Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13901 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

zunazu wrote:
kloniran wrote:da, ako paket ode na carinu
Mene zanima hoće li otići ili je čisto kockanje u pitanju?
U 98% slucajeva hoce jer kutije mobitela su priblizno iste velicine, a ovi nasi na carini su vec dobro izdresirani da takve pakete otvaraju.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13902 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zippoo87 »

meni svi paketi dosli...ocekujem sada jos jedan a preksinoc sam narucio jos nesto sa ebaya...to je pogledati za 15-20 dana
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13903 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

choxnox wrote:
zunazu wrote:
kloniran wrote:da, ako paket ode na carinu
Mene zanima hoće li otići ili je čisto kockanje u pitanju?
U 98% slucajeva hoce jer kutije mobitela su priblizno iste velicine, a ovi nasi na carini su vec dobro izdresirani da takve pakete otvaraju.
ne mora znaciti, meni su 2/2 telefona prosla bez carine, stizali ogromni paketi bez carine, a znali su mali paketici manji od telefona otici na carinu
sve je to lutrija i raspolozenje carinika
a sad ce mozda na pocetku malo ozbiljnije raditi pa ce sve sumnjivo slati na carinu
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13904 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

kloniran wrote:ne mora znaciti, meni su 2/2 telefona prosla bez carine, stizali ogromni paketi bez carine, a znali su mali paketici manji od telefona otici na carinu
sve je to lutrija i raspolozenje carinika
a sad ce mozda na pocetku malo ozbiljnije raditi pa ce sve sumnjivo slati na carinu
Ja sam do sada narucivao jedno 5-6 mobitela i svaki je otisao na carinu. Doduse narucivao sam i par SSD-ova koji su uredno zaobisli carinu :izet:
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13905 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Da hoće i u mene pročepit, imam i ja jedan sitni od Decembra za koji sam dobio refund, mada ovaj od 02. Februara mi je najdraži, da mi makar on hoće stići ubrzo...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13906 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

1) danas sam zvao carinu, da vidim je li krenuo softver jer mi posiljka čeka od januara (špedicija issue)
Veoma ljubazni gospodin mi je objasnio, da je softver krenuo, ali da ima neke boljke i da sve ide veoma sporo. I da se strpimo još malo.
Reko hoćel biti do aprila, kaže trebalo bi :)

2) Na Aliexpress, tip pokusava da mi proda muda pod bubrege. Uvalio mi lažni tracking broj. I kad sam ga konfrontirao, pošalje mi link na lažnu stranicu za praćenje pošiljki. Ima momak jaja. Otvorio sam dispute, pa se sad iznose dokazi. Ko na sudu :)
Što mi nije jasno, prodavac ima 3 dijamanta i puno transakcija, pa mi nije jasno zašto bi ovo radio.
Nadam se samo da ga nisam lažno optužio, ali dokazi su neoborivi.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13907 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

I u mene nešto malo pročepilo, ali opet ono što mi je najmanje bitno...
U pitanju je antena za auto naručena 20.02. http://www.banggood.com/Universal-Car-A ... ds=myorder
Nadam se da je neće slati na carinu da uzmu 3.50KM, jer je to 25% vrijednosti pošiljke a još bi i potrajalo nekoliko dana dok ode na carinu, pa dok ovo, ono, i na kraju dok se vrati...
23.02.2017 18:36:00 51001020 - Prijem pošiljke od korisnika
28.02.2017 15:55:00 China CNBJSA - BEIJING Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
14.03.2017 10:38:14 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
14.03.2017 18:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#13908 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

@Mehemed Nece biti 3,5KM

@victom Napisi broj da provjerimo.
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13909 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

@AkumAone
Ne zna se još, tek treba da piše Otprema pošiljke u uvozu prema: ili Otprema pošiljke na Carinu - UVOZ
Jednom su mi za punjač od 4-5KM naplatili 3.50KM, a nije bio puno velik i težak, 10ak cm dužine i manje od 100 grama težine. Stigao neispravan punjač uz jedan artikal pa kinez poslao novi ali sa tracking brojem i ode na carinu i naplatiše...
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13910 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

victom wrote:1) danas sam zvao carinu, da vidim je li krenuo softver jer mi posiljka čeka od januara (špedicija issue)
Veoma ljubazni gospodin mi je objasnio, da je softver krenuo, ali da ima neke boljke i da sve ide veoma sporo. I da se strpimo još malo.
Reko hoćel biti do aprila, kaže trebalo bi :)
Ma suplja, zbog cega pustaju nove posiljke, a stare na koje cekamo 2 mjeseca i dalje stoje. Valjda bi po nekoj logici trebalo prvo rjesavati one koje duze stoje...
User avatar
Antifriz+
Posts: 215
Joined: 23/08/2012 14:52

#13911 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Antifriz+ »

Kasne li nekome posiljke iz UK ? Meni jedna narucena oko 15 januara jos uvijek nije stigla i to mi je cudno jer do sad najdalje za 15 dana su stizale.....
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13912 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Antifriz+ wrote:Kasne li nekome posiljke iz UK ? Meni jedna narucena oko 15 januara jos uvijek nije stigla i to mi je cudno jer do sad najdalje za 15 dana su stizale.....
iz njemačke čekam traku za printer od jan.15
nisam dobio obavijest.

da li je moguće da su zadržali pošiljku a nisu poslali obavijest (o angažovanju špeditera) ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13913 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

AkumAone wrote:
@victom Napisi broj da provjerimo.
RS494827985CN
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13914 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

victom wrote:
AkumAone wrote:
@victom Napisi broj da provjerimo.
RS494827985CN
victom wrote: 2) Na Aliexpress, tip pokusava da mi proda muda pod bubrege. Uvalio mi lažni tracking broj. I kad sam ga konfrontirao, pošalje mi link na lažnu stranicu za praćenje pošiljki. Ima momak jaja. Otvorio sam dispute, pa se sad iznose dokazi. Ko na sudu :)
Što mi nije jasno, prodavac ima 3 dijamanta i puno transakcija, pa mi nije jasno zašto bi ovo radio.
Nadam se samo da ga nisam lažno optužio, ali dokazi su neoborivi.
Image
User avatar
Antifriz+
Posts: 215
Joined: 23/08/2012 14:52

#13915 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Antifriz+ »

victom wrote:
Antifriz+ wrote:Kasne li nekome posiljke iz UK ? Meni jedna narucena oko 15 januara jos uvijek nije stigla i to mi je cudno jer do sad najdalje za 15 dana su stizale.....
iz njemačke čekam traku za printer od jan.15
nisam dobio obavijest.

da li je moguće da su zadržali pošiljku a nisu poslali obavijest (o angažovanju špeditera) ?
ja nisam dobio nikakvu obavijest od carine... doduse vrijednost je 16 funti
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13916 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

Sad sam zvao carinski referat u Sarajevu da vidim zbog cega carine novije posiljke, a stare i dalje stoje. Javio mi se neki koji je putem telefona zvucao kao prezderani vo, usporen, nezainteresovan. Znate one salterske radnike sto su mrzovoljni sto su se uopce i rodili. Objasnim fino oko moje posiljke kad je stigla i tako to i pitam sto se prvo carine novije posiljke. I onda ide ono vadjenje usporenim glasom kako oni rade eto, obrade dnevno 60-70 (!) carinskih deklaracija, jos ih ima oko 700 (!!) i kako kao rade prvo starije posiljke, a na moje ponovljeno pitanje zbog cega se obradjuju novije nije mi znao reci jer ne rade punim kapacitetom (!!!), bla, bla, aplikacija im danas radi vec 3. dan...

Inace sam odmah na pocetku objasnio da mi je trazena dokumentacija, pa sam je dostavio, pa mi je stigla obavijest i onda me za minutu ponovo pita jesam li dostavio dokumentaciju... :lol: Garant sam naletio na nekog uhljeba koji jos nije doruckovao...

Odoh im ponovo dostaviti dokumentaciju, mozda ce od toga biti koristi.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13917 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

Delivery has failed to these recipients or groups:

[email protected].
The recipient's mailbox is full and can't accept messages now. Please try resending this message later, or contact the recipient directly.
:lol: :-)
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13918 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

kafanski_covjek wrote:
victom wrote:
AkumAone wrote:
@victom Napisi broj da provjerimo.
RS494827985CN
victom wrote: 2) Na Aliexpress, tip pokusava da mi proda muda pod bubrege. Uvalio mi lažni tracking broj. I kad sam ga konfrontirao, pošalje mi link na lažnu stranicu za praćenje pošiljki. Ima momak jaja. Otvorio sam dispute, pa se sad iznose dokazi. Ko na sudu :)
Što mi nije jasno, prodavac ima 3 dijamanta i puno transakcija, pa mi nije jasno zašto bi ovo radio.
Nadam se samo da ga nisam lažno optužio, ali dokazi su neoborivi.
A gdje pečat ? :lol:
Ozbiljno sad:
1) Na kojem linku ovo mogu da vidim i kako da znam da ovo nije neka fake stranica ?
2) I zašto nema ovih podataka na http://track-chinapost.com i https://www.aftership.com
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 3 times in total.
User avatar
spree
Posts: 8672
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13919 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

na koji mail saljete ove račune i obavijesti? meni [email protected]. ne radi :(
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13920 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

spree wrote:na koji mail saljete ove račune i obavijesti? meni [email protected].. ne radi :(
i meni zanima.
nekidan neko reče da ode u muzej i profaxa.

"Fax u muzeju 2" sa stiven sigalom.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13921 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

spree wrote:na koji mail saljete ove račune i obavijesti? meni [email protected]... ne radi :(
[email protected].

Tako mi barem pise u mojoj obavijesti.
User avatar
spree
Posts: 8672
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13922 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

choxnox wrote:
spree wrote:na koji mail saljete ove račune i obavijesti? meni [email protected].... ne radi :(
[email protected]..

Tako mi barem pise u mojoj obavijesti.
probao sam i na ovu. pise ovdje kao i tebi sto si postavio iznad. kao amra kamenica pun inbox. e sad da li je proslo mozda nekim ostalim :roll:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13923 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

kafanski_covjek wrote:
victom wrote:
AkumAone wrote:
@victom Napisi broj da provjerimo.
RS494827985CN
victom wrote: 2) Na Aliexpress, tip pokusava da mi proda muda pod bubrege. Uvalio mi lažni tracking broj. I kad sam ga konfrontirao, pošalje mi link na lažnu stranicu za praćenje pošiljki. Ima momak jaja. Otvorio sam dispute, pa se sad iznose dokazi. Ko na sudu :)
Što mi nije jasno, prodavac ima 3 dijamanta i puno transakcija, pa mi nije jasno zašto bi ovo radio.
Nadam se samo da ga nisam lažno optužio, ali dokazi su neoborivi.
Image
1) Na kojem linku ovo mogu da vidim i kako da znam da ovo nije neka fake stranica ?
2) I zašto nema ovih podataka na http://track-chinapost.com i https://www.aftership.com
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
Allcho
Posts: 35
Joined: 06/02/2007 22:25

#13924 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Allcho »

victom wrote:
1) Na kojem linku ovo mogu da vidim i kako da znam da ovo nije neka fake stranica ?
2) I zašto nema ovih podataka na http://track-chinapost.com i https://www.aftership.com
http://www.trackitonline.ru
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13925 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

spree wrote:probao sam i na ovu. pise ovdje kao i tebi sto si postavio iznad. kao amra kamenica pun inbox. e sad da li je proslo mozda nekim ostalim :roll:
Ja sam nakon sat vremena ponovo poslao mail i jos uvijek nisam dobio obavijest da je mailbox pun.

EDIT: Ipak jesam, samo sto je sad obavijest otisla u Spam :-)
Post Reply