Kakve veze ima ako se neko doselio, vecina ovih hemicara je nobola dobilo dok su radili kao istrazivaci na prestiznom Weismann institutu u Izraelu.bh.tornjak wrote:moze biti...u sta mogu i povjerovati bez da provjeravam.....aratet wrote:Ne provaljivati se, izrael je u samom vrhu ako nisu prvi po broju dobitnika nobelove nagrade po glavi stanovnika.
Daleko je to od skromnog.
ali isto tako sam siguran da su mnogi ti dobitnici doseljenici u Izrael......
Izrael je opet pocinio zlocin!
-
aratet
- Posts: 3454
- Joined: 26/07/2016 12:33
#13901 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#13902 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Kao što sam napisao: u odnosu na cjelokupan doprinos, više nego mizerno.aratet wrote:6 iz hemije, 2 iz ekonomije, 1 iz knjizevnosti.Challenger_ wrote:Kvotati, ne biti kukavica. Neću vidjeti pa će ispasti da si mi "suknuo". Tema. Od Nobelovaca, njih trojica su političari. Ostali, u odnosu na sveukupni jevrejski doprinos - M-I-Z-E-R-N-O.aratet wrote:Ne provaljivati se, izrael je u samom vrhu ako nisu prvi po broju dobitnika nobelove nagrade po glavi stanovnika.
Daleko je to od skromnog.
Mizerija.
Mizerno.
koliko se drzava moze pohvaliti da imaju vise dobitnika od njih, a da su manji od njih?
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#13903 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Doprinos cemu?Challenger_ wrote:
Kao što sam napisao: u odnosu na cjelokupan doprinos, više nego mizerno.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#13904 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Prati hronologiju rasprave i vidjećeš o čemu pišemo.Bloo wrote:Doprinos cemu?Challenger_ wrote:
Kao što sam napisao: u odnosu na cjelokupan doprinos, više nego mizerno.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#13905 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Challenger_ wrote:Prati hronologiju rasprave i vidjećeš o čemu pišemo.Bloo wrote:Doprinos cemu?Challenger_ wrote:
Kao što sam napisao: u odnosu na cjelokupan doprinos, više nego mizerno.
Zato i pitam.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#13906 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Bojim se Bloo da ti je promaklo.Bloo wrote:![]()
Zato i pitam.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#13907 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
I ja se bojim neceg drugog sto se tebe tice, ali helemnejse..Challenger_ wrote:Bojim se Bloo da ti je promaklo.Bloo wrote:![]()
Zato i pitam.
Nastavi onda replicirati nekom drugom u svom tonu.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#13908 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ma jok, nema mjesta nikakvom strahu. Da ti pomognem: Vrati dvije stranice unazad, 12-i komentar odozgo, @breuer.
Tu je počela serija replika.
Tu je počela serija replika.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#13910 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Opet zaboravih sa kim imam posla.
Samo vi.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
- eltroxin
- Posts: 2415
- Joined: 30/08/2009 23:35
#13912 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
A sta je svrha ove rasprave oko Nobela, obrazovanja i uspjeha? Da je onda OK vrsiti zlocine?
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#13913 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
pa....dodjosmo do zakljucka da zlocinima nisu samo skloni neobrazovani i zatucani....eltroxin wrote:A sta je svrha ove rasprave oko Nobela, obrazovanja i uspjeha? Da je onda OK vrsiti zlocine?
nego i oni visokoobrazovani,naucnici itd...
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#13914 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ja bih rekao da je poenta u tome da je naučni i obrazovni doprinos izraelskih Jevreja značajno manji u odnosu na doprinos Jevreja iz ostatka svijeta... Jednostavno, nacionalistički grč i njih sprečava da realizuju svoj puni potencijal... Previše su pažnje, energije i sredstava usmjerili na vojsku i sigurnost, zbog čega trpe druge oblasti... A to će prije ili kasnije dovesti do dekadencije društva...
-
aratet
- Posts: 3454
- Joined: 26/07/2016 12:33
#13915 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Jevreja iz ostatka Svijeta je neuporedivo vise u odnosu na Izrael, pogotovo je to u proslom vijeku bio slucaj.cyprus wrote:Ja bih rekao da je poenta u tome da je naučni i obrazovni doprinos izraelskih Jevreja značajno manji u odnosu na doprinos Jevreja iz ostatka svijeta... Jednostavno, nacionalistički grč i njih sprečava da realizuju svoj puni potencijal... Previše su pažnje, energije i sredstava usmjerili na vojsku i sigurnost, zbog čega trpe druge oblasti... A to će prije ili kasnije dovesti do dekadencije društva...
Kod dobitnika Nobelove nagrade se gleda uglavnom ime ili da li mu je majka bila jevrejka, tako neke stvari, a zapravo poprilican dio tih nisu Jevreji nego samo djelimicno.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#13916 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ustani Mengele sve ti je oprosteno!eltroxin wrote:A sta je svrha ove rasprave oko Nobela, obrazovanja i uspjeha? Da je onda OK vrsiti zlocine?
Barem neki to tako vide izgleda.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#13917 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Historijske cinjenice obaraju ovu teoriju. Tzv. Zlatnim dobom jevrejske kulture se smatra period za vrijeme muslimanske vladavine u Spaniji.swanfilter wrote:Niti najveci stepen sekularizacije i prosvjetljenja Islama, Arapa, muslimana, nece ublaziti odnos do Izraela i Jevreja. Nije to pitanje nastalo poslije WWII, usljed nastanka Izraela i protjerivanja Palestinaca. Odnos, negativan, do nih je ukorjenjen u samoj vjeri i Kuranu. I ne samo kod muslimana i Arapa. I kod drugih je tako ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_ag ... e_in_Spain
Na stotine hiljada Jevreja su zivjeli u arapskim zemljama do formiranja Izraela. Sada se radi o ukupno vjerovatno ne vise od par hiljada ljudi.
Tesko da I najveca demokratizacija arapskih zemalja moze dovesti do trajnog mira, jer bi bili poljuljani temelji cionizma.Some 688,000 immigrants came to Israel during the country's first 3 and a half years at an average of close to 200,000 a year.
...
After the initial influx of European Jews, the percentage of Jews from Moslem countries in Asia and Africa increased considerably (1948 - 14.4%, 1949 - 47.3%, 1950 - 49.6%, 1951 - 71.0%). During 1950 and 1951, special operations were undertaken to bring over Jewish communities perceived to be in serious danger: the Jews of Yemen and Aden (Operation Magic Carpet) and the Jewish community in Iraq (Operation Ezra and Nehemia). During the same period, the vast majority of Libyan Jewry came to the country. Considerable numbers of Jews immigrated from Turkey and Iran as well as from other North African countries (Morocco, Tunisia and Algeria).
http://www.jewishagency.org/society-and ... tent/36566
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#13918 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ha-Klix je zaboravio da objavi:
Izrael je ubio jos 4 Palestinca, od toga jednog petnaestogodisnjaka.
Hajmo, apologete.... insomina, atrertete i ostali...
Izrael je ubio jos 4 Palestinca, od toga jednog petnaestogodisnjaka.
Hajmo, apologete.... insomina, atrertete i ostali...
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#13919 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Bezbeli mučki, na spavanju
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#13920 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ma kakvi, gdje je tu ceif...insomnia78 wrote:Bezbeli mučki, na spavanju
fcking Arivim trebaju shvatiti da umiru.
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
-
smijesni_ste
- Posts: 6315
- Joined: 09/10/2009 16:46
#13922 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Malo je ublažila prvobitnu izjavu i objasnila odluku te pohvalila Izrael. Očekivano, ali ipak pohvalno što ne ide na dodjelu...
https://www.hollywoodreporter.com/news/ ... nt-1104712
https://www.hollywoodreporter.com/news/ ... nt-1104712
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13923 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Mucki jeste, na spavanju nije, nego na putu do dzamije - na sabahu. A nije bio ni "nepismen", dapace - profesor elektrotehnike.insomnia78 wrote:Bezbeli mučki, na spavanju

Al' jok, to nije teroristicki cin Mossada na tlu druge drzave (kao ni xyz puta do sada), nego je ubijeni bio "terorista"

A sada, pokusajmo zamisliti da, recimo, iranska obavjestajna sluzba smakne nekog izraelskog profesora na tlu bilo koje drzave!? VS bi bilo sazvano u roku pola sata...A ovako - jedno veliko nista - pojeo vuk magarca, "jedan terorista manje".
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13924 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
A #Saudi analyst, close to Crown Prince & royal court, congratulates #Israel on its Independence Day, reiterating #MBS' quote in @TheAtlantic that the Jewish people have a right to a nation-state in at least part of their ancestral homeland "unlike your real enemy, #Iran regime"

Sta reci, dok cionisti nemilice ubijaju i zlostavljaju palestinske civile, Saudi im cestitaju na tome. Ko i dalje ne vidi o cemu je rijec, tome nema pomoci...Maske su odavno pale.

Sta reci, dok cionisti nemilice ubijaju i zlostavljaju palestinske civile, Saudi im cestitaju na tome. Ko i dalje ne vidi o cemu je rijec, tome nema pomoci...Maske su odavno pale.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13925 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Never Forget
Today marks the anniversary of the Qana Massacre committed by #Israel . 22 years ago Terrorist #IDF, fired artillery shells at a UN compound. 800 Lebanese civilians who had taken refuge in the compound , 106 were killed and around 116 injured
#RememberQana
Today marks the anniversary of the Qana Massacre committed by #Israel . 22 years ago Terrorist #IDF, fired artillery shells at a UN compound. 800 Lebanese civilians who had taken refuge in the compound , 106 were killed and around 116 injured
#RememberQana
