Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#13876 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Kikibombona »

vivaldi wrote:kiki, kakva je pouka svega ovog sto si napisao? da ce propasti americko-evropsko carstvo koje brani izrael? pa onda amerika i evropa imaju veci problem od izraela. druga stvar izraelci i sada pored zivih rusa samaraju siriju, i tu opet dolazimo do onoga sto sam maloprije napisao da su dobri odnosi sa izraelom interes cak i najvecih sila. ti isti rusi od izraelaca su kupovali dronove. sirotinjske glave nikad nisu bile na cijeni, ali znanje jeste.

masa ovih zemalja koje su na ovoj mapi nemaju sta da jedu i neozbiljno je s njima hipoteticki prijetiti zemlji koja ih je djuture expresno natamburala simultano u periodu kada je tehnologija imala daleko manji znacaj nego danas. ta disproporcija ce s vremenom samo rasti jos vise jer zivimo u digitalnom dobu.

ovo ostalo je puko nagadjanje. mozda kina bude glavna pa napadne izrael, a mozda napadnu srilanku. mozda sri lanka napadne kinu.
Poenta je da ce Izrael u jednom historijskom trenutku izgubiti primat i da ce tada nestati sa lica zemlje. Sva velika carstva su propala, propast ce i Izrael. To je pravilo bez ijednog izuzetka. Propadali su puno jaci igraci od Izraela.

Sami Arapi kazu, imamo luksuz izgubiti 1 000 bitaka protiv Izraela, dovoljno je dobiti samo jednu i da Izrael nestane sa mape. Radi se o veoma maloj zemlji i veoma malom narodu. Samo progutati i ispljunuti. Vidio si mapu koju sam postavio, zar ti ne govori sta ce se desiti u buducnosti?

Zidovski narod je puno propatio u proslosti. I tada su bili napredni i progresivni, pa im nije pomoglo. Navlukli su bijes velikog naroda, po brojnosti i historiji, velike konfesije. U jednom historijskom trenutku ce Arapi i muslimani doci u poziciju da se osvete Izraelcima.

Evropa je velika, kao i Amerika. Radi se o prostorno ogromnim zemljama i velikim narodima, u pordjenju sa mikro Izraelom.

Perzijanci su bili glavni i bili porobljeni, ali se radi o velikom narodu koji zivi na velikom prostoru. Staljin je, neposredno nakon sloma nacisticke Njemacke, rekao da ce se Nijemci ponovo vratiti u igru i obnoviti Njemacku. Veliki narod koji zivi na velikom prostoru. Trajno ih zaustaviti, moguce je jedino genocidom. Uz to, Nijemci zive u prijateljskom okruzenju...

Pogledaj ovo... kako je moguce da ovo opstane i da zauvijek, za vijeke vijekova, dobija Arape i muslimane, koji imaju tradiciju ratovanja i vladanja...

Image

Jednom ce ih otpuhati, za 50, 100, 500 ili 1 000 godina. Ko bi rekao da ce se 1389., ili koja je ono, koristiti 90-tih da bi se ubijali ljudi!? Zlocini u Palestini su dokumentovani, duboko urezani u kolektivnu svijest i samo je pitanje trenutka kada ce neki novi Saladin zauzeti Kuds...

EDIT

Mene iskreno cudi, ako su se vec odlucili na politiku zlocina, da ne iskoriste priliku dok su jaki, uzmu Sinaj i najure protivnike sve do Tigrisa ili Eufrata. Moraju imati vecu zemlju da bi se branili. Ovako, koriste neku cudnu taktiku dugorocnog iscrpljivanja i mrcvarenja, umjesto da na blitzkrieg zavrse stvar, kao sto su u svojim genocidnim kampanjama radili Turci ili Iracani pod Sadamovom sapom.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#13877 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by vivaldi »

Kikibombona wrote:Poenta je da ce Izrael u jednom historijskom trenutku izgubiti primat i da ce tada nestati sa lica zemlje. Sva velika carstva su propala, propast ce i Izrael. To je pravilo bez ijednog izuzetka. Propadali su puno jaci igraci od Izraela
haj da skratim. pala su sva velika carsva pa ce past i izrel (da ne ulazim sada u diskusije po cemu je izrael veliko carstvo). i sta je tvoj prijedlog? ako se izrael promjeni i bude fin i kulturan da ce mu somalija, niger, trkeministan i ostali sa ove tvoje mape halalit kad jednom propadne izralesko carstvo, a izrodi se arapsko carstvo?

ko ce im to garantovat? kod kojeg ce notara to ovjerit?

kiki cesto kayes da nisi vjernik, al mi ovo zvuci kao tipicnoo utopijsko vjersko nadanje u kosmicku pravde sto je skoro u pravilu uvijek rezultat vlastite nemoci.

bolan vecinu ovih zemalja boli kurac i za izraelom i za palestinom jer grcaju u moru vlastitih problema
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#13878 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Kikibombona »

vivaldi wrote:
Kikibombona wrote:Poenta je da ce Izrael u jednom historijskom trenutku izgubiti primat i da ce tada nestati sa lica zemlje. Sva velika carstva su propala, propast ce i Izrael. To je pravilo bez ijednog izuzetka. Propadali su puno jaci igraci od Izraela
haj da skratim. pala su sva velika carsva pa ce past i izrel (da ne ulazim sada u diskusije po cemu je izrael veliko carstvo). i sta je tvoj prijedlog? ako se izrael promjeni i bude fin i kulturan da ce mu somalija, niger, trkeministan i ostali sa ove tvoje mape halalit kad jednom propadne izralesko carstvo, a izrodi se arapsko carstvo?

ko ce im to garantovat? kod kojeg ce notara to ovjerit?

kiki cesto kayes da nisi vjernik, al mi ovo zvuci kao tipicnoo utopijsko vjersko nadanje u kosmicku pravde sto je skoro u pravilu uvijek rezultat vlastite nemoci.

bolan vecinu ovih zemalja boli kurac i za izraelom i za palestinom jer grcaju u moru vlastitih problema
Nema nikakvih grarancija, podrazumjeva se, ali se imas cemu nadati ako zivis posteno i promoviras ljudske vrijednosti. Ako se ponasas kabadahijski, ishod moze biti samo jedan.

Ne razumijem izraelsku taktiku otimanja zemlje metar po metar. Da su umjesto Zidova Turci, zavrsili bi stvar u roku od mjesec dana, sve protjerali i zavrsena prica. Izraelci mrcvare Palestince i cijeli svijet. Cine se kao sitni lopovi. Turci su region Afrin okupirali za dva mjeseca, protjerali lokalno stanovnistvo i bog te veselio. Izraelcima treba 100 godina da uzmu jedan takav komad zemlje koji Turci uzmu za dva mjeseca. Stvarno cudna taktika. Ako se stavim u kozu zlocinca, zapitam se, zasto ne pokrenu ratnu masineriju dok su jaki i ociste sve do Nila i Tigrisa!?? Isto im dodje, vec ih Arapi i muslimani mrze toliko da gore ne moze biti. Ako bi prosirili teritorij, makar bi imali neke sanse dugorocno opstati...

Ovako, jebeni Izrael je manji od Federacije BiH, na njemu je sprceno par miliona jevreja, okruzenih sa stotinama miliona Arapa i muslimana. Arapi i muslimani imaju ogroman natalitet. Sutra ce Egipat imati 200 miliona stanovnika, Irak 160, Sirija 70, Saudijska Arabija 60 itd itd.

Da se mene pita, Izrael i Palestina bi formirali konfederaciju, zivjeli u miru i bratskim odnosima. Izrael je lopov na sitno, kradu metar po metar. Platit ce skupu cijenu radi sitne kradje. Ako si vec lopov, otmi sve do Tigrisa.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#13879 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by vivaldi »

nadam se da cemo se sloziti oko toga da niko bolje od njih samih ne zna kakvi su im i interesi i ciljevi i kako su kategorisani na listi prioriteta.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#13880 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bogoljub »

Novi raketni napadi na Siriju

Iz američkog Pentagona poručuju kako oni u ovom trenutku ne izvode nikakve vojne aktivnosti na prostoru Sirije.
Imajući te informacije u vidu kao i podatak da su rakete stigle iz pravca libanonskog zračnog prostora, nije teško zaključiti tko se ponovno nalazi u ulozi agresora. Nadalje, iz izraelske vojske odbili su komentirati ove navode što je pak još jedna indicija da se upravo oni nalaze iza noćašnjeg raketiranja sirijskih baza.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#13881 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bh.tornjak »

bogoljub wrote:Novi raketni napadi na Siriju

Iz američkog Pentagona poručuju kako oni u ovom trenutku ne izvode nikakve vojne aktivnosti na prostoru Sirije.
Imajući te informacije u vidu kao i podatak da su rakete stigle iz pravca libanonskog zračnog prostora, nije teško zaključiti tko se ponovno nalazi u ulozi agresora. Nadalje, iz izraelske vojske odbili su komentirati ove navode što je pak još jedna indicija da se upravo oni nalaze iza noćašnjeg raketiranja sirijskih baza.
jbg....imaju mocne "podanike" koji za njihove interese ratuju i ubijaju....koji im isporucuju vrhunsku tehnologiju...i kad god bude "gusto" zajednickim snagama tuku sve sto se mrda ...
na zemlji su vrhunska vojska....sposobna i hrabra kad su u pitanju civili i djeca
ali su zato u situacijama kad zagusti "talasika" ..... pisaju u gace....a vjerovatno se poneki i ukaki

Image :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13882 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Eno opet o natalitetu. Dzaba ti 200 miliona krezave, nepismene sirotinje
User avatar
Truba
Posts: 93836
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#13883 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Truba »

normalno da pišaju i seru u gaće

nisu oni ubermenš kao što ih se nastoji prezentirati

ljudi od krvi i mesa pozvani iz svojih obitelji i sa poslova da odrade smjenu
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#13884 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by BHCluster »

Gdje smo to vec culi jednom? Kao ono ide samo sam pratio naredbe itd...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13885 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

insomnia78 wrote:Eno opet o natalitetu. Dzaba ti 200 miliona krezave, nepismene sirotinje
Ovo kao da je pisao Goebbels...
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#13886 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Skijaš »

Kikibombona wrote:Ovako, jebeni Izrael je manji od Federacije BiH, na njemu je sprceno par miliona jevreja, okruzenih sa stotinama miliona Arapa i muslimana. Arapi i muslimani imaju ogroman natalitet. Sutra ce Egipat imati 200 miliona stanovnika, Irak 160, Sirija 70, Saudijska Arabija 60 itd itd


Nada te ekipe je da će se muslimane u međuvremenu dostatno sekularizirati, odnosno da će se naći neki Mahmut Luter King čijem tumačenju vjere neće predstavljati problem to što muslimani ne kontrolišu Jerusalem. Koliko je to izgledno zavisi od tog koliko svako od nas misli da će vjera igrati ulogu u budućnosti kao temelj društvenih vrijednosti. Ali da su se zajebali s odlukom gdje formirati jevrejsku državu, jesu.
swanfilter
Posts: 10817
Joined: 06/06/2008 18:52

#13887 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by swanfilter »

Niti najveci stepen sekularizacije i prosvjetljenja Islama, Arapa, muslimana, nece ublaziti odnos do Izraela i Jevreja. Nije to pitanje nastalo poslije WWII, usljed nastanka Izraela i protjerivanja Palestinaca. Odnos, negativan, do nih je ukorjenjen u samoj vjeri i Kuranu. I ne samo kod muslimana i Arapa. I kod drugih je tako ...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#13888 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Kikibombona »

Skijaš wrote:
Kikibombona wrote:Ovako, jebeni Izrael je manji od Federacije BiH, na njemu je sprceno par miliona jevreja, okruzenih sa stotinama miliona Arapa i muslimana. Arapi i muslimani imaju ogroman natalitet. Sutra ce Egipat imati 200 miliona stanovnika, Irak 160, Sirija 70, Saudijska Arabija 60 itd itd


Nada te ekipe je da će se muslimane u međuvremenu dostatno sekularizirati, odnosno da će se naći neki Mahmut Luter King čijem tumačenju vjere neće predstavljati problem to što muslimani ne kontrolišu Jerusalem. Koliko je to izgledno zavisi od tog koliko svako od nas misli da će vjera igrati ulogu u budućnosti kao temelj društvenih vrijednosti. Ali da su se zajebali s odlukom gdje formirati jevrejsku državu, jesu.
Misljenja sam da ce se Arapi neminivno sekularizirati i islam modernizovati. Kada ce se to desiti, za 50, 100 ili 200 godina, zavisi od niza okolnosti.

Medjutim, to nece puno pomoci Izraelu. Vise Izrael mrze arapski nacionalisti nego muslimani. Taman da islam nestane, ko moze garantovati da arapski nacionalisti nece skrsiti Izrael?

Meni zaista nije jasna jevrejska taktika mrcvarenja, sitnog otimanja, napredovanja metar po metar. Ako vec jedes govna, a Izraelci jedu, onda idi do kraja. Protjeraj sve do Nila i Tigrisa pa na ogromnom prostoru pravi drzavu. To bi iz zlocinacke perspektive imalo vise smisla. Imali bi ogroman teritorij, postavili granice tamo gdje zele, gdje se mogu uspjesno braniti u buducnosti itd.

Arapi vec mrze Izrael i Izraelce. Ne moze gore od ovoga. Nema prostora za vise mrznje.

Na kraju ce platiti ceh radi sitne otimacine. Otimaju metar po metar, kucu po kucu. Oni sto otmu za 100 godina, Turci otmu za mjesec dana. I na kraju Turci na sebe navuku manje mrznje. :D I kako onda zakljuciti da je izraelska taktika dobra?

Ovakva drzava nema dugorocnu perspektivu. Na sta ovo lici?

Image

Image

Sada izgleda da je izraelski poraz, izraelsko unistenje, nemoguc scenarij. Isto se mislilo za puno jace i vece sile od Izraela pa su propale. Sve u jednom trenutku mora propasti. I Izrael ce, bez ikakve dileme, samo je pitanje kada. Sami su si zapecatili sudbinu. Arapi imaju luksuz izgubiti bezbroj bitaka, dovoljno je da pobjede samo jednu, da Izrael nestane sa lica zemlje. Nemoguce je dugorocno braniti ovako mali teritorij u ovakvom okruzenju. Arapi ce jednom trenutku sigurno formirati vojsku koja ima snagu ekspresno pregaziti Izrael.

Nakon svega sto se izdesavalo, komrpomis je nemoguc. Zlo je vec ucinjeno. Taman da Izrael u ovom trenutku udovolji svakom palestinskom zahtjevu, ko im moze garantovati da sutra nece platiti cijenu radi zlocina cionistickog rezima!???

Jos jedan pokazatelj da trava ne raste tamo gdje je britanska kolonijalna stoka spustila svoju poganu sapu. Ni drugi kolonijalisti nisu bili puno bolji, ali niko nije pokvaren kao Britanci. Obozavam britanski humor, muziku i fudbal, ali je politika odvratna. :roll:
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#13889 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Skijaš »

swanfilter wrote:Odnos, negativan, do nih je ukorjenjen u samoj vjeri i Kuranu
Znam, ili što onaj agent kaže u seriji "Homeland" (a koju je producirala izraelska kuća Keshet), "It's in their fucking book". Ali, upitno je koliko toj knjizi (i drugim "knjigama") ima mjesta u temeljima modernih društava, što je veći stepen sekularizacije, to "knjiga" ima manje utjecaja na političke odluke.

Osim toga, ja sam pričao s Egipćanima koji ne vide ništa sporno u postojanju Izraela, a evo ti i čuvara dva hrama :
"Saudi Arabia’s powerful crown prince has said that Israelis “have the right to have their own land” and that formal relations between Israel and the kingdom could be mutually beneficial."
https://www.nytimes.com/2018/04/03/worl ... srael.html

https://www.youtube.com/watch?v=NEGZw03HYNA

Ljudi rade.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22597
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#13890 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by SmokingMan »

Ovi saudijci su očito slijepi kod srca,valjda su svoga Gospodara zamjenili papirnatim gospodarom,rasprostranjenim dunjaloukom,paušalim šerijatom,pa ružnje stvari vide dobrim i obrnuto.Ne mogu da shvatim pravac u kojem se Kurejšje danas kreću...
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#13891 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Skijaš »

Kikibombona wrote:
Skijaš wrote:
Nada te ekipe je da će se muslimane u međuvremenu dostatno sekularizirati, odnosno da će se naći neki Mahmut Luter King čijem tumačenju vjere neće predstavljati problem to što muslimani ne kontrolišu Jerusalem. Koliko je to izgledno zavisi od tog koliko svako od nas misli da će vjera igrati ulogu u budućnosti kao temelj društvenih vrijednosti. Ali da su se zajebali s odlukom gdje formirati jevrejsku državu, jesu.
Misljenja sam da ce se Arapi neminivno sekularizirati i islam modernizovati. Kada ce se to desiti, za 50, 100 ili 200 godina, zavisi od niza okolnosti.

Medjutim, to nece puno pomoci Izraelu. Vise Izrael mrze arapski nacionalisti nego muslimani
Arapski nacionalisti se međusobno više mrze nego što mrze Izrael, a kako god bi se pomirili međusobno (kao nekakav preduslov za konfrontaciju sa Izraelom) tako bi se mogli pomiriti i sa Izraelom. Arapi su u zadnju godinu dana pobili više Arapa nego što su ubili Jevreja u zadnjih 500 godina. Jedina stvarna prijetnja Izraelu je u samom islamskom učenju.
swanfilter
Posts: 10817
Joined: 06/06/2008 18:52

#13892 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by swanfilter »

Niko nikada nije sporio postojanje Izraela. Osporavan je nacin nastanka Izraela. Sto je problem i dan danas ...

Jevreji su navukli previse gnjeva na sebe. Toliko, da to samo krv moze oprati. Nazalost, teci ce. Ako Arapi dođu do kakvog zajednickog dog., to ce biti po pitanju Izraela. Naravno, to ce se desiti mnogo prije nego bilo kakav pokusaj moderniziranja vjere. Zaboravljamo Iran, a znamo da su po pitanu cionista mnogo vatreniji od Arapa zajedno. Hrpa nekakvih elemenata ...

Sto se ovih iz Saudije tice, sabani obicni, podnijeti ih ne mogu. Oni ne znaju Hadz organizovati bez par stotina mrtvih. Ta Saudija se MORALA izgraditi u top 5 drzava svijeta cijeli ovaj vakat. No, to je i dalje pustinja popunjenja najvecim ljencugama na svijetu. Ne mogu, vec pritisak porastao ...
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#13893 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Skijaš »

swanfilter wrote:Jevreji su navukli previse gnjeva na sebe. Toliko, da to samo krv moze oprati. Nazalost, teci ce.
Prijedlog 1 : Pravedno i moguće rješenje bi bilo stvaranje (i) palestinske države koja bi onda sa Izraelom dijelila Jerusalem (nešto poput Distrikta Brčko).

Prijedlog 2 : "Jevreji su navukli previse gnjeva na sebe. Toliko, da to samo krv moze oprati. Nazalost, teci ce."

Hmmm .... nisam siguran da kod korištenja atomskog naoružanja ima puno krvarenja, uglavnom se radi o detonaciji, vatri i radijaciji. Ili da se ne bi bavili tom dilemom bi li bilo toliko krvi ili ne, možda da podržimo recimo prvi prijedlog ?
swanfilter
Posts: 10817
Joined: 06/06/2008 18:52

#13894 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by swanfilter »

Skijaš wrote:
swanfilter wrote:Jevreji su navukli previse gnjeva na sebe. Toliko, da to samo krv moze oprati. Nazalost, teci ce.
Prijedlog 1 : Pravedno i moguće rješenje bi bilo stvaranje (i) palestinske države koja bi onda sa Izraelom dijelila Jerusalem (nešto poput Distrikta Brčko).

Prijedlog 2 : "Jevreji su navukli previse gnjeva na sebe. Toliko, da to samo krv moze oprati. Nazalost, teci ce."

Hmmm .... nisam siguran da kod korištenja atomskog naoružanja ima puno krvarenja, uglavnom se radi o detonaciji, vatri i radijaciji. Ili da se ne bi bavili tom dilemom bi li bilo toliko krvi ili ne, možda da podržimo recimo prvi prijedlog ?
Prijedlog br 1 je utopija dok Izrael ne "ohladi". Ukratko ..

Prijedlog br 2 - Mislim da su pametniji od toga. Ne zbog koristenja tog oruzja, nego zbog koristenja tog oruzja u istom selu. Ako me razumijes ...
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#13895 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Skijaš »

swanfilter wrote:
Skijaš wrote:
swanfilter wrote:Jevreji su navukli previse gnjeva na sebe. Toliko, da to samo krv moze oprati. Nazalost, teci ce.
Prijedlog 1 : Pravedno i moguće rješenje bi bilo stvaranje (i) palestinske države koja bi onda sa Izraelom dijelila Jerusalem (nešto poput Distrikta Brčko).

Prijedlog 2 : "Jevreji su navukli previse gnjeva na sebe. Toliko, da to samo krv moze oprati. Nazalost, teci ce."

Hmmm .... nisam siguran da kod korištenja atomskog naoružanja ima puno krvarenja, uglavnom se radi o detonaciji, vatri i radijaciji. Ili da se ne bi bavili tom dilemom bi li bilo toliko krvi ili ne, možda da podržimo recimo prvi prijedlog ?
Prijedlog br 1 je utopija dok Izrael ne "ohladi". Ukratko ..

Prijedlog br 2 - Mislim da su pametniji od toga. Ne zbog koristenja tog oruzja, nego zbog koristenja tog oruzja u istom selu. Ako me razumijes ...
Trebaš ti doći do tog "sela" kolega, njihove su tenkovske jedinice u šestodnevnom ratu imale preciznije karte Egipta od same egipatske vojske. Izraelci tad, dakle prije pola vijeka, nisu branili svoje selo u samom selu, pa mi nije jasno otkud ti ideja da bi takav propust pravili sutra ?
swanfilter
Posts: 10817
Joined: 06/06/2008 18:52

#13896 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by swanfilter »

Sta ce i kako ce Izrael, ja ne znam. Al znam da se Hezbolah nece braniti u Iranu i Teheranu. Ako su Ujguri, Ceceni, Turkmeni dogurali u hiljadama do Sirije, ne znam zasto bi nekome bio problem produziti do Izraela ...

Kolega, jesi ti Jevrej? Cini mi se da je tu vise nego puko branjenje stavova. Ne zamjeri, samo pitam. I time zavrsavam. Idem ja zapaliti i uzivati u miru. Nismo ni mi bas daleko od tamosnjeg scenarija ...
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13897 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by cyprus »

:roll:
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#13898 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by aratet »

Kikibombona wrote:
Skijaš wrote:
Kikibombona wrote:Ovako, jebeni Izrael je manji od Federacije BiH, na njemu je sprceno par miliona jevreja, okruzenih sa stotinama miliona Arapa i muslimana. Arapi i muslimani imaju ogroman natalitet. Sutra ce Egipat imati 200 miliona stanovnika, Irak 160, Sirija 70, Saudijska Arabija 60 itd itd


Nada te ekipe je da će se muslimane u međuvremenu dostatno sekularizirati, odnosno da će se naći neki Mahmut Luter King čijem tumačenju vjere neće predstavljati problem to što muslimani ne kontrolišu Jerusalem. Koliko je to izgledno zavisi od tog koliko svako od nas misli da će vjera igrati ulogu u budućnosti kao temelj društvenih vrijednosti. Ali da su se zajebali s odlukom gdje formirati jevrejsku državu, jesu.
Misljenja sam da ce se Arapi neminivno sekularizirati i islam modernizovati. Kada ce se to desiti, za 50, 100 ili 200 godina, zavisi od niza okolnosti.

Medjutim, to nece puno pomoci Izraelu. Vise Izrael mrze arapski nacionalisti nego muslimani. Taman da islam nestane, ko moze garantovati da arapski nacionalisti nece skrsiti Izrael?

Meni zaista nije jasna jevrejska taktika mrcvarenja, sitnog otimanja, napredovanja metar po metar. Ako vec jedes govna, a Izraelci jedu, onda idi do kraja. Protjeraj sve do Nila i Tigrisa pa na ogromnom prostoru pravi drzavu. To bi iz zlocinacke perspektive imalo vise smisla. Imali bi ogroman teritorij, postavili granice tamo gdje zele, gdje se mogu uspjesno braniti u buducnosti itd.

Arapi vec mrze Izrael i Izraelce. Ne moze gore od ovoga. Nema prostora za vise mrznje.

Na kraju ce platiti ceh radi sitne otimacine. Otimaju metar po metar, kucu po kucu. Oni sto otmu za 100 godina, Turci otmu za mjesec dana. I na kraju Turci na sebe navuku manje mrznje. :D I kako onda zakljuciti da je izraelska taktika dobra?

Ovakva drzava nema dugorocnu perspektivu. Na sta ovo lici?

Image

Image

Sada izgleda da je izraelski poraz, izraelsko unistenje, nemoguc scenarij. Isto se mislilo za puno jace i vece sile od Izraela pa su propale. Sve u jednom trenutku mora propasti. I Izrael ce, bez ikakve dileme, samo je pitanje kada. Sami su si zapecatili sudbinu. Arapi imaju luksuz izgubiti bezbroj bitaka, dovoljno je da pobjede samo jednu, da Izrael nestane sa lica zemlje. Nemoguce je dugorocno braniti ovako mali teritorij u ovakvom okruzenju. Arapi ce jednom trenutku sigurno formirati vojsku koja ima snagu ekspresno pregaziti Izrael.

Nakon svega sto se izdesavalo, komrpomis je nemoguc. Zlo je vec ucinjeno. Taman da Izrael u ovom trenutku udovolji svakom palestinskom zahtjevu, ko im moze garantovati da sutra nece platiti cijenu radi zlocina cionistickog rezima!???

Jos jedan pokazatelj da trava ne raste tamo gdje je britanska kolonijalna stoka spustila svoju poganu sapu. Ni drugi kolonijalisti nisu bili puno bolji, ali niko nije pokvaren kao Britanci. Obozavam britanski humor, muziku i fudbal, ali je politika odvratna. :roll:
Ko zna sta ce sve biti dugorocno, mozda ce sve zemlje bii jedna drzava, mozda ce se ljudi naseliti na ostale planete.
Mozda ce narodi kakve danas poznajemo totalno nestati, o tome uopste ne treba razmisljati.

Sto se tice britanskih kolonija, one su od svih kolonija najvise profitirale.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#13899 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Skijaš »

swanfilter wrote:Kolega, jesi ti Jevrej? Cini mi se da je tu vise nego puko branjenje stavova.
Ovu sam temu otvorio greškom, izgleda da je greška bila i javljanje na temi :)
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#13900 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by aratet »

Challenger_ wrote:
aratet wrote:Ne provaljivati se, izrael je u samom vrhu ako nisu prvi po broju dobitnika nobelove nagrade po glavi stanovnika.
Daleko je to od skromnog.
Kvotati, ne biti kukavica. Neću vidjeti pa će ispasti da si mi "suknuo". Tema. Od Nobelovaca, njih trojica su političari. Ostali, u odnosu na sveukupni jevrejski doprinos - M-I-Z-E-R-N-O.

Mizerija.
6 iz hemije, 2 iz ekonomije, 1 iz knjizevnosti.
Mizerno.
koliko se drzava moze pohvaliti da imaju vise dobitnika od njih, a da su manji od njih?
Locked