Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13701 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Image
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13702 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

Ozbiljno sad, imam neki déjà vu osjecaj da mi se mobitel pomakeo u skladistu... vjerovatno da naprave mjesta na polici za nove posiljke :D
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13703 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

choxnox wrote:Ozbiljno sad, imam neki déjà vu osjecaj da mi se mobitel pomakeo u skladistu... vjerovatno da naprave mjesta na polici za nove posiljke :D
:lol:
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13704 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

Danas mi ističe rok za dostavu. Jel mogu danas otvorit case ili moram sačekati do sutra?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13705 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

hava123 wrote:Danas mi ističe rok za dostavu. Jel mogu danas otvorit case ili moram sačekati do sutra?
sacekaj jos 20tak dana
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13706 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

kafanski_covjek wrote:
hava123 wrote:Danas mi ističe rok za dostavu. Jel mogu danas otvorit case ili moram sačekati do sutra?
sacekaj jos 20tak dana
Ma kakvih 20-ak dana. Lik me izlevatio samo tako. Poslao sam mu dvije poruke ni odgovorio nije.
Jakna naručena početkom januara.
:run:
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13707 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

hava123 wrote: Ma kakvih 20-ak dana. Lik me izlevatio samo tako. Poslao sam mu dvije poruke ni odgovorio nije.
Jakna naručena početkom januara.
:run:
Estimated delivery?
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13708 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

kafanski_covjek wrote:
hava123 wrote: Ma kakvih 20-ak dana. Lik me izlevatio samo tako. Poslao sam mu dvije poruke ni odgovorio nije.
Jakna naručena početkom januara.
:run:
Estimated delivery?
Pa danas je zadnji dan za dostavu.
Liku sam poslao dvije poruke i ništa...
Pričekao sam ja 100 puta proizvod koji kasni, al se kinez javi i kaže da sačekam da će doći.
Ovaj ništa.

Jel mogu danas otvoriti case ili moram sačekati do sutra?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13709 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

hava123 wrote: Pa danas je zadnji dan za dostavu.
Liku sam poslao dvije poruke i ništa...
Pričekao sam ja 100 puta proizvod koji kasni, al se kinez javi i kaže da sačekam da će doći.
Ovaj ništa.

Jel mogu danas otvoriti case ili moram sačekati do sutra?
Zato sto ti nije odgovorio ti bi odmah otvarao case? :lol: :lol: Kao sto rekoh ranije, sacekaj jos 20tak dana pa ako tad ne dodje otvori case i zavrsi s prodavcem :izet:
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13710 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

kafanski_covjek wrote:
hava123 wrote: Pa danas je zadnji dan za dostavu.
Liku sam poslao dvije poruke i ništa...
Pričekao sam ja 100 puta proizvod koji kasni, al se kinez javi i kaže da sačekam da će doći.
Ovaj ništa.

Jel mogu danas otvoriti case ili moram sačekati do sutra?
Zato sto ti nije odgovorio ti bi odmah otvarao case? :lol: :lol: Kao sto rekoh ranije, sacekaj jos 20tak dana pa ako tad ne dodje otvori case i zavrsi s prodavcem :izet:
Ma bježi bolan. Pa naravno, imao je 10 dana da odgovori na prvu poruku. U drugoj poruci sam mu napisao da mi odgovori ili ću otvoriti case po isteku roka za dostavu. Ni P od poruke ni K od kineza.

Inače lik ''prodaje'' samo jednu jaknu u više veličina. Naručivala raja pa i ja :D
Fake fake :lol:
Last edited by hava123 on 07/03/2017 08:57, edited 1 time in total.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13711 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

ako ima neko drugi da momku objasni, ja odustajem :run:
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13712 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

kafanski_covjek wrote:ako ima neko drugi da momku objasni, ja odustajem :run:
Moje je pitanje bilo jel mogu danas otvoriti case ili moram pričekati do sutra obzirom da je danas zadnji rok dostave.
Ne moraš mi pametovat bolan. XY puta sam pričekao điđu i nije nikad problema bilo, a kad je bio i refund a điđa došla javim se i platim čovjeku.
Case sam samo jednom otvorio jer mi je ebay javio da je seler ''izbrisan'' sa ebay-a
Inače sve riješim PP.
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13713 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

hava123 wrote:
kafanski_covjek wrote:ako ima neko drugi da momku objasni, ja odustajem :run:
Moje je pitanje bilo jel mogu danas otvoriti case ili moram pričekati do sutra obzirom da je danas zadnji rok dostave.
Ne moraš mi pametovat bolan. XY puta sam pričekao điđu i nije nikad problema bilo, a kad je bio i refund a điđa došla javim se i platim čovjeku.
Case sam samo jednom otvorio jer mi je ebay javio da je seler ''izbrisan'' sa ebay-a
Inače sve riješim PP.
Pa ako nista ja mislim da mozes sacekati jos jedan dan u svakom slucaju nije toliko hitno da jedan dan puno znaci...
A za tog kineza sto se obrisao, ne mora da znaci da te prevario.... I meni se jednoom desilo da se obrisao i da je nakon moje narudzbe poceo dobijati lose dojmove ali meni je sve uredno stiglo i sve funkcionalno
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13714 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

choxnox wrote:Evo samo da se konacno pohvalim da je kod mene mobitel i dalje na carini :D
Izaći će novi model dok prođe ovih 10 dana.
:D
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13715 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

jahac96 wrote:
hava123 wrote:
kafanski_covjek wrote:ako ima neko drugi da momku objasni, ja odustajem :run:
Moje je pitanje bilo jel mogu danas otvoriti case ili moram pričekati do sutra obzirom da je danas zadnji rok dostave.
Ne moraš mi pametovat bolan. XY puta sam pričekao điđu i nije nikad problema bilo, a kad je bio i refund a điđa došla javim se i platim čovjeku.
Case sam samo jednom otvorio jer mi je ebay javio da je seler ''izbrisan'' sa ebay-a
Inače sve riješim PP.
Pa ako nista ja mislim da mozes sacekati jos jedan dan u svakom slucaju nije toliko hitno da jedan dan puno znaci...
A za tog kineza sto se obrisao, ne mora da znaci da te prevario.... I meni se jednoom desilo da se obrisao i da je nakon moje narudzbe poceo dobijati lose dojmove ali meni je sve uredno stiglo i sve funkcionalno
Mogu još do sutra onda mu otvaram case :D
Nije problem sačekati ni 20 dana ali kinez se ne javlja, ne odgovara na poruke, ništa-nema ga-nestao :D
A taj šta se pobrisao, njega je ebay pobrisao tj. ebay mi je javio porukom da je lik pobrisan jer je fake :-)
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#13716 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by valjuga »

zincx wrote:
choxnox wrote:Evo samo da se konacno pohvalim da je kod mene mobitel i dalje na carini :D
Izaći će novi model dok prođe ovih 10 dana.
:D
Stvarno su bezveze,dobro imate sabura čekat ili se nema kome obratit.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13717 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

Taj rok je GENERICKI i NE ZNACI NISTA. Plati DHL dostavu i onda se zali ako ne dodje u predvidjenom roku :)

Ovako, sacekaj jos 10-15 dana nakon tog roka koji je naveden. Ako ne dodje onda otvaraj case. Gdje zuris?

Seller je poslao, vise nista nije u njegovoj moci.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13718 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

zincx wrote:Izaći će novi model dok prođe ovih 10 dana.
:D
Jasta, Mi 6 izlazi sad u martu...
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13719 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

un1ted wrote:Taj rok je GENERICKI i NE ZNACI NISTA. Plati DHL dostavu i onda se zali ako ne dodje u predvidjenom roku :)

Ovako, sacekaj jos 10-15 dana nakon tog roka koji je naveden. Ako ne dodje onda otvaraj case. Gdje zuris?

Seller je poslao, vise nista nije u njegovoj moci.
:roll:
'Vako ćemo. Jakna naručena početkom januara. Dva mjeseca prošlo.
Seller ne odgovara na moje poruke od prošle i pretprošle sedmice.
U čemu je problem? U mom case-u?
Svaki normalan prodavač bi poslao poruku: ''poslao sam, ne brini, zakasniti će ali će ti doći''.

Ovaj se ne javlja, nema ga-nestao...

Koji dio nije jasan?

Bi li se ti javio kupcu ako kasniš sa dostavom i rekao mu da si poslao i da sačeka par dana-sedmicu dana, dvaes dana, da će doći il se ne bi javio?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13720 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

Ja se javim od dvije do tri sedmice iza roka koji je naveden, jer rok ne predstavlja nista. Rok dostave za ovu čmarugu od države je od 7 do 77 dana.
hava123
Posts: 1072
Joined: 24/12/2011 08:37

#13721 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

Baš mu gledam profil.
Danas je dobio negativni feedback: Not arrived :D
Izgleda da neću biti jedini sa '' open case'' :lol:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13722 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

hava123 wrote:
kafanski_covjek wrote:
hava123 wrote:Danas mi ističe rok za dostavu. Jel mogu danas otvorit case ili moram sačekati do sutra?
sacekaj jos 20tak dana
Ma kakvih 20-ak dana. Lik me izlevatio samo tako. Poslao sam mu dvije poruke ni odgovorio nije.
Jakna naručena početkom januara.
:run:
imaš 30 dana fore, poslije isteka roka. nemoj žuriti.
ja uvjek cekam koliko je maksimalno moguce.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#13723 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by channel10 »

Evo ni meni nije stigao naruceni artikal, a naruceno i placeno 24.01.2017. Do kad imam fore da otvorim case? Jel ono 2 mjeseca od dana narudzbe (znam da je pitano hiljadu puta, ali sam zaboravio kako slabo narucujem preko neta :) )?
Last edited by channel10 on 07/03/2017 14:19, edited 1 time in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13724 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Nije problem sačekati ni 20 dana ali kinez se ne javlja
ne javlja se jel dobije dnevno stotine takvih emailova i nema vremena da odgovara na njih.
ja nekad kontaktiram selera da mu uplatim pare nakon refunda, pa se ne javlja.
tako da to vecina slabo cita ili se i ne trudi da odgovori. previse posla.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13725 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

channel10 wrote:Evo ni meni nije stigao naruceni artikal, a naruceno i placeno 24.01.2017. Do kad imam fore da otvorim case? Jel ono 2 mjeseca od dana narudjbe (znam da je pitano hiljadu puta, ali sam zaboravio kako slabo narucujem preko neta :) )?
zadnji rok je 30 dana od probijanja krajnjeg roka.

ako je pisalo estimated delivery od 2.februara. do 2.marta, onda je ti je krajnji rok 2.april za otvaranje case.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:32, edited 2 times in total.
Post Reply