Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#13926 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

victom wrote:RS494827985CN
Djeluje kao novi broj, kada je navodno poslano? Ako je prije par dana, sacekaj, nekad treba i sedam dana da se pojavi bilo kakva informacija. Na Aliexpress-u prodavac tek dobije pare kada istekne rok za zaljenje ili kada ti potvrdis da si primio robu(escrow), tako da nema puno prevara.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13927 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

AkumAone wrote:
victom wrote:RS494827985CN
Djeluje kao novi broj, kada je navodno poslano? Ako je prije par dana, sacekaj, nekad treba i sedam dana da se pojavi bilo kakva informacija. Na Aliexpress-u prodavac tek dobije pare kada istekne rok za zaljenje ili kada ti potvrdis da si primio robu(escrow), tako da nema puno prevara.
ima mjesec dana.
prekino sam dispute. gubim vrijeme za 5$. Ako dođe, dođe.
Ako ne dođe, opet dobro :)

Ja sam mislio da je neki prevarant, ali izgleda da je samo štedio na tracking broju ili ima neke svoje kanale.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
User avatar
spree
Posts: 8672
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13928 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

choxnox wrote:
spree wrote:probao sam i na ovu. pise ovdje kao i tebi sto si postavio iznad. kao amra kamenica pun inbox. e sad da li je proslo mozda nekim ostalim :roll:
Ja sam nakon sat vremena ponovo poslao mail i jos uvijek nisam dobio obavijest da je mailbox pun.

EDIT: Ipak jesam, samo sto je sad obavijest otisla u Spam :-)
tuga i zalost. jbt prvo nas jebu sa spediterima, pa sa 10 dana sad ih ne mozes kontaktirati. fax ne prolazi, mail ne prolazi i ne javlja se niko na telefon. sad zvao centralu u banja luku i dao mi neka 3 broja od kojih se jedan ne koristi, a na druga dva se niko ne javlja. jedina opcija otici direktno, ali kurko rade do 4. jos mi ovaj iz banja luke kaze da im je ured u sklopu poste na zeljeznickoj, a na stranici pise adresa kod bristola :-)
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13929 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

spree wrote:tuga i zalost. jbt prvo nas jebu sa spediterima, pa sa 10 dana sad ih ne mozes kontaktirati. fax ne prolazi, mail ne prolazi i ne javlja se niko na telefon. sad zvao centralu u banja luku i dao mi neka 3 broja od kojih se jedan ne koristi, a na druga dva se niko ne javlja. jedina opcija otici direktno, ali kurko rade do 4. jos mi ovaj iz banja luke kaze da im je ured u sklopu poste na zeljeznickoj, a na stranici pise adresa kod bristola :-)
Kod Zeljeznicke stanice je. Inace evo sad sam pustio fax pa cemo vidjeti da li ce biti kakvog efekta.
User avatar
spree
Posts: 8672
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13930 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

evo uspio sam dobiti i kazu da je proslo faxom, a da im mail nesto ne radi :lol: . nije mi bas zvucalo uvjerljivo, ali hajde.
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#13931 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Saka »

Taj im mail nikad nije ni radio. Ja sam prije mjesec i po slao sa raznih adresa, uvijek se vraćalo. Na kraju uvijek lično otišao. Idioti pravi. Pitam ih šta koji kurac stavljate mail koji vam ne radi oni odgovaraju nešto tipa ma ništa to, to je standardni obrazac, to ne važi ništa. Znači šalju ti "obavijest" koja ne važi. Kako se to tamo zapošljava zna se, a narod nek glasa opet za S-D-OOO i HDZ.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#13932 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Streptokok »

jedaniks wrote:
Streptokok wrote:nije mi došao paket sa i herba naručen prije dva mjeseca. može li biti da se kiseli negdje na carini i može li se to provjeriti?
Isto. Nije iherb ali imam dva tri paketa koja mi jos nisu stigla, a naručena u januaru. Javi kad stigne i kako je proteklo!
Stigao nakon dva mjeseca i 10 dana. Apsolutni rekord za narudzbe sa iherb.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13933 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

kad bi pustili ovaj thread kroz neki program,da nađe najčešće korištene riječi, rezultat bi bio
"stiglo" ili "stiglo mi"
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13934 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

victom wrote:kad bi pustili ovaj thread kroz neki program,da nađe najčešće korištene riječi, rezultat bi bio
"stiglo" ili "stiglo mi"
A "10-ak dana"? :lol:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13935 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

choxnox wrote:
victom wrote:kad bi pustili ovaj thread kroz neki program,da nađe najčešće korištene riječi, rezultat bi bio
"stiglo" ili "stiglo mi"
A "10-ak dana"? :lol:
ta fraza je korištena samo "zadnjih 10-ak dana" :lol:
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13936 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

Gledam sad PayPal i vraćena mi lova od lažnog selera za jaknu koju nikad i nije poslao ali ne piše da je on vratio pare nego ebay. Pa nije valjda da ebay vraća novac za "selere" koji su pokupili lovu i uhvatili maglu?!
Uglavnom, lik je bruku istih jakni različitih veličina "prodao"
,stavio sam sebi dva pozitivna komentara, zadnja dva dana dobio par negativnih komentara (a biće ih još) "nije došlo, fake seller" , i uhvatio maglu :lol:
Čak je sredinom drugog mjeseca opet stavio jakne na prodaju. U januaru je sve prodao :lol:
User avatar
spree
Posts: 8672
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13937 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

to ko onaj vic kad neko drpi jaknu od ciganke na pijaci, a ona se drekne cigo ode nam jakna. on upita po kojoj cijeni, a ona odgovori po nabavnoj :D

ja mislim da paypal ne prebaci sellerima odmah lovu nego tek nakon nekog vremena. nesto ne vjerujem da je uspio zajebati paypal.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#13938 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by almir90 »

Mnogi prodavaci zapravo i ne drze inventuru, vec nadju sebi dobavljaca koji to nabavlja i salje za njih, ovi samo ganjaju kupce za tu robu. Ali se zna desavati da prodavaca izlevati dobavljac. Naravno da ima i raznih prevaranata od prodavaca. Evo, meni je danas dosla prazna koverta, lijepo upakovana, nema vidljivih ostecenja da je otvarana nakon sto je zalijepljena. :lol:
User avatar
spree
Posts: 8672
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13939 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

nemoj zajebavati, priznaj da si kupio kineski zrak, jer je ovaj nas zagadjen :P
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#13940 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by almir90 »

spree wrote:nemoj zajebavati, priznaj da si kupio kineski zrak, jer je ovaj nas zagadjen :P
Jeftiniji nego nas. :lol: :lol: :lol:

Edit:

Od istog prodavaca sam vec uredno dobio dva paketa, treci prazan, cetvrti cekam. Nisam ni od nekog novog prodavaca kupovao, vec je nekoliko godina na AliExpressu i ima cetiri dijamanta, 98% positivan feedback. Ali, eto, zalomi se. :lol: Sreca nije nista skupo.
Last edited by almir90 on 15/03/2017 15:49, edited 2 times in total.
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13941 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

spree wrote:to ko onaj vic kad neko drpi jaknu od ciganke na pijaci, a ona se drekne cigo ode nam jakna. on upita po kojoj cijeni, a ona odgovori po nabavnoj :D

ja mislim da paypal ne prebaci sellerima odmah lovu nego tek nakon nekog vremena. nesto ne vjerujem da je uspio zajebati paypal.
Pa ne znam baš. Prošlo je više od dva mjeseca od moje narudžbe, mada ni ja ne vjerujem da je izlevatio PayPal.
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13942 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

almir90 wrote:Evo, meni je danas dosla prazna koverta, lijepo upakovana, nema vidljivih ostecenja da je otvarana nakon sto je zalijepljena. :lol:
:lol:
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13943 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Mehemed wrote:I u mene nešto malo pročepilo, ali opet ono što mi je najmanje bitno...
U pitanju je antena za auto naručena 20.02. http://www.banggood.com/Universal-Car-A ... ds=myorder
Nadam se da je neće slati na carinu da uzmu 3.50KM, jer je to 25% vrijednosti pošiljke a još bi i potrajalo nekoliko dana dok ode na carinu, pa dok ovo, ono, i na kraju dok se vrati...
23.02.2017 18:36:00 51001020 - Prijem pošiljke od korisnika
28.02.2017 15:55:00 China CNBJSA - BEIJING Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
14.03.2017 10:38:14 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
14.03.2017 18:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ

Stigla danas antena, zaboravili da provuku kroz skener ostatak trackinga, ali nije ni bitno, bitno je da je stigla bez da su mi uzeli 3.50KM :)
TRANCE
Posts: 1361
Joined: 09/05/2011 20:40

#13944 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TRANCE »

victom wrote:
AkumAone wrote:
@victom Napisi broj da provjerimo.
RS494827985CN
Postoji način da provjerite da li vam je prodavač dao lažni tracking broj na osnovu zadnjeg broja u tracking broju (u tvom slučaju 5).

"Assign the weights 8, 6, 4, 2, 3, 5, 9, 7 to the 8 digits, from left to right
Calculate S, the sum of each digit multiplied by its weight.
For example, for the number 47312482, S = 4*8 + 7*6 + 3*4 + 1*2 + 2*3 + 4*5 + 8*9 + 2*7 = 200
Calculate the check digit, C, from C = 11 - (S mod 11)
If C = 10, change to C = 0
If C = 11, change to C = 5
For the example 47312482 C = 11 - (200 mod 11) = 11 - 2 = 9"

U tvom slučaju bi to bilo 4*8 + 9*6 + 4*4 + 8*2 + 2*3 + 7*5 + 9*9 + 8*7 = 296
Zadnji broj = 11 - (296 mod 11) = 11 - 10 = 1
1 nije jednako 5, pa je stoga tvoj broj lažan, ako sam dobro izračunao :mrgreen:
amko001
Posts: 7
Joined: 21/02/2017 14:51

#13945 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by amko001 »

15.03.2017 11:48:57 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke u uvozu prema:

Šta im znači ovo? Prema čemu? :P
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#13946 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by SONY_91 »

amko001 wrote:15.03.2017 11:48:57 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke u uvozu prema:

Šta im znači ovo? Prema čemu? :P
Prema tebi odmah. Ne ide na Carinu.
amko001
Posts: 7
Joined: 21/02/2017 14:51

#13947 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by amko001 »

SONY_91 wrote:
amko001 wrote:15.03.2017 11:48:57 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke u uvozu prema:

Šta im znači ovo? Prema čemu? :P
Prema tebi odmah. Ne ide na Carinu.

Znaci moglo bi sutra biti kod mene u posti ? :D
To bi bilo extra
TheRedhead
Posts: 1077
Joined: 09/02/2015 18:27

#13948 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TheRedhead »

Joj kupila sam odjece oko 50e vrijednosti sa one romwe.com stranice, koji me djavo natjera, sad kad budem morala jos pola te vrijednosti platiti kad mi razne carine i pdv i sta vec zakace :D :D :sad:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13949 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

TheRedhead wrote:Joj kupila sam odjece oko 50e vrijednosti sa one romwe.com stranice, koji me djavo natjera, sad kad budem morala jos pola te vrijednosti platiti kad mi razne carine i pdv i sta vec zakace :D :D :sad:
carina i PDV nisu ništa strašno.
Unaprijed uračunaš u to cijenu i vidiš da li se isplati. to je oko 35% na cijenu artikla.
Ako kupim nešto za 100 KM i na kraju platim 135 KM, opet je bolje nego da ovdje platiti 200 KM.
A kad je riječ o stvarima koje ovdje uopšte ne postoje, onda i nemaš druge opcije.
To je sve O.K.

NAMA SVIMA JE PROBLEM OVDJE PREVARA sa ŠPEDICIJOM; koju sa nam pokušali uvaliti. Gdje hoće paušalno uzeti 60 KM na svaki artikal.
U tom je frka, a ne u PDV-u i carini.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 3 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13950 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Za sve ljubitelje extremnog, probajte sljedeće na Ebay-u.

Ukucajte neki bezveze pojam u Ebay search.
Postavite filter za cijenu na "maximum 3 $" (ili neku drugu cijenu, zavisno od vaše kupovne moći)
Onda selektuje SVIH 25 artikala na stranici i kliknite "KUPI"

Tako ne znaš ni šta si naručio, i kad ti poštar donese, ne znaš ni sam šta je. Dođe kao poklon od tetke iz daleke Australije i mnogo se više obraduješ
neko kada znaš šta ti dolazi.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
Post Reply