De svega ti nauci zatvoriti tagove... Hajd sto vam je politika iz 1942, vec ni s informatikom puno dalje odmaklibalks wrote:Tu quoque
Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#13601 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- edo_79
- Posts: 43549
- Joined: 14/10/2009 11:10
- Location: I tam i vam... a ni tam ni vam
#13602 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Na osnovu čega si došao do zaključka da baš tadašnji predsjednici Srbije i Hrvatske polažu ekskluzivno pravo na teritoriju BiH? To negdje zapisano??hizo ramidovic wrote:Ја сам на овом талибанском форуму давно покушао да објасним да је план о подели тзв. Бих између председника Србије и Хрватске био један од најхуманијих и најдемократскијих планова у историји ових простора. Тај план предвиђао је да се тзв. БиХ мирно подели најпре на три дела (један део добили би муслимани на привремено коришћење, у којем би били под строгим надзором војске и полиције и где би сваки муслиман био обележен белом траком) а касније на два дела (након што би муслимани били депортовани у своје матичне државе-Турску, Иран, Саудијску Арабију...)
Оваквом поделом српски и хрватски председници били би задовољни а муслимани би колико-толико преживели. Председници двеју држава су чак нудили да сносе трошкове путовања камионима до луке у Плочама и даље бродом, али су муслићи и то одбили.
Нажалост, исламисти и радикали, заслепљени верским фанатизмом, нису ме разумели, па им сад други криви...
СТОП ТУРСКОМ ЗУЛУМУ!!!
Hizo ti si meni Tito bolan
-
balks
- Posts: 260
- Joined: 16/11/2010 19:28
#13603 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Što cjepidlačiš pišem na brzinu, nisam na državnoj sisi da imam vremena po čitav dan da visim, a nisam plaćen ni od kakve strankeAlfons Kauders wrote:De svega ti nauci zatvoriti tagove... Hajd sto vam je politika iz 1942, vec ni s informatikom puno dalje odmaklibalks wrote:Tu quoque
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#13604 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Pa što ste prihvatali te izmjene? Sami pali sami se ubili.balks wrote:Koji su kasnije mijenjani, pogotovo na štetu Hrvata, ali u ovom slučaju neće da bude izmjena prihvaćena jer je u njihovu korist. To je ta logika, vrlo zanimljivaAlfons Kauders wrote:Oba.balks wrote: Kojeg mirovnog sporazuma?
- pici
- Posts: 46404
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#13605 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
pa makar se mogu sad hvaliti kako su odbjegle ovce vratili svome stadu i na veru pradededovskuAlfons Kauders wrote:
Jednom prilikom ti lokalni Jugo-udbasi pred rat odlucili da zasjednu s pilotima JNA u jednoj kafani u okolini. Preko dana bombarduju Vukovar, navece okrecu prase s podobnim Hrvatima.
Ujutru se procuje po selu, i lokalni muslimani odu i vlasniku birtije kazu da iskopa raku i sahrani ostatke tog nesretnog krmeta, il ce i njeg priklat. To kasnije culi katolici s druge strane sela, pa porucili "E necete, mi cemo! To su nasa govna!"
Eto kakve moralne vertikale u svom clanstvu ima HDZ.
- horkesh
- Posts: 3380
- Joined: 31/03/2008 10:15
#13606 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Prvo, molim te da naučiš quotati, stvarno nije teško, ili barem izreži sve prije, ili najprostije: ne čačkaj nikako, pusti neka teče.balks wrote: Tako ga oslovljavao general A BiH krilnik ili tako nekako Blaž Kraljević, pa zato ja tako.
Vidim Srbi se ubiše od pritužbi da budu konstitutivni u zapadnoj Hercegovini.
Mada ideja sama po sebi i nije loša, da smo ko sarajevske stranke pa da punimo klub Srba u Domu naroda od fikus Srba iz kantona u kojim je HDZ na vlasti
Ta praksa "punjenja" tuđih klubova promjenom nacionalnosti je degutantna, ali ako ste samo teorijski protiv toga, a u praksi za - onda samo naprijed.
Naravno, prvo treba ispuniti odluke Ustavnog suda (koju god, u Hercegovini ih je više zapelo) pa onda s nekog visokog konja pričati o ustavnoj ravnopravnosti. To da li se Srbi u zapadnoj Hercegovini bune ili ne je potpuno irelevantno. Ne gledaju svi na konstitutivnost kao "konstitutivan sam tamo gdje sam zapišao teritoriju".
Super mi je što se ograđuješ od "Poglavnika"
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#13607 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ovo me podsjeti na onu...arzuhal wrote:Šta viče Mijo Krešić: OSA u službi jedne stranke a protiv Hrvata, treba ispitat to jel sve bilo po zakonu i to, hehe![]()
Svehrvatska ofanziva na BiH koja je, razumije se, i njihova domovina i koju vole najviše na dunjalukuTa najbliži smo susjedi, ko će kome ako ne svoj svome, upućeni smo jedni na druge a Hrvatska je najveći prijatelj BiH na njenom putu ka evroatlanskim integracijama
![]()
Da hoće više i taj studeni, da čujemo presudu, pa da možemo biti malo manje prijatelji a više drugovi
Dijelicemo ko braca...a veli ovaj drugi...bogami necemo nego pola pola
- edo_79
- Posts: 43549
- Joined: 14/10/2009 11:10
- Location: I tam i vam... a ni tam ni vam
#13608 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Pošteno .... pa ko koga zaspreca wrote:Ovo me podsjeti na onu...arzuhal wrote:Šta viče Mijo Krešić: OSA u službi jedne stranke a protiv Hrvata, treba ispitat to jel sve bilo po zakonu i to, hehe![]()
Svehrvatska ofanziva na BiH koja je, razumije se, i njihova domovina i koju vole najviše na dunjalukuTa najbliži smo susjedi, ko će kome ako ne svoj svome, upućeni smo jedni na druge a Hrvatska je najveći prijatelj BiH na njenom putu ka evroatlanskim integracijama
![]()
Da hoće više i taj studeni, da čujemo presudu, pa da možemo biti malo manje prijatelji a više drugovi
Dijelicemo ko braca...a veli ovaj drugi...bogami necemo nego pola pola![]()
![]()
....ko jos pada na to sta ovi presko Une i Save prde....sve smo dobrote osjetili 92-95
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#13609 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ne znam ja... Ovi tvoji nekako ispada da su svi na drzavnoj sisi, prvo 45 godina u onoj drzavi, pa 25 u ovoj.balks wrote:Što cjepidlačiš pišem na brzinu, nisam na državnoj sisi da imam vremena po čitav dan da visim, a nisam plaćen ni od kakve strankeAlfons Kauders wrote:De svega ti nauci zatvoriti tagove... Hajd sto vam je politika iz 1942, vec ni s informatikom puno dalje odmaklibalks wrote:Tu quoque
Ovaj svrsavao na snimke bombardovanja Vukovara i pio s pilotima jos 1992, a Covic u Sokolu krpio avione kad bi ih HOS ili ZNG zakacili... Domoljub do domoljuba...
Komunjarska gamad 70 godina na vlasti, i opet kukaju kako su ugrozeni.
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#13611 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
A sto li sam ja prije nekoliko mjeseci promijenio avatar?BHCluster wrote:
Ta ce SOA
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
#13612 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
U borbi protiv domachih i stranih shupaka.
- pici
- Posts: 46404
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#13613 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
a Ćirilo je biJo kao pripadnik 156. pukovnije domobranske u Makarskoj, a nije mako iz Sokola... a dje se dede onaj kakanjski policajac iz Rijecke pukovnije...
Niko klepijo hrvatcku mirovinu i bjez sa straduna opuHat ce te bonaca 
-
balks
- Posts: 260
- Joined: 16/11/2010 19:28
#13614 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Na ovo što si napisao i nemam zamjerke, sve stoji, samo što HDZ nije punio klubove fikus Srbima ili promjenama nacionalnosti. kao se zvao onaj konobar iz Zajedničkih institucija što je radio u Ministarstvu obrane, svake 4 godine promjeni nacionalnost.horkesh wrote:Prvo, molim te da naučiš quotati, stvarno nije teško, ili barem izreži sve prije, ili najprostije: ne čačkaj nikako, pusti neka teče.balks wrote: Tako ga oslovljavao general A BiH krilnik ili tako nekako Blaž Kraljević, pa zato ja tako.
Vidim Srbi se ubiše od pritužbi da budu konstitutivni u zapadnoj Hercegovini.
Mada ideja sama po sebi i nije loša, da smo ko sarajevske stranke pa da punimo klub Srba u Domu naroda od fikus Srba iz kantona u kojim je HDZ na vlasti
Ta praksa "punjenja" tuđih klubova promjenom nacionalnosti je degutantna, ali ako ste samo teorijski protiv toga, a u praksi za - onda samo naprijed.
Naravno, prvo treba ispuniti odluke Ustavnog suda (koju god, u Hercegovini ih je više zapelo) pa onda s nekog visokog konja pričati o ustavnoj ravnopravnosti. To da li se Srbi u zapadnoj Hercegovini bune ili ne je potpuno irelevantno. Ne gledaju svi na konstitutivnost kao "konstitutivan sam tamo gdje sam zapišao teritoriju".
Super mi je što se ograđuješ od "Poglavnika"
Koga briga za Poglavnika, nije mi nikada bio simpatičan, njega sam stavio u kontekst da je htio raselit 2 miliona ljudi iz BiH...
- pici
- Posts: 46404
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#13615 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
treba pozvat suborce ovijeH nosilace europskijeH vrijednosti da prozbore koju o teskim danima na prvoj crti ovijeH velikih Jugo... domoljuba 
-
razuman_covjek
- Posts: 320
- Joined: 23/09/2016 21:15
#13616 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Treba pokrenuti svebosnjacki bojkot hrvatskih proizvoda pa da ih vidimo onda. Treba jedno milion uloziti u jednu takvu kampanju.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#13617 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
razuman_covjek wrote:Treba pokrenuti svebosnjacki bojkot hrvatskih proizvoda pa da ih vidimo onda. Treba jedno milion uloziti u jednu takvu kampanju.
Teško izvodivo. Umrli bi od gladi kada bi stvarno bojkotirali hrvatsku robu i robu za koju su vlašteni uvoznici domaće tvrtke u vlasništvu Hrvata.
Ostala bi vam samo Brajlovićeva plaha i Vispak-ov asortiman.
-
kiligonzales
- Posts: 5820
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#13618 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Mojne suplje.Hafis wrote:razuman_covjek wrote:Treba pokrenuti svebosnjacki bojkot hrvatskih proizvoda pa da ih vidimo onda. Treba jedno milion uloziti u jednu takvu kampanju.
Teško izvodivo. Umrli bi od gladi kada bi stvarno bojkotirali hrvatsku robu i robu za koju su vlašteni uvoznici domaće tvrtke u vlasništvu Hrvata.
Ostala bi vam samo Brajlovićeva plaha i Vispak-ov asortiman.
-
kiligonzales
- Posts: 5820
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#13619 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Nurke Pozderac je to top objasnio. Prvo ce s vama rijesavati srpsko pitanje, a onda ce s vama rijesavati druga pitanja.Kejn wrote:Pavelić je poštovao Bošnjake više nego što su to radili Partizani. Barem smo za Ustaše postojali kao "Hrvati muslimani". Za partizane nismo ni postojali kao narod do 1972. Ne amnestiram Ustaše nego samo ističem neke činjenice. Partizanima smo valjali samo ko topovsko meso u većini slučajeva. Npr. maestralno su zavalili Sandžaklije i obećali im autonomiju kroz njihovo antifašističko vijeće da bi kada im je istekao rok korisnosti, jednostavno bez pristanka Sandžaklija rekli da Sandžaklije ne žele autonomiju.
Da su Uje cijenili svoje cvijece, nebi NDH do Sandzaka bila, vec bi ko Partizani ugurali svoje cvijece u buduci ustav BiH kao republike koja gradi tu federaciju. Ti da su valjali nebi im se cete po Dalmaciji setale s Talijanima, niti bi se odricali djelova Hrvatske za rad tuđina.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#13620 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ako ovo prevedemo na pravi jezik , onda bi to znacilo da bi Hercegocina pala kurcu za usi(jer neznaju nista raditi osim svercovati od vajkada)a i mnogi proizvodjaci u Hr bi to debelo osjetili...ako nije istina zasto se toliko guraju da u BiH prodaju svoje proizvode ...Hafis wrote:razuman_covjek wrote:Treba pokrenuti svebosnjacki bojkot hrvatskih proizvoda pa da ih vidimo onda. Treba jedno milion uloziti u jednu takvu kampanju.
Teško izvodivo. Umrli bi od gladi kada bi stvarno bojkotirali hrvatsku robu i robu za koju su vlašteni uvoznici domaće tvrtke u vlasništvu Hrvata.
Ostala bi vam samo Brajlovićeva plaha i Vispak-ov asortiman.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#13621 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Statistićaru ekonomija nikad nije bila jaca strana... Jer Hercegovina se zadnjih godina zaista nema cime kurciti... Statistickispreca wrote:Ako ovo prevedemo na pravi jezik , onda bi to znacilo da bi Hercegocina pala kurcu za usi(jer neznaju nista raditi osim svercovati od vajkada)a i mnogi proizvodjaci u Hr bi to debelo osjetili...ako nije istina zasto se toliko guraju da u BiH prodaju svoje proizvode ...Hafis wrote:razuman_covjek wrote:Treba pokrenuti svebosnjacki bojkot hrvatskih proizvoda pa da ih vidimo onda. Treba jedno milion uloziti u jednu takvu kampanju.
Teško izvodivo. Umrli bi od gladi kada bi stvarno bojkotirali hrvatsku robu i robu za koju su vlašteni uvoznici domaće tvrtke u vlasništvu Hrvata.
Ostala bi vam samo Brajlovićeva plaha i Vispak-ov asortiman.
- pici
- Posts: 46404
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#13622 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
jedino sHo im valja je travarica i koziji sir... ovo ostalo ni zimbabve nebi uvozio
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#13623 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
A smokvepici wrote:jedino sHo im valja je travarica i koziji sir... ovo ostalo ni zimbabve nebi uvozio
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#13624 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Dobro si. A vidiš ja stvarno ne znam koji bih proizvod gore iz Bosne pohvalio. Vrag me odnio ako se mogu nećeg sjetiti. Radi li vam još ona Krivaja ili ste i to razjebali. Bilo je nekada dobra namještaja od bukovine.pici wrote:jedino sHo im valja je travarica i koziji sir... ovo ostalo ni zimbabve nebi uvozio
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#13625 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Jest vala, mi nismo globalno poznati kao vodeci proizvodjaci tariguza i ratnih zlocinaca u BiH.Hafis wrote:Dobro si. A vidiš ja stvarno ne znam koji bih proizvod gore iz Bosne pohvalio. Vrag me odnio ako se mogu nećeg sjetiti. Radi li vam još ona Krivaja ili ste i to razjebali. Bilo je nekada dobra namještaja od bukovine.pici wrote:jedino sHo im valja je travarica i koziji sir... ovo ostalo ni zimbabve nebi uvozio

