Bundesliga

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#13751 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa dobro eto ima primjera ali sporadično je to previše.

Ps

Jesi siguran da je baš 75, puno mi je to nešto :mrgreen:
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#13752 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

https://www.transfermarkt.de/kevin-de-b ... eler/88755

stae sad, dzaba si se kofrcio da je keita najskuplji transfer iz bundeslige u epl :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#13753 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

:mrgreen:

Ma nije mi to nego nisam znao iskreno da je toliko koštao, mada naravno vrijedio je svaku novčanicu.
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#13754 Re: Bundesliga

Post by Point. »

animals wrote:Pisete gluposti..
Sta rade Liverpool, Cyti, Barsa, Real..
isto kupuju, samo pet puta vise od Bayerna..
e kad prestanes malo , onda se desava to sto se desava Bayernu sada ili Realu..
i onda se pocne picati o treneru..
kad nemas igraca ili kad su istroseni, vidi primjer Reala,
ne pomaze ni jedan trener..vidi primjer Zidanea..
tako da pametnjakovici koji krive Niku za losu Bayernovu sezonu isto pisu gluposti..
Za losiju Bundesligu nije kriv Bayern, nego upravo ti Englezi ili Spanci, koji daju
nenormalne cifre i imaju toliko novca na raspolaganju, da ubise svu konkurenciju..
i opet ne osvoje tu jebenu LP, koja je unistila gotovo domace lige..
kao PSG, ili Cyti..
i onda vam Pep trener, a ima kadar da se prosece ligom prvaka..
Jarane, fulio si cili balun. Engleska liga ima 4-5 ekipa koji su tu negdje i mogu uzeti ligu a u Njemačkoj jedan. U Engleskoj ne kupuje samo recimo United sve i jednog igrača koji je iole dobar iz drugih ekipa. U Njemačkoj čim izleti neki dobar igrač iz šta ja znam Hoffenheima, Werdera ili Stuttgarta Bayern ga hapi sebi da bi oslabili konkurenciju. To svjesno rade već godinama. Koji će vrhunski igrač doći u Bayern kada nema izazova igrati za njega, liga već riješena u augustu, nikakvog takmičarskog uzbuđenja, ničega. O tome ti pričam.
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#13755 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

polufinale werder - bayern :srce:
uuu kako ce werder ove bavarce raskovati, ima da konacno cijela planeta vidi ko u bundesligi kosi a ko vodu nosi 8-)
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#13756 Re: Bundesliga

Post by mousstapha »

Igrace iz Bundeslige uzimaju i klubovi iz drugih liga. Da ih ne uzme Bayern, uzeo bi ih neko drugi.

Sad kriviti Bayern za takvu situaciju je po meni apsurdno. Jednostavno, Bundesliga ne generise novac kakav se vrti u Engleskoj i Spaniji. Za to je potrebno mozda dopustiti strani kapital, a to za sada nije izvjesno.
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#13757 Re: Bundesliga

Post by mousstapha »

pizarro wrote:polufinale werder - bayern :srce:
uuu kako ce werder ove bavarce raskovati, ima da konacno cijela planeta vidi ko u bundesligi kosi a ko vodu nosi 8-)
Jako simpaticno :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#13758 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

mousstapha wrote:Igrace iz Bundeslige uzimaju i klubovi iz drugih liga. Da ih ne uzme Bayern, uzeo bi ih neko drugi.

Sad kriviti Bayern za takvu situaciju je po meni apsurdno. Jednostavno, Bundesliga ne generise novac kakav se vrti u Engleskoj i Spaniji. Za to je potrebno mozda dopustiti strani kapital, a to za sada nije izvjesno.
To je to. Nije problem toliko u Bayernu koliko u ostalih 17 klubova.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#13759 Re: Bundesliga

Post by beni-bu-man »

Sad fol bayern kriv sto su ostali losi :lol:
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#13760 Re: Bundesliga

Post by animals »

Bayern, da ulozi pola para od Cytia, Liverpoola ili PSG, hladno bi uzeo LP..
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#13761 Re: Bundesliga

Post by simonese »

animals wrote:Bayern, da ulozi pola para od Cytia, Liverpoola ili PSG, hladno bi uzeo LP..
:thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#13762 Re: Bundesliga

Post by Tomahawk11 »

animals wrote:Bayern, da ulozi pola para od Cytia, Liverpoola ili PSG, hladno bi uzeo LP..
Pa sad, u šta ulože, pitanje je da li bi se ta pojačanja pokazala, mnogo je upitnika i tu nema garancije.
Sjeti se Realovih galacticosa, sve zvijezda do zvijezde, ni blizu to nisu opravdali.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#13763 Re: Bundesliga

Post by Nadzorna_ploca »

Pa sta cekaju da uloze? Ekipa im krnja, igraju djuturumi i potreban im je remont pod hitno a ono glume drustvo stedionicara. Para imaju, niko me ne moze ubijediti da nemaju za velike transfere.
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#13764 Re: Bundesliga

Post by missko »

Povalio seBayern u onaj kampus sto su napravili bruku para. Neki dan sam bio, fudbalski dzenet unutra stadion kakvi mnogi nasi prvoligasi prizeljkuju i bezbroj pomocnih terena i objekata stvarno nesto za pohvaliti jedina zamjerka sto nemozes jebenu kafu u kantini popit a da ne vidis golemu sliku uhljupa Henesa
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#13765 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

animals wrote:Bayern, da ulozi pola para od Cytia, Liverpoola ili PSG, hladno bi uzeo LP..
Ko im je kriv što na čelu imaju dvije stipse? I gle čuda i te stipse skontaše da moraju pratiti moderni fudbal i počeše rušiti rekorde Pavarda, Hernandeza, uskoro Pepea...mora da je Bayern kriv zbog loše kvalitete fudbala u Francuskoj :zzzz:
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#13766 Re: Bundesliga

Post by mousstapha »

missko wrote:Povalio seBayern u onaj kampus sto su napravili bruku para. Neki dan sam bio, fudbalski dzenet unutra stadion kakvi mnogi nasi prvoligasi prizeljkuju i bezbroj pomocnih terena i objekata stvarno nesto za pohvaliti jedina zamjerka sto nemozes jebenu kafu u kantini popit a da ne vidis golemu sliku uhljupa Henesa
Bice zanimljivo vidjeti kakve ce rezultate dati taj kamp. Slusao sam neki podcast i u nekim segmentima to ne izgleda tako bajno. Igraci vec kao mlade, neformirane osobe osjecaju veliki pritisak, a selekcija je brutalna. Novac ne moze sve kupiti, dva kamena ko stative imaju takodjer svoje prednosti.
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#13767 Re: Bundesliga

Post by animals »

AmiĐa_Idriz wrote:
animals wrote:Bayern, da ulozi pola para od Cytia, Liverpoola ili PSG, hladno bi uzeo LP..
Ko im je kriv što na čelu imaju dvije stipse? I gle čuda i te stipse skontaše da moraju pratiti moderni fudbal i počeše rušiti rekorde Pavarda, Hernandeza, uskoro Pepea...mora da je Bayern kriv zbog loše kvalitete fudbala u Francuskoj :zzzz:
Samo sam htjeo navesti da odnos ulozenog novca
Engleski klubova I osvojenog je mizeran..
I koliko god novca imali prija ce dobar igrac otici u Real ili Barsu..
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3648
Joined: 22/07/2017 18:36

#13768 Re: Bundesliga

Post by Leopard_SA »

Nadzorna_ploca wrote:Pa sta cekaju da uloze? Ekipa im krnja, igraju djuturumi i potreban im je remont pod hitno a ono glume drustvo stedionicara. Para imaju, niko me ne moze ubijediti da nemaju za velike transfere.
Mislim da bi Bayern i ulozio velike pare u igrace, ali bi u tom slucaju prosli kroz sito i reseto u Njemackoj od strane medija i navijaca.
Vjerovatno bi prosli slicno kao Hoffenheim i RB Leipzig
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#13769 Re: Bundesliga

Post by mousstapha »

Mislim da se rukovodstvo Bayerna nece ozbiljno osvrtati na medijske natpise. Nisu ih ni dosad mazili. :)

Sto se tice cekanja na transfere, pa to je vjerovatno do ljeta. Jer, kako je poznato, vec su napravili rekordan transfer. Hernandez je kostao 80 miliona. Moguce je ocekivati jos neke prinove na krilima i u napadu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83400
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#13770 Re: Bundesliga

Post by _BataZiv_0809 »

mousstapha wrote:Novac ne moze sve kupiti, dva kamena ko stative imaju takodjer svoje prednosti.
Jaka :thumbup:
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#13771 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

marco rose od naredne sezone trenira gladbach.
vec godinu ko god trazi novog trenera, mediji ubacuju njegovo ime.
sad se konacno odlucio :D
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#13772 Re: Bundesliga

Post by veella »

Nürnberg- Schalke 1:1
Poslije utakmice igraci Schalkea otisli pozdraviti svoje navijace, a ovi im porucili mozeti svi ici :mrgreen: :thumbup:
User avatar
TAFKAP
Posts: 11966
Joined: 30/09/2011 07:49

#13773 Re: Bundesliga

Post by TAFKAP »

VfB :roll:

edit:
Nogiralo Weinzierla
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#13774 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

bavarci jucer samo pomocu sudije do bodova i to jedva.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#13775 Re: Bundesliga

Post by Romanista 101% »

Pitanje ko je gori: Stuttgart ili S04
Post Reply