nisam nikako stigao, ludnica zadnjih dana, javim svakako kada probamNadzornik wrote: ↑03/06/2020 21:03Jesi li ti probao one moje kalibracije za Q65R i kako ti se svidja slika...???kikilika wrote: ↑03/06/2020 20:58 poklon je u pitanju, trebao bih ga uzeti sutra, a moze i veceras(bitno mi je da isporuka bude u petak ili najdalje subota ujutro, zato zurba); preporuke za 55", penzioneri su u pitanju, gledace se sa cca 2 m udaljenosti, ugao gledanja ravno i sa strane, potreban bluetooth, maksimalno 800/900 KM; sta mislite o samsung 55RU71712; pozdrav
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
-
kikilika
- Posts: 285
- Joined: 10/01/2011 22:41
#13601 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#13602 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Za takvu udaljenost ti ja svakako preporučujem radije koji televizor veličine 49˝- 50˝ Uopšte jer, če se vjerovatno gledati uglavnom sadržaji nižih resolucija.kikilika wrote: ↑03/06/2020 20:58 poklon je u pitanju, trebao bih ga uzeti sutra, a moze i veceras(bitno mi je da isporuka bude u petak ili najdalje subota ujutro, zato zurba); preporuke za 55", penzioneri su u pitanju, gledace se sa cca 2 m udaljenosti, ugao gledanja ravno i sa strane, potreban bluetooth, maksimalno 800/900 KM; sta mislite o samsung 55RU71712; pozdrav
- heat
- Posts: 17438
- Joined: 30/01/2013 10:58
- Location: Sarajevo
- Grijem se na: Ljubav
- Vozim: ABCD
- Contact:
#13603 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Odlucih se za ovu na nagovor zenebower wrote: ↑02/06/2020 16:49Ima ovdje jeftinije.jarobot wrote: ↑02/06/2020 16:36Vrijedi on nije skup ,ako ćeš još box kupovati dodaj 100-120 km.heat wrote: ↑02/06/2020 16:12
Dogovoreno, necu![]()
Ovaj je na ˝akciji˝ https://domod.ba/shop/proizvod/samsung- ... SM55RU7092 ako vrijedi love![]()
I tebi hvala na izdvojenom vremenu i pojasnjenju![]()
Imaš i na tizienu samsunga dosta aplikacija od youtube pa do IPTV jedino nećeš moći kodi ako na to ideš
U toj dimenziji nemožeš naći Philips ili Sony sve je od 1200 im na gore.
Znači to bi te izašlo ispod 1000 km.
https://www.ekupi.ba/PHILIPS-LED-televi ... 13127.aspx
https://www.televizori.ba/sony-televizo ... droid-crni
https://www.google.com/amp/s/www.philip ... s-3-strane
Dobri ljudi, hvala vam puno na usmjeravanju i savjetima za Sony ili Philips. Ja dodjoh i pitah ko laik, a vi mi pomogli. Hvala vam
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#13604 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ovdje sam postavio postavke za taj model televizora.heat wrote: ↑03/06/2020 21:41Odlucih se za ovu na nagovor zenebower wrote: ↑02/06/2020 16:49Ima ovdje jeftinije.jarobot wrote: ↑02/06/2020 16:36
Vrijedi on nije skup ,ako ćeš još box kupovati dodaj 100-120 km.
Imaš i na tizienu samsunga dosta aplikacija od youtube pa do IPTV jedino nećeš moći kodi ako na to ideš
U toj dimenziji nemožeš naći Philips ili Sony sve je od 1200 im na gore.
Znači to bi te izašlo ispod 1000 km.
https://www.ekupi.ba/PHILIPS-LED-televi ... 13127.aspx
https://www.televizori.ba/sony-televizo ... droid-crni
https://www.google.com/amp/s/www.philip ... s-3-strane
Dobri ljudi, hvala vam puno na usmjeravanju i savjetima za Sony ili Philips. Ja dodjoh i pitah ko laik, a vi mi pomogli. Hvala vam![]()
led-tv-koji-uzeti-t108443s13525.html
- moa
- Posts: 3700
- Joined: 19/09/2007 13:08
- Location: nestala lokacija
#13605 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ovako sam i ja postavio svoj teveNadzornik wrote: ↑26/05/2020 19:31Moja sto ne znaci da ce se i tebi svidjeti,probaj pa mi javi kako se tebi svidja...![]()
Rezim slike: Film
Pozadinsko osvjetljenje: 50
Kontrast: 50
Svjetlina: -1
Ostrina: 3
Farbe: 25
Digitalna obrada: malo
Filmski rezim: Auto2
Auto motion plus: Unschärfeminderung 10 / Judder-Minderung 3
Farbe temperatura: Warm 2
RGB-Gain: 2, -2, -4
RGB-Offset: -1, 0, 2
Gamma: BT.1886... -2
Inteligentni i eko modus iskljuceni.
Ove gore postavke su za HD,UHD I 4K programe ili filmove a za SD programe izgleda ovako:
Rezim slike: Film
Pozadinsko osvjetljenje: 22
Kontrast: 45
Svjetlina: 0
Ostrina: 0
Farbe: 25
Digitalna obrada: malo
Filmski rezim: Auto2
Auto motion plus: Unschärfeminderung 10 / Judder-Minderung 3
Farbe temperatura: Warm 2
RGB-Gain: 2, -2, -4
RGB-Offset: -1, 0, 2
Gamma: BT.2.2...-1
Inteligentni i eko modus iskljuceni.
Ako te jos sta interesuje slobodno pitaj.
Imas kalibraciju i na ovoj specijaliziranoj stranici mada se meni nije svidjelo i sam sam kalibrirao onako kako meni odgovara:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu ... d/settings
Utisci sto se tice teve stvarno je dobar ali jednostavno premalo 4K i UHD kanala a kanale koje gledam u 4K je savrsena.
Za gejmere jedna inside informacija da prebace input source sa PS na PC jer je onda lag jos manji. Ja sam takodjer pogasio sve poboljsivace slike za gajming jer mi usporava konzolu i na samoj konzoli sam ugasio HDR a oni koji su na XBOXu ne moraju nista mijenjati jer je po nekom automatizmu jos manji lag nego na pleji. Sad da me pitaju nebih uzimao ovaj Qled vec obicni 4K tv ali sta cu tako je kako je pa vidjet cemo na PS5 kako ce biti.
I da sw radi jako dobro i jako brzo, zvuk je isto dobar ja ne znam sta kukaju da je los zvuk na teveu, takodjer daljinski je seksi a i komande glasom rade perfektno.
Last edited by moa on 03/06/2020 22:29, edited 1 time in total.
-
kikilika
- Posts: 285
- Joined: 10/01/2011 22:41
#13606 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
niko nista?kikilika wrote: ↑03/06/2020 21:07zaboravih napisati @bower philips nije opcijakikilika wrote: ↑03/06/2020 20:58 poklon je u pitanju, trebao bih ga uzeti sutra, a moze i veceras(bitno mi je da isporuka bude u petak ili najdalje subota ujutro, zato zurba); preporuke za 55", penzioneri su u pitanju, gledace se sa cca 2 m udaljenosti, ugao gledanja ravno i sa strane, potreban bluetooth, maksimalno 800/900 KM; sta mislite o samsung 55RU71712; pozdrav
![]()
- mc-twin
- Posts: 4410
- Joined: 18/04/2009 23:47
#13607 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Bit ce im sasvim i vise nego dovoljan taj RU model.kikilika wrote: ↑03/06/2020 20:58 poklon je u pitanju, trebao bih ga uzeti sutra, a moze i veceras(bitno mi je da isporuka bude u petak ili najdalje subota ujutro, zato zurba); preporuke za 55", penzioneri su u pitanju, gledace se sa cca 2 m udaljenosti, ugao gledanja ravno i sa strane, potreban bluetooth, maksimalno 800/900 KM; sta mislite o samsung 55RU71712; pozdrav
-
allem_77
- Posts: 3422
- Joined: 17/09/2015 15:46
#13608 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako budeš iz Imteca naručivao, teško da će ti doći do petka? Ja naručio prije 4 dana i još nije stigao. Mislim da će sutra.kikilika wrote: ↑03/06/2020 20:58 poklon je u pitanju, trebao bih ga uzeti sutra, a moze i veceras(bitno mi je da isporuka bude u petak ili najdalje subota ujutro, zato zurba); preporuke za 55", penzioneri su u pitanju, gledace se sa cca 2 m udaljenosti, ugao gledanja ravno i sa strane, potreban bluetooth, maksimalno 800/900 KM; sta mislite o samsung 55RU71712; pozdrav
Jedino da ti ja prodam svoj, uz simboličnu naknadu,

- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#13609 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako ce se gledati TV iz uglova, bolje mu je da uzme neki sa IPS panelom, mislim da taj RU7172 ima VA panel.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#13610 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Dobar TV. Javi nam tvoje utiskeheat wrote: ↑03/06/2020 21:41Odlucih se za ovu na nagovor zenebower wrote: ↑02/06/2020 16:49Ima ovdje jeftinije.jarobot wrote: ↑02/06/2020 16:36
Vrijedi on nije skup ,ako ćeš još box kupovati dodaj 100-120 km.
Imaš i na tizienu samsunga dosta aplikacija od youtube pa do IPTV jedino nećeš moći kodi ako na to ideš
U toj dimenziji nemožeš naći Philips ili Sony sve je od 1200 im na gore.
Znači to bi te izašlo ispod 1000 km.
https://www.ekupi.ba/PHILIPS-LED-televi ... 13127.aspx
https://www.televizori.ba/sony-televizo ... droid-crni
https://www.google.com/amp/s/www.philip ... s-3-strane
Dobri ljudi, hvala vam puno na usmjeravanju i savjetima za Sony ili Philips. Ja dodjoh i pitah ko laik, a vi mi pomogli. Hvala vam![]()
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#13611 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Za prosjecnog korisnika to uopste nije bitno a niti se prosjecni korisnik razumije u to a cak ni ja koji koliko toliko pratim
tehnologiju i nove trendove ne mogu da primjetim gubitak kvalitete slike na svom Samsungu Q64R koji ima VA panel iz bilo kog
ugla da gledam TV.
Po tom nekom kliseu,ljudi koji imaju ceste posjete moraju iskljucivo kupovati IPS panele jer ce gosti TV gledati iz raznih uglova...
Moja preporuka bilo kome je VA panel,zasto,jednostavno zato sto taj panel ugradjuju samo premium marke i to u svoje najbolje
perjanice.
Prosjecnom korisniku ce to biti dovoljan argument za kupovinu TV sa VA panelom...
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#13612 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kad smo vec kod daljinskog,treba da znas da ima mnogo skrivenih opcija,precica za navigaciju TV-ea itd...moa wrote: ↑03/06/2020 22:09
Ovako sam i ja postavio svoj teve.
Utisci sto se tice teve stvarno je dobar ali jednostavno premalo 4K i UHD kanala a kanale koje gledam u 4K je savrsena.
Za gejmere jedna inside informacija da prebace input source sa PS na PC jer je onda lag jos manji. Ja sam takodjer pogasio sve poboljsivace slike za gajming jer mi usporava konzolu i na samoj konzoli sam ugasio HDR a oni koji su na XBOXu ne moraju nista mijenjati jer je po nekom automatizmu jos manji lag nego na pleji. Sad da me pitaju nebih uzimao ovaj Qled vec obicni 4K tv ali sta cu tako je kako je pa vidjet cemo na PS5 kako ce biti.
I da sw radi jako dobro i jako brzo, zvuk je isto dobar ja ne znam sta kukaju da je los zvuk na teveu, takodjer daljinski je seksi a i komande glasom rade perfektno.
Takodje jednu od korisnih opcija na nasem TV-u mozes pogledati ovdje:
-
kikilika
- Posts: 285
- Joined: 10/01/2011 22:41
#13613 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
uzimam onda sutra samsung 55ru7172, tehnodepo, ekupi i imtec ih imaju po ovome sto sam gledao, razlike u cijeni su 20-ak KM, tako da kupujem kod onoga ko ga moze isporuciti do petka/subote; sto se tice uglova gledanja, kod mene je 55qr65 i stvarno se ne primjeti razlika kada se gleda sa strane, pod ovim mislim neki normalan ugao gledanja, ako si previse sa strane onda ne vidim svrhu takvog gledanja (bez obzira na model) i ko to uopste radi
; pozdrav svima
-
AlenK
- Posts: 222
- Joined: 19/04/2019 08:12
#13614 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Koji tv preporucujete ? Do 55 inca i do 1500km.
Nisam neki strućnjak za tv , pa ne znam ni sam te kriterije dobre slike. Ponekad igrice, vecinom normalna kablovska ...
Zahvaljujem.
Nisam neki strućnjak za tv , pa ne znam ni sam te kriterije dobre slike. Ponekad igrice, vecinom normalna kablovska ...
Zahvaljujem.
-
skriveni
- Posts: 98
- Joined: 08/09/2013 14:01
#13615 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
1. 55xf9005
2. 55q60r
Boljeg nema od tih za te pare, mozda xf9005 malo prelazi limit al je top
-
AlenK
- Posts: 222
- Joined: 19/04/2019 08:12
#13616 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Jedan samsung u kuci je 15 god (guzonja)...drugi lcd 8 godina...
Guzonja ide van.
Otici cu pogledati...da li vrijedi 400km razlike za sony. Sad gledam na televizori ba, isti taj Sony , dva puta na ponudi, 2 cijene , ne kontam
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#13617 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Može ali lošije modele. To mu nikako ne preporučujem.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
- Filadendron96
- Posts: 711
- Joined: 23/02/2019 16:53
#13619 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- https://www.televizori.ba/lg-televizor- ... t-srebreni
- https://mobilmedia.ba/televizori/tv-sam ... 2uxxh.html
- https://www.televizori.ba/samsung-telev ... smart-crni
- https://www.televizori.ba/samsung-telev ... -crni-6536
- https://domod.ba/shop/proizvod/sony-sma ... SN55XF9005 (sa UniCredit karticom)
Ako ti nije preveliko mislim da su ti ovi pravi izbor:
- https://imtec.ba/televizori/50920-telev ... ra-hd.html (sa UniCredit karticom)
- https://mobilmedia.ba/tv-samsung-ue65ru7172uxxh.html
Last edited by Filadendron96 on 04/06/2020 12:01, edited 4 times in total.
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#13620 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Za tvoje uvjete imaš ovdje nešto televizora. Više od tih para, se ti nikako ne isplati davat za televizor:)
https://imtec.ba/televizori/49672-telev ... 19122.html
https://mobilmedia.ba/televizori/tv-phi ... 04-12.html
https://www.televizori.ba/sony-televizo ... droid-crni
https://imtec.ba/televizori/47577-telev ... 50414.html
-
vojopd
- Posts: 1930
- Joined: 28/05/2018 18:14
#13621 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Zadnji ovaj ganjaj, cijena mu je stvarno snizena. A ako se zelis okusati sa philipsom, gore imas par slika, 7304 ne djeluje los. Ima i akcija na 5 godina garancije.
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
- bower
- Posts: 669
- Joined: 24/11/2019 13:47
#13623 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma neču..
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#13624 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako imas mogucnost kupiti sa mastercard ovaj.
https://imtec.ba/televizori/45588-telev ... 77980.html
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#13625 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ukratko:Tisikarina wrote: ↑04/06/2020 09:34mislim da treba pojasnit šta znači lošiji model s obzirom ako će gledat kablovsku i naše kanale 99% naroda ne vidi razlike između HD, FHD+, 4K, HDR itd
nakon što su ovde mnogi popljuvali filips tv i to bez razloga a naročito ova 7300 serija, kojeg i posjedujem a tv je vrh tvrdim, nebi pojašnjavao ima dosta recenzija.
sad sam odlučio uzeti i ovaj LG https://imtec.ba/televizori/50920-telev ... ra-hd.html mislio sam ovaj RU7172 ali vidim prijavljuju kvarove, inače tv ću u drugu SOBU da se može nešto rahat odigrat i pogledat na miruvidim da podržava i EON tako da idemo na ovaj LG.
mada za svoje pare neka svako kupuje šta želi, ja nikome ništa neću sugerirat ali mogu dati mišljenje samo o tv kojeg posjedujem i ništa više.
ima ovde dosta dobronamjernih kao @Cossack @bower @jarobot itd, a ima i teških habla![]()
Loš upscaling + velika dijagonala (65+ inch) = katastrofalna slika
Dobar upscaling + primjerena dijagonala (50-55 inch) = pristojna slika
Bio sam u dosta stanova koji su išli maksimom što veća dijagonala za što manje para. To u praksi izgleda nikako
Da, taj model Philipsa je zaista odličan što se tiče omjera uloženo/dobiveno. U ostalo ne ulazim.
