Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
-
burger_pasa
- Posts: 408
- Joined: 20/10/2013 15:36
#1376 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Da je tá tvorevina jugoslavija bila ozbiljna drzava nikad ne bi iznjedrila genocidasku velikosrpsku politiku. Tá tvorevina je bila lazna, zasnovana na lazima, diktaturi i kreditima nesvrstanih Islamskih zemalja, koje su se u to vrijeme nasle izmedju Istoka i Zapada. U toj tvorevini su cetnike proglasavali partizanima, pa su ulice i trgove po njima nazivali. A da nepricamo o supljacima tipa saka golorukih partizana pobjedila do zuba naoruzane Njemacke divizije ...itd... Sreca pa je taj lazni sistem propao i nikad vise se ponoviti nece.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#1377 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
A sad ti je kao lijepo i dobro?burger_pasa wrote:Da je tá tvorevina jugoslavija bila ozbiljna drzava nikad ne bi iznjedrila genocidasku velikosrpsku politiku. Tá tvorevina je bila lazna, zasnovana na lazima, diktaturi i kreditima nesvrstanih Islamskih zemalja, koje su se u to vrijeme nasle izmedju Istoka i Zapada. U toj tvorevini su cetnike proglasavali partizanima, pa su ulice i trgove po njima nazivali. A da nepricamo o supljacima tipa saka golorukih partizana pobjedila do zuba naoruzane Njemacke divizije ...itd... Sreca pa je taj lazni sistem propao i nikad vise se ponoviti nece.
Da si malo više vremena provodio s knjigom (i pravopis ti je "jača" strana
Što se tiče "proglašavanja četnika partizanima",šta bogati rade ovi "tvoji"? SS oficirima daju imena škola,profašističke organizacije tipa MM proglašavaju humanitarnim organizacijama a vade papire kako im je dedo jal amidža bio u handžar diviziji ili u ustašama jer nije htio u partizane.Bijedno da ne može bijednije biti.
Ti navedi stotinu stvari koje nisu valjale u onoj državi a ja ću tebi 1 000 koje ne valjaju o ovoj sprdačini od sistema i zemlje.Uz opasku da nisi u stanju naći stotinu dobrih stvari koje sad valjaju a ja ću tebi opet naći 1 000 stvari koje su bile dobre u onoj državi.
- Leons
- Posts: 1037
- Joined: 16/08/2013 23:52
#1378 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Glupo je porediti BiH sa Jugoslavijom jer ova druga nije imala polovinu drzave pod okupacijom kao sto je slucaj sa RSom napravljenom od strane JNA oruzja koju je svako finansirao.
Svi exyu narodi su zavrsili sa tom pricom samo jos jadni bosnjo place za vremenima hladnog rata, komunizma i diktatora. Nema sta, vrhunac nacionalne i drzavnicke svijesti. Slucajno dobili drzavu. Na crkotinama tvorevine.
Svi exyu narodi su zavrsili sa tom pricom samo jos jadni bosnjo place za vremenima hladnog rata, komunizma i diktatora. Nema sta, vrhunac nacionalne i drzavnicke svijesti. Slucajno dobili drzavu. Na crkotinama tvorevine.
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#1379 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Upravu si nije imala polovinu okupiranu, imala je daleko više. Ko to brani ovoj drugoj neokupiranoj slobodarskoj polovici da napreduje?Leons wrote:Glupo je porediti BiH sa Jugoslavijom jer ova druga nije imala polovinu drzave pod okupacijom kao sto je slucaj sa RSom napravljenom od strane JNA.
Svi exyu narodi su zavrsili sa tom pricom samo jos jadni bosnjo place za vremenima hladnog rata, komunizma i diktatora. Nema sta, vrhunac nacionalne i drzavnicke svijesti. Slucajno dobili drzavu. Na crkotinama tvorevine.
- Leons
- Posts: 1037
- Joined: 16/08/2013 23:52
#1380 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Nije bila uopste okupirana drzava, ne znam sto spinujes bez veze.
A ovom drugom dijelu - pa naslijedje komunizma. Nema sta drugo biti.
A ovom drugom dijelu - pa naslijedje komunizma. Nema sta drugo biti.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
- Leons
- Posts: 1037
- Joined: 16/08/2013 23:52
#1382 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Nije nego se radi o istom sablonu i problemu s kojim se susrecu sve evropske postkomunisticke drzave..
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#1383 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Prva jer si moderatorkapiupiu wrote:supercali wrote:Piupiu jest da nije tema al hoces ti na kafu?![]()
Priznaj koja sam na spisku?
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#1384 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
jeste, baš slično stojimo ekonomski i u svakom drugom pogledu kao češka, slovačka, estonija, litvanija, latvija...Leons wrote:Nije nego se radi o istom sablonu i problemu s kojim se susrecu sve evropske postkomunisticke drzave..
bolan, čitanje nije grijeh ni zločin...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83379
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#1385 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Piupiu, reci mu cija sipiupiu wrote:supercali wrote:Piupiu jest da nije tema al hoces ti na kafu?![]()
Priznaj koja sam na spisku?
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52662
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#1387 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
cvikas dasosupercali wrote: Prva jer si moderatorka
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#1388 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Cija da je taj ce se pomjeriti nije zid_BataZiv_0809 wrote:Piupiu, reci mu cija sipiupiu wrote:supercali wrote:Piupiu jest da nije tema al hoces ti na kafu?![]()
Priznaj koja sam na spisku?
- Fudo Bosna
- Posts: 2462
- Joined: 18/10/2012 16:23
#1389 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ovdje neki forumaši po defaultu napadaju bivšu državu, kao automatski ako braniš ono dobro u ex Yu, kao protiv si Bosne i slične reakcije na prvu i tvrdoglavo, bez sagledavanja poente.
Ovdje po n-ti put ponavljam, nije poenta domoljublje, masa je ovdje ljudi koji vole našu Domovinu BiH, oni stariji među nama nisu bježali iz Bosne, nisu je izdali i slično?
Niko barem ja to ne vidim iz postova ne kaže : "Bila je idealna Yuga", ne, imala je puno mana, manjak nacionalnih i vjerskih sloboda, to ponajbolje znamo mi Bošnjaci, da ne govorimo u ime drugih naroda ali i oni su sigurno u nekim segmentima bili uskraćeni, ponajviše po pitanju slobode vjere,nacionalnog izražaja, ali niko i ne tvrdi da je sve eto, "bilo idealno"...
Ovdje neki treba da se upitaju, ako oni koji se sječaju ex Yu, i bili punoljetni kada se zaratilo , pa bili vjernici, poput moje malenkosti ili ne, bili Bošnjaci poput mene ili pripadnici nekog drugog ex Yu naroda, bili članovi vladajuće SK partije ili ne poput mojih i mene, e ako mnogi i to različitih vjerskih, političkih, nacionalnih miljea i opredjeljenja kažu: "Bilo je bolje u mnogo čemu", zašto to kažu pa ljudi različitog porijekla , vjere i nacije, pa niko ih sada ne tjera da ne kažu ono što misle? Zato, neka oni koji brane tezu da nije bilo bolje, daju neki validan kontraargument?
Več smo istakli da teze da se sada voze bolja auta padaju u vodu jer su nebulozne, jer je prošlo oko 30-tak godina, da je bila bolja tehnika , nebuloza, to je neko drugo vrijeme, ali šta je sa stvarima koje su uporedive?
Opet se vračam na ono zašto se raspala, pa raspale su se si sve predhodne države i to sam več ebalorirao, je li neko može garantovati da če za 50-100 godina granice Evrope biti ovakve kakve su danas, pa progugljte malo povijest?
Ali ima stvarai koje su uporedive evo od 1965/ kao otprilike sada 2015 godina, 20 godina od kraja rata, pa tamo do neke 1990, do kada je ta država praktički i stvarno i postojala? Vjerske slobode, manje ali nije ti ni u Beogradu , Tomislavgradu ili Visokom, neko mogao razbiti gradu ako uđeš u džamiju ili katoličku bogomolju ili crkvu pravoslavnu, a da ne pričamo a danas, mogao si i onda imati problema, ako nisi bio član partije, više ako si bio , npr ako nisi bio u partiji a mlad si , ne bi bio baš "in " u raji, ako si bio mlađi i student i počesto išao u crkvu/katedralu/džamiju, mogao si biti prozvan na informativni, ali nisi se bojao da budala u ex Yu, gdje su u večini pravoslavni, katolici ili muslimani, tebi kao manjinskom vjerniku dođe pred bogomolju i razbije ti glavu?
Ili policija/milicija, eto bila sirova , prvo lupi pa traži ličnu, ali? Je li se sječa neko pšljački pošte, banak, obijanja stanova , razbojništava u ex Yu, to je bila rijtkost adanas je "normalna stvar", eto nije to samo specifičnost složeno uređene BiH, ni u Srbiji nije bolje, i u drugim ex Yu se to dešava.
Sloboda putovanja i života neupitna, hajde danas prošetaj kao omladinac gradom gdje si manjina a da potrefiš da nisi u samom centru grada i da naletiš na nacionalističke pojedince, a oni večina u tom gradu, ne bi se dobro proveo?
Onda, moglo se je to desiti,. ali ako ih identifikuju ne bi ni pomislili da nekoga pretuku ili uvrijede po vjerskoj i nacionalnoj osnovi, dakle imamo demokratiju ali poprilično , "na baterije"?
O ekonomskom životu valjda ne treba ni pričati, neki dan spomenuh termin "radionica" misleči na "cirkus" od termina koji se danas podrazumijeva, kao "kreativne radionice za mlade, kao mladi uče neke nove vještine govorništva", ili "radionice demokratije" i lisčne gluposti, jednom starijem rođaku prijeratnom rukovodiocu u BiH SOURU, koji nije bio član partije, a fakulteteski obrazovan? Kaže on meni kakve "radionice", pa u nas je radionicu, vodio diplomirani inžinjer i imala je, jedna od radionica 150 uposlenih i mi smo to zvali "radionica", a čak ne ni pogon? Danas bi to u BiH, Srbiji pa i u Hrvatskoj bio primjer," jake i uspješne " kompanije a tada nije bilo vrijedno ni spomena, pa o čemu mi ljudi pričamo ?
Eto BiH kao poharana , pa kao 20 godina po ratu, "ne može" napraviti jedne fabrike, kako treba? Je li Slovenija poharana, Hrvatska puuuno manje od BiH, pa zašto tamo ne veličaju toliko EU perspektivu i novu demokratiju ???
Ovdje po n-ti put ponavljam, nije poenta domoljublje, masa je ovdje ljudi koji vole našu Domovinu BiH, oni stariji među nama nisu bježali iz Bosne, nisu je izdali i slično?
Niko barem ja to ne vidim iz postova ne kaže : "Bila je idealna Yuga", ne, imala je puno mana, manjak nacionalnih i vjerskih sloboda, to ponajbolje znamo mi Bošnjaci, da ne govorimo u ime drugih naroda ali i oni su sigurno u nekim segmentima bili uskraćeni, ponajviše po pitanju slobode vjere,nacionalnog izražaja, ali niko i ne tvrdi da je sve eto, "bilo idealno"...
Ovdje neki treba da se upitaju, ako oni koji se sječaju ex Yu, i bili punoljetni kada se zaratilo , pa bili vjernici, poput moje malenkosti ili ne, bili Bošnjaci poput mene ili pripadnici nekog drugog ex Yu naroda, bili članovi vladajuće SK partije ili ne poput mojih i mene, e ako mnogi i to različitih vjerskih, političkih, nacionalnih miljea i opredjeljenja kažu: "Bilo je bolje u mnogo čemu", zašto to kažu pa ljudi različitog porijekla , vjere i nacije, pa niko ih sada ne tjera da ne kažu ono što misle? Zato, neka oni koji brane tezu da nije bilo bolje, daju neki validan kontraargument?
Več smo istakli da teze da se sada voze bolja auta padaju u vodu jer su nebulozne, jer je prošlo oko 30-tak godina, da je bila bolja tehnika , nebuloza, to je neko drugo vrijeme, ali šta je sa stvarima koje su uporedive?
Opet se vračam na ono zašto se raspala, pa raspale su se si sve predhodne države i to sam več ebalorirao, je li neko može garantovati da če za 50-100 godina granice Evrope biti ovakve kakve su danas, pa progugljte malo povijest?
Ali ima stvarai koje su uporedive evo od 1965/ kao otprilike sada 2015 godina, 20 godina od kraja rata, pa tamo do neke 1990, do kada je ta država praktički i stvarno i postojala? Vjerske slobode, manje ali nije ti ni u Beogradu , Tomislavgradu ili Visokom, neko mogao razbiti gradu ako uđeš u džamiju ili katoličku bogomolju ili crkvu pravoslavnu, a da ne pričamo a danas, mogao si i onda imati problema, ako nisi bio član partije, više ako si bio , npr ako nisi bio u partiji a mlad si , ne bi bio baš "in " u raji, ako si bio mlađi i student i počesto išao u crkvu/katedralu/džamiju, mogao si biti prozvan na informativni, ali nisi se bojao da budala u ex Yu, gdje su u večini pravoslavni, katolici ili muslimani, tebi kao manjinskom vjerniku dođe pred bogomolju i razbije ti glavu?
Ili policija/milicija, eto bila sirova , prvo lupi pa traži ličnu, ali? Je li se sječa neko pšljački pošte, banak, obijanja stanova , razbojništava u ex Yu, to je bila rijtkost adanas je "normalna stvar", eto nije to samo specifičnost složeno uređene BiH, ni u Srbiji nije bolje, i u drugim ex Yu se to dešava.
Sloboda putovanja i života neupitna, hajde danas prošetaj kao omladinac gradom gdje si manjina a da potrefiš da nisi u samom centru grada i da naletiš na nacionalističke pojedince, a oni večina u tom gradu, ne bi se dobro proveo?
Onda, moglo se je to desiti,. ali ako ih identifikuju ne bi ni pomislili da nekoga pretuku ili uvrijede po vjerskoj i nacionalnoj osnovi, dakle imamo demokratiju ali poprilično , "na baterije"?
O ekonomskom životu valjda ne treba ni pričati, neki dan spomenuh termin "radionica" misleči na "cirkus" od termina koji se danas podrazumijeva, kao "kreativne radionice za mlade, kao mladi uče neke nove vještine govorništva", ili "radionice demokratije" i lisčne gluposti, jednom starijem rođaku prijeratnom rukovodiocu u BiH SOURU, koji nije bio član partije, a fakulteteski obrazovan? Kaže on meni kakve "radionice", pa u nas je radionicu, vodio diplomirani inžinjer i imala je, jedna od radionica 150 uposlenih i mi smo to zvali "radionica", a čak ne ni pogon? Danas bi to u BiH, Srbiji pa i u Hrvatskoj bio primjer," jake i uspješne " kompanije a tada nije bilo vrijedno ni spomena, pa o čemu mi ljudi pričamo ?
Eto BiH kao poharana , pa kao 20 godina po ratu, "ne može" napraviti jedne fabrike, kako treba? Je li Slovenija poharana, Hrvatska puuuno manje od BiH, pa zašto tamo ne veličaju toliko EU perspektivu i novu demokratiju ???
Last edited by Fudo Bosna on 24/08/2015 12:27, edited 1 time in total.
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#1390 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ako SDP dođe na vlast bit ćemo opet Jugoslavija.
Nema veze što su već bili, učili se jadni, nisu znali kako to funkcioniše. 
- Leons
- Posts: 1037
- Joined: 16/08/2013 23:52
#1391 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Pa ne moramo svi u istoj situaciji u isto vrijeme biti. Ceska izvrsila lustraciju komunizma, Estonija najliberalnija ekonomski...JThomas wrote:jeste, baš slično stojimo ekonomski i u svakom drugom pogledu kao češka, slovačka, estonija, litvanija, latvija...Leons wrote:Nije nego se radi o istom sablonu i problemu s kojim se susrecu sve evropske postkomunisticke drzave..
bolan, čitanje nije grijeh ni zločin...
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#1392 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Bez ulaženja u bolje ili gore, ali da li ima neki način provjere prije evo dugo čekanog rezultata popisa koliko je onda bilo auta po glavi stanovnika, a koliko danas bez obzira na tehnička unapređenja, koliko kvadratnih metara po glavi stanovnika onda i danas ili kupovna moć onda i danas?Fudo Bosna wrote: Več smo istakli da teze da se sada voze bolja auta padaju u vodu jer su nebulozne, jer je prošlo oko 30-tak godina, da je bila bolja tehnika , nebuloza, to je neko drugo vrijeme, ali šta je sa stvarima koje su uporedive?
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#1393 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
ali sve je po istom šablonu, jelde?Leons wrote: Pa ne moramo svi u istoj situaciji u isto vrijeme biti. Ceska izvrsila lustraciju komunizma, Estonija najliberalnija ekonomski...
za sve što valja zaslužno je samo i isključivo ono što se tebi sviđa, a za sve što ne valja samo i isključivo ono što se tebi ne sviđa. jer se tebi ne sviđa i jer ti tako kažeš. pa ni u crvenkapici stvari nisu tako crno-bijele.
- Dozer
- Posts: 32992
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#1394 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
@piupiu
Ma meni nisi ni u planu, al' svejedno - hajmo na fuka
Ma meni nisi ni u planu, al' svejedno - hajmo na fuka
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#1395 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
A robotizacija? U proizvodnji obuće.Fudo Bosna wrote: O ekonomskom životu valjda ne treba ni pričati, neki dan spomenuh termin "radionica" misleči na "cirkus" od termina koji se danas podrazumijeva, kao "kreativne radionice za mlade, kao mladi uče neke nove vještine govorništva", ili "radionice demokratije" i lisčne gluposti, jednom starijem rođaku prijeratnom rukovodiocu u BiH SOURU, koji nije bio član partije, a fakulteteski obrazovan? Kaže on meni kakve "radionice", pa u nas je radionicu, vodio diplomirani inžinjer i imala je, jedna od radionica 150 uposlenih i mi smo to zvali "radionica", a čak ne ni pogon? Danas bi to u BiH, Srbiji pa i u Hrvatskoj bio primjer," jake i uspješne " kompanije a tada nije bilo vrijedno ni spomena, pa o čemu mi ljudi pričamo ?
Nekada...

Danas...

- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#1396 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
glupa ti je analogijaskupljac_zeljeza wrote:Bez ulaženja u bolje ili gore, ali da li ima neki način provjere prije evo dugo čekanog rezultata popisa koliko je onda bilo auta po glavi stanovnika, a koliko danas bez obzira na tehnička unapređenja, koliko kvadratnih metara po glavi stanovnika onda i danas ili kupovna moć onda i danas?Fudo Bosna wrote: Več smo istakli da teze da se sada voze bolja auta padaju u vodu jer su nebulozne, jer je prošlo oko 30-tak godina, da je bila bolja tehnika , nebuloza, to je neko drugo vrijeme, ali šta je sa stvarima koje su uporedive?
isto se moze onda reci i za ameriku norvesku monako svicarsku
koliko su auta imali onda koliko sada koliko korisnika interneta sada koliko onda i sl nebuloze
kvalitet zivota se ne gleda koliko je ko imao auta posebno ne u vremenima koja se ne mogu uporediti
Last edited by supercali on 24/08/2015 13:19, edited 1 time in total.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#1397 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
tvojom analogijom moze se reci da je bilo bolje ranije jer je vise ljudi bilo zaposleno i vise ljudi zaradjivalo dok je na gornjoj slici radilo 50 ljudi na donjoj rade 3 covjeka a 47 nezaposlenoskupljac_zeljeza wrote:A robotizacija? U proizvodnji obuće.Fudo Bosna wrote: O ekonomskom životu valjda ne treba ni pričati, neki dan spomenuh termin "radionica" misleči na "cirkus" od termina koji se danas podrazumijeva, kao "kreativne radionice za mlade, kao mladi uče neke nove vještine govorništva", ili "radionice demokratije" i lisčne gluposti, jednom starijem rođaku prijeratnom rukovodiocu u BiH SOURU, koji nije bio član partije, a fakulteteski obrazovan? Kaže on meni kakve "radionice", pa u nas je radionicu, vodio diplomirani inžinjer i imala je, jedna od radionica 150 uposlenih i mi smo to zvali "radionica", a čak ne ni pogon? Danas bi to u BiH, Srbiji pa i u Hrvatskoj bio primjer," jake i uspješne " kompanije a tada nije bilo vrijedno ni spomena, pa o čemu mi ljudi pričamo ?
Nekada...
Danas...
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#1398 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
ne mjesaj se gdje ti nije mjestoDozer wrote:@piupiu
Ma meni nisi ni u planu, al' svejedno - hajmo na fuka
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#1399 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Što bi se vi svađali kada i ja mogu @piu izvesti na kafu i mirna Bosna. Tamam treba da približimo nekakve pojmove.supercali wrote:ne mjesaj se gdje ti nije mjestoDozer wrote:@piupiu
Ma meni nisi ni u planu, al' svejedno - hajmo na fuka
- Dozer
- Posts: 32992
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#1400 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Tehnika i tehnologija napreduju, tu nema nista sporno. Ali, ako je npr. proces pravljenja te obuce sada mehanizovan i automatizovan u odnosu na vrijeme od prije 30 godina, zasto se onda raspustena radna snaga nije prekvalifikovala i otovrila im se fabrika u kojoj ce proizvoditi te masine za proizvodnju cipela?
To se, inace, zove dugorocno planiranje, vizija, strategija, itd.
I, ne dirajte mi pilence, ona i ja imamo da trunimo o ovim nekim 'vamo temama

To se, inace, zove dugorocno planiranje, vizija, strategija, itd.
I, ne dirajte mi pilence, ona i ja imamo da trunimo o ovim nekim 'vamo temama
Last edited by Dozer on 24/08/2015 13:28, edited 1 time in total.
