Djeluje kao novi broj, kada je navodno poslano? Ako je prije par dana, sacekaj, nekad treba i sedam dana da se pojavi bilo kakva informacija. Na Aliexpress-u prodavac tek dobije pare kada istekne rok za zaljenje ili kada ti potvrdis da si primio robu(escrow), tako da nema puno prevara.victom wrote:RS494827985CN
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
-
AkumAone
- Posts: 188
- Joined: 08/04/2009 22:36
#13926 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13927 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ima mjesec dana.AkumAone wrote:Djeluje kao novi broj, kada je navodno poslano? Ako je prije par dana, sacekaj, nekad treba i sedam dana da se pojavi bilo kakva informacija. Na Aliexpress-u prodavac tek dobije pare kada istekne rok za zaljenje ili kada ti potvrdis da si primio robu(escrow), tako da nema puno prevara.victom wrote:RS494827985CN
prekino sam dispute. gubim vrijeme za 5$. Ako dođe, dođe.
Ako ne dođe, opet dobro
Ja sam mislio da je neki prevarant, ali izgleda da je samo štedio na tracking broju ili ima neke svoje kanale.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
- spree
- Posts: 8672
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13928 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
tuga i zalost. jbt prvo nas jebu sa spediterima, pa sa 10 dana sad ih ne mozes kontaktirati. fax ne prolazi, mail ne prolazi i ne javlja se niko na telefon. sad zvao centralu u banja luku i dao mi neka 3 broja od kojih se jedan ne koristi, a na druga dva se niko ne javlja. jedina opcija otici direktno, ali kurko rade do 4. jos mi ovaj iz banja luke kaze da im je ured u sklopu poste na zeljeznickoj, a na stranici pise adresa kod bristolachoxnox wrote:Ja sam nakon sat vremena ponovo poslao mail i jos uvijek nisam dobio obavijest da je mailbox pun.spree wrote:probao sam i na ovu. pise ovdje kao i tebi sto si postavio iznad. kao amra kamenica pun inbox. e sad da li je proslo mozda nekim ostalim
EDIT: Ipak jesam, samo sto je sad obavijest otisla u Spam
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13929 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kod Zeljeznicke stanice je. Inace evo sad sam pustio fax pa cemo vidjeti da li ce biti kakvog efekta.spree wrote:tuga i zalost. jbt prvo nas jebu sa spediterima, pa sa 10 dana sad ih ne mozes kontaktirati. fax ne prolazi, mail ne prolazi i ne javlja se niko na telefon. sad zvao centralu u banja luku i dao mi neka 3 broja od kojih se jedan ne koristi, a na druga dva se niko ne javlja. jedina opcija otici direktno, ali kurko rade do 4. jos mi ovaj iz banja luke kaze da im je ured u sklopu poste na zeljeznickoj, a na stranici pise adresa kod bristola
- spree
- Posts: 8672
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13930 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
evo uspio sam dobiti i kazu da je proslo faxom, a da im mail nesto ne radi
. nije mi bas zvucalo uvjerljivo, ali hajde.
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#13931 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Taj im mail nikad nije ni radio. Ja sam prije mjesec i po slao sa raznih adresa, uvijek se vraćalo. Na kraju uvijek lično otišao. Idioti pravi. Pitam ih šta koji kurac stavljate mail koji vam ne radi oni odgovaraju nešto tipa ma ništa to, to je standardni obrazac, to ne važi ništa. Znači šalju ti "obavijest" koja ne važi. Kako se to tamo zapošljava zna se, a narod nek glasa opet za S-D-OOO i HDZ.
- Streptokok
- Posts: 3459
- Joined: 27/10/2014 08:18
#13932 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Stigao nakon dva mjeseca i 10 dana. Apsolutni rekord za narudzbe sa iherb.jedaniks wrote:Isto. Nije iherb ali imam dva tri paketa koja mi jos nisu stigla, a naručena u januaru. Javi kad stigne i kako je proteklo!Streptokok wrote:nije mi došao paket sa i herba naručen prije dva mjeseca. može li biti da se kiseli negdje na carini i može li se to provjeriti?
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13933 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
kad bi pustili ovaj thread kroz neki program,da nađe najčešće korištene riječi, rezultat bi bio
"stiglo" ili "stiglo mi"
"stiglo" ili "stiglo mi"
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13934 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
A "10-ak dana"?victom wrote:kad bi pustili ovaj thread kroz neki program,da nađe najčešće korištene riječi, rezultat bi bio
"stiglo" ili "stiglo mi"
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13935 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ta fraza je korištena samo "zadnjih 10-ak dana"choxnox wrote:A "10-ak dana"?victom wrote:kad bi pustili ovaj thread kroz neki program,da nađe najčešće korištene riječi, rezultat bi bio
"stiglo" ili "stiglo mi"
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
-
hava123
- Posts: 1072
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13936 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Gledam sad PayPal i vraćena mi lova od lažnog selera za jaknu koju nikad i nije poslao ali ne piše da je on vratio pare nego ebay. Pa nije valjda da ebay vraća novac za "selere" koji su pokupili lovu i uhvatili maglu?!
Uglavnom, lik je bruku istih jakni različitih veličina "prodao"
,stavio sam sebi dva pozitivna komentara, zadnja dva dana dobio par negativnih komentara (a biće ih još) "nije došlo, fake seller" , i uhvatio maglu
Čak je sredinom drugog mjeseca opet stavio jakne na prodaju. U januaru je sve prodao
Uglavnom, lik je bruku istih jakni različitih veličina "prodao"
,stavio sam sebi dva pozitivna komentara, zadnja dva dana dobio par negativnih komentara (a biće ih još) "nije došlo, fake seller" , i uhvatio maglu
Čak je sredinom drugog mjeseca opet stavio jakne na prodaju. U januaru je sve prodao
- spree
- Posts: 8672
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13937 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
to ko onaj vic kad neko drpi jaknu od ciganke na pijaci, a ona se drekne cigo ode nam jakna. on upita po kojoj cijeni, a ona odgovori po nabavnoj
ja mislim da paypal ne prebaci sellerima odmah lovu nego tek nakon nekog vremena. nesto ne vjerujem da je uspio zajebati paypal.
ja mislim da paypal ne prebaci sellerima odmah lovu nego tek nakon nekog vremena. nesto ne vjerujem da je uspio zajebati paypal.
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#13938 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Mnogi prodavaci zapravo i ne drze inventuru, vec nadju sebi dobavljaca koji to nabavlja i salje za njih, ovi samo ganjaju kupce za tu robu. Ali se zna desavati da prodavaca izlevati dobavljac. Naravno da ima i raznih prevaranata od prodavaca. Evo, meni je danas dosla prazna koverta, lijepo upakovana, nema vidljivih ostecenja da je otvarana nakon sto je zalijepljena. 
- spree
- Posts: 8672
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13939 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
nemoj zajebavati, priznaj da si kupio kineski zrak, jer je ovaj nas zagadjen 
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#13940 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jeftiniji nego nas.spree wrote:nemoj zajebavati, priznaj da si kupio kineski zrak, jer je ovaj nas zagadjen
Edit:
Od istog prodavaca sam vec uredno dobio dva paketa, treci prazan, cetvrti cekam. Nisam ni od nekog novog prodavaca kupovao, vec je nekoliko godina na AliExpressu i ima cetiri dijamanta, 98% positivan feedback. Ali, eto, zalomi se.
Last edited by almir90 on 15/03/2017 15:49, edited 2 times in total.
-
hava123
- Posts: 1072
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13941 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa ne znam baš. Prošlo je više od dva mjeseca od moje narudžbe, mada ni ja ne vjerujem da je izlevatio PayPal.spree wrote:to ko onaj vic kad neko drpi jaknu od ciganke na pijaci, a ona se drekne cigo ode nam jakna. on upita po kojoj cijeni, a ona odgovori po nabavnoj![]()
ja mislim da paypal ne prebaci sellerima odmah lovu nego tek nakon nekog vremena. nesto ne vjerujem da je uspio zajebati paypal.
-
hava123
- Posts: 1072
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13942 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
almir90 wrote:Evo, meni je danas dosla prazna koverta, lijepo upakovana, nema vidljivih ostecenja da je otvarana nakon sto je zalijepljena.
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13943 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Mehemed wrote:I u mene nešto malo pročepilo, ali opet ono što mi je najmanje bitno...
U pitanju je antena za auto naručena 20.02. http://www.banggood.com/Universal-Car-A ... ds=myorder
Nadam se da je neće slati na carinu da uzmu 3.50KM, jer je to 25% vrijednosti pošiljke a još bi i potrajalo nekoliko dana dok ode na carinu, pa dok ovo, ono, i na kraju dok se vrati...
23.02.2017 18:36:00 51001020 - Prijem pošiljke od korisnika
28.02.2017 15:55:00 China CNBJSA - BEIJING Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
14.03.2017 10:38:14 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
14.03.2017 18:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
Stigla danas antena, zaboravili da provuku kroz skener ostatak trackinga, ali nije ni bitno, bitno je da je stigla bez da su mi uzeli 3.50KM
-
TRANCE
- Posts: 1361
- Joined: 09/05/2011 20:40
#13944 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Postoji način da provjerite da li vam je prodavač dao lažni tracking broj na osnovu zadnjeg broja u tracking broju (u tvom slučaju 5).victom wrote:RS494827985CNAkumAone wrote:
@victom Napisi broj da provjerimo.
"Assign the weights 8, 6, 4, 2, 3, 5, 9, 7 to the 8 digits, from left to right
Calculate S, the sum of each digit multiplied by its weight.
For example, for the number 47312482, S = 4*8 + 7*6 + 3*4 + 1*2 + 2*3 + 4*5 + 8*9 + 2*7 = 200
Calculate the check digit, C, from C = 11 - (S mod 11)
If C = 10, change to C = 0
If C = 11, change to C = 5
For the example 47312482 C = 11 - (200 mod 11) = 11 - 2 = 9"
U tvom slučaju bi to bilo 4*8 + 9*6 + 4*4 + 8*2 + 2*3 + 7*5 + 9*9 + 8*7 = 296
Zadnji broj = 11 - (296 mod 11) = 11 - 10 = 1
1 nije jednako 5, pa je stoga tvoj broj lažan, ako sam dobro izračunao
-
amko001
- Posts: 7
- Joined: 21/02/2017 14:51
#13945 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
15.03.2017 11:48:57 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke u uvozu prema:
Šta im znači ovo? Prema čemu?
Šta im znači ovo? Prema čemu?
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#13946 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Prema tebi odmah. Ne ide na Carinu.amko001 wrote:15.03.2017 11:48:57 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke u uvozu prema:
Šta im znači ovo? Prema čemu?
-
amko001
- Posts: 7
- Joined: 21/02/2017 14:51
#13947 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
SONY_91 wrote:Prema tebi odmah. Ne ide na Carinu.amko001 wrote:15.03.2017 11:48:57 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke u uvozu prema:
Šta im znači ovo? Prema čemu?
Znaci moglo bi sutra biti kod mene u posti ?
To bi bilo extra
-
TheRedhead
- Posts: 1077
- Joined: 09/02/2015 18:27
#13948 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Joj kupila sam odjece oko 50e vrijednosti sa one romwe.com stranice, koji me djavo natjera, sad kad budem morala jos pola te vrijednosti platiti kad mi razne carine i pdv i sta vec zakace

- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13949 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
carina i PDV nisu ništa strašno.TheRedhead wrote:Joj kupila sam odjece oko 50e vrijednosti sa one romwe.com stranice, koji me djavo natjera, sad kad budem morala jos pola te vrijednosti platiti kad mi razne carine i pdv i sta vec zakace![]()
![]()
Unaprijed uračunaš u to cijenu i vidiš da li se isplati. to je oko 35% na cijenu artikla.
Ako kupim nešto za 100 KM i na kraju platim 135 KM, opet je bolje nego da ovdje platiti 200 KM.
A kad je riječ o stvarima koje ovdje uopšte ne postoje, onda i nemaš druge opcije.
To je sve O.K.
NAMA SVIMA JE PROBLEM OVDJE PREVARA sa ŠPEDICIJOM; koju sa nam pokušali uvaliti. Gdje hoće paušalno uzeti 60 KM na svaki artikal.
U tom je frka, a ne u PDV-u i carini.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 3 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13950 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Za sve ljubitelje extremnog, probajte sljedeće na Ebay-u.
Ukucajte neki bezveze pojam u Ebay search.
Postavite filter za cijenu na "maximum 3 $" (ili neku drugu cijenu, zavisno od vaše kupovne moći)
Onda selektuje SVIH 25 artikala na stranici i kliknite "KUPI"
Tako ne znaš ni šta si naručio, i kad ti poštar donese, ne znaš ni sam šta je. Dođe kao poklon od tetke iz daleke Australije i mnogo se više obraduješ
neko kada znaš šta ti dolazi.
Ukucajte neki bezveze pojam u Ebay search.
Postavite filter za cijenu na "maximum 3 $" (ili neku drugu cijenu, zavisno od vaše kupovne moći)
Onda selektuje SVIH 25 artikala na stranici i kliknite "KUPI"
Tako ne znaš ni šta si naručio, i kad ti poštar donese, ne znaš ni sam šta je. Dođe kao poklon od tetke iz daleke Australije i mnogo se više obraduješ
neko kada znaš šta ti dolazi.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
