
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13626 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ratko uzo novo auto na leasing: (samo osnovna oprema, bez extras)


Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13627 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jel 2017
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13628 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ti si otvorio case prije 7 dana preko ebay-a i još ti nije riješeno?jahac96 wrote:I jesam otvorio, ali ako istekne 30 dana nakon zadnjeg roka dostave nemas vise ono money back guarantee, ovo ti je dalje ako je prodavacu cejf da vrati vratit cehava123 wrote:
Pa otvori case preko PayPala,. Zar nije rok 180 dana?
Ja otvorio ima 7 dana i lik razvlaci cekam svaki njegov odgovor po 3 dana i onda ja mu fino kazem vrati pare on govorio evo poslao sam vam novi...
I sada zadnju poruku sto sam mu poslao napisao sam mu svasta i rekao je ako ne dodje za 7 dana da ce odma vratiti pare (sumnjam ali eto)
Meni je ebay riješio case za nekih 3-4 dana od otvaranja slučaja, al sam prije toga dobio upozorenje da je kinez skinut sa ebay-a. Sad čekam 09.03 da otvorim case za drugu jaknu, baš me zanima hoće ga riješiti tako brzo kao i prošli.
I nemoj nikad pristati na opciju da ti pošalje novi proizvod, neka ti vrati pare pa naruči ponovo. Tako si siguran.
-
Mehemed
- Posts: 6198
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13629 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jednostavno ne kupujte od prodavača koji imaju mal broj transakcija, ja sve ispod 30000-40000 dojmova i 95% pozitivnog ratinga i ne gledam, jer svaki predmet prodaje nekoliko prodavača, tako da se uvijek nađe dobar sa dobrom povjerljivošću, a ovi koji budu banani nemaju sigurno velik broj transakcija jer oni ako varaju, varaju od početka i budu brzo banovani i ne stignu nabiti veliki broj transakcija i dojmova
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13630 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jel ovo otišlo na carinu ili?


-
Spacedust
- Posts: 44
- Joined: 30/01/2017 14:43
#13631 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
U mene je isto pisalo par dana, danas stigao paket. 
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#13632 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Da li ima još netko da mu pošiljka ide Turskom poštom i da mu i nakon 5 dana nakon što je otpremljeno iz Turske ne pojavljuje se pošiljka u BiH?


-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13633 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
od kojeg sam ja uzeo imao preko 100 000 i zeznuo meMehemed wrote:Jednostavno ne kupujte od prodavača koji imaju mal broj transakcija, ja sve ispod 30000-40000 dojmova i 95% pozitivnog ratinga i ne gledam, jer svaki predmet prodaje nekoliko prodavača, tako da se uvijek nađe dobar sa dobrom povjerljivošću, a ovi koji budu banani nemaju sigurno velik broj transakcija jer oni ako varaju, varaju od početka i budu brzo banovani i ne stignu nabiti veliki broj transakcija i dojmova
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13634 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa sada kada sam otvorio case on me pitao da li zelim novi ja mu rekao da necu nego da mi vrati pare i sve mu fino napisao nema nesto da nije jasno. I on meni odgovara sa poslao sam vam novi -.-hava123 wrote: I nemoj nikad pristati na opciju da ti pošalje novi proizvod, neka ti vrati pare pa naruči ponovo. Tako si siguran.
Ebay mi nece zavrsiti slucaj jer sam ga kasno otvorio, rekao je da sacekam 7 dana pa cemo vidjeti jer znam da nece doci sigurno ipak je naruceno 16og decembra
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#13635 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
5 dana za transport posiljki je kao 5h u realnom vremenu.SONY_91 wrote:Da li ima još netko da mu pošiljka ide Turskom poštom i da mu i nakon 5 dana nakon što je otpremljeno iz Turske ne pojavljuje se pošiljka u BiH?
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13636 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sta kazu "ceka se odobrenje strucnjaka"... Sad ce to oni srediti, samo dok raspisu konkurs za 5-6 strucnjaka, pa onda k'o napolitanka ide red zalbi, pa red ponovljenih konkursa i tako to, uglavnom bit ce za 10-ak dana pa poslije toga jos jedno 10-ak dana 
-
Mehemed
- Posts: 6198
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13637 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Koji mu je bio procenat pozitivnih dojmova ?jahac96 wrote: od kojeg sam ja uzeo imao preko 100 000 i zeznuo me
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13638 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
i ovi sa pozitvnim dojmovima 97-98% vole uvalit pokvarenu stvarčicu.
Ja jedino vjerujem kad je preko 99% ima bezbroj transakcija.
To znam da ce biti dobro i ispravno.
a cim je on 97,8 % bježi.
Sad sam upratio, koji prodavci su najbolji po kvalitetu i brzini slanja, i odmah otvorim njegov shop i naručim sve od njega, umjesto da ganjam neke razlike u feninzima. I dođe sve u jednoj kovertu. Milina.
Ja jedino vjerujem kad je preko 99% ima bezbroj transakcija.
To znam da ce biti dobro i ispravno.
a cim je on 97,8 % bježi.
Sad sam upratio, koji prodavci su najbolji po kvalitetu i brzini slanja, i odmah otvorim njegov shop i naručim sve od njega, umjesto da ganjam neke razlike u feninzima. I dođe sve u jednoj kovertu. Milina.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13639 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
I onda ide na spediciju jer je vise razlicitih artikala u istoj posiljcivictom wrote:I dođe sve u jednoj kovertu. Milina.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#13640 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni stigle one zabice u roku
, doduse tezina paketa 0.0013kg 
-
amko001
- Posts: 7
- Joined: 21/02/2017 14:51
#13641 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Danas sam dobio email od uio-a i kazi da je aplikacija zavrsena i da ce u ovoj sedmici biti pustena u rad !
Valjda ne lazu :/
Valjda ne lazu :/
- insaneinthebrain
- Posts: 25543
- Joined: 12/08/2013 12:51
#13642 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
ako je ratko u potpisu, onda ne lazu 
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13643 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
evo ga 1. jel pocelo?
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13644 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
insaneinthebrain wrote:ako je ratko u potpisu, onda ne lazu
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13645 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
nema veze broj artikala sa špedicijom.choxnox wrote:I onda ide na spediciju jer je vise razlicitih artikala u istoj posiljcivictom wrote:I dođe sve u jednoj kovertu. Milina.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13646 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jest evo meni sluzbenik carine sabahile privatnim autom dostavio mobitel bez ikakvih dadzbinaspree wrote:evo ga 1. jel pocelo?
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13647 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Procitaj jos jednom prve odgovore UIO gdje pojasnjavaju zasto su odjednom uveli speditere.victom wrote:nema veze broj artikala sa špedicijom.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13648 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
znam šta su napisali. to je samo jeftino opravdanje.choxnox wrote:Procitaj jos jednom prve odgovore UIO gdje pojasnjavaju zasto su odjednom uveli speditere.victom wrote:nema veze broj artikala sa špedicijom.
kasnije su rekli, kad se uvede softver, moće lakše da obrađuju takve pošiljke bez špeditera.
usotalom ,nabrojao je Ratko svakakvih gluposti.
Kad bude softver, špediter će biti out za sve pošiljke do 1000 KM. bez obzira kako bile upakovane.
carina i pdv će i dalje ici preko 50 KM.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
-
tnt-tunja
- Posts: 1058
- Joined: 19/08/2014 21:08
#13649 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Je li ima neko informaciju vezanu za eBay global shipping programme? Koliko vidim sve više amerikanaca koristi tu opciju dostave paketa, a koliko vidim Bosna i Hercegovina se ne nalazi na spisku zemalja koje su podržane od strane tog programa.
Da li postoji neki maili ili nešto da se obrati ebay-u po pitanju toga. Znam nekad davno da je bio neki live chat support za UK ili US ne mogu se sad sjetiti i da se tu moglo razgovarati "uživo" sa njima. Poslije je to ugašeno ako se ne varam.
Da li postoji neki maili ili nešto da se obrati ebay-u po pitanju toga. Znam nekad davno da je bio neki live chat support za UK ili US ne mogu se sad sjetiti i da se tu moglo razgovarati "uživo" sa njima. Poslije je to ugašeno ako se ne varam.
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13650 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
e jbg ja kontao da ce nam i platiti sto smo ovoliko cekalichoxnox wrote:Jest evo meni sluzbenik carine sabahile privatnim autom dostavio mobitel bez ikakvih dadzbinaspree wrote:evo ga 1. jel pocelo?
