BH Pošta.Sema94tz wrote:spree wrote:choxnox wrote:Evo ga, konacno! Mobitel predan posti za dostavu![]()
Koja je ovo stranica za pracenje?
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13976 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13977 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Eto, isplatilo ti se čekati, nisi 10% carinu platio.victom wrote:4 uplatnice:
17% pdv
5% carina
10 KM taksa (grrrr)
7,5 KM otvaranje pošiljke
P.S. Čuje li se baterija na mem?
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#13978 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Aferim više.victom wrote:4 uplatnice:
17% pdv
5% carina
10 KM taksa (grrrr)
7,5 KM otvaranje pošiljke
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#13979 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
vidi sto su digli cijenu otvaranja posiljkevictom wrote:4 uplatnice:
17% pdv
5% carina
10 KM taksa (grrrr)
7,5 KM otvaranje pošiljke
-
elvis_softa
- Posts: 10
- Joined: 10/08/2010 12:11
#13980 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jbt kralj na moj tv box od 40 wura znaci jos 40km plus upm da sam znao nebih ni narucio i dali ko zna sta ce se desiti ako vratim ali expresu znam da je supacki al razmisljamno tome
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13981 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni danas napokon stigla pošiljka naručena 02. Februara, nisam imao baš nikakv tracking, a sad vidim da ima ovaj tracking dok je u Kini ali ne mogu da mu uđem u trag, nigdje ga ne prepoznaje.. Malo se istrao ovaj broj na štembilju, ali izgleda da piše 2017.02.22. nije valjda da me zavlačio 20 dana i da je tek poslao nakon 20 dana od dana narudžbe.


- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13982 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Uuuu, sta se ono ondje nesto nabusilavictom wrote:Ljudi stigla mi baterija !
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13983 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ništa napuhano. Baterija je u top stanju.choxnox wrote:Uuuu, sta se ono ondje nesto nabusilavictom wrote:Ljudi stigla mi baterija !
Hoce to hoce kad stoju u memli skladistu
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#13984 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Prije ce biti da je poslano 02Mehemed wrote:Meni danas napokon stigla pošiljka naručena 02. Februara, nisam imao baš nikakv tracking, a sad vidim da ima ovaj tracking dok je u Kini ali ne mogu da mu uđem u trag, nigdje ga ne prepoznaje.. Malo se istrao ovaj broj na štembilju, ali izgleda da piše 2017.02.22. nije valjda da me zavlačio 20 dana i da je tek poslao nakon 20 dana od dana narudžbe.
- nadžak
- Posts: 2308
- Joined: 04/06/2011 13:25
- Location: Zenica
#13985 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
I ja sam provalio da one pošiljke koje nemaju pravi TN nemaju tačan podatak o slanju. Znao sam dogovorit sa prodavcem neku promjenu nekoliko dana nakon što mi je došla obavjest da je artikal poslat.seoBIH wrote:Prije ce biti da je poslano 02Mehemed wrote:Meni danas napokon stigla pošiljka naručena 02. Februara, nisam imao baš nikakv tracking, a sad vidim da ima ovaj tracking dok je u Kini ali ne mogu da mu uđem u trag, nigdje ga ne prepoznaje.. Malo se istrao ovaj broj na štembilju, ali izgleda da piše 2017.02.22. nije valjda da me zavlačio 20 dana i da je tek poslao nakon 20 dana od dana narudžbe.
-
AkumAone
- Posts: 188
- Joined: 08/04/2009 22:36
#13986 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Dosta slucajeva da prodavac uopste nema robe, ili da mu je nestalo na stanju, pa kada ti narucis on trci po "trznim centrima" u Shenzen-u ili Bog zna gdje dok ne nadje sta si ti narucio.
Ja narucio adapter za SSD (mehanicki za kuciste, 2,5″ na 5.25″) platio 21.01. on poslao 21.02.; 01.03. napustilo Kinu. meni doslo 17.03.
Ja narucio adapter za SSD (mehanicki za kuciste, 2,5″ na 5.25″) platio 21.01. on poslao 21.02.; 01.03. napustilo Kinu. meni doslo 17.03.
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13987 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ono što piše 2017.02.22-15 mi je sumnjivo, uvijek je pisao datum koji je bio par dana nakon narudžbe, a u ovom slučaju čak 20 dana od narudžbe. Ovaj zadnji broj ( u ovom slučaju 15) ne znam šta znači, uvijek je drukčiji. Na jednoj narudžbi naručenoj 22.02. pisalo 2017.02.25.20. tako da mislim da to označaje datum slanja, ili bar datum početka procesuiranja pošiljke.seoBIH wrote: Prije ce biti da je poslano 02
Hahahahahaha, u tebe prava komedija, mislim da je i u mene bio isti slučaj.AkumAone wrote:Dosta slucajeva da prodavac uopste nema robe, ili da mu je nestalo na stanju, pa kada ti narucis on trci po "trznim centrima" u Shenzen-u ili Bog zna gdje dok ne nadje sta si ti narucio.
Ja narucio adapter za SSD (mehanicki za kuciste, 2,5″ na 5.25″) platio 21.01. on poslao 21.02.; 01.03. napustilo Kinu. meni doslo 17.03.
-
ChiLLy341
- Posts: 6
- Joined: 30/01/2017 14:01
#13988 Re: Narucivanje carina, pdv i speditor
Nekim cudom stigao paket u postu i danas paket preuzet.KB9 wrote:jarane tebi dok taj telefon vrijeme ce ga pregazit u medjuvremenu
- Amazonka27
- Posts: 6209
- Joined: 21/08/2007 10:25
- Location: Sa
#13989 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jos uvijek cekam posiljku iz australije...od 03.01. kontaktirali prodavaca i pita ciko hocemo li povrat love ili da ponovo salje....a ko da gledam da ce cim posalje novu-stara doci. :/
-
ke_ma
- Posts: 236
- Joined: 04/12/2016 21:01
#13990 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pošto pričamo samo o kupovini da priupitam da nije neko slučajno šta prodao na ebayu..
Kako ide ta prodaja iz ove "državice"..Naplaćuju li carinu,otvaranje paketa,adm.takse
Kako ide ta prodaja iz ove "državice"..Naplaćuju li carinu,otvaranje paketa,adm.takse
-
ke_ma
- Posts: 236
- Joined: 04/12/2016 21:01
#13991 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
KvaziExpert wrote:evo kupi ovo, i pitaj sellera šta god te interesuje, ako ne bude htio odgovarati na pitanja zaprijeti mu negativnim feedbackomke_ma wrote:Pošto pričamo samo o kupovini da priupitam da nije neko slučajno šta prodao na ebayu..
Kako ide ta prodaja iz ove "državice"..Naplaćuju li carinu,otvaranje paketa,adm.takse![]()
http://www.ebay.com/itm/Bosnia-and-Herz ... SwLEtYlMqF
-
TRANCE
- Posts: 1361
- Joined: 09/05/2011 20:40
#13992 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Novčanicu od 200 KM ćeš prodati za 319 KM nikad, a možda i ni tadKvaziExpert wrote:evo kupi ovo, i pitaj sellera šta god te interesuje, ako ne bude htio odgovarati na pitanja zaprijeti mu negativnim feedbackomke_ma wrote:Pošto pričamo samo o kupovini da priupitam da nije neko slučajno šta prodao na ebayu..
Kako ide ta prodaja iz ove "državice"..Naplaćuju li carinu,otvaranje paketa,adm.takse![]()
http://www.ebay.com/itm/Bosnia-and-Herz ... SwLEtYlMqF
Sve i da prodaš, kako je misliš poslati? U poštanskom prometu je zabranjeno slanje novca, a kada šalješ u inostranstvo moraš predati otvorenu kovertu da službenici vide šta šalješ i popuniti CN22 obrazac o sadržaju pisma. Takva su pravila svugdje u svijetu, pa i kod nas.
Čak i da predaš zatvorenu kovertu i prođe kao takva, skenirat će je negdje tokom tranzita, a kada vide da je novac unutra, postoji velika vjerovatnoća da je ukradu.
A ako možda misliš prevariti nekog, pa ne poslati, na to zaboravi, jer je novac koji dobiješ od prodaje blokiran na Paypalu određeni period koji je dovoljan da kupac potvrdi da je primio paket ili pokrene slučaj za povrat novca.
-
TRANCE
- Posts: 1361
- Joined: 09/05/2011 20:40
#13993 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sry, do meneKvaziExpert wrote:ti to meniTRANCE wrote:Novčanicu od 200 KM ćeš prodati za 319 KM nikad, a možda i ni tadKvaziExpert wrote: evo kupi ovo, i pitaj sellera šta god te interesuje, ako ne bude htio odgovarati na pitanja zaprijeti mu negativnim feedbackom![]()
http://www.ebay.com/itm/Bosnia-and-Herz ... SwLEtYlMqFNisu ni stranci budale. 210-220 KM je realna cijena.
Sve i da prodaš, kako je misliš poslati? U poštanskom prometu je zabranjeno slanje novca, a kada šalješ u inostranstvo moraš predati otvorenu kovertu da službenici vide šta šalješ i popuniti CN22 obrazac o sadržaju pisma. Takva su pravila svugdje u svijetu, pa i kod nas.
Čak i da predaš zatvorenu kovertu i prođe kao takva, skenirat će je negdje tokom tranzita, a kada vide da je novac unutra, postoji velika vjerovatnoća da je ukradu.
A ako možda misliš prevariti nekog, pa ne poslati, na to zaboravi, jer je novac koji dobiješ od prodaje blokiran na Paypalu određeni period koji je dovoljan da kupac potvrdi da je primio paket ili pokrene slučaj za povrat novca.![]()
![]()
![]()
![]()
nisam ja taj seller, samo sam ga našao da pomognem kolegi
Al' eto na tom oglasu se baš vidi naš mentalitet: Bošnjo hoće da proda za skromnu maržu od 50-100 %, a kako isporučiti kupcu, to će razmišljati poslije.
- Streptokok
- Posts: 3459
- Joined: 27/10/2014 08:18
#13994 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ako pogledate dojmove vidjet ćete da covjek vec ima prodatih primjeraka. osim ako nije sam sebi kacio dojmove.
-
ke_ma
- Posts: 236
- Joined: 04/12/2016 21:01
#13995 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ja ću mu kupiti 200 markica.....kad bude jedna markica,jedan dolar
@KvaziExpert....i ja sam mislio da si ti taj "tajanstveni seller"
Što se tiče feedbacka,ne bih da ga kvarim...čova ima ipak 100% feedback
@KvaziExpert....i ja sam mislio da si ti taj "tajanstveni seller"
Što se tiče feedbacka,ne bih da ga kvarim...čova ima ipak 100% feedback
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#13996 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa evo ja površno pogledah...najmanje dvije novčanice od 200 KM je prodao 
- holowey
- Posts: 10854
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#13997 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ima covjek krausov katalog pa iz njega izvukao cijenu... za ostatak svijeta, nase novcanice su egzotika, posebno kada su bez ikakvih tragova koristenja...
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
#13998 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Danas stigao paket naručen 8.3 bez TN i bez plaćanja šipinga. 
- hrasno38
- Posts: 34077
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#13999 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Stize ko blesavo
odcepilo 
- Filter
- Posts: 8668
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#14000 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
meni samo racuni dolaze, paketica ni na vidiku.
bas su nestA zasrali sa carinom
bas su nestA zasrali sa carinom



