Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
-
Fantom2d
- Posts: 51
- Joined: 27/07/2016 11:17
#13851 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Hahahah evo jos jedan post za choxnoxa posto mislim da trolam carina 6,46
i pdv 23,07 ttl na 130 km kako nemam pojma mozda nove stope u nvom softweru 
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13852 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ma zezam se covjece ali me ovo za tracking interesovalo. Mozda prvo pustaju ove novije posiljke...Fantom2d wrote:Hahahah evo jos jedan post za choxnoxa posto mislim da trolam carina 6,46i pdv 23,07 ttl na 130 km kako nemam pojma mozda nove stope u nvom softweru
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13853 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
jel iko gledo "Na rubu strpljenja" sa Chuck Norisom ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13854 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nama bi trebao jedan Chuck Norris da uleti u UIO i resetuje ih na fabricke postavkevictom wrote:jel iko gledo "Na rubu strpljenja" sa Chuck Norisom ?
Jesi ti gledao "Bice za 10-ak dana" sa Ratkom Kovacevicem?
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#13855 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
choxnox wrote:Ma zezam se covjece ali me ovo za tracking interesovalo. Mozda prvo pustaju ove novije posiljke...Fantom2d wrote:Hahahah evo jos jedan post za choxnoxa posto mislim da trolam carina 6,46i pdv 23,07 ttl na 130 km kako nemam pojma mozda nove stope u nvom softweru
cudno, jer je trebalo biti oko 14 maraka samo carine na 130 maraka, a ispade da je carina 4,97%
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
-
peepeep
- Posts: 940
- Joined: 10/10/2016 12:04
#13857 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni ovde nije jasno ništa, dozvoljavaju ti da uvoziš do 1500km ali sve preko 50km vrijednosti se carini?
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#13858 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ni meni u tome i jeste poenta, pise da carini od 10 % podlijeze roba tek iznad 1500 KMpeepeep wrote:Meni ovde nije jasno ništa, dozvoljavaju ti da uvoziš do 1500km ali sve preko 50km vrijednosti se carini?
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13859 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Moze li neko da kaze sta je konkretno uveo ovaj program i sta se zapravo sada desava, ja shvatam samo da vise nece cariniti 10% nego shodno po zakonu po onoj stopi zavisno o cemu se radi... Ali sta je jos donio ovaj program, hoce li nam sada pratiti svaku posiljku tako da ne mogu naruciti recimo 2-3 predmeta sedmicno kao sto sam mogao do sada vec ce sve zapisivati?
-
peepeep
- Posts: 940
- Joined: 10/10/2016 12:04
#13860 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Niko ne zna, u tome i jeste fazon.jahac96 wrote:Moze li neko da kaze sta je konkretno uveo ovaj program i sta se zapravo sada desava, ja shvatam samo da vise nece cariniti 10% nego shodno po zakonu po onoj stopi zavisno o cemu se radi... Ali sta je jos donio ovaj program, hoce li nam sada pratiti svaku posiljku tako da ne mogu naruciti recimo 2-3 predmeta sedmicno kao sto sam mogao do sada vec ce sve zapisivati?
Bude li fakat ovo da se više 2-3 predmeta ne mogu primati sedmično, onda su razjebali i ono malo prilike za kupovinu što smo imali. Sad moram k'o levat naručivati po jednu knjigu... Bože mili jes' mi više puna kapa ove vukojebine... što ne poslušah oca kad mi je govorio uči sine...
- zunazu
- Posts: 1429
- Joined: 02/11/2014 11:20
#13861 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Vani se ta granica koja je kod nas 50 KM kreće oko 100-200 eura, može li neko da potvrdi to?
I ništa mi nije jasno šta znači ovih 1500 KM i porodična upotreba. Valjda su i smišljali mjesec dana kako da naprave da bude nejasno i da mogu prcati kako koga hoće.
I ništa mi nije jasno šta znači ovih 1500 KM i porodična upotreba. Valjda su i smišljali mjesec dana kako da naprave da bude nejasno i da mogu prcati kako koga hoće.
- mayab
- Posts: 30846
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#13862 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
To se sve savrseno uklapa u navike ove beha vlasti, dakle oderi one male , najmanje, najslabije, ide se na kolicinu tih malih posiljki....kontate, nesto slicno oko upornog izbjegavanja smanjenja stope PDV-a, za recimo, kruh i mlijeko, jer to MORA kupiti svako, i tako platiti porez nasigurno
Tzv. Superhik logika
Tzv. Superhik logika
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13863 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Po novom se mobiteli carine po stopi od 5%.kloniran wrote:cudno, jer je trebalo biti oko 14 maraka samo carine na 130 maraka, a ispade da je carina 4,97%
Znaci 66 EUR = 128,7 KM
Carina 128,7 * 1,05 KM = 135,13 KM
PDV 135,13 KM * 1,17 = 158,10 KM
Carina + PDV = 158,10 KM - 128,7 KM = 29,4 KM
-
hava123
- Posts: 1072
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13864 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Otvorio sam case prije 7 dana i danas istekao rok lažljivom kinezu da odgovori.
Sad trebam kontaktirat ebay da riješi. Šta odabirem u ''reason'' ?
- The seller hasn't responded yet ili
- I still haven't received my item
Sad trebam kontaktirat ebay da riješi. Šta odabirem u ''reason'' ?
- The seller hasn't responded yet ili
- I still haven't received my item
-
AkumAone
- Posts: 188
- Joined: 08/04/2009 22:36
#13865 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
44KM je granica za porez, 300KM za carinu unutar EU.zunazu wrote:Vani se ta granica koja je kod nas 50 KM kreće oko 100-200 eura, može li neko da potvrdi to?
I ništa mi nije jasno šta znači ovih 1500 KM i porodična upotreba. Valjda su i smišljali mjesec dana kako da naprave da bude nejasno i da mogu prcati kako koga hoće.
To porodicna upotreba koriste da bi docarali robu nekomercijalnog karaktera, tj. robu za licnu upotrebu. Npr. kupis mobiter sebi, ili da nekome poklonis itd. Roba komercijanog karaktera je roba koja se koristi da bi se osrvario profit, npr. kupis 100kom mobitela da prodajes na piku. Takvu robu fizicko lice ne moze cariniti, ona ostaje na carini u njihovom vlasnistvu.
1500KM je stari i novi prag za angazovanje speditera u slucaju fizickog lica i robe nekomercijalnog karaktera. Npr. kupis sebi laptop od 1200KM, onda ti ne treba spediter, normalno se carini. Ako kupis sebi laptop od 1600KM, onda moras dodatno angazovati speditera, jer prelazi prag od 1500KM.
- spree
- Posts: 8672
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13866 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
vjerovatno tako idu glupani. a nama sto se posiljke kisele preko mjesec kurkochoxnox wrote:Ma zezam se covjece ali me ovo za tracking interesovalo. Mozda prvo pustaju ove novije posiljke...Fantom2d wrote:Hahahah evo jos jedan post za choxnoxa posto mislim da trolam carina 6,46i pdv 23,07 ttl na 130 km kako nemam pojma mozda nove stope u nvom softweru
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#13867 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
I still haven't received my itemhava123 wrote:Otvorio sam case prije 7 dana i danas istekao rok lažljivom kinezu da odgovori.
Sad trebam kontaktirat ebay da riješi. Šta odabirem u ''reason'' ?
- The seller hasn't responded yet ili
- I still haven't received my item
-
hava123
- Posts: 1072
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13868 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
HvalaCapsicum wrote:I still haven't received my itemhava123 wrote:Otvorio sam case prije 7 dana i danas istekao rok lažljivom kinezu da odgovori.
Sad trebam kontaktirat ebay da riješi. Šta odabirem u ''reason'' ?
- The seller hasn't responded yet ili
- I still haven't received my item
- otherside
- Posts: 4922
- Joined: 30/10/2004 00:32
- Location: sarajevo
#13869 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
poslije 3 mjeseca mi je stigao paketic za koji sam dobila refund.
cackam po paypalu al ne skontah kako vratiti pare.
seller ima samo name al ne mogu naci njegov mail kontakt. nije iz kine nego iz spanije (ako to ista znaci
)
kako da covjeku vratim pare preko paypala obzirom da mi trazi da ukucam mail adresu?
ima neka caka ili moram njega prvo kontaktirati da dodatni info?
mislim, svakako cu ga kontaktirati al sam mislila samo da mu javim da vracam lovu.
cackam po paypalu al ne skontah kako vratiti pare.
seller ima samo name al ne mogu naci njegov mail kontakt. nije iz kine nego iz spanije (ako to ista znaci
kako da covjeku vratim pare preko paypala obzirom da mi trazi da ukucam mail adresu?
ima neka caka ili moram njega prvo kontaktirati da dodatni info?
mislim, svakako cu ga kontaktirati al sam mislila samo da mu javim da vracam lovu.
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13870 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Prvo mu trazi mail adresu i reci da zelis da uradis refund, onda otidji na paypal i idi na send money tamo ce ti traziti da ukucaj mail adresu ja sam odabrao opciju da saljem familiji ili prijateljima ne znam kako treba ali i to je funkcionisalo i onda samo posaljes, ali paypal ce uzeti dio novca sebi kao neka provizijaotherside wrote:poslije 3 mjeseca mi je stigao paketic za koji sam dobila refund.
cackam po paypalu al ne skontah kako vratiti pare.
seller ima samo name al ne mogu naci njegov mail kontakt. nije iz kine nego iz spanije (ako to ista znaci)
kako da covjeku vratim pare preko paypala obzirom da mi trazi da ukucam mail adresu?
ima neka caka ili moram njega prvo kontaktirati da dodatni info?
mislim, svakako cu ga kontaktirati al sam mislila samo da mu javim da vracam lovu.
Druga opcija je da kupis istu stvar opet ili neku drugu iste vrijednosti i oznacis mu tole kao "note to seller" ili tako nesto, da ne salje jer je refund za to i to
- otherside
- Posts: 4922
- Joined: 30/10/2004 00:32
- Location: sarajevo
#13871 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ok, hvala 
-
nedo_a
- Posts: 148
- Joined: 13/05/2012 15:45
#13872 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Poslije koliko vremena od dana narudzbe/placanja preko paypala mogu traziti refund? Proslo je 30 dana od kada sam platio i jos nije stiglo, pa da ne ostanem bez para i artikla 
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#13873 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ma dobro je, nek ne puca...
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13874 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Mozes traziti nakon isteka roka dostave, a ne brini se neces ostati bez para imas roka ja mislim 60 ili 90 dana nakon zadnjeg roka dostave, znaci oko 120 dana od dana kada si platio...nedo_a wrote:Poslije koliko vremena od dana narudzbe/placanja preko paypala mogu traziti refund? Proslo je 30 dana od kada sam platio i jos nije stiglo, pa da ne ostanem bez para i artikla
Nemoj traziti jos povrat novca strpi se jos malo vjerovatno ce ti stici uskoro, a ako je skuplje onda se mozda zadrzalo sada na carini
-
nedo_a
- Posts: 148
- Joined: 13/05/2012 15:45
#13875 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Znaci ako je navedeno kao kranji rok Estimated delivery 25.3.2017, tek nakon isteka ovog roka mogu traziti povrat?
