Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13976 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Sema94tz wrote:
spree wrote:
choxnox wrote:Evo ga, konacno! Mobitel predan posti za dostavu :bih:

Image

Koja je ovo stranica za pracenje?
BH Pošta.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13977 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

victom wrote:4 uplatnice:

17% pdv
5% carina
10 KM taksa (grrrr)
7,5 KM otvaranje pošiljke
Eto, isplatilo ti se čekati, nisi 10% carinu platio. :D

P.S. Čuje li se baterija na mem?
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#13978 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Saka »

victom wrote:4 uplatnice:

17% pdv
5% carina
10 KM taksa (grrrr)
7,5 KM otvaranje pošiljke
Aferim više. :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13979 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

victom wrote:4 uplatnice:

17% pdv
5% carina
10 KM taksa (grrrr)
7,5 KM otvaranje pošiljke
vidi sto su digli cijenu otvaranja posiljke :shock:
elvis_softa
Posts: 10
Joined: 10/08/2010 12:11

#13980 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by elvis_softa »

Jbt kralj na moj tv box od 40 wura znaci jos 40km plus upm da sam znao nebih ni narucio i dali ko zna sta ce se desiti ako vratim ali expresu znam da je supacki al razmisljamno tome
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13981 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Meni danas napokon stigla pošiljka naručena 02. Februara, nisam imao baš nikakv tracking, a sad vidim da ima ovaj tracking dok je u Kini ali ne mogu da mu uđem u trag, nigdje ga ne prepoznaje.. Malo se istrao ovaj broj na štembilju, ali izgleda da piše 2017.02.22. nije valjda da me zavlačio 20 dana i da je tek poslao nakon 20 dana od dana narudžbe.

Image
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13982 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

victom wrote:Ljudi stigla mi baterija !

Image
Uuuu, sta se ono ondje nesto nabusila :D Hoce to hoce kad stoju u memli skladistu :lol:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13983 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

choxnox wrote:
victom wrote:Ljudi stigla mi baterija !
Uuuu, sta se ono ondje nesto nabusila :D Hoce to hoce kad stoju u memli skladistu :lol:
Ništa napuhano. Baterija je u top stanju. :-D
Last edited by victom on 01/03/2021 05:30, edited 2 times in total.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#13984 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by seoBIH »

Mehemed wrote:Meni danas napokon stigla pošiljka naručena 02. Februara, nisam imao baš nikakv tracking, a sad vidim da ima ovaj tracking dok je u Kini ali ne mogu da mu uđem u trag, nigdje ga ne prepoznaje.. Malo se istrao ovaj broj na štembilju, ali izgleda da piše 2017.02.22. nije valjda da me zavlačio 20 dana i da je tek poslao nakon 20 dana od dana narudžbe.

Image
Prije ce biti da je poslano 02 :D
User avatar
nadžak
Posts: 2308
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#13985 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by nadžak »

seoBIH wrote:
Mehemed wrote:Meni danas napokon stigla pošiljka naručena 02. Februara, nisam imao baš nikakv tracking, a sad vidim da ima ovaj tracking dok je u Kini ali ne mogu da mu uđem u trag, nigdje ga ne prepoznaje.. Malo se istrao ovaj broj na štembilju, ali izgleda da piše 2017.02.22. nije valjda da me zavlačio 20 dana i da je tek poslao nakon 20 dana od dana narudžbe.

Image
Prije ce biti da je poslano 02 :D
I ja sam provalio da one pošiljke koje nemaju pravi TN nemaju tačan podatak o slanju. Znao sam dogovorit sa prodavcem neku promjenu nekoliko dana nakon što mi je došla obavjest da je artikal poslat.
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#13986 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

Dosta slucajeva da prodavac uopste nema robe, ili da mu je nestalo na stanju, pa kada ti narucis on trci po "trznim centrima" u Shenzen-u ili Bog zna gdje dok ne nadje sta si ti narucio.
Ja narucio adapter za SSD (mehanicki za kuciste, 2,5″ na 5.25″) platio 21.01. on poslao 21.02.; 01.03. napustilo Kinu. meni doslo 17.03.
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13987 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

seoBIH wrote: Prije ce biti da je poslano 02 :D
Ono što piše 2017.02.22-15 mi je sumnjivo, uvijek je pisao datum koji je bio par dana nakon narudžbe, a u ovom slučaju čak 20 dana od narudžbe. Ovaj zadnji broj ( u ovom slučaju 15) ne znam šta znači, uvijek je drukčiji. Na jednoj narudžbi naručenoj 22.02. pisalo 2017.02.25.20. tako da mislim da to označaje datum slanja, ili bar datum početka procesuiranja pošiljke.
AkumAone wrote:Dosta slucajeva da prodavac uopste nema robe, ili da mu je nestalo na stanju, pa kada ti narucis on trci po "trznim centrima" u Shenzen-u ili Bog zna gdje dok ne nadje sta si ti narucio.
Ja narucio adapter za SSD (mehanicki za kuciste, 2,5″ na 5.25″) platio 21.01. on poslao 21.02.; 01.03. napustilo Kinu. meni doslo 17.03.
Hahahahahaha, u tebe prava komedija, mislim da je i u mene bio isti slučaj.
ChiLLy341
Posts: 6
Joined: 30/01/2017 14:01

#13988 Re: Narucivanje carina, pdv i speditor

Post by ChiLLy341 »

KB9 wrote:jarane tebi dok taj telefon vrijeme ce ga pregazit u medjuvremenu
Nekim cudom stigao paket u postu i danas paket preuzet.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#13989 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Amazonka27 »

Jos uvijek cekam posiljku iz australije...od 03.01. kontaktirali prodavaca i pita ciko hocemo li povrat love ili da ponovo salje....a ko da gledam da ce cim posalje novu-stara doci. :/
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#13990 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by ke_ma »

Pošto pričamo samo o kupovini da priupitam da nije neko slučajno šta prodao na ebayu..
Kako ide ta prodaja iz ove "državice"..Naplaćuju li carinu,otvaranje paketa,adm.takse :lol:
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#13991 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by ke_ma »

KvaziExpert wrote:
ke_ma wrote:Pošto pričamo samo o kupovini da priupitam da nije neko slučajno šta prodao na ebayu..
Kako ide ta prodaja iz ove "državice"..Naplaćuju li carinu,otvaranje paketa,adm.takse :lol:
evo kupi ovo, i pitaj sellera šta god te interesuje, ako ne bude htio odgovarati na pitanja zaprijeti mu negativnim feedbackom :mrgreen:


http://www.ebay.com/itm/Bosnia-and-Herz ... SwLEtYlMqF
:lol: :lol:
TRANCE
Posts: 1361
Joined: 09/05/2011 20:40

#13992 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TRANCE »

KvaziExpert wrote:
ke_ma wrote:Pošto pričamo samo o kupovini da priupitam da nije neko slučajno šta prodao na ebayu..
Kako ide ta prodaja iz ove "državice"..Naplaćuju li carinu,otvaranje paketa,adm.takse :lol:
evo kupi ovo, i pitaj sellera šta god te interesuje, ako ne bude htio odgovarati na pitanja zaprijeti mu negativnim feedbackom :mrgreen:


http://www.ebay.com/itm/Bosnia-and-Herz ... SwLEtYlMqF
Novčanicu od 200 KM ćeš prodati za 319 KM nikad, a možda i ni tad :mrgreen: Nisu ni stranci budale. 210-220 KM je realna cijena.
Sve i da prodaš, kako je misliš poslati? U poštanskom prometu je zabranjeno slanje novca, a kada šalješ u inostranstvo moraš predati otvorenu kovertu da službenici vide šta šalješ i popuniti CN22 obrazac o sadržaju pisma. Takva su pravila svugdje u svijetu, pa i kod nas.
Čak i da predaš zatvorenu kovertu i prođe kao takva, skenirat će je negdje tokom tranzita, a kada vide da je novac unutra, postoji velika vjerovatnoća da je ukradu.
A ako možda misliš prevariti nekog, pa ne poslati, na to zaboravi, jer je novac koji dobiješ od prodaje blokiran na Paypalu određeni period koji je dovoljan da kupac potvrdi da je primio paket ili pokrene slučaj za povrat novca.
TRANCE
Posts: 1361
Joined: 09/05/2011 20:40

#13993 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TRANCE »

KvaziExpert wrote:
TRANCE wrote:
KvaziExpert wrote: evo kupi ovo, i pitaj sellera šta god te interesuje, ako ne bude htio odgovarati na pitanja zaprijeti mu negativnim feedbackom :mrgreen:


http://www.ebay.com/itm/Bosnia-and-Herz ... SwLEtYlMqF
Novčanicu od 200 KM ćeš prodati za 319 KM nikad, a možda i ni tad :mrgreen: Nisu ni stranci budale. 210-220 KM je realna cijena.
Sve i da prodaš, kako je misliš poslati? U poštanskom prometu je zabranjeno slanje novca, a kada šalješ u inostranstvo moraš predati otvorenu kovertu da službenici vide šta šalješ i popuniti CN22 obrazac o sadržaju pisma. Takva su pravila svugdje u svijetu, pa i kod nas.
Čak i da predaš zatvorenu kovertu i prođe kao takva, skenirat će je negdje tokom tranzita, a kada vide da je novac unutra, postoji velika vjerovatnoća da je ukradu.
A ako možda misliš prevariti nekog, pa ne poslati, na to zaboravi, jer je novac koji dobiješ od prodaje blokiran na Paypalu određeni period koji je dovoljan da kupac potvrdi da je primio paket ili pokrene slučaj za povrat novca.
ti to meni :shock: :lol: :lol: :lol:

nisam ja taj seller, samo sam ga našao da pomognem kolegi :lol:
Sry, do mene :mrgreen:
Al' eto na tom oglasu se baš vidi naš mentalitet: Bošnjo hoće da proda za skromnu maržu od 50-100 %, a kako isporučiti kupcu, to će razmišljati poslije.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#13994 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Streptokok »

ako pogledate dojmove vidjet ćete da covjek vec ima prodatih primjeraka. osim ako nije sam sebi kacio dojmove.
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#13995 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by ke_ma »

Ja ću mu kupiti 200 markica.....kad bude jedna markica,jedan dolar :-D
@KvaziExpert....i ja sam mislio da si ti taj "tajanstveni seller" :D :lol:
Što se tiče feedbacka,ne bih da ga kvarim...čova ima ipak 100% feedback
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#13996 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Bobi »

Pa evo ja površno pogledah...najmanje dvije novčanice od 200 KM je prodao :D
User avatar
holowey
Posts: 10854
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#13997 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by holowey »

ima covjek krausov katalog pa iz njega izvukao cijenu... za ostatak svijeta, nase novcanice su egzotika, posebno kada su bez ikakvih tragova koristenja...
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#13998 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by undefined007 »

Danas stigao paket naručen 8.3 bez TN i bez plaćanja šipinga. :D
User avatar
hrasno38
Posts: 34077
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#13999 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hrasno38 »

Stize ko blesavo :thumbup: odcepilo :D
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14000 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Filter »

meni samo racuni dolaze, paketica ni na vidiku.
bas su nestA zasrali sa carinom
Post Reply