U 98% slucajeva hoce jer kutije mobitela su priblizno iste velicine, a ovi nasi na carini su vec dobro izdresirani da takve pakete otvaraju.zunazu wrote:Mene zanima hoće li otići ili je čisto kockanje u pitanju?kloniran wrote:da, ako paket ode na carinu
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13901 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#13902 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
meni svi paketi dosli...ocekujem sada jos jedan a preksinoc sam narucio jos nesto sa ebaya...to je pogledati za 15-20 dana
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#13903 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ne mora znaciti, meni su 2/2 telefona prosla bez carine, stizali ogromni paketi bez carine, a znali su mali paketici manji od telefona otici na carinuchoxnox wrote:U 98% slucajeva hoce jer kutije mobitela su priblizno iste velicine, a ovi nasi na carini su vec dobro izdresirani da takve pakete otvaraju.zunazu wrote:Mene zanima hoće li otići ili je čisto kockanje u pitanju?kloniran wrote:da, ako paket ode na carinu
sve je to lutrija i raspolozenje carinika
a sad ce mozda na pocetku malo ozbiljnije raditi pa ce sve sumnjivo slati na carinu
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13904 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ja sam do sada narucivao jedno 5-6 mobitela i svaki je otisao na carinu. Doduse narucivao sam i par SSD-ova koji su uredno zaobisli carinukloniran wrote:ne mora znaciti, meni su 2/2 telefona prosla bez carine, stizali ogromni paketi bez carine, a znali su mali paketici manji od telefona otici na carinu
sve je to lutrija i raspolozenje carinika
a sad ce mozda na pocetku malo ozbiljnije raditi pa ce sve sumnjivo slati na carinu
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13905 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Da hoće i u mene pročepit, imam i ja jedan sitni od Decembra za koji sam dobio refund, mada ovaj od 02. Februara mi je najdraži, da mi makar on hoće stići ubrzo...
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13906 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
1) danas sam zvao carinu, da vidim je li krenuo softver jer mi posiljka čeka od januara (špedicija issue)
Veoma ljubazni gospodin mi je objasnio, da je softver krenuo, ali da ima neke boljke i da sve ide veoma sporo. I da se strpimo još malo.
Reko hoćel biti do aprila, kaže trebalo bi
2) Na Aliexpress, tip pokusava da mi proda muda pod bubrege. Uvalio mi lažni tracking broj. I kad sam ga konfrontirao, pošalje mi link na lažnu stranicu za praćenje pošiljki. Ima momak jaja. Otvorio sam dispute, pa se sad iznose dokazi. Ko na sudu
Što mi nije jasno, prodavac ima 3 dijamanta i puno transakcija, pa mi nije jasno zašto bi ovo radio.
Nadam se samo da ga nisam lažno optužio, ali dokazi su neoborivi.
Veoma ljubazni gospodin mi je objasnio, da je softver krenuo, ali da ima neke boljke i da sve ide veoma sporo. I da se strpimo još malo.
Reko hoćel biti do aprila, kaže trebalo bi
2) Na Aliexpress, tip pokusava da mi proda muda pod bubrege. Uvalio mi lažni tracking broj. I kad sam ga konfrontirao, pošalje mi link na lažnu stranicu za praćenje pošiljki. Ima momak jaja. Otvorio sam dispute, pa se sad iznose dokazi. Ko na sudu
Što mi nije jasno, prodavac ima 3 dijamanta i puno transakcija, pa mi nije jasno zašto bi ovo radio.
Nadam se samo da ga nisam lažno optužio, ali dokazi su neoborivi.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13907 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
I u mene nešto malo pročepilo, ali opet ono što mi je najmanje bitno...
U pitanju je antena za auto naručena 20.02. http://www.banggood.com/Universal-Car-A ... ds=myorder
Nadam se da je neće slati na carinu da uzmu 3.50KM, jer je to 25% vrijednosti pošiljke a još bi i potrajalo nekoliko dana dok ode na carinu, pa dok ovo, ono, i na kraju dok se vrati...
23.02.2017 18:36:00 51001020 - Prijem pošiljke od korisnika
28.02.2017 15:55:00 China CNBJSA - BEIJING Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
14.03.2017 10:38:14 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
14.03.2017 18:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
U pitanju je antena za auto naručena 20.02. http://www.banggood.com/Universal-Car-A ... ds=myorder
Nadam se da je neće slati na carinu da uzmu 3.50KM, jer je to 25% vrijednosti pošiljke a još bi i potrajalo nekoliko dana dok ode na carinu, pa dok ovo, ono, i na kraju dok se vrati...
23.02.2017 18:36:00 51001020 - Prijem pošiljke od korisnika
28.02.2017 15:55:00 China CNBJSA - BEIJING Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
14.03.2017 10:38:14 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
14.03.2017 18:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
-
AkumAone
- Posts: 188
- Joined: 08/04/2009 22:36
#13908 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
@Mehemed Nece biti 3,5KM
@victom Napisi broj da provjerimo.
@victom Napisi broj da provjerimo.
-
Mehemed
- Posts: 6193
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13909 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
@AkumAone
Ne zna se još, tek treba da piše Otprema pošiljke u uvozu prema: ili Otprema pošiljke na Carinu - UVOZ
Jednom su mi za punjač od 4-5KM naplatili 3.50KM, a nije bio puno velik i težak, 10ak cm dužine i manje od 100 grama težine. Stigao neispravan punjač uz jedan artikal pa kinez poslao novi ali sa tracking brojem i ode na carinu i naplatiše...
Ne zna se još, tek treba da piše Otprema pošiljke u uvozu prema: ili Otprema pošiljke na Carinu - UVOZ
Jednom su mi za punjač od 4-5KM naplatili 3.50KM, a nije bio puno velik i težak, 10ak cm dužine i manje od 100 grama težine. Stigao neispravan punjač uz jedan artikal pa kinez poslao novi ali sa tracking brojem i ode na carinu i naplatiše...
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13910 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ma suplja, zbog cega pustaju nove posiljke, a stare na koje cekamo 2 mjeseca i dalje stoje. Valjda bi po nekoj logici trebalo prvo rjesavati one koje duze stoje...victom wrote:1) danas sam zvao carinu, da vidim je li krenuo softver jer mi posiljka čeka od januara (špedicija issue)
Veoma ljubazni gospodin mi je objasnio, da je softver krenuo, ali da ima neke boljke i da sve ide veoma sporo. I da se strpimo još malo.
Reko hoćel biti do aprila, kaže trebalo bi
- Antifriz+
- Posts: 215
- Joined: 23/08/2012 14:52
#13911 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kasne li nekome posiljke iz UK ? Meni jedna narucena oko 15 januara jos uvijek nije stigla i to mi je cudno jer do sad najdalje za 15 dana su stizale.....
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13912 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
iz njemačke čekam traku za printer od jan.15Antifriz+ wrote:Kasne li nekome posiljke iz UK ? Meni jedna narucena oko 15 januara jos uvijek nije stigla i to mi je cudno jer do sad najdalje za 15 dana su stizale.....
nisam dobio obavijest.
da li je moguće da su zadržali pošiljku a nisu poslali obavijest (o angažovanju špeditera) ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13913 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
RS494827985CNAkumAone wrote:
@victom Napisi broj da provjerimo.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#13914 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
victom wrote:RS494827985CNAkumAone wrote:
@victom Napisi broj da provjerimo.
victom wrote: 2) Na Aliexpress, tip pokusava da mi proda muda pod bubrege. Uvalio mi lažni tracking broj. I kad sam ga konfrontirao, pošalje mi link na lažnu stranicu za praćenje pošiljki. Ima momak jaja. Otvorio sam dispute, pa se sad iznose dokazi. Ko na sudu
Što mi nije jasno, prodavac ima 3 dijamanta i puno transakcija, pa mi nije jasno zašto bi ovo radio.
Nadam se samo da ga nisam lažno optužio, ali dokazi su neoborivi.

- Antifriz+
- Posts: 215
- Joined: 23/08/2012 14:52
#13915 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ja nisam dobio nikakvu obavijest od carine... doduse vrijednost je 16 funtivictom wrote:iz njemačke čekam traku za printer od jan.15Antifriz+ wrote:Kasne li nekome posiljke iz UK ? Meni jedna narucena oko 15 januara jos uvijek nije stigla i to mi je cudno jer do sad najdalje za 15 dana su stizale.....
nisam dobio obavijest.
da li je moguće da su zadržali pošiljku a nisu poslali obavijest (o angažovanju špeditera) ?
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13916 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sad sam zvao carinski referat u Sarajevu da vidim zbog cega carine novije posiljke, a stare i dalje stoje. Javio mi se neki koji je putem telefona zvucao kao prezderani vo, usporen, nezainteresovan. Znate one salterske radnike sto su mrzovoljni sto su se uopce i rodili. Objasnim fino oko moje posiljke kad je stigla i tako to i pitam sto se prvo carine novije posiljke. I onda ide ono vadjenje usporenim glasom kako oni rade eto, obrade dnevno 60-70 (!) carinskih deklaracija, jos ih ima oko 700 (!!) i kako kao rade prvo starije posiljke, a na moje ponovljeno pitanje zbog cega se obradjuju novije nije mi znao reci jer ne rade punim kapacitetom (!!!), bla, bla, aplikacija im danas radi vec 3. dan...
Inace sam odmah na pocetku objasnio da mi je trazena dokumentacija, pa sam je dostavio, pa mi je stigla obavijest i onda me za minutu ponovo pita jesam li dostavio dokumentaciju...
Garant sam naletio na nekog uhljeba koji jos nije doruckovao...
Odoh im ponovo dostaviti dokumentaciju, mozda ce od toga biti koristi.
Inace sam odmah na pocetku objasnio da mi je trazena dokumentacija, pa sam je dostavio, pa mi je stigla obavijest i onda me za minutu ponovo pita jesam li dostavio dokumentaciju...
Odoh im ponovo dostaviti dokumentaciju, mozda ce od toga biti koristi.
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13917 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Delivery has failed to these recipients or groups:
[email protected].
The recipient's mailbox is full and can't accept messages now. Please try resending this message later, or contact the recipient directly.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13918 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
A gdje pečat ?kafanski_covjek wrote:victom wrote:RS494827985CNAkumAone wrote:
@victom Napisi broj da provjerimo.victom wrote: 2) Na Aliexpress, tip pokusava da mi proda muda pod bubrege. Uvalio mi lažni tracking broj. I kad sam ga konfrontirao, pošalje mi link na lažnu stranicu za praćenje pošiljki. Ima momak jaja. Otvorio sam dispute, pa se sad iznose dokazi. Ko na sudu
Što mi nije jasno, prodavac ima 3 dijamanta i puno transakcija, pa mi nije jasno zašto bi ovo radio.
Nadam se samo da ga nisam lažno optužio, ali dokazi su neoborivi.
Ozbiljno sad:
1) Na kojem linku ovo mogu da vidim i kako da znam da ovo nije neka fake stranica ?
2) I zašto nema ovih podataka na http://track-chinapost.com i https://www.aftership.com
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 3 times in total.
- spree
- Posts: 8672
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13919 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
na koji mail saljete ove račune i obavijesti? meni [email protected]. ne radi 
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13920 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
i meni zanima.spree wrote:na koji mail saljete ove račune i obavijesti? meni [email protected].. ne radi
nekidan neko reče da ode u muzej i profaxa.
"Fax u muzeju 2" sa stiven sigalom.
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13921 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
[email protected].spree wrote:na koji mail saljete ove račune i obavijesti? meni [email protected]... ne radi
Tako mi barem pise u mojoj obavijesti.
- spree
- Posts: 8672
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13922 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
probao sam i na ovu. pise ovdje kao i tebi sto si postavio iznad. kao amra kamenica pun inbox. e sad da li je proslo mozda nekim ostalimchoxnox wrote:[email protected]..spree wrote:na koji mail saljete ove račune i obavijesti? meni [email protected].... ne radi
Tako mi barem pise u mojoj obavijesti.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13923 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
1) Na kojem linku ovo mogu da vidim i kako da znam da ovo nije neka fake stranica ?kafanski_covjek wrote:victom wrote:RS494827985CNAkumAone wrote:
@victom Napisi broj da provjerimo.victom wrote: 2) Na Aliexpress, tip pokusava da mi proda muda pod bubrege. Uvalio mi lažni tracking broj. I kad sam ga konfrontirao, pošalje mi link na lažnu stranicu za praćenje pošiljki. Ima momak jaja. Otvorio sam dispute, pa se sad iznose dokazi. Ko na sudu
Što mi nije jasno, prodavac ima 3 dijamanta i puno transakcija, pa mi nije jasno zašto bi ovo radio.
Nadam se samo da ga nisam lažno optužio, ali dokazi su neoborivi.
2) I zašto nema ovih podataka na http://track-chinapost.com i https://www.aftership.com
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
-
Allcho
- Posts: 35
- Joined: 06/02/2007 22:25
#13924 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
http://www.trackitonline.ruvictom wrote:
1) Na kojem linku ovo mogu da vidim i kako da znam da ovo nije neka fake stranica ?
2) I zašto nema ovih podataka na http://track-chinapost.com i https://www.aftership.com
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13925 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ja sam nakon sat vremena ponovo poslao mail i jos uvijek nisam dobio obavijest da je mailbox pun.spree wrote:probao sam i na ovu. pise ovdje kao i tebi sto si postavio iznad. kao amra kamenica pun inbox. e sad da li je proslo mozda nekim ostalim
EDIT: Ipak jesam, samo sto je sad obavijest otisla u Spam
