Kako ti kažeš..semirsar wrote: ↑05/06/2020 22:01ti si najbolja antireklama za philipsbower wrote: ↑05/06/2020 21:59Daj ti misljenja Evropskih Philips telvizora:) Jer na toj strani što si ti dao, se trže Funai- Philips televizorji, koji nemaju ništa zajedničkog sa TPV Evropa..! Vidim, da tražiš posvuda kako bi napravio lošu reklamu za Philps, ali ti nekako ne uspeva..AlenK wrote: ↑05/06/2020 20:53
Jos je na 8.0 iz Septembra 2019. Ma malo jeste sporiji, ali mi je bitno da ne crasha i slicno. Pa nije PC da stalno cackam i visim na njemu pa da mi smeta ... Ja sam se samo brinuo da ne crasha . Sve radi perfekt.
Evo vam iskustva korisnika sa Philipsom. Jebes ti recenzije, iskustvo se gleda. Par pozitivnih.....pa onda nastavite citati![]()
https://www.consumeraffairs.com/home_el ... ilter=none![]()
https://www.mall.hr/tv-prijemnici/phili ... views#tabs
https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televiz ... -prijemnik![]()
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#13726 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
-
skriveni
- Posts: 98
- Joined: 08/09/2013 14:01
#13727 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
@bower nemas nista pametno za odgovoritskriveni wrote: ↑05/06/2020 20:03Jel tako izgleda i na ips panelu? Ti si ofulio trziste netflix nije za Bosnu, svega par posto ljudi to koristi kod nas stoga zakljucak da je nepotreban za veliku vecinu, vise se gledaju kablovski kanali nego netflix i DV, stoga ne smaraj s tim... 65q60r ima 800nit osvjetljenje a koliko ima 65pus7354?bower wrote: ↑05/06/2020 19:45 A koliko ima Samsung osvetljenje, da je bolji na HDR nego Philips na Dolby Visionu..? A što se tiče tiče Dolby Visiona je svakako prednost, jer ima više sadržaja u Dolby Visionu, pa i što se tiče stranih platforma je najviše aktualan baš Netflix:) A što se tiče DTS se ne ide zato, da je zvuk bolji, več jednostavno moraš birat sadržaje koji nemaju DTS, jer u suprotnom nečeš imat zvuka.. Isto je sa Panasonicom gx800. A svi bolji sadržaji imaju danas uglavnom DTS ili Dolby Atmos..! I onda moraš tražit samo sadržaje koji imaju D.D. zvuk. Uopšte ko vuče filmove i serije sa torrrenta.. A tih ima podosta:) A još velika prednost Philipsa je Android i Kodi.. Tako, da ako gledamo ukupno Philips gazi taj Samsung..! A evo i video kako sve to igleda.
https://youtu.be/Blr1cbY1MLw
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#13728 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Na IPS panelu izgleda tako. Što se tiče Netflixa mislim, da ipak ne koriste tako malo ljudi kao što si ti napisao.. Pa ako danas ne koriste dosta ljudi, če jih više koristit za jednu ili dve godine:) A televizor se ne kupuje za jednu ili dve godini.. Pa ako se gleda i kablovka je Philips jedan između najboljih odabira zbog veoma dobrog upscalinga:) Naravno ako je loš signal, ne može ni P5 napravit čudo, ali ipak poteže od slike maximum..! A što se tiče osvetljenja pričamo za 55˝ verziju televizora.. A možeš mi poslat link Samsunga veličine 65˝, da vidim osvetljenje od 800 nita.skriveni wrote: ↑05/06/2020 22:14@bower nemas nista pametno za odgovoritskriveni wrote: ↑05/06/2020 20:03Jel tako izgleda i na ips panelu? Ti si ofulio trziste netflix nije za Bosnu, svega par posto ljudi to koristi kod nas stoga zakljucak da je nepotreban za veliku vecinu, vise se gledaju kablovski kanali nego netflix i DV, stoga ne smaraj s tim... 65q60r ima 800nit osvjetljenje a koliko ima 65pus7354?bower wrote: ↑05/06/2020 19:45 A koliko ima Samsung osvetljenje, da je bolji na HDR nego Philips na Dolby Visionu..? A što se tiče tiče Dolby Visiona je svakako prednost, jer ima više sadržaja u Dolby Visionu, pa i što se tiče stranih platforma je najviše aktualan baš Netflix:) A što se tiče DTS se ne ide zato, da je zvuk bolji, več jednostavno moraš birat sadržaje koji nemaju DTS, jer u suprotnom nečeš imat zvuka.. Isto je sa Panasonicom gx800. A svi bolji sadržaji imaju danas uglavnom DTS ili Dolby Atmos..! I onda moraš tražit samo sadržaje koji imaju D.D. zvuk. Uopšte ko vuče filmove i serije sa torrrenta.. A tih ima podosta:) A još velika prednost Philipsa je Android i Kodi.. Tako, da ako gledamo ukupno Philips gazi taj Samsung..! A evo i video kako sve to igleda.
https://youtu.be/Blr1cbY1MLw![]()
https://youtu.be/h6VATsvCV1s
- mc-twin
- Posts: 4415
- Joined: 18/04/2009 23:47
#13729 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Po hronologiji datuma je vrijeme za novi.semirsar wrote: ↑05/06/2020 21:51vec sam priturio, ali neka jos koji putvatrogasac wrote: ↑05/06/2020 20:47
Promijenit ćeš u narednih deset godina tako što ćeš ga nekome pokloniti jer se pokvariti neće. Nađemo se ovdje da potvrdiš bez obzira što je taj fantazija u svakom pogledu. I ja ga čekam dok inčama padne cijena jer sam suzio na samo dva modela. Nadam se tamo oko Nove godine.![]()
2007god. KDL-32S2530 HD Ready - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2010god. KDL-32EX402 FHD - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2014god. KDL-42W705B FHD - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2017god. KD-55XE8577 4K - kod mene, sad zasadjos radi bez ikakvih problema, ne ureklo se
Nesto mi u mislima odavno, da promjenim malo... neki samsung... recimo QE65Q85R, zaj'ba me corona psjjmtrpsrt, mozda bih ga vec im'o, sad mi vec manji limit na kartici![]()
- semirsar
- Posts: 9053
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#13730 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Moze ovaj jos godinu do dvije, predobar jemc-twin wrote: ↑05/06/2020 22:45Po hronologiji datuma je vrijeme za novi.semirsar wrote: ↑05/06/2020 21:51vec sam priturio, ali neka jos koji putvatrogasac wrote: ↑05/06/2020 20:47
Promijenit ćeš u narednih deset godina tako što ćeš ga nekome pokloniti jer se pokvariti neće. Nađemo se ovdje da potvrdiš bez obzira što je taj fantazija u svakom pogledu. I ja ga čekam dok inčama padne cijena jer sam suzio na samo dva modela. Nadam se tamo oko Nove godine.![]()
2007god. KDL-32S2530 HD Ready - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2010god. KDL-32EX402 FHD - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2014god. KDL-42W705B FHD - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2017god. KD-55XE8577 4K - kod mene, sad zasadjos radi bez ikakvih problema, ne ureklo se
Nesto mi u mislima odavno, da promjenim malo... neki samsung... recimo QE65Q85R, zaj'ba me corona psjjmtrpsrt, mozda bih ga vec im'o, sad mi vec manji limit na kartici![]()
![]()
Ali priznajem, da ne bi korone, razmisljalo bi se o ponavljanju s prvim velikim popustom. Sad je to vec daleko
- mc-twin
- Posts: 4415
- Joined: 18/04/2009 23:47
#13732 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Trebao bi biti pad cijena tv-a,a i ide prvenstvo u fudbalu gdje ce biti biti snizenja.semirsar wrote: ↑05/06/2020 22:54Moze ovaj jos godinu do dvije, predobar jemc-twin wrote: ↑05/06/2020 22:45Po hronologiji datuma je vrijeme za novi.semirsar wrote: ↑05/06/2020 21:51
vec sam priturio, ali neka jos koji put![]()
2007god. KDL-32S2530 HD Ready - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2010god. KDL-32EX402 FHD - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2014god. KDL-42W705B FHD - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2017god. KD-55XE8577 4K - kod mene, sad zasadjos radi bez ikakvih problema, ne ureklo se
Nesto mi u mislima odavno, da promjenim malo... neki samsung... recimo QE65Q85R, zaj'ba me corona psjjmtrpsrt, mozda bih ga vec im'o, sad mi vec manji limit na kartici![]()
![]()
![]()
Ali priznajem, da ne bi korone, razmisljalo bi se o ponavljanju s prvim velikim popustom. Sad je to vec daleko![]()
- semirsar
- Posts: 9053
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
- semirsar
- Posts: 9053
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
- mc-twin
- Posts: 4415
- Joined: 18/04/2009 23:47
-
skriveni
- Posts: 98
- Joined: 08/09/2013 14:01
#13736 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
@bower
https://www.displayspecifications.com/e ... /42bcc2ff1
Et i poklopi se po ušima sa svojih 350 nita
https://www.displayspecifications.com/e ... /42bcc2ff1
Et i poklopi se po ušima sa svojih 350 nita
- ovajonaj
- Posts: 428
- Joined: 01/02/2008 11:44
- Location: Bihac
#13737 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ovaj lik je najkompetentniji za televizore po mom misljenju.
Samsung uhvaćen da prodaje maglu. A što je još gore izgleda da snizavaju osvjetljenje starim qledovima kroz novi firmware da ne bi bili bolji od ovogodisnjih..
Samsung uhvaćen da prodaje maglu. A što je još gore izgleda da snizavaju osvjetljenje starim qledovima kroz novi firmware da ne bi bili bolji od ovogodisnjih..
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#13738 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma lupa covjek ko maksim po diviziji.skriveni wrote: ↑05/06/2020 20:03Jel tako izgleda i na ips panelu? Ti si ofulio trziste netflix nije za Bosnu, svega par posto ljudi to koristi kod nas stoga zakljucak da je nepotreban za veliku vecinu, vise se gledaju kablovski kanali nego netflix i DV, stoga ne smaraj s tim... 65q60r ima 800nit osvjetljenje a koliko ima 65pus7354?bower wrote: ↑05/06/2020 19:45 A koliko ima Samsung osvetljenje, da je bolji na HDR nego Philips na Dolby Visionu..? A što se tiče tiče Dolby Visiona je svakako prednost, jer ima više sadržaja u Dolby Visionu, pa i što se tiče stranih platforma je najviše aktualan baš Netflix:) A što se tiče DTS se ne ide zato, da je zvuk bolji, več jednostavno moraš birat sadržaje koji nemaju DTS, jer u suprotnom nečeš imat zvuka.. Isto je sa Panasonicom gx800. A svi bolji sadržaji imaju danas uglavnom DTS ili Dolby Atmos..! I onda moraš tražit samo sadržaje koji imaju D.D. zvuk. Uopšte ko vuče filmove i serije sa torrrenta.. A tih ima podosta:) A još velika prednost Philipsa je Android i Kodi.. Tako, da ako gledamo ukupno Philips gazi taj Samsung..! A evo i video kako sve to igleda.
https://youtu.be/Blr1cbY1MLw
Ja imam Q64R koji ima HDR10 i na njemu Netflix pici samo tako,naravno da bi imao perfektnu sliku bez obzira na TV koji ima
Dolby Vision ili HDR10 moras imati pretplatu koja podrzava streaming u Ultra HD-u tj. najskuplju varijantu 15,99 eura..
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#13739 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma mogu oni Q-ledovima smanjiti osvjetljenje i za 50% i opet ce biti za 20% svjetliji od Philipsa 65pus7354,ovo 20% vazi za Q60R a
o onim vise kategorije Q70,80,85 i 90 necu ni da usporedjujem sa Philipsovim osvjetljenjem.
- REDDEVILS
- Posts: 4800
- Joined: 21/02/2011 12:56
#13740 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
NVIDIA GeForce NOW ( Beta ) aplikacija je dostupna na Android smart TV uređajima 
- MeanMachine
- Posts: 1175
- Joined: 09/03/2011 20:47
#13741 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Odličan TV svakako, međutim blago nerealno pozicioniran sa cijenom: predaleko od Q70, a preblizu Q90 (ovo se dijelom korigovalo sa vremenom pa je bolje nego na samom početku prodaje QLED modela iz 2019., međutim i dalje nije sasvim nivelisano kako treba). Tu svakako vrijedi još malo sačekati da cijena ode dole ako si mislio kupovati baš ovaj model (ali da je vrhunski TV - jeste).
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#13742 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
kod mene trenutno isti model,samo drugo slovo 705C,48''...kupio ga 2016. novog,bio na nekoj akciji,platio ga 1000 ili 1100 KM tada na akciji i za te pare u to vrijeme vrh TV a vrh je i danas...jos je kao nov,jos imam onaj najlon oko rubova ekrana hahah...ostalo i nisam nikada skinuo a i ne primjeti se,tako da je jos uvijek u celofanusemirsar wrote: ↑05/06/2020 21:51vec sam priturio, ali neka jos koji putvatrogasac wrote: ↑05/06/2020 20:47
Promijenit ćeš u narednih deset godina tako što ćeš ga nekome pokloniti jer se pokvariti neće. Nađemo se ovdje da potvrdiš bez obzira što je taj fantazija u svakom pogledu. I ja ga čekam dok inčama padne cijena jer sam suzio na samo dva modela. Nadam se tamo oko Nove godine.![]()
2007god. KDL-32S2530 HD Ready - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2010god. KDL-32EX402 FHD - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2014god. KDL-42W705B FHD - poklonio ga, jos radi bez ikakvih problema
2017god. KD-55XE8577 4K - kod mene, sad zasadjos radi bez ikakvih problema, ne ureklo se
Nesto mi u mislima odavno, da promjenim malo... neki samsung... recimo QE65Q85R, zaj'ba me corona psjjmtrpsrt, mozda bih ga vec im'o, sad mi vec manji limit na kartici![]()
- semirsar
- Posts: 9053
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#13743 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Blago receno s tvoje strane da je tv "blago nerealno pozicioniran sa cijenom" odavno samsung, pa sto ne reci i Sony s pojedinim modelima, seru sa cijenama na svim poljima gdje djeluju. Zanimljivo da je q8fn serija u nekim stvarima bolja od q8r, a sve su prilike i od q8t, cijenom to i potvrdjuju, i do 200KM su ponegdje skuplji. Nije mi jasna logika da nakon pocetne, svaka naredna serija bude losija, barem slijedece tri generacijeMeanMachine wrote: ↑06/06/2020 01:41Odličan TV svakako, međutim blago nerealno pozicioniran sa cijenom: predaleko od Q70, a preblizu Q90 (ovo se dijelom korigovalo sa vremenom pa je bolje nego na samom početku prodaje QLED modela iz 2019., međutim i dalje nije sasvim nivelisano kako treba). Tu svakako vrijedi još malo sačekati da cijena ode dole ako si mislio kupovati baš ovaj model (ali da je vrhunski TV - jeste).
Takodje na akciji uzeo za 1050KM i jos gratis dobio BDP-S1200zippoo87 wrote: ↑06/06/2020 01:58 kod mene trenutno isti model,samo drugo slovo 705C,48''...kupio ga 2016. novog,bio na nekoj akciji,platio ga 1000 ili 1100 KM tada na akciji i za te pare u to vrijeme vrh TV a vrh je i danas...jos je kao nov,jos imam onaj najlon oko rubova ekrana hahah...ostalo i nisam nikada skinuo a i ne primjeti se,tako da je jos uvijek u celofanu![]()
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#13744 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne budi naivan:) 800 nita kreče od Samsung modela Q8R i na više. Nije prvi put, da što se tiče tih specifikacija, da su napisane pogrešno..Stvarno istinite podatke oko kontrasta, osvetljenja itd.. možeš vidjet samo na testovima..! Tako, da se manite te stranice što se tiče tih parametra.. Ovdje se mogu pogledat podaci oko panela, Chipseta, zvuka itd..A što se tiče podataka koji zahtjevaju merjenje, onda ta stranica svakako nije prava adresa..skriveni wrote: ↑05/06/2020 23:13 @bower
https://www.displayspecifications.com/e ... /42bcc2ff1
Et i poklopi se po ušima sa svojih 350 nita
A što se tiče Philipsa kao što je več na testovima napisano, to ti je prosjek za televizore u tom rangu:) A pored toga ima Philips Glossy panel, što donose opet neke prednosti... Prednost takvog panela je prijenos nijansi boja bez obzira na svjetlost u okolišu. Vanjski sloj ploče prekriven je reflektirajućim filmom. Odbija vanjsku svjetlost bez da svjetlosni tok prodire duboko u ploču, tako da slika na takvoj ploči ne gubi svjetlinu i zasićenost boja. Slika na reflektirajućoj ploči je svjetlija i zasićenija u smislu prikazivanja boja.
- ovajonaj
- Posts: 428
- Joined: 01/02/2008 11:44
- Location: Bihac
#13745 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
U pravu si to za boje, ali sto ne kazes da taj isti glossy panel daje refleksiju i pri najmanjem svjetlu? To mi je isto jedna od stvari koje su me smetale kod philipsa. Gledam film i kad dodje mračna scena vidim cijeli svoj dnevni boravak. A da ne pricam ugao gledanja u mracnoj prostoriji... Cijeli panel kad gledas iz ugla svijetli sivo... A kao ips.. philips je odlican tv ali samo za gledati po danu ili uz svjetlo. Uvjerio se licno...bower wrote: ↑06/06/2020 09:29Ne budi naivan:) 800 nita kreče od Samsung modela Q8R i na više. Nije prvi put, da što se tiče tih specifikacija, da su napisane pogrešno..Stvarno istinite podatke oko kontrasta, osvetljenja itd.. možeš vidjet samo na testovima..! Tako, da se manite te stranice što se tiče tih parametra.. Ovdje se mogu pogledat podaci oko panela, Chipseta, zvuka itd..A što se tiče podataka koji zahtjevaju merjenje, onda ta stranica svakako nije prava adresa..skriveni wrote: ↑05/06/2020 23:13 @bower
https://www.displayspecifications.com/e ... /42bcc2ff1
Et i poklopi se po ušima sa svojih 350 nita
A što se tiče Philipsa kao što je več na testovima napisano, to ti je prosjek za televizore u tom rangu:) A pored toga ima Philips Glossy panel, što donose opet neke prednosti... Prednost takvog panela je prijenos nijansi boja bez obzira na svjetlost u okolišu. Vanjski sloj ploče prekriven je reflektirajućim filmom. Odbija vanjsku svjetlost bez da svjetlosni tok prodire duboko u ploču, tako da slika na takvoj ploči ne gubi svjetlinu i zasićenost boja. Slika na reflektirajućoj ploči je svjetlija i zasićenija u smislu prikazivanja boja.
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#13746 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Da za svetlije prostore nije najbolji, uopšte ako pada svjetlost direkt na panel.. Ovdje se to lepo vidi, kad pada svjetlost na sam panel. A što se tiče boldanog, tu vjerovatno misliš na IPS glow , ali onda moraš stvarno gledat iz extremnih uglova.ovajonaj wrote: ↑06/06/2020 09:52U pravu si to za boje, ali sto ne kazes da taj isti glossy panel daje refleksiju i pri najmanjem svjetlu? To mi je isto jedna od stvari koje su me smetale kod philipsa. Gledam film i kad dodje mračna scena vidim cijeli svoj dnevni boravak. A da ne pricam ugao gledanja u mracnoj prostoriji... Cijeli panel kad gledas iz ugla svijetli sivo... A kao ips.. philips je odlican tv ali samo za gledati po danu ili uz svjetlo. Uvjerio se licno...bower wrote: ↑06/06/2020 09:29Ne budi naivan:) 800 nita kreče od Samsung modela Q8R i na više. Nije prvi put, da što se tiče tih specifikacija, da su napisane pogrešno..Stvarno istinite podatke oko kontrasta, osvetljenja itd.. možeš vidjet samo na testovima..! Tako, da se manite te stranice što se tiče tih parametra.. Ovdje se mogu pogledat podaci oko panela, Chipseta, zvuka itd..A što se tiče podataka koji zahtjevaju merjenje, onda ta stranica svakako nije prava adresa..skriveni wrote: ↑05/06/2020 23:13 @bower
https://www.displayspecifications.com/e ... /42bcc2ff1
Et i poklopi se po ušima sa svojih 350 nita
A što se tiče Philipsa kao što je več na testovima napisano, to ti je prosjek za televizore u tom rangu:) A pored toga ima Philips Glossy panel, što donose opet neke prednosti... Prednost takvog panela je prijenos nijansi boja bez obzira na svjetlost u okolišu. Vanjski sloj ploče prekriven je reflektirajućim filmom. Odbija vanjsku svjetlost bez da svjetlosni tok prodire duboko u ploču, tako da slika na takvoj ploči ne gubi svjetlinu i zasićenost boja. Slika na reflektirajućoj ploči je svjetlija i zasićenija u smislu prikazivanja boja.
https://youtu.be/5vymii0bvPM
A recimo ovdje tih problema nema.
https://youtu.be/1t54I0eNGZc?t=21
-
AlenK
- Posts: 222
- Joined: 19/04/2019 08:12
#13747 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne pokusavajte se raspravljati sa varalicom... provocira smajlicima svojim i otvoreno "ponizava" sve sto nije uzviseni KINESKI Philips. Ignorisitite Slovenscinu
-
vojopd
- Posts: 1930
- Joined: 28/05/2018 18:14
#13748 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pa ok kupis philips za nocnu, a sony za dnevnu varijantu. I problem rijesen.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#13749 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Od philipsa su dobri fenovi za kosu a njihov tv mi je slabiji od Grundiga.
Samsung,LG,Sony su vrh ponude,Panasonic stepenicu ispod.
A sve ostalo moze u jedan kos zajedno.
Samsung,LG,Sony su vrh ponude,Panasonic stepenicu ispod.
A sve ostalo moze u jedan kos zajedno.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
