Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1401 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

To je to ...

PIŠAJ PO SIROTNJI...

User avatar
astala_vistala
Posts: 1603
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#1402 Re: Blokada puteva

Post by astala_vistala »

@It_is_a_Leclerc

Nema te teorije ili teksta koji te moze oprati,heroje BiH ljude koji su 4 godine ratovali ginuli ranjavani,ti si ih nazvao teroristima,vidi se ima Galijševica na sve strane.

Da je bog dao zbog ovih rijeci bi trebao biti drakonski kaznjen.

Samo zato sto traze svoja prava i da bar na neki nacin prezive jer su vecina stari i radno nesposobni,kad 70% mladih ne radi,kako tek njemu od 50+ naci posao.

prijatelju sram te bilo,i zbog takvih kao ti nece biti napretka a ti se drzi izreke,samo nek se ne puca i neka niko ne dira svatove.
toska
Posts: 5010
Joined: 26/09/2016 14:08

#1403 Re: Blokada puteva

Post by toska »

jefferson wrote:
toska wrote:
jefferson wrote:Citam vijesti, pa postove, i nikako da skontam sta je krajnji cilj ovih protesta?
Pravda.
Sta se zajebavas u ova doba.
Nemaš ti taj kapacitet da shvatiš, jbg
apsolutno romantican
Posts: 151
Joined: 13/02/2018 06:21

#1404 Re: Blokada puteva

Post by apsolutno romantican »

evo napustaju neki protestanti vogoscansku petlju
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1405 Re: Blokada puteva

Post by supercali »

ala7 wrote:
kiligonzales wrote:U ovoj drzavi su svi krivi SAMO VLAST NIJE:
- Imamo nesretne borce koji protestvuju oduvijek, nema godine bez protesta,
- imamo nesretno zdravstvo koje je protestvovalo u ovoj godini,
- imamo nesretni obrazovni sistem,
- nesretne policajce,
- imamo nesretnu omladinu i ljude od kojih 150 hiljada napusti BiH u zadnje 4 godine od dobrote ovog sistema,
- imamo nesretne poljoprivrednike,
- imali proteste protiv VIK-a,
- proteste za memica, djevojke pregazene na semaforima i neka druga ubistva po gradu zbog nepravde i kompromitovanog sudstva,
- nesretne radnike i proteste zbog neuvezivanja radnog staza,
- imamo nesretne roditelje koji protestvuju radi uskracivanja bosanskog jezika u skolama RS (godinama),
- imamo proteste protiv dvije skole pod jednim krovom i td.

Unazad tako godinama i nama su borci krivi zbog ove blokade, a nije kriva vlast iako su znali da ce se ovo desiti, ali nisu slusali, niti su zeljeli cuti, ko sto nista nisu zeljeli cuti do sada. Kontali ko ce protestvovati za 1. mart i Dan Nezavisnosti. E gospodo udaljena od naroda, znajte da u najzavisnijoj zemlji na svijetu ima jos nezavisnih koji ce protiv vas protestvovati jer im nije dobro.

I da im se s pravom ponovi opet kakva paljevina, opet bi medijski izvarali narod, rekli bi to je uradio FAHRO s kojim po pravili uvijek koaliraju da bi ostali na vlasti, pocev od SDP, pa sada SDA. KOGA VISE LAZETE ISTM LAZIMA?
Problem je što treba malo zasukati rukave.. Lahko je junak biti na grbači drugih, izvini "borac"..
Pa citas li da se te pare koje bi bile davane njima vec sada daju ratnim bebama jurisnicima na turske donere u njemackoj i sl?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1406 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Isti sam, ali te i takve na vlasti upravo održava i taj jadni, zarobljeni, u paklu vozila, bez goriva, narod. Jel tako ? Kada narodu dogori do noktiju, kada više ne budu imali svoj komfor, kada svako malo bude ugrožen možda i mućne glavom kada bude glasao. Naredni izbori su idealna prilika, jer ovo što nam se dešava nije dobro. Ovi protesti, u najgorem slučaju, ne mogu biti gori od trenutne realnosti i letargije u kojoj živimo.

Fahro i SDA su najveće zlo na svijetu, da se odredim.

Nema promjene bez ulice. To valjda znaš.
Koji mrtvi konfor, govorimo o osnovnim ljudskim pravima - da ti je dijete u hladnom, na -15 stepeni, sa intrizik astmom koja svakog momenta može okinuti na hladan zrak, ja bih te vidio da li bi ovako lijepo i mudro filozofirao o društvenoj svijesti i samosvijesti, te potrebi kolektiviteta da preuzme invidualne terete radi raspodjele društvene odgovornosti, i šta si već nablebetao.

P.S. Nadam se da ne očekujete da vam objašnjavam šta znače ovi razredi invaliditeta i kako se obračunavaju?
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1407 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Nisrin wrote:
Sve si upravu i sporno je samo sto je 2:32h, ljudi su i dalje u koloni!!! Jedino to!!!
A nije sporno što je neko RVI i ima 40 maraka od države, sporno je biti u koloni, u vozilu. Nije sporno biti na minus 15 napolju.

Jah. Čestitam.

I sad zbog njih trebaju i ovi ispastati?!!! Ako su oni odlucili i obukli se s namjerom da protestuju dan/noc trebaju i slucajni prolaznici koji su se vracali sa posla!? Sto smo ja i ti bolji pa mi ne moramo? znaci, oni su kolateralna steta!!
Dovoljno mi je bilo klixa, jer zakljucak je: ako je meni lose, mora i svim drugima oko mene biti!!
Oni su sami birali da budu na -15, a svi ljudi u kolonama NISU- kako bi to nazvao?!

I jos jednom: nije nas branilo ovih 1000, od kojih vecina nije ni bila rodjena tad, vec nekih 300000, gdje su onda svi ostali??Kako i zasto se oni ne solidarisu?

I ja tebi cestitam!
Last edited by Nisrin on 01/03/2018 02:47, edited 1 time in total.
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#1408 Re: Blokada puteva

Post by BlueBlood »

It_is_a_Leclerc wrote: P.S. Nadam se da ne očekujete da vam objašnjavam šta znače ovi razredi invaliditeta i kako se obračunavaju?
Ocekujem, objasni? Evo ti crno na bijelo da ima ljudi koji zive od 36KM mjesecno

Image
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1409 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

astala_vistala wrote:@It_is_a_Leclerc

Nema te teorije ili teksta koji te moze oprati,heroje BiH ljude koji su 4 godine ratovali ginuli ranjavani,ti si ih nazvao teroristima,vidi se ima Galijševica na sve strane.

Da je bog dao zbog ovih rijeci bi trebao biti drakonski kaznjen.

Samo zato sto traze svoja prava i da bar na neki nacin prezive jer su vecina stari i radno nesposobni,kad 70% mladih ne radi,kako tek njemu od 50+ naci posao.

prijatelju sram te bilo,i zbog takvih kao ti nece biti napretka a ti se drzi izreke,samo nek se ne puca i neka niko ne dira svatove.
Dakle, terorizam, otmica, iživljavanje nad djecom koja su se krvlju i dijelovima tijela branila. Na to nema pravo niko. Ni u čije ime.

Kakva sad prava da prežive? Zar ne traže registar, udruženja, donošenje neke rezolucije u Parlamentu?
User avatar
Toffee karamela
Posts: 3235
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#1410 Re: Blokada puteva

Post by Toffee karamela »

kog ono februara počeše nemiri 2014? meni se čini baš ovako pri kraju....i bilo je vrijeme reprize, samo se čekao modus operandi za početak
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1411 Re: Blokada puteva

Post by uglavnomja »

vlast je uradila jednu gresku - sto nije obavijestila balvanase da ce uhapsiti svakoga ko blokira puteve i sto nije razmjestila policiju na kljucnim tackama.



i naknada ljudima koji su demobilisani PRIJE 22 GODINE ne spada nikako u kategoriju ovih ostalih problema koje neko naveo.

22 godinne
dijete se rodi i magistrira za 22 godine, dobije svoje dijete ...

sta su radili zadnjih 20 godina?
sta se promijenilo u zadnjih par godina? presusila pipa?
eto neko zivio sa 50 km 20 godina :roll: sad odjednom ne moze
realno, niko od ljudi ko je govorio na tv nema kapacitat da organizuje blokadu haustora a kamoli zemlje
a ne zna se ko je sef :oops:

i bezumlje, drzati hiljade judi na minusu - stvarno neko mora biti dobro udaren ili imati neke informacije i planove

jer nije normalno, ocajni ili izmanipulisani - ovo sto su uradili je ili za zatvora ili za ludnice
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#1412 Re: Blokada puteva

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

It_is_a_Leclerc wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Isti sam, ali te i takve na vlasti upravo održava i taj jadni, zarobljeni, u paklu vozila, bez goriva, narod. Jel tako ? Kada narodu dogori do noktiju, kada više ne budu imali svoj komfor, kada svako malo bude ugrožen možda i mućne glavom kada bude glasao. Naredni izbori su idealna prilika, jer ovo što nam se dešava nije dobro. Ovi protesti, u najgorem slučaju, ne mogu biti gori od trenutne realnosti i letargije u kojoj živimo.

Fahro i SDA su najveće zlo na svijetu, da se odredim.

Nema promjene bez ulice. To valjda znaš.
Koji mrtvi konfor, govorimo o osnovnim ljudskim pravima - da ti je dijete u hladnom, na -15 stepeni, sa intrizik astmom koja svakog momenta može okinuti na hladan zrak, ja bih te vidio da li bi ovako lijepo i mudro filozofirao o društvenoj svijesti i samosvijesti, te potrebi kolektiviteta da preuzme invidualne terete radi raspodjele društvene odgovornosti, i šta si već nablebetao.

P.S. Nadam se da ne očekujete da vam objašnjavam šta znače ovi razredi invaliditeta i kako se obračunavaju?
Trebao si ubaciti i malo notroglicerina u cijelu priču, da bude dramatičnije.

Hajde objasni živ bio, Opasno si se provalio :D
apsolutno romantican
Posts: 151
Joined: 13/02/2018 06:21

#1413 Re: Blokada puteva

Post by apsolutno romantican »

Image
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1414 Re: Blokada puteva

Post by supercali »

Toffee karamela wrote:kog ono februara počeše nemiri 2014? meni se čini baš ovako pri kraju....i bilo je vrijeme reprize, samo se čekao modus operandi za početak
Bio je pocetak 4 ili 7
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1415 Re: Blokada puteva

Post by Janjicar »

apsolutno romantican wrote:evo napustaju neki protestanti vogoscansku petlju
Vratit će se. Odoše sigurno da iskopaju "deku" iza kuće da se mogu pokriti :D
toska
Posts: 5010
Joined: 26/09/2016 14:08

#1416 Re: Blokada puteva

Post by toska »

It_is_a_Leclerc wrote:
P.S. Nadam se da ne očekujete da vam objašnjavam šta znače ovi razredi invaliditeta i kako se obračunavaju?
Ja, ranjavanje na Nišićima od gelera, 3 u trbuh, rez od pluća do one stvari, povreda ruke ispod pazuha u splet živaca.
30% rvi i 50 KM invalidnine.

p.s. imam stabilan posao i meni ove nadoknade što se traže niti pripadaju niti tražim.
Last edited by toska on 01/03/2018 02:52, edited 1 time in total.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1417 Re: Blokada puteva

Post by invincible1921 »

uglavnomja wrote:vlast je uradila jednu gresku - sto nije obavijestila balvanase da ce uhapsiti svakoga ko blokira puteve i sto nije razmjestila policiju na kljucnim tackama.



i naknada ljudima koji su demobilisani PRIJE 22 GODINE ne spada nikako u kategoriju ovih ostalih problema koje neko naveo.

22 godinne
dijete se rodi i magistrira za 22 godine, dobije svoje dijete ...

sta su radili zadnjih 20 godina?
sta se promijenilo u zadnjih par godina? presusila pipa?
eto neko zivio sa 50 km 20 godina :roll: sad odjednom ne moze
realno, niko od ljudi ko je govorio na tv nema kapacitat da organizuje blokadu haustora a kamoli zemlje
a ne zna se ko je sef :oops:

i bezumlje, drzati hiljade judi na minusu - stvarno neko mora biti dobro udaren ili imati neke informacije i planove

jer nije normalno, ocajni ili izmanipulisani - ovo sto su uradili je ili za zatvora ili za ludnice
:thumbup: :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1418 Re: Blokada puteva

Post by supercali »

Za ove sto su pricali na tv se slazem da nisu kapacitet da bilo sta pregovaraju i sl
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1419 Re: Blokada puteva

Post by uglavnomja »

supercali wrote:
Toffee karamela wrote:kog ono februara počeše nemiri 2014? meni se čini baš ovako pri kraju....i bilo je vrijeme reprize, samo se čekao modus operandi za početak
Bio je pocetak 4 ili 7

prvo je bio denis, isto februar koliko se sjecam
2008.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1420 Re: Blokada puteva

Post by Janjicar »

uglavnomja wrote:vlast je uradila jednu gresku - sto nije obavijestila balvanase da ce uhapsiti svakoga ko blokira puteve i sto nije razmjestila policiju na kljucnim tackama.



i naknada ljudima koji su demobilisani PRIJE 22 GODINE ne spada nikako u kategoriju ovih ostalih problema koje neko naveo.

22 godinne
dijete se rodi i magistrira za 22 godine, dobije svoje dijete ...

sta su radili zadnjih 20 godina?
sta se promijenilo u zadnjih par godina? presusila pipa?
eto neko zivio sa 50 km 20 godina :roll: sad odjednom ne moze
realno, niko od ljudi ko je govorio na tv nema kapacitat da organizuje blokadu haustora a kamoli zemlje
a ne zna se ko je sef :oops:

i bezumlje, drzati hiljade judi na minusu - stvarno neko mora biti dobro udaren ili imati neke informacije i planove

jer nije normalno, ocajni ili izmanipulisani - ovo sto su uradili je ili za zatvora ili za ludnice
Snalazili se dosta ih radilo na crno, drzava dozvolila, na gradjevini radili, ostarilo se nema penzine nije nista uplacivano i muka ga natjerala.
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#1421 Re: Blokada puteva

Post by ala7 »

uglavnomja wrote:vlast je uradila jednu gresku - sto nije obavijestila balvanase da ce uhapsiti svakoga ko blokira puteve i sto nije razmjestila policiju na kljucnim tackama.



i naknada ljudima koji su demobilisani PRIJE 22 GODINE ne spada nikako u kategoriju ovih ostalih problema koje neko naveo.

22 godinne
dijete se rodi i magistrira za 22 godine, dobije svoje dijete ...

sta su radili zadnjih 20 godina?
sta se promijenilo u zadnjih par godina? presusila pipa?
eto neko zivio sa 50 km 20 godina :roll: sad odjednom ne moze
realno, niko od ljudi ko je govorio na tv nema kapacitat da organizuje blokadu haustora a kamoli zemlje
a ne zna se ko je sef :oops:

i bezumlje, drzati hiljade judi na minusu - stvarno neko mora biti dobro udaren ili imati neke informacije i planove

jer nije normalno, ocajni ili izmanipulisani - ovo sto su uradili je ili za zatvora ili za ludnice
Ne možeš ti ovim forum klix "borcima" to objasniti jet ih je ih je post traumatski sindrom (inače mnogi izganjali dijagnoze) toliko udario u mozak da ne mogu svariti neke stvari što pričaš!
kudrilo
Posts: 1262
Joined: 17/10/2016 02:48

#1422 Re: Blokada puteva

Post by kudrilo »

supercali wrote:
supercali wrote:Da pribiljezim uhljebe i satelite kojima odgovara stanje glomazne administracije
Le clerk
General war
Nisrin je nekakva na sredini
Uglavnomja
Vidal
Dopunjavam kako se budu javljali ostali

Ps costacurta
Kudrilo
Emigrazione
Da Bog da svako bio uhljeb ko ja i svako volio trenutnu vlast ko ja. Tad bi svi bili korisniji, a ovi talibanski mafijaši bi bili u zatvorima. Malo pročitaj slobodno kako pišem na forumu na političkim temama. Također, puna podrška borcima u borbi za svoja prava.

Ne sviđa mi se teror nad građanima.

Samo zamislim nekog ko je bolestan u koloni od 12 sati na -15 i muka mi je. Ja nisam kriv ljudima, niti glasam za talibane na vlasti, a oni mene mogu osakatiti za života.

Pa se ti razbacuj pridjevima, dovoljno govori o tebi.
Last edited by kudrilo on 01/03/2018 03:13, edited 3 times in total.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 3235
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#1423 Re: Blokada puteva

Post by Toffee karamela »

supercali wrote:
Toffee karamela wrote:kog ono februara počeše nemiri 2014? meni se čini baš ovako pri kraju....i bilo je vrijeme reprize, samo se čekao modus operandi za početak
Bio je pocetak 4 ili 7
e pa dobro, ovi su tempirali za dan nezavisnosti...pa ovakve stvari se valjaju iza brda od ljeta, šta se sad ko čudi...fadil je otvorio pandorinu kutiju kad su oni iz željezare blokirali auto-put a njemu naređeno da ode prihvatiti sve uslove
Last edited by Toffee karamela on 01/03/2018 02:54, edited 1 time in total.
User avatar
Oligarh
Posts: 875
Joined: 05/06/2010 13:23

#1424 Re: Blokada puteva

Post by Oligarh »

emigrazione wrote:20% invalid je svako ko se bar jednom usro kad mu je roknula negdje u blizini
Evo recimo da sam ja neka ova VII ili VIII grupa, a moram ti priznati da sam bio poprilično zakačen kada sam ranjen i odvalio 3 mjeseca bolnice. Procjena je to mog poznanika iz ljekarske komisije od prije par godina kada sam mu rekao stanje i ranjavanja i posljedice toga.
Naravno da nikad nisam ni otišao na komisiju, meni od ovih smradova na vlasti ništa ne treba. Nisam ni staž ratni upisao, niti ću ikada.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1425 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

It_is_a_Leclerc wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Isti sam, ali te i takve na vlasti upravo održava i taj jadni, zarobljeni, u paklu vozila, bez goriva, narod. Jel tako ? Kada narodu dogori do noktiju, kada više ne budu imali svoj komfor, kada svako malo bude ugrožen možda i mućne glavom kada bude glasao. Naredni izbori su idealna prilika, jer ovo što nam se dešava nije dobro. Ovi protesti, u najgorem slučaju, ne mogu biti gori od trenutne realnosti i letargije u kojoj živimo.

Fahro i SDA su najveće zlo na svijetu, da se odredim.

Nema promjene bez ulice. To valjda znaš.
Koji mrtvi konfor, govorimo o osnovnim ljudskim pravima - da ti je dijete u hladnom, na -15 stepeni, sa intrizik astmom koja svakog momenta može okinuti na hladan zrak, ja bih te vidio da li bi ovako lijepo i mudro filozofirao o društvenoj svijesti i samosvijesti, te potrebi kolektiviteta da preuzme invidualne terete radi raspodjele društvene odgovornosti, i šta si već nablebetao.

P.S. Nadam se da ne očekujete da vam objašnjavam šta znače ovi razredi invaliditeta i kako se obračunavaju?
dzaba pises, ne kontaju!! Uopste ne mora niko bolestan biti, dosad su mnogi ostali bez goriva/grijanja, daleko su od kuce, ne podnose zimu, minus je i u autu, imaju dvije opcije : da umru od hladnoce ili da se solidarisu i pridruze se logorskoj vatri!
Mislim da je druga opcija realnija, neka budu zahvalni sto su uopste zivi!!

Da je moje dijete zaglavljeno ostalo, ja bih ih iz solidarnosti sve pregazila, makar zavrsila na golom otoku narenih 50 godina!!! Zasto? jer postoje vazniji ljudi od njih samih, i bez obzira sto podrzavam njihove zahtjeve i za svoje dobro, osim da naguzove dobijaju pare ako su radno sposobni, ne podrzavam talacke krize!
S ovim se vec treba pozabaviti Minist odbrane! Sad me upravo zove kolegica koja je jos uvijek usred nicega!
Last edited by Nisrin on 01/03/2018 02:55, edited 1 time in total.
Locked