victom wrote:
1) meni je čiko rekao da ništa ne faksam. da ide sve redom.
neću ništa slat,baš da vidimo jel to stvarno tako, jer ja sam jedan od prvih što je dobio pismo "za "špediciju".
2) znal iko koliko ima slučajeva da obrade ? ja ko da sam zapatio da je 700.
700 nekako malo.
Meni je telefonom rekao da imaju 700 carinskih prijava za obraditi, a obrade 60-70 dnevno. A ovo za faksiranje, ma pusti ti to kad dodje na red... Vidis da duduci ne mogu uopce pristupiti mailu.
Znaci vjerovatno je problem sljedeci i razlog zasto obradjuju novije posiljke prvo: mi smo medju prvima dobili obavijest i vjerovatno si im fakturu slao mailom kao i ja. I sad se vremenom nakupilo tih faktura i zatrpao se mailbox. U medjuvremenu neko poslije nas dobije obavijest i posalje fakturu isto mailom, ali dobije automatski odgovor da je mailbox pun, pa fakturu dostavi faksom ili licno. I sad dodju carinici i imaju gomilu posiljki. Za jedan dio posiljki imaju fakture u mailboxu kojem ocito ne mogu pristupiti, a za drugi dio posiljki imaju fakture faksirane ili donesene licno.
I sta je logicno? Da obradjuju posiljke za koje vec imaju dostupne fakture kako bi se rijesili guzve. Prema tome, moj savjeti ti je da ponovo dostavis fakturu faksom ili licno. Vidjet ces na kraju da ce opet slati obavijesti svima ovima cije su fakture zapele u mailboxu jer ocito da istim ne mogu pristupiti.
Naravno, sve ovo je moje subjektivno misljenje, ali nekako mi je logicno objasnjenje zasto se prvo obradjuju novije posiljke.