Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- sime_cipol
- Posts: 23398
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#13627 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Trojke sa tCe motorom dolazile su poprilično u pristojnoj opremi, ali teško da može naći neki dobar primjerak za 8500
- sime_cipol
- Posts: 23398
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#13628 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13630 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imaš li cjenovnik za novembar??Seawolf wrote: ↑07/11/2022 17:32Meni se čini da ti, što se tiče prostranosti, misliš na Captura prve generacije.konektovan wrote: ↑07/11/2022 17:25
Za tu lovu,..može se kupiti sa ručnim mjenjačem.
Meni je captur u unutrasnnosti premalen,..
A, što se tiče cijena:
![]()
To je ljetos bilo, sad drugi vjetar puše.
Taj edc u capturu je 6 brzina??!!
Kako 6 može biti bolje od 7?
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
#13631 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kako te nije sramota trolat starijeg čovjeka?konektovan wrote: ↑08/11/2022 09:50Imaš li cjenovnik za novembar??![]()
To je ljetos bilo, sad drugi vjetar puše.![]()
Taj edc u capturu je 6 brzina??!!
Kako 6 može biti bolje od 7?![]()
To je aktuelni cjenovnik.
Kod mene je 7-stepeni. Ne znam odakle ti da je 6-stepeni.
Ili ti i dalje misliš na prethodnu generaciju Captura?
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13632 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ko koga trola?
Zar nisu neparni suhi, a parni mokri?
Mislim na zadnji captur, ovaj ženski...model.
Zar nisu neparni suhi, a parni mokri?
Mislim na zadnji captur, ovaj ženski...model.
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#13633 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imal ko da prodaje golfa 6icu?
Par uslova:
Da je crn, da je 4 motion, da je 2.0 naravno, Po mogucnosti 2011/2012 tj zadnje godine modela.
Oprema da nije go, al ne mora ni R line biti.
Par uslova:
Da je crn, da je 4 motion, da je 2.0 naravno, Po mogucnosti 2011/2012 tj zadnje godine modela.
Oprema da nije go, al ne mora ni R line biti.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
- sime_cipol
- Posts: 23398
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#13635 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U Clio III je stari 1.2 motor sa turbom i MPI.
Ima ga kolega, 2009 kupljen nov, auto kahnuo nikad nije.
Ima ga kolega, 2009 kupljen nov, auto kahnuo nikad nije.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13636 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da,..klasika, dobra kombinacija.sime_cipol wrote: ↑08/11/2022 12:19 U Clio III je stari 1.2 motor sa turbom i MPI.
Ima ga kolega, 2009 kupljen nov, auto kahnuo nikad nije.
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#13637 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imao tog Clia sa 1,2 16v 75 KS. Kupljen nov 2007. godine i za 5 godina i 3 mjeseca koliko sam ga vozio, prešao 110 hiljada KM bez ikakvih problema. Samo redovni servisi i zamjenio akumulator, jednu bombinu i zamjenio španer remena altenatora.citroen xm wrote: ↑08/11/2022 12:13Kakav TCE, posebno taj 1.2 koji nije baš oličenje kvaliteta.
Stari 1.2 16v sa 75 KS i prst u uvo.
-
semi75
- Posts: 40
- Joined: 29/11/2009 20:17
#13638 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pozdrav svima. Imam u planu da kupim Škoda Karoq 1,6TDI.Pa me zanima mišljenje mehaničara. Nisu li kvarljivi ti 1.6 motori.
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#13639 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vozim novog Captura godinu i malo više od mjesec dana. Isporučen mi krajem septembra prošle godine. Odlično auto i ima fino prostora. Prostor na zadnjoj klupi se može povećavati u zavisnosti da li ti treba veći gepek ili prostor za sjedenje. Dakle sjedišta na zadnjoj klupi se mogu pomicati i gepek ima duplo dno. kod mene je manuelac sa 6 brzina i motor je tce 90 100 KS. Paket opreme je Intense (srednji paket). Ima navigaciju, digitalnu klimu i da ne nabrajam razna pomagala za vožnju itd. Auto je udoban i fino ide. Nemam nikakve zamjerke. Cijena mu je bila 35.600 KM, a ja sam ga platio 34,600 KM, jer su mi dali 1000 KM popusta. Naručio sam ga u zadnji momenat, jer nedugo nakon toga su izbacili novi cjenovnik i cijena je bila veća za 500 KM, a danas je baš otišla mu cijena gore.Seawolf wrote: ↑07/11/2022 17:32Meni se čini da ti, što se tiče prostranosti, misliš na Captura prve generacije.konektovan wrote: ↑07/11/2022 17:25
Za tu lovu,..može se kupiti sa ručnim mjenjačem.
Meni je captur u unutrasnnosti premalen,..
A, što se tiče cijena:
![]()
Last edited by Better Man on 08/11/2022 15:12, edited 1 time in total.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#13640 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
reci ce ti prvo sta ce ti skoda, pa onda sto bas karok, a onda ce ti reci sto bas 1,6 sto ne 2.0
kvota 1,25
zaboravio sam dodat sto bas dizel, sto ne benzin hehe
- B6Redhell
- Posts: 7814
- Joined: 25/12/2010 04:56
#13641 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bas takosumirprimus wrote: ↑08/11/2022 15:00reci ce ti prvo sta ce ti skoda, pa onda sto bas karok, a onda ce ti reci sto bas 1,6 sto ne 2.0
kvota 1,25
zaboravio sam dodat sto bas dizel, sto ne benzin hehe
Sto ce ti to svapcko smece. I onda prijedlog kako treba kupiti neku azijsku nakazu. Obicno sa pik stranicom. O nekom smecu koje se prodaje 2 godine..
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13642 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa bolje mu je uzet polovnog Captura 1.5dCi ako već mora dizel. Jebote Karoq plastično tvrdo govno, poluproizvod…
Pug 2008, Yaris Cross, Crossland (Mokka), CX-3
Sve bolja auta od Karoqa
Pug 2008, Yaris Cross, Crossland (Mokka), CX-3
Sve bolja auta od Karoqa
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
#13643 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I svi odreda nabrojani su za segment ispod Karoqa.
Te koje si nabrojao su u segmentu Škode Kamiq.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13644 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pardon, miješam ta k*q smetlja iz Češke.
Onda Pug 3008, Grandland, CX-30, Kadjar, Qashqai, Eclipse Cross, novi C4 na kraju krajeva, pa i T-Roc koji je iole bolje složen od Karoqa.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13646 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma hej, sve prije VWAG, pa makar hod'o pješke 
Zaboravih gore Kiu XCeed još.
Zaboravih gore Kiu XCeed još.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13647 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
karoq fulliran haman ko cx60
a ruzno do bola...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#13648 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa vala i CX60 je sve samo ne ljepotan.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13649 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
za karoq je miss svijeta..ono nikakve inspiracije nicega, vise inapiracije su imali kad su feliciu pravili...hajmo napravit i rastegnut auto da bude najveci i to postujem, samo je cijena zadnjih godina bas bezobrazna za drugi brend vw 
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#13650 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije dugo trebalo, još najavljeno sve
