Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13651 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote:Ja nikako da skontam ko sredi "Plemiće" i tim njihov u Simin Hanu :)
Zvao Mile Choea i rek'o: daj bola reci onim svojim nek ih puste da idu dalje. Vratim ti čim bude glasanje u parlamentu za izborni zakon.
Koji Simin Han? Kod TZ iza Slavinovića? Tu žive bijeljinci.
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13652 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Ako se misli na to mjesto prema Požarnici osupnuta sam.

Alfonso????
kiligonzales
Posts: 5820
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#13653 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kiligonzales »

Hafis wrote:
kiligonzales wrote:
Hafis wrote: Aha, kontam. Teorijske hipoteze rađene neodgovarajućim metodama na nerandomiziranim uzorcima i podatcima.
Da ti to babo malo plastičnije objasni: I Željo i Sarajevo su svake godine po svim ''relevantnim'' predviđanjima 100% prvaci u Pemier ligi, pa na kraju u stvbarnom životu nigdje veze (a za tvoju Slobodu nemam utješnih riječi)
Kužiš što ti mislim reći?
Pa da manje kupujete utakmice i dijelite bodove medjusobom nebi vi titule gledali u fudbalu godinama. Ovako ko na Eurosongu, imate ocekivane bodove od hrvatskih klubova, a bome i po kojeg srpskog. :lol:

Ona priredba s Radnikom ne da je kradja, nego je i sramota :D

Jos jedino takve sramote vidjeh protiv Sirokog u kupu na Grbavici, kad Zelji svirase dva nepostojeca penala. :lol:
Ma ja. Vadi se ti, dijele bodove među sobom i nameštaju. A 70% lige čine patriJotsko-antifašistički klubovi. Jazuk, pošteni i naivni pa ne znaju kako se to radi. Ljudi su organiziraniji i kvit.
Jebote, jedan sićušni Široki Brijeg ima više medalja u nogometu i košarci već čitav Tuzlanski, Zenički, USK, Goraždanski, Srednjobosanski i pola Sarajevskog kantona.
I šta veliš - nepostojeći penali i dijeljenje bodova međusobno :D
KK Siroki svoj posao radi kako treba, ne moze im niko svirati nepostojeci penal kad padne igrac 4 metra od igraca i to odredi tok zavrsnice prvenstva. :D

Ne desi se njima da ih nabije neka ekipa ko Dudelanz i izbaci ko prvaka BiH iz euro kvalifikacija ko sto se to desavalo Zrinjskom. :D Jeben Dudelanz :lol:

Kod Bosnja je sve drugacije, odes iz Sa u Ze, jebu nam od do, odemo u TZ tamo jos vece ludilo, u BL odes nista te bolje ne doceka, kod ovih Hercegovaca, isto tako jebeno. Negdje stara rivalstva, negdje nacionalizam i fasizam. JBG. :D Uglavnom do bodova teze, nego Zrinjski kad igra po hercegovackim jazbinama. :D

Kad si ti pogledo zadnji put tabelu premier lige, gdje ti vidje 70 % patriotsko-antifasistickih klubova? :D
https://www.rezultati.com/tablica/xSbAr ... le;overall
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#13654 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bh.tornjak »

SaraFina wrote:Ja nikako da skontam ko sredi "Plemiće" i tim njihov u Simin Hanu :)
ovaj moj na avataru je iz Siminog Hana....tu se rodio.... :wink:
kiligonzales
Posts: 5820
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#13655 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kiligonzales »

bh.tornjak wrote:
SaraFina wrote:Ja nikako da skontam ko sredi "Plemiće" i tim njihov u Simin Hanu :)
ovaj moj na avataru je iz Siminog Hana....tu se rodio.... :wink:
šifra S-S-S-H-S
Samo Sloga Simin Han Spašava :D

Plemici nastradase tamo ko sirocad. :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13656 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

bh.tornjak wrote:
SaraFina wrote:Ja nikako da skontam ko sredi "Plemiće" i tim njihov u Simin Hanu :)
ovaj moj na avataru je iz Siminog Hana....tu se rodio.... :wink:

:thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13657 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

kiligonzales wrote:
bh.tornjak wrote:
SaraFina wrote:Ja nikako da skontam ko sredi "Plemiće" i tim njihov u Simin Hanu :)
ovaj moj na avataru je iz Siminog Hana....tu se rodio.... :wink:
šifra S-S-S-H-S
Samo Sloga Simin Han Spašava :D

Plemici nastradase tamo ko sirocad. :lol:

Znači definitivno sam u pravu što se lokacije tiče? Taj Simin Han ima fudbalski klub koji je poderao ovo plemstvo'? :lol: :lol:

Oni nisu normalni.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13658 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Zrinja igra rutinski i dosta mu da odnese opet titulu prvaka države.
Malo je i ta premier liga postala suhoparna...svake godine jedan te isti klub prvak :zzzz:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#13659 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Pa ima sanse da se dokaze u Europi svake godine kad tamo. :lol:

#ćaća prelijepi
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13660 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Alfons Kauders wrote:
spreca wrote:
Hafis wrote:

Teško izvodivo. Umrli bi od gladi kada bi stvarno bojkotirali hrvatsku robu i robu za koju su vlašteni uvoznici domaće tvrtke u vlasništvu Hrvata.
Ostala bi vam samo Brajlovićeva plaha i Vispak-ov asortiman.
Ako ovo prevedemo na pravi jezik , onda bi to znacilo da bi Hercegocina pala kurcu za usi(jer neznaju nista raditi osim svercovati od vajkada)a i mnogi proizvodjaci u Hr bi to debelo osjetili...ako nije istina zasto se toliko guraju da u BiH prodaju svoje proizvode ...
Statistićaru ekonomija nikad nije bila jaca strana... Jer Hercegovina se zadnjih godina zaista nema cime kurciti... Statisticki :)
Situacija podsjeća na onu kad je Lagumdžija nabio nogom HDZ iz vlasti, da bi ga nakon toga sva predstavništva zapadno-hercegovačkih firmi uz hedije usrdno zamolila da ne pravi dalju krizu, jer gube novac masivno.

Nema potrebe za bojkotom hrvatske robe (mada to i ne postoji), već samo provesti pojačani inspekcijski i poreski nadzor svih firmi koje su predstavništva firmi iz Hrvatske ili Zap. Hercegovine. Lako se uvijek nađu propusti u radu, od poreskih, do radnih, do sanitarnih, ovih i onih (ako ništa propisa imamo toliko da ne možeš a da neki ne prekršiš), podijele kazne, zatezne kamate, pokoji objekat zatvori i tako. A onda nek firme zajedno pišu žalbe i tužbe koje niko neće čitati :mrgreen:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13661 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

oakville wrote:
Nema potrebe za bojkotom hrvatske robe (mada to i ne postoji), već samo provesti pojačani inspekcijski i poreski nadzor svih firmi koje su predstavništva firmi iz Hrvatske ili Zap. Hercegovine.
Evo aparthejda na djelu. Samo zato što su te firme u vlasništvu Hrvata i što su iz područja gdje žive većinski Hrvati treba im pojačan inspekcijski i poreski nadzor. Pa ja mislim da ne treba eklatantiji primjer.
I normalno, ako to primjetiš, odmah si fašist (po novoj modi terorist) i Bogu hvala za treći si :)
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#13662 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by GeeTnT »

Hafis wrote:
oakville wrote:
Nema potrebe za bojkotom hrvatske robe (mada to i ne postoji), već samo provesti pojačani inspekcijski i poreski nadzor svih firmi koje su predstavništva firmi iz Hrvatske ili Zap. Hercegovine.
Evo aparthejda na djelu. Samo zato što su te firme u vlasništvu Hrvata i što su iz područja gdje žive većinski Hrvati treba im pojačan inspekcijski i poreski nadzor. Pa ja mislim da ne treba eklatantiji primjer.
I normalno, ako to primjetiš, odmah si fašist (po novoj modi terorist) i Bogu hvala za treći si :)
..slazem se, jer to me podsjeca na one dane kada je dijete od 12 godina sa zagijem (danas pukovnik) mogao da zaustavi cijeli konvoj humanitarne pomoci kako bi zamolio ciku koji vozi da mu da cokoladicu...
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13663 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Hafis wrote:Zrinja igra rutinski i dosta mu da odnese opet titulu prvaka države.
Malo je i ta premier liga postala suhoparna...svake godine jedan te isti klub prvak :zzzz:
To su ti bolan šabanligaši bez tradicije, u koje se momentalno upucala lova, kao ove silikonirane turbofolk prekodrinske opajdare koje se zovu pjevačicama.

Ti klubovi traju kao i hitovi opadjdara :D

I onda dodju u Simin Han jednom i potuče ih Sloga :D

Ista liga. Ne mogu se nikad uzdignuti na Željin nivo. Ili nivo Sarajeva. Slobode jedne :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13664 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

SaraFina wrote:
Hafis wrote:Zrinja igra rutinski i dosta mu da odnese opet titulu prvaka države.
Malo je i ta premier liga postala suhoparna...svake godine jedan te isti klub prvak :zzzz:
To su ti bolan šabanligaši bez tradicije, u koje se momentalno upucala lova, kao ove silikonirane turbofolk prekodrinske opajdare koje se zovu pjevačicama.

Ti klubovi traju kao i hitovi opadjdara :D

I onda dodju u Simin Han jednom i potuče ih Sloga :D

Ista liga. Ne mogu se nikad uzdignuti na Željin nivo. Ili nivo Sarajeva. Slobode jedne :D
Ne znam, znam samo da Zrinja rutinski redovito osvaja titule i da je već postalo pomalo monotono. Volio bih da se konačno netko od patrijota dokopa titule. Bilo bi interesantnije.
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13665 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Rekoh ti bez tradicije nema pravog kluba. Trenutni rezultati nisu mjerilo vrijednosti.
Isto kao što ni turbofolk nikad neće biti muzički pravac kao rock ili pop ;)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13666 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

SaraFina wrote:Rekoh ti bez tradicije nema pravog kluba. Trenutni rezultati nisu mjerilo vrijednosti.
Isto kao što ni turbofolk nikad neće biti muzički pravac kao rock ili pop ;)
Zrinski je stari povijesni klub. Datira još od doba Habsburgovaca... ili je ono bilo od doba Savojskih.
Uglavnom, ono što je Real u Espani, to je Zrinja u BiH. Što kaže kolega Alfonso - tako je po činjeničnom stanju.
A navijačke strasti, lokalpatriotizam i želje...e to ti je na Hajatu u onoj Želje i pozdravi.
User avatar
SaraFina
Posts: 24435
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13667 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote:Rekoh ti bez tradicije nema pravog kluba. Trenutni rezultati nisu mjerilo vrijednosti.
Isto kao što ni turbofolk nikad neće biti muzički pravac kao rock ili pop ;)
Zrinski je stari povijesni klub. Datira još od doba Habsburgovaca... ili je ono bilo od doba Savojskih.
Uglavnom, ono što je Real u Espani, to je Zrinja u BiH. Što kaže kolega Alfonso - tako je po činjeničnom stanju.
A navijačke strasti, lokalpatriotizam i želje...e to ti je na Hajatu u onoj Želje i pozdravi.

:lol: Šabanligaš napumpani bio i ostao. Rang Sloge iz Simina Hana. Dovedite i njih da Sloga podere :D
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#13668 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kockakockica »

Sutra izbor za nacelnika Trnova, prvi govornik na tribini SNSD Ibro Berilo (SDA) :roll:





Primjetno da su u prvom redu glasaci sa komadom slanine i cakijom u dzepu
Last edited by kockakockica on 23/09/2017 16:50, edited 1 time in total.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13669 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Ok kojih je Berila taj Ibro? Gdje se kopaju?
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13670 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
oakville wrote:
Nema potrebe za bojkotom hrvatske robe (mada to i ne postoji), već samo provesti pojačani inspekcijski i poreski nadzor svih firmi koje su predstavništva firmi iz Hrvatske ili Zap. Hercegovine.
Evo aparthejda na djelu. Samo zato što su te firme u vlasništvu Hrvata i što su iz područja gdje žive većinski Hrvati treba im pojačan inspekcijski i poreski nadzor. Pa ja mislim da ne treba eklatantiji primjer.
I normalno, ako to primjetiš, odmah si fašist (po novoj modi terorist) i Bogu hvala za treći si :)
Gdje si ti vidjeo da ja spominjem Hrvate? Radi se o potrebi kontrole nad firmama iz Hrvatske i Zap. Hercegovine koje su strana tijela u BiH i služe za pranje novca i finansiranje rada imigrantskih dijasporskih skupina kontroliranih iz matične države Hrvatske. Dakle treba ih vratiti u maticu.
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#13671 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by razuman_covjek »

Hafis wrote:
razuman_covjek wrote:Treba pokrenuti svebosnjacki bojkot hrvatskih proizvoda pa da ih vidimo onda. Treba jedno milion uloziti u jednu takvu kampanju.

Teško izvodivo. Umrli bi od gladi kada bi stvarno bojkotirali hrvatsku robu i robu za koju su vlašteni uvoznici domaće tvrtke u vlasništvu Hrvata.
Ostala bi vam samo Brajlovićeva plaha i Vispak-ov asortiman.
Nisi ti bas najinteligentniji doktore, vidim ja. Niko nije pricao o kupovini bosanskih proizvoda nego o nekupovini hrvatskih. Niko ne bi umro od gladi osim kamenjarskih "biznismena", a sa obzirom koliko Hrvatska izvozi u BIH i pravi hrvati bi to itekako osjetili. Da ti nisi konobar ipak? De provjeri.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13672 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

razuman_covjek wrote:
Hafis wrote:
razuman_covjek wrote:Treba pokrenuti svebosnjacki bojkot hrvatskih proizvoda pa da ih vidimo onda. Treba jedno milion uloziti u jednu takvu kampanju.

Teško izvodivo. Umrli bi od gladi kada bi stvarno bojkotirali hrvatsku robu i robu za koju su vlašteni uvoznici domaće tvrtke u vlasništvu Hrvata.
Ostala bi vam samo Brajlovićeva plaha i Vispak-ov asortiman.
Nisi ti bas najinteligentniji doktore, vidim ja. Niko nije pricao o kupovini bosanskih proizvoda nego o nekupovini hrvatskih. Niko ne bi umro od gladi osim kamenjarskih "biznismena", a sa obzirom koliko Hrvatska izvozi u BIH i pravi hrvati bi to itekako osjetili. Da ti nisi konobar ipak? De provjeri.
Kume, na isto smo mislili samo me nisi najbolje skontao. Većinu tih proizvoda uvoze firme odavde. Inače, ja sam protiv ekonomskih bojkota, bilo koje vrste, neovisno o komu se radi. Nema od toga ništa. Ta vidio si onih smijurija s bojkotom židovske robe. A tek onaj Slobin pokušaj sa Slovencima.

A to, konobar.
Bio sam kao momčina. Iskreno, nisam baš najbolji bio s tacnom i novčanikom, ali bi brdo mačića zbog mene dolazilo u kafiće gdje sam radio, tako da su me gazde neobično uvažavale. E sad ti vjeruj ili nemoj, ali ti ga je tako bilo.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13673 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
razuman_covjek wrote:
Nisi ti bas najinteligentniji doktore, vidim ja. Niko nije pricao o kupovini bosanskih proizvoda nego o nekupovini hrvatskih. Niko ne bi umro od gladi osim kamenjarskih "biznismena", a sa obzirom koliko Hrvatska izvozi u BIH i pravi hrvati bi to itekako osjetili. Da ti nisi konobar ipak? De provjeri.
Kume, na isto smo mislili samo me nisi najbolje skontao. Većinu tih proizvoda uvoze firme odavde. Inače, ja sam protiv ekonomskih bojkota, bilo koje vrste, neovisno o komu se radi. Nema od toga ništa. Ta vidio si onih smijurija s bojkotom židovske robe. A tek onaj Slobin pokušaj sa Slovencima.

A to, konobar.
Bio sam kao momčina. Iskreno, nisam baš najbolji bio s tacnom i novčanikom, ali bi brdo mačića zbog mene dolazilo u kafiće gdje sam radio, tako da su me gazde neobično uvažavale. E sad ti vjeruj ili nemoj, ali ti ga je tako bilo.
Nema bojkota bože sačuvaj. Samo povećani troškovi rada i zahtjevi za puno poštivanje svih zakonskih propisa, kao što je bilo i za vrijeme Lagumdžije kada su "ekonomski dominantni HDZovci" u 24 sata potrčali da plate danak u dolarima :D Uostalom, ne pričamo o "hrvatskim firmama" već uglavnom govorimo o hrvatskim ispostavama austrijskih, mađarskih ili ruskih firmi i banka koje svakako kontrolišu kompletnu hrvatsku privredu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13674 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

oakville wrote: Nema bojkota bože sačuvaj. Samo povećani troškovi rada i zahtjevi za puno poštivanje svih zakonskih propisa,
Apsolutno, apsolutno. Nadam se da bi to vrijedilo za sve tvrtke u BiH, neovisno o njihovoj vlasničkoj strukturi.
Eto, i to smo riješili :)
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13675 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
oakville wrote: Nema bojkota bože sačuvaj. Samo povećani troškovi rada i zahtjevi za puno poštivanje svih zakonskih propisa,
Apsolutno, apsolutno. Nadam se da bi to vrijedilo za sve tvrtke u BiH, neovisno o njihovoj vlasničkoj strukturi.
Eto, i to smo riješili :)
Naravno. Pa kome ne bude odgovaralo, uvijek može otići u UN i požaliti se mnogobrojnoj zainteresiranoj publici. :D
Post Reply