farisovo wrote:Maraschino wrote:farisovo wrote:
Taman.
Onda bi ko i Crna Gora 2006 ušli u nezavisnost bez ijedne žrtve, "humanog preseljenja"....
Nesto mi promakle haubice ukopane oko Podgorice sa cijevima okrenutim prema gradu ''radi odbrane''.
Promaklo je tebi, a izgleda i Aliji, i ravnanje Ravnog, Zavale, Čepikuća, Orahovog dola... u okt. 1991. Tako da je nenaoružani Alija dobro mogao znati šta nas čeka ako krene putem nezavisnosti. Sve je to moglo čekati - jer Jugoslavija svakako nije mogla opstati.
Jedino u svemu tome je pitanje kako bi prošla Hrvatska, ali obzirom koliko nam je "dobra" uradila to nas nije trebalo ni interesirati.
Referendum za nezavisnost ''onda ili nikada''.
Slovenija otisla, Hrvatska privremeno okupirana 27%, JNA jos postoji iako svi znamo da je to bila(u to vrijeme) prava cetnicka armada raspojasana i sa mnogo pijanih rezervista, prvo bi nas primorali da im prosirimo veliku Srbiju do Karlovca, ojacali bi svoje pozicije(bez obzira na zamku da Alija bude prvi predsjednik), Makedoniju bi zadrzali(jer ne bi bilo rata u BiH, djetici bi cutali kao i obicno...u takvim okolnostima nije se moglo puno birati.
Nije Alija kriv sto su Titovi oficiri dijelili oruzje cetnicima i sakom i kapom, nije Alija kriv sto nam Tudjam nije dozvoljavao da prodje oruzje za odbranu, nije Alija kriv sto je svijet gledao kako nas brutalno ubijaju. jedinu nadu i on i mi smo polagali u UN koje su bile duzne da to sprijece. Svijet je licemjeran pa smo to cekali 4 godine a da nije bilo Silajdzica i Alije skoro da niko ne bi ni znao da mi polako umiremo i kao narod nestajemo.
Malo realnosti nije na odmet.
p.s. i tebi pitanje, sta bi ti uradio u tim okolnostima osim sto bi nas predao Milosevicu na tacni?