OBILJEZAVANJE PROTESTOM 1.MARTA u 13h ispred Katedrale

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
dr.gog
Posts: 4947
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#1401

Post by dr.gog »

8-) metoda izbora koja vam stoji na raspolaganju,a jeftinija je od grozdovog razglasa i cijene primjerka DANA zove se Stalking. :D

a sad dalje....i pametnije.

p.s. pomenuta metoda u pametnim rukama ,izbacuje iz cipela i najarogantnije debelokošce,a ne napada na fizički i imovni integritet.Svi surfate i znam da ćete iskopat nešto,da ja ne bih duljio.

Vaš dr.Gog,uvjek na usluzi. :kravata:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#1402

Post by Neelix »

mahalska - djevojka mi zivi blizu jednog od ubica, i navodno ga trebaju pustit sljedece sedmice.
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#1403

Post by nesvjesna »

Neelix wrote:mahalska - djevojka mi zivi blizu jednog od ubica, i navodno ga trebaju pustit sljedece sedmice.
od 6.2. su imali 30 dana pritvora, zakonski. znači do 7. 3. rekoh ja gore da mislim da im za nekoliko dana ističe pritvor.

ako izađu u petak, i narod to sazna, u subotu bi protest mogao linčom završiti :roll:
zemljotres
Posts: 596
Joined: 25/03/2004 10:33

#1404

Post by zemljotres »

čijim?
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#1405

Post by nesvjesna »

zemljotres wrote:čijim?
ha, znajući kakav je narod bio direktno nakon ubistva... onoga koga se prvog dokopaju.

(ne, ne podržavam linč. ali ne podržavam ni pravosudni sistem koji pusti ubice na ulicu jer se proces suđenja neće pokrenuti još ihi-hi)
zemljotres
Posts: 596
Joined: 25/03/2004 10:33

#1406

Post by zemljotres »

Pa valjda se do sada dokazala kultura, prisebnost i građanski nazor, samim odsustvom onih koji neradnim danom ne dolaze na proteste jer ih to ne oslobađa posla, škole... već dolaze ljudi kojima je stalo da vrate gradsko gradu... samim tim apsolutno sumnjam da iko iz ove Rulje može biti toliki idiot/kinja i linčovati bilo koga, naočigled svih... Valjda smo barem mi umno u 21. vijeku... ili griješim
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#1408

Post by homo_sapiens »

dr.gog wrote:8-) metoda izbora koja vam stoji na raspolaganju,a jeftinija je od grozdovog razglasa i cijene primjerka DANA zove se Stalking. :D

a sad dalje....i pametnije.

p.s. pomenuta metoda u pametnim rukama ,izbacuje iz cipela i najarogantnije debelokošce,a ne napada na fizički i imovni integritet.Svi surfate i znam da ćete iskopat nešto,da ja ne bih duljio.

Vaš dr.Gog,uvjek na usluzi. :kravata:

prije 2-3 stranice na ovoj temi sam negdje procitao post koji je spominjao glog . . .

idi, procitaj, i nadji se u tom postu.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#1409

Post by zlatiborka »

johnnykola wrote:to za ove debile treba sto vise rastrubiti.
to se vani tako radi. trubili smo za adamovica pa je proslo. ne smije biti niti naznake
linca, ali mislim da bi vezano za sve
dosad u tom smislu treba biti najjasniiji
i najkonkretniji!
Ja neki dan cula na TV Medzidu Kreso, predsjednicu suda: na pitanje novinara sta je sa Vladom Adamovicem, rekla je da on redovno dolazi na posao, jos je nesto rekla, nisam upratila ali je u vezi razloga zasto dolazi na posao.

Mozda neko zna detaljnije, ne bih da nesto pogresno kazem.

Isto tako moramo znati i javnost treba biti obavjestena sta je sa onim romima koji su zapalli gospodju Ljubicu.

Moramo insistirati da javnost treba da zna sta se desava sa ovim monstrumima (izvinjavam se ako je prejaka rijec) i dokle je stigao postupak protiv njih!
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#1410

Post by anakadabra »

Otvorena je nova tema. Molim vas da raspravu o narednim protestima nastavimo ovdje:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=47965
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1411

Post by Skyfox »

roditelj
Posts: 147
Joined: 15/02/2008 15:55

#1412

Post by roditelj »

anakadabra wrote:Otvorena je nova tema. Molim vas da raspravu o narednim protestima nastavimo ovdje:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=47965
ja ne zelim da prelazim na drugi post sve dok mi neko sa foruma ne objasni zasto je na jucerasnjim protestima Semih blago receno izostavljena osim u uvodnim izlaganjima.sve se svalilo na taju (ne branim ga ni u snu)ali od prvog protesta bio sam neizostavan ali juce se desila nagla promjena u zahtjevima pa cak ni u peticiji koju sam potpisao ne spominje se njeno ime???????????zasto i dali je to ona uradila nesto pozitivno od proslih protesta a da je meni promaklo.istu konstataciju sam primjetio medu dosta prisutnih na jucerasnjem skupu i izrazavanje negodovanja.razmislite da nam se broj ne bi jos vise smanjio.ja idem dok ima bar jedan protestant,ali ne odustajem od prvobitnih zahtijeva.Obadvoje napolje
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1413

Post by suncica24 »

Nevidljiva Pilotkinja wrote:

Elem, zaista mislim da se ovo treba nastaviti na neki drugi način, 8. mart je okej opet da bude ispred katedrale, peticija će ići od ponedjeljka i zaista je potrebno dobrovoljaca/ki koji/e će je izgurati, također bumo napravili/e istu takvu za grdnu gradonačelnicu. Znači javljajte se na PM za stajanje i prikupljanje potpisa (nadam se da ću to znati koristiti, mislim na PM:)
roditelj, ide i za gradonacelnicu peticija, sad nije bila gotova, tj. otisla je na printanje, ali su printeri "zaustavljeni", jer se naslo nekih gresaka.
Ali ideee i Semiha van!
roditelj
Posts: 147
Joined: 15/02/2008 15:55

#1414

Post by roditelj »

suncica24 wrote:
Nevidljiva Pilotkinja wrote:

Elem, zaista mislim da se ovo treba nastaviti na neki drugi način, 8. mart je okej opet da bude ispred katedrale, peticija će ići od ponedjeljka i zaista je potrebno dobrovoljaca/ki koji/e će je izgurati, također bumo napravili/e istu takvu za grdnu gradonačelnicu. Znači javljajte se na PM za stajanje i prikupljanje potpisa (nadam se da ću to znati koristiti, mislim na PM:)
roditelj, ide i za gradonacelnicu peticija, sad nije bila gotova, tj. otisla je na printanje, ali su printeri "zaustavljeni", jer se naslo nekih gresaka.
Ali ideee i Semiha van!
suncice hvala zaista si me obradovala jer sam vec pomislio da ce nasa TURISTICKA RADNICA biti pomilovana.Idemo dalje
Lady_In_Red
Posts: 11
Joined: 07/02/2008 16:00
Location: Sarajevo

#1415

Post by Lady_In_Red »

sniPod wrote:CUO SAM STA SU REKLI NA TVSA OVO NE MOZE VISE OVAKO , DOSTA JE VISE NJIHOVOG POTPLACIVANJA TVSA ZA SLEDECU SEDMICU MORAMO NAPRAVITI VELIKU PAROLU U VEZI POPLACIVANJA TVSA, UZASNE STVARI SU REKLI DA JE BILO 500 LJUDI DA SU PROTESTI POLITICKI A NE ZA SIGURNOST... SRAMOTA
Meni je pozlilo kad sam cula onog da su protesti sve manje za sigurnost grada, a sve vise za politicke smjene ili sta vec...

UZAS
zeko2008
Posts: 84
Joined: 17/02/2008 19:43

#1416

Post by zeko2008 »

Kako nas samo omalovazavaju, sa ovim istupima, za sledeci protest kantonalna Tv mora biti pocascena trasnparentima, kao i da se uvrsti i na onu listu citanja, da se kaze kako je to medij kantonalne vlade, koja ga apsolutno kontrolise, a da su oni po svom statutu odgovorni da izvjestavaju objektivno za svoje gradane.

Postao sam i mediska licnost, ispo sam na http://www.sarajevo-x.com, tacnije moj transparent:

"Birani premijer je trenutno nedostupan" , samo nisu stavili i nastavak sto je moj drug nosio "Na termama sam".

samo kad covjek pogleda one slike, pa ono mi daje snagu, nije nas malo.
User avatar
Truba
Posts: 82634
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1417

Post by Truba »

ljudi mislim da se kurs mora mijenjati

nisam pametan

molim pametne da razmišljaju o sljedećim koracima

uskoro očekujem da raja iz kafića počne izlaziti da nas mlati :roll:
spectra
Posts: 175
Joined: 11/11/2004 17:10
Location: rajvosa-x.com

#1418

Post by spectra »

Nije mi samo jasno kako Oslobodjenje danas napisa da nas je bilo 200?!?! :? :? :?
Pa bilo nas je barem 1200...

Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine oko 200 Sarajlija je obilježilo na ulici demonstrirajući i tražeći ostavke premijera Kantona Sarajevo Samira Silajdžića i gradonačelnice Semihe Borovac. Demonstranti su se okupili ispred Katedrale, gdje su po peti put iznijeli svoje zahtjeve, a nakon toga krenuli u mirnu protestnu šetnju.
Locked