Izrael je opet pocinio zlocin!
- Rampage
- Posts: 3196
- Joined: 07/08/2013 10:56
#13501 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ako ti tako kažeš 
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#13502 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Vehabije je Amerika napravila da napravi smirk Muslimanima,dok su pobjedjivali dole po pustinjama bili su dobri - sada ne valjaju jelde rampage -jer su im napravili rampage doleRampage wrote:Ako ti tako kažeš
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#13503 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
SDA-aaaa, demokratijaaaaaa, SDA-aaaaaa, ljucka prava svaaaaaaaaa
Israel to Pay $9,000 to Any Civilian Willing to Help Deport Asylum Seekers by Force
https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-1.833807
Israel to Pay $9,000 to Any Civilian Willing to Help Deport Asylum Seekers by Force
https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-1.833807
- Truba
- Posts: 93779
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#13504 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
baš sam čitao na dzihad woč... stranici za koju nisam ni znao da postoji od one novinarke lejle i sve histerije predvođenje nekim levičarskim forumašima s izrazito fašističkim stavovima
kako izrael ima različite metode za ekonomske migrante koji su dolazili preko egipatske granice dok nisu zid napravili
dakle
1. tri mjeseca razdoblje da se dragovoljno javiš kao imigrant i nemaš pravnih posljedica... još dobiješ 3000 dolara i avionsku kartu za kući ili europu
2. zatvor poslije tri mjeseca i deportacija bez ikakvih nadoknada
3. velike kazne za firme koje zapošljavaju na crnjaka ( ovo je najbitnije i ja bih ovo uveo kad bih mogao... slično i za prostituciju, drogu, sve ostalo... napadni one koji imaju koristi od činjenja štete zajednici...)
4. zid... promatranje zida...studiranje gdje su prošli... pojačavanje zida žicom i elektrikom... napredan elektronički sustav nadgledanja ograde prema egiptu...
kako izrael ima različite metode za ekonomske migrante koji su dolazili preko egipatske granice dok nisu zid napravili
dakle
1. tri mjeseca razdoblje da se dragovoljno javiš kao imigrant i nemaš pravnih posljedica... još dobiješ 3000 dolara i avionsku kartu za kući ili europu
2. zatvor poslije tri mjeseca i deportacija bez ikakvih nadoknada
3. velike kazne za firme koje zapošljavaju na crnjaka ( ovo je najbitnije i ja bih ovo uveo kad bih mogao... slično i za prostituciju, drogu, sve ostalo... napadni one koji imaju koristi od činjenja štete zajednici...)
4. zid... promatranje zida...studiranje gdje su prošli... pojačavanje zida žicom i elektrikom... napredan elektronički sustav nadgledanja ograde prema egiptu...
- Truba
- Posts: 93779
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#13505 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
čito sam jedan sf roman s radnjom iz 1100 i neke godine gdje engleski križari spretnošću i lukavštinom
pobijede naprednu vanzemaljsku civilizaciju...
kasnije pobijede pola svemira nastane se na planetama različitim izvan sunčevog
njihovi potomci se vrate se u sunčev sustav u budućnosti i zateknu židovsku planetu i sunčev sustav

rad red i mir što ja kažem samo bez mira
u ovom slučaju
pobijede naprednu vanzemaljsku civilizaciju...
kasnije pobijede pola svemira nastane se na planetama različitim izvan sunčevog
njihovi potomci se vrate se u sunčev sustav u budućnosti i zateknu židovsku planetu i sunčev sustav

rad red i mir što ja kažem samo bez mira
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#13506 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ne vrate se u suncev sistem, vec na njihovu novu maticnu planetu (na kojoj jos uvijek vladaju feudalni odnosi koje su donijeli iz Engleske) nekoliko vijekova kasnije slijece brod sa ekspedicijom sa Zemlje. Vladar (vojvoda od orlovih muda ili tako nesto) pita vodju ekspedicije jesu li konacno istjerali nevjernike iz svete zemlje. Vodja ekspedicije, podanik izraelskog carstva (sta god to bilo) mu neodredjeno odgovara "pa, jesmo".Black swan wrote:čito sam jedan sf roman s radnjom iz 1100 i neke godine gdje engleski križari spretnošću i lukavštinom
pobijede naprednu vanzemaljsku civilizaciju...
kasnije pobijede pola svemira nastane se na planetama različitim izvan sunčevog
njihovi potomci se vrate se u sunčev sustav u budućnosti i zateknu židovsku planetu i sunčev sustav
rad red i mir što ja kažem samo bez mirau ovom slučaju
Mnogi pisci iz "zlatnog doba SF", dakle, '50 i '60 su bili konzervativniji od Eisenhowera, u cemu je narocito prednjacio Robert Heinlein, koji je u nekim djelima flertovao sa fasizmom. Uz taj konzervativni stav je isla i bezrezervna podrska Izraelu, pa cak i zlocinima koje je Izrael cinio.
Inace, na hrvatskom se ne kaze "rad red i mir", vec "red, rad, stega".
- tranquil
- Posts: 6638
- Joined: 11/08/2007 00:55
- Location: Mare Tranquillitatis
#13507 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Hahaha pa imaš film po ovom, isto se zove, samo što je komedija i prati samo prvi dio radnje (prvi kontakt vanzemaljaca i križara u srednjem vijeku).Black swan wrote:čito sam jedan sf roman s radnjom iz 1100 i neke godine gdje engleski križari spretnošću i lukavštinom
pobijede naprednu vanzemaljsku civilizaciju...
kasnije pobijede pola svemira nastane se na planetama različitim izvan sunčevog
njihovi potomci se vrate se u sunčev sustav u budućnosti i zateknu židovsku planetu i sunčev sustav
rad red i mir što ja kažem samo bez mirau ovom slučaju
Film je osrednje loš, za knjigu nisam znao.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#13508 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Kad smo vec kod filmova. Jeste gledali ovaj



- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13509 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ima nesto simptomaticno kod radikalnih cionista, pa rekoh da vidim - sta vi mislite - sta bi ovo moglo znaciti:




Great Dajjal?





Great Dajjal?

- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#13510 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
"Writing "G-d" instead of God is a fairly recent custom in America. Many believe this to be a sign of respect, and the custom comes from an interpretation of the commandment in Deuteronomy 12:3-4 regarding the destruction of pagan altars. According to the the medieval commentator, Rashi, we should not erase or destroy God’s name and should avoid writing it. In a Responsa (legal opinion) by the Central Conference of American Rabbis, the primary prohibition against erasure of the name God applies to the sacred names in a written text of Torah. With the advent of computers and the internet, rabbinic authorities have debated whether or not this applies to what is typed on a computer or read on a screen. Most have concurred that it does not apply.
The bulk of Jewish legal opinion agrees that the law applies only to the written name of God when written in Hebrew and not when written in other languages. Reform Jewish practice reflects this opinion. Some Jews will avoid discarding paper or books in which God’s name appears in Hebrew. Rather than being thrown out or destroyed, they may be stored in a genizah (a storage place) and buried in a Jewish cemetery."
Ne nego razlicit pogled na pisanje rijeci Bog - ekstremniji Jevreji primjenjuju to i na kompjutere
Tako prepredena zavjera a pisu Great Dejal
dajte molim vas.
The bulk of Jewish legal opinion agrees that the law applies only to the written name of God when written in Hebrew and not when written in other languages. Reform Jewish practice reflects this opinion. Some Jews will avoid discarding paper or books in which God’s name appears in Hebrew. Rather than being thrown out or destroyed, they may be stored in a genizah (a storage place) and buried in a Jewish cemetery."
Ne nego razlicit pogled na pisanje rijeci Bog - ekstremniji Jevreji primjenjuju to i na kompjutere
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#13511 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Yep, JHV mjesto JAhve...
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13512 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Mah, za sve ce se naci opravdanje, ali izbacivati slovo O iz rijeci GOD, cemu?!славянин wrote:"Writing "G-d" instead of God is a fairly recent custom in America. Many believe this to be a sign of respect, and the custom comes from an interpretation of the commandment in Deuteronomy 12:3-4 regarding the destruction of pagan altars. According to the the medieval commentator, Rashi, we should not erase or destroy God’s name and should avoid writing it. In a Responsa (legal opinion) by the Central Conference of American Rabbis, the primary prohibition against erasure of the name God applies to the sacred names in a written text of Torah. With the advent of computers and the internet, rabbinic authorities have debated whether or not this applies to what is typed on a computer or read on a screen. Most have concurred that it does not apply.
The bulk of Jewish legal opinion agrees that the law applies only to the written name of God when written in Hebrew and not when written in other languages. Reform Jewish practice reflects this opinion. Some Jews will avoid discarding paper or books in which God’s name appears in Hebrew. Rather than being thrown out or destroyed, they may be stored in a genizah (a storage place) and buried in a Jewish cemetery."
Ne nego razlicit pogled na pisanje rijeci Bog - ekstremniji Jevreji primjenjuju to i na kompjutereTako prepredena zavjera a pisu Great Dejal
dajte molim vas.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#13513 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Jer je samoglasnik.salik79 wrote:
Mah, za sve ce se naci opravdanje, ali izbacivati slovo O iz rijeci GOD, cemu?!Mislim, sta, skratili? Apsolutno nikakve logike ne vidim u tome
Isto kao sto iz Jahve izbace
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#13514 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Pa vecina muslimana pise Allah umjesto Bog (ovo se odnosi na nas jezik) jeli tu ima nesto dublje .... neka zavjera ?salik79 wrote:Mah, za sve ce se naci opravdanje, ali izbacivati slovo O iz rijeci GOD, cemu?!славянин wrote:"Writing "G-d" instead of God is a fairly recent custom in America. Many believe this to be a sign of respect, and the custom comes from an interpretation of the commandment in Deuteronomy 12:3-4 regarding the destruction of pagan altars. According to the the medieval commentator, Rashi, we should not erase or destroy God’s name and should avoid writing it. In a Responsa (legal opinion) by the Central Conference of American Rabbis, the primary prohibition against erasure of the name God applies to the sacred names in a written text of Torah. With the advent of computers and the internet, rabbinic authorities have debated whether or not this applies to what is typed on a computer or read on a screen. Most have concurred that it does not apply.
The bulk of Jewish legal opinion agrees that the law applies only to the written name of God when written in Hebrew and not when written in other languages. Reform Jewish practice reflects this opinion. Some Jews will avoid discarding paper or books in which God’s name appears in Hebrew. Rather than being thrown out or destroyed, they may be stored in a genizah (a storage place) and buried in a Jewish cemetery."
Ne nego razlicit pogled na pisanje rijeci Bog - ekstremniji Jevreji primjenjuju to i na kompjutereTako prepredena zavjera a pisu Great Dejal
dajte molim vas.
Mislim, sta, skratili? Apsolutno nikakve logike ne vidim u tome
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13515 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
To je razumljivo, logicno, jer je i u originalnom spisu sastavljeno iz konsonanti JHV, sto je - opet - izvorni oblik hebrejskog pisma.Bloo wrote:Yep, JHV mjesto JAhve...
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13516 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Allah, Bog, ali napisati llh, ili bg iz nekog razloga, kao sto je "brisanje iz necega", jednostavno ne vidim poentu. Nema veze, ako je vama logicno, onda ok. Meni je zapalo za oko, jer nisam vidio smisao u skracivanju rijeci GOD.славянин wrote:Pa vecina muslimana pise Allah umjesto Bog (ovo se odnosi na nas jezik) jeli tu ima nesto dublje .... neka zavjera ?salik79 wrote:Mah, za sve ce se naci opravdanje, ali izbacivati slovo O iz rijeci GOD, cemu?!славянин wrote:"Writing "G-d" instead of God is a fairly recent custom in America. Many believe this to be a sign of respect, and the custom comes from an interpretation of the commandment in Deuteronomy 12:3-4 regarding the destruction of pagan altars. According to the the medieval commentator, Rashi, we should not erase or destroy God’s name and should avoid writing it. In a Responsa (legal opinion) by the Central Conference of American Rabbis, the primary prohibition against erasure of the name God applies to the sacred names in a written text of Torah. With the advent of computers and the internet, rabbinic authorities have debated whether or not this applies to what is typed on a computer or read on a screen. Most have concurred that it does not apply.
The bulk of Jewish legal opinion agrees that the law applies only to the written name of God when written in Hebrew and not when written in other languages. Reform Jewish practice reflects this opinion. Some Jews will avoid discarding paper or books in which God’s name appears in Hebrew. Rather than being thrown out or destroyed, they may be stored in a genizah (a storage place) and buried in a Jewish cemetery."
Ne nego razlicit pogled na pisanje rijeci Bog - ekstremniji Jevreji primjenjuju to i na kompjutereTako prepredena zavjera a pisu Great Dejal
dajte molim vas.
Mislim, sta, skratili? Apsolutno nikakve logike ne vidim u tome
Nisu skratili nego jednostavno po ekstremnijim Jevrejima zabranjeno je napisati rijec Bog ako ce ikada biti izbrisana ili unistena (ako zapisu to na papir moraju da spreme u sinagogu u posebnu kutiju ili sta vec) tako da ako napisu B-g ustvari nisu napisali Bog tako da ne krse pravilo
Jevreji domisljati kao i uvijek naravno
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#13517 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ok, da je recimo Sahih Muslim rekao da je zabranjeno muslimanu napisati rijec Allah bilo gdje gdje ce biti izbrisana / unistena - bi li bilo logicno recimo na forumu napisati A-h ili all-hsalik79 wrote:
Allah, Bog, ali napisati llh, ili bg iz nekog razloga, kao sto je "brisanje iz necega", jednostavno ne vidim poentu. Nema veze, ako je vama logicno, onda ok. Meni je zapalo za oko, jer nisam vidio smisao u skracivanju rijeci GOD.
Sve u svemu da je dzavo ili sejtan jeli tako prepreden i to sumnjam da bi stavio tako na gotovs dokaz sta radi,a ti koji ga slijede na tako ocit nacin pisali da mu sluze
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#13518 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Pa samo primijeni na engleski.salik79 wrote:To je razumljivo, logicno, jer je i u originalnom spisu sastavljeno iz konsonanti JHV, sto je - opet - izvorni oblik hebrejskog pisma.Bloo wrote:Yep, JHV mjesto JAhve...
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13519 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
I onda bi, kao, zaobisao tu naredbu nekakvim skracenicama?! U cemu je poenta, "zavaravanje" Boga?славянин wrote:Ok, da je recimo Sahih Muslim rekao da je zabranjeno muslimanu napisati rijec Allah bilo gdje gdje ce biti izbrisana / unistena - bi li bilo logicno recimo na forumu napisati A-h ili all-hsalik79 wrote:
Allah, Bog, ali napisati llh, ili bg iz nekog razloga, kao sto je "brisanje iz necega", jednostavno ne vidim poentu. Nema veze, ako je vama logicno, onda ok. Meni je zapalo za oko, jer nisam vidio smisao u skracivanju rijeci GOD.![]()
Sve u svemu da je dzavo ili sejtan jeli tako prepreden i to sumnjam da bi stavio tako na gotovs dokaz sta radi,a ti koji ga slijede na tako ocit nacin pisali da mu sluze
Inace, takve koincidencije i podudarnosti, kao i onog lika na shakelu, su meni zanimljive...
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13521 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Ne mozes primjeniti na engleski, zato sto se rijec GOD na engleskom pise upravo tako GOD, a ne GD, dok se na hebrejskom rijec Jahve pise upravo kao sto sam naveo JHV, kako je i zapisano u Tevratu/Tori.Bloo wrote:Pa samo primijeni na engleski.salik79 wrote:To je razumljivo, logicno, jer je i u originalnom spisu sastavljeno iz konsonanti JHV, sto je - opet - izvorni oblik hebrejskog pisma.Bloo wrote:Yep, JHV mjesto JAhve...
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#13523 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Imali su veliko postovanje prema tom imenu, i izgovaralo se jednom godisnje. Negdje pise da je cak zsbranjeno koristiti puno bozje ime. Elem, sturo sumirano.
Pretpostavljam da i moderni vjernici iz strahoppstovanja onda ne pisu ni na drugim jezicima.
Pitam sutra pravog zivog jevreja
Pretpostavljam da i moderni vjernici iz strahoppstovanja onda ne pisu ni na drugim jezicima.
Pitam sutra pravog zivog jevreja
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13524 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
Izraelski Vrhovni sud



Americki dolar




Americki dolar

- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13525 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!
VaziBloo wrote:Imali su veliko postovanje prema tom imenu, i izgovaralo se jednom godisnje. Negdje pise da je cak zsbranjeno koristiti puno bozje ime. Elem, sturo sumirano.
Pretpostavljam da i moderni vjernici iz strahoppstovanja onda ne pisu ni na drugim jezicima.
Pitam sutra pravog zivog jevreja
I pitaj ga, kojom logikom izbacuju konsonantu iz jezika u kojem je to sastavni dio rijeci. Cemu?
