Bundesliga

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
TAFKAP
Posts: 11966
Joined: 30/09/2011 07:49

#13726 Re: Bundesliga

Post by TAFKAP »

kao na vašaru, svaki šut pogodak

sramota :roll:
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#13727 Re: Bundesliga

Post by Artest »

Pitam se koja je perspektiva lige gdje se prvak zna jos u augustu? Imamo sezonu gdje je Bayern potpuno ranjiv i tek na pocetku nekog novog ciklusa, medjutim njihovi konkurenti (tacnije konkurent, jer se radi o ligu dva kluba) ce opet ostati praznih saka. Cemu onda da se nadaju u godinama kad se Bayern dodatno poslozi, sa ambicijama da osvoji CL?

Ne znam ko prodaje TV prava na ovu ligu ali ljudi nemaju nikakvu prednost prilikom eventualnog cjenkanja. Sve ukupno, mislim da ove godine nisam pogledao ni 90 minuta. I tako ce i ostati sve dok se ne pojavi neki ultra-zanimljiv bosanski talenat. Ne vuce me nista da pratim ko ce ispast iz lige.
User avatar
TAFKAP
Posts: 11966
Joined: 30/09/2011 07:49

#13728 Re: Bundesliga

Post by TAFKAP »

BVB :-)

Image
Bazinga1234
Posts: 8068
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#13729 Re: Bundesliga

Post by Bazinga1234 »

Veella na aparatima.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#13730 Re: Bundesliga

Post by skafiskafsnjak »

simonese wrote:
veella wrote:Domaci zadatak:
Kako stici 3 boda?
vako
Lahko :D
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#13731 Re: Bundesliga

Post by simonese »

:D
User avatar
studeni76
Posts: 6781
Joined: 03/06/2009 14:12

#13732 Re: Bundesliga

Post by studeni76 »

Još pola sata nade za Dortmund da ovo stigne :)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#13733 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

Ma ovo je preloše, ne možeš za poluvrijeme primiti 4 komada od konkurenta a hoćeš biti prvak.
User avatar
TAFKAP
Posts: 11966
Joined: 30/09/2011 07:49

#13734 Re: Bundesliga

Post by TAFKAP »

hej, 5:0...

haj sudija sviraj više, prekidaj ovu bruku... :roll:
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#13735 Re: Bundesliga

Post by vicious »

Fuj, pickice isprepadane.
Bayernu svaka cast, demonstracija snage i pobjedničkog mentaliteta. Od prve minute krenuli silovito i pokazali ko je gazda.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#13736 Re: Bundesliga

Post by B6Redhell »

Nisam neki ljubitelj bajern Minkena. Naprotiv odvratan tim sa politikom kluba. Ali zasluzuju prvenstvo opet i ove godine 100%. Hoces da budes prvak a onako pickasto dodjes da igras bvb :run:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#13737 Re: Bundesliga

Post by simonese »

Artest wrote:Pitam se koja je perspektiva lige gdje se prvak zna jos u augustu? Imamo sezonu gdje je Bayern potpuno ranjiv i tek na pocetku nekog novog ciklusa, medjutim njihovi konkurenti (tacnije konkurent, jer se radi o ligu dva kluba) ce opet ostati praznih saka. Cemu onda da se nadaju u godinama kad se Bayern dodatno poslozi, sa ambicijama da osvoji CL?

Ne znam ko prodaje TV prava na ovu ligu ali ljudi nemaju nikakvu prednost prilikom eventualnog cjenkanja. Sve ukupno, mislim da ove godine nisam pogledao ni 90 minuta. I tako ce i ostati sve dok se ne pojavi neki ultra-zanimljiv bosanski talenat. Ne vuce me nista da pratim ko ce ispast iz lige.
ko te tjera da gledas, meni najbolja liga
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#13738 Re: Bundesliga

Post by Romanista 101% »

Niko i Hasan istu liniju imaju kao kad su bili aktivni igraci. Nisu grama dobili. A kod nas cim zavrsi karijeru uloji se 100 kila stomak do poda!
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#13739 Re: Bundesliga

Post by Point. »

simonese wrote:
Artest wrote:Pitam se koja je perspektiva lige gdje se prvak zna jos u augustu? Imamo sezonu gdje je Bayern potpuno ranjiv i tek na pocetku nekog novog ciklusa, medjutim njihovi konkurenti (tacnije konkurent, jer se radi o ligu dva kluba) ce opet ostati praznih saka. Cemu onda da se nadaju u godinama kad se Bayern dodatno poslozi, sa ambicijama da osvoji CL?

Ne znam ko prodaje TV prava na ovu ligu ali ljudi nemaju nikakvu prednost prilikom eventualnog cjenkanja. Sve ukupno, mislim da ove godine nisam pogledao ni 90 minuta. I tako ce i ostati sve dok se ne pojavi neki ultra-zanimljiv bosanski talenat. Ne vuce me nista da pratim ko ce ispast iz lige.
ko te tjera da gledas, meni najbolja liga
Jašta je. Izabereš najjači klub u zemlji, koji nema konkurencije i onda fol vidi nas mnogo smo jaki. Jest i to mustra. Uvijek sam se pitao kakav je gušt i fazon navijati za neki klub koji je toliko dominantan u ligi.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#13740 Re: Bundesliga

Post by beni-bu-man »

Image
User avatar
studeni76
Posts: 6781
Joined: 03/06/2009 14:12

#13741 Re: Bundesliga

Post by studeni76 »

Point. wrote:
simonese wrote:
Artest wrote:Pitam se koja je perspektiva lige gdje se prvak zna jos u augustu? Imamo sezonu gdje je Bayern potpuno ranjiv i tek na pocetku nekog novog ciklusa, medjutim njihovi konkurenti (tacnije konkurent, jer se radi o ligu dva kluba) ce opet ostati praznih saka. Cemu onda da se nadaju u godinama kad se Bayern dodatno poslozi, sa ambicijama da osvoji CL?

Ne znam ko prodaje TV prava na ovu ligu ali ljudi nemaju nikakvu prednost prilikom eventualnog cjenkanja. Sve ukupno, mislim da ove godine nisam pogledao ni 90 minuta. I tako ce i ostati sve dok se ne pojavi neki ultra-zanimljiv bosanski talenat. Ne vuce me nista da pratim ko ce ispast iz lige.
ko te tjera da gledas, meni najbolja liga
Jašta je. Izabereš najjači klub u zemlji, koji nema konkurencije i onda fol vidi nas mnogo smo jaki. Jest i to mustra. Uvijek sam se pitao kakav je gušt i fazon navijati za neki klub koji je toliko dominantan u ligi.
Pa nije Bayern ovaj puta kriv što je konkurencija za qrac. U ovom momentu u glavnim konkurentima i nema igrača koji bi poboljšali igru Bayerna. Znači problem je u radu menadžmenta ostatka lige, ne ulažu da budu konkurentni. Prosto se zadovolje time da učestvuju, ako dohvate LP dobro i jest. Dortmund se nešto s vremena na vrijeme ufura da može al brzo ispušu.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#13742 Re: Bundesliga

Post by simonese »

Point. wrote:
simonese wrote:
Artest wrote:Pitam se koja je perspektiva lige gdje se prvak zna jos u augustu? Imamo sezonu gdje je Bayern potpuno ranjiv i tek na pocetku nekog novog ciklusa, medjutim njihovi konkurenti (tacnije konkurent, jer se radi o ligu dva kluba) ce opet ostati praznih saka. Cemu onda da se nadaju u godinama kad se Bayern dodatno poslozi, sa ambicijama da osvoji CL?

Ne znam ko prodaje TV prava na ovu ligu ali ljudi nemaju nikakvu prednost prilikom eventualnog cjenkanja. Sve ukupno, mislim da ove godine nisam pogledao ni 90 minuta. I tako ce i ostati sve dok se ne pojavi neki ultra-zanimljiv bosanski talenat. Ne vuce me nista da pratim ko ce ispast iz lige.
ko te tjera da gledas, meni najbolja liga
Jašta je. Izabereš najjači klub u zemlji, koji nema konkurencije i onda fol vidi nas mnogo smo jaki. Jest i to mustra. Uvijek sam se pitao kakav je gušt i fazon navijati za neki klub koji je toliko dominantan u ligi.
druze, ja od 1982 navijam za Bayern
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#13743 Re: Bundesliga

Post by Point. »

simonese wrote: druze, ja od 1982 navijam za Bayern
Svaka tebi čast ali od tad je Bayern bio 21 puta šampion i totalno vlada BL sa nekim ispadima Werdera, Borussije, Kaiserslauterna, Stuttgarta. Opet kažem, kakav je gušt kad znaš da će tim pobijediti i prije utakmice samo pitanje je sa koliko golova. Gdje tu uzbuđenje pred utakmicu, nervoza i sve ono što ulazi uz to?
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#13744 Re: Bundesliga

Post by Point. »

studeni76 wrote: Pa nije Bayern ovaj puta kriv što je konkurencija za qrac. U ovom momentu u glavnim konkurentima i nema igrača koji bi poboljšali igru Bayerna. Znači problem je u radu menadžmenta ostatka lige, ne ulažu da budu konkurentni. Prosto se zadovolje time da učestvuju, ako dohvate LP dobro i jest. Dortmund se nešto s vremena na vrijeme ufura da može al brzo ispušu.
U tvojoj drugoj rečenici se skriva sva srž. Svjesno, a to sada radi i Juventus u Italiji, slabe konkurenciju služeći se svojom ekonomskoj nadmoći, i onda kad u 20 godina jednom ili nijednom ne uzmu CL fataju se za glavu i pitaju se pa kako.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3648
Joined: 22/07/2017 18:36

#13745 Re: Bundesliga

Post by Leopard_SA »

Point. wrote:
simonese wrote: druze, ja od 1982 navijam za Bayern
Svaka tebi čast ali od tad je Bayern bio 21 puta šampion i totalno vlada BL sa nekim ispadima Werdera, Borussije, Kaiserslauterna, Stuttgarta. Opet kažem, kakav je gušt kad znaš da će tim pobijediti i prije utakmice samo pitanje je sa koliko golova. Gdje tu uzbuđenje pred utakmicu, nervoza i sve ono što ulazi uz to?
Kao sto je neko vec napisao, nije Bayern kriv sto ostatak lige nema dovoljno kvaliteta da bude konkurentniji u Bundesligi i UCL.
A sto se tice gusta, meni licno Bundesliga i ne znaci toliko niti mi je bitan trofej, pogotovo zbog niza od 2013. godine vec mi je puno bitniji rezultat u UCL, gdje je Bayern ipak opozicija i par zadnjih sezona “underdog” pored Reala, Barcelone, PSG-a itd.
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#13746 Re: Bundesliga

Post by Point. »

Leopard_SA wrote:
Point. wrote:
simonese wrote: druze, ja od 1982 navijam za Bayern
Svaka tebi čast ali od tad je Bayern bio 21 puta šampion i totalno vlada BL sa nekim ispadima Werdera, Borussije, Kaiserslauterna, Stuttgarta. Opet kažem, kakav je gušt kad znaš da će tim pobijediti i prije utakmice samo pitanje je sa koliko golova. Gdje tu uzbuđenje pred utakmicu, nervoza i sve ono što ulazi uz to?
Kao sto je neko vec napisao, nije Bayern kriv sto ostatak lige nema dovoljno kvaliteta da bude konkurentniji u Bundesligi i UCL.
A sto se tice gusta, meni licno Bundesliga i ne znaci toliko niti mi je bitan trofej, pogotovo zbog niza od 2013. godine vec mi je puno bitniji rezultat u UCL, gdje je Bayern ipak opozicija i par zadnjih sezona “underdog” pored Reala, Barcelone, PSG-a itd.
A i ono kvaliteta što izađe pokupi Bayern iste sekunde, Neuer, Pizzaro, Klose, Gomez, Lewa, Götze, Hummels, Goretzka itd itd. Ne može se baš sve svaliti na konkurenciju, Bayerns svjesno koristi svoju moć da razoruža ono malo konkurencije što ima. Ništa lično, ali stvarno se nadam da više ljudi ne dijeli tvoje mišljenje "jebo prvenstvo, bitna je CL" jer to vodi ka stvaranju zatvorene lige elite, tj amerikanizaciji a to bi već, po mom mišljenju bilo početak smrti fudbala kakvog znamo i volimo.
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#13747 Re: Bundesliga

Post by animals »

Pisete gluposti..
Sta rade Liverpool, Cyti, Barsa, Real..
isto kupuju, samo pet puta vise od Bayerna..
e kad prestanes malo , onda se desava to sto se desava Bayernu sada ili Realu..
i onda se pocne picati o treneru..
kad nemas igraca ili kad su istroseni, vidi primjer Reala,
ne pomaze ni jedan trener..vidi primjer Zidanea..
tako da pametnjakovici koji krive Niku za losu Bayernovu sezonu isto pisu gluposti..
Za losiju Bundesligu nije kriv Bayern, nego upravo ti Englezi ili Spanci, koji daju
nenormalne cifre i imaju toliko novca na raspolaganju, da ubise svu konkurenciju..
i opet ne osvoje tu jebenu LP, koja je unistila gotovo domace lige..
kao PSG, ili Cyti..
i onda vam Pep trener, a ima kadar da se prosece ligom prvaka..
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3648
Joined: 22/07/2017 18:36

#13748 Re: Bundesliga

Post by Leopard_SA »

Point. wrote:
Leopard_SA wrote: Kao sto je neko vec napisao, nije Bayern kriv sto ostatak lige nema dovoljno kvaliteta da bude konkurentniji u Bundesligi i UCL.
A sto se tice gusta, meni licno Bundesliga i ne znaci toliko niti mi je bitan trofej, pogotovo zbog niza od 2013. godine vec mi je puno bitniji rezultat u UCL, gdje je Bayern ipak opozicija i par zadnjih sezona “underdog” pored Reala, Barcelone, PSG-a itd.
A i ono kvaliteta što izađe pokupi Bayern iste sekunde, Neuer, Pizzaro, Klose, Gomez, Lewa, Götze, Hummels, Goretzka itd itd. Ne može se baš sve svaliti na konkurenciju, Bayerns svjesno koristi svoju moć da razoruža ono malo konkurencije što ima. Ništa lično, ali stvarno se nadam da više ljudi ne dijeli tvoje mišljenje "jebo prvenstvo, bitna je CL" jer to vodi ka stvaranju zatvorene lige elite, tj amerikanizaciji a to bi već, po mom mišljenju bilo početak smrti fudbala kakvog znamo i volimo.
Pa mislim da je potpuno normalno da Bayern koristi sve prednosti koje ima. Mislim, koristili bi to i drugi klubovi da mogu, ali ne mogu. Bayern radi istu stvar koju Juventus radi u Italiji i PSG u Francuskoj tako da nije Bayern jedini klub koji na taj nacin ostvaruje prednost nad konkurentima.
A u europskim okvirima, Bayern u odnosu na svoje konkurente(Barcelona, Real itd.) trosi puno manje novca. Pa do prije dvije godine ako se ne varam, najskuplja pojacanja Bayerna su bili Gotze i Martinez koji su zajedno kostali 77 miliona eura(Gotze 37 miliona € i Martinez 40 miliona €) dok je Real Madrid samo za Balea dao preko 100 miliona €
Sto se tice prvenstva i CL, bitnije mi je da Bayern osvoji CL od prvenstva iz prostog razloga jer prvenstvo smo osvojili dosta puta do sada tako da nije vise neka satisfakcija osvojiti prvenstvo.
Da sam mozda navijac Liverpoola vjerovatno bi mi bitnije bilo da Liverpool osvoji EPL nego Ligu prvaka.
A po pitanju “amerikanizacije” Lige prvaka se slazemo. Takva greska je napravljena u nekim kosarkaskim ligama(Euroliga i ABA liga) i to nije donjelo napredak tako da se nadam da se ista stvar nece dogoditi sa UCL
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#13749 Re: Bundesliga

Post by AmiĐa_Idriz »

E čuj Englezi i Španci krivi za lošu kvalitetetu Bundesa. Ok svašta ćeš pročitati deffo :lol:

Ižvakana priča 100x, Švabe su 'krive' sami sebi što glume neke merhametlije, puštaju igrače ispod cijene ili pak puštaju besplatno bez nekog aman trzanja.

Jedino što pamtim da je neko nekog u vezi transfera iz Bundesa ispeglao su Leipzig za Keitu i Dortmund za Dembelea.

Kad se malo izvuku iz svoje ljušture to će biti bolje.
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#13750 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

uzeo je wolfsburg za de bruynea oko 75M.
Post Reply