Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#13751 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by valjuga »

choxnox wrote:
valjuga wrote:Ahahahahahah :D :lol: :lol: :lol:
Koji je mobaš?
Ma Xiaomi Mi5. Bjezi, eno u ProCompu sada ima za 520 KM, taman ce me tako izaci i ovaj kojeg jos uvijek nemam...
Evo ja gledam procomp,ali piše VPC znači 520+PDV??
Il sam nešto profulio.?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13752 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

valjuga wrote:
choxnox wrote:
valjuga wrote:Ahahahahahah :D :lol: :lol: :lol:
Koji je mobaš?
Ma Xiaomi Mi5. Bjezi, eno u ProCompu sada ima za 520 KM, taman ce me tako izaci i ovaj kojeg jos uvijek nemam...
Evo ja gledam procomp,ali piše VPC znači 520+PDV??
Il sam nešto profulio.?
znači ima se. sudžuka se nakoso reže.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13753 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

valjuga wrote:Evo ja gledam procomp,ali piše VPC znači 520+PDV??
Il sam nešto profulio.?
Aha, vidim sad da su prepravili. Do skora je bio 560 KM. Neki dan vidim pise 520 KM i ovdje dole gdje pise MPC. Evo bas sad stavim u korpu da vidim koliki je total i vidim ovo:

Image

Nije ovo SAD pa da cijene stoje kao VPC, a ti sebi preracunavaj koliko to dodje sa taksom. Da ima drzave ovdje kako nema, ovo bi inspekcija trebala opuhati u rekordnom roku zajedno sa krivicnom prijavom zbog krsenja zakona jer je ovo prodavnica i cijene moraju biti izrazene sa PDV-om. Pogotovo kada ti na stranici prikazu predracun na ovakav hinjski nacin...

I da, zar zaista misle da ce nekoga prevariti sa ovom nizom cijenom? :-) Osim toga, na osnovu cega dobise 679 KM na kraju? Zaracunavaju carinu i PDV na iznos na koji je dodana cijena isporuke? :-) :-)
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#13754 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by holowey »

hava123 wrote:Ne mogu da otvorim case. Piše mi ''Your item may still be on its way''. Zadnji rok dostave je bio 07.03. tj.juče.

Otvaranje case-a bi trebalo ići ovako:

More actions---> I didn't recive it---> i nakon toga mi izbaci ''Your item may still be on its way''.... The estimated delivery date for this item is Mar 07, 2017.If you haven't received your item by then, contact the seller through the Resolution Center....

Kad kliknem na ''Resolution Center'' izaberem ''I haven't received it yet'' ---continue----> opet izaberem proizvod za case----> i opet mi piše ''Your item may still be on its way'' ...The estimated delivery date for this item is Mar 07, 2017.If you haven't received your item by then, contact the seller through the Resolution Center....

Ne kontam :?
strpi se... rok ti je 30 dana od zadnjeg dana dostave... pred istek tog roka po potrebi pokreni case...
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13755 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

un1ted wrote:Zato sto nije ista vremenska zona servera. Danas u toku dana ce biti moguce.
U pravu si.
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#13757 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by nadžak »

Pa jel konačno...
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13758 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

Ovo je testna faza, ali ce implementacija biti za 10-ak dana :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13759 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

ja im i dalje ne vjerujem :D
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13760 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

ko slaže 3 puta, slagaće i 4-ti put.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13761 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

1.feb su rekli biće za 10 dana
26.feb su rekli, biće za 2 dana
8. marta su rekli biće za 1 dan

očekujem da će 17. marta reći, biće za pola sata.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 3 times in total.
User avatar
spree
Posts: 8674
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13762 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

ja sutra lagano paypal racun pod ruku i da testiramo, kad je vec testna faza.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13763 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

spree wrote:ja sutra lagano paypal racun pod ruku i da testiramo, kad je vec testna faza.
misliš da lično odeš ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13764 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Image
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#13765 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Capsicum »

I zna li iko objasniti sta su oni i kako sad rijesili? Da li ce postanski operateri sada zaracunavati spediterske troskove?
bluesjunior
Posts: 734
Joined: 21/05/2014 11:14

#13766 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by bluesjunior »

koje špeditere koristite (kad morate)?
User avatar
spree
Posts: 8674
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13767 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

victom wrote:
spree wrote:ja sutra lagano paypal racun pod ruku i da testiramo, kad je vec testna faza.
misliš da lično odeš ?
ma kontao sam otici cisto iz razloga da eventualno nesto ubrzaju, ali nesto sumnjam da ce biti efekta. ako nista probat cu nazvati. Bog dragi zna koliko ima posiljki na cekanju, necu doci na red za mjesec :(
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13768 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

spree wrote:... Bog dragi zna koliko ima posiljki na cekanju, necu doci na red za mjesec :(
Eh ovo i jest problem. Dok oni sve posiljke obrade proci ce jos 10-ak dana :D
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13769 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

Oni su tri mjeseca skupljali posiljke...to su hiljade i hiljade.
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#13770 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by macmoodan »

Naručio sam sa ebaya neke parfeme, ukupna vrijednost 115KM, jel moguće da za pdv + carinu + špediterske usluge hoće da mi uzmu 100KM?
User avatar
spree
Posts: 8674
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13771 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

macmoodan wrote:Naručio sam sa ebaya neke parfeme, ukupna vrijednost 115KM, jel moguće da za pdv + carinu + špediterske usluge hoće da mi uzmu 100KM?
dobro si pros'o. pozuri to pokupi prije nego ovaj sistem zazivi :razz:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13772 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

macmoodan wrote:Naručio sam sa ebaya neke parfeme, ukupna vrijednost 115KM, jel moguće da za pdv + carinu + špediterske usluge hoće da mi uzmu 100KM?
Pa racunaj:
10% carina
na zbirni iznos sa carinom ide 17%PDV

Ako je drzavna posta, ide jos oko 15KM troskova, a ako je privatna, ide jos 50-60KM spediterskih troskova.
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#13773 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by macmoodan »

Jebo me 8. mart.

Hvala na info ;-)
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#13774 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by valjuga »

choxnox wrote:
spree wrote:... Bog dragi zna koliko ima posiljki na cekanju, necu doci na red za mjesec :(
Eh ovo i jest problem. Dok oni sve posiljke obrade proci ce jos 10-ak dana :D
Za ovaj Procomp,ja se obradovao da kupim onaj mi5 ženi,kad kurko.
Sad si mi dužan kafu jarane :lol: što si me izlevatio :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#13775 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

to je cijena za keš. ako ideš na rate je veća. Mi telefonom naručili, došlo drugi dan po maloprodajnoj.
Post Reply