Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13601 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vaka nije ni neki ljepotan. Ja bi prije tog stepweya nego stonica.
Performanse dsg mjenjača i tsi motora su ispred stonica možda je i to čovjeku bitno.
Performanse dsg mjenjača i tsi motora su ispred stonica možda je i to čovjeku bitno.
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#13602 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Zna li neko gdje bi mogao ovako dobiti spec list za renault vozila preko vin-a
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#13603 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Taj spec sam vidjao na car vertical
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#13604 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
šta će navesti francuz, sjedišta i prozore? 
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#13605 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mozda, jos retrovizori u boji karoserije ?!

- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#13606 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zašto ne vitara 1.4 bemzin turbopuhalo?
Def.prije arone.
Def.prije arone.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#13607 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
mislim da je 1.0 tsi sa DSG bolja opcija nego 1.4 sudžukovac
ili ovaj KIA 1.0, ako se uklapa u cijenu, xceed?
ili ovaj KIA 1.0, ako se uklapa u cijenu, xceed?
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
#13608 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A ja mislim da je najbolje kupiti Captur koji je prostraniji iznutra od svih ovih VW-ovih izvedenica, a za približno iste novce ima bolji DSG mjenjač i četvorocilindrični motor.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#13609 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja sam se baš prijatno iznenadio kako je XCEED lijepa i prostrana (za SUV), nedavno sam imao priliku da se provozam
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13610 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja ti ne vjerujem za prostranost i mjenjač. U toj kombinaciji Captur je prilično skuplji.
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
#13611 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Veći je Captur puno u unutrašnjosti od Arone i od T-Crossa i Taiga.konektovan wrote: ↑07/11/2022 17:00Ja ti ne vjerujem za prostranost i mjenjač. U toj kombinaciji Captur je prilično skuplji.
Svi su mi ti auti bili u kombinaciji kad sam kupovao auto, tako da znam.
Mjenjač je bolji, jer je sa mokrim kvačilima, za razliku od VW/Seata kod kojih je sa suhim kvačilima.
Captur se sa četvorocilindričnim motorom najveće snage 140 PS i sa automatskim mjenjačem, može kupiti za oko 45.000 KM.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13612 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Za tu lovu,..može se kupiti sa ručnim mjenjačem.Seawolf wrote: ↑07/11/2022 17:15Veći je Captur puno u unutrašnjosti od Arone i od T-Crossa i Taiga.konektovan wrote: ↑07/11/2022 17:00
Ja ti ne vjerujem za prostranost i mjenjač. U toj kombinaciji Captur je prilično skuplji.
Svi su mi ti auti bili u kombinaciji kad sam kupovao auto, tako da znam.
Mjenjač je bolji, jer je sa mokrim kvačilima, za razliku od VW/Seata kod kojih je sa suhim kvačilima.
Captur se sa četvorocilindričnim motorom najveće snage 140 PS i sa automatskim mjenjačem, može kupiti za oko 45.000 KM.
Meni je captur u unutrasnnosti premalen,..
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
#13613 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni se čini da ti, što se tiče prostranosti, misliš na Captura prve generacije.konektovan wrote: ↑07/11/2022 17:25Za tu lovu,..može se kupiti sa ručnim mjenjačem.Seawolf wrote: ↑07/11/2022 17:15
Veći je Captur puno u unutrašnjosti od Arone i od T-Crossa i Taiga.
Svi su mi ti auti bili u kombinaciji kad sam kupovao auto, tako da znam.
Mjenjač je bolji, jer je sa mokrim kvačilima, za razliku od VW/Seata kod kojih je sa suhim kvačilima.
Captur se sa četvorocilindričnim motorom najveće snage 140 PS i sa automatskim mjenjačem, može kupiti za oko 45.000 KM.
Meni je captur u unutrasnnosti premalen,..
A, što se tiče cijena:

- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#13614 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
vaj?
u suzukija su 4 cil, a kod toga 3?
plus sjuzuki više ks, 30 ili 20 ne znam koliko je taj 1.0 (mislim da biješe 115KS ako se naram)
koliko je dsg prednost ne znam, sve su to relativno slabi motori ne znam koliku razliku napravi dsg
kod suzukija aisin 6 brzina, solidan sasvim
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#13615 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako je hidraulicni onda OK
Dajeml prednost tom menjacu
Dajeml prednost tom menjacu
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#13616 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Niko nikad neće kupiti auto gledajući ove komentare 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#13618 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ne znadem ti reći kaki je
valjda je to ovaj mjenjač u sjuzukiju
https://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC
-
Tbra
- Posts: 7
- Joined: 24/05/2013 14:05
#13619 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Savjet za malo auto, benzin, iskljucivo za gradsku vožnju, sa sto manjom potrošnjom do 8500 KM?
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#13620 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Reno Clio 3 1.5 DCI.
Pežo 207 1.4 HDI
Grande Punto 1.3 JTD
Citroen C3 1.4 HDI
A ja bih od svega za tvoje uslove išao na Clio 3 1.2 benzin i ugradio plin.
Pežo 207 1.4 HDI
Grande Punto 1.3 JTD
Citroen C3 1.4 HDI
A ja bih od svega za tvoje uslove išao na Clio 3 1.2 benzin i ugradio plin.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#13621 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Napisa čovjek benzin, ti mu sve dizele nabroja 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#13622 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Auu, ne vidjeh to.
Tim bolje, eto i ne vidjevši rekoh šta bi ja.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#13623 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Onaj punto evo meni fino izgleda, posebno unutra sa digitalnom klimom, ima čak i ambient lightcitroen xm wrote: ↑07/11/2022 19:48 Auu, ne vidjeh to.Tim bolje, eto i ne vidjevši rekoh šta bi ja.
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#13624 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne budite smiješni Vitara je izmislila SUV za te VW polu proizvode.
Mislim ono ko hoće povišenog Pola samo neki izvoli.
Mislim ono ko hoće povišenog Pola samo neki izvoli.
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#13625 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Seat Ibiza IV 1.2 / Škoda Fabia 1.2
Opel Corsa D 1.2 XER >2011
Ibiza/Fabija 1.2 mislim da imaju najbolju potrošnju za zaj budžet od 8500 KM, iako nisam baš siguran u pouzdanost i kvalitet ovih fauveovih atmo troklipaša. S tim što je Ibiza meni puno ljepši auto sa iznenađujuće i dalje svježim dizajnom za jedno auto iz 2008. godine.
Dok s druge strane, 1.2 XER u Corsi D je dokazan, unaprijeđen i pouzdan Opelov benzinac. Blago veća potrošnja, ali ništa strašno. Moji su uzeli takvu jednu Corsu ljetos i nije to nikakva bauk potrošnja.
