Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#1351 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

Federalni Parlament usvojio zakon o državljanstvu BiH
Kredit iznosi 17 miliona eura, a predviđeno je da šest miliona eura budu grant sredstva

Zastupnički dom Parlamenta Federacije BiH utvrdio je dnevni red današnje sjednice u Sarajevu, nakon čega je prihvaćena odluka o kreditu Federacije BiH i Njemačke razvojne banke o aranžmanu za elektroprivrede.

Kredit iznosi 17 miliona eura, a predviđeno je da šest miliona eura budu grant sredstva.

Ukoliko se ovaj kredit ne bude isplaćivao prema utvrđenoj dinamici grant sredstva će biti ukinuta.

Kredit će biti korišten za sistem daljinskog upravljanja u okviru elektrodistributivne mreže po projektu "Power 3".

Prilikom utvrđivanja dnevnog reda, predsjednik Kluba Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH u ovom domu Marinko Čavara zatražio je da sa dnevnog reda budu skinute sve tačke koje je predložila, kako je kazao, neustavna i nelegitimna Vlada Federacije BiH, međutim njegov zahtjev nije prihvaćen.

Na zahtjev federalnog ministra financija Ante Krajine, sa dnevnog reda je povučen Nacrt zakona o Privrednoj komori Federacije BiH.

Također, sa dnevnog reda je skinut i Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o klasifikaciji djelatnosti u Federaciji BiH.

Zastupnici trenutno razmatraju Prijedlog zakona o državljanstvu Federacije BiH, kojeg je Vlada utvrdila u istovjetnom tekstu kako ga je donio visoki predstavnik 2009. godine.

Parlament usvojio je Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o državljanstvu Federacije BiH, koji je utvrdila Vlada Federacije BiH.

Vlada je ovaj prijedlog zakona utvrdila u istovjetnom tekstu kako ga je donio visoki predstavnik 2009. godine.

Visoki predstavnik je, u skladu sa ovlaštenjima iz Sporazuma o provedbi civilnog djela Mirovnog ugovora koji je sastavni dio općeg Okvirnog sporazuma za mir u BiH, donio Odluku kojom se donosi Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o državljanstvu Federacije BiH od 18. septembra 2009. godine.

Prema navedenoj odluci, ovaj zakon je na privremenoj osnovi sve dok ga Parlament Federacije BiH ne usvoji u istom obliku, bez izmjena i dopuna i bez dodatnih uvjeta.

Zakonom je predviđeno da se građani Brčko Distrikta kao državljani BiH moraju opredijeliti i za entitetsko državljanstvo.

Zastupnički dom usvojio je i Nacrt zakona o dopuni Zakona o utvrđivanju naseljenih mjesta i o izmjenama u nazivima naseljenih mjesta u određenim općinama.

Dopunom Zakona, u Općini Gornji Vakuf utvrđuje se novo naseljeno mjesto Trnovača, nastalo izdvajanjem dijela naseljenog mjesta Podgrađe.

Naselje Trnovača postoji već godinama, a regulisanje njegovog konstituisanja kao novog naseljenog mjesta je postalo neizbježno uvođenjem CIPS-a, jer su mnogi stanovnici dijela naseljenog mjesta Podgrađe navodili da su rođeni u naseljenom mjestu Trnovača.

Postupku utvrđivanja dopune Zakona prethodile su odgovarajuće odluke Općinskog vijeća Gornji Vakuf/Uskoplje zasnovane na rezultatima referenduma o potrebi utvrđivanja naseljenog mjesta Trnovača.

Nakon usvajanja ovih zakonskih tekstova predsjedavajući Zastupničkog doma Denis Zvizdić objavio je pauzu u zasjedanju do 14.30 sati, nakon čega će biti razmatran Nacrt zakona o inspekcijama Federacije BiH.
Image
1mustra
Posts: 798
Joined: 04/11/2010 22:12

#1352 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by 1mustra »

ReD aka Socijalista wrote:Federalni Parlament usvojio zakon o državljanstvu BiH
Kako Federacija moze usvajat BiH zakone?

Usvojili su zakon o drzavljanstvu Federacije.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1353 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

ultima_palabra wrote:
Koridor Vc
Ugovor o izgradnji dionice Bijača-Kravice
Direktor JP Autoceste d.o.o. Mostar Ensad Karić i predstavnik Bh. konzorcija: Euroasfalt d.o.o. Sarajevo, ŽGP d.d. Sarajevo i Hidrogradnja d.d. Sarajevo potpisat će danas u Mostaru Ugovor o izgradnji autoceste na koridoru Vc, dionica Bijača - Kravice, najavljeno je danas iz Ureda za odnose s javnošću Vlade FBiH.

Potpisivanju Ugovora, prisustvovat će premijer FBiH Nermin Nikšić, predsjednik Federacije BiH Živko Budimir, zamjenik premijera i federalni ministar prostornog uređenja Desnica Radivojević, federalni ministar prometa i komunikacija Enver Bijedić i predstavnici EBRD-a.
(Fena)
Evo pozitivne vijesti, otvara se novo gradilište, konačno malo dalje od Sarajeva i Zenice... domaće firme rade, a EBRD finansira što dosad nije bilo moguće :thumbup:
i kao što prremijer reče nije slučaj kao do sada da se gradilišta otvaraju u jeku izbora. na kraju mandata :thumbup:
adore
Posts: 193
Joined: 04/05/2007 12:44

#1354 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by adore »

StupskaBitanga wrote:
ultima_palabra wrote:
Koridor Vc
Ugovor o izgradnji dionice Bijača-Kravice
Direktor JP Autoceste d.o.o. Mostar Ensad Karić i predstavnik Bh. konzorcija: Euroasfalt d.o.o. Sarajevo, ŽGP d.d. Sarajevo i Hidrogradnja d.d. Sarajevo potpisat će danas u Mostaru Ugovor o izgradnji autoceste na koridoru Vc, dionica Bijača - Kravice, najavljeno je danas iz Ureda za odnose s javnošću Vlade FBiH.

Potpisivanju Ugovora, prisustvovat će premijer FBiH Nermin Nikšić, predsjednik Federacije BiH Živko Budimir, zamjenik premijera i federalni ministar prostornog uređenja Desnica Radivojević, federalni ministar prometa i komunikacija Enver Bijedić i predstavnici EBRD-a.
(Fena)
Evo pozitivne vijesti, otvara se novo gradilište, konačno malo dalje od Sarajeva i Zenice... domaće firme rade, a EBRD finansira što dosad nije bilo moguće :thumbup:
i kao što prremijer reče nije slučaj kao do sada da se gradilišta otvaraju u jeku izbora. na kraju mandata :thumbup:
Ovo je stvarno dobra vijest. Nermin Nikšić mi postaje jedini političar kojeg cijenim osim naravno Željke Komšića.
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#1355 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

Da je meni vidjeti brzu cestu od Bihaca prema Sarajevu...eh, ti moji snovi :( Da to pokrenu gdje bi mu (Neri) kraj bio. :)
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#1356 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by hercegovac_pravi »

Ne znam da li vijest spada u ovu temu ali eto nek se nađe....
Dogovoreno poravnjanje duga FBiH prema RS
Upravni odbor Uprave za indirektno oporezivanje (UIO) BiH donio je odluku o privremenom poravnanju duga Federacije BiH (FBiH) prema Republici Srpskoj u iznosu od 33,8 miliona KM, što obuhvata 2008, 2009, te prve polovine prošle i ove godine.

UIO BiH
Predsjednik Upravnog odbora Dragan Vrankić rekao je novinarima nakon sjednice da će sredstva od raspodjele prihoda od PDV-a, o čemu je danas postignuta saglasnost, Srpskoj biti suceksivno isplaćena u roku od tri mjeseca.

Prema njegovim riječima, Upravni odbor je danas usaglasio da Republici Srpskoj pripada oko 19,2 miliona KM za period 2008,2009. i prvih šest mjeseci 2010, a u prvoj polovini 2011. oko 15,5 miliona KM.

Prema Vrankićevim rijačima, Jedinica za krajnju potrošnju UIO-a u roku od 60 dana će dodatno analizirati sve sporne stvari oko duga za drugu polovinu 2010. godine i pokušati otkloniti sve nesporazume.

Dug za taj period, prema Vrankićevoj procjeni, bi trebalo da iznosi 30 miliona KM.

"Već imamo predstavnika Ministarstva finansija BiH, a Jedinica će biti popunjena sa predstavnicima entitetskih ministarstava finansija u roku od sedam dana", pojasnio je on.

Vrankić je istakao da je danas napravljen odličan posao i značajan korak prema održanju kredibiliteta te institucije.

Ministar finansija RS Zoran Tegeltija koji je član Upravnog odbora UIO iz RS, nakon sjednice nije bio dostupan za predstavnike medija.
Ima se,...........može se... :thumbup:
supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#1357 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by supervizor »

Ovo je stvarno dobra vijest. Nermin Nikšić mi postaje jedini političar kojeg cijenim osim naravno Željke Komšića.adore

Koja crna dobra vijest? Pa sve je bilo spremno prije dolaska Nikšića na vlast, tender je raspisan još u decembru prošle ghdopine, izvođači radova u martu a ovom mufljuzu Nikšiću trebalo je pet mjeseci da izabrane izvođače uvede u posao! Provjerite kada je potpisan ugovorm, kada je raspisan tender, kada suizabrani izvođači radova, i tek onda ocijenite ad tržnog inpektora iz Konjica.
supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#1358 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by supervizor »

Ovo je stvarno dobra vijest. Nermin Nikšić mi postaje jedini političar kojeg cijenim osim naravno Željke Komšića.adore

Koja crna dobra vijest? Pa sve je bilo spremno prije dolaska Nikšića na vlast, tender je raspisan još u decembru prošle ghdopine, izvođači radova u martu a ovom mufljuzu Nikšiću trebalo je pet mjeseci da izabrane izvođače uvede u posao! Provjerite kada je potpisan ugovorm, kada je raspisan tender, kada suizabrani izvođači radova, i tek onda ocijenite rad tržnog inpektora iz Konjica.
supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#1359 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by supervizor »

Ovo je stvarno dobra vijest. Nermin Nikšić mi postaje jedini političar kojeg cijenim osim naravno Željke Komšića.adore

Koja crna dobra vijest? Pa sve je bilo spremno prije dolaska Nikšića na vlast, tender je raspisan još u decembru prošle ghdopine, izvođači radova u martu a ovom mufljuzu Nikšiću trebalo je pet mjeseci da izabrane izvođače uvede u posao! Provjerite kada je potpisan ugovorm, kada je raspisan tender, kada suizabrani izvođači radova, i tek onda ocijenite rad tržnog inpektora iz Konjica.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#1360 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by heckler »

Ponovi jos 3 puta, mozda te neko nije dobro razumio. A nebi bilo zgoreg ni nauciti citirati.


Po vama naravno sve sto se uradi dobro u ovom momentu je zasluga proslih mafijasa na vlasti, a sve sto ne valja u ovom momentu je naravno zasluga nove "nelegalne, neustavne, nelegitimne, majorizatorske, pucisticke, ...e, ...e, ...e, ....e" vlasti. :lol:

Da vas nema trebalo bi vas izmisliti da zabavljate narod glupostima.

:bih:
mahalik
Posts: 2009
Joined: 12/09/2009 16:48

#1361 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by mahalik »

Veliki + za ovu odluku o savjetnicima :thumbup: :thumbup: :thumbup:
radnikh
Posts: 171
Joined: 10/09/2011 00:04

#1362 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by radnikh »

ReD aka Socijalista wrote:Da je meni vidjeti brzu cestu od Bihaca prema Sarajevu...eh, ti moji snovi :( Da to pokrenu gdje bi mu (Neri) kraj bio. :)
Pa valjda ce se neko sjetiti od njih da taj put da pod koncesiju od projektovanja do izgradnje ako treba i na 100 godina
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#1363 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by heckler »

radnikh wrote:
ReD aka Socijalista wrote:Da je meni vidjeti brzu cestu od Bihaca prema Sarajevu...eh, ti moji snovi :( Da to pokrenu gdje bi mu (Neri) kraj bio. :)
Pa valjda ce se neko sjetiti od njih da taj put da pod koncesiju od projektovanja do izgradnje ako treba i na 100 godina
Brza cesta Bihac - Gorazde treba biti medju top 5 nacionalnih prioriteta.

Takodjer mislim da je vrijeme da se pocne projektovati alternativni pravac na koridoru 5c preko Tuzle ka Brckom i Orasju umjesto preko Doboja jer ta dionica nikad nece biti izgradjena pod trenutnim politickim stavom a Tuzla ce svakako morati biti spojena na 5c.

Brcko - Neum, Bihac - Gorazde je strateska obaveza.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#1364 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by prljavi Hare »

Ne uključujem se često na ovu temu,jer su kritičari SDP-a uglavnom likovi kojima nije do ozbiljnog dijaloga,
nego se radi o onima koji su promjenom vlasti pogubili radna mjesta,razne privilegije i slično,pa sada jedino
što ostaje je cmizdrenje po forumu i kritika vladajućeg SDP-a :D !
Naravno ima tu grešaka i u samom SDP-u,ali čitati postove ovih gubitnika je neprocjenjivo! :D Ima tu raznih
nezadovoljnika,od onih koji su ćekali treći,od minderaša i lopova iz Sarajeva,pa do bivših liberala čija su sadašnja
opredijeljenja kristalno jasna,ali ih zbog pravila foruma ne mogu nazvati pravim imenom. :D

Ne znam da li je neko postao vijest od prije dva dana da će programom Vlade FBiH,uz pomoć USA,u Goraždu
doći do prekvalifikacije 600 radnika da bih mogli biti zaposleni u firmi "PREVENT Goražde",gdje posla ima,
ali je neophodno prethodno završiti prekvalifikaciju(možda je najpoštenije prekvalifikovati ovaj višak od 500
radnika koji se pojavio u Željeznicama sunčane,a sve u duhu međuentitetske saradnje :D ).

Drugo,po svim izjavama koje su juce kružile medijima očigledno je "dogovoren kompromis" da sva vojna
nepokretna imovina ostaje u vlasništvu države,a kada će se ta još jedna Dodikova "pobjeda" medijski
objaviti,ostaje da se vidi.
Dok je ona pokretna (što je pokreću gusjenice,što točkovi) već odavno na sigurnom! :D

Da,kaže juče Rajko Vasić da bih SNSD odmah potpisao da ostane tehnički savez VM-a,sa Špirićem na čelu
koji se uopšte više ne pojavljuje na sjednicama SNSD-a i Alkalajem koji radi sizifovski posao,pokušavajući
da velikosrbe oljaga po svijetu,što je nemoguće,jer nema čovjeka na planeti koji nije čuo za te plemenite
i poštene junake,nosioce demokratskih promjena na Balkanu! :D
2xHDZ i dalje tvrdoglavo traži da sva tri ministarska mjesta koja pripadaju Hrvatima,pripadnu baš njima,
tako da ćemo vjerovatno gledati ponovni proces majorizacije,a ne fali ništa ni ovom sazivu VM-a u tehničkom
mandatu! :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#1365 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ultima_palabra »

mahalik wrote:Veliki + za ovu odluku o savjetnicima :thumbup: :thumbup: :thumbup:
O čemu se radi?
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1366 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

šta će biti s hidrogradnjom ima li iko neki info iz vlade?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1367 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

StupskaBitanga wrote:
ultima_palabra wrote:
Koridor Vc
Ugovor o izgradnji dionice Bijača-Kravice
Direktor JP Autoceste d.o.o. Mostar Ensad Karić i predstavnik Bh. konzorcija: Euroasfalt d.o.o. Sarajevo, ŽGP d.d. Sarajevo i Hidrogradnja d.d. Sarajevo potpisat će danas u Mostaru Ugovor o izgradnji autoceste na koridoru Vc, dionica Bijača - Kravice, najavljeno je danas iz Ureda za odnose s javnošću Vlade FBiH.

Potpisivanju Ugovora, prisustvovat će premijer FBiH Nermin Nikšić, predsjednik Federacije BiH Živko Budimir, zamjenik premijera i federalni ministar prostornog uređenja Desnica Radivojević, federalni ministar prometa i komunikacija Enver Bijedić i predstavnici EBRD-a.
(Fena)
Evo pozitivne vijesti, otvara se novo gradilište, konačno malo dalje od Sarajeva i Zenice... domaće firme rade, a EBRD finansira što dosad nije bilo moguće :thumbup:
i kao što prremijer reče nije slučaj kao do sada da se gradilišta otvaraju u jeku izbora. na kraju mandata :thumbup:
adore wrote: Ovo je stvarno dobra vijest. Nermin Nikšić mi postaje jedini političar kojeg cijenim osim naravno Željke Komšića.
Mislis, hvala Mujezinovicu, pogledajte ovaj datum ispod.
Kako ovaj stranacki kadar (SDP, SBiH, SDA, bez razlike) more biti ovako corav kod ociju nije mi jasno. Takodjer, citajuci ove panegirike neupuceni bi pomislili da je u pitanju otvaranje autoputa od nekoliko stotina km, a ne dionica u bespucu od citavih 5km.
http://www.ekapija.ba/website/bih/page/343457

06. 09. 2010.
Sutra otvaranje pretkvalifikacione dokumentacije za izgradnju poddionice Kravice-Bijača na Koridoru 5C

U Federalnoj direkciji za izgradnju, upravljanje i održavanje autocesta u Mostaru sutra će biti upriličeno otvaranje pretkvalifikacione dokumentacije za izgradnju poddionice Kravice- Bijača, na dionici Počitelj-Bijača, a na osnovu poziva objavljenog 22. jula ove godine.

Ovim je predviđena izgradnja autoceste dužine pet km, koja će biti finansirana iz kredita ugovorenog s Evropskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD).
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#1368 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by prljavi Hare »

ultima_palabra wrote:
mahalik wrote:Veliki + za ovu odluku o savjetnicima :thumbup: :thumbup: :thumbup:
O čemu se radi?
Ne znam tačno,ali sam sinoć vidio vijest koliko tačno neki ministar može imati savjetnika,podguznih muha
i slično,sve u svemu...mnogi će "amidžići,sestrići...." ostati bez posla,jer se ograničava broj tih parazita!
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

P.S.Ali ne treba ih se odreći,evo ako trebaju Dodiku u željeznice.... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1369 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

i tim ljudima u bespuću je besmisleno ulaganje u sarajevsku zaobilaznicu

dajte ba malo razmišljajte dalje od čaršije žive ljudi i u drugim dijelovima federacije
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#1370 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ultima_palabra »

VjecitiStudent wrote:Mislis, hvala Mujezinovicu, pogledajte ovaj datum ispod.
Kako ovaj stranacki kadar (SDP, SBiH, SDA, bez razlike) more biti ovako corav kod ociju nije mi jasno. Takodjer, citajuci ove panegirike neupuceni bi pomislili da je u pitanju otvaranje autoputa od nekoliko stotina km, a ne dionica u bespucu od citavih 5km.
Kao prvo, nemoj davati odokativne kvalifikacije.
Kao drugo, ako je neko stranački kadar, onda je vjerovatno ćorav po zadatku :-D
Kao treće, jel ovo prvi put da domaće firme dobivaju posao na autoputu kao glavni izvođači? Jeste. To nije birao Mujezinović.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1371 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

ultima_palabra wrote:
VjecitiStudent wrote:Mislis, hvala Mujezinovicu, pogledajte ovaj datum ispod.
Kako ovaj stranacki kadar (SDP, SBiH, SDA, bez razlike) more biti ovako corav kod ociju nije mi jasno. Takodjer, citajuci ove panegirike neupuceni bi pomislili da je u pitanju otvaranje autoputa od nekoliko stotina km, a ne dionica u bespucu od citavih 5km.
Kao prvo, nemoj davati odokativne kvalifikacije.
Kao drugo, ako je neko stranački kadar, onda je vjerovatno ćorav po zadatku :-D
Kao treće, jel ovo prvi put da domaće firme dobivaju posao na autoputu kao glavni izvođači? Jeste. To nije birao Mujezinović.
Nije vjerovatno coravi kadar u pitanju, vec sasvim sigurno, inace se ne bi ovakve gluposti pisale.
Domace firme kao glavni izvodjaci su vec dobivale posao, i to na dionicama koje su bile finansirane domacim parama (viskovi telekoma, dok ih je bllo), Semizovac - Ilijas, Ilijas - Visoko, Visoko - Kakanj.
Za dionice koje finansira EBRD, EBRD je postavljao uslove, i tek odnedavno su domace firme nakupile dovoljno para i rezultata da mogu ravnopravno ucestvovati na tenderu.
Ovaj zadnji su posao dobile domace firme ne zato sto je vrli Niksic, zajedno sa burazom, to tako odlucio, vec zato sto su domace firme ocito ponudile najbolje uslove.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1372 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

Black swan wrote:i tim ljudima u bespuću je besmisleno ulaganje u sarajevsku zaobilaznicu

dajte ba malo razmišljajte dalje od čaršije žive ljudi i u drugim dijelovima federacije
O logicnosti nekih dijelova trase autoputa kroz neke dijelove Hercegovine, vec se puno diskutovalo.
Za nekih 50 godina kad Vc, konacno bude gotov, mozemo opet prodiskutovati da li je ovaj zavijutak kod Capljine bio tek stranacki reketaski poduhvat ili logicna trasa autoputa.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1373 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by seln »

Evo nesto o vladi FBiH. U Vladi je do 2014 SDP.
Eto, toliko od mene.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#1374 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ultima_palabra »

VjecitiStudent wrote:
Nije vjerovatno coravi kadar u pitanju, vec sasvim sigurno, inace se ne bi ovakve gluposti pisale.
Domace firme kao glavni izvodjaci su vec dobivale posao, i to na dionicama koje su bile finansirane domacim parama (viskovi telekoma, dok ih je bllo), Semizovac - Ilijas, Ilijas - Visoko, Visoko - Kakanj.
Za dionice koje finansira EBRD, EBRD je postavljao uslove, i tek odnedavno su domace firme nakupile dovoljno para i rezultata da mogu ravnopravno ucestvovati na tenderu.
Ovaj zadnji su posao dobile domace firme ne zato sto je vrli Niksic, zajedno sa burazom, to tako odlucio, vec zato sto su domace firme ocito ponudile najbolje uslove.
Da nije ovo blago nagađanje? Baš tako je bilo ili je nova Vlada razjebala talove sa Slovencima?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1375 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

VjecitiStudent wrote:
ultima_palabra wrote:
VjecitiStudent wrote:Mislis, hvala Mujezinovicu, pogledajte ovaj datum ispod.
Kako ovaj stranacki kadar (SDP, SBiH, SDA, bez razlike) more biti ovako corav kod ociju nije mi jasno. Takodjer, citajuci ove panegirike neupuceni bi pomislili da je u pitanju otvaranje autoputa od nekoliko stotina km, a ne dionica u bespucu od citavih 5km.
Kao prvo, nemoj davati odokativne kvalifikacije.
Kao drugo, ako je neko stranački kadar, onda je vjerovatno ćorav po zadatku :-D
Kao treće, jel ovo prvi put da domaće firme dobivaju posao na autoputu kao glavni izvođači? Jeste. To nije birao Mujezinović.
Nije vjerovatno coravi kadar u pitanju, vec sasvim sigurno, inace se ne bi ovakve gluposti pisale.
Domace firme kao glavni izvodjaci su vec dobivale posao, i to na dionicama koje su bile finansirane domacim parama (viskovi telekoma, dok ih je bllo), Semizovac - Ilijas, Ilijas - Visoko, Visoko - Kakanj.
Za dionice koje finansira EBRD, EBRD je postavljao uslove, i tek odnedavno su domace firme nakupile dovoljno para i rezultata da mogu ravnopravno ucestvovati na tenderu.
Ovaj zadnji su posao dobile domace firme ne zato sto je vrli Niksic, zajedno sa burazom, to tako odlucio, vec zato sto su domace firme ocito ponudile najbolje uslove.
Dobile su posao zato sto nije bilo tala, po principu niza ponuda na startu pa dodatne pare poslje.
Post Reply