Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
-
FrozenCastle
- Posts: 748
- Joined: 01/09/2007 15:39
#13801 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
A možemo li mi kao građani pristupiti toj aplikaciji da viidmo koliko bi nas nešto došlo?
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13802 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
jel ikome ista doslo? ima li kakvih promjena na trackingu? ja zvao, ali se niko ne javlja 
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13803 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Bice za 10-ak dana...spree wrote:jel ikome ista doslo? ima li kakvih promjena na trackingu? ja zvao, ali se niko ne javlja
-
peepeep
- Posts: 940
- Joined: 10/10/2016 12:04
#13804 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Mašala, samo pucaj. Još gaće sa guzice da nam traže.Lukavi Plan wrote:Jeste i neće se mjenjat, a uskoro idu porezi na kupovinu sa steam_a i porezi na kupovinu preko paypal nešto kao VAT u EU, sretno vam bilo.Velkoski wrote:je li i dalje 50 KM granica?
-
toure123
- Posts: 569
- Joined: 23/06/2014 22:20
#13805 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Koja qita. Kakvi bre porezi sta?Lukavi Plan wrote:Jeste i neće se mjenjat, a uskoro idu porezi na kupovinu sa steam_a i porezi na kupovinu preko paypal nešto kao VAT u EU, sretno vam bilo.Velkoski wrote:je li i dalje 50 KM granica?
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13806 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Samo nek' ne puca... 
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#13807 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ma bunca frajer. HR uvela PDV na STEAM igre, ali se to opet nece osjetiti, jer ce snositi izdavac. Ljudi pisu neke info za koje nemaju pojma. Cuj porez na kupovinu preko paypala. Pa gdje to ima u pM?toure123 wrote:Koja qita. Kakvi bre porezi sta?Lukavi Plan wrote:Jeste i neće se mjenjat, a uskoro idu porezi na kupovinu sa steam_a i porezi na kupovinu preko paypal nešto kao VAT u EU, sretno vam bilo.Velkoski wrote:je li i dalje 50 KM granica?
-
toure123
- Posts: 569
- Joined: 23/06/2014 22:20
#13808 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ja bola... Pa zar vec ne naplacuju ako prelazi 50 KM ... Ko jos 2 puta oporezuje 1 stvar koju kupis... Ali dobro posto kod nas logika vec odavno nema nikakve veze sa zakonima koji se donose ne bi me vise zaista nista iznenadilo...seoBIH wrote: Ma bunca frajer. HR uvela PDV na STEAM igre, ali se to opet nece osjetiti, jer ce snositi izdavac. Ljudi pisu neke info za koje nemaju pojma. Cuj porez na kupovinu preko paypala. Pa gdje to ima u pM?
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13809 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Iskreno mi je zao svih prodavaca koji su poslali pakete skuplje od 50KM u Bosni i znajuci bosnje oni su namjerno pokrenuli slucajeve da uzmu pare jer znaju ce dobiti i paket i da je zapeo na carini, a ne znaju kakve to posljedice moze imati....
Sta god da sam narucio od nekog prodavaca (i ako je sve regularno proslo) i pokusam opet nesto da narucim od njega jer smatram evo ovaj je dobar sve oke proslo kad ono does not ship to BiH, eh sada ili su ga oderali dok je poslao nama, ili su ga isprepadali da salje u guzicu svijeta ili se sam opekao od nas Bosnje svasta je moguce
Sta god da sam narucio od nekog prodavaca (i ako je sve regularno proslo) i pokusam opet nesto da narucim od njega jer smatram evo ovaj je dobar sve oke proslo kad ono does not ship to BiH, eh sada ili su ga oderali dok je poslao nama, ili su ga isprepadali da salje u guzicu svijeta ili se sam opekao od nas Bosnje svasta je moguce
-
ChiLLy341
- Posts: 6
- Joined: 30/01/2017 14:01
#13810 Narucivanje carina, pdv i speditor
Pozdrav svima. Da li neko zna oce li ovaj novi zakon o spediteru ostati ili ce se sta mijenjati. Narucio sam telefon i dosao je u postu i tamo je vec 2 mjeseca.
-
novi_korisnik
- Posts: 222
- Joined: 09/04/2014 13:11
#13811 Re: Narucivanje carina, pdv i speditor
ChiLLy341 wrote:Pozdrav svima. Da li neko zna oce li ovaj novi zakon o spediteru ostati ili ce se sta mijenjati. Narucio sam telefon i dosao je u postu i tamo je vec 2 mjeseca.
Pušten je novi sistem, koji je jutros na prvom ispitu rokno. Ne znam tvoja pošiljka je došla baš u to vrijeme kad je zakuhalo oko špedicije i ako je vec obrađen sto sam 100% siguran da jeste, morat ces uzmati speditera ili da pokusas zamoliti da ti ponovo carine..
-
ChiLLy341
- Posts: 6
- Joined: 30/01/2017 14:01
#13812 Re: Narucivanje carina, pdv i speditor
Zovem ih vec 2 mjeseca. Svaki put ista prica pricekajte jos 7 dana da ta nova aplilacija se usvoji bla bla. Kako mislis da ih zamolim da ponovo carine?
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13813 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ja nisam pokrenuo nijedan slucaj. svi paketi sto su zapeli imaju oblik kvadra i kartonske su ambalaze. znaci lice na mobitele, a unutra šrot.jahac96 wrote:Iskreno mi je zao svih prodavaca koji su poslali pakete skuplje od 50KM u Bosni i znajuci bosnje oni su namjerno pokrenuli slucajeve da uzmu pare jer znaju ce dobiti i paket i da je zapeo na carini, a ne znaju kakve to posljedice moze imati....
Sta god da sam narucio od nekog prodavaca (i ako je sve regularno proslo) i pokusam opet nesto da narucim od njega jer smatram evo ovaj je dobar sve oke proslo kad ono does not ship to BiH, eh sada ili su ga oderali dok je poslao nama, ili su ga isprepadali da salje u guzicu svijeta ili se sam opekao od nas Bosnje svasta je moguce
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#13814 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sto ce biti problema kada dodje mobitel ili bilo koja tehnika koja ne radi
Ima raje koja je narucia pocetkom decembra, stiglo pocetkom januara, a ovo nece biti gotovo do kraja marta. Pa ti dokazi paypalu da nije do tebe.
-
novi_korisnik
- Posts: 222
- Joined: 09/04/2014 13:11
#13815 Re: Narucivanje carina, pdv i speditor
Pa to budi uporan, da ti pošiljku obrade preko ove nove aplikacije..ChiLLy341 wrote:Zovem ih vec 2 mjeseca. Svaki put ista prica pricekajte jos 7 dana da ta nova aplilacija se usvoji bla bla. Kako mislis da ih zamolim da ponovo carine?
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13816 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Oc(a)rniše li koga po novom?
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13817 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ma nisi ti ali vjeruj da brat bratu 80% ljudi jeste, ja koliko znam meni nije ni jedan zapeo na carini barem nisam dobio nikakve obavjesti doduse nisam nista skuplje ni narucivaovictom wrote:ja nisam pokrenuo nijedan slucaj. svi paketi sto su zapeli imaju oblik kvadra i kartonske su ambalaze. znaci lice na mobitele, a unutra šrot.
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13818 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
izgleda da u testnu fazu ne ulazi niko ko je pisao po forumuzincx wrote:Oc(a)rniše li koga po novom?
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13819 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Haj malo da skrenem pricu sa carine...
Jel zna kako neko kako ovi kuponi na ebayu, aliexpressu... funkcionišu i kako se dolazi do nji, vidim ima puno stranica kofol daju neke kupone i onda dobijes popust ali ne znam koliko su one tacne, ali ne znam kako se drugacije dolazi do njih?
Na aliexpressu kada sam kupovao mobitel vidio sam da ljudi uglavnom rusi u feedbacku pišu da su koristili neki kupon (kod) i dobiili nazad nekih 10-20$ je li to ista tacno?
Jel zna kako neko kako ovi kuponi na ebayu, aliexpressu... funkcionišu i kako se dolazi do nji, vidim ima puno stranica kofol daju neke kupone i onda dobijes popust ali ne znam koliko su one tacne, ali ne znam kako se drugacije dolazi do njih?
Na aliexpressu kada sam kupovao mobitel vidio sam da ljudi uglavnom rusi u feedbacku pišu da su koristili neki kupon (kod) i dobiili nazad nekih 10-20$ je li to ista tacno?
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13820 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Profesionalac za kupone, otvori temu kuponi all aboutjahac96 wrote:Haj malo da skrenem pricu sa carine...
Jel zna kako neko kako ovi kuponi na ebayu, aliexpressu... funkcionišu i kako se dolazi do nji, vidim ima puno stranica kofol daju neke kupone i onda dobijes popust ali ne znam koliko su one tacne, ali ne znam kako se drugacije dolazi do njih?
Na aliexpressu kada sam kupovao mobitel vidio sam da ljudi uglavnom rusi u feedbacku pišu da su koristili neki kupon (kod) i dobiili nazad nekih 10-20$ je li to ista tacno?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:31, edited 2 times in total.
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#13821 Re: Narucivanje carina, pdv i speditor
jarane tebi dok taj telefon vrijeme ce ga pregazit u medjuvremenu
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13822 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
jel ikome ista mrdnulo sa carine? nemoguce je da nikome odavde nije bilo nikakve promjene ako su poceli sa softverom, sto dovodi do zakljucka da nas ratko laze 
- Streptokok
- Posts: 3459
- Joined: 27/10/2014 08:18
#13823 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
nije mi došao paket sa i herba naručen prije dva mjeseca. može li biti da se kiseli negdje na carini i može li se to provjeriti?
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#13824 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nista...
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#13825 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
je li ga izvadio Ratko ili jos trpa?
