Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#13651 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by almir90 »

tnt-tunja wrote:Je li ima neko informaciju vezanu za eBay global shipping programme? Koliko vidim sve više amerikanaca koristi tu opciju dostave paketa, a koliko vidim Bosna i Hercegovina se ne nalazi na spisku zemalja koje su podržane od strane tog programa.

Da li postoji neki maili ili nešto da se obrati ebay-u po pitanju toga. Znam nekad davno da je bio neki live chat support za UK ili US ne mogu se sad sjetiti i da se tu moglo razgovarati "uživo" sa njima. Poslije je to ugašeno ako se ne varam.
To ti vazi samo za prodavace, oni sami odlucuju gdje zele da salju. Ne moze tu eBay nista. Ako zelis neki artikal, posalji prodavacu poruku da provjeri koliko kosta postarina u BiH, i da li zeli uopste slati paket u BiH. Ebay nijednog prodavaca ne moze obavezati da se ukljuci u Global Shipping program ako to prodavac ne zeli.
tnt-tunja
Posts: 1058
Joined: 19/08/2014 21:08

#13652 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by tnt-tunja »

@almir90

Ovako, ja sam se fino lijepo javio prodavaču, nisam vidio da je već u global shipping programu pa sam kupio artikal, nakon što sam mu se javio on mi kaže da nije do njega. Nego da on jednostavno odnese paket u poštu, a eBay ga dalje šalje.
Kada sam ga pitao da li može tako poslati u Bosnu i Hercegovinu, rekao mi je da ne može, nego da se ja moram njima javiti...
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#13653 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by almir90 »

tnt-tunja wrote:@almir90

Ovako, ja sam se fino lijepo javio prodavaču, nisam vidio da je već u global shipping programu pa sam kupio artikal, nakon što sam mu se javio on mi kaže da nije do njega. Nego da on jednostavno odnese paket u poštu, a eBay ga dalje šalje.
Kada sam ga pitao da li može tako poslati u Bosnu i Hercegovinu, rekao mi je da ne može, nego da se ja moram njima javiti...
Ne znam sta da ti kazem, meni je to nejasno skroz. Ebay ne pakuje pakete kao sto to nudi Amazon sa svojim FBA uslugama. Ako on prodaje, znaci da treba da posalje taj paket tebi.

Evo stranica vezana za Global Shipping program, imas dole na dnu kontakt, pa probaj.

http://pages.ebay.com/help/sell/shipping-globally.html
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13654 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

Meni je sve stiglo.... iz UK, Njemacke, i USA ... nista nije otvoreno...ovaj iz Njemacke paket je kasnio 1 mjesec.
User avatar
spree
Posts: 8674
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13655 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

Image

ima li gdje ratka? prosao prvi :twisted:
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13656 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zippoo87 »

kod mene uredno sve dolazi sto sam narucivao sa neta :D
danas donese postar 3 posiljke
amko001
Posts: 7
Joined: 21/02/2017 14:51

#13657 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by amko001 »

zippoo87 wrote:kod mene uredno sve dolazi sto sam narucivao sa neta :D
danas donese postar 3 posiljke
Koja je vrijednost tih pošiljki ako nije tajna ? :p
Mehemed
Posts: 6196
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13658 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Meni danas stigla pošiljka od 03.01.2017. (China post) Nisam očekivao da će ikako stići, ali kad je već došla dobrodošla :) Poslao sam selleru poruku da vidim kako mu paše da mu platim jer sam dobio refund za nju. Kako li se ovako uspije zagubiti pa da je nema skoro 2 mjeseca...
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13659 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zippoo87 »

amko001 wrote:
zippoo87 wrote:kod mene uredno sve dolazi sto sam narucivao sa neta :D
danas donese postar 3 posiljke
Koja je vrijednost tih pošiljki ako nije tajna ? :p
ma jeftinije sve,nista nije za carinu i dodatno oporezivanje
od par KM do 30ak KM
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13660 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

imal Ratka ?
Treba ga zajahat i ne popuštat.

Image
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13661 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

kakvo je sada stanje sa narucivanjem baterija? dolaze li uredno?
Image
http://www.ebay.com/itm/2-LG-INR-18650- ... 1705512774
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13662 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

kafanski_covjek wrote:kakvo je sada stanje sa narucivanjem baterija? dolaze li uredno?
Image
http://www.ebay.com/itm/2-LG-INR-18650- ... 1705512774
Koji je kralj ovaj prodavac:

NOTE: battery was inserted into the useless flashlight body,open it,you can find your battery.Because now pure lithium battery cannot getting on cargo airplanes. Appreciate your understanding.Please open it carefully!

:D
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13663 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Inače, jel` proradio "softver"?
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13664 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

Pitao sam kineza kako da mu vratim pare za nesto sto mi je stiglo ali je vec uradio refund, i rekao mi je da mu platim direktno (i ako sam ja ponudio da kupim istu stvar opet)
Eh sada hoce li mi paypal uzeti sta ako mu budem placao direktno, i da li da smanjim onda cifru za toliko koliko ce mi paypal uzeti
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13665 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

jahac96 wrote:Pitao sam kineza kako da mu vratim pare za nesto sto mi je stiglo ali je vec uradio refund, i rekao mi je da mu platim direktno (i ako sam ja ponudio da kupim istu stvar opet)
Eh sada hoce li mi paypal uzeti sta ako mu budem placao direktno, i da li da smanjim onda cifru za toliko koliko ce mi paypal uzeti
plati mu u cent, koliko i artikal košta.
tako ja radim.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13666 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

kafanski_covjek wrote:kakvo je sada stanje sa narucivanjem baterija? dolaze li uredno?
Image
http://www.ebay.com/itm/2-LG-INR-18650- ... 1705512774
ove baterije sam testirao. Nisu 3000 mAh, već 800 mAh.
Al koriste svrsi.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13667 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

victom wrote:
jahac96 wrote:Pitao sam kineza kako da mu vratim pare za nesto sto mi je stiglo ali je vec uradio refund, i rekao mi je da mu platim direktno (i ako sam ja ponudio da kupim istu stvar opet)
Eh sada hoce li mi paypal uzeti sta ako mu budem placao direktno, i da li da smanjim onda cifru za toliko koliko ce mi paypal uzeti
plati mu u cent, koliko i artikal košta.
tako ja radim.
Oduzeo sam procenat koji mi uzima paypal i platio mu, ali oznacio sam kao da saljem prijateljima i porodici, a kasnije sam vidio da ako oznaci da placam za nesto da mi ne uzimaju nikakvu taksu
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13668 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

ne znam je li bilo...

http://www.bljesak.info/rubrika/busines ... era/189134
Od Uprave za neizravno oporezivanje BiH tražili smo odgovor na pitanje zbog čega ovaj problem još nije
riješen i kada će biti Iako je sredinom veljače u rad trebao biti pušten novi modul informatičke carinske aplikacije
ASYCUDA WORLD, koji treba omogućiti poštanskim operaterima da pokreću carinski postupak za pakete koje građani
iz BiH naručuju putem interneta od pravnih osoba iz inozemstva, to se još nije dogodilo te su se brojni građani BiH,
koji su na ovaj način naručivali robu,našli u problemima.

Testna faza

Od Uprave za neizravno oporezivanje BiH tražili smo odgovor na pitanje zbogčega ovaj problem još nije riješen i kada
će biti, kada će građani moći preuzeti pošiljke bez angažiranja špeditera, piše Oslobođenje.''Izrada novog modula carinske
aplikacije ASYCUDA je završena, također su završene i izmjene i dopune zakonskih propisa koji reguliraju ovu oblast, one
su u međuvremenu usklađene sa zakonodavstvom EU. Do kraja ovog tjedna se završava i testna faza nove aplikacije i
nadamo se da će početkom sljedećeg radnog tjedna ona biti i službeno puštena u rad. Tada neće biti potrebe da se angažira
špediter, već će, kao i do sada, nadležni poštanski ured podnositi usmenu prijavu za carinjenje, a obračun uvoznih dažbina vršit
će se prema carinskoj tarifi BiH, a ne po jedinstvenoj carinskoj stopi kao do sada, kazali su iz Uprave.

Kako kažu, novi sistem će omogućiti efikasniju kontrolu i provjere, tako da će svi oni koji se nezakonito bave gospodarskom
djelatnošću oglašavanja razne robe putem interneta i njene prodaje biti temeljito kontrolirani, a svi građani koji za svoje
osobne potrebe naručuju robu putem interneta neće biti u potrebi za angažiranjem špeditera.

Oštećena roba

Žalili su se građani i na činjenicu da je moguće da pošiljka, kada dođe do njih, bude oštećena, a da je prošao rok za žalbu prodavaču,
čime bi i oni bili oštećeni, te nisu znali tko će odgovarati u takvim situacijama.''Ovo pitanje nije u našoj nadležnosti. Svi koji su robu
naručili imali su mogućnost da je preuzmu angažiranjem špeditera, a ukoliko to nisu uradili i ako je roba oštećena, mi nemamo ništa s
tim'', kazali su još iz UNO.Podsjetimo, građani BiH početkom ove godine su umjesto naručene robe, na adresu dobivali obavijest da
moraju angažirati špeditera kako bi im roba bila dostavljena na adresu, što do sada nije bio slučaj kada je u pitanju pošiljka vrijednosti
do 50 KM. Iz UNO su obećali da će taj problem biti riješen od narednog tjedna, a nama ostaje da vidimo hoće li i biti tako.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13669 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

a kineza giganta :lol:

kad ce software proraditi da narucim sebi telefon :twisted:
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13670 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

pa de postavite link provjerenih baterija :)
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13671 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

kafanski_covjek wrote:pa de postavite link provjerenih baterija :)
imaš u bingu AA Duracell 2400 mAh.
2 komada 10 KM. Nisu ni na ebay- jeftiniji.
Navedeni Kapacitet provjeren i potrvrđen.

imam i kineske, njih također koristim, samo što se potroše 3-4 brže.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13672 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

KvaziExpert wrote::thumbup:

Znaci jos samo desetak dana :mrgreen:
:D
saće, evo samo što nije.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 3 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13673 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

mogla je gospoda iz UIO prvo završtiti softver, pa onda mjenjati proceduru.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
User avatar
mobsterc
Posts: 2576
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#13674 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mobsterc »

Kazu vratice na staro dok ne naprave softver, al za 10ak dana










:D
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13675 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

victom wrote:
kafanski_covjek wrote:pa de postavite link provjerenih baterija :)
imaš u bingu AA Duracell 2400 mAh.
2 komada 10 KM. Nisu ni na ebay- jeftiniji.
Navedeni Kapacitet provjeren i potrvrđen.

imam i kineske, njih također koristim, samo što se potroše 3-4 brže.
18650?
Post Reply