Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#13501 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jao kada zbog ovog kašnjenja raji počne isticati rok za otvaranje casea 
- nadžak
- Posts: 2313
- Joined: 04/06/2011 13:25
- Location: Zenica
#13502 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Čekaj bolan, još to nije gotovo tamo. Kad ti bude pisalo nešto u smislu otprema pošiljke prema korisniku tada od idućeg dana ganjaj poštara.nane81 wrote:Opet ja.
Pošiljka 17.2. pispjela u Sarajevo i otpremljena ka.. (trebalo bi pošti).
Danas još uvijek nije u pošti.
Ne znam koga bih zvao da to pronađu. U pošti nije.
(u međuvremenu mi je stigla danas pošiljka koja je juče otpremljena iz Sarajeva).
Pogotovo ako ti je ta pošiljka na oko vrijednija pa ti je ostavili tamo za kontrolu da li treba na carinu ili ne.
Edit. Evo imaš gore drugi post na ovoj stranici od vješalice pa pročitaj redosljed mjesta gdje je pošiljka prošla.
- Filter
- Posts: 8675
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#13503 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
tanko dolaze paketici. mescini su bas nesta zasrali...
-
nane81
- Posts: 77
- Joined: 07/02/2017 13:48
#13504 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nije, oni su okej u pošti, znaju me svi. Znači kod njih kad stigne, uvijek piše otprema r (ili v) pisma iz centra pošta.un1ted wrote:Nafataj postara, vidi da nije ostavio kod komsija. Ako nije, u postu i pisi zalbu
Gdje tamo?nadžak wrote: Čekaj bolan, još to nije gotovo tamo. Kad ti bude pisalo nešto u smislu otprema pošiljke prema korisniku tada od idućeg dana ganjaj poštara.
Pogotovo ako ti je ta pošiljka na oko vrijednija pa ti je ostavili tamo za kontrolu da li treba na carinu ili ne.
Edit. Evo imaš gore drugi post na ovoj stranici od vješalice pa pročitaj redosljed mjesta gdje je pošiljka prošla.
Otpremljeno je iz Sarajeva. Da je otišlo na carinu, pisalo bi tako, pa onda na carini odlučuju šta će s tim...
Za primjer kako mi piše za pošiljku koja je stigla u poštu. Znači identično otprema prema...

-
funeral blues
- Posts: 1839
- Joined: 08/02/2011 11:15
#13505 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pozdrav,
Htio bih kupiti neku knjigu sa amazona ili ebay-a, cijena je oko 40$ + 4$ shipping. Zamolio bih za info o ovim nekim novima cakama oko carine, špeditera i to? Koliko bi iznosili dodatni troškovi?
Htio bih kupiti neku knjigu sa amazona ili ebay-a, cijena je oko 40$ + 4$ shipping. Zamolio bih za info o ovim nekim novima cakama oko carine, špeditera i to? Koliko bi iznosili dodatni troškovi?
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#13506 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
100KM, koji KM gore dole
Uhvati se kladionice ko ostala normalna raja...
-
funeral blues
- Posts: 1839
- Joined: 08/02/2011 11:15
#13507 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
un1ted wrote:100KM, koji KM gore dole![]()
Uhvati se kladionice ko ostala normalna raja...
Jbg, duplo jeftnije izadje neki crnobijeli print divlje pdf verzije.
- toniran
- Posts: 354
- Joined: 18/10/2011 09:14
#13508 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Zanima me dali je neko od vas narucivao nesto skuplje od 50 KM, ovih dana ??
I dali naplacuju sve ove troskove ako na paketu pise gift ??recimo hocu da narucim kacigu za motor koja kosta 87$, to je nekih 150 km plus carine 10 km .
I dali naplacuju sve ove troskove ako na paketu pise gift ??recimo hocu da narucim kacigu za motor koja kosta 87$, to je nekih 150 km plus carine 10 km .
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#13509 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
to ga jos "instaliraju"? 
- toniran
- Posts: 354
- Joined: 18/10/2011 09:14
#13510 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
KvaziExpert wrote:carini se vrijednost robe, nevezano za način plaćanjatoniran wrote:Zanima me dali je neko od vas narucivao nesto skuplje od 50 KM, ovih dana ??
I dali naplacuju sve ove troskove ako na paketu pise gift ??recimo hocu da narucim kacigu za motor koja kosta 87$, to je nekih 150 km plus carine 10 km .odnosno da li je gotovina, trampa, gift,....
teško da će kaciga proći zbog veličine
Ma kontam da kazem da mi posalje samo kacigu bez kutije , upravo radi toga da nebih placao i trazio speditera . A cirinu bih svakako morao platit to znam , samo me interesuje ovaj spediter da li svaka roba preko 50 km podljeze speditiranju ?
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13511 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
džaba ti to. onolika kaciga će otić na carinu 1000%. A onda automatski traže i špeditera , po novom.Ma kontam da kazem da mi posalje samo kacigu bez kutije , upravo radi toga da nebih placao i trazio speditera . A cirinu bih svakako morao platit to znam , samo me interesuje ovaj spediter da li svaka roba preko 50 km podljeze speditiranju ?
Ako voliš rizik, naruči, pa čekaj ko i mi da riješe softver.
Ako si tip koji ide na sigurno, onda čekaj da se prvo riješi softver za desetak dana
Last edited by victom on 01/03/2021 05:34, edited 2 times in total.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#13512 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kaciga je velika, tako da ce sigurno na carinu.toniran wrote: Ma kontam da kazem da mi posalje samo kacigu bez kutije , upravo radi toga da nebih placao i trazio speditera . A cirinu bih svakako morao platit to znam , samo me interesuje ovaj spediter da li svaka roba preko 50 km podljeze speditiranju ?
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13513 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Carine ce ti izaci vise od 10KM racunaj odma nekih 30-35% na tu cijenu bez speditera (u nadi da ce se to rijesiti uskoro)toniran wrote:Zanima me dali je neko od vas narucivao nesto skuplje od 50 KM, ovih dana ??
I dali naplacuju sve ove troskove ako na paketu pise gift ??recimo hocu da narucim kacigu za motor koja kosta 87$, to je nekih 150 km plus carine 10 km .
Haj posto si vidim upucen mozes li mi objasniti kakva je razlika ako saljem kao paket ili kao pismo, jer recimo ako je rijec o necemu sto je 1kg onda mi jeftinije izadje slati kao paket nego kao pismo gledajuci po kalkulatoru cijena na stranici posteAS_sa wrote:Stavis u kovertu/kutiju i ispunis zutu uplatnicu trazi u posti, jedna posiljka manje gramaze izadje od 4,70 do 5,00 KM. Kupac plati postaru kada preuzme, tebi postar pare donese na tvoju adresu koju upises. Ako te detaljno interesuje napisi u PP pa cu ti objasniti detaljnije.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#13514 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Knjiga bi trebala biti po atopi 5%funeral blues wrote:Pozdrav,
Htio bih kupiti neku knjigu sa amazona ili ebay-a, cijena je oko 40$ + 4$ shipping. Zamolio bih za info o ovim nekim novima cakama oko carine, špeditera i to? Koliko bi iznosili dodatni troškovi?
Ima uostalom da se pogleda koja je stopa zavisno od toga sta je u pitanju
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13515 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Last edited by victom on 13/02/2021 05:28, edited 2 times in total.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#13516 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
sa softverom ili bez njega ta stopa postoji od franje josipa vaktavictom wrote:knjiga bi mogla biti 5% kad završe softver za 10-ak dana.vješalica wrote:Knjiga bi trebala biti po atopi 5%funeral blues wrote:Pozdrav,
Htio bih kupiti neku knjigu sa amazona ili ebay-a, cijena je oko 40$ + 4$ shipping. Zamolio bih za info o ovim nekim novima cakama oko carine, špeditera i to? Koliko bi iznosili dodatni troškovi?
Ima uostalom da se pogleda koja je stopa zavisno od toga sta je u pitanju
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13517 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Last edited by victom on 13/02/2021 05:28, edited 2 times in total.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#13518 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
victom wrote:to je stopa za pravna lica.sa softverom ili bez njega ta stopa postoji od franje josipa vakta
Za internet kupovinu se do sada koristila jedinstvena carinska stopa od 10%
a kad uspostvae softver, onda će se mijenjati. tako da ima veze sa softverom.
veze nemaš
ovo što si napisao hitno se isključi i ne javljaj
http://www.uino.gov.ba/download/Dokumen ... fa_BiH.pdf
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13519 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ja sam kupio garaficku kartu koja je kostala 70$ paket nije otavaran, niti sam platio carinu, dosao je na adresu za 6 dana.... Na paketu je naznacen gift i vrijednost 20$ ....toniran wrote:Zanima me dali je neko od vas narucivao nesto skuplje od 50 KM, ovih dana ??
I dali naplacuju sve ove troskove ako na paketu pise gift ??recimo hocu da narucim kacigu za motor koja kosta 87$, to je nekih 150 km plus carine 10 km .
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13520 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Last edited by victom on 13/02/2021 05:28, edited 2 times in total.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#13521 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
victom wrote:
Hajd sad piškit pa spavat.
Kada je u pitanju poštanski promet, iz citiranih Pravila jasno proizilazi da se jedinstvena carinska stopa od 10 % ad valorem, primjenjuje samo na robe koje se nalaze u pošiljkama koje šalju fizička lica iz inostranstva fizičkim licima u BiH, pod uslovom da carinska vrijednost robe koja podliježe plaćanju uvoznih dažbina ne prelazi 1.500 KM po pošiljci, ako su pošiljke povremene i sadrže robu isključivo namijenjenu vlastitoj upotrebi primaoca ili njegove porodice, a koja po svojoj vrsti i količini ne odražava bili kakav komercijalni interes, te da ih pošiljalac šalje primaocu bez bilo kakvog plaćanja. Kada nisu ispunjeni uslovi za primjenu jedinstvene carinske stope ili kada primalac pošiljke zahtijeva, obračun uvoznih dažbina vrši se po carinskoj stopi propisanoj u Carinskoj tarifi za tu robu.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13522 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Last edited by victom on 13/02/2021 05:28, edited 2 times in total.
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#13523 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Carina na sve pa i na knjige je trenutno 10% bez obzira ko salje (pravno ili fizicko lice) i knjige uglavnom pustaju bez carinjenja ako je rijec o 1-2 knjige, ako je vise ide carina 10% i ostali troskovi, to nije iz zakona ni iz nekih clanaka vec iz iskustva.
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#13524 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ma nije bitno šta piše u zakonu, do sada se primjenjivalo 10% na sve i završena priča. Od Nove godine nije 10% na sve ali moraš platiti špeditera. Tako da te citate okači mačku o rep, UINO radi kako im se kurcu ćefne.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13525 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Last edited by victom on 13/02/2021 05:27, edited 2 times in total.

