ARBiH

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1351 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by sumirprimus »

Drinski wrote:To su ti historijske činjenice, imas knjigu Vahe Karavalića, pa intervjue Malkića, BUkavarevića, i ostalih članova PL.
vaha karavelic jel to onaj sto ga uapsilo?
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1352 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by sumirprimus »

de ti meni prvo reci jes ti bio u tz u tom periodu?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1353 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Drinski »

sumirprimus wrote:de ti meni prvo reci jes ti bio u tz u tom periodu?
da. pa gdje cu biti. A sto?
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1354 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by sumirprimus »

pa ko da nisi...pa se ne sjecas tog perioda..
salko,karavelic,organizovali otpor u tz...
sarajlija-x
Posts: 73
Joined: 18/09/2012 22:34
Location: niđe me nema

#1355 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by sarajlija-x »

Ne mislim da smo izgubili rat ali smo se zato izgubili u miru.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1356 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Drinski »

sumirprimus wrote:pa ko da nisi...pa se ne sjecas tog perioda..
salko,karavelic,organizovali otpor u tz...
ma jok.
To sam ti samo naveo kao izvore informisanja o ovim događajima.
mada, ako cemo pravo, Vaha je jednom dobro kazao, Tz se branila na na liniji Zvornik-Teocak-Brčko-Gradacac-Doboj-Kladanj-Kalesija.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1357 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by sumirprimus »

Drinski wrote:
sumirprimus wrote:pa ko da nisi...pa se ne sjecas tog perioda..
salko,karavelic,organizovali otpor u tz...
ma jok.
To sam ti samo naveo kao izvore informisanja o ovim događajima.
mada, ako cemo pravo, Vaha je jednom dobro kazao, Tz se branila na na liniji Zvornik-Teocak-Brčko-Gradacac-Doboj-Kladanj-Kalesija.
istina je...
4. aprila 1992. godine tadašnja Skupština opštine Tuzla je na svojoj trećoj hitnoj sjednici, donijela Odluku o pružanju organiziranog otpora neprijatelju koji je napao BiH.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1358 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Drinski »

sumirprimus wrote:
istina je...
4. aprila 1992. godine tadašnja Skupština opštine Tuzla je na svojoj trećoj hitnoj sjednici, donijela Odluku o pružanju organiziranog otpora neprijatelju koji je napao BiH.
A imas li ti tu odluku u originalu, pa da vidimo za sta su to glasali odbornici SDS-a?
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1359 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by sumirprimus »

e ba sad vec peglas,a meni se ne pegla,jok eto trebali su cekat haber od sds-a.ko u zvorniku,bijeljini,doboju,brckom...
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1360 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Drinski »

sumirprimus wrote:e ba sad vec peglas,a meni se ne pegla,jok eto trebali su cekat haber od sds-a.ko u zvorniku,bijeljini,doboju,brckom...
Ti pokusavas prodati "muda pod bubrege", pa na toj sjednici je bio i SDS. Daj nam da vidimo sta tamo piše.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1361 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by sumirprimus »

Drinski wrote:
sumirprimus wrote:e ba sad vec peglas,a meni se ne pegla,jok eto trebali su cekat haber od sds-a.ko u zvorniku,bijeljini,doboju,brckom...
Ti pokusavas prodati "muda pod bubrege", pa na toj sjednici je bio i SDS. Daj nam da vidimo sta tamo piše.
vjerovatno mislis i na ostale paravojne formacije..il ne mislis..uglavnom
zahvaljujuci organizovanom otporu tuzla nije pala.,..a dosta tuzlaniskih srba i hrvata je tu odluku podrzalo,sto je posebno bitno sa aspetka njihove involviranosti u bezbjedonosnim strukturama...
Avic
Posts: 14
Joined: 24/09/2014 14:43

#1362 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Avic »

Armija nije izgubila rat, ali nasi politicari jesu vise ili manje...mada je mozda remi preciznije reci.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1363 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Drinski »

sumirprimus wrote:
Drinski wrote:
sumirprimus wrote:e ba sad vec peglas,a meni se ne pegla,jok eto trebali su cekat haber od sds-a.ko u zvorniku,bijeljini,doboju,brckom...
Ti pokusavas prodati "muda pod bubrege", pa na toj sjednici je bio i SDS. Daj nam da vidimo sta tamo piše.
vjerovatno mislis i na ostale paravojne formacije..il ne mislis..uglavnom
zahvaljujuci organizovanom otporu tuzla nije pala.,..a dosta tuzlaniskih srba i hrvata je tu odluku podrzalo,sto je posebno bitno sa aspetka njihove involviranosti u bezbjedonosnim strukturama...
da se ne bi natezali, kada si se vec uhvatio za istu, eto nađi sam pa pročitaj tu odluku da se pruži odlučan i organizovani otpor agresoru, pa ces vidjeti da niti ima riječ "otpor" niti riječ "agresor", nego je sadrzina pisana tako da se ne zamjeri Dubajiću i zadovolje srpski apetiti.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#1364 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Gojeni H »

sumirprimus wrote:
Drinski wrote:U Tz su jedno vrijeme hapseni pripadanici TO RBIH koji su imali oznake sa ljiljanima, a ranjenici morali da budu preobučeni u civilna odijela da bi ušli u grad na punktu koji je držala SJB Tuzla sa grbom Tuzle na ramenu.
imena kolega imena,koj uhapsen i kad?
kad si ti doso u tz? i ko te je uhapsio?il nekog tvog?
Druze, ljiljani se nisu mogli nositi u gradu u aprilu.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1365 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by sumirprimus »

Sarajmen wrote:Moguće je da je formulacija i bila takva, ali je nedvosmislena izjava Selima Bešlagića :thumbup: '' Ja drugu državu od BIH nemam'' :D
Ima negdje audio te izjave , pa ko ne vjeruje neka gugla.
i na vatru odgovorit vatrom... s obrizom na obzir dobor smo udovoljili dubajicu ,ne? :D
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1366 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by Drinski »

sumirprimus wrote:
Sarajmen wrote:Moguće je da je formulacija i bila takva, ali je nedvosmislena izjava Selima Bešlagića :thumbup: '' Ja drugu državu od BIH nemam'' :D
Ima negdje audio te izjave , pa ko ne vjeruje neka gugla.
i na vatru odgovorit vatrom... s obrizom na obzir dobor smo udovoljili dubajicu ,ne? :D
pa, mislim da je Beslagić, to namjerno izveo sa snimanjem razgovora, lisac je to.
A naredba sa odgovorom, pa bolje im je bilo da uopće nisu dali da JNA izađe iz kasarne.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1367 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by sumirprimus »

Drinski wrote: pa, mislim da je Beslagić, to namjerno izveo sa snimanjem razgovora, lisac je to.
A naredba sa odgovorom, pa bolje im je bilo da uopće nisu dali da JNA izađe iz kasarne.
da znas beslu znao bi da je bas takav...
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#1368 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by VCorp »

seln wrote:
VCorp wrote:Pa ne aplaudira se u mom gradu himni države koja je stotinjak kilometara dalje učestvovala u genocidu nad nama i još ga zakonom negira već u Tuzli. Tenkove i ostatak naoružanja treba u Krajinu poslati, za razliku od pitara i slanaca mi vas nećemo zajebati.
Tako je, dobro se sjecam kad su "slanci" prepustili Tuzlu srbima.
Osim toga, imali su najmanju slobodnu teritoriju, primili su najmanje izbjeglica, nisu imali nikakvu proizvodnju u ratu...
nije njima vjerovati.
Prepustili ? Kome će je prepustiti od njihvogo bratstva i jedinstva sa Srbima ? :lol: Ili ona njihova famozna linije gdje se svako malo otišlo pripucati da se zna da je rat.

Lako je imati slobodnu teritoriju kad te niko ne napada.

Šta je tu čudno što su primili izbjeglice ? Da nisu možda trebali da ih ostave za vrijeme rata? Nisu oni jedini primali izbjeglice već svi. Što nisu probijali s druge strane do Podrinja ? Mi smo mogli iz Petog ići ratovati tamo i pomagati dok su oni održavali svoj mir sa Srbima u Tuzli. A trebalo je skupiti muda Srbima i da napadnu američku bazu tamo. Tuzlaci su uradili koliko im je trebalo a ne koliko je trebalo.
costacurta
Posts: 3530
Joined: 05/05/2005 08:25

#1369 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by costacurta »

VCorp wrote:
seln wrote:
VCorp wrote:Pa ne aplaudira se u mom gradu himni države koja je stotinjak kilometara dalje učestvovala u genocidu nad nama i još ga zakonom negira već u Tuzli. Tenkove i ostatak naoružanja treba u Krajinu poslati, za razliku od pitara i slanaca mi vas nećemo zajebati.
Tako je, dobro se sjecam kad su "slanci" prepustili Tuzlu srbima.
Osim toga, imali su najmanju slobodnu teritoriju, primili su najmanje izbjeglica, nisu imali nikakvu proizvodnju u ratu...
nije njima vjerovati.
Prepustili ? Kome će je prepustiti od njihvogo bratstva i jedinstva sa Srbima ? :lol: Ili ona njihova famozna linije gdje se svako malo otišlo pripucati da se zna da je rat.

Lako je imati slobodnu teritoriju kad te niko ne napada.

Šta je tu čudno što su primili izbjeglice ? Da nisu možda trebali da ih ostave za vrijeme rata? Nisu oni jedini primali izbjeglice već svi. Što nisu probijali s druge strane do Podrinja ? Mi smo mogli iz Petog ići ratovati tamo i pomagati dok su oni održavali svoj mir sa Srbima u Tuzli. A trebalo je skupiti muda Srbima i da napadnu američku bazu tamo. Tuzlaci su uradili koliko im je trebalo a ne koliko je trebalo.
nemaš ti pojma o životu.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1370 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by sumirprimus »

.ne vrijedi.
Last edited by sumirprimus on 13/05/2015 06:47, edited 1 time in total.
User avatar
sinuhe
Posts: 11537
Joined: 03/06/2011 11:33

#1371 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by sinuhe »

U Bihacu je rat poceo u junu 92 pa je ubijeno za par dana oko 200 ljudi.
swanfilter
Posts: 8005
Joined: 06/06/2008 18:52

#1372 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by swanfilter »

IDČ Faraoni, 511. Slavna brigada. Braca Srbi, a posebno braca Autonomasi ce ih dobro pamtiti. Mi, Krajse, kada rokamo, rokamo. Brat na brata, ko ga j....e, rokaj jos jace ...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1373 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by seln »

A tek koje komplekse imate....
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1374 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by seln »

VCorp wrote:
seln wrote:
VCorp wrote:Pa ne aplaudira se u mom gradu himni države koja je stotinjak kilometara dalje učestvovala u genocidu nad nama i još ga zakonom negira već u Tuzli. Tenkove i ostatak naoružanja treba u Krajinu poslati, za razliku od pitara i slanaca mi vas nećemo zajebati.
Tako je, dobro se sjecam kad su "slanci" prepustili Tuzlu srbima.
Osim toga, imali su najmanju slobodnu teritoriju, primili su najmanje izbjeglica, nisu imali nikakvu proizvodnju u ratu...
nije njima vjerovati.
Prepustili ? Kome će je prepustiti od njihvogo bratstva i jedinstva sa Srbima ? :lol: Ili ona njihova famozna linije gdje se svako malo otišlo pripucati da se zna da je rat.

Lako je imati slobodnu teritoriju kad te niko ne napada.

Šta je tu čudno što su primili izbjeglice ? Da nisu možda trebali da ih ostave za vrijeme rata? Nisu oni jedini primali izbjeglice već svi. Što nisu probijali s druge strane do Podrinja ? Mi smo mogli iz Petog ići ratovati tamo i pomagati dok su oni održavali svoj mir sa Srbima u Tuzli. A trebalo je skupiti muda Srbima i da napadnu američku bazu tamo. Tuzlaci su uradili koliko im je trebalo a ne koliko je trebalo.
Ne znam koji je tvoj problem, ali je sigurno ogroman...
to vise nije ono tipicno i pomalo simpaticno krajisko hvalisanje i busanje u prsa, to je vec patoloska mrznja.
swanfilter
Posts: 8005
Joined: 06/06/2008 18:52

#1375 Re: Da li je Armija BiH izgubila rat?

Post by swanfilter »

seln wrote:A tek koje komplekse imate....
Vidi se ...
Post Reply