cyprus wrote:
Ako nastupaš sa stanovništva Netanjahuovih interesa i interesa trenutne elite, onda si vjerovatno upravu... On na ovaj način može sigurno uzet još nekoliko mandata... I nikakva promjena situacije mu sigurno ne ide na ruku...
Međutim, dugoročni interesi Izraela i izraelskog naroda su nešto drugo... Neće Izrael vječno moći ovako, niti će vječno imati podršku sila koja mu je potrebna, a još je manje izvjesno da će nagodnost Egipta, Jordana, pa realno i Saudijske Arabije vječno potrajat... To sve se u trenu može okrenuti... Ako se ne pronađe modus za dvodržavno rješenje i mirnu koegzistenciju najdalje u narednih par decenija, budućnost Izraela nije nimalo svijetla...
da.
ali posljednjih decenija ne vidim puno državnika, u punom smislu te riječi. dakle ljudi koji se iz ideala, pravih ili pogrešnih, nalaze na čelu države. ljudi koji istinski imaju namjeru ojačati svoju naciju, bez neke kalkulacije sa ličnim interesom.
Frau Merkel
možda od bitnijih.
ostalo su uglavnom kokošari koji jebu svoj narod zbog lagodnog života, bez nekih dugoročnih planova i djela na kojima će im zahvaljivati tek onda kada uveliko budu hrana crvima.
malo idealizma, puno materijalizma, jebiga.