Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13876 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

nedo_a wrote:Znaci ako je navedeno kao kranji rok Estimated delivery 25.3.2017, tek nakon isteka ovog roka mogu traziti povrat?
Da, ali nemoj odma nakon isteka sacekaj barem 15ak dana, jer taj rok je dat samo onako od prilike, racunajuci gdje zivimo na to se ne mozes osloniti nego mozes odma dodati 15 dana
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#13877 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Saka »

Evo ja sad odnio svoju "obavijest" koja čeka već 5 sedmica da im proradi aplikacija. Danas primiše izvode bez problema, reko jel proradila "haplikacija", kaže jest, biće završeno za dan-dva. Eto, vrijednost je $69 pa ću vam javiti koliko će uzeti carine i PDV-a kad dođe.
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#13878 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by EmiRem »

Saka wrote:Evo ja sad odnio svoju "obavijest" koja čeka već 5 sedmica da im proradi aplikacija. Danas primiše izvode bez problema, reko jel proradila "haplikacija", kaže jest, biće završeno za dan-dva. Eto, vrijednost je $69 pa ću vam javiti koliko će uzeti carine i PDV-a kad dođe.
Bio maloprije, isto tako, sve predao kaze bice sutra . Vrijednost je 230 km, javim za iznos ''sutra'' :D
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13879 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

Jutros kontaktiram kineza da điđa naručena 06.02 još nije došla a sutra zadnji dan roka dostave.
Kaže meni kinez da je on poslao điđu 10.02 i da je điđa "ušla" u BiH 16.02. Kako on može znati da je "ušla" u BiH 16.02 kad nema TN?! Ako je "ušla" u BiH zar je moguče da se kiseli mjesec dana po carini/pošti?!
Nešto ne vjerujem al ajd nije problem, čekat ću do kraja mjeseca.
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#13880 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Saka »

A jeste i vi dosadni sa zadnjim danom dostave. Kad naručujete iz Kine pomirite se s tim da ćete čekati mjesec, dva pa i tri! Meni juče došla stvar koju sam naručio 30. novembra prošle godine. Znači dobio nakon 3 i po mjeseca. I šta sam sad trebao dizati frku i tražiti povrat nakon mjesec dana za stvarčicu mizerne vrijednosti? Ako je nešto vrijednije uzmi TN, ako je sića strpi se i zdravo.
User avatar
spree
Posts: 8674
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13881 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

EmiRem wrote:
Saka wrote:Evo ja sad odnio svoju "obavijest" koja čeka već 5 sedmica da im proradi aplikacija. Danas primiše izvode bez problema, reko jel proradila "haplikacija", kaže jest, biće završeno za dan-dva. Eto, vrijednost je $69 pa ću vam javiti koliko će uzeti carine i PDV-a kad dođe.
Bio maloprije, isto tako, sve predao kaze bice sutra . Vrijednost je 230 km, javim za iznos ''sutra'' :D
gdje ste odnijeli "obavijest", u uino? ja sve cekam da na trackingu pise da vrate u postu ili da me kontaktiraju :-) .doduse izgubio sam obavijest negdje. haj valjda nadjem :skoljka:
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#13882 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

@otherside
Kupi ponovo isti artikal i prije nego sto platis u onoj poruci prodavacu napisi "DO NOT SHIP" i napisi za sta vracas pare.
@hava123
Mislim da Kinezi mogu pratiti i ove posiljke bez trackinga, ali samo unutar Kine. Bar je tako na Aliexpress-u. To da je dosla kod nas sumnjam, vjerovatno je napustila Kinu 16.02. Kinezi ne znaju bas najbolje citati tracking poruke, jer ove stranice tipa 17track izbacuju vise poruke iz vise izvora (Destination Country i Origin Country) pa tamo pise za istu stvar "北京互换局, 已出口直封" i "China, CNBJSA - BEIJING, Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ",a Kinez misli da je posiljka vec dosla u Bosnu jer ne zna Bosanski.

Generalno sto se tice otvaranja slucajeva na ebay-u, rok je 30 dana od zadnjeg dana dostave (estimated delivery date). Ako nema njega, onda se uzima 30 dana, i onda je rok za otvaranje slucaja 60 dana od dana narudzbe. Ako vam prodje vrijeme a stvar nije dosla, i u Resolution Center-u pise "Your eBay Buyer Protection eligibility has passed" samo idite na ovo "contact the seller" i popunite normalno. U vecini slucajeva ce vam ljudi vratiti novac bez problema. Ja sam sinoc otvorio slucaj za podlogu za mis od prije 93 dana i jutros su vratili pare bez problema.
Fantom2d
Posts: 51
Joined: 27/07/2016 11:17

#13883 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Fantom2d »

pa posalji ponovo izvod sa paypala i ono sa stranice gdje si kupio na broj faxa 033 659 276 sa brojem postansko carinske prijave
koji imas npr 134/16 i za par dana je rjeseno
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#13884 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

/
vidi_me
Posts: 20
Joined: 23/03/2011 18:16

#13885 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by vidi_me »

Apsolutni rekord do sada - artikl na eBayu kupio 10. marta, jutros u sandučeti :o (artikl malo skuplji od desetak dolara).
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13886 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

hava123 wrote:Jutros kontaktiram kineza da điđa naručena 06.02 još nije došla a sutra zadnji dan roka dostave.
Kaže meni kinez da je on poslao điđu 10.02 i da je điđa "ušla" u BiH 16.02. Kako on može znati da je "ušla" u BiH 16.02 kad nema TN?! Ako je "ušla" u BiH zar je moguče da se kiseli mjesec dana po carini/pošti?!
Nešto ne vjerujem al ajd nije problem, čekat ću do kraja mjeseca.
To sto kinez nije poslao tebi TN, ne znaci da ga on nema. Obratie paznju na pakete koji vam dodju, zna se zadesiti TN broj iako ga nema pri kupovini, ili informacijama narudzbe.
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13887 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

AkumAone wrote:@hava123
Mislim da Kinezi mogu pratiti i ove posiljke bez trackinga, ali samo unutar Kine. Bar je tako na Aliexpress-u. To da je dosla kod nas sumnjam, vjerovatno je napustila Kinu 16.02. Kinezi ne znaju bas najbolje citati tracking poruke, jer ove stranice tipa 17track izbacuju vise poruke iz vise izvora (Destination Country i Origin Country) pa tamo pise za istu stvar "北京互换局, 已出口直封" i "China, CNBJSA - BEIJING, Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ",a Kinez misli da je posiljka vec dosla u Bosnu jer ne zna Bosanski
Ebay je u pitanju.
Moguče da još "putuje" ili je ušla u BiH zadnjih par dana.
Nije mi nikakva hića, samo da dođe.
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13888 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

un1ted wrote:
hava123 wrote:Jutros kontaktiram kineza da điđa naručena 06.02 još nije došla a sutra zadnji dan roka dostave.
Kaže meni kinez da je on poslao điđu 10.02 i da je điđa "ušla" u BiH 16.02. Kako on može znati da je "ušla" u BiH 16.02 kad nema TN?! Ako je "ušla" u BiH zar je moguče da se kiseli mjesec dana po carini/pošti?!
Nešto ne vjerujem al ajd nije problem, čekat ću do kraja mjeseca.
To sto kinez nije poslao tebi TN, ne znaci da ga on nema. Obratie paznju na pakete koji vam dodju, zna se zadesiti TN broj iako ga nema pri kupovini, ili informacijama narudzbe.
Baš ću pogledat kad dođe iako se nije lako ni snaći, na koverti im piše mali milijun nekih brojeva i slova :-)
Prošlu naruđbu sam pola sata gledao i tražio info koji seler je poslao jer sam naručio dva ista proizvoda od dva različita selera. :lol:
Last edited by hava123 on 14/03/2017 16:11, edited 1 time in total.
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13889 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

Saka wrote:A jeste i vi dosadni sa zadnjim danom dostave. Kad naručujete iz Kine pomirite se s tim da ćete čekati mjesec, dva pa i tri! Meni juče došla stvar koju sam naručio 30. novembra prošle godine. Znači dobio nakon 3 i po mjeseca. I šta sam sad trebao dizati frku i tražiti povrat nakon mjesec dana za stvarčicu mizerne vrijednosti? Ako je nešto vrijednije uzmi TN, ako je sića strpi se i zdravo.
A što? Nekidan gledam TN i danima stoji da je u Šangaju.
Naručeno početkom drugog, mislim 02.02 i od 05.02. kiseli se u Šangaju? I to gledam skoro mjesec dana jer sam kontao da je kriv update ili šta već i juče mi pukne film i pošaljem poruku kinezu šta se điđa kiseli više od mhesec dana u Šangaju, đe zapelo?!
Nije prošlo ni sat vremena on šalje poruku i ispričava se da je proizvod vračen njemu jer se oštetila ambalaža.

Da ja nisam reagovao on se očito ne bi ni javio.
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#13890 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by ke_ma »

hava123 wrote:Jutros kontaktiram kineza da điđa naručena 06.02 još nije došla a sutra zadnji dan roka dostave.
Kaže meni kinez da je on poslao điđu 10.02 i da je điđa "ušla" u BiH 16.02. Kako on može znati da je "ušla" u BiH 16.02 kad nema TN?! Ako je "ušla" u BiH zar je moguče da se kiseli mjesec dana po carini/pošti?!
Nešto ne vjerujem al ajd nije problem, čekat ću do kraja mjeseca.
Vjeruj mi da je kinez u pravu
Meni stvar od 1.6 $ stoji od 7.3.2017 u sarajevu a iz kine je došla za 3 dana
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13891 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

ke_ma wrote:
hava123 wrote:Jutros kontaktiram kineza da điđa naručena 06.02 još nije došla a sutra zadnji dan roka dostave.
Kaže meni kinez da je on poslao điđu 10.02 i da je điđa "ušla" u BiH 16.02. Kako on može znati da je "ušla" u BiH 16.02 kad nema TN?! Ako je "ušla" u BiH zar je moguče da se kiseli mjesec dana po carini/pošti?!
Nešto ne vjerujem al ajd nije problem, čekat ću do kraja mjeseca.
Vjeruj mi da je kinez u pravu
Meni stvar od 1.6 $ stoji od 7.3.2017 u sarajevu a iz kine je došla za 3 dana
Ha, ima dvije opcije.
Ili još putuje ili se kiseli kod nas.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#13892 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by O'zone »

Stigao mi paket danas koji je poslat 04.12.2016.

Image
User avatar
otherside
Posts: 4922
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#13893 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by otherside »

i meni je danas stigao a placen 18.12.2016.
sto ce se vracati lova... :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13894 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

O'zone wrote:Stigao mi paket danas koji je poslat 04.12.2016.

Image
procepilo :D
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#13895 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zunazu »

AkumAone wrote:44KM je granica za porez, 300KM za carinu unutar EU.

To porodicna upotreba koriste da bi docarali robu nekomercijalnog karaktera, tj. robu za licnu upotrebu. Npr. kupis mobiter sebi, ili da nekome poklonis itd. Roba komercijanog karaktera je roba koja se koristi da bi se osrvario profit, npr. kupis 100kom mobitela da prodajes na piku. Takvu robu fizicko lice ne moze cariniti, ona ostaje na carini u njihovom vlasnistvu.
1500KM je stari i novi prag za angazovanje speditera u slucaju fizickog lica i robe nekomercijalnog karaktera. Npr. kupis sebi laptop od 1200KM, onda ti ne treba spediter, normalno se carini. Ako kupis sebi laptop od 1600KM, onda moras dodatno angazovati speditera, jer prelazi prag od 1500KM.
Hvala za objašnjenje.

Kada bih naručio mobitel od 300-400 KM platio bih i porez i carinu i sve bez obzira što je za ličnu upotrebu a ne prodaju?
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#13896 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zunazu »

otherside wrote:i meni je danas stigao a placen 18.12.2016.
sto ce se vracati lova... :D
Dobro je da se može vratiti, ali nije dobro da se zbog grešaka naših lelemudana prodavci odlučuju ne slati u BiH.
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#13897 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by rayman90 »

e ljudi procepilo i ovdje, stigo danas septembar 2016, sad cekam decembar, pa jan :) :bih: :oops:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13898 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

zunazu wrote:
AkumAone wrote:44KM je granica za porez, 300KM za carinu unutar EU.

To porodicna upotreba koriste da bi docarali robu nekomercijalnog karaktera, tj. robu za licnu upotrebu. Npr. kupis mobiter sebi, ili da nekome poklonis itd. Roba komercijanog karaktera je roba koja se koristi da bi se osrvario profit, npr. kupis 100kom mobitela da prodajes na piku. Takvu robu fizicko lice ne moze cariniti, ona ostaje na carini u njihovom vlasnistvu.
1500KM je stari i novi prag za angazovanje speditera u slucaju fizickog lica i robe nekomercijalnog karaktera. Npr. kupis sebi laptop od 1200KM, onda ti ne treba spediter, normalno se carini. Ako kupis sebi laptop od 1600KM, onda moras dodatno angazovati speditera, jer prelazi prag od 1500KM.
Hvala za objašnjenje.

Kada bih naručio mobitel od 300-400 KM platio bih i porez i carinu i sve bez obzira što je za ličnu upotrebu a ne prodaju?
da, ako paket ode na carinu
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#13899 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zunazu »

kloniran wrote:da, ako paket ode na carinu
Mene zanima hoće li otići ili je čisto kockanje u pitanju?
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13900 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

I meni je danas stigao paket poslat pocetkom decembra za koji je TC vec davno istekao.
Post Reply