Bundesliga

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#13501 Re: Bundesliga

Post by Partijaner »

Ja tipujem da ce uzeti ligu i kup u slucaju da ne osvoje istu, izaberi mi avatar nekog iz redova zutalja po tvojoj volji. :mrgreen:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#13502 Re: Bundesliga

Post by pirmin »

Mišo_Kovač wrote:Od svih stvari, meni jedino nije jasno sta se Kovacu tacno ovdje zamjera. Isti jalovi fudbal se igrao pod Ancelottijem, isti jalovi fudbal se igrao u drugoj polusezoni pod Heynckesom. Neulaganje u ekipu je, na kraju, dovelo do ovoga... :izet: Razlika je samo u tome sto su ove sezone protivnici uspjeli iskoristiti svoje prilike, i to sto Dortmund igra fudbal...
Tacno tako.
Jedina faza kad je Minhen igrao gledljiv fudbal je ona prva sa Juppom 12/13. Tad su bas dominirali i lijepo za oko igrali.
Sve ostalo je na horuk, patnja i pobjednicki mentalitet/gen.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#13503 Re: Bundesliga

Post by Xavier1 »

Unistit ce Liverpool ove Bavarce sa pola snage pa ce se moci skoncentrisati na ligu. Ne bi me cudilo da prestignu Borussiu.
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#13504 Re: Bundesliga

Post by pizarro »

magath se sad sam nudi nürnbergu :D
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2834
Joined: 14/01/2011 18:21

#13505 Re: Bundesliga

Post by ledeni_caj »

pirmin wrote:
Mišo_Kovač wrote:Od svih stvari, meni jedino nije jasno sta se Kovacu tacno ovdje zamjera. Isti jalovi fudbal se igrao pod Ancelottijem, isti jalovi fudbal se igrao u drugoj polusezoni pod Heynckesom. Neulaganje u ekipu je, na kraju, dovelo do ovoga... :izet: Razlika je samo u tome sto su ove sezone protivnici uspjeli iskoristiti svoje prilike, i to sto Dortmund igra fudbal...
Tacno tako.
Jedina faza kad je Minhen igrao gledljiv fudbal je ona prva sa Juppom 12/13. Tad su bas dominirali i lijepo za oko igrali.
Sve ostalo je na horuk, patnja i pobjednicki mentalitet/gen.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#13506 Re: Bundesliga

Post by Mišo_Kovač »

Da se ne lazemo, pod Guardiolom se igrao fin fudbal. Jesmo popušili foru u svim bitnim utakmica,a al igralo se lijepo. Poslije je uslijedila patnja. A sve zbog lose transfer politike :roll:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28535
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#13507 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

Kako odaju utiske malog klubica iz kola u kolo. Fuj. Mrtvi Nurnberg, zadnji 186 primljenih golova... Ma fuj.
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#13508 Re: Bundesliga

Post by animals »

Uzima Bayern lagano ligu..
jos da izbace mrtvi Liverpool, da se malo smire poznavaoci nogometa..
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#13509 Re: Bundesliga

Post by manijak1 »

animals wrote:Uzima Bayern lagano ligu..
jos da izbace mrtvi Liverpool, da se malo smire poznavaoci nogometa..
Ma ne znam baš , slijedeća je Hertha, a Liverpool nije nikad bio lagana meta .Tu baš može svašta bit .
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#13510 Re: Bundesliga

Post by animals »

manijak1 wrote:
animals wrote:Uzima Bayern lagano ligu..
jos da izbace mrtvi Liverpool, da se malo smire poznavaoci nogometa..
Ma ne znam baš , slijedeća je Hertha, a Liverpool nije nikad bio lagana meta .Tu baš može svašta bit .
Liverpool je favorit, barem na papiru..
ali Bayern se ne smije podcijeniti...
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#13511 Re: Bundesliga

Post by simonese »

animals wrote:Uzima Bayern lagano ligu..
jos da izbace mrtvi Liverpool, da se malo smire poznavaoci nogometa..
napokon neko sa normalnom izjavom :D
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#13512 Re: Bundesliga

Post by Mišo_Kovač »

Jedno su zelje i htijenja :D Totalno drugo je što će nas Liverpool potopit sutra 3 razlike minimum :D Al uzeti ligu bi bilo zlata vrijedno :D Pogotovo kad se uzme u obzir đe smo bili prije 2 mjeseca :D
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#13513 Re: Bundesliga

Post by animals »

Mišo_Kovač wrote:Jedno su zelje i htijenja :D Totalno drugo je što će nas Liverpool potopit sutra 3 razlike minimum :D Al uzeti ligu bi bilo zlata vrijedno :D Pogotovo kad se uzme u obzir đe smo bili prije 2 mjeseca :D
Pa u pravu si..bit ce tesko protiv Liverpoola, a uzimanje lige je sigurno
veliki uspjeh, poslije tako lose sezone..
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#13514 Re: Bundesliga

Post by Muhamed Đakmić »

Ma nije ovaj Bayern fakat toliko grozan, pretjeruje se dobrano sa njim. A u Ligi prvaka se ne zna, generalno će biti puno više tijesno nego Tottenham - Dortmund.

Ja ne vidim što Bayern ne bi mogao proći Liverpool.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83482
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#13515 Re: Bundesliga

Post by _BataZiv_0809 »

Muhamed Đakmić wrote:Ma nije ovaj Bayern fakat toliko grozan, pretjeruje se dobrano sa njim. A u Ligi prvaka se ne zna, generalno će biti puno više tijesno nego Tottenham - Dortmund.

Ja ne vidim što Bayern ne bi mogao proći Liverpool.
Losa atmosfera u svlacionici, povrede, kriminalna odbrana, trener...

Opet uvijek se moze odigrati na autopilotu na iskustvo i rutinu.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#13516 Re: Bundesliga

Post by Mišo_Kovač »

Bayo ima najboljeg trenera u Bundeski :D hejteri nek se pojedu od muke :D Samo još početi lovu trošit i nema zime :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83482
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#13517 Re: Bundesliga

Post by _BataZiv_0809 »

Mišo_Kovač wrote:Bayo ima najboljeg trenera u Bundeski :D hejteri nek se pojedu od muke :D Samo još početi lovu trošit i nema zime :D
Nije sto je nas :D

Treba ba neki superstar trener :skoljka:

Ja navijam za Murinja ili Zidanea :skoljka:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#13518 Re: Bundesliga

Post by Tomahawk11 »

Nije više u pitanju ni iskustvo ni rutina. Kvalitet Bundeslige je dobro pao.
Dortmund jeste prvi, ali kad se pogleda ekipa, nema tu dovoljno materijala za titulu.
Ako je uzmu, svaka čast.
Bayern se ne pojačava adekvatno, zato i jesu u situaciji da se bore za titulu umjesto da su je već sad obezbijedili.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#13519 Re: Bundesliga

Post by Muhamed Đakmić »

Teško je na osnovu jedne sezone tvrditi da je kvalitet cijele lige pao.

Bayern je prethodnih sezona bio uz Real Madrid najkonstantniji tim u Ligi prvaka, ima tu još uvijek itekako kvaliteta.

Za početak uporediti samo vezni red Bayerna i Liverpoola. Wijnaldum Milner Henderson. Pa Goretzka je ozbiljan igrač za sve njih, Alcantaru i Jamesa da ne spominjemo.

I ako postoji nešto u čemu bi niko Kovač trebao biti dobar kao trener, onda je to anuliranje protivničkih kvaliteta i destrukcija igre. Igrati u podređenom položaju leži mu puno više nego igrati napadački.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#13520 Re: Bundesliga

Post by Tomahawk11 »

Bayern jeste i ova sezona u odnosu na prethodnih nekoliko je upravo u tome različita, što se izgleda i Bayern počinje uklapati u taj pad Bundeslige.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#13521 Re: Bundesliga

Post by Mišo_Kovač »

_BataZiv_0809 wrote:
Mišo_Kovač wrote:Bayo ima najboljeg trenera u Bundeski :D hejteri nek se pojedu od muke :D Samo još početi lovu trošit i nema zime :D
Nije sto je nas :D

Treba ba neki superstar trener :skoljka:

Ja navijam za Murinja ili Zidanea :skoljka:
Oj Murinjo :D Pa to je grobar svega lijepog i efikasnog :D

Sto se mene tice, jedina alternativa Kovacu je Klopp... Ako ne moze Klopp, onda pustiti Niku nek radi svoj posao :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83482
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#13522 Re: Bundesliga

Post by _BataZiv_0809 »

Mišo_Kovač wrote: Oj Murinjo :D Pa to je grobar svega lijepog i efikasnog :D

Sto se mene tice, jedina alternativa Kovacu je Klopp... Ako ne moze Klopp, onda pustiti Niku nek radi svoj posao :D
Nemoj tog luzera hljeba ti :skoljka:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#13523 Re: Bundesliga

Post by Muhamed Đakmić »

Pa veći je luzer Mourinho. Ne mogu se zapravo više ni porediti :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#13524 Re: Bundesliga

Post by Tomahawk11 »

Velikim klubovima je bolje uzimati mlade trenere.
Trenere koji su gladni uspjeha.
Ovi dokazani, često se pokaže, budu već isluženi, onda nastupa razočarenje.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#13525 Re: Bundesliga

Post by Partijaner »

Radije Nagelsmanna uzeti.
Post Reply