Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13776 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jebo im ja mater. Paket koji je prije dolazio za 15 dana sad čekam po 2 mjeseca, poštarina iz US nije više 14 nego 54$. Konto tablet kupit od Kineza, evo čekam da ovih "10 dana" prođe 2 mjeseca, sad ću reći lopovu da ga negdje ovde mazne, pa ću od njega pošteno kupiti...
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13777 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
moguce brate, moguce.macmoodan wrote:Naručio sam sa ebaya neke parfeme, ukupna vrijednost 115KM, jel moguće da za pdv + carinu + špediterske usluge hoće da mi uzmu 100KM?
drzavino je da pokusa otet, nasa je da nedamo.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13778 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
sad me Ratko zvao na pivu u birtiju, kaže rat je gotov, možemo opet biti jarani.
reko, nije frka Ratko, al da prvo pričekamo jel ovo stvarno gotovo.
kaže on, pošteno.
reko, nije frka Ratko, al da prvo pričekamo jel ovo stvarno gotovo.
kaže on, pošteno.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13779 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Titem', jarane, ocam', ocat' (jabukov) i tako tovaljuga wrote:Za ovaj Procomp,ja se obradovao da kupim onaj mi5 ženi,kad kurko.
Sad si mi dužan kafu jaranešto si me izlevatio
Salu na stranu, ali fkt nidje veze... Odakle dobise 679 KM od 520 KM?!
- valjuga
- Posts: 2233
- Joined: 25/03/2012 17:50
- Location: Balkan
#13780 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
E,moram ti priznati da me nisi izlevatio,pa sam po preporuci jednog forumaša (Ona zna ko jechoxnox wrote:
Titem', jarane, ocam', ocat' (jabukov) i tako toIzlevatili oni mene, ja tebe, jos izlevati i ti koga i bit cemo kvit
Salu na stranu, ali fkt nidje veze... Odakle dobise 679 KM od 520 KM?!
Pozz
Last edited by valjuga on 08/03/2017 22:20, edited 1 time in total.
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13781 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nista onda, sad si ti meni duzan kafu. Sjooo...valjuga wrote:E,moram ti priznati da me nisi izlevatio,pa sam po preporuci jednog forumaša (On zna ko je)kontaktirao tvrtku te su mi odgovorili da je cijena 520KM za keš + 10KM poštarine,a ako hoćeš na rate onda ta cijena skače kao Sergej Bubka.
Pozz
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13782 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ja iz USA preko USPS dobio paket vrijednost 70 $ za 6 dana u jeku ove zbrke...jos uvijek ne kontam kako.zincx wrote:Jebo im ja mater. Paket koji je prije dolazio za 15 dana sad čekam po 2 mjeseca, poštarina iz US nije više 14 nego 54$. Konto tablet kupit od Kineza, evo čekam da ovih "10 dana" prođe 2 mjeseca, sad ću reći lopovu da ga negdje ovde mazne, pa ću od njega pošteno kupiti...
A sto je cudnije carina nije otvarala paket.
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#13783 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
onavaljuga wrote:E,moram ti priznati da me nisi izlevatio,pa sam po preporuci jednog forumaša (On zna ko jechoxnox wrote:
Titem', jarane, ocam', ocat' (jabukov) i tako toIzlevatili oni mene, ja tebe, jos izlevati i ti koga i bit cemo kvit
Salu na stranu, ali fkt nidje veze... Odakle dobise 679 KM od 520 KM?!)kontaktirao tvrtku te su mi odgovorili da je cijena 520KM za keš + 10KM poštarine,a ako hoćeš na rate onda ta cijena skače kao Sergej Bubka.
Pozz
sad reci onom ircu kako je cersei fina i dobra
-
Volition
- Posts: 5
- Joined: 03/03/2017 12:08
#13784 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nazoves kad ti stigne paket u postu na carinu i oni ti preporuce ove kojima su obecali posao.bluesjunior wrote:koje špeditere koristite (kad morate)?
U pitanju je spediterska firma imena BH Gold.
Stigao mi paket i nazovem ja da vidim kod ovih levata u posti sta i kako.
Javi mi se neki čiko i objasni mi kao semi-retardiranom djetetu.
Nazovi kaze i reci profesor te preporucio.
40km spedicija
20km taksa
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#13785 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
http://bizreg.pravosudje.ba/pls/apex/f? ... 9427::NO::Volition wrote:Nazoves kad ti stigne paket u postu na carinu i oni ti preporuce ove kojima su obecali posao.bluesjunior wrote:koje špeditere koristite (kad morate)?
U pitanju je spediterska firma imena BH Gold.
Stigao mi paket i nazovem ja da vidim kod ovih levata u posti sta i kako.
Javi mi se neki čiko i objasni mi kao semi-retardiranom djetetu.
Nazovi kaze i reci profesor te preporucio.
40km spedicija
20km taksa
- valjuga
- Posts: 2233
- Joined: 25/03/2012 17:50
- Location: Balkan
#13786 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Eto ispravio sam gore iznad, ONAzlo zlo wrote: ona![]()
sad reci onom ircu kako je cersei fina i dobra![]()
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#13787 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ne moraš kontat, samo reci

- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#13788 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
pa ljudi jeftiniji nego kinezi ako te ufati carina sto mi nikako nije jasnovaljuga wrote:E,moram ti priznati da me nisi izlevatio,pa sam po preporuci jednog forumaša (Ona zna ko jechoxnox wrote:
Titem', jarane, ocam', ocat' (jabukov) i tako toIzlevatili oni mene, ja tebe, jos izlevati i ti koga i bit cemo kvit
Salu na stranu, ali fkt nidje veze... Odakle dobise 679 KM od 520 KM?!)kontaktirao tvrtku te su mi odgovorili da je cijena 520KM za keš + 10KM poštarine,a ako hoćeš na rate onda ta cijena skače kao Sergej Bubka.
Pozz
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#13789 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
off:O'zone wrote:
......
vidio sam da si tražio pomade za kosu/bradu prošle godine, i mene zanima ima li igdje da se kupi, da nisi slučajno saznao/kupio u sarajevu u međuvremenu ?
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13790 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
u BiH definitvno ima robe jeftinije nego na ebayu.
to su obicno veliki igraci ili ekskluzivni zastupnici.
Eno baterije u Bingu AA Duracell 2400 mAh , 2 kom = 10 KM.
Nek neko nađe jeftinije na ebayu, ja se skinem go.
problem je roba koja ne postoji fizički ođe.
i što bi reko dr arslanagić, mi smo prinuđeni da naručujemo
to su obicno veliki igraci ili ekskluzivni zastupnici.
Eno baterije u Bingu AA Duracell 2400 mAh , 2 kom = 10 KM.
Nek neko nađe jeftinije na ebayu, ja se skinem go.
problem je roba koja ne postoji fizički ođe.
i što bi reko dr arslanagić, mi smo prinuđeni da naručujemo
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13791 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Koja mu je bila izlazna tačka iz USA? Meni sve što ide preko JFK kasni. Ovo što je išlo preko Čikaga stiglo redovno.epik wrote:Ja iz USA preko USPS dobio paket vrijednost 70 $ za 6 dana u jeku ove zbrke...jos uvijek ne kontam kako.zincx wrote:Jebo im ja mater. Paket koji je prije dolazio za 15 dana sad čekam po 2 mjeseca, poštarina iz US nije više 14 nego 54$. Konto tablet kupit od Kineza, evo čekam da ovih "10 dana" prođe 2 mjeseca, sad ću reći lopovu da ga negdje ovde mazne, pa ću od njega pošteno kupiti...![]()
A sto je cudnije carina nije otvarala paket.
- EmiRem
- Posts: 526
- Joined: 17/01/2011 20:28
#13792 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Da li neko zna ¸mogu li ja sad s onim carinskim obavijestenjem o prispjecu posiljke otici do poste i podici paket (naravno platiti carinu i sve sto ide) ali bez speditera ?
- EmiRem
- Posts: 526
- Joined: 17/01/2011 20:28
#13793 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Zasto ne mogu? evo javljaju i na radiju i u medijima je bilo da ne treba spediter vise, sta je sada problem?Lukavi Plan wrote:Ne možeš!EmiRem wrote:Da li neko zna ¸mogu li ja sad s onim carinskim obavijestenjem o prispjecu posiljke otici do poste i podici paket (naravno platiti carinu i sve sto ide) ali bez speditera ?
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13794 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nije ti ni prije tako funkcionisalo nego cekas da poslije procedure carinjenja carina paket vrati posti koja ga dostavi u tvoju lokalnu ispostavu, a onda ti postar urucuje zuti papiric da dodjes, platis i podignes.EmiRem wrote:Da li neko zna ¸mogu li ja sad s onim carinskim obavijestenjem o prispjecu posiljke otici do poste i podici paket (naravno platiti carinu i sve sto ide) ali bez speditera ?
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13795 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pao sistem u pošti jutros...
- forum_selektor
- Posts: 691
- Joined: 15/11/2009 14:27
- Location: Villa Ravijojla
#13796 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
to se uvijek desi, kad osoblje ima puno posla ili im software pokaze prozor viska, koji ne znaju "ukinut"zincx wrote:Pao sistem u pošti jutros...
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#13797 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
je li i dalje 50 KM granica?
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#13798 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Naručivat' kod buraza u Njemačku pa nek' donosi 
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#13799 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
mi smo šupak svijeta u svakoj sferi života 
-
AkumAone
- Posts: 188
- Joined: 08/04/2009 22:36
#13800 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Zavisno od implementacije, moze biti i dobro. Ako se povezu sa zemljama EU, i omoguce da se tokom kupovine automatski obracuna nas PDV od 17%, to bi bilo super. Ne bi bilo vise situacija da moras platiti i njihov i nas PDV. A i mnogo vise radnji bi pocelo prihvacati narudzbe iz Bosne.Lukavi Plan wrote:Jeste i neće se mjenjat, a uskoro idu porezi na kupovinu sa steam_a i porezi na kupovinu preko paypal nešto kao VAT u EU, sretno vam bilo.Velkoski wrote:je li i dalje 50 KM granica?
Samo imam osjecaj da ce oni to implementirati na najgori moguci nacin...
