Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
spree
Posts: 8674
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13601 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

Image
TRANCE
Posts: 1361
Joined: 09/05/2011 20:40

#13602 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TRANCE »

Volim Pivu wrote:
zincx wrote:Ovi neće odustati od špeditera. Neko je nekome namjestio posao, i sad valja održati riječ. Cijela zajebancija ne puni budžete ništa više nego dosad, ali pune džepove špediteri.
naručuj ispod 50 kerma i sve ok, evo meni sa gearbest stiče čuka za 12 dana.
Tipični Bošnjo: šuti i trpi dok ga hebu i prilagođava se novim uslovima :mrgreen:
Samo šta ćete ako im prođe ovo sa špedicijom, pa poslije ukinu granicu i od tih 50 KM bez dažbina ili smanje vrijednost na cenera? Onda će vjerovatno biti savjet "naručuj u susjedne države, preplivaj s robom Savu i Drinu i sve ok" :lol:
hava123
Posts: 1074
Joined: 24/12/2011 08:37

#13603 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

jahac96 wrote:neke su dosle na vrijeme a one sto su kasnile nisu nikada ni stigle jos me jedan kinez zalevatio za 30KM nikad nisam dobio nazad jer sam mu vjerovao da ce poslati novi i proslo mi money back guarantee
Pa otvori case preko PayPala,. Zar nije rok 180 dana?

Samo čekam 08.03 da kinezu isti dan složim case. :D
Znao sam da će me izlevatit u vezi jakne. Ni dana neće dobit jer je nije ni poslao. "Putuje" od nove godine.
Na moj mejl naravno ne odgovara :-D
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13604 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

TRANCE wrote:
Volim Pivu wrote:
zincx wrote:Ovi neće odustati od špeditera. Neko je nekome namjestio posao, i sad valja održati riječ. Cijela zajebancija ne puni budžete ništa više nego dosad, ali pune džepove špediteri.
naručuj ispod 50 kerma i sve ok, evo meni sa gearbest stiče čuka za 12 dana.
Tipični Bošnjo: šuti i trpi dok ga hebu i prilagođava se novim uslovima :mrgreen:
Samo šta ćete ako im prođe ovo sa špedicijom, pa poslije ukinu granicu i od tih 50 KM bez dažbina ili smanje vrijednost na cenera? Onda će vjerovatno biti savjet "naručuj u susjedne države, preplivaj s robom Savu i Drinu i sve ok" :lol:
bas tako :izet:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13605 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

na pitanja,

a) kada će softver biti spreman
b) zašto se mjenjala procedura a softver nije bio spreman

dobio sam danas ovaj "odgovor" od UIO:

Poštovani,
U završnoj fazi je izrada novog modula carinske aplikacije ASYCUDA i tada neće postojati potreba da se angažujete špediter, već će kao i do sada nadležni poštanski ured podnosti usmenu prijavu za carinjenje, a obračun uvoznih dažbina će ići prema Carinskoj tarifi BiH, a ne po jedinstvenoj carinskoj stopi kao do sada. Novi sistem će omogućiti efikasniju kontrolu i provjere, tako da će svi oni koji se bave nezakonito privrednom djelatnošću oglašavanja razne robe putem interneta i prodaje iste biti temeljito kontrolisani, a svi građani koji za svoje lične potrebe naručuju robu putem interneta neće biti u potrebi za angažovanjem špeditera.
Savjetujemo fizičkim licima koja su naručila pošiljke da se obratite nadležnom carinskom referatu gdje se prispjela pošiljka nalazi i kod njih će dobiti sve potrebne informacije.
Lijep pozdrav
Last edited by victom on 01/03/2021 05:34, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13606 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

U završnoj fazi je izrada novog modula carinske aplikacije ASYCUDA
za desetak dana :shock: :shock:
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
User avatar
spree
Posts: 8674
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13607 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

isti odgovor kao i meni prije 20-ak dana :twisted: . nista dok se ponovo mediji ne dignu :( .
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13609 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

poslo sam mail svim medijima, i zamolio ih da opet naprave prilog (o tome kako Ratko laže).
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13610 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

TRANCE wrote:
Volim Pivu wrote:
zincx wrote:Ovi neće odustati od špeditera. Neko je nekome namjestio posao, i sad valja održati riječ. Cijela zajebancija ne puni budžete ništa više nego dosad, ali pune džepove špediteri.
naručuj ispod 50 kerma i sve ok, evo meni sa gearbest stiče čuka za 12 dana.
Tipični Bošnjo: šuti i trpi dok ga hebu i prilagođava se novim uslovima :mrgreen:
Samo šta ćete ako im prođe ovo sa špedicijom, pa poslije ukinu granicu i od tih 50 KM bez dažbina ili smanje vrijednost na cenera? Onda će vjerovatno biti savjet "naručuj u susjedne države, preplivaj s robom Savu i Drinu i sve ok" :lol:
:thumbup: :bih:
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#13611 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by nadžak »

:thumbup:
Evo sad ću i ja poslati na SVE navedene adrese, pozivam sve stare dobre kolege forumaše, ebayere da urade isto! Evo čovjek se potrudio da skupi i postavi mailove pa nemojmo se sramotit da mi ne pošaljemo!

Samo jedan prijedlog i molba! Može li neki tekst koji si ti već poslao na adrese medija?
Ne pitam iz razloga što mi je mrsko sastavljat tekst nego zato što si već prikupio relevatne podatke.
Uvijek je lijepo kad dodje mnogo jedinstvenih zahtjeva za istu stvar na neku adresu.

Još jednom svaka čast za veliki trud i nadam se nekom uspjehu za dobrobit svih nas. :thumbup: :bih:
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#13612 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Saka »

victom wrote:poslo sam mail svim medijima, i zamolio ih da opet naprave prilog (o tome kako Ratko laže).
:thumbup:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#13613 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

nema mog mejla gore :sad: :lol:

jel to još ništa od tog super programa.. mora da im programira ovaj naš s titlova što radi sajt, ili mu je u rodu. :lol:
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13614 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

hava123 wrote:
Pa otvori case preko PayPala,. Zar nije rok 180 dana?
I jesam otvorio, ali ako istekne 30 dana nakon zadnjeg roka dostave nemas vise ono money back guarantee, ovo ti je dalje ako je prodavacu cejf da vrati vratit ce
Ja otvorio ima 7 dana i lik razvlaci cekam svaki njegov odgovor po 3 dana i onda ja mu fino kazem vrati pare on govorio evo poslao sam vam novi...
I sada zadnju poruku sto sam mu poslao napisao sam mu svasta i rekao je ako ne dodje za 7 dana da ce odma vratiti pare (sumnjam ali eto)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#13615 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

ne miješati pojmove, 30 dana nakon zadnjeg roka dostave je na ebay rok za case, ako u tom vremenu ne pokreneš i ne središ, imaš onaj na paypalu do 180 dana od kupovine. tako da si svakako pokriven ako i sačekaš da vidiš dali ti je ponovno poslao.
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13616 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

zlo zlo wrote:ne miješati pojmove, 30 dana nakon zadnjeg roka dostave je na ebay rok za case, ako u tom vremenu ne pokreneš i ne središ, imaš onaj na paypalu do 180 dana od kupovine. tako da si svakako pokriven ako i sačekaš da vidiš dali ti je ponovno poslao.
Udjem na paypal i nadjem transakciju tu i kliknem ono u cosku i prebaci me na ebay u resolution center? je li to to i onda tako otvorim case?
I sta ja sam otvorio case i on sada tako stoji otvoren i nema nigdje ono da pozovoem ebay ili paypal da se prikljuci jer nisam zadovoljan odgovorima ovog kineza
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#13617 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

pa polako, ako ebay ti rješava zasad, onda je to to, neće ti oba istovremeno.

Prvo ti oni moraju svoje reci, tj otvorio ti case prije 30, nema veze sto ti se radi na njemu preko 30tog dana. A ebay će ti sredit, u sklopu onog što si ti zatražio, ili povrat li slanje. evo ako ne dođe za 7 dana, po dogovoru vratit će ti pare. korektno.
Samo ne gasi case i miran si.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13618 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 4 times in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13619 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

Kako neslužbeno saznajemo ovaj softver bi, na radost svih ljubitelja internet kupovine, mogao u rad biti pušten 1.ožujka/marta.
Hoce al' u kurcu. Posebno jer ne rade taj dan.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25541
Joined: 12/08/2013 12:51

#13620 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by insaneinthebrain »

za praznik pustaju u rad program, hoce li biti presjecanje crvenih traka :zzzz: :izet:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13621 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

un1ted wrote:
Kako neslužbeno saznajemo ovaj softver bi, na radost svih ljubitelja internet kupovine, mogao u rad biti pušten 1.ožujka/marta.
Hoce al' u kurcu. Posebno jer ne rade taj dan.
:D
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25541
Joined: 12/08/2013 12:51

#13622 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by insaneinthebrain »

ipak je odgodjeno pustanje u rad programa za prvi april, potvrdio ratko :oops:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13623 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

više nije "za 10 dana",
sad je "za 2 dana"
Last edited by victom on 01/03/2021 05:33, edited 2 times in total.
Mehemed
Posts: 6198
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13624 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Stigla danas pošiljka od 08.02., neka SFC poštanska kompanija.
Posljednja promjena na trackingu bila
17.02.2017 17:28
Send From China
Arrive at Hongkong Post, To: Bosnia And Herzegovina
HK

Još samo jednu čekam, od 02.02., procijenjeno vrijeme dostave do 14. Marta, tako da imam još dosta vremena za nju.
TheRedhead
Posts: 1078
Joined: 09/02/2015 18:27

#13625 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TheRedhead »

Bice 29.02. :D :D
Post Reply