Iskrene čestitke na sjajnom postu s kojim se i sam slažem !bogoljub wrote:Protivnici sjećanja na rahmetlije (tevhid, sedmina, četrestina) su sigurno se negdje oćešali o natruhlu nedždovsko vehabijsku literaturu. Takva literatura, premda je ima hiljade tona, nema u sebi osjećaja ni grama. Još manje u sebi ima logičnosti i znanja. Tako da zabranjuje da se sjećaš svog najmilijeg uz učenje svetog teksta. Neka svko zna da to nije Islam. Islam je sasvim nešto drugo. Uostalom neka gorim u vatri ako će me Bog kazniti zbog ljubavi ili osjećaja koji mi je On dao, pa da tevhid, sedminu i četresnicu, godišnjicu uzimamo kao izgovor samo da bi se sjećali ovakvog jednog rahmetlije. To nije Bog kojeg ja poznajem!
A razlog zašto porodica ne želi da javno organizuju sjećanje na njega, možda leđi u tome da sprijeće dolazak onih koji nisu dostojni da dođu na takav skup.!
Prirodno matematicki fakultet
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#1401 Re: Prirodno matematicki fakultet
-
Ninica1111
- Posts: 7
- Joined: 08/01/2013 22:42
#1402 Re: Prirodno matematicki fakultet
zna li netko cijenu studija i nesto o vanrednom studiranju?la_roux wrote:Prijemni na biologiji je isti za sve smjerove i polaže se samo biologija. Najbolje se prijaviti na instruktivnu nastavu za polaganje prijemnog, tu se pređe gradivo iz različitih oblasti i pitanja budu samo iz tog prezentovanog gradiva.ko_sam_ja wrote:i mene ovo interesujeNinica1111 wrote:cao ljudi, ja sam nova na forumu...zanima me genetika na pmf-u. ima li netko da to studira? znaci sve od prijemnog, pa nadaljezna li neko?
Prve 2 godine su iste za sve smjerove, a dalje se razdvajaju, ali zadržavaju neke zajedničke predmete. Genetika je ok, profesori zaista veliki stručnjaci.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
- la_roux
- Posts: 131
- Joined: 10/11/2012 23:04
#1404 Re: Prirodno matematicki fakultet
Nema vanrednog studija na odsjeku za biologiju. Samofinansirajući košta 1200 KM, a redovni plaćaju samo upis u godinu oko 130 KM.Ninica1111 wrote: zna li netko cijenu studija i nesto o vanrednom studiranju?
- me22
- Posts: 24316
- Joined: 08/06/2007 22:08
- Location: kod potocaRke u :skoljka:
#1405 Re: Prirodno matematicki fakultet
Otvorena sjednica Nastavno-naučnog vijeća Prirodno-matematičkog fakulteta Sarajevo u povodu sjećanja na život, rad i djelo cijenjenog Akademika Prof.dr. Sulejmana Redžića održat će se u četvrtak 31.januara 2013. godine u 13.00 sati na Prirodno-matematičkom fakultetu Sarajevo u amfiteatru „Mladen Deželić“.
-
safran
- Posts: 2538
- Joined: 19/08/2006 22:25
#1406 Re: Prirodno matematicki fakultet
Hvala na obavjesti. Svaka čast!
- me22
- Posts: 24316
- Joined: 08/06/2007 22:08
- Location: kod potocaRke u :skoljka:
#1407 Re: Prirodno matematicki fakultet
Molim
Nadam se da cemo se odazvati u velikom broju.
-
ko_sam_ja
- Posts: 26
- Joined: 11/01/2013 20:45
#1408 Re: Prirodno matematicki fakultet
kada će otprilike početi pripremna nastava za prijemni ispit iz biologije?
-
_etotako_ba
- Posts: 2
- Joined: 05/02/2013 18:43
#1409 Re: Prirodno matematicki fakultet
mene zanima, jel' treba neka veza, stela k'o na medicini i farmaciji da bi' bio primljen na biol. i gdje mogu naci primjere proslih prijemnih jer mi rekose da nema informatora?
eto ako ima neko da iskreno odg.
eto ako ima neko da iskreno odg.
- chengaba
- Posts: 1870
- Joined: 08/10/2003 00:00
#1410 Re: Prirodno matematicki fakultet
-Ne_etotako_ba wrote:mene zanima, jel' treba neka veza, stela k'o na medicini i farmaciji da bi' bio primljen na biol. i gdje mogu naci primjere proslih prijemnih jer mi rekose da nema informatora?
eto ako ima neko da iskreno odg.
-U kopirnici preko puta fakulteta
-
_etotako_ba
- Posts: 2
- Joined: 05/02/2013 18:43
#1411 Re: Prirodno matematicki fakultet
Hvalachengaba wrote:-Ne_etotako_ba wrote:mene zanima, jel' treba neka veza, stela k'o na medicini i farmaciji da bi' bio primljen na biol. i gdje mogu naci primjere proslih prijemnih jer mi rekose da nema informatora?
eto ako ima neko da iskreno odg.
-U kopirnici preko puta fakulteta
- me22
- Posts: 24316
- Joined: 08/06/2007 22:08
- Location: kod potocaRke u :skoljka:
#1412 Re: Prirodno matematicki fakultet
da potvrdim i ja, moze se bez stele
sretno!
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#1413 Re: Prirodno matematicki fakultet
Moze se, svakako, ali ima svega, kao i svugdje
-
bob sap
- Posts: 332
- Joined: 16/08/2011 13:05
#1414 Re: Prirodno matematicki fakultet
Kakvo je stanje sa geografijom, da li se tamo tesko upisati u redovne? kakav je prijemni ? ima li kakav geograficar 
- Sunrise00
- Posts: 4484
- Joined: 20/06/2008 22:48
- Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)
#1415 Re: Prirodno matematicki fakultet
cak i ja znam da se o geografiji pisalo barem 5 puta na temibob sap wrote:Kakvo je stanje sa geografijom, da li se tamo tesko upisati u redovne? kakav je prijemni ? ima li kakav geograficar
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#1416 Re: Prirodno matematicki fakultet
otprilike svake tri stranice neko pita za biologiju i geografiju sta bude na prijemnom i koji se predmeti racunaju i svaki put se odgovoriSunrise00 wrote:cak i ja znam da se o geografiji pisalo barem 5 puta na temibob sap wrote:Kakvo je stanje sa geografijom, da li se tamo tesko upisati u redovne? kakav je prijemni ? ima li kakav geograficarprelistaj malo
-
bob sap
- Posts: 332
- Joined: 16/08/2011 13:05
#1417 Re: Prirodno matematicki fakultet
a ko ce listati ovo sve
ali eto ako je svake tri nema potrebe da se informisem jer ce s eprijaviti milion studenata i nece me primiti u redovne 
-
safran
- Posts: 2538
- Joined: 19/08/2006 22:25
#1418 Re: Prirodno matematicki fakultet
Nije ti baš kakav stav. Razmišljaj ovako: prijaviće se milion kandidata a ja ću biti do između 1. i 10. mjesta na listi.
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#1419 Re: Prirodno matematicki fakultet
hej, ja kad sam upisivala biologiju 80 su studenata primali pa sam upala u redovne iako sam imala slabe ocjene u srednjoj
kod nas je najvaznije poloziti prijemni a mislim i da je na geografiji tako.
-
ko_sam_ja
- Posts: 26
- Joined: 11/01/2013 20:45
#1420 Re: Prirodno matematicki fakultet
Amin da bude i meni takominjonja wrote:hej, ja kad sam upisivala biologiju 80 su studenata primali pa sam upala u redovne iako sam imala slabe ocjene u srednjojkod nas je najvaznije poloziti prijemni a mislim i da je na geografiji tako.
- chengaba
- Posts: 1870
- Joined: 08/10/2003 00:00
#1421 Re: Prirodno matematicki fakultet
Savjet - predaj papire na smjer na koji se najmanje ljudi prijavi (mislim da je obično to ekologija i nastavnički), jer ćeš lakše upasti u redovne, a onda zamijeniš smjer za koji hoćeš (od 3 godine svakako tek se dijele usmjerenja)
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#1422 Re: Prirodno matematicki fakultet
1. kolega pita za geografijuchengaba wrote:Savjet - predaj papire na smjer na koji se najmanje ljudi prijavi (mislim da je obično to ekologija i nastavnički), jer ćeš lakše upasti u redovne, a onda zamijeniš smjer za koji hoćeš (od 3 godine svakako tek se dijele usmjerenja)
2. prosle godine ih se najvise prijavilo na ekologiju
3. lelo ne odobrava svima prelazak, gleda prosjek ocjena
-
safran
- Posts: 2538
- Joined: 19/08/2006 22:25
#1423 Re: Prirodno matematicki fakultet
Alelujaminjonja wrote: 3. lelo ne odobrava svima prelazak, gleda prosjek ocjena
- la_roux
- Posts: 131
- Joined: 10/11/2012 23:04
#1424 Re: Prirodno matematicki fakultet
A koliki prosjek moraš imati da ti to odobri?safran wrote:Alelujaminjonja wrote: 3. lelo ne odobrava svima prelazak, gleda prosjek ocjena
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#1425 Re: Prirodno matematicki fakultet
la_roux wrote:A koliki prosjek moraš imati da ti to odobri?safran wrote:Alelujaminjonja wrote: 3. lelo ne odobrava svima prelazak, gleda prosjek ocjena
e ne znam to, ali znam da nekima nije odobravao. npr. ako je neko sa ekologije htio na biohemiju, gledao je ocjene iz biohemije i fiziologija pa bi on onako od oka pustao. ma ne znam sto studenti dozvoljavaju to da radi kad lijepo pise da se smije prebacit ko hoce jednom tokom studija. sad je opet frka s njim bila jer nije dao onim studentima koji nisu polozili hordate potpis, pa nisu mogli ovjeriti semestar. ne znam kako ta prica zavrsi.
