Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
jedaniks
Posts: 57
Joined: 25/02/2011 00:15

#13826 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jedaniks »

Streptokok wrote:nije mi došao paket sa i herba naručen prije dva mjeseca. može li biti da se kiseli negdje na carini i može li se to provjeriti?
Isto. Nije iherb ali imam dva tri paketa koja mi jos nisu stigla, a naručena u januaru. Javi kad stigne i kako je proteklo!
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#13827 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Streptokok »

jedaniks wrote:
Streptokok wrote:nije mi došao paket sa i herba naručen prije dva mjeseca. može li biti da se kiseli negdje na carini i može li se to provjeriti?
Isto. Nije iherb ali imam dva tri paketa koja mi jos nisu stigla, a naručena u januaru. Javi kad stigne i kako je proteklo!
ma već sam izgubio nadu. paket je vrijedio 30-ak maraka i ne bi ga valjda carina zadržala. neko mi je klepio zalihu vitamina i minerala.
jedaniks
Posts: 57
Joined: 25/02/2011 00:15

#13828 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jedaniks »

Streptokok wrote:
ma već sam izgubio nadu. paket je vrijedio 30-ak maraka i ne bi ga valjda carina zadržala. neko mi je klepio zalihu vitamina i minerala.
:I Ja se sve nadam da ne uzimaju, pa nisu toliki nehljebi. Meni se od novembra dva puta desilo da paket iz Japana dodje u Francusku/Njemačku, i onda se vrati pošiljaocu, znači uopšte ga ne proslijede za BIH. Jel se nekome to desilo?
User avatar
bosnianidiot
Posts: 1187
Joined: 23/09/2007 17:57
Contact:

#13829 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by bosnianidiot »

Meni je dosla narudzba koja je ponovo poslana, nakon sto prva, narucena u novembru, nikad nije dosla.
Naravno, dosla je koverta iz carine koja trazi da kontaktiram speditera.
Smatram se informaticki pismenim, ali nema teorije da pronadjem taj takozvani software na stranicama uprave za indirektno oporezivanje. Naravno, vijest da ce software zapoceti sa radom 9.3. regularno stoji.
Ima lI neko iskustva, sta su naredni koraci?
User avatar
mobsterc
Posts: 2573
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#13830 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mobsterc »

A ti bi da skines taj software pa carinis kod kuce? :D
Fantom2d
Posts: 51
Joined: 27/07/2016 11:17

#13831 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Fantom2d »

Meni je dosla obabjest da trebam angazirati speditera 8.3 a 9.3 sam poslao faxsom izvod sa e baya danas je stigla obavjest da je tel u posti i treba platiti carinu
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13832 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

mobsterc wrote:A ti bi da skines taj software pa carinis kod kuce? :D
Imam ja krekovanu verziju, ako kome treba. :D
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#13833 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by EmiRem »

Zvao ih ja maloprije, neka bas fina teta se javila i bila ljubazna (za nepovjerovati). Kaze mi da donesem dokaz placanja (pay pal il kako sam platio), da ce mi oni ocariniti i poslati paket za koji dan, mada mi nije jasno sto mi odmah ne mogu dati al hajd.

Uglavnom , kaze aplikacija radi, ali dok ''uvezu'' sve racunare :D :D .

Saga se nastavlja :-D
nane81
Posts: 77
Joined: 07/02/2017 13:48

#13834 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by nane81 »

Stiglo mi je pismo da dostavim fakturu, i piše da za poštanske pošiljke vrijednosti iznad 50Km treba da se angažuje špediter.
Ne razumijem zašto, kad su objavili da je stigao novi softver?
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13835 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

nane81 wrote:Stiglo mi je pismo da dostavim fakturu, i piše da za poštanske pošiljke vrijednosti iznad 50Km treba da se angažuje špediter.
Ne razumijem zašto, kad su objavili da je stigao novi softver?
Zato sto ce proci jos mnogo vremena dok debilcine zaista ne puste softver u promet...
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13836 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

Fantom2d wrote:Meni je dosla obabjest da trebam angazirati speditera 8.3 a 9.3 sam poslao faxsom izvod sa e baya danas je stigla obavjest da je tel u posti i treba platiti carinu
Koja posta i koji grad?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13837 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Ratko, lažove, dabogda dobio neku spolno prenosivu bolest !

Image
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
nane81
Posts: 77
Joined: 07/02/2017 13:48

#13838 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by nane81 »

choxnox wrote:
nane81 wrote:Stiglo mi je pismo da dostavim fakturu, i piše da za poštanske pošiljke vrijednosti iznad 50Km treba da se angažuje špediter.
Ne razumijem zašto, kad su objavili da je stigao novi softver?
Zato sto ce proci jos mnogo vremena dok debilcine zaista ne puste softver u promet...
Ne znam stvarno.
Šta mi je činiti?
Da pošaljem regularni račun sa paypala?
Stranica ASOS je u pitanju. Jeste skuplje, ali znao sam za carinu. Međutim, nisam očekivao špeditera....
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13839 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Meni kasni pošiljka od 02. Februara, ni traga joj ni glasa, cca 35KM vrijednosti.
Fantom2d
Posts: 51
Joined: 27/07/2016 11:17

#13840 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Fantom2d »

Znaci ljudi RADI evo podigao tel za sina vrjednost( 66 eura) platio samo 30 km pdv +carinu a 19 km one taxe otvaranje itd .
Sve radi kao i prije poslao samo screan shot gearbest stranice ,izvod Pay pala sa carinskim brojem na fax i u roku od 24 sata ljudi sa carine poslali nazad na postu a ovi na adresu.
Grad je SARAJEVO
napominjem da sam prosle sedmice dobio onu famoznu obavjest za speditera ali sam probao ovako i hvala bogu nije mi trebao.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13841 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

e kako da ti vjerujemo a tek dva posta imaš :D
elvis_softa
Posts: 10
Joined: 10/08/2010 12:11

#13842 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by elvis_softa »

Dali postoji nada da ce mi paket tv box od 39eurica :bih: proc bez carine?
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13843 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

kloniran wrote:e kako da ti vjerujemo a tek dva posta imaš :D
A kako tek vjerovati nekome ko je kloniran? :mrgreen:
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13844 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

Fantom2d wrote:Znaci ljudi RADI evo podigao tel za sina vrjednost( 66 eura) platio samo 30 km pdv +carinu a 19 km one taxe otvaranje itd .
Sve radi kao i prije poslao samo screan shot gearbest stranice ,izvod Pay pala sa carinskim brojem na fax i u roku od 24 sata ljudi sa carine poslali nazad na postu a ovi na adresu.
Grad je SARAJEVO
napominjem da sam prosle sedmice dobio onu famoznu obavjest za speditera ali sam probao ovako i hvala bogu nije mi trebao.
Priznaj za koju si stranku glasao na proslim izborima :D
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13845 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

Fantom2d wrote:Znaci ljudi RADI evo podigao tel za sina vrjednost( 66 eura) platio samo 30 km pdv +carinu a 19 km one taxe otvaranje itd .
Sve radi kao i prije poslao samo screan shot gearbest stranice ,izvod Pay pala sa carinskim brojem na fax i u roku od 24 sata ljudi sa carine poslali nazad na postu a ovi na adresu.
Grad je SARAJEVO
napominjem da sam prosle sedmice dobio onu famoznu obavjest za speditera ali sam probao ovako i hvala bogu nije mi trebao.
Zaboravih te pitati da nam screenshotujes tracking podatke ili da nam das tracking kod (koji ionako ne otkriva nista od licnih podataka) cisto da vidimo kako ti se posiljka kretala poslije kupovine.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13846 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

choxnox wrote:
kloniran wrote:e kako da ti vjerujemo a tek dva posta imaš :D
A kako tek vjerovati nekome ko je kloniran? :mrgreen:
ja nisam nikakve podatke iznio :D
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13847 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

kloniran wrote:
choxnox wrote:
kloniran wrote:e kako da ti vjerujemo a tek dva posta imaš :D
A kako tek vjerovati nekome ko je kloniran? :mrgreen:
ja nisam nikakve podatke iznio :D
Ma trola nas lik. Na 66 EUR nije 30 KM carine + PDV nego 37 KM...
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13848 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

I na kojoj se to stranici placa u eurima :D

Salu na stranu, dobro je ako je proradilo, moram i ja sebi da narucujem neke skupe điđe :D
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13849 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

kloniran wrote:I na kojoj se to stranici placa u eurima :D

Salu na stranu, dobro je ako je proradilo, moram i ja sebi da narucujem neke skupe điđe :D
Nije jos, al bit ce za 10-ak dana :lol:
Fantom2d
Posts: 51
Joined: 27/07/2016 11:17

#13850 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Fantom2d »

Ma i ja sam trazio nesto za ovaj zakon i ovu situaciju zato i imam dva posta (sada tri) valjda moja nafaka bila da prvi dobjem ovo . Screan shot sam napravio ali ne ide mi upload slike pa cu copi paste


Destination Country - Tracking Consuming: 1959 ms
2017-03-10 14:02 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke u uvozu prema
2017-03-10 14:02 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Vraćanje pošiljke sa carine - UVOZ
2017-03-03 07:59 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Evidentiranje carinskih podataka o pošiljci - UVOZ
2017-03-01 23:58 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke na Carinu - UVOZ
2017-03-01 22:47 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
2017-02-28 11:20 Netherlands (the), NLAMSE - AMSTERDAM E INTERNATIONAL MAIL, Otprema pošiljke u inostranstvo (EDI poruka )
2017-02-27 13:23 Netherlands (the), NLAMSE - AMSTERDAM E INTERNATIONAL MAIL, Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
Origin Country - Tracking Consuming: 649 ms
2017-03-01 22:47 The item has been processed in the country of destination
2017-03-01 21:47 The item has arrived in the country of destination
2017-02-28 04:10 The item is on transport to the country of destination
2017-02-27 13:23 The item is at the PostNL sorting center
2017-02-20 02:16 The item is pre-advised

eto na meni je da vam podjelim svoje iskustvo a na vama da vjerujete ili ne ali zbog ovoga sam se i registovao na forum
Post Reply