Bundesliga

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43845
Joined: 21/05/2012 22:46

#13901 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

Jedino gore od hranjenja trola jeste kad mu uzvratiš trolom. Pravite vagon trolejbusa i uništavate pdf.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3647
Joined: 22/07/2017 18:36

#13902 Re: Bundesliga

Post by Leopard_SA »

beni-bu-man wrote:
Leopard_SA wrote:
Mišo_Kovač wrote:
Nemoj njega ništa pitati sreće ti... Ne hrani trolla, što prije napusti temu, svima ce bolje biti :P
A ubise temu.
Ovom smeta sto BvB ne moze nista Bayernu, drugom smeta sto Liverpool nije osvojio ozbiljan trofej vec 13 godina itd.
I nekako Bayern kriv za sve to
pa uvijek je krivac neko drugi i kakve veze ima Liverpool s BL-om
Pa ne znam ni ja kakve veze ima, ali eto spominje se Liverpool na temi o Bundesligi i naravno prica se kako su bolji od Bayerna.
To sto ih nije bilo nekoliko godina u vrhu europskog fudbala nikom nista
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43845
Joined: 21/05/2012 22:46

#13903 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

Eh, upravo ovo.
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#13904 Re: Bundesliga

Post by animals »

Realno..Chelsi je u rangu Bayerna trenutno po kvaliteti..
Frankfurt je jednu stepenicu ispod..sto ne mora nista znaciti u uzvratu..
Liverpool ili Cyti su stepenicu vise..tu negdje trenutno sa Barcelonom..
Bayern treba par kvalitetni igraca kupiti da bi se mogao nositi sa ovom trojkom..
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43845
Joined: 21/05/2012 22:46

#13905 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

Nije Chelsea ni blizu Bayerna, Chelsea je više Dortmund + Hazard.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3647
Joined: 22/07/2017 18:36

#13906 Re: Bundesliga

Post by Leopard_SA »

AmiĐa_Idriz wrote:Nije Chelsea ni blizu Bayerna, Chelsea je više Dortmund + Hazard.
A nije ni Bayern puno bolji trenutno
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#13907 Re: Bundesliga

Post by animals »

Po cemu je tebi Bayern trenutno jaci od Chelsea..
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43845
Joined: 21/05/2012 22:46

#13908 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

U svakoj liniji imaju bolje igrače ukoliko izuzmemo Edena.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#13909 Re: Bundesliga

Post by simonese »

AmiĐa_Idriz wrote:U svakoj liniji imaju bolje igrače ukoliko izuzmemo Edena.
:thumbup:
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#13910 Re: Bundesliga

Post by animals »

Idemo argumente..
poredjenje svakog igraca..
sta misle ostali..
ako je Bayern kvalitetniji od Chelsea onda je u rangu Cytija, Barse..
a svi znamo da nije..
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43845
Joined: 21/05/2012 22:46

#13911 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa čekaj malo, stvarno vam se porede prvak Njemačke i ekipa koja se jedva uvalila u LP za sljedeću sezonu? :mrgreen:

Kepa mlad i talentovan ali i dalje izrazito nesiguran, treba mu još rukavica da bi došao na nivo Neuera.

Azpi dobar defanzivno, Kimmich bolji overall.

Hummels - Sule svaki dan ispred Rudigera i Luiza.

Alonsa neću ni da komentarišem, Alaba je Serginho za njega.

O veznom redu bi se dalo pričati, Jorginho i Kante su svakako level up igrači ali i jedina dva normalna veznjaka u Chelseau - i tu je popunjen Bayern bolje.

I Chelsea ima pravi mali drvored u napadu uz Edena, Williana koji je nekad bio dobar, Pedra sistematikusa i radilicu, Bayernova krila su potentnija i okomitija, ne možda neka klasa (misleći na Gnabrya i Comana) ali opet bolje od Pedra i Williana.

I Lewandowskog stavljati u istu rečenicu sa debelim argentinsko - francuskim chokerom je besmisleno.

Koliko god da je Bayern u "krizi" Bayern će opet biti sila i sami vrh Europskog fudbala, neće sebi dopustiti da izbivaju sa velike scene kao Chelsea. Ove godine su tanki bili u LP i odma su pripremili novčanice za ljeto, nema praznog hoda.

Chelsea stagnira, ne miče, još im slijedi transfer ban sa odlaskom Edena.
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#13912 Re: Bundesliga

Post by animals »

Normalno da ce Bayern uskoro biti opet stari i sila..
ali govorimo o ovoj sezoni i trenutno nije..
Chelsi stagnira..da, ali ima jacu konkurenciju od Bayerna u ligi..
Bayern i kad je najslabiji, osvoji ligu kao sada..
a to u Engleskoj ne mozes..
vidimo koliko bodova mora osvojiti Engleski prvak u sezoni za titulu..
ja sam samo napisao da trenutno Bayern nije nista jaci , niti kvalitetniji od Chelsea..
a sta ce biti sutra, to je druga prica..
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#13913 Re: Bundesliga

Post by Gerro »

Lewa, Hummels i Kimmich. To su tri igraca koja bi imala mjesta u prvih 11 Chelsea. Ostalo je goli prosjek
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43845
Joined: 21/05/2012 22:46

#13914 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

Chelsea igra preloše u ovoj godini, mrljava igra u kojoj se čeka da protivnik napravi grešku/pokloni gol. Igrali su dobar fudbal august/septembar.

Pa zimus su 10 golova popili samo od Citya i Bournemoutha. Meni to nije nivo Bayerna.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#13915 Re: Bundesliga

Post by Gerro »

Meni je Bayern tim koji bi se do zadnjeg kola borio za LP u engleskoj ligi. Previse polovnjaka kao Boateng i Alaba i kvazitalenata kao Thiago, Gnabry i Coman.

Hej Gnabry nije imao mjesta u mrtvom Arsenalu a vamo je najbolje krilo :lol:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#13916 Re: Bundesliga

Post by tuzlak1212 »

Ja mislim da bi ovosezonski Bayern se vrtio oko 3-4. mjesta i u Engleskoj i u Španskoj ligi, u ostatku liga petica bio bi top 2 na tabeli, samo Bundesligu ovaj Bayern i može osvojiti.
Ali je jači od Chelsea u svakom aspektu smisla i postojanja, kao što amidja kaže Hazard je jedina prevaga koja uopšte drži Chelsea u spomenu jakih klubova.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#13917 Re: Bundesliga

Post by Gerro »

U Spaniji bi hladno drugi zavrsio.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#13918 Re: Bundesliga

Post by Mišo_Kovač »

Koeln se vratio u prvu ligu :D Iduce kolo derbi Paderborn - Hambaš, bod razlike trenutno :D Pogledajte nas, o svemoguci bogovi, i ostavite Dinosaurusa u cvajti :D
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#13919 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

samo da union konacno zavrsi u prvoj ligi.
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#13920 Re: Bundesliga

Post by mousstapha »

Zna li si termin odigravnja utakmica relegecije/baraza za ostanak u prvoj ligi?

Stuttgarte, muko moja.
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#13921 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

23. i 27. maj.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#13922 Re: Bundesliga

Post by Mišo_Kovač »

pizarro wrote:samo da union konacno zavrsi u prvoj ligi.
Teško, al bilo bi lijepo da imamo makar jedan gradski derbi u ligi. Kad već Tisućica nije u stanju ući u prvu ligu (ili drugu čak), daj makar berlinski derbi :D
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#13923 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

uglavnom zanimljiv klub.
imaju najlaksi program do kraja.
doduse union, paderborn i hamburg se takmice ko je smotaniji kad treba napraviti iskorak :D
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#13924 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

steta za frankfurt, ali i ovo polufinale je odlican uspjeh.
u ligi njima najvise zelim 4. mjesto i mislim da ce pare odlicno investirati u nove igrace.
a u najgorem slucaju mogu ostati i bez el :-)
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#13925 Re: Bundesliga

Post by mousstapha »

Opet s druge strane, ovi klubovi sto rasprodaju sve nakon ovakvog uspjeha ne donose nista dobro Bundesligi u nastupima u Evropi. Fali vazda taj kontinuitet kod ostatka bundesligasa.
Post Reply