Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#13801 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by arzuhal »

"Vidjeli smo sirijsku djecu koja je ubijena kemijskim oružjem. Srca su nam pogođena tim groznim prizorima", rekao je premijer Natanjahu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#13802 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Chmoljo »

arzuhal wrote:"Vidjeli smo sirijsku djecu koja je ubijena kemijskim oružjem. Srca su nam pogođena tim groznim prizorima", rekao je premijer Natanjahu.
smijati se od muke, smijati se od licemjerja, plakati od muke, plakati od licemjerja, ostati zatečen od muke, ostati zatečen od licemjerja...

sve ti ga na isto dođe...

vjerovatno je lakše gledati raskomadanu djecu.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#13803 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Challenger_ »

arzuhal wrote:"Vidjeli smo sirijsku djecu koja je ubijena kemijskim oružjem. Srca su nam pogođena tim groznim prizorima", rekao je premijer Natanjahu.
Israeli chief rabbi: Jews have ‘moral obligation’ to intervene in Syria

Image

Following suspected chemical attack on Douma, Yitzhak Yosef calls the fighting 'genocide in its cruelest form, using weapons of mass destruction'

:arrow: LINK
User avatar
SmokingMan
Posts: 22526
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#13804 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by SmokingMan »

User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#13805 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by arzuhal »

Chmoljo wrote:
arzuhal wrote:"Vidjeli smo sirijsku djecu koja je ubijena kemijskim oružjem. Srca su nam pogođena tim groznim prizorima", rekao je premijer Natanjahu.
smijati se od muke, smijati se od licemjerja, plakati od muke, plakati od licemjerja, ostati zatečen od muke, ostati zatečen od licemjerja...

sve ti ga na isto dođe...

vjerovatno je lakše gledati raskomadanu djecu.
Sasvim izvjesnim, slovesnim i realnim mi se čini ideja da bi se eventualni ograničeni vojni udari USA & saveznika na Siriju (i možda mrvu dalje ili šire) trebali poduzeti samo u onolikoj mjeri koja bi omogućila Izraelu da - u toj kontroliranoj frci i frtutmi - tenkovima uleti na još neokupirana područja Zapadne obale i Gazu, te da završe priču jednom za svagda, i s Jerusalimom i s pričom o palestinskoj državi.

I tek onda bi se stvar razvijala u pravcu pravih udara...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#13806 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Chmoljo »

ne mogu reći da sam upućen u sva ta zbivanja da dajem svoje sudove, ali čisto pragmatično, da sam dio izraelske političke elite, nikada ne bih riješio pitanje palestine jednom za svagda.

zašto rješavati problem koji u suštini vrlo dobro kontrolišeš, i na kojem možeš uvijek generisati probleme kao distrakciju biračkom tijelu ako se zaljulja politička stolica?

baš kao što nisam siguran da je neko, iko, spreman riješiti našu patnju iz čisto ili bar preteženo državničkih motiva, a ne da sebe učini nedodirljim.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#13807 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bh.tornjak »

Nurudin wrote:Palestinci, da imaju trunku mozga u glavi i da nisu toliko indoktirnirani arapsko-islamskim glupostima , bi davno
prestali ratovati sa Izraelcima ,pomiriti se, uklopiti se u njihov sistem i državu , i danas bi bili najprosperitetnije društvo
na bliskom istoku.
Oni ne znaju ni šta je država, ni sistem, niti su u stanju uopšte da samostalno postoje.
Mira tamo nema sve dok Izrael ne bude toliko velik (tj. dok se ne obezbijedi zamisljeni "zivotni prostor"
dakle, nije do Palestinaca.....
pogled na kartu ispod sve objasnjava...sve drugo je suvisno...

Image
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#13808 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bh.tornjak »

arzuhal wrote:"Vidjeli smo sirijsku djecu koja je ubijena kemijskim oružjem. Srca su nam pogođena tim groznim prizorima", rekao je premijer Natanjahu.
dok njegova vojska i policija pusta pse na palestinsku djecu da ih nemilosrdno kidaju.....
User avatar
SmokingMan
Posts: 22526
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#13809 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by SmokingMan »

Iz arhive...
Israel has admitted for the first time that it has been giving Ethiopian Jewish immigrants birth-control injections, often without their knowledge or consent....
One of the Ethiopian women who was interviewed is quoted as saying: “They [medical staff] told us they are inoculations. We took it every three months. We said we didn’t want to.” It is alleged that some of the women were forced or coerced to take the drug while in transit camps in Ethiopia.
Nearly 100,000 Ethiopian Jews have moved to Israel under the Law of Return since the 1980s, but their Jewishness has been questioned by some rabbis. Last year, the Prime Minister, Benjamin Netanyahu, who also holds the health portfolio, warned that illegal immigrants from Africa “threaten our existence as a Jewish and democratic state”.
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 68800.html
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#13810 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by arzuhal »

Chmoljo wrote:ne mogu reći da sam upućen u sva ta zbivanja da dajem svoje sudove, ali čisto pragmatično, da sam dio izraelske političke elite, nikada ne bih riješio pitanje palestine jednom za svagda.

zašto rješavati problem koji u suštini vrlo dobro kontrolišeš, i na kojem možeš uvijek generisati probleme kao distrakciju biračkom tijelu ako se zaljulja politička stolica?

baš kao što nisam siguran da je neko, iko, spreman riješiti našu patnju iz čisto ili bar preteženo državničkih motiva, a ne da sebe učini nedodirljim.
Imali bi oni uvijek sigurnosnu prijetnju s kojom bi manipulisali biračima...
User avatar
SmokingMan
Posts: 22526
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#13811 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by SmokingMan »

SmokingMan wrote:Iz arhive...
Israel has admitted for the first time that it has been giving Ethiopian Jewish immigrants birth-control injections, often without their knowledge or consent....
One of the Ethiopian women who was interviewed is quoted as saying: “They [medical staff] told us they are inoculations. We took it every three months. We said we didn’t want to.” It is alleged that some of the women were forced or coerced to take the drug while in transit camps in Ethiopia.
Nearly 100,000 Ethiopian Jews have moved to Israel under the Law of Return since the 1980s, but their Jewishness has been questioned by some rabbis. Last year, the Prime Minister, Benjamin Netanyahu, who also holds the health portfolio, warned that illegal immigrants from Africa “threaten our existence as a Jewish and democratic state”.
Nije dovoljno biti samo židov,već je neophodo biti b(i)jel.Strah od vlastite sjenke u mraku potiče i strah od drugačijeg...

https://www.independent.co.uk/news/worl ... 68800.html
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#13812 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bh.tornjak »

ove slike se ne vidjaju u zapadnim medijima...
dokaz humane vojske i naroda....domokratija....ljudska prava ...ovo-ono:
Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by bh.tornjak on 13/04/2018 11:55, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#13813 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Chmoljo »

arzuhal wrote: Imali bi oni uvijek sigurnosnu prijetnju s kojom bi manipulisali biračima...
ne slažem se.

stvorili su izuzetno ksenofobično društvo, zadojeno rasizmom na osnovu stalne neposredne prijetnje i straha. da bi se to imalo, taj neko uvijek mora biti tu nadohvat ruke.

Iran je daleko i previše u visokoj politici da bi običnog građanina toliko interesovalo.

Palestinac je tu. nadohvat ruke. ili, bolje budi rečeno, nadohvat si njegovog noža.

ali to ovo je sve šuplja. činjenica je jedino da mi nećemo dočekati neko raspetljavanje tamo. jedino možemo držati fige da Palestinci malo manje budu u ulozi helota.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#13814 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bh.tornjak »

dodju i posijeku maslinjak....mnogima izvor egzistencije.....

Image
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#13815 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bh.tornjak »

prof.dr. Norman Finkelstein objasnio:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#13816 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bh.tornjak »

sve receno, prof.dr. Norman Finkelstein:

User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#13817 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by arzuhal »

bh.tornjak wrote:prof.dr. Norman Finkelstein objasnio:
:thumbup:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#13818 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bh.tornjak »

arzuhal wrote:
bh.tornjak wrote: :thumbup:
pogledaj drugi video....
covjek govori bez dlake na jeziku....oca,majku i svu familiju izgubio u nacistickim logorima a Izrael uporedjuje s nacistima...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#13819 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by The 51st State »

prazna prica, pored asada, sisija, ajatola, saudijaca, harace izrael jos dugo.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#13820 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by arzuhal »

bh.tornjak wrote: pogledaj drugi video....
covjek govori bez dlake na jeziku....oca,majku i svu familiju izgubio u nacistickim logorima a Izrael uporedjuje s nacistima...
Pogledao sam. Pričam s prijateljem pa mi spominje nekakav dokumentarac gdje bivši izraelski vojnik priča kakav je to dril, od malih nogu, kroz školu, u kuću, kroz vojsku...Čovjek plače šta je sve gledao i radio, odselio u Njemačku, radi nešta tamo...
User avatar
SmokingMan
Posts: 22526
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#13821 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by SmokingMan »

Hvala nebesima pa svi jevjeri nisu isti,kao ona malobrojna ispepadana paščad koja nema nimalo empatije. :thumbup:

@Tornjak,prvi video odličan,dugi ide sa dojčland dubom.
Last edited by SmokingMan on 13/04/2018 12:41, edited 1 time in total.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#13822 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by arzuhal »

SmokingMan wrote:Hvala nebesima pa svi jevjeri nisu isti,kao ona malobrojna ispepadana paščad koja nema nimalo empatije. :thumbup:
Ono u dvorani isprani mozgovi...
User avatar
SmokingMan
Posts: 22526
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#13823 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by SmokingMan »

arzuhal wrote:
SmokingMan wrote:Hvala nebesima pa svi jevjeri nisu isti,kao ona malobrojna ispepadana paščad koja nema nimalo empatije. :thumbup:
Ono u dvorani isprani mozgovi...
Ali čovjek ima dostaojanstva pa govori o stvarima kakve i jesu.Uvijek je postojala indoktrinirana masa,omladini ne zamjeran jer su od malih nogu od roditelja učili o ovakvim stvarima,roditelj snose veliki dio krivice za odgoj vlastitog djeteta,ali dok se čovjek razvija on ima priliku da spozna sebe i okolinu onakvom kakva zaista jeste.Čovjek griješi i uči dok je živ.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#13824 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by aratet »

bh.tornjak wrote:ove slike se ne vidjaju u zapadnim medijima...
dokaz humane vojske i naroda....domokratija....ljudska prava ...ovo-ono:
Image

Image

Image

Image

Image
Ne treba djecu hapsiti, samo oceve, kad god dijete napadne, oca mu uhapsiti.

https://www.youtube.com/watch?v=JJXAwohdBZE
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#13825 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by aratet »

bh.tornjak wrote:
Nurudin wrote:Palestinci, da imaju trunku mozga u glavi i da nisu toliko indoktirnirani arapsko-islamskim glupostima , bi davno
prestali ratovati sa Izraelcima ,pomiriti se, uklopiti se u njihov sistem i državu , i danas bi bili najprosperitetnije društvo
na bliskom istoku.
Oni ne znaju ni šta je država, ni sistem, niti su u stanju uopšte da samostalno postoje.
Mira tamo nema sve dok Izrael ne bude toliko velik (tj. dok se ne obezbijedi zamisljeni "zivotni prostor"
dakle, nije do Palestinaca.....
pogled na kartu ispod sve objasnjava...sve drugo je suvisno...

Image
Slike su naravno netacne.
Locked