Izrael je opet pocinio zlocin!
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#13801 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
"Vidjeli smo sirijsku djecu koja je ubijena kemijskim oružjem. Srca su nam pogođena tim groznim prizorima", rekao je premijer Natanjahu.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#13802 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
smijati se od muke, smijati se od licemjerja, plakati od muke, plakati od licemjerja, ostati zatečen od muke, ostati zatečen od licemjerja...arzuhal wrote:"Vidjeli smo sirijsku djecu koja je ubijena kemijskim oružjem. Srca su nam pogođena tim groznim prizorima", rekao je premijer Natanjahu.
sve ti ga na isto dođe...
vjerovatno je lakše gledati raskomadanu djecu.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#13803 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
arzuhal wrote:"Vidjeli smo sirijsku djecu koja je ubijena kemijskim oružjem. Srca su nam pogođena tim groznim prizorima", rekao je premijer Natanjahu.
Israeli chief rabbi: Jews have ‘moral obligation’ to intervene in Syria
Following suspected chemical attack on Douma, Yitzhak Yosef calls the fighting 'genocide in its cruelest form, using weapons of mass destruction'
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#13805 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Sasvim izvjesnim, slovesnim i realnim mi se čini ideja da bi se eventualni ograničeni vojni udari USA & saveznika na Siriju (i možda mrvu dalje ili šire) trebali poduzeti samo u onolikoj mjeri koja bi omogućila Izraelu da - u toj kontroliranoj frci i frtutmi - tenkovima uleti na još neokupirana područja Zapadne obale i Gazu, te da završe priču jednom za svagda, i s Jerusalimom i s pričom o palestinskoj državi.Chmoljo wrote:smijati se od muke, smijati se od licemjerja, plakati od muke, plakati od licemjerja, ostati zatečen od muke, ostati zatečen od licemjerja...arzuhal wrote:"Vidjeli smo sirijsku djecu koja je ubijena kemijskim oružjem. Srca su nam pogođena tim groznim prizorima", rekao je premijer Natanjahu.
sve ti ga na isto dođe...
vjerovatno je lakše gledati raskomadanu djecu.
I tek onda bi se stvar razvijala u pravcu pravih udara...
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#13806 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
ne mogu reći da sam upućen u sva ta zbivanja da dajem svoje sudove, ali čisto pragmatično, da sam dio izraelske političke elite, nikada ne bih riješio pitanje palestine jednom za svagda.
zašto rješavati problem koji u suštini vrlo dobro kontrolišeš, i na kojem možeš uvijek generisati probleme kao distrakciju biračkom tijelu ako se zaljulja politička stolica?
baš kao što nisam siguran da je neko, iko, spreman riješiti našu patnju iz čisto ili bar preteženo državničkih motiva, a ne da sebe učini nedodirljim.
zašto rješavati problem koji u suštini vrlo dobro kontrolišeš, i na kojem možeš uvijek generisati probleme kao distrakciju biračkom tijelu ako se zaljulja politička stolica?
baš kao što nisam siguran da je neko, iko, spreman riješiti našu patnju iz čisto ili bar preteženo državničkih motiva, a ne da sebe učini nedodirljim.
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#13807 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Mira tamo nema sve dok Izrael ne bude toliko velik (tj. dok se ne obezbijedi zamisljeni "zivotni prostor"Nurudin wrote:Palestinci, da imaju trunku mozga u glavi i da nisu toliko indoktirnirani arapsko-islamskim glupostima , bi davno
prestali ratovati sa Izraelcima ,pomiriti se, uklopiti se u njihov sistem i državu , i danas bi bili najprosperitetnije društvo
na bliskom istoku.
Oni ne znaju ni šta je država, ni sistem, niti su u stanju uopšte da samostalno postoje.
dakle, nije do Palestinaca.....
pogled na kartu ispod sve objasnjava...sve drugo je suvisno...

- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#13808 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
dok njegova vojska i policija pusta pse na palestinsku djecu da ih nemilosrdno kidaju.....arzuhal wrote:"Vidjeli smo sirijsku djecu koja je ubijena kemijskim oružjem. Srca su nam pogođena tim groznim prizorima", rekao je premijer Natanjahu.
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#13809 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Iz arhive...
Israel has admitted for the first time that it has been giving Ethiopian Jewish immigrants birth-control injections, often without their knowledge or consent....
One of the Ethiopian women who was interviewed is quoted as saying: “They [medical staff] told us they are inoculations. We took it every three months. We said we didn’t want to.” It is alleged that some of the women were forced or coerced to take the drug while in transit camps in Ethiopia.
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 68800.htmlNearly 100,000 Ethiopian Jews have moved to Israel under the Law of Return since the 1980s, but their Jewishness has been questioned by some rabbis. Last year, the Prime Minister, Benjamin Netanyahu, who also holds the health portfolio, warned that illegal immigrants from Africa “threaten our existence as a Jewish and democratic state”.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#13810 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Imali bi oni uvijek sigurnosnu prijetnju s kojom bi manipulisali biračima...Chmoljo wrote:ne mogu reći da sam upućen u sva ta zbivanja da dajem svoje sudove, ali čisto pragmatično, da sam dio izraelske političke elite, nikada ne bih riješio pitanje palestine jednom za svagda.
zašto rješavati problem koji u suštini vrlo dobro kontrolišeš, i na kojem možeš uvijek generisati probleme kao distrakciju biračkom tijelu ako se zaljulja politička stolica?
baš kao što nisam siguran da je neko, iko, spreman riješiti našu patnju iz čisto ili bar preteženo državničkih motiva, a ne da sebe učini nedodirljim.
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#13811 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
SmokingMan wrote:Iz arhive...
Israel has admitted for the first time that it has been giving Ethiopian Jewish immigrants birth-control injections, often without their knowledge or consent....One of the Ethiopian women who was interviewed is quoted as saying: “They [medical staff] told us they are inoculations. We took it every three months. We said we didn’t want to.” It is alleged that some of the women were forced or coerced to take the drug while in transit camps in Ethiopia.Nije dovoljno biti samo židov,već je neophodo biti b(i)jel.Strah od vlastite sjenke u mraku potiče i strah od drugačijeg...Nearly 100,000 Ethiopian Jews have moved to Israel under the Law of Return since the 1980s, but their Jewishness has been questioned by some rabbis. Last year, the Prime Minister, Benjamin Netanyahu, who also holds the health portfolio, warned that illegal immigrants from Africa “threaten our existence as a Jewish and democratic state”.
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 68800.html
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#13812 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
ove slike se ne vidjaju u zapadnim medijima...
dokaz humane vojske i naroda....domokratija....ljudska prava ...ovo-ono:





dokaz humane vojske i naroda....domokratija....ljudska prava ...ovo-ono:





Last edited by bh.tornjak on 13/04/2018 11:55, edited 1 time in total.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#13813 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
ne slažem se.arzuhal wrote: Imali bi oni uvijek sigurnosnu prijetnju s kojom bi manipulisali biračima...
stvorili su izuzetno ksenofobično društvo, zadojeno rasizmom na osnovu stalne neposredne prijetnje i straha. da bi se to imalo, taj neko uvijek mora biti tu nadohvat ruke.
Iran je daleko i previše u visokoj politici da bi običnog građanina toliko interesovalo.
Palestinac je tu. nadohvat ruke. ili, bolje budi rečeno, nadohvat si njegovog noža.
ali to ovo je sve šuplja. činjenica je jedino da mi nećemo dočekati neko raspetljavanje tamo. jedino možemo držati fige da Palestinci malo manje budu u ulozi helota.
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#13814 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
dodju i posijeku maslinjak....mnogima izvor egzistencije.....


- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#13815 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
prof.dr. Norman Finkelstein objasnio:
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#13816 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
sve receno, prof.dr. Norman Finkelstein:
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#13817 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
bh.tornjak wrote:prof.dr. Norman Finkelstein objasnio:
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#13818 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
pogledaj drugi video....arzuhal wrote:bh.tornjak wrote:
covjek govori bez dlake na jeziku....oca,majku i svu familiju izgubio u nacistickim logorima a Izrael uporedjuje s nacistima...
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#13819 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
prazna prica, pored asada, sisija, ajatola, saudijaca, harace izrael jos dugo.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#13820 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Pogledao sam. Pričam s prijateljem pa mi spominje nekakav dokumentarac gdje bivši izraelski vojnik priča kakav je to dril, od malih nogu, kroz školu, u kuću, kroz vojsku...Čovjek plače šta je sve gledao i radio, odselio u Njemačku, radi nešta tamo...bh.tornjak wrote: pogledaj drugi video....
covjek govori bez dlake na jeziku....oca,majku i svu familiju izgubio u nacistickim logorima a Izrael uporedjuje s nacistima...
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#13821 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Hvala nebesima pa svi jevjeri nisu isti,kao ona malobrojna ispepadana paščad koja nema nimalo empatije. 
@Tornjak,prvi video odličan,dugi ide sa dojčland dubom.
@Tornjak,prvi video odličan,dugi ide sa dojčland dubom.
Last edited by SmokingMan on 13/04/2018 12:41, edited 1 time in total.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#13822 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ono u dvorani isprani mozgovi...SmokingMan wrote:Hvala nebesima pa svi jevjeri nisu isti,kao ona malobrojna ispepadana paščad koja nema nimalo empatije.
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#13823 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ali čovjek ima dostaojanstva pa govori o stvarima kakve i jesu.Uvijek je postojala indoktrinirana masa,omladini ne zamjeran jer su od malih nogu od roditelja učili o ovakvim stvarima,roditelj snose veliki dio krivice za odgoj vlastitog djeteta,ali dok se čovjek razvija on ima priliku da spozna sebe i okolinu onakvom kakva zaista jeste.Čovjek griješi i uči dok je živ.arzuhal wrote:Ono u dvorani isprani mozgovi...SmokingMan wrote:Hvala nebesima pa svi jevjeri nisu isti,kao ona malobrojna ispepadana paščad koja nema nimalo empatije.
-
aratet
- Posts: 3454
- Joined: 26/07/2016 12:33
#13824 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ne treba djecu hapsiti, samo oceve, kad god dijete napadne, oca mu uhapsiti.bh.tornjak wrote:ove slike se ne vidjaju u zapadnim medijima...
dokaz humane vojske i naroda....domokratija....ljudska prava ...ovo-ono:
https://www.youtube.com/watch?v=JJXAwohdBZE
-
aratet
- Posts: 3454
- Joined: 26/07/2016 12:33
#13825 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Slike su naravno netacne.bh.tornjak wrote:Mira tamo nema sve dok Izrael ne bude toliko velik (tj. dok se ne obezbijedi zamisljeni "zivotni prostor"Nurudin wrote:Palestinci, da imaju trunku mozga u glavi i da nisu toliko indoktirnirani arapsko-islamskim glupostima , bi davno
prestali ratovati sa Izraelcima ,pomiriti se, uklopiti se u njihov sistem i državu , i danas bi bili najprosperitetnije društvo
na bliskom istoku.
Oni ne znaju ni šta je država, ni sistem, niti su u stanju uopšte da samostalno postoje.
dakle, nije do Palestinaca.....
pogled na kartu ispod sve objasnjava...sve drugo je suvisno...

