Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#13476 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Mister Yes wrote:
Ali stvarno se ne mogu odlučiti. "rahat patnja" ili "EU po cijenu trećeg". ?

Daj da čujem tvoje mišljenje. Evo zamislimo da sam u pravu. Možda sam lud i umišljam stvari ali evo zamislimo na trenutak da sam u pravu. Dakle, imamo opciju glasati za SDA/SDP koji će nastaviti rahat patnju i nastavit će blokirat dogovor sa Hrvatima (čitaj treći). To će naravno dovesti do toga da nećemo u EU i da će se narod još godinama patiti. A imamo opciju i glasati za glupsone iz DF-a i SBB-a koji će se dogovoriti sa Hrvatima i odvesti nas u EU. Ali će biti treći jebiga. Šta bi ti uradio ako je to zaista tako? Dakle hipotetički govoreći?

Šta je važnije? Insistirat da nema trećeg pa makar sve propalo ili se naguzit i ući u EU kao kurvica?
Bez trećeg, s ''glupsonima'', ući u EU. :wink:
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#13477 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

joint union wrote:
weredsf wrote:
Kljucno je da razmislis prije nego krenes da poredis 8 i 4
Sto se ne bi moglo porediti 8 i 4?
Evo poredi zadnje 4, moze li to, matematicar?
Postavio sam pitanje manderu i odnosilo se na osam godina, onda si ti uletio sa svojim "razmisljanjem " i poredjenjima o kojim niko nije pricao.
Sad nastavi sam da kalkulises i da se sramotis
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#13478 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by forel »

Dok su ljudi plivali u izmetu da ne kazem grublju rijec, i dok je u Zeljeznom polju bilo kliziste, dok ljudski zivoti u pitanju, pital neko koliko je goriva i to helikopterskog potrosio Bakir Izetbegovic?Svi trose, ogromne novce, sluzbene telefone, po 3 auta 2 pratnja plus prevoz svi trose ogromne novce, i niko ne pita koliko su oni potrosili a pita se Komsic koji je za 8 godina mandata potrosio u pola svega toga.Jedan prelet helikopterom kosta koliko volis para, i goriva a da ne pricam o ostalim stvarima.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#13479 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

weredsf wrote:
madner wrote:
weredsf wrote:
Ti si dobar sa matematikom, zanima me tvoja procjena njegovog diplomatskog angazmana u markicama :D
Potrosio je manje nego Dodo na lobiranje protiv BiH a uradio puno vise.

Nije slucajno politicar koji je najdalje dobacio u BiH sto se tice posjeta. (Hillary).
Moze li samo jedna stvar koju je on uradio, samo jedna..
Iznos je bezobrazno visok
Pa naveo sam ti samo jednu stvar koja je znatno veca od stvari svih ostalih. Doduse Dodo je uspio da se nadje sa Putinom, nije ni to mala stvar ali je van konkurencije.
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#13480 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

weredsf wrote:
joint union wrote:
weredsf wrote:
Kljucno je da razmislis prije nego krenes da poredis 8 i 4
Sto se ne bi moglo porediti 8 i 4?
Evo poredi zadnje 4, moze li to, matematicar?
Postavio sam pitanje manderu i odnosilo se na osam godina, onda si ti uletio sa svojim "razmisljanjem " i poredjenjima o kojim niko nije pricao.
Sad nastavi sam da kalkulises i da se sramotis
1) Postavio si pitanje javno.
2) Krivo ti sto si procitan.

smajlikojisecrveniigledaupod
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#13481 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

madner wrote:Stvarni svijet pak ne zavisi od razgovora izmedju Hafisa i Alfonsa.

Ali je taj razgovor dobar primjer za ono što sam htjeo da kažem.
madner wrote:Inace, teza da ne mjenjamo partije nije tacna, pogledati pod izbore dosad. :D
Haris, Izetbegović, Lagumdžija. Od rata na ovamo u različitim kombinacijama. Rahat patnićari.
madner wrote:Rahat patnja, pojam koji je uveden sa Harisom i zakucan sa Tihicem nije politicka struja ni ideologija. :roll:
Rahat patnja znači "znamo da nam mora biti teško jer dva od tri naroda ne žele BiH i ućiniće sve da nam naprave državu nefunkcionalnom kako bi mi pristali na podjelu. Ali mi ćemo biti uporniji od njih. Patit ćemo se ako treba ali državu nećemo podjeliti"

Odustajanje od te politike znači "nećemo se patiti-podjelićemo državu".

Jer treća opcija ne postoji. Još kada je potpisan Dayton svima je bilo jasno da će pokušati blokirati sve što žele sve dok mi ne kažemo "ne možemo ovako živjeti. Neka se gone u neku stvar eto im nezavisnost". Dakle opcije su samo dvije. Patit se ili odustati od patnje, predati se i pristati na njihove uslove.

Stanje u državi je katastrofalno? Naravno da je katastrofalno. Znali smo odmah 95-e da će biti katastrofalno. Je li nam dosta? Da se predamo? SDA i SDP su UBJEDLJIVO najjače stranke u BiH. Sa najkvalitetnijim kadrovima bez ikakve sumnje. Odustati od njih i predate se u ruke amatera u ovako bitnom trenutku?

Isto kao da imaš dva ratnika, iskusna, jaka i provjerena koja već 20 godina vode bitku protiv aždaje. Nisu je još pobijedili ali ni ta aždaja njima ništa ne može. E sada ih treba zamjeniti dvojicom amatera. Uzeti im mačeve iz ruku i dati tim početnicima. A zašto? Zato što nisu još uvijek pobijedili aždaju? Pa znali smo da će aždaju biti teško pobijediti. Zato smo to I nazvali “rahat patnja”. Znali smo da treba strašno puno patnje i strpljenja dok aždaji ne dojadi i ostavi nas na miru. Svi demografski pokazatelji govore da je aždaja sve slabija i slabija. Naravno, i naši junaci su umorni ali izgleda da aždaja ipak brže slabi. I sada trebamo razoružati ovu dvojicu iskusnih i poturiti dva levata? Bože sačuvaj.

Svi političari kradu. Bez iznimke. Pošteni ljudi se ne bave politikom. Ali uz tu krađu dešavaju se i stvari bitne za državu. Šta god ko mislio o SDA i SDP to su i dalje naši najbolji ratnici.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#13482 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ma covjek hoce da iznese potrosnju po clanu predsjednistva. Jos mu krivo sto sam ofirao Bakira da je kupio dva privatna auta za dvije godine za 200 000 KM. :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#13483 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

Banksy wrote:
Mister Yes wrote:
Ali stvarno se ne mogu odlučiti. "rahat patnja" ili "EU po cijenu trećeg". ?

Daj da čujem tvoje mišljenje. Evo zamislimo da sam u pravu. Možda sam lud i umišljam stvari ali evo zamislimo na trenutak da sam u pravu. Dakle, imamo opciju glasati za SDA/SDP koji će nastaviti rahat patnju i nastavit će blokirat dogovor sa Hrvatima (čitaj treći). To će naravno dovesti do toga da nećemo u EU i da će se narod još godinama patiti. A imamo opciju i glasati za glupsone iz DF-a i SBB-a koji će se dogovoriti sa Hrvatima i odvesti nas u EU. Ali će biti treći jebiga. Šta bi ti uradio ako je to zaista tako? Dakle hipotetički govoreći?

Šta je važnije? Insistirat da nema trećeg pa makar sve propalo ili se naguzit i ući u EU kao kurvica?
Bez trećeg, s ''glupsonima'', ući u EU. :wink:
Rekoh "zamislimo da sam u pravu". Bez tog zamišljanja ne može se izvesti eksperiment. Žao mi je ali ne može :sad:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#13484 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

Corto Maltese wrote:Uvid u postizbornu mapu će dati jasan odgovor na to pitanje.
Najjače stranke u Bošnjaka, SDA, SDP, i svojevremeno Za BiH su uvijek imali odbore u RS i na teritoriji bivše HZ HB, i, makar simbolične rezultate.
Eventualnim izbornim uspjehom DF, prvi put bi se kao važan faktor pojavila stranka koja pokriva samo i isključivo teritoriju koju je krajem rata kontrolisala AR BiH. (izuzimajući Antin stan u Livnu)
Takvom papiru makaze i ne trebaju, sam se cijepa na tri strane.
Cak manje i od toga posto ako gledamo ono sto pisu clanovi i simpatizeri iz Mostara DF tamo samo formalno postoji .
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#13485 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Auuuu dobra vutra. :D
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#13486 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

madner wrote:Ma covjek hoce da iznese potrosnju po clanu predsjednistva. Jos mu krivo sto sam ofirao Bakira da je kupio dva privatna auta za dvije godine za 200 000 KM. :D
Ma znam ja sta on hoce, zato mu je i krivo.
Koliko li kosta zenino zaposlenje, ima li to u "potrosnji"?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#13487 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Uvid u postizbornu mapu će dati jasan odgovor na to pitanje.
Najjače stranke u Bošnjaka, SDA, SDP, i svojevremeno Za BiH su uvijek imali odbore u RS i na teritoriji bivše HZ HB, i, makar simbolične rezultate.
Eventualnim izbornim uspjehom DF, prvi put bi se kao važan faktor pojavila stranka koja pokriva samo i isključivo teritoriju koju je krajem rata kontrolisala AR BiH. (izuzimajući Antin stan u Livnu)
Takvom papiru makaze i ne trebaju, sam se cijepa na tri strane.
Last edited by Corto Maltese on 24/09/2014 09:20, edited 2 times in total.
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#13488 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

Mister Yes wrote:
Rekoh "zamislimo da sam u pravu". Bez tog zamišljanja ne može se izvesti eksperiment. Žao mi je ali ne može :sad:
Evo zamislimo da si u pravu, i da je sve tako, sta mislis da li je RS-u, ovakvoj kakva jeste, mjesto u EU? Ono hipotetski, dodje treci i? Ispunjeni svi uslovi?
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#13489 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

Corto Maltese wrote:
joint union wrote:
Corto Maltese wrote:Uvid u postizbornu mapu će dati jasan odgovor na to pitanje.
Najjače stranke u Bošnjaka, SDA, SDP, i svojevremeno Za BiH su uvijek imali odbore u RS i na teritoriji bivše HZ HB, i, makar simbolične rezultate.
Eventualnim izbornim uspjehom DF, prvi put bi se kao važan faktor pojavila stranka koja pokriva samo i isključivo teritoriju koju je krajem rata kontrolisala AR BiH. (izuzimajući Antin stan u Livnu)
Takvom papiru makaze i ne trebaju, sam se cijepa na tri strane.
A Nasa Stranka?
Pitanje je bilo o guranju DF i mogućim razlozima tog guranja.
Naša Stranka nikada nije bila na taj način gurana, a već na prvim izborima na kojima je učestvovala 2008 imala odbore u RS.
Corto, zar stvarno mislis da je nekome "lutkaru", koji bi hipotetski stvarao neki treci, bitno koja je stranka na vlasti bilo gdje u BiH?
A vec na drugim samo u KS.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#13490 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

madner wrote:Ma covjek hoce da iznese potrosnju po clanu predsjednistva. Jos mu krivo sto sam ofirao Bakira da je kupio dva privatna auta za dvije godine za 200 000 KM. :D
Koja dva auta??
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#13491 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

1) Postavio si pitanje javno.
2) Krivo ti sto si procitan.

smajlikojisecrveniigledaupod
Znaci..
Image
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#13492 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

weredsf wrote:
1) Postavio si pitanje javno.
2) Krivo ti sto si procitan.

smajlikojisecrveniigledaupod
Znaci..
Image

Znaci:

Koliko li kosta zenino zaposlenje, ima li to u "potrosnji"?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#13493 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

weredsf wrote:
madner wrote:Ma covjek hoce da iznese potrosnju po clanu predsjednistva. Jos mu krivo sto sam ofirao Bakira da je kupio dva privatna auta za dvije godine za 200 000 KM. :D
Koja dva auta??
RAV4
i
GLK

Pardon, zena kupila. :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#13494 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

joint union wrote:
Mister Yes wrote:
Rekoh "zamislimo da sam u pravu". Bez tog zamišljanja ne može se izvesti eksperiment. Žao mi je ali ne može :sad:
Evo zamislimo da si u pravu, i da je sve tako, sta mislis da li je RS-u, ovakvoj kakva jeste, mjesto u EU? Ono hipotetski, dodje treci i? Ispunjeni svi uslovi?
Ako smatraš da svakako nećemo u EU onda još gore. Onda nam se nudi "relaksacija odnosa" koja će nastati trećim šta li?
I budali je jasno da se SDA i SDP sklanjaju jer nisu htjeli popušiti Fuleu i Čoviću. Čak je i jasno rećeno da će se pregovori oko Sejdić/Finci nastaviti nakon izbora kada narod izabere nagodnije političare. Pa sad još i ova očigledna podrška SBB-u i DF-u. BTW, Senad Hadžifejzović je DAVNO govorio ko su novi favoriti zapada. Ovo je toliko očigledno da je meni neugodno pisati o tome jer kontam to svako vidi. :roll:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#13495 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Mister Yes wrote:
Banksy wrote:
Mister Yes wrote:
Ali stvarno se ne mogu odlučiti. "rahat patnja" ili "EU po cijenu trećeg". ?

Daj da čujem tvoje mišljenje. Evo zamislimo da sam u pravu. Možda sam lud i umišljam stvari ali evo zamislimo na trenutak da sam u pravu. Dakle, imamo opciju glasati za SDA/SDP koji će nastaviti rahat patnju i nastavit će blokirat dogovor sa Hrvatima (čitaj treći). To će naravno dovesti do toga da nećemo u EU i da će se narod još godinama patiti. A imamo opciju i glasati za glupsone iz DF-a i SBB-a koji će se dogovoriti sa Hrvatima i odvesti nas u EU. Ali će biti treći jebiga. Šta bi ti uradio ako je to zaista tako? Dakle hipotetički govoreći?

Šta je važnije? Insistirat da nema trećeg pa makar sve propalo ili se naguzit i ući u EU kao kurvica?
Bez trećeg, s ''glupsonima'', ući u EU. :wink:
Rekoh "zamislimo da sam u pravu". Bez tog zamišljanja ne može se izvesti eksperiment. Žao mi je ali ne može :sad:
''Eksperiment'' je generalno nemoguće izvesti jer postavljaš neistinite aksiome i temeljno nisi u pravu, stoga je i zaključivanje po tim osnovama neizvodivo.
Da se dalje ne umaraš - neće biti trećeg, ''glupsoni'' će nas voditi naredne 4 godine, ući ćemo u EU. OK?
Last edited by Banksy on 23/09/2014 15:45, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#13496 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Kralj :mrgreen: Ofiran je, ali se trudi... ovo je malo viši nivo od standardnih forumskih budžetlija.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#13497 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Mister Yes wrote:

Rahat patnja znači "znamo da nam mora biti teško jer dva od tri naroda ne žele BiH i ućiniće sve da nam naprave državu nefunkcionalnom kako bi mi pristali na podjelu. Ali mi ćemo biti uporniji od njih. Patit ćemo se ako treba ali državu nećemo podjeliti"

Odustajanje od te politike znači "nećemo se patiti-podjelićemo državu".

...
Svi političari kradu. Bez iznimke. Pošteni ljudi se ne bave politikom. Ali uz tu krađu dešavaju se i stvari bitne za državu. Šta god ko mislio o SDA i SDP to su i dalje naši najbolji ratnici.
Slično sam pitanje i ja pokušao postaviti (Postizborne koalicije (2014)), ali nije bilo zainteresovanih za diskusiju. Meni nije uredu da se o ovako bitnim pitanjima kao što su ustavne reforme ne priča u predizbornoj kampanji.

U 7 tačaka:

1: EU je iluzija, nedostižni ideal. U EU nećemo pristupiti; EU nikome ne riješava probleme (primjeri Bugarska i Rumunija); EU nikome ne daje džaba pare; EU radi EU nema smisla.
2: Trećeg će biti samo ako omeđe puškama i tenkovima.
3: Nama trebaju naši Sanaderi radi nas. Treba nam ozdravljenje karaktera društva, pa makar nikad ne ušli u EU, makar bili i ostali najsiromašnija zemlja u Evropi. Čak i da se ništa drugo ne promijeni, nama treba pravednije, obrazovanije i socijalno poštenije društvo.
4: Iz karaktera društva proizilazi bogatstvo društva. Trebaće vremena da se trendovi pokrenu u pozitivnom smislu, ali ovo je jedini način.
5: Ne postoji politička opcija koja će ovo provesti, kroz postojeći sistem nije moguće izvršiti promjene.
6: MZ neće više nametnuti nijednu izmjenu zakona ili sistema u BiH.
7: BiH će opet pokušati podijeliti.
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#13498 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

Mister Yes wrote:
joint union wrote:
Mister Yes wrote:
Rekoh "zamislimo da sam u pravu". Bez tog zamišljanja ne može se izvesti eksperiment. Žao mi je ali ne može :sad:
Evo zamislimo da si u pravu, i da je sve tako, sta mislis da li je RS-u, ovakvoj kakva jeste, mjesto u EU? Ono hipotetski, dodje treci i? Ispunjeni svi uslovi?
Ako smatraš da svakako nećemo u EU onda još gore. Onda nam se nudi "relaksacija odnosa" koja će nastati trećim šta li?
I budali je jasno da se SDA i SDP sklanjaju jer nisu htjeli popušiti Fuleu i Čoviću. Čak je i jasno rećeno da će se pregovori oko Sejdić/Finci nastaviti nakon izbora kada narod izabere nagodnije političare. Pa sad još i ova očigledna podrška SBB-u i DF-u. BTW, Senad Hadžifejzović je DAVNO govorio ko su novi favoriti zapada. Ovo je toliko očigledno da je meni neugodno pisati o tome jer kontam to svako vidi. :roll:
Ne znam, nekako mi se u vrijednosti EU nikako ne uklapa ovakva RS, sta mislis?
Mislim da favorizovanje zapada nema veze sa trecim, evo hint, sjeti se kad je OHR odmah nakon rata izvjestio o ogromnoj korupciji u strukturama vlasti u BiH, kako se sve diglo na noge, nema toga, ma kakvi itd. Mislim da ova podrska ima vise veze sa ovim nego sa III-im, obzirom da se po ovom pitanju nije mnogo promijenilo od '96.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#13499 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Skec sto hoda, skec sto piva. :D
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#13500 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mister Yes »

ultima_palabra wrote:Kralj :mrgreen: Ofiran je, ali se trudi... ovo je malo viši nivo od standardnih forumskih budžetlija.
Čika Ahmo, ispričaj nam jednu bajkicu. Evo bajkice:
Čopor vukova napao je kolonu seljaka. U pomoć im stigoše dva viteza koji se postaviše između vukova i seljaka. Zahvaljujući vitezovima vukovi nisu mogli doći do seljaka koji su se sakrili u selu. Borba je potrajala godinama. Kako bi se mogli boriti vitezovi su trebali hranu pa su im seljaci tu hranu i donosili. Vremenom su vitezovi počeli uzimati i više hrane nego što im treba. Seljaci se počeše buniti. Hoće da otjeraju vitezove i kažu "plaše nas tim nekim vukovima koje niko nije ni vidio godinama a oni se kao bore protiv njih. Možemo se i mi sami boriti ako uopšte ima tih vukova više. Pojedoše nam svu hranu. Lopovi, lopovi". Ali jedan seljak se nije slagao sa većinskim mišljenjem. Pa kaže "pa čekajte ljudi. oni nas ipak brane. tačno je i da kradu ali bez nih bi nas vukovi pojeli". Ovi drugi ga odmah optužiše da je u talu sa vitezovima to jest da je na njihovom budžetu. Udariše na vitezove sa leđa i pobiše ih. Ali avaj, vukovi izađoše iz šume i nastade pravi pokolj.

Rekoh, kad već pričam sa djecom da prilagodim narativ :-D
Post Reply