Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13601 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Vaka nije ni neki ljepotan. Ja bi prije tog stepweya nego stonica.
Performanse dsg mjenjača i tsi motora su ispred stonica možda je i to čovjeku bitno.
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#13602 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Juka Jebach »

Image

Zna li neko gdje bi mogao ovako dobiti spec list za renault vozila preko vin-a
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13603 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Taj spec sam vidjao na car vertical
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13604 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

šta će navesti francuz, sjedišta i prozore? :mrgreen:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13605 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Mozda, jos retrovizori u boji karoserije ?! :? :D
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13606 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Zašto ne vitara 1.4 bemzin turbopuhalo?
Def.prije arone.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13607 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

mislim da je 1.0 tsi sa DSG bolja opcija nego 1.4 sudžukovac
ili ovaj KIA 1.0, ako se uklapa u cijenu, xceed?
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#13608 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

A ja mislim da je najbolje kupiti Captur koji je prostraniji iznutra od svih ovih VW-ovih izvedenica, a za približno iste novce ima bolji DSG mjenjač i četvorocilindrični motor.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#13609 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by shalla »

Ja sam se baš prijatno iznenadio kako je XCEED lijepa i prostrana (za SUV), nedavno sam imao priliku da se provozam
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13610 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 07/11/2022 16:50 A ja mislim da je najbolje kupiti Captur koji je prostraniji iznutra od svih ovih VW-ovih izvedenica, a za približno iste novce ima bolji DSG mjenjač i četvorocilindrični motor.
Ja ti ne vjerujem za prostranost i mjenjač. U toj kombinaciji Captur je prilično skuplji.
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#13611 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 07/11/2022 17:00
Seawolf wrote: 07/11/2022 16:50 A ja mislim da je najbolje kupiti Captur koji je prostraniji iznutra od svih ovih VW-ovih izvedenica, a za približno iste novce ima bolji DSG mjenjač i četvorocilindrični motor.
Ja ti ne vjerujem za prostranost i mjenjač. U toj kombinaciji Captur je prilično skuplji.
Veći je Captur puno u unutrašnjosti od Arone i od T-Crossa i Taiga.

Svi su mi ti auti bili u kombinaciji kad sam kupovao auto, tako da znam.

Mjenjač je bolji, jer je sa mokrim kvačilima, za razliku od VW/Seata kod kojih je sa suhim kvačilima.

Captur se sa četvorocilindričnim motorom najveće snage 140 PS i sa automatskim mjenjačem, može kupiti za oko 45.000 KM.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13612 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 07/11/2022 17:15
konektovan wrote: 07/11/2022 17:00

Ja ti ne vjerujem za prostranost i mjenjač. U toj kombinaciji Captur je prilično skuplji.
Veći je Captur puno u unutrašnjosti od Arone i od T-Crossa i Taiga.

Svi su mi ti auti bili u kombinaciji kad sam kupovao auto, tako da znam.

Mjenjač je bolji, jer je sa mokrim kvačilima, za razliku od VW/Seata kod kojih je sa suhim kvačilima.

Captur se sa četvorocilindričnim motorom najveće snage 140 PS i sa automatskim mjenjačem, može kupiti za oko 45.000 KM.
Za tu lovu,..može se kupiti sa ručnim mjenjačem.
Meni je captur u unutrasnnosti premalen,..
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#13613 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 07/11/2022 17:25
Seawolf wrote: 07/11/2022 17:15
Veći je Captur puno u unutrašnjosti od Arone i od T-Crossa i Taiga.

Svi su mi ti auti bili u kombinaciji kad sam kupovao auto, tako da znam.

Mjenjač je bolji, jer je sa mokrim kvačilima, za razliku od VW/Seata kod kojih je sa suhim kvačilima.

Captur se sa četvorocilindričnim motorom najveće snage 140 PS i sa automatskim mjenjačem, može kupiti za oko 45.000 KM.
Za tu lovu,..može se kupiti sa ručnim mjenjačem.
Meni je captur u unutrasnnosti premalen,..
Meni se čini da ti, što se tiče prostranosti, misliš na Captura prve generacije.

A, što se tiče cijena:

Image
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13614 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

mk ultra wrote: 07/11/2022 16:47 mislim da je 1.0 tsi sa DSG bolja opcija nego 1.4 sudžukovac
ili ovaj KIA 1.0, ako se uklapa u cijenu, xceed?
vaj?
u suzukija su 4 cil, a kod toga 3?
plus sjuzuki više ks, 30 ili 20 ne znam koliko je taj 1.0 (mislim da biješe 115KS ako se naram)
koliko je dsg prednost ne znam, sve su to relativno slabi motori ne znam koliku razliku napravi dsg
kod suzukija aisin 6 brzina, solidan sasvim
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13615 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Ako je hidraulicni onda OK
Dajeml prednost tom menjacu
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13616 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Niko nikad neće kupiti auto gledajući ove komentare :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13617 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

Leon16v wrote: 07/11/2022 19:21 Niko nikad neće kupiti auto gledajući ove komentare :lol:
zar je iko ikad kupio :lol: :lol: :lol:
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13618 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

mk ultra wrote: 07/11/2022 18:58 Ako je hidraulicni onda OK
Dajeml prednost tom menjacu
ne znadem ti reći kaki je
valjda je to ovaj mjenjač u sjuzukiju
https://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC
Tbra
Posts: 7
Joined: 24/05/2013 14:05

#13619 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Tbra »

Savjet za malo auto, benzin, iskljucivo za gradsku vožnju, sa sto manjom potrošnjom do 8500 KM?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13620 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Reno Clio 3 1.5 DCI.
Pežo 207 1.4 HDI
Grande Punto 1.3 JTD
Citroen C3 1.4 HDI

A ja bih od svega za tvoje uslove išao na Clio 3 1.2 benzin i ugradio plin.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13621 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Napisa čovjek benzin, ti mu sve dizele nabroja :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13622 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Auu, ne vidjeh to. :mrgreen: Tim bolje, eto i ne vidjevši rekoh šta bi ja.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13623 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

citroen xm wrote: 07/11/2022 19:48 Auu, ne vidjeh to. :mrgreen: Tim bolje, eto i ne vidjevši rekoh šta bi ja.
Onaj punto evo meni fino izgleda, posebno unutra sa digitalnom klimom, ima čak i ambient light
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#13624 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Ne budite smiješni Vitara je izmislila SUV za te VW polu proizvode.

Mislim ono ko hoće povišenog Pola samo neki izvoli.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#13625 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Tbra wrote: 07/11/2022 19:37 Savjet za malo auto, benzin, iskljucivo za gradsku vožnju, sa sto manjom potrošnjom do 8500 KM?
Seat Ibiza IV 1.2 / Škoda Fabia 1.2
Opel Corsa D 1.2 XER >2011

Ibiza/Fabija 1.2 mislim da imaju najbolju potrošnju za zaj budžet od 8500 KM, iako nisam baš siguran u pouzdanost i kvalitet ovih fauveovih atmo troklipaša. S tim što je Ibiza meni puno ljepši auto sa iznenađujuće i dalje svježim dizajnom za jedno auto iz 2008. godine.

Dok s druge strane, 1.2 XER u Corsi D je dokazan, unaprijeđen i pouzdan Opelov benzinac. Blago veća potrošnja, ali ništa strašno. Moji su uzeli takvu jednu Corsu ljetos i nije to nikakva bauk potrošnja.
Post Reply