, dok je Kanton trebao garantovati 4, a Federacija 6 miliona KM. No, od toga neće biti ništa, jer je "Konjuh" privatna firma.
Tako se Nikšić "bori za svako radno mjesto"!!!
Vlade F BiH i TK neće biti garanti kredita za preduzeće Konjuh. Inicijativu je uputila Općina Živinice, koja se obavezala da će biti garant za 2.5 miliona, dok je Kanton trebao garantovati 4, a Federacija 6 miliona KM. No, od toga neće biti ništa, jer je "Konjuh" privatna firma.
Tako se Nikšić "bori za svako radno mjesto"!!!
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#1418 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
supervizor wrote:Ništa od garancije kredita preduzeću Konjuh
Vlade F BiH i TK neće biti garanti kredita za preduzeće Konjuh. Inicijativu je uputila Općina Živinice, koja se obavezala da će biti garant za 2.5 miliona, dok je Kanton trebao garantovati 4, a Federacija 6 miliona KM. No, od toga neće biti ništa, jer je "Konjuh" privatna firma.
Tako se Nikšić "bori za svako radno mjesto"!!!
Ne kontam? Sta ti tacno predlazes? Da drzava garnatuje kredite nesolventnim privatnim firmama?
Slusate li vi sebe ljudi?
- Reisova
- Posts: 1018
- Joined: 15/08/2011 16:28
#1419 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Gledajte budimo realni treba vremena i živaca koliko, toliko uvesti reda u državu kako god je zvali. Realno puno je vremena prošlo i nije to lahko napraviti s obzirom na to koliko je štete napravljeno u svim segmentima društva.
Ja bih toplo preporučila da prave male vidljive korake. Recimo za početak ja bih uradila na pitanju sigurnosti pa evo recimo u Federaciji i mislim da se tako treba naprđivati sa RS-om. Jednostavno ko će biti bolji. Recimo ja bih stvarno maksimalno pooštrila kazne za saobraćajne prekršaje i to konkretno mislim da one koji više od pet puta godišnje prekorače dozvoljenu brzinu a ne da mi se hvale kako godišnje dobiju po stotinu kazni, Isto tako bih barem u ovom dijlu države dala veće ovlasti policiji i brate ove male jalijaše strpavala ili u zatvor ili kako ima u Americi onaj dobrotvorni rad.Pa će im biti ofirno čistiti ulice po Ferhadiji ili pomagati starima dole recimo Gerijatriji na Nedžarićima.
Recimo to su stvari koji veoma upadaju u oči i mislim da na tim stvarima treba raditi.
Ja bih toplo preporučila da prave male vidljive korake. Recimo za početak ja bih uradila na pitanju sigurnosti pa evo recimo u Federaciji i mislim da se tako treba naprđivati sa RS-om. Jednostavno ko će biti bolji. Recimo ja bih stvarno maksimalno pooštrila kazne za saobraćajne prekršaje i to konkretno mislim da one koji više od pet puta godišnje prekorače dozvoljenu brzinu a ne da mi se hvale kako godišnje dobiju po stotinu kazni, Isto tako bih barem u ovom dijlu države dala veće ovlasti policiji i brate ove male jalijaše strpavala ili u zatvor ili kako ima u Americi onaj dobrotvorni rad.Pa će im biti ofirno čistiti ulice po Ferhadiji ili pomagati starima dole recimo Gerijatriji na Nedžarićima.
Recimo to su stvari koji veoma upadaju u oči i mislim da na tim stvarima treba raditi.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#1420 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ali onda bi zaista morali nesto da rade i urade, ovako je puno lakse se naprdjivati sa RS-om, a i vecina naroda to vise cijeni (ako je suditi po uzorku ovdje).Reisova wrote:Gledajte budimo realni treba vremena i živaca koliko, toliko uvesti reda u državu kako god je zvali. Realno puno je vremena prošlo i nije to lahko napraviti s obzirom na to koliko je štete napravljeno u svim segmentima društva.
Ja bih toplo preporučila da prave male vidljive korake. Recimo za početak ja bih uradila na pitanju sigurnosti pa evo recimo u Federaciji i mislim da se tako treba naprđivati sa RS-om. Jednostavno ko će biti bolji. Recimo ja bih stvarno maksimalno pooštrila kazne za saobraćajne prekršaje i to konkretno mislim da one koji više od pet puta godišnje prekorače dozvoljenu brzinu a ne da mi se hvale kako godišnje dobiju po stotinu kazni, Isto tako bih barem u ovom dijlu države dala veće ovlasti policiji i brate ove male jalijaše strpavala ili u zatvor ili kako ima u Americi onaj dobrotvorni rad.Pa će im biti ofirno čistiti ulice po Ferhadiji ili pomagati starima dole recimo Gerijatriji na Nedžarićima.
Recimo to su stvari koji veoma upadaju u oči i mislim da na tim stvarima treba raditi.
-
supervizor
- Posts: 243
- Joined: 18/05/2010 12:19
#1421 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ne kontam? Sta ti tacno predlazes? Da drzava garnatuje kredite nesolventnim privatnim firmama?
Postoji stotinu načina kako država može pomoći Konjuhu koji upošljava 720 radnika, ali jadni Nikšić ne može se dosjetiti ni jednog načina!
Postoji stotinu načina kako država može pomoći Konjuhu koji upošljava 720 radnika, ali jadni Nikšić ne može se dosjetiti ni jednog načina!
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#1422 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
supervizor wrote:Ne kontam? Sta ti tacno predlazes? Da drzava garnatuje kredite nesolventnim privatnim firmama?
Postoji stotinu načina kako država može pomoći Konjuhu koji upošljava 720 radnika, ali jadni Nikšić ne može se dosjetiti ni jednog načina!
Sapni mu ti, da se ne blamira ovako jadan bezidejan.
-
supervizor
- Posts: 243
- Joined: 18/05/2010 12:19
#1423 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ne vrijedi ćoravom namigivati, ni gluhom šaptati!
- vee-jay
- Posts: 9893
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#1424 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
moze li jedan od nacina plz?supervizor wrote:Ne kontam? Sta ti tacno predlazes? Da drzava garnatuje kredite nesolventnim privatnim firmama?
Postoji stotinu načina kako država može pomoći Konjuhu koji upošljava 720 radnika, ali jadni Nikšić ne može se dosjetiti ni jednog načina!
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#1425 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Sta je sa Razvojnom bankom?vee-jay wrote:moze li jedan od nacina plz?supervizor wrote:Ne kontam? Sta ti tacno predlazes? Da drzava garnatuje kredite nesolventnim privatnim firmama?
Postoji stotinu načina kako država može pomoći Konjuhu koji upošljava 720 radnika, ali jadni Nikšić ne može se dosjetiti ni jednog načina!
