Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#13501 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rampage »

Ako ti tako kažeš :thumbup:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#13502 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

Rampage wrote:Ako ti tako kažeš :thumbup:
Vehabije je Amerika napravila da napravi smirk Muslimanima,dok su pobjedjivali dole po pustinjama bili su dobri - sada ne valjaju jelde rampage -jer su im napravili rampage dole :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#13503 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by arzuhal »

SDA-aaaa, demokratijaaaaaa, SDA-aaaaaa, ljucka prava svaaaaaaaaa :thumbup:

Israel to Pay $9,000 to Any Civilian Willing to Help Deport Asylum Seekers by Force

https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-1.833807
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#13504 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Truba »

baš sam čitao na dzihad woč... stranici za koju nisam ni znao da postoji od one novinarke lejle i sve histerije predvođenje nekim levičarskim forumašima s izrazito fašističkim stavovima

kako izrael ima različite metode za ekonomske migrante koji su dolazili preko egipatske granice dok nisu zid napravili

dakle

1. tri mjeseca razdoblje da se dragovoljno javiš kao imigrant i nemaš pravnih posljedica... još dobiješ 3000 dolara i avionsku kartu za kući ili europu :D

2. zatvor poslije tri mjeseca i deportacija bez ikakvih nadoknada

3. velike kazne za firme koje zapošljavaju na crnjaka ( ovo je najbitnije i ja bih ovo uveo kad bih mogao... slično i za prostituciju, drogu, sve ostalo... napadni one koji imaju koristi od činjenja štete zajednici...)

4. zid... promatranje zida...studiranje gdje su prošli... pojačavanje zida žicom i elektrikom... napredan elektronički sustav nadgledanja ograde prema egiptu...
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#13505 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Truba »

čito sam jedan sf roman s radnjom iz 1100 i neke godine gdje engleski križari spretnošću i lukavštinom
pobijede naprednu vanzemaljsku civilizaciju...
kasnije pobijede pola svemira nastane se na planetama različitim izvan sunčevog

njihovi potomci se vrate se u sunčev sustav u budućnosti i zateknu židovsku planetu i sunčev sustav :D


Image


rad red i mir što ja kažem samo bez mira :D u ovom slučaju
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13506 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by seln »

Black swan wrote:čito sam jedan sf roman s radnjom iz 1100 i neke godine gdje engleski križari spretnošću i lukavštinom
pobijede naprednu vanzemaljsku civilizaciju...
kasnije pobijede pola svemira nastane se na planetama različitim izvan sunčevog

njihovi potomci se vrate se u sunčev sustav u budućnosti i zateknu židovsku planetu i sunčev sustav :D


Image


rad red i mir što ja kažem samo bez mira :D u ovom slučaju
Ne vrate se u suncev sistem, vec na njihovu novu maticnu planetu (na kojoj jos uvijek vladaju feudalni odnosi koje su donijeli iz Engleske) nekoliko vijekova kasnije slijece brod sa ekspedicijom sa Zemlje. Vladar (vojvoda od orlovih muda ili tako nesto) pita vodju ekspedicije jesu li konacno istjerali nevjernike iz svete zemlje. Vodja ekspedicije, podanik izraelskog carstva (sta god to bilo) mu neodredjeno odgovara "pa, jesmo".
Mnogi pisci iz "zlatnog doba SF", dakle, '50 i '60 su bili konzervativniji od Eisenhowera, u cemu je narocito prednjacio Robert Heinlein, koji je u nekim djelima flertovao sa fasizmom. Uz taj konzervativni stav je isla i bezrezervna podrska Izraelu, pa cak i zlocinima koje je Izrael cinio.
Inace, na hrvatskom se ne kaze "rad red i mir", vec "red, rad, stega".
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#13507 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by tranquil »

Black swan wrote:čito sam jedan sf roman s radnjom iz 1100 i neke godine gdje engleski križari spretnošću i lukavštinom
pobijede naprednu vanzemaljsku civilizaciju...
kasnije pobijede pola svemira nastane se na planetama različitim izvan sunčevog

njihovi potomci se vrate se u sunčev sustav u budućnosti i zateknu židovsku planetu i sunčev sustav :D


Image

rad red i mir što ja kažem samo bez mira :D u ovom slučaju
Hahaha pa imaš film po ovom, isto se zove, samo što je komedija i prati samo prvi dio radnje (prvi kontakt vanzemaljaca i križara u srednjem vijeku).

Film je osrednje loš, za knjigu nisam znao.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13508 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

Kad smo vec kod filmova. Jeste gledali ovaj
Image
:lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13509 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Ima nesto simptomaticno kod radikalnih cionista, pa rekoh da vidim - sta vi mislite - sta bi ovo moglo znaciti:

Image
Image
Image
Image

Great Dajjal? :?

Image
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#13510 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

"Writing "G-d" instead of God is a fairly recent custom in America. Many believe this to be a sign of respect, and the custom comes from an interpretation of the commandment in Deuteronomy 12:3-4 regarding the destruction of pagan altars. According to the the medieval commentator, Rashi, we should not erase or destroy God’s name and should avoid writing it. In a Responsa (legal opinion) by the Central Conference of American Rabbis, the primary prohibition against erasure of the name God applies to the sacred names in a written text of Torah. With the advent of computers and the internet, rabbinic authorities have debated whether or not this applies to what is typed on a computer or read on a screen. Most have concurred that it does not apply.

The bulk of Jewish legal opinion agrees that the law applies only to the written name of God when written in Hebrew and not when written in other languages. Reform Jewish practice reflects this opinion. Some Jews will avoid discarding paper or books in which God’s name appears in Hebrew. Rather than being thrown out or destroyed, they may be stored in a genizah (a storage place) and buried in a Jewish cemetery."

Ne nego razlicit pogled na pisanje rijeci Bog - ekstremniji Jevreji primjenjuju to i na kompjutere :D Tako prepredena zavjera a pisu Great Dejal :lol: dajte molim vas.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13511 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

Yep, JHV mjesto JAhve...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13512 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

славянин wrote:"Writing "G-d" instead of God is a fairly recent custom in America. Many believe this to be a sign of respect, and the custom comes from an interpretation of the commandment in Deuteronomy 12:3-4 regarding the destruction of pagan altars. According to the the medieval commentator, Rashi, we should not erase or destroy God’s name and should avoid writing it. In a Responsa (legal opinion) by the Central Conference of American Rabbis, the primary prohibition against erasure of the name God applies to the sacred names in a written text of Torah. With the advent of computers and the internet, rabbinic authorities have debated whether or not this applies to what is typed on a computer or read on a screen. Most have concurred that it does not apply.

The bulk of Jewish legal opinion agrees that the law applies only to the written name of God when written in Hebrew and not when written in other languages. Reform Jewish practice reflects this opinion. Some Jews will avoid discarding paper or books in which God’s name appears in Hebrew. Rather than being thrown out or destroyed, they may be stored in a genizah (a storage place) and buried in a Jewish cemetery."

Ne nego razlicit pogled na pisanje rijeci Bog - ekstremniji Jevreji primjenjuju to i na kompjutere :D Tako prepredena zavjera a pisu Great Dejal :lol: dajte molim vas.
Mah, za sve ce se naci opravdanje, ali izbacivati slovo O iz rijeci GOD, cemu?! :? Mislim, sta, skratili? Apsolutno nikakve logike ne vidim u tome :?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13513 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

salik79 wrote:
Mah, za sve ce se naci opravdanje, ali izbacivati slovo O iz rijeci GOD, cemu?! :? Mislim, sta, skratili? Apsolutno nikakve logike ne vidim u tome :?
Jer je samoglasnik.
Isto kao sto iz Jahve izbace
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#13514 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

salik79 wrote:
славянин wrote:"Writing "G-d" instead of God is a fairly recent custom in America. Many believe this to be a sign of respect, and the custom comes from an interpretation of the commandment in Deuteronomy 12:3-4 regarding the destruction of pagan altars. According to the the medieval commentator, Rashi, we should not erase or destroy God’s name and should avoid writing it. In a Responsa (legal opinion) by the Central Conference of American Rabbis, the primary prohibition against erasure of the name God applies to the sacred names in a written text of Torah. With the advent of computers and the internet, rabbinic authorities have debated whether or not this applies to what is typed on a computer or read on a screen. Most have concurred that it does not apply.

The bulk of Jewish legal opinion agrees that the law applies only to the written name of God when written in Hebrew and not when written in other languages. Reform Jewish practice reflects this opinion. Some Jews will avoid discarding paper or books in which God’s name appears in Hebrew. Rather than being thrown out or destroyed, they may be stored in a genizah (a storage place) and buried in a Jewish cemetery."

Ne nego razlicit pogled na pisanje rijeci Bog - ekstremniji Jevreji primjenjuju to i na kompjutere :D Tako prepredena zavjera a pisu Great Dejal :lol: dajte molim vas.
Mah, za sve ce se naci opravdanje, ali izbacivati slovo O iz rijeci GOD, cemu?! :? Mislim, sta, skratili? Apsolutno nikakve logike ne vidim u tome :?
Pa vecina muslimana pise Allah umjesto Bog (ovo se odnosi na nas jezik) jeli tu ima nesto dublje .... neka zavjera ? :D Nisu skratili nego jednostavno po ekstremnijim Jevrejima zabranjeno je napisati rijec Bog ako ce ikada biti izbrisana ili unistena (ako zapisu to na papir moraju da spreme u sinagogu u posebnu kutiju ili sta vec) tako da ako napisu B-g ustvari nisu napisali Bog tako da ne krse pravilo :D Jevreji domisljati kao i uvijek naravno :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13515 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Bloo wrote:Yep, JHV mjesto JAhve...
To je razumljivo, logicno, jer je i u originalnom spisu sastavljeno iz konsonanti JHV, sto je - opet - izvorni oblik hebrejskog pisma.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13516 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:
славянин wrote:"Writing "G-d" instead of God is a fairly recent custom in America. Many believe this to be a sign of respect, and the custom comes from an interpretation of the commandment in Deuteronomy 12:3-4 regarding the destruction of pagan altars. According to the the medieval commentator, Rashi, we should not erase or destroy God’s name and should avoid writing it. In a Responsa (legal opinion) by the Central Conference of American Rabbis, the primary prohibition against erasure of the name God applies to the sacred names in a written text of Torah. With the advent of computers and the internet, rabbinic authorities have debated whether or not this applies to what is typed on a computer or read on a screen. Most have concurred that it does not apply.

The bulk of Jewish legal opinion agrees that the law applies only to the written name of God when written in Hebrew and not when written in other languages. Reform Jewish practice reflects this opinion. Some Jews will avoid discarding paper or books in which God’s name appears in Hebrew. Rather than being thrown out or destroyed, they may be stored in a genizah (a storage place) and buried in a Jewish cemetery."

Ne nego razlicit pogled na pisanje rijeci Bog - ekstremniji Jevreji primjenjuju to i na kompjutere :D Tako prepredena zavjera a pisu Great Dejal :lol: dajte molim vas.
Mah, za sve ce se naci opravdanje, ali izbacivati slovo O iz rijeci GOD, cemu?! :? Mislim, sta, skratili? Apsolutno nikakve logike ne vidim u tome :?
Pa vecina muslimana pise Allah umjesto Bog (ovo se odnosi na nas jezik) jeli tu ima nesto dublje .... neka zavjera ? :D Nisu skratili nego jednostavno po ekstremnijim Jevrejima zabranjeno je napisati rijec Bog ako ce ikada biti izbrisana ili unistena (ako zapisu to na papir moraju da spreme u sinagogu u posebnu kutiju ili sta vec) tako da ako napisu B-g ustvari nisu napisali Bog tako da ne krse pravilo :D Jevreji domisljati kao i uvijek naravno :D
Allah, Bog, ali napisati llh, ili bg iz nekog razloga, kao sto je "brisanje iz necega", jednostavno ne vidim poentu. Nema veze, ako je vama logicno, onda ok. Meni je zapalo za oko, jer nisam vidio smisao u skracivanju rijeci GOD.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#13517 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

salik79 wrote:
Allah, Bog, ali napisati llh, ili bg iz nekog razloga, kao sto je "brisanje iz necega", jednostavno ne vidim poentu. Nema veze, ako je vama logicno, onda ok. Meni je zapalo za oko, jer nisam vidio smisao u skracivanju rijeci GOD.
Ok, da je recimo Sahih Muslim rekao da je zabranjeno muslimanu napisati rijec Allah bilo gdje gdje ce biti izbrisana / unistena - bi li bilo logicno recimo na forumu napisati A-h ili all-h ;-)

Sve u svemu da je dzavo ili sejtan jeli tako prepreden i to sumnjam da bi stavio tako na gotovs dokaz sta radi,a ti koji ga slijede na tako ocit nacin pisali da mu sluze :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13518 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

salik79 wrote:
Bloo wrote:Yep, JHV mjesto JAhve...
To je razumljivo, logicno, jer je i u originalnom spisu sastavljeno iz konsonanti JHV, sto je - opet - izvorni oblik hebrejskog pisma.
Pa samo primijeni na engleski.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13519 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:
Allah, Bog, ali napisati llh, ili bg iz nekog razloga, kao sto je "brisanje iz necega", jednostavno ne vidim poentu. Nema veze, ako je vama logicno, onda ok. Meni je zapalo za oko, jer nisam vidio smisao u skracivanju rijeci GOD.
Ok, da je recimo Sahih Muslim rekao da je zabranjeno muslimanu napisati rijec Allah bilo gdje gdje ce biti izbrisana / unistena - bi li bilo logicno recimo na forumu napisati A-h ili all-h ;-)

Sve u svemu da je dzavo ili sejtan jeli tako prepreden i to sumnjam da bi stavio tako na gotovs dokaz sta radi,a ti koji ga slijede na tako ocit nacin pisali da mu sluze :)
I onda bi, kao, zaobisao tu naredbu nekakvim skracenicama?! U cemu je poenta, "zavaravanje" Boga?

Inace, takve koincidencije i podudarnosti, kao i onog lika na shakelu, su meni zanimljive...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13520 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13521 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Bloo wrote:
salik79 wrote:
Bloo wrote:Yep, JHV mjesto JAhve...
To je razumljivo, logicno, jer je i u originalnom spisu sastavljeno iz konsonanti JHV, sto je - opet - izvorni oblik hebrejskog pisma.
Pa samo primijeni na engleski.
Ne mozes primjeniti na engleski, zato sto se rijec GOD na engleskom pise upravo tako GOD, a ne GD, dok se na hebrejskom rijec Jahve pise upravo kao sto sam naveo JHV, kako je i zapisano u Tevratu/Tori.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#13522 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by славянин »

:mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13523 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

Imali su veliko postovanje prema tom imenu, i izgovaralo se jednom godisnje. Negdje pise da je cak zsbranjeno koristiti puno bozje ime. Elem, sturo sumirano.
Pretpostavljam da i moderni vjernici iz strahoppstovanja onda ne pisu ni na drugim jezicima.
Pitam sutra pravog zivog jevreja :mrgreen:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13524 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Izraelski Vrhovni sud :D

Image
Image
Image

Americki dolar :D
Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13525 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Bloo wrote:Imali su veliko postovanje prema tom imenu, i izgovaralo se jednom godisnje. Negdje pise da je cak zsbranjeno koristiti puno bozje ime. Elem, sturo sumirano.
Pretpostavljam da i moderni vjernici iz strahoppstovanja onda ne pisu ni na drugim jezicima.
Pitam sutra pravog zivog jevreja :mrgreen:
Vazi :thumbup: Bilo bi pozeljno da je anticionista. :D


I pitaj ga, kojom logikom izbacuju konsonantu iz jezika u kojem je to sastavni dio rijeci. Cemu?
Locked