hrvatska-more
-
Smajic.smajo
- Posts: 614
- Joined: 01/07/2013 14:05
#1352 Re: hrvatska-more
Ma hrvati vole pare isto ko i bosanci i crnogorci i svi ostali.Pasiflora wrote:video wrote:Primjer prvi - Polovina Juna (znachi, josh je "samostalna" HR) kolega krenuo u Trpanj na par dana, granicu preshao regularno, malo chekao, sve pet, da bi ga na ulazu pred Ploche (poslije onoga mosta)zaustavio polocajac na motoru i prerovio ga do "gola" sve izbacio iz auta, zaplijenio sve shta je smatrao da treba( da ne nabrajam, sve same gluposti, par desetaka maraka) nalijepio ga njega i zenu i hajd voz. Ostao na cesti ko kakav kriminalac nije sebi doshao pO sata, skochilo mu na nos i odmor i sve.
Primjer drugi: Par dana po ulasku u EU, Otac sa sinom i kcerkom se zaputili u Makarsku gdje imaju kucu/vikendicu nije bitno, na granici sve regulara, da bi ih do odredishta policijske patrole 2 (dva) puta zaustavljale i prerovile auto od "glave do pete", sve su morali vani izbacivati, nishta nisu oduzeli i ni izvinjenje uputili![]()
![]()
Vrlo lose "izmisljanje" istine - da ne kazem da lazete. Pa jbt, niste bili u Zanzibaru! Dzaba vam trud - Hrvati vole bosance, pogotovo one koji im ostavljaju lovu i nema sanse da bi im ovo priustili. Uostalom - kada vec imate takva "gadna" iskustva, koga vraga idete uopce u RH? Sta ste vas dvojica mazohisti?!?A_A_AKCIJA wrote:Međutim, isto tako, u Hrvatskoj sam do sada doživio i neprijatnosti koje nigdje do sada nisam doživio. Uhapšen sam zbog neprijavljivanja. Čitav vikend sam proveo u policijskoj stanici i sudu za prekršaje. Najgore od svega je što uopće nije bilo zakonskog osnova za navedeno, jer sam u mjesto u kojem sam ljetovao (otok), stigao sinoć, da bi me oni priveli sutra oko 10-11 (bukvalno me probudili). Priveo me policajac koji me zna imenom i prezimenom jer sam tu dolazio godinama. Na navedeni otok se nisam godinama vraćao poslije. Poslije par godina me na totalno drugom mjestu zaustavio policajac (isto, ničim izazvan) i pitao me za moj prekršaj od prije par godina (poslije provjere mog imena preko radio veze)! Dakle, ne da su me uhapsili, nego i sad postoji moj dosije u njihovom MUP-u. Za šta? Za neprijavljivanje da me tretiraju kao kriminalca? Trebam li napominjati da mi je to jedini put u životu da sam priveden od policije, a kamoli uhapšen?
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#1353 Re: hrvatska-more
Ja sam par puta vozio malo pod uticajem alkohola u Vodicama, tacnije vracao se iz diskoteke Hacienda koja je malo dalje izvan grada. Prvi put me policija zaustavila u 5 ujutro na samom ulazu u Vodice. Policajac mi je rekao pa sto sine to radis, mozes zivot izgubiti, gdje ti je smejstaj reko ja, ma tu dole kod koktel bara, kaze on ok mozes li polako do dole, reko ma mogu nisam ja popio puno ( a stavrno nisam ) kao on hajde polako i odmah da si auto tamo ostavio pa u krevet. I zavezi se do tamo. Nije mi ni kune uzeo.
Drugi put sam spavao u Sibenku i na samom ulazu u Sibenik isto oko 4-5 ujutro me zaustavi policija, nas 6 u autu, bh registracije, renault megane malo stariji. Jetse li pili? Ma jesmo malo. Gdje idete? Ma reko odmah tu do Subicevca, kaze on de hukni malo. Kaze on ok ajde sto vas je 6 u autu nego se vi naprijed niste ni zavezali a pili ste, zavezite se i pravac Subicevac da vas vise ne vidim na cesti. Nije mi ni ovaj lav ni kune uzeo. Sve su bili malo stariji policajci 40-50 godina.
A na Pagu me prije 2 godine zaustavila policija, radarska kontrola ja krenuo taman na more jedva cekao da stignem, nalozio ga ja. kada lizalo. Dobar dan, dokumente, znas li koliko si vozio ma reko uglavnom vozim po ogranicenju mozda sam se malo zamislio pa koji km preko, kaze on meni samo da te upozorim da vozis 25km preko. Gdje se zuris ides na godisnji opusti se polako, nece more pobjeci. Hajde prijatno. Mladzi policajac mozda 30 godina da ima.
Tako da mi ove stvari gore koje ste naveli nekako totalno nerelano zvuce, jer su inace uvjek prijatni policajci prema turistima ako nisi bas neki majmun.
Drugi put sam spavao u Sibenku i na samom ulazu u Sibenik isto oko 4-5 ujutro me zaustavi policija, nas 6 u autu, bh registracije, renault megane malo stariji. Jetse li pili? Ma jesmo malo. Gdje idete? Ma reko odmah tu do Subicevca, kaze on de hukni malo. Kaze on ok ajde sto vas je 6 u autu nego se vi naprijed niste ni zavezali a pili ste, zavezite se i pravac Subicevac da vas vise ne vidim na cesti. Nije mi ni ovaj lav ni kune uzeo. Sve su bili malo stariji policajci 40-50 godina.
A na Pagu me prije 2 godine zaustavila policija, radarska kontrola ja krenuo taman na more jedva cekao da stignem, nalozio ga ja. kada lizalo. Dobar dan, dokumente, znas li koliko si vozio ma reko uglavnom vozim po ogranicenju mozda sam se malo zamislio pa koji km preko, kaze on meni samo da te upozorim da vozis 25km preko. Gdje se zuris ides na godisnji opusti se polako, nece more pobjeci. Hajde prijatno. Mladzi policajac mozda 30 godina da ima.
Tako da mi ove stvari gore koje ste naveli nekako totalno nerelano zvuce, jer su inace uvjek prijatni policajci prema turistima ako nisi bas neki majmun.
-
muniza
- Posts: 889
- Joined: 02/02/2009 14:45
#1354 Re: hrvatska-more
Ja u Splitu, u centru u nekoj uličici prođem kroz crveno 40-50 na sat, nisam ga skonto nikako. Drotovi ko da su znali, dokumenta i sve ostalo, znate li šta ste napravili, ja mu pokažem drhtavu ruku jer sam se sjebo kad sam skonto da sam profuro. Verbalni ukor i mahanje sam dobio...elcaliente wrote:Ja sam par puta vozio malo pod uticajem alkohola u Vodicama, tacnije vracao se iz diskoteke Hacienda koja je malo dalje izvan grada. Prvi put me policija zaustavila u 5 ujutro na samom ulazu u Vodice. Policajac mi je rekao pa sto sine to radis, mozes zivot izgubiti, gdje ti je smejstaj reko ja, ma tu dole kod koktel bara, kaze on ok mozes li polako do dole, reko ma mogu nisam ja popio puno ( a stavrno nisam ) kao on hajde polako i odmah da si auto tamo ostavio pa u krevet. I zavezi se do tamo. Nije mi ni kune uzeo.
Drugi put sam spavao u Sibenku i na samom ulazu u Sibenik isto oko 4-5 ujutro me zaustavi policija, nas 6 u autu, bh registracije, renault megane malo stariji. Jetse li pili? Ma jesmo malo. Gdje idete? Ma reko odmah tu do Subicevca, kaze on de hukni malo. Kaze on ok ajde sto vas je 6 u autu nego se vi naprijed niste ni zavezali a pili ste, zavezite se i pravac Subicevac da vas vise ne vidim na cesti. Nije mi ni ovaj lav ni kune uzeo. Sve su bili malo stariji policajci 40-50 godina.
A na Pagu me prije 2 godine zaustavila policija, radarska kontrola ja krenuo taman na more jedva cekao da stignem, nalozio ga ja. kada lizalo. Dobar dan, dokumente, znas li koliko si vozio ma reko uglavnom vozim po ogranicenju mozda sam se malo zamislio pa koji km preko, kaze on meni samo da te upozorim da vozis 25km preko. Gdje se zuris ides na godisnji opusti se polako, nece more pobjeci. Hajde prijatno. Mladzi policajac mozda 30 godina da ima.
Tako da mi ove stvari gore koje ste naveli nekako totalno nerelano zvuce, jer su inace uvjek prijatni policajci prema turistima ako nisi bas neki majmun.
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#1355 Re: hrvatska-more
Naravno, nemam nikakav normalan odgovor na izjave tipa: haj ne laži.
Ponavljam, nije tuđa priča, dogodilo se meni i sestri. U drugom slučaju sticajem okolnosti nisam ja išao po prijatelja u Ploče da ga pokupim sa voza, inače bih opet zaglavio i prenoćio kao ova dvojica što su otišli. Ostale slučajeve sam čuo od učesnika, dakle ne kao prepričavanje.
Zašto se ljudi ne bune? Ja jednostavno nisam htio tako provoditi odmor. To je bilo prije desetak godina i kao osobi u ranim 20im mi je bilo stalo samo da izađem iz suda i odem na kupanje. Dosta mi je bilo da sam proveo čitav dan u policiji i sudu. Imao sam vikend na raspolaganju i nije mi se više vremena provodilo u raspravi i svađi, pisanju dopisa i slično. Došao sam na odmor a ne u takmičenje u pravu. Sada bih postupio potpuno drugačije.
Ponavljam, nije tuđa priča, dogodilo se meni i sestri. U drugom slučaju sticajem okolnosti nisam ja išao po prijatelja u Ploče da ga pokupim sa voza, inače bih opet zaglavio i prenoćio kao ova dvojica što su otišli. Ostale slučajeve sam čuo od učesnika, dakle ne kao prepričavanje.
Zašto se ljudi ne bune? Ja jednostavno nisam htio tako provoditi odmor. To je bilo prije desetak godina i kao osobi u ranim 20im mi je bilo stalo samo da izađem iz suda i odem na kupanje. Dosta mi je bilo da sam proveo čitav dan u policiji i sudu. Imao sam vikend na raspolaganju i nije mi se više vremena provodilo u raspravi i svađi, pisanju dopisa i slično. Došao sam na odmor a ne u takmičenje u pravu. Sada bih postupio potpuno drugačije.
- karanana
- Posts: 50768
- Joined: 26/02/2004 00:00
#1356 Re: hrvatska-more
na makarskoj rivijeri 4% manje turista nego lani. uzimajuci u obzir da su i rusi i ukrajinci ove godine negdje drugo, ovo i nije tako strasan pad.
-
dresdener78
- Posts: 918
- Joined: 04/08/2011 09:23
- Location: CZ/D/BiH
#1357 Re: hrvatska-more
prije dvije sedmice, sedmicu dana sam proveo u Hrvatskoj kod Rijeke. Iskreno sljedeći put ću izabrati neku drugu zemlju za godišnji na moru. Pedeset posto ljudi veoma ljubaznih, drugih pedeset posto ljudi JAKO neljubaznih što je izbrisalo pozitivan dojam od prvo navedene grupe. Nekako je falio onaj "sivi prosjek".
Cijene su priča sama o sebi. Ići u restoran je jeftinje u Austriji ili u Italiji, kuglica sladoleda 7 kuna u kiosku je bila također ekstremna cijena. I kvalitet usluga / hrane u većini slučajeva uopće ne odgovara cijeni.
Šokirali su me tinejdžeri od oko 15-16 godina starosti koji su međusobno koristili pozdrav "dignuta desanka" (neka meni tvrde šta god hoće sa svojim "Za dom spremni", ovo je bilo jednostavno "Heil Hitler") - ovo sam na ulicama Rijeke vidio više puta.
Može li valjda BiH zauzeti još koji kilometar jadranske obale?
onda nebi morao više razmišljati gdje ću na more...
Cijene su priča sama o sebi. Ići u restoran je jeftinje u Austriji ili u Italiji, kuglica sladoleda 7 kuna u kiosku je bila također ekstremna cijena. I kvalitet usluga / hrane u većini slučajeva uopće ne odgovara cijeni.
Šokirali su me tinejdžeri od oko 15-16 godina starosti koji su međusobno koristili pozdrav "dignuta desanka" (neka meni tvrde šta god hoće sa svojim "Za dom spremni", ovo je bilo jednostavno "Heil Hitler") - ovo sam na ulicama Rijeke vidio više puta.
Može li valjda BiH zauzeti još koji kilometar jadranske obale?
-
Smajic.smajo
- Posts: 614
- Joined: 01/07/2013 14:05
#1358 Re: hrvatska-more
Sljedeci puta nek ti tih 50% pozitivnog obrise to negativnodresdener78 wrote:prije dvije sedmice, sedmicu dana sam proveo u Hrvatskoj kod Rijeke. Iskreno sljedeći put ću izabrati neku drugu zemlju za godišnji na moru. Pedeset posto ljudi veoma ljubaznih, drugih pedeset posto ljudi JAKO neljubaznih što je izbrisalo pozitivan dojam od prvo navedene grupe. Nekako je falio onaj "sivi prosjek".
Cijene su priča sama o sebi. Ići u restoran je jeftinje u Austriji ili u Italiji, kuglica sladoleda 7 kuna u kiosku je bila također ekstremna cijena. I kvalitet usluga / hrane u većini slučajeva uopće ne odgovara cijeni.
Šokirali su me tinejdžeri od oko 15-16 godina starosti koji su međusobno koristili pozdrav "dignuta desanka" (neka meni tvrde šta god hoće sa svojim "Za dom spremni", ovo je bilo jednostavno "Heil Hitler") - ovo sam na ulicama Rijeke vidio više puta.
Može li valjda BiH zauzeti još koji kilometar jadranske obale?onda nebi morao više razmišljati gdje ću na more...
Omladina fura nacizam, bas strasno, i bas velika novost
-
muniza
- Posts: 889
- Joined: 02/02/2009 14:45
#1359 Re: hrvatska-more
Predpostavljam da je ovo o zauzimanju teritorije šala, ustvari trudim se shvatiti kao šalu. Osjetljiv si na dizanje desnice nekih klinaca a napišeš ovakvo nešto :Sdresdener78 wrote:prije dvije sedmice, sedmicu dana sam proveo u Hrvatskoj kod Rijeke. Iskreno sljedeći put ću izabrati neku drugu zemlju za godišnji na moru. Pedeset posto ljudi veoma ljubaznih, drugih pedeset posto ljudi JAKO neljubaznih što je izbrisalo pozitivan dojam od prvo navedene grupe. Nekako je falio onaj "sivi prosjek".
Cijene su priča sama o sebi. Ići u restoran je jeftinje u Austriji ili u Italiji, kuglica sladoleda 7 kuna u kiosku je bila također ekstremna cijena. I kvalitet usluga / hrane u većini slučajeva uopće ne odgovara cijeni.
Šokirali su me tinejdžeri od oko 15-16 godina starosti koji su međusobno koristili pozdrav "dignuta desanka" (neka meni tvrde šta god hoće sa svojim "Za dom spremni", ovo je bilo jednostavno "Heil Hitler") - ovo sam na ulicama Rijeke vidio više puta.
Može li valjda BiH zauzeti još koji kilometar jadranske obale?onda nebi morao više razmišljati gdje ću na more...
-
mahalas505
- Posts: 2783
- Joined: 08/10/2005 09:13
#1360 Re: hrvatska-more
Ne dadose se drugovi partizani vise mora za Bosnudresdener78 wrote: Može li valjda BiH zauzeti još koji kilometar jadranske obale?onda nebi morao više razmišljati gdje ću na more...
E moj ceh sto se naljutise ove nase komsije na tebe, kako ti mozes ovako nesto napisati
Last edited by mahalas505 on 16/07/2013 14:07, edited 1 time in total.
-
dede merdzane
- Posts: 515
- Joined: 21/03/2013 10:11
#1362 Re: hrvatska-more
Jarane koliko tebe placaju i ima li jos mjesta?Smajic.smajo wrote:Sljedeci puta nek ti tih 50% pozitivnog obrise to negativnodresdener78 wrote:prije dvije sedmice, sedmicu dana sam proveo u Hrvatskoj kod Rijeke. Iskreno sljedeći put ću izabrati neku drugu zemlju za godišnji na moru. Pedeset posto ljudi veoma ljubaznih, drugih pedeset posto ljudi JAKO neljubaznih što je izbrisalo pozitivan dojam od prvo navedene grupe. Nekako je falio onaj "sivi prosjek".
Cijene su priča sama o sebi. Ići u restoran je jeftinje u Austriji ili u Italiji, kuglica sladoleda 7 kuna u kiosku je bila također ekstremna cijena. I kvalitet usluga / hrane u većini slučajeva uopće ne odgovara cijeni.
Šokirali su me tinejdžeri od oko 15-16 godina starosti koji su međusobno koristili pozdrav "dignuta desanka" (neka meni tvrde šta god hoće sa svojim "Za dom spremni", ovo je bilo jednostavno "Heil Hitler") - ovo sam na ulicama Rijeke vidio više puta.
Može li valjda BiH zauzeti još koji kilometar jadranske obale?onda nebi morao više razmišljati gdje ću na more...
Omladina fura nacizam, bas strasno, i bas velika novost
-
Smajic.smajo
- Posts: 614
- Joined: 01/07/2013 14:05
#1363 Re: hrvatska-more
3 i po tisuce kuna i nema mjesta
-
dede merdzane
- Posts: 515
- Joined: 21/03/2013 10:11
#1364 Re: hrvatska-more
Skromno. Mogli su ti makar edukaciju kakvu uplatiti da se ne blamiras.Smajic.smajo wrote:![]()
3 i po tisuce kuna i nema mjesta
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#1365 Re: hrvatska-more
Pregoniš brate Alphonse....kad ti se tako nešto desi, većina ljudi gleda da utekne što je prije moguće , zaboravi što se desilo i nikad se više ne vrati.Alfons Kauders wrote:
Imao sam - mene su kao klinca privodili zato jer nisam nosio papire, bilo mi mrsko... I prijetili su mi izgonom i zabranom ulaska, ali sam i bez fakulteta znao da od tog nema nista, pa sam ih onako pijan podjebavo - jer izgon mozes dobiti samo na sudu, ako nesto debelo useres, nikako u muriji. Kad sam poceo postavljati takva pitanja, pustili su me iz stanice ko popisani.
Problem je sto ljudi po defaultu kontaju da drot ima pravo da radi sta hoce. Idiota u uniformama ne fali, ni kod nas ni kod njih... Ali jednostavno ne mogu da vjerujem da ljudi dopuste da prenoce bez ikakvog razloga u muriji, ili da ih neko pretresa do gole koze bez naloga... I da onda odu na plazu kao da se nista nije desilo.
Ko bi bolan u Bosni dopustio drotu da napravi nesto slicno? Ostao bi bez posla u roku od par dana.
A vala i sa pričom o tome kako možeš zajebavati policajce.....
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#1366 Re: hrvatska-more
Čudno mi to, Riječani vazda bili lijevo orijentisani.
-
muniza
- Posts: 889
- Joined: 02/02/2009 14:45
#1367 Re: hrvatska-more
Ma u lijevoj garant gajbu držaliultima_palabra wrote:Čudno mi to, Riječani vazda bili lijevo orijentisani.
- karanana
- Posts: 50768
- Joined: 26/02/2004 00:00
#1368 Re: hrvatska-more
eno kaze avaz da smo okupirali crnu goru.
i meni je cudno jer istra i kvarner i jesu lijevo orijentisani, ali valjda svugdje ima toga.
i meni je cudno jer istra i kvarner i jesu lijevo orijentisani, ali valjda svugdje ima toga.
-
muniza
- Posts: 889
- Joined: 02/02/2009 14:45
#1369 Re: hrvatska-more
ma u tim godinama klinci svakakvih faza prođu, samo da kontriraju...karanana wrote:eno kaze avaz da smo okupirali crnu goru.
i meni je cudno jer istra i kvarner i jesu lijevo orijentisani, ali valjda svugdje ima toga.
Sutra vidim naslov u havazu "Hrvatska mladež turiste iz BiH pozdravlja uzdignutom desnicom"
- Altsa
- Posts: 9257
- Joined: 19/03/2004 18:31
#1370 Re: hrvatska-more
Pa normalno da nije isto...cetveroclana porodica moze naci apartman u hrvatskoj do 100 eura dan + hrana za tih 7 dana boravka...u turskoj daj boze da prode ispod 5 hiljada...druga jer stvar sto kad odes u tursku imas sta da vidis i obides dok na jadranu plafon je da se rostiljas na plazi po citav dan i onda navecer odes malo da prosetas...najveci procenat cijene za tursku odpada na avion...hoteli nisu skupi kao smjestaj u hrvatskoj...i kad se preracuna opet hrvatska bude povoljnija...da je bolja nijeEntropio wrote:Može li neko objasniti zašto ljudi uporno ponavljaju floskulu "u Turskoj dobiješ bolje nego u Hrvatskoj za iste pare"... Ja sam malo istraživao i vidio da to prosto nije istina. Ili sam nešto previdio? Na šta tačno misle ovi što govore ovo?
-
Smajic.smajo
- Posts: 614
- Joined: 01/07/2013 14:05
#1371 Re: hrvatska-more
ma dze se rostilja u hrvackoj, ne smijes vatru nalozit i vala ima se sta radit...Altsa wrote:Pa normalno da nije isto...cetveroclana porodica moze naci apartman u hrvatskoj do 100 eura dan + hrana za tih 7 dana boravka...u turskoj daj boze da prode ispod 5 hiljada...druga jer stvar sto kad odes u tursku imas sta da vidis i obides dok na jadranu plafon je da se rostiljas na plazi po citav dan i onda navecer odes malo da prosetas...najveci procenat cijene za tursku odpada na avion...hoteli nisu skupi kao smjestaj u hrvatskoj...i kad se preracuna opet hrvatska bude povoljnija...da je bolja nijeEntropio wrote:Može li neko objasniti zašto ljudi uporno ponavljaju floskulu "u Turskoj dobiješ bolje nego u Hrvatskoj za iste pare"... Ja sam malo istraživao i vidio da to prosto nije istina. Ili sam nešto previdio? Na šta tačno misle ovi što govore ovo?
- Altsa
- Posts: 9257
- Joined: 19/03/2004 18:31
#1372 Re: hrvatska-more
ROSTILJANJE bez vatre i cevapaSmajic.smajo wrote:ma dze se rostilja u hrvackoj, ne smijes vatru nalozit i vala ima se sta radit...Altsa wrote:Pa normalno da nije isto...cetveroclana porodica moze naci apartman u hrvatskoj do 100 eura dan + hrana za tih 7 dana boravka...u turskoj daj boze da prode ispod 5 hiljada...druga jer stvar sto kad odes u tursku imas sta da vidis i obides dok na jadranu plafon je da se rostiljas na plazi po citav dan i onda navecer odes malo da prosetas...najveci procenat cijene za tursku odpada na avion...hoteli nisu skupi kao smjestaj u hrvatskoj...i kad se preracuna opet hrvatska bude povoljnija...da je bolja nijeEntropio wrote:Može li neko objasniti zašto ljudi uporno ponavljaju floskulu "u Turskoj dobiješ bolje nego u Hrvatskoj za iste pare"... Ja sam malo istraživao i vidio da to prosto nije istina. Ili sam nešto previdio? Na šta tačno misle ovi što govore ovo?

Last edited by Altsa on 16/07/2013 14:45, edited 1 time in total.
-
muniza
- Posts: 889
- Joined: 02/02/2009 14:45
#1373 Re: hrvatska-more
Ne znam đe si ti bio buraz al na svakoj ama baš svakoj plaži u Hrvatskoj SE raja roštiljaSmajic.smajo wrote:ma dze se rostilja u hrvackoj, ne smijes vatru nalozit i vala ima se sta radit...Altsa wrote:Pa normalno da nije isto...cetveroclana porodica moze naci apartman u hrvatskoj do 100 eura dan + hrana za tih 7 dana boravka...u turskoj daj boze da prode ispod 5 hiljada...druga jer stvar sto kad odes u tursku imas sta da vidis i obides dok na jadranu plafon je da se rostiljas na plazi po citav dan i onda navecer odes malo da prosetas...najveci procenat cijene za tursku odpada na avion...hoteli nisu skupi kao smjestaj u hrvatskoj...i kad se preracuna opet hrvatska bude povoljnija...da je bolja nijeEntropio wrote:Može li neko objasniti zašto ljudi uporno ponavljaju floskulu "u Turskoj dobiješ bolje nego u Hrvatskoj za iste pare"... Ja sam malo istraživao i vidio da to prosto nije istina. Ili sam nešto previdio? Na šta tačno misle ovi što govore ovo?
-
dresdener78
- Posts: 918
- Joined: 04/08/2011 09:23
- Location: CZ/D/BiH
#1374 Re: hrvatska-more
Naravno da sam to napisao kao šalu i malo cinično... s obzirom na to kako se u Hrvatskoj odgaja mnoga djeca. Da Bosance i Hercegovce samo ne hvalim, doživio sam sljedeću situaciju u autobusu iz Trsta za Rijeku kojim sam se vraćao iz izleta. Stižemo na granicu SLO/HR, ulazi slovenački caja, stariji gospodin od 60-65 godina, provjerava pasoše... neki par ispred mene mu je pokazao talijanske pasoše i pričaju nešto na talijanskom. Slovenački caja gleda u pasoše, očigledno vidi tipično bosanska imena i glasno kaže "Gospođo, ja pričam i bosanski! Ko je to ikad vidio da Bosanac priča talijanski! Nemojte se nikada prodati, ostanite ko jeste!"muniza wrote:Predpostavljam da je ovo o zauzimanju teritorije šala, ustvari trudim se shvatiti kao šalu. Osjetljiv si na dizanje desnice nekih klinaca a napišeš ovakvo nešto :Sdresdener78 wrote:prije dvije sedmice, sedmicu dana sam proveo u Hrvatskoj kod Rijeke. Iskreno sljedeći put ću izabrati neku drugu zemlju za godišnji na moru. Pedeset posto ljudi veoma ljubaznih, drugih pedeset posto ljudi JAKO neljubaznih što je izbrisalo pozitivan dojam od prvo navedene grupe. Nekako je falio onaj "sivi prosjek".
Cijene su priča sama o sebi. Ići u restoran je jeftinje u Austriji ili u Italiji, kuglica sladoleda 7 kuna u kiosku je bila također ekstremna cijena. I kvalitet usluga / hrane u većini slučajeva uopće ne odgovara cijeni.
Šokirali su me tinejdžeri od oko 15-16 godina starosti koji su međusobno koristili pozdrav "dignuta desanka" (neka meni tvrde šta god hoće sa svojim "Za dom spremni", ovo je bilo jednostavno "Heil Hitler") - ovo sam na ulicama Rijeke vidio više puta.
Može li valjda BiH zauzeti još koji kilometar jadranske obale?onda nebi morao više razmišljati gdje ću na more...
Talijano-Bosanci su šutjeli i samo su ružno gledali caju i ostale putnike koji su se baš smijali
Ima svugdje i ljubaznih ljudi i budala, ali svakako moje rezime je da HR je preskupa za usluge koje nudi. A na solidan burek nisam tamo još naletio
Last edited by dresdener78 on 16/07/2013 14:47, edited 1 time in total.
- karanana
- Posts: 50768
- Joined: 26/02/2004 00:00
#1375 Re: hrvatska-more
i meni je najveci mit i prica da se za iste pare mozes uvaliti u tursku.
da vidim racunicu koja to dokazuje. a drugo je sta u turskoj dobijes za pare koje platis a sta dobijes u hrvatskoj za pare koje platis. ali govorimo o dvije razlicite klase turizma.
da vidim racunicu koja to dokazuje. a drugo je sta u turskoj dobijes za pare koje platis a sta dobijes u hrvatskoj za pare koje platis. ali govorimo o dvije razlicite klase turizma.
