Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#13901 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by aratet »

bh.tornjak wrote:
aratet wrote:Ne provaljivati se, izrael je u samom vrhu ako nisu prvi po broju dobitnika nobelove nagrade po glavi stanovnika.
Daleko je to od skromnog.
moze biti...u sta mogu i povjerovati bez da provjeravam.....
ali isto tako sam siguran da su mnogi ti dobitnici doseljenici u Izrael......
Kakve veze ima ako se neko doselio, vecina ovih hemicara je nobola dobilo dok su radili kao istrazivaci na prestiznom Weismann institutu u Izraelu.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#13902 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Challenger_ »

aratet wrote:
Challenger_ wrote:
aratet wrote:Ne provaljivati se, izrael je u samom vrhu ako nisu prvi po broju dobitnika nobelove nagrade po glavi stanovnika.
Daleko je to od skromnog.
Kvotati, ne biti kukavica. Neću vidjeti pa će ispasti da si mi "suknuo". Tema. Od Nobelovaca, njih trojica su političari. Ostali, u odnosu na sveukupni jevrejski doprinos - M-I-Z-E-R-N-O.

Mizerija.
6 iz hemije, 2 iz ekonomije, 1 iz knjizevnosti.
Mizerno.
koliko se drzava moze pohvaliti da imaju vise dobitnika od njih, a da su manji od njih?
Kao što sam napisao: u odnosu na cjelokupan doprinos, više nego mizerno.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13903 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

Challenger_ wrote:
Kao što sam napisao: u odnosu na cjelokupan doprinos, više nego mizerno.
Doprinos cemu?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#13904 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Challenger_ »

Bloo wrote:
Challenger_ wrote:
Kao što sam napisao: u odnosu na cjelokupan doprinos, više nego mizerno.
Doprinos cemu?
Prati hronologiju rasprave i vidjećeš o čemu pišemo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13905 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

Challenger_ wrote:
Bloo wrote:
Challenger_ wrote:
Kao što sam napisao: u odnosu na cjelokupan doprinos, više nego mizerno.
Doprinos cemu?
Prati hronologiju rasprave i vidjećeš o čemu pišemo.
:lol:
Zato i pitam.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#13906 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Challenger_ »

Bloo wrote: :lol:
Zato i pitam.
Bojim se Bloo da ti je promaklo.

:kiss:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13907 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

Challenger_ wrote:
Bloo wrote: :lol:
Zato i pitam.
Bojim se Bloo da ti je promaklo.

:kiss:
I ja se bojim neceg drugog sto se tebe tice, ali helemnejse..
Nastavi onda replicirati nekom drugom u svom tonu. :-D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#13908 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Challenger_ »

Ma jok, nema mjesta nikakvom strahu. Da ti pomognem: Vrati dvije stranice unazad, 12-i komentar odozgo, @breuer.

Tu je počela serija replika.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13909 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13910 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

:facepalm:
Opet zaboravih sa kim imam posla.

Samo vi.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#13911 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Challenger_ »

:shock:





:run:
User avatar
eltroxin
Posts: 2415
Joined: 30/08/2009 23:35

#13912 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by eltroxin »

A sta je svrha ove rasprave oko Nobela, obrazovanja i uspjeha? Da je onda OK vrsiti zlocine?
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#13913 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bh.tornjak »

eltroxin wrote:A sta je svrha ove rasprave oko Nobela, obrazovanja i uspjeha? Da je onda OK vrsiti zlocine?
pa....dodjosmo do zakljucka da zlocinima nisu samo skloni neobrazovani i zatucani....
nego i oni visokoobrazovani,naucnici itd...
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13914 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by cyprus »

Ja bih rekao da je poenta u tome da je naučni i obrazovni doprinos izraelskih Jevreja značajno manji u odnosu na doprinos Jevreja iz ostatka svijeta... Jednostavno, nacionalistički grč i njih sprečava da realizuju svoj puni potencijal... Previše su pažnje, energije i sredstava usmjerili na vojsku i sigurnost, zbog čega trpe druge oblasti... A to će prije ili kasnije dovesti do dekadencije društva...
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#13915 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by aratet »

cyprus wrote:Ja bih rekao da je poenta u tome da je naučni i obrazovni doprinos izraelskih Jevreja značajno manji u odnosu na doprinos Jevreja iz ostatka svijeta... Jednostavno, nacionalistički grč i njih sprečava da realizuju svoj puni potencijal... Previše su pažnje, energije i sredstava usmjerili na vojsku i sigurnost, zbog čega trpe druge oblasti... A to će prije ili kasnije dovesti do dekadencije društva...
Jevreja iz ostatka Svijeta je neuporedivo vise u odnosu na Izrael, pogotovo je to u proslom vijeku bio slucaj.
Kod dobitnika Nobelove nagrade se gleda uglavnom ime ili da li mu je majka bila jevrejka, tako neke stvari, a zapravo poprilican dio tih nisu Jevreji nego samo djelimicno.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#13916 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Gojeni H »

eltroxin wrote:A sta je svrha ove rasprave oko Nobela, obrazovanja i uspjeha? Da je onda OK vrsiti zlocine?
Ustani Mengele sve ti je oprosteno!

Barem neki to tako vide izgleda.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#13917 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Gojeni H »

swanfilter wrote:Niti najveci stepen sekularizacije i prosvjetljenja Islama, Arapa, muslimana, nece ublaziti odnos do Izraela i Jevreja. Nije to pitanje nastalo poslije WWII, usljed nastanka Izraela i protjerivanja Palestinaca. Odnos, negativan, do nih je ukorjenjen u samoj vjeri i Kuranu. I ne samo kod muslimana i Arapa. I kod drugih je tako ...
Historijske cinjenice obaraju ovu teoriju. Tzv. Zlatnim dobom jevrejske kulture se smatra period za vrijeme muslimanske vladavine u Spaniji.

https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_ag ... e_in_Spain

Na stotine hiljada Jevreja su zivjeli u arapskim zemljama do formiranja Izraela. Sada se radi o ukupno vjerovatno ne vise od par hiljada ljudi.
Some 688,000 immigrants came to Israel during the country's first 3 and a half years at an average of close to 200,000 a year.
...
After the initial influx of European Jews, the percentage of Jews from Moslem countries in Asia and Africa increased considerably (1948 - 14.4%, 1949 - 47.3%, 1950 - 49.6%, 1951 - 71.0%). During 1950 and 1951, special operations were undertaken to bring over Jewish communities perceived to be in serious danger: the Jews of Yemen and Aden (Operation Magic Carpet) and the Jewish community in Iraq (Operation Ezra and Nehemia). During the same period, the vast majority of Libyan Jewry came to the country. Considerable numbers of Jews immigrated from Turkey and Iran as well as from other North African countries (Morocco, Tunisia and Algeria).

http://www.jewishagency.org/society-and ... tent/36566
Tesko da I najveca demokratizacija arapskih zemalja moze dovesti do trajnog mira, jer bi bili poljuljani temelji cionizma.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13918 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

Ha-Klix je zaboravio da objavi:
Izrael je ubio jos 4 Palestinca, od toga jednog petnaestogodisnjaka.

Hajmo, apologete.... insomina, atrertete i ostali...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13919 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Bezbeli mučki, na spavanju
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13920 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

insomnia78 wrote:Bezbeli mučki, na spavanju
Ma kakvi, gdje je tu ceif...
fcking Arivim trebaju shvatiti da umiru.
smijesni_ste
Posts: 6315
Joined: 09/10/2009 16:46

#13922 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by smijesni_ste »

Malo je ublažila prvobitnu izjavu i objasnila odluku te pohvalila Izrael. Očekivano, ali ipak pohvalno što ne ide na dodjelu...

https://www.hollywoodreporter.com/news/ ... nt-1104712
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13923 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

insomnia78 wrote:Bezbeli mučki, na spavanju
Mucki jeste, na spavanju nije, nego na putu do dzamije - na sabahu. A nije bio ni "nepismen", dapace - profesor elektrotehnike.

Image

Al' jok, to nije teroristicki cin Mossada na tlu druge drzave (kao ni xyz puta do sada), nego je ubijeni bio "terorista" :oops:
Image


A sada, pokusajmo zamisliti da, recimo, iranska obavjestajna sluzba smakne nekog izraelskog profesora na tlu bilo koje drzave!? VS bi bilo sazvano u roku pola sata...A ovako - jedno veliko nista - pojeo vuk magarca, "jedan terorista manje". :skoljka:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13924 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

A #Saudi analyst, close to Crown Prince & royal court, congratulates #Israel on its Independence Day, reiterating #MBS' quote in @TheAtlantic that the Jewish people have a right to a nation-state in at least part of their ancestral homeland "unlike your real enemy, #Iran regime"
Image


Sta reci, dok cionisti nemilice ubijaju i zlostavljaju palestinske civile, Saudi im cestitaju na tome. Ko i dalje ne vidi o cemu je rijec, tome nema pomoci...Maske su odavno pale.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13925 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Never Forget
Today marks the anniversary of the Qana Massacre committed by #Israel . 22 years ago Terrorist #IDF, fired artillery shells at a UN compound. 800 Lebanese civilians who had taken refuge in the compound , 106 were killed and around 116 injured
#RememberQana
Locked