To ti vazi samo za prodavace, oni sami odlucuju gdje zele da salju. Ne moze tu eBay nista. Ako zelis neki artikal, posalji prodavacu poruku da provjeri koliko kosta postarina u BiH, i da li zeli uopste slati paket u BiH. Ebay nijednog prodavaca ne moze obavezati da se ukljuci u Global Shipping program ako to prodavac ne zeli.tnt-tunja wrote:Je li ima neko informaciju vezanu za eBay global shipping programme? Koliko vidim sve više amerikanaca koristi tu opciju dostave paketa, a koliko vidim Bosna i Hercegovina se ne nalazi na spisku zemalja koje su podržane od strane tog programa.
Da li postoji neki maili ili nešto da se obrati ebay-u po pitanju toga. Znam nekad davno da je bio neki live chat support za UK ili US ne mogu se sad sjetiti i da se tu moglo razgovarati "uživo" sa njima. Poslije je to ugašeno ako se ne varam.
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#13651 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
-
tnt-tunja
- Posts: 1058
- Joined: 19/08/2014 21:08
#13652 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
@almir90
Ovako, ja sam se fino lijepo javio prodavaču, nisam vidio da je već u global shipping programu pa sam kupio artikal, nakon što sam mu se javio on mi kaže da nije do njega. Nego da on jednostavno odnese paket u poštu, a eBay ga dalje šalje.
Kada sam ga pitao da li može tako poslati u Bosnu i Hercegovinu, rekao mi je da ne može, nego da se ja moram njima javiti...
Ovako, ja sam se fino lijepo javio prodavaču, nisam vidio da je već u global shipping programu pa sam kupio artikal, nakon što sam mu se javio on mi kaže da nije do njega. Nego da on jednostavno odnese paket u poštu, a eBay ga dalje šalje.
Kada sam ga pitao da li može tako poslati u Bosnu i Hercegovinu, rekao mi je da ne može, nego da se ja moram njima javiti...
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#13653 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ne znam sta da ti kazem, meni je to nejasno skroz. Ebay ne pakuje pakete kao sto to nudi Amazon sa svojim FBA uslugama. Ako on prodaje, znaci da treba da posalje taj paket tebi.tnt-tunja wrote:@almir90
Ovako, ja sam se fino lijepo javio prodavaču, nisam vidio da je već u global shipping programu pa sam kupio artikal, nakon što sam mu se javio on mi kaže da nije do njega. Nego da on jednostavno odnese paket u poštu, a eBay ga dalje šalje.
Kada sam ga pitao da li može tako poslati u Bosnu i Hercegovinu, rekao mi je da ne može, nego da se ja moram njima javiti...
Evo stranica vezana za Global Shipping program, imas dole na dnu kontakt, pa probaj.
http://pages.ebay.com/help/sell/shipping-globally.html
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13654 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni je sve stiglo.... iz UK, Njemacke, i USA ... nista nije otvoreno...ovaj iz Njemacke paket je kasnio 1 mjesec.
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13655 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

ima li gdje ratka? prosao prvi
-
zippoo87
- Posts: 19661
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#13656 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
kod mene uredno sve dolazi sto sam narucivao sa neta 
danas donese postar 3 posiljke
danas donese postar 3 posiljke
-
amko001
- Posts: 7
- Joined: 21/02/2017 14:51
#13657 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Koja je vrijednost tih pošiljki ako nije tajna ? :pzippoo87 wrote:kod mene uredno sve dolazi sto sam narucivao sa neta
danas donese postar 3 posiljke
-
Mehemed
- Posts: 6196
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13658 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni danas stigla pošiljka od 03.01.2017. (China post) Nisam očekivao da će ikako stići, ali kad je već došla dobrodošla
Poslao sam selleru poruku da vidim kako mu paše da mu platim jer sam dobio refund za nju. Kako li se ovako uspije zagubiti pa da je nema skoro 2 mjeseca...
-
zippoo87
- Posts: 19661
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#13659 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ma jeftinije sve,nista nije za carinu i dodatno oporezivanjeamko001 wrote:Koja je vrijednost tih pošiljki ako nije tajna ? :pzippoo87 wrote:kod mene uredno sve dolazi sto sam narucivao sa neta
danas donese postar 3 posiljke
od par KM do 30ak KM
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13660 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
imal Ratka ?
Treba ga zajahat i ne popuštat.

Treba ga zajahat i ne popuštat.

Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#13661 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
kakvo je sada stanje sa narucivanjem baterija? dolaze li uredno?

http://www.ebay.com/itm/2-LG-INR-18650- ... 1705512774

http://www.ebay.com/itm/2-LG-INR-18650- ... 1705512774
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13662 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Koji je kralj ovaj prodavac:kafanski_covjek wrote:kakvo je sada stanje sa narucivanjem baterija? dolaze li uredno?
http://www.ebay.com/itm/2-LG-INR-18650- ... 1705512774
NOTE: battery was inserted into the useless flashlight body,open it,you can find your battery.Because now pure lithium battery cannot getting on cargo airplanes. Appreciate your understanding.Please open it carefully!
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13663 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Inače, jel` proradio "softver"?
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13664 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pitao sam kineza kako da mu vratim pare za nesto sto mi je stiglo ali je vec uradio refund, i rekao mi je da mu platim direktno (i ako sam ja ponudio da kupim istu stvar opet)
Eh sada hoce li mi paypal uzeti sta ako mu budem placao direktno, i da li da smanjim onda cifru za toliko koliko ce mi paypal uzeti
Eh sada hoce li mi paypal uzeti sta ako mu budem placao direktno, i da li da smanjim onda cifru za toliko koliko ce mi paypal uzeti
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13665 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
plati mu u cent, koliko i artikal košta.jahac96 wrote:Pitao sam kineza kako da mu vratim pare za nesto sto mi je stiglo ali je vec uradio refund, i rekao mi je da mu platim direktno (i ako sam ja ponudio da kupim istu stvar opet)
Eh sada hoce li mi paypal uzeti sta ako mu budem placao direktno, i da li da smanjim onda cifru za toliko koliko ce mi paypal uzeti
tako ja radim.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13666 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ove baterije sam testirao. Nisu 3000 mAh, već 800 mAh.kafanski_covjek wrote:kakvo je sada stanje sa narucivanjem baterija? dolaze li uredno?
http://www.ebay.com/itm/2-LG-INR-18650- ... 1705512774
Al koriste svrsi.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13667 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Oduzeo sam procenat koji mi uzima paypal i platio mu, ali oznacio sam kao da saljem prijateljima i porodici, a kasnije sam vidio da ako oznaci da placam za nesto da mi ne uzimaju nikakvu taksuvictom wrote:plati mu u cent, koliko i artikal košta.jahac96 wrote:Pitao sam kineza kako da mu vratim pare za nesto sto mi je stiglo ali je vec uradio refund, i rekao mi je da mu platim direktno (i ako sam ja ponudio da kupim istu stvar opet)
Eh sada hoce li mi paypal uzeti sta ako mu budem placao direktno, i da li da smanjim onda cifru za toliko koliko ce mi paypal uzeti
tako ja radim.
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#13668 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ne znam je li bilo...
http://www.bljesak.info/rubrika/busines ... era/189134
http://www.bljesak.info/rubrika/busines ... era/189134
Od Uprave za neizravno oporezivanje BiH tražili smo odgovor na pitanje zbog čega ovaj problem još nije
riješen i kada će biti Iako je sredinom veljače u rad trebao biti pušten novi modul informatičke carinske aplikacije
ASYCUDA WORLD, koji treba omogućiti poštanskim operaterima da pokreću carinski postupak za pakete koje građani
iz BiH naručuju putem interneta od pravnih osoba iz inozemstva, to se još nije dogodilo te su se brojni građani BiH,
koji su na ovaj način naručivali robu,našli u problemima.
Testna faza
Od Uprave za neizravno oporezivanje BiH tražili smo odgovor na pitanje zbogčega ovaj problem još nije riješen i kada
će biti, kada će građani moći preuzeti pošiljke bez angažiranja špeditera, piše Oslobođenje.''Izrada novog modula carinske
aplikacije ASYCUDA je završena, također su završene i izmjene i dopune zakonskih propisa koji reguliraju ovu oblast, one
su u međuvremenu usklađene sa zakonodavstvom EU. Do kraja ovog tjedna se završava i testna faza nove aplikacije i
nadamo se da će početkom sljedećeg radnog tjedna ona biti i službeno puštena u rad. Tada neće biti potrebe da se angažira
špediter, već će, kao i do sada, nadležni poštanski ured podnositi usmenu prijavu za carinjenje, a obračun uvoznih dažbina vršit
će se prema carinskoj tarifi BiH, a ne po jedinstvenoj carinskoj stopi kao do sada, kazali su iz Uprave.
Kako kažu, novi sistem će omogućiti efikasniju kontrolu i provjere, tako da će svi oni koji se nezakonito bave gospodarskom
djelatnošću oglašavanja razne robe putem interneta i njene prodaje biti temeljito kontrolirani, a svi građani koji za svoje
osobne potrebe naručuju robu putem interneta neće biti u potrebi za angažiranjem špeditera.
Oštećena roba
Žalili su se građani i na činjenicu da je moguće da pošiljka, kada dođe do njih, bude oštećena, a da je prošao rok za žalbu prodavaču,
čime bi i oni bili oštećeni, te nisu znali tko će odgovarati u takvim situacijama.''Ovo pitanje nije u našoj nadležnosti. Svi koji su robu
naručili imali su mogućnost da je preuzmu angažiranjem špeditera, a ukoliko to nisu uradili i ako je roba oštećena, mi nemamo ništa s
tim'', kazali su još iz UNO.Podsjetimo, građani BiH početkom ove godine su umjesto naručene robe, na adresu dobivali obavijest da
moraju angažirati špeditera kako bi im roba bila dostavljena na adresu, što do sada nije bio slučaj kada je u pitanju pošiljka vrijednosti
do 50 KM. Iz UNO su obećali da će taj problem biti riješen od narednog tjedna, a nama ostaje da vidimo hoće li i biti tako.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#13669 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
a kineza giganta
kad ce software proraditi da narucim sebi telefon
kad ce software proraditi da narucim sebi telefon
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#13670 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
pa de postavite link provjerenih baterija 
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13671 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
imaš u bingu AA Duracell 2400 mAh.kafanski_covjek wrote:pa de postavite link provjerenih baterija
2 komada 10 KM. Nisu ni na ebay- jeftiniji.
Navedeni Kapacitet provjeren i potrvrđen.
imam i kineske, njih također koristim, samo što se potroše 3-4 brže.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13672 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
KvaziExpert wrote:![]()
Znaci jos samo desetak dana
saće, evo samo što nije.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 3 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13673 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
mogla je gospoda iz UIO prvo završtiti softver, pa onda mjenjati proceduru.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
- mobsterc
- Posts: 2576
- Joined: 01/04/2007 21:57
- Location: Sarajevo
#13674 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kazu vratice na staro dok ne naprave softver, al za 10ak dana

- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#13675 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
18650?victom wrote:imaš u bingu AA Duracell 2400 mAh.kafanski_covjek wrote:pa de postavite link provjerenih baterija
2 komada 10 KM. Nisu ni na ebay- jeftiniji.
Navedeni Kapacitet provjeren i potrvrđen.
imam i kineske, njih također koristim, samo što se potroše 3-4 brže.
