Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1401 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by It_is_a_Leclerc »

bogoljub wrote:Protivnici sjećanja na rahmetlije (tevhid, sedmina, četrestina) su sigurno se negdje oćešali o natruhlu nedždovsko vehabijsku literaturu. Takva literatura, premda je ima hiljade tona, nema u sebi osjećaja ni grama. Još manje u sebi ima logičnosti i znanja. Tako da zabranjuje da se sjećaš svog najmilijeg uz učenje svetog teksta. Neka svko zna da to nije Islam. Islam je sasvim nešto drugo. Uostalom neka gorim u vatri ako će me Bog kazniti zbog ljubavi ili osjećaja koji mi je On dao, pa da tevhid, sedminu i četresnicu, godišnjicu uzimamo kao izgovor samo da bi se sjećali ovakvog jednog rahmetlije. To nije Bog kojeg ja poznajem!
A razlog zašto porodica ne želi da javno organizuju sjećanje na njega, možda leđi u tome da sprijeće dolazak onih koji nisu dostojni da dođu na takav skup.!
Iskrene čestitke na sjajnom postu s kojim se i sam slažem ! :thumbup:
Ninica1111
Posts: 7
Joined: 08/01/2013 22:42

#1402 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Ninica1111 »

la_roux wrote:
ko_sam_ja wrote:
Ninica1111 wrote:cao ljudi, ja sam nova na forumu...zanima me genetika na pmf-u. ima li netko da to studira? znaci sve od prijemnog, pa nadalje :)
i mene ovo interesuje :) zna li neko?
Prijemni na biologiji je isti za sve smjerove i polaže se samo biologija. Najbolje se prijaviti na instruktivnu nastavu za polaganje prijemnog, tu se pređe gradivo iz različitih oblasti i pitanja budu samo iz tog prezentovanog gradiva.
Prve 2 godine su iste za sve smjerove, a dalje se razdvajaju, ali zadržavaju neke zajedničke predmete. Genetika je ok, profesori zaista veliki stručnjaci.
zna li netko cijenu studija i nesto o vanrednom studiranju? :)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1403 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by un1ted »

800KM
User avatar
la_roux
Posts: 131
Joined: 10/11/2012 23:04

#1404 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by la_roux »

Ninica1111 wrote: zna li netko cijenu studija i nesto o vanrednom studiranju? :)
Nema vanrednog studija na odsjeku za biologiju. Samofinansirajući košta 1200 KM, a redovni plaćaju samo upis u godinu oko 130 KM.
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#1405 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

Otvorena sjednica Nastavno-naučnog vijeća Prirodno-matematičkog fakulteta Sarajevo u povodu sjećanja na život, rad i djelo cijenjenog Akademika Prof.dr. Sulejmana Redžića održat će se u četvrtak 31.januara 2013. godine u 13.00 sati na Prirodno-matematičkom fakultetu Sarajevo u amfiteatru „Mladen Deželić“.
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#1406 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

Hvala na obavjesti. Svaka čast!
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#1407 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

Molim :) Nadam se da cemo se odazvati u velikom broju.
ko_sam_ja
Posts: 26
Joined: 11/01/2013 20:45

#1408 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by ko_sam_ja »

kada će otprilike početi pripremna nastava za prijemni ispit iz biologije?
_etotako_ba
Posts: 2
Joined: 05/02/2013 18:43

#1409 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by _etotako_ba »

mene zanima, jel' treba neka veza, stela k'o na medicini i farmaciji da bi' bio primljen na biol. i gdje mogu naci primjere proslih prijemnih jer mi rekose da nema informatora?
eto ako ima neko da iskreno odg. ;-)
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#1410 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by chengaba »

_etotako_ba wrote:mene zanima, jel' treba neka veza, stela k'o na medicini i farmaciji da bi' bio primljen na biol. i gdje mogu naci primjere proslih prijemnih jer mi rekose da nema informatora?
eto ako ima neko da iskreno odg. ;-)
-Ne
-U kopirnici preko puta fakulteta
_etotako_ba
Posts: 2
Joined: 05/02/2013 18:43

#1411 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by _etotako_ba »

chengaba wrote:
_etotako_ba wrote:mene zanima, jel' treba neka veza, stela k'o na medicini i farmaciji da bi' bio primljen na biol. i gdje mogu naci primjere proslih prijemnih jer mi rekose da nema informatora?
eto ako ima neko da iskreno odg. ;-)
-Ne
-U kopirnici preko puta fakulteta
Hvala :-D
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#1412 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

da potvrdim i ja, moze se bez stele :D sretno!
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1413 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by P308 »

Moze se, svakako, ali ima svega, kao i svugdje
bob sap
Posts: 332
Joined: 16/08/2011 13:05

#1414 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by bob sap »

Kakvo je stanje sa geografijom, da li se tamo tesko upisati u redovne? kakav je prijemni ? ima li kakav geograficar :)
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#1415 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Sunrise00 »

bob sap wrote:Kakvo je stanje sa geografijom, da li se tamo tesko upisati u redovne? kakav je prijemni ? ima li kakav geograficar :)
cak i ja znam da se o geografiji pisalo barem 5 puta na temi :D prelistaj malo :oops:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1416 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

Sunrise00 wrote:
bob sap wrote:Kakvo je stanje sa geografijom, da li se tamo tesko upisati u redovne? kakav je prijemni ? ima li kakav geograficar :)
cak i ja znam da se o geografiji pisalo barem 5 puta na temi :D prelistaj malo :oops:
otprilike svake tri stranice neko pita za biologiju i geografiju sta bude na prijemnom i koji se predmeti racunaju i svaki put se odgovori :D
bob sap
Posts: 332
Joined: 16/08/2011 13:05

#1417 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by bob sap »

a ko ce listati ovo sve :D ali eto ako je svake tri nema potrebe da se informisem jer ce s eprijaviti milion studenata i nece me primiti u redovne :D
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#1418 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

Nije ti baš kakav stav. Razmišljaj ovako: prijaviće se milion kandidata a ja ću biti do između 1. i 10. mjesta na listi.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1419 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

hej, ja kad sam upisivala biologiju 80 su studenata primali pa sam upala u redovne iako sam imala slabe ocjene u srednjoj :D kod nas je najvaznije poloziti prijemni a mislim i da je na geografiji tako.
ko_sam_ja
Posts: 26
Joined: 11/01/2013 20:45

#1420 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by ko_sam_ja »

minjonja wrote:hej, ja kad sam upisivala biologiju 80 su studenata primali pa sam upala u redovne iako sam imala slabe ocjene u srednjoj :D kod nas je najvaznije poloziti prijemni a mislim i da je na geografiji tako.
Amin da bude i meni tako :D
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#1421 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by chengaba »

Savjet - predaj papire na smjer na koji se najmanje ljudi prijavi (mislim da je obično to ekologija i nastavnički), jer ćeš lakše upasti u redovne, a onda zamijeniš smjer za koji hoćeš (od 3 godine svakako tek se dijele usmjerenja)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1422 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

chengaba wrote:Savjet - predaj papire na smjer na koji se najmanje ljudi prijavi (mislim da je obično to ekologija i nastavnički), jer ćeš lakše upasti u redovne, a onda zamijeniš smjer za koji hoćeš (od 3 godine svakako tek se dijele usmjerenja)
1. kolega pita za geografiju
2. prosle godine ih se najvise prijavilo na ekologiju
3. lelo ne odobrava svima prelazak, gleda prosjek ocjena

:D
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#1423 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

minjonja wrote: 3. lelo ne odobrava svima prelazak, gleda prosjek ocjena

:D
Aleluja :thumbup:
User avatar
la_roux
Posts: 131
Joined: 10/11/2012 23:04

#1424 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by la_roux »

safran wrote:
minjonja wrote: 3. lelo ne odobrava svima prelazak, gleda prosjek ocjena

:D
Aleluja :thumbup:
A koliki prosjek moraš imati da ti to odobri?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1425 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

la_roux wrote:
safran wrote:
minjonja wrote: 3. lelo ne odobrava svima prelazak, gleda prosjek ocjena

:D
Aleluja :thumbup:
A koliki prosjek moraš imati da ti to odobri?

e ne znam to, ali znam da nekima nije odobravao. npr. ako je neko sa ekologije htio na biohemiju, gledao je ocjene iz biohemije i fiziologija pa bi on onako od oka pustao. ma ne znam sto studenti dozvoljavaju to da radi kad lijepo pise da se smije prebacit ko hoce jednom tokom studija. sad je opet frka s njim bila jer nije dao onim studentima koji nisu polozili hordate potpis, pa nisu mogli ovjeriti semestar. ne znam kako ta prica zavrsi.
Post Reply