Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13776 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Jebo im ja mater. Paket koji je prije dolazio za 15 dana sad čekam po 2 mjeseca, poštarina iz US nije više 14 nego 54$. Konto tablet kupit od Kineza, evo čekam da ovih "10 dana" prođe 2 mjeseca, sad ću reći lopovu da ga negdje ovde mazne, pa ću od njega pošteno kupiti...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13777 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

macmoodan wrote:Naručio sam sa ebaya neke parfeme, ukupna vrijednost 115KM, jel moguće da za pdv + carinu + špediterske usluge hoće da mi uzmu 100KM?
moguce brate, moguce.
drzavino je da pokusa otet, nasa je da nedamo.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13778 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

sad me Ratko zvao na pivu u birtiju, kaže rat je gotov, možemo opet biti jarani.
reko, nije frka Ratko, al da prvo pričekamo jel ovo stvarno gotovo.
kaže on, pošteno.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13779 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

valjuga wrote:Za ovaj Procomp,ja se obradovao da kupim onaj mi5 ženi,kad kurko.
Sad si mi dužan kafu jarane :lol: što si me izlevatio :lol:
Titem', jarane, ocam', ocat' (jabukov) i tako to :D Izlevatili oni mene, ja tebe, jos izlevati i ti koga i bit cemo kvit :lol:

Salu na stranu, ali fkt nidje veze... Odakle dobise 679 KM od 520 KM?!
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#13780 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by valjuga »

choxnox wrote:
Titem', jarane, ocam', ocat' (jabukov) i tako to :D Izlevatili oni mene, ja tebe, jos izlevati i ti koga i bit cemo kvit :lol:

Salu na stranu, ali fkt nidje veze... Odakle dobise 679 KM od 520 KM?!
E,moram ti priznati da me nisi izlevatio,pa sam po preporuci jednog forumaša (Ona zna ko je :mrgreen: )kontaktirao tvrtku te su mi odgovorili da je cijena 520KM za keš + 10KM poštarine,a ako hoćeš na rate onda ta cijena skače kao Sergej Bubka.
Pozz
Last edited by valjuga on 08/03/2017 22:20, edited 1 time in total.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13781 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

valjuga wrote:E,moram ti priznati da me nisi izlevatio,pa sam po preporuci jednog forumaša (On zna ko je :mrgreen: )kontaktirao tvrtku te su mi odgovorili da je cijena 520KM za keš + 10KM poštarine,a ako hoćeš na rate onda ta cijena skače kao Sergej Bubka.
Pozz
Nista onda, sad si ti meni duzan kafu. Sjooo... :lol:
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13782 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

zincx wrote:Jebo im ja mater. Paket koji je prije dolazio za 15 dana sad čekam po 2 mjeseca, poštarina iz US nije više 14 nego 54$. Konto tablet kupit od Kineza, evo čekam da ovih "10 dana" prođe 2 mjeseca, sad ću reći lopovu da ga negdje ovde mazne, pa ću od njega pošteno kupiti...
Ja iz USA preko USPS dobio paket vrijednost 70 $ za 6 dana u jeku ove zbrke...jos uvijek ne kontam kako. :skoljka:
A sto je cudnije carina nije otvarala paket.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#13783 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

valjuga wrote:
choxnox wrote:
Titem', jarane, ocam', ocat' (jabukov) i tako to :D Izlevatili oni mene, ja tebe, jos izlevati i ti koga i bit cemo kvit :lol:

Salu na stranu, ali fkt nidje veze... Odakle dobise 679 KM od 520 KM?!
E,moram ti priznati da me nisi izlevatio,pa sam po preporuci jednog forumaša (On zna ko je :mrgreen: )kontaktirao tvrtku te su mi odgovorili da je cijena 520KM za keš + 10KM poštarine,a ako hoćeš na rate onda ta cijena skače kao Sergej Bubka.
Pozz
ona :namigusa:

sad reci onom ircu kako je cersei fina i dobra :lol: :lol:
Volition
Posts: 5
Joined: 03/03/2017 12:08

#13784 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Volition »

bluesjunior wrote:koje špeditere koristite (kad morate)?
Nazoves kad ti stigne paket u postu na carinu i oni ti preporuce ove kojima su obecali posao.

U pitanju je spediterska firma imena BH Gold.

Stigao mi paket i nazovem ja da vidim kod ovih levata u posti sta i kako.
Javi mi se neki čiko i objasni mi kao semi-retardiranom djetetu.
Nazovi kaze i reci profesor te preporucio.
40km spedicija
20km taksa
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#13785 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by O'zone »

Volition wrote:
bluesjunior wrote:koje špeditere koristite (kad morate)?
Nazoves kad ti stigne paket u postu na carinu i oni ti preporuce ove kojima su obecali posao.

U pitanju je spediterska firma imena BH Gold.

Stigao mi paket i nazovem ja da vidim kod ovih levata u posti sta i kako.
Javi mi se neki čiko i objasni mi kao semi-retardiranom djetetu.
Nazovi kaze i reci profesor te preporucio.
40km spedicija
20km taksa
http://bizreg.pravosudje.ba/pls/apex/f? ... 9427::NO::
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#13786 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by valjuga »

zlo zlo wrote: ona :namigusa:

sad reci onom ircu kako je cersei fina i dobra :lol: :lol:
Eto ispravio sam gore iznad, ONA :D al ovo cersei ne kontam. :-)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#13787 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

ne moraš kontat, samo reci :lol: :lol: :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13788 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

valjuga wrote:
choxnox wrote:
Titem', jarane, ocam', ocat' (jabukov) i tako to :D Izlevatili oni mene, ja tebe, jos izlevati i ti koga i bit cemo kvit :lol:

Salu na stranu, ali fkt nidje veze... Odakle dobise 679 KM od 520 KM?!
E,moram ti priznati da me nisi izlevatio,pa sam po preporuci jednog forumaša (Ona zna ko je :mrgreen: )kontaktirao tvrtku te su mi odgovorili da je cijena 520KM za keš + 10KM poštarine,a ako hoćeš na rate onda ta cijena skače kao Sergej Bubka.
Pozz
pa ljudi jeftiniji nego kinezi ako te ufati carina sto mi nikako nije jasno :-)
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#13789 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jao_situacije »

O'zone wrote:
......
off:
vidio sam da si tražio pomade za kosu/bradu prošle godine, i mene zanima ima li igdje da se kupi, da nisi slučajno saznao/kupio u sarajevu u međuvremenu ?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13790 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

u BiH definitvno ima robe jeftinije nego na ebayu.
to su obicno veliki igraci ili ekskluzivni zastupnici.

Eno baterije u Bingu AA Duracell 2400 mAh , 2 kom = 10 KM.
Nek neko nađe jeftinije na ebayu, ja se skinem go.

problem je roba koja ne postoji fizički ođe.
i što bi reko dr arslanagić, mi smo prinuđeni da naručujemo
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13791 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

epik wrote:
zincx wrote:Jebo im ja mater. Paket koji je prije dolazio za 15 dana sad čekam po 2 mjeseca, poštarina iz US nije više 14 nego 54$. Konto tablet kupit od Kineza, evo čekam da ovih "10 dana" prođe 2 mjeseca, sad ću reći lopovu da ga negdje ovde mazne, pa ću od njega pošteno kupiti...
Ja iz USA preko USPS dobio paket vrijednost 70 $ za 6 dana u jeku ove zbrke...jos uvijek ne kontam kako. :skoljka:
A sto je cudnije carina nije otvarala paket.
Koja mu je bila izlazna tačka iz USA? Meni sve što ide preko JFK kasni. Ovo što je išlo preko Čikaga stiglo redovno.
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#13792 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by EmiRem »

Da li neko zna ¸mogu li ja sad s onim carinskim obavijestenjem o prispjecu posiljke otici do poste i podici paket (naravno platiti carinu i sve sto ide) ali bez speditera ?
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#13793 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by EmiRem »

Lukavi Plan wrote:
EmiRem wrote:Da li neko zna ¸mogu li ja sad s onim carinskim obavijestenjem o prispjecu posiljke otici do poste i podici paket (naravno platiti carinu i sve sto ide) ali bez speditera ?
Ne možeš!
Zasto ne mogu? evo javljaju i na radiju i u medijima je bilo da ne treba spediter vise, sta je sada problem?
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13794 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

EmiRem wrote:Da li neko zna ¸mogu li ja sad s onim carinskim obavijestenjem o prispjecu posiljke otici do poste i podici paket (naravno platiti carinu i sve sto ide) ali bez speditera ?
Nije ti ni prije tako funkcionisalo nego cekas da poslije procedure carinjenja carina paket vrati posti koja ga dostavi u tvoju lokalnu ispostavu, a onda ti postar urucuje zuti papiric da dodjes, platis i podignes.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13795 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Pao sistem u pošti jutros...
User avatar
forum_selektor
Posts: 691
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#13796 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by forum_selektor »

zincx wrote:Pao sistem u pošti jutros...
to se uvijek desi, kad osoblje ima puno posla ili im software pokaze prozor viska, koji ne znaju "ukinut"
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#13797 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Velkoski »

je li i dalje 50 KM granica?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#13798 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Velkoski »

Naručivat' kod buraza u Njemačku pa nek' donosi :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#13799 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Velkoski »

mi smo šupak svijeta u svakoj sferi života :(
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#13800 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

Lukavi Plan wrote:
Velkoski wrote:je li i dalje 50 KM granica?
Jeste i neće se mjenjat, a uskoro idu porezi na kupovinu sa steam_a i porezi na kupovinu preko paypal nešto kao VAT u EU, sretno vam bilo.
Zavisno od implementacije, moze biti i dobro. Ako se povezu sa zemljama EU, i omoguce da se tokom kupovine automatski obracuna nas PDV od 17%, to bi bilo super. Ne bi bilo vise situacija da moras platiti i njihov i nas PDV. A i mnogo vise radnji bi pocelo prihvacati narudzbe iz Bosne.
Samo imam osjecaj da ce oni to implementirati na najgori moguci nacin...
Post Reply