Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93835
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1376 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

VjecitiStudent wrote:
Black swan wrote:i tim ljudima u bespuću je besmisleno ulaganje u sarajevsku zaobilaznicu

dajte ba malo razmišljajte dalje od čaršije žive ljudi i u drugim dijelovima federacije
O logicnosti nekih dijelova trase autoputa kroz neke dijelove Hercegovine, vec se puno diskutovalo.
Za nekih 50 godina kad Vc, konacno bude gotov, mozemo opet prodiskutovati da li je ovaj zavijutak kod Capljine bio tek stranacki reketaski poduhvat ili logicna trasa autoputa.
kontam logiku... ne treba ujkama ništa oni i onako idu u zagreb :roll: a ne plaćaju porez i ruše državu permanentno

samo temeljni narod zaslužuje auto put :mrgreen:
drug tarmi
Posts: 6
Joined: 13/09/2011 20:07

#1377 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by drug tarmi »

Pregled novinskih naslova od 1. do 13. 09 2011.

- Štrajk glađu grupe radnika Konjuha iz Živinica

- Sindikat policije Zeničko-dobojskog kantona od četvrtka nastavlja generalni štrajk zamrznut početkom aprila ove godine

- Generalni štrajk ljekara u Unsko-sanskom kantonu

- U generalnom štrajku 300 zaposlenih u Opštoj bolnici u Konjicu

- Prosvjetni radnici USK-a nastavljaju štrajk

- Gredelj-Revom iz Dobošnice kod Lukavca, preduzeće za remont vagona, ne radi od polovine prošle godine i na pragu je stečaja, radnici danas mirno protestovali

- U Zenici ulična kampanja Udruženja za zaštitu žiranata u BiH

- Još jedno okupljanje radnika Krivaje iz Zavidovića

- Zenica: Drugi dan zaredom mirno protestovali radnici »21. decembra«

- Počeo generalni štrajk policije, uposlenih u organima uprave i pravosuđu Srednjobosanskog kantona

- Na tropskim vrućinama obespravljeni radnici tvrtki diljem Tuzlanskoga kantona traže osnovna prava

- Radnici Tvornice deterdženata Dita iz Tuzle stupili u štrajk

- Okupljanje grupe radnika Geodetskog zavoda FBiH ispred zgrade Vlade FBiH

- Travnik: Prekinut štrajk rudara RMU »Abid Lolić«

- Radnici »Granita« iz Jablanice pred Općinskim sudom u Sarajevu tražili hitan prekid stečajnog postupka

- Savez invalida Federacije najavio od 1. septembra proteste ukoliko ne počne isplata naknada civilnim invalidima

- Sindikat mašinovođa obustavio saobraćaj na prugama Željeznica Federacije

- Nakon blokade graničnih prijelaza i protesta pred zgradom Vlade FBiH, udovoljeno zahtjevima poljoprivrednika - utvrđene cijene poticaja i zaostale isplate

- Broj malodobnika koji su počinili kaznena djela u periodu siječanj-lipanj na području Kantona Sarajevo povećan za 66 posto

- Bosna i Hercegovina srlja u kronično veliki robni deficit, vlasti ne štite domaću proizvodnju, posebice u poljoprivredi

- Radnici "Feroelektra" ponovo na ulici: Ovo je država za lopova, a ne insana
ins
Posts: 2741
Joined: 12/05/2005 10:50

#1378 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ins »

drug tarmi wrote:Pregled novinskih naslova od 1. do 13. 09 2011.
Idemo redom:
- Štrajk glađu grupe radnika Konjuha iz Živinica
To je privatna firma, sta ima Vlada FBiH sa tim ili bilo koja druga?
- Sindikat policije Zeničko-dobojskog kantona od četvrtka nastavlja generalni štrajk zamrznut početkom aprila ove godine
Otvori temu o VLadi ZDK
- Generalni štrajk ljekara u Unsko-sanskom kantonu
Otvori temu o Vladi USK
- U generalnom štrajku 300 zaposlenih u Opštoj bolnici u Konjicu
Otvori temu o Vladi HNK
- Prosvjetni radnici USK-a nastavljaju štrajk
Otvori temu o Vladi USK
- Gredelj-Revom iz Dobošnice kod Lukavca, preduzeće za remont vagona, ne radi od polovine prošle godine i na pragu je stečaja, radnici danas mirno protestovali
To je privatna firma, sta ima Vlada FBiH sa tim ili bilo koja druga?
- U Zenici ulična kampanja Udruženja za zaštitu žiranata u BiH
Ovdje si pogodio!
- Još jedno okupljanje radnika Krivaje iz Zavidovića
I ovdje!
- Zenica: Drugi dan zaredom mirno protestovali radnici »21. decembra«
Otvori temu o Vladi ZDK
- Počeo generalni štrajk policije, uposlenih u organima uprave i pravosuđu Srednjobosanskog kantona
Otvori temu o Vladi SBK
- Na tropskim vrućinama obespravljeni radnici tvrtki diljem Tuzlanskoga kantona traže osnovna prava

- Radnici Tvornice deterdženata Dita iz Tuzle stupili u štrajk
Oboje privatne firme, sa kojima ni Vlada FBiH niti TK nema veze. Kome je lose raditi tamo neka da otkaz.
- Okupljanje grupe radnika Geodetskog zavoda FBiH ispred zgrade Vlade FBiH
Prica stara 15 godina. Ova Vlada ju je napokon rijesila!
- Travnik: Prekinut štrajk rudara RMU »Abid Lolić«
Otvori temu o Vladi SBK
- Radnici »Granita« iz Jablanice pred Općinskim sudom u Sarajevu tražili hitan prekid stečajnog postupka
Otvori temu o Vladi HNK
- Savez invalida Federacije najavio od 1. septembra proteste ukoliko ne počne isplata naknada civilnim invalidima
Ovo ti malo zastarilo, a?
- Sindikat mašinovođa obustavio saobraćaj na prugama Željeznica Federacije
Stoka! Cak su previse fini prema njima
- Nakon blokade graničnih prijelaza i protesta pred zgradom Vlade FBiH, udovoljeno zahtjevima poljoprivrednika - utvrđene cijene poticaja i zaostale isplate
Prava adresa
- Broj malodobnika koji su počinili kaznena djela u periodu siječanj-lipanj na području Kantona Sarajevo povećan za 66 posto
Otvori temu o Vladi KS
- Bosna i Hercegovina srlja u kronično veliki robni deficit, vlasti ne štite domaću proizvodnju, posebice u poljoprivredi
Ovo Fahro rece?
- Radnici "Feroelektra" ponovo na ulici: Ovo je država za lopova, a ne insana
I ovdje si pogodio, mada je rijec o problemu iz 2005!

PS: ovo uopste nije strasno za 15 dana :D
drug tarmi
Posts: 6
Joined: 13/09/2011 20:07

#1379 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by drug tarmi »

pa kantoni valjda pripadaju federaciji !!!!! :-D :-D :-D :-D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1380 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by seln »

drug tarmi wrote:pa kantoni valjda pripadaju federaciji !!!!! :-D :-D :-D :-D
Ne pripadaju, vec je cine.
mahalik
Posts: 2009
Joined: 12/09/2009 16:48

#1381 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by mahalik »

ultima_palabra wrote:
mahalik wrote:Veliki + za ovu odluku o savjetnicima :thumbup: :thumbup: :thumbup:
O čemu se radi?
sada ministri (od 01.01.2012) mogu imati max 3 savjetnika a Desnica i Jerko su imali i po 10 a premijer 6
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#1382 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ultima_palabra »

mahalik wrote:
ultima_palabra wrote:
mahalik wrote:Veliki + za ovu odluku o savjetnicima :thumbup: :thumbup: :thumbup:
O čemu se radi?
sada ministri (od 01.01.2012) mogu imati max 3 savjetnika a Desnica i Jerko su imali i po 10 a premijer 6
Optimalno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1383 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by seln »

mahalik wrote:
ultima_palabra wrote:
mahalik wrote:Veliki + za ovu odluku o savjetnicima :thumbup: :thumbup: :thumbup:
O čemu se radi?
sada ministri (od 01.01.2012) mogu imati max 3 savjetnika a Desnica i Jerko su imali i po 10 a premijer 6
Bice guzvara na biroima za zaposljavanje. :D
Hajde, blago meni, neka nam neko vican matematici izracuna: broj guzonja, puta broj savjetnika, toliko para mjesecno...kolika je godisnja usteda?
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#1384 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by brzica »

sada ministri (od 01.01.2012) mogu imati max 3 savjetnika a Desnica i Jerko su imali i po 10 a premijer 6[/quote]
Bice guzvara na biroima za zaposljavanje. :D
Hajde, blago meni, neka nam neko vican matematici izracuna: broj guzonja, puta broj savjetnika, toliko para mjesecno...kolika je godisnja usteda?[/quote]

Iako podržavam ovu vladu, ovo sa savjetnicima je samo demagogija. Nema tu velikih ušteda,
riječ je o neznatnom broju ljudi. Nacionalni nesrazmjer je na tim pozicijama sad veliki, tako
da će ga ovakvim odlukama još teže biti smanjiti.

I zašto se ne pozabave prihodom i potporom malim i srednjim poduzećima. Još nisu naplatili
novac od kladionica (preko 40 milijuna), nisu prekinuli fiskalizaciju iako se pokazala pogubnom.

Također, u pravima je i sad oko 15-20 tisuća ljudi iz Istočne Bosne koji primaju vojnu
mirovinu (trebaju imati neka prava oni koji su zaslužili, ali ne mogu imati vojnu beneficiranu
mirovinu), zašto ne izvode iz prava u velikim županijama/kantonima sa koja su u ratu bila
pod kontrolom BiH...

Ima dosta propusta, tj. najviše se kritika odnosi na sporo provođenje određenih izmjena. I da,
dosad Nikšić razočarenje a Budimir pozitivno iznenađenje (navodim ga jer je on šef izvršne vlasti).
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1385 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by seln »

brzica wrote: ovo sa savjetnicima je samo demagogija. Nema tu velikih ušteda,
riječ je o neznatnom broju ljudi
Zasto tu demagogiju nisu provele prijasnje vlade? Eto, neka je, recimo, 20 savjetnika. I neka je samo 2000 KM mjesecno, to je pola miliona godisnje. Malo? Reci to radnicima koji nisu primili plate.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1386 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Jedan savjetnik je oko 50 000 godisnje.
20 je milion, 3.5 godine to je 3.5 miliona. Nije ni malo.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1387 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

meni dosta sto su poceli ukidati lazne penzije i invalidnine, barem ona dvojca geliptosa (otac i sin) su sjahali sa grbe, kod mene su napunili kredit.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1388 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

Black swan wrote:
VjecitiStudent wrote:
Black swan wrote:i tim ljudima u bespuću je besmisleno ulaganje u sarajevsku zaobilaznicu

dajte ba malo razmišljajte dalje od čaršije žive ljudi i u drugim dijelovima federacije
O logicnosti nekih dijelova trase autoputa kroz neke dijelove Hercegovine, vec se puno diskutovalo.
Za nekih 50 godina kad Vc, konacno bude gotov, mozemo opet prodiskutovati da li je ovaj zavijutak kod Capljine bio tek stranacki reketaski poduhvat ili logicna trasa autoputa.
kontam logiku... ne treba ujkama ništa oni i onako idu u zagreb :roll: a ne plaćaju porez i ruše državu permanentno

samo temeljni narod zaslužuje auto put :mrgreen:
ne ide tako drug... sta bi onda npr. tuzlanski kanton trebao reci? najveci kanton, zaobilazi ga koridor, osim ako ne pomjere dionicu prema doboju istocno prema tuzli...

sarajesvka obilaznica je bitna dobrom dijelu bih, a ne samo sarajevu... od drine i save do lasvanske doline, ako krenes na jug najebes na rajlovcu...

ja mislim da neke predvidjene trase u hercegovini imaju politicku pozadinu, puno logicnije bi bilo ta sredstva usmjeriti na izgradnju brze ceste lasvanskom dolinom, koja se gadi svakom vozacu u bih ili sire, ili u vec projektovani pravac orasje - tuzla... cisto zato jer ce se prije isplatiti...

e jedina je caka sto se jedan hrvat iz sirokog racuna kao 10 hrvata iz viteza ili 15 hrvata iz orasja... one u tuzli da i ne pominjem.... :D
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#1389 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

U FBiH ubuduće za jedan predmet jedan udžbenik
Svi udžbenici će biti štampani u Bosni i Hercegovini

Na trećoj sjednici Koordinacije ministara obrazovanja i nauke u Federaciji Bosne i Hercegovine, koja je održana danas u Sarajevu, usaglašeno je da će se na sljedećim konkursima odobravati samo jedan udžbenik za jedan predmet.

S obzirom na dosadašnja loša iskustva izabran je ovakav pristup koji će osigurati bolji kvalitet i niže cijene udžbenika.

Federalni ministar obrazovanja i nauke Damir Mašić rekao je da će izdavači od sada dostavljati strukturu cijena udžbenika a konačne cijene će odobravati Koordinacija ministara obrazovanja i nauke Federacije BiH.

Za eventualne greške u udžbenicima od sada će biti odgovorni i izdavači i autori i recezenti, a recezente će predlagati kantonalna ministarstva obrazovanja.

Svi udžbenici će biti štampani u Bosni i Hercegovini, s tim da će izdavači na udžbenike stavljati visokokvalitetne naljepnice radi lakše kontrole tiraža.

Ministar Mašić je predložio da se od sljedeće školske godine dijele besplatni udžbenici za prvačiće i djecu u stanju socijalne potrebe na području cijele Federacije BiH.
Image
User avatar
Truba
Posts: 93835
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1390 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

The 51st State wrote:meni dosta sto su poceli ukidati lazne penzije i invalidnine, barem ona dvojca geliptosa (otac i sin) su sjahali sa grbe, kod mene su napunili kredit.
to stoji
samo da se običnom radnom narodu povećava penzija barem 5 maraka mjesečno :cry: :cry: :cry:
User avatar
Truba
Posts: 93835
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1391 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

Alfons Kauders wrote: ne ide tako drug... sta bi onda npr. tuzlanski kanton trebao reci? najveci kanton, zaobilazi ga koridor, osim ako ne pomjere dionicu prema doboju istocno prema tuzli...

sarajesvka obilaznica je bitna dobrom dijelu bih, a ne samo sarajevu... od drine i save do lasvanske doline, ako krenes na jug najebes na rajlovcu...

ja mislim da neke predvidjene trase u hercegovini imaju politicku pozadinu, puno logicnije bi bilo ta sredstva usmjeriti na izgradnju brze ceste lasvanskom dolinom, koja se gadi svakom vozacu u bih ili sire, ili u vec projektovani pravac orasje - tuzla... cisto zato jer ce se prije isplatiti...

e jedina je caka sto se jedan hrvat iz sirokog racuna kao 10 hrvata iz viteza ili 15 hrvata iz orasja... one u tuzli da i ne pominjem.... :D
iskreno nemam pojma kuda ide put niti vjerujem da će ikad biti završen :D
bio sam mlad kad se počinjalo s tom pričom :lol:
domaci.ba
Posts: 232
Joined: 28/12/2010 17:12

#1392 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by domaci.ba »

ima selameta, iskreno nisam se nadao da ce ista uraditi. GO! VLADA FBIH :-D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1393 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

Black swan wrote:
Alfons Kauders wrote: ne ide tako drug... sta bi onda npr. tuzlanski kanton trebao reci? najveci kanton, zaobilazi ga koridor, osim ako ne pomjere dionicu prema doboju istocno prema tuzli...

sarajesvka obilaznica je bitna dobrom dijelu bih, a ne samo sarajevu... od drine i save do lasvanske doline, ako krenes na jug najebes na rajlovcu...

ja mislim da neke predvidjene trase u hercegovini imaju politicku pozadinu, puno logicnije bi bilo ta sredstva usmjeriti na izgradnju brze ceste lasvanskom dolinom, koja se gadi svakom vozacu u bih ili sire, ili u vec projektovani pravac orasje - tuzla... cisto zato jer ce se prije isplatiti...

e jedina je caka sto se jedan hrvat iz sirokog racuna kao 10 hrvata iz viteza ili 15 hrvata iz orasja... one u tuzli da i ne pominjem.... :D
iskreno nemam pojma kuda ide put niti vjerujem da će ikad biti završen :D
bio sam mlad kad se počinjalo s tom pričom :lol:
ako sam kazes da nemas pojma o trasi... kako onda u njoj vidis neku nacionalisticku zavjeru i pokusaj sarajeva da ignorise odredjene krajeve fbih... ne kontam al nikako

valjda to treba raditi struka, sto manje kilometara, vremena i para od sarajeva do mora i save... al jok, haman da treba gledati u gruntu kuda prolazi...
User avatar
Jedinstvo_Manchester
Posts: 587
Joined: 06/01/2011 19:14

#1394 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Jedinstvo_Manchester »

seln wrote:
brzica wrote: ovo sa savjetnicima je samo demagogija. Nema tu velikih ušteda,
riječ je o neznatnom broju ljudi
Zasto tu demagogiju nisu provele prijasnje vlade? Eto, neka je, recimo, 20 savjetnika. I neka je samo 2000 KM mjesecno, to je pola miliona godisnje. Malo? Reci to radnicima koji nisu primili plate.
Propisuje li taj zakon o savjetnicima koliko savjetnik ministra i premijera može imati savjetnika. Ako su svi ti savjetnici primljeni na ugovor o djelu onda ih se može i otpustiti, ali ako su primljeni na neodređeno onda ih se neće šale otpustiti. Ipak će oni ostati da rade samo će im titula biti referent za ina pitanja, a ne savjetnik ministra za iste pare.
mahalik
Posts: 2009
Joined: 12/09/2009 16:48

#1395 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by mahalik »

pohvale za odluku o udžbenicima :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1396 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

Black swan wrote:
Alfons Kauders wrote: ne ide tako drug... sta bi onda npr. tuzlanski kanton trebao reci? najveci kanton, zaobilazi ga koridor, osim ako ne pomjere dionicu prema doboju istocno prema tuzli...

sarajesvka obilaznica je bitna dobrom dijelu bih, a ne samo sarajevu... od drine i save do lasvanske doline, ako krenes na jug najebes na rajlovcu...

ja mislim da neke predvidjene trase u hercegovini imaju politicku pozadinu, puno logicnije bi bilo ta sredstva usmjeriti na izgradnju brze ceste lasvanskom dolinom, koja se gadi svakom vozacu u bih ili sire, ili u vec projektovani pravac orasje - tuzla... cisto zato jer ce se prije isplatiti...

e jedina je caka sto se jedan hrvat iz sirokog racuna kao 10 hrvata iz viteza ili 15 hrvata iz orasja... one u tuzli da i ne pominjem.... :D
iskreno nemam pojma kuda ide put niti vjerujem da će ikad biti završen :D
bio sam mlad kad se počinjalo s tom pričom :lol:
I to je nacin na koji 99% nasih tvrdih i mekih nacionalista popusi lansiranu pricu.

Za tvoju informaciju, trasa auto ceste kad dodje na svega oko 9km od granice kod Pocitelja, lomi se pod pravim uglom i ide zapadno prema Bijaci, do koje ima vise od 15km (vazdusna linije su i jedna i druga udaljenost).

Jedini razlog: Da dobro informisani, nedavni kupci zemlje na kojoj ce se graditi cesta, preprodaju zemlju, naravno uz solidan profit.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1397 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Black swan wrote:
Alfons Kauders wrote: ne ide tako drug... sta bi onda npr. tuzlanski kanton trebao reci? najveci kanton, zaobilazi ga koridor, osim ako ne pomjere dionicu prema doboju istocno prema tuzli...

sarajesvka obilaznica je bitna dobrom dijelu bih, a ne samo sarajevu... od drine i save do lasvanske doline, ako krenes na jug najebes na rajlovcu...

ja mislim da neke predvidjene trase u hercegovini imaju politicku pozadinu, puno logicnije bi bilo ta sredstva usmjeriti na izgradnju brze ceste lasvanskom dolinom, koja se gadi svakom vozacu u bih ili sire, ili u vec projektovani pravac orasje - tuzla... cisto zato jer ce se prije isplatiti...

e jedina je caka sto se jedan hrvat iz sirokog racuna kao 10 hrvata iz viteza ili 15 hrvata iz orasja... one u tuzli da i ne pominjem.... :D
iskreno nemam pojma kuda ide put niti vjerujem da će ikad biti završen :D
bio sam mlad kad se počinjalo s tom pričom :lol:
I to je nacin na koji 99% nasih tvrdih i mekih nacionalista popusi lansiranu pricu.

Za tvoju informaciju, trasa auto ceste kad dodje na svega oko 9km od granice kod Pocitelja, lomi se pod pravim uglom i ide zapadno prema Bijaci, do koje ima vise od 15km (vazdusna linije su i jedna i druga udaljenost).

Jedini razlog: Da dobro informisani, nedavni kupci zemlje na kojoj ce se graditi cesta, preprodaju zemlju, naravno uz solidan profit.
slicnih slucajeva je bilo i u hrvatskoj, pogotovo u juznoj dalmaciji... samo bez price o etnickoj pozadini, pa je sve proslo uz dosta manje buke...

al eto, kako kod nas prolazi prica koja nema veze s mozgom, ovo nije nikakvo iznenadjenje... haman je u svetom interesu hrvatskog naroda da se ulupaju milioni kako bi cesta izasla u vukojebini... umjesto da izadje dolinom neretve prema plocama ili istocno prema neumu... koji izgleda naseljavaju bantu crnci a ne hrvati...
Bloger
Posts: 359
Joined: 18/05/2010 12:05

#1398 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Bloger »

Od kako je Nermin Nikšić preuzeo federalnu vladu otvoreno je samno jedno novo gradilište na koridoru 5c, na dionici Zviroviči-Bijača koja je duga "čak" 4,06 kilometara! Inače, kredit i projekte pa čak i tender za ovu dionicu, Nikšić je naslijedio od prethodnog preijera Mustafe Mujezinovića, i trebalo mu je punih šest njeseci da započne posao koji je puno ranije bio pripremljen. Toliko o agilnosti aktuelne vlade premijera Nikšića.
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#1399 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

Bloger wrote:Od kako je Nermin Nikšić preuzeo federalnu vladu otvoreno je samno jedno novo gradilište na koridoru 5c, na dionici Zviroviči-Bijača koja je duga "čak" 4,06 kilometara! Inače, kredit i projekte pa čak i tender za ovu dionicu, Nikšić je naslijedio od prethodnog preijera Mustafe Mujezinovića, i trebalo mu je punih šest njeseci da započne posao koji je puno ranije bio pripremljen. Toliko o agilnosti aktuelne vlade premijera Nikšića.
A ne spominjes ostalo sto su mu ostavili prethodni premijeri? Fahro? :o
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#1400 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by brzica »

Zasto tu demagogiju nisu provele prijasnje vlade? Eto, neka je, recimo, 20 savjetnika. I neka je samo 2000 KM mjesecno, to je pola miliona godisnje. Malo? Reci to radnicima koji nisu primili plate.[/quote]

Propisuje li taj zakon o savjetnicima koliko savjetnik ministra i premijera može imati savjetnika. Ako su svi ti savjetnici primljeni na ugovor o djelu onda ih se može i otpustiti, ali ako su primljeni na neodređeno onda ih se neće šale otpustiti. Ipak će oni ostati da rade samo će im titula biti referent za ina pitanja, a ne savjetnik ministra za iste pare.[/quote]


I ja sam radnik. Ako si već tako pametan skontaj sam i nemoj ni ti s tim radnicima
gurati demagogiju. Naravno da su trebali odavno ukinuti, nije ih ni trebalo biti ovoliko.
Međutim, ne ukida se ništa. Samo kad novi zakon prođe dosadašnji pomoćnici idu na
mjesta rukovodećih službenika, savjetnici na mjesta pomoćnika, a na mjesta savjetnika
(doduše sad je manji broj) idu novi savjetnici.

Savjetnici su novi dovedeni, pa neće ih sad ovi što su ih doveli otpustiti.
Neki će ljudi ostati bez posla, ali jako malo. Plan je da se ispravlja pomalo kako ljudi idu
u mirovinu ili sami daju otkaze :lol: , i sl.

Ali opet da kažem, podržavam ovu vladu, a ja ne bih niti krenuo sa ovim jer bi unijelo nered
među članove stranaka koje su na vlasti. Čisto politički nije baš pametno, a niti financijska
strana nije nešto značajna. Ima puno važnijih stvari.
Post Reply