Bez trećeg, s ''glupsonima'', ući u EU.Mister Yes wrote:
Ali stvarno se ne mogu odlučiti. "rahat patnja" ili "EU po cijenu trećeg". ?
Daj da čujem tvoje mišljenje. Evo zamislimo da sam u pravu. Možda sam lud i umišljam stvari ali evo zamislimo na trenutak da sam u pravu. Dakle, imamo opciju glasati za SDA/SDP koji će nastaviti rahat patnju i nastavit će blokirat dogovor sa Hrvatima (čitaj treći). To će naravno dovesti do toga da nećemo u EU i da će se narod još godinama patiti. A imamo opciju i glasati za glupsone iz DF-a i SBB-a koji će se dogovoriti sa Hrvatima i odvesti nas u EU. Ali će biti treći jebiga. Šta bi ti uradio ako je to zaista tako? Dakle hipotetički govoreći?
Šta je važnije? Insistirat da nema trećeg pa makar sve propalo ili se naguzit i ući u EU kao kurvica?
Demokratska fronta Željko Komšić
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#13476 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#13477 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Postavio sam pitanje manderu i odnosilo se na osam godina, onda si ti uletio sa svojim "razmisljanjem " i poredjenjima o kojim niko nije pricao.joint union wrote:Sto se ne bi moglo porediti 8 i 4?weredsf wrote:
Kljucno je da razmislis prije nego krenes da poredis 8 i 4
Evo poredi zadnje 4, moze li to, matematicar?
Sad nastavi sam da kalkulises i da se sramotis
-
forel
- Posts: 693
- Joined: 12/01/2013 22:10
#13478 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Dok su ljudi plivali u izmetu da ne kazem grublju rijec, i dok je u Zeljeznom polju bilo kliziste, dok ljudski zivoti u pitanju, pital neko koliko je goriva i to helikopterskog potrosio Bakir Izetbegovic?Svi trose, ogromne novce, sluzbene telefone, po 3 auta 2 pratnja plus prevoz svi trose ogromne novce, i niko ne pita koliko su oni potrosili a pita se Komsic koji je za 8 godina mandata potrosio u pola svega toga.Jedan prelet helikopterom kosta koliko volis para, i goriva a da ne pricam o ostalim stvarima.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13479 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa naveo sam ti samo jednu stvar koja je znatno veca od stvari svih ostalih. Doduse Dodo je uspio da se nadje sa Putinom, nije ni to mala stvar ali je van konkurencije.weredsf wrote:Moze li samo jedna stvar koju je on uradio, samo jedna..madner wrote:Potrosio je manje nego Dodo na lobiranje protiv BiH a uradio puno vise.weredsf wrote:
Ti si dobar sa matematikom, zanima me tvoja procjena njegovog diplomatskog angazmana u markicama
Nije slucajno politicar koji je najdalje dobacio u BiH sto se tice posjeta. (Hillary).
Iznos je bezobrazno visok
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13480 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
1) Postavio si pitanje javno.weredsf wrote:Postavio sam pitanje manderu i odnosilo se na osam godina, onda si ti uletio sa svojim "razmisljanjem " i poredjenjima o kojim niko nije pricao.joint union wrote:Sto se ne bi moglo porediti 8 i 4?weredsf wrote:
Kljucno je da razmislis prije nego krenes da poredis 8 i 4
Evo poredi zadnje 4, moze li to, matematicar?
Sad nastavi sam da kalkulises i da se sramotis
2) Krivo ti sto si procitan.
smajlikojisecrveniigledaupod
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#13481 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
madner wrote:Stvarni svijet pak ne zavisi od razgovora izmedju Hafisa i Alfonsa.
Ali je taj razgovor dobar primjer za ono što sam htjeo da kažem.
Haris, Izetbegović, Lagumdžija. Od rata na ovamo u različitim kombinacijama. Rahat patnićari.madner wrote:Inace, teza da ne mjenjamo partije nije tacna, pogledati pod izbore dosad.![]()
Rahat patnja znači "znamo da nam mora biti teško jer dva od tri naroda ne žele BiH i ućiniće sve da nam naprave državu nefunkcionalnom kako bi mi pristali na podjelu. Ali mi ćemo biti uporniji od njih. Patit ćemo se ako treba ali državu nećemo podjeliti"madner wrote:Rahat patnja, pojam koji je uveden sa Harisom i zakucan sa Tihicem nije politicka struja ni ideologija.
Odustajanje od te politike znači "nećemo se patiti-podjelićemo državu".
Jer treća opcija ne postoji. Još kada je potpisan Dayton svima je bilo jasno da će pokušati blokirati sve što žele sve dok mi ne kažemo "ne možemo ovako živjeti. Neka se gone u neku stvar eto im nezavisnost". Dakle opcije su samo dvije. Patit se ili odustati od patnje, predati se i pristati na njihove uslove.
Stanje u državi je katastrofalno? Naravno da je katastrofalno. Znali smo odmah 95-e da će biti katastrofalno. Je li nam dosta? Da se predamo? SDA i SDP su UBJEDLJIVO najjače stranke u BiH. Sa najkvalitetnijim kadrovima bez ikakve sumnje. Odustati od njih i predate se u ruke amatera u ovako bitnom trenutku?
Isto kao da imaš dva ratnika, iskusna, jaka i provjerena koja već 20 godina vode bitku protiv aždaje. Nisu je još pobijedili ali ni ta aždaja njima ništa ne može. E sada ih treba zamjeniti dvojicom amatera. Uzeti im mačeve iz ruku i dati tim početnicima. A zašto? Zato što nisu još uvijek pobijedili aždaju? Pa znali smo da će aždaju biti teško pobijediti. Zato smo to I nazvali “rahat patnja”. Znali smo da treba strašno puno patnje i strpljenja dok aždaji ne dojadi i ostavi nas na miru. Svi demografski pokazatelji govore da je aždaja sve slabija i slabija. Naravno, i naši junaci su umorni ali izgleda da aždaja ipak brže slabi. I sada trebamo razoružati ovu dvojicu iskusnih i poturiti dva levata? Bože sačuvaj.
Svi političari kradu. Bez iznimke. Pošteni ljudi se ne bave politikom. Ali uz tu krađu dešavaju se i stvari bitne za državu. Šta god ko mislio o SDA i SDP to su i dalje naši najbolji ratnici.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13482 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma covjek hoce da iznese potrosnju po clanu predsjednistva. Jos mu krivo sto sam ofirao Bakira da je kupio dva privatna auta za dvije godine za 200 000 KM. 
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#13483 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Rekoh "zamislimo da sam u pravu". Bez tog zamišljanja ne može se izvesti eksperiment. Žao mi je ali ne možeBanksy wrote:Bez trećeg, s ''glupsonima'', ući u EU.Mister Yes wrote:
Ali stvarno se ne mogu odlučiti. "rahat patnja" ili "EU po cijenu trećeg". ?
Daj da čujem tvoje mišljenje. Evo zamislimo da sam u pravu. Možda sam lud i umišljam stvari ali evo zamislimo na trenutak da sam u pravu. Dakle, imamo opciju glasati za SDA/SDP koji će nastaviti rahat patnju i nastavit će blokirat dogovor sa Hrvatima (čitaj treći). To će naravno dovesti do toga da nećemo u EU i da će se narod još godinama patiti. A imamo opciju i glasati za glupsone iz DF-a i SBB-a koji će se dogovoriti sa Hrvatima i odvesti nas u EU. Ali će biti treći jebiga. Šta bi ti uradio ako je to zaista tako? Dakle hipotetički govoreći?
Šta je važnije? Insistirat da nema trećeg pa makar sve propalo ili se naguzit i ući u EU kao kurvica?
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#13484 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Cak manje i od toga posto ako gledamo ono sto pisu clanovi i simpatizeri iz Mostara DF tamo samo formalno postoji .Corto Maltese wrote:Uvid u postizbornu mapu će dati jasan odgovor na to pitanje.
Najjače stranke u Bošnjaka, SDA, SDP, i svojevremeno Za BiH su uvijek imali odbore u RS i na teritoriji bivše HZ HB, i, makar simbolične rezultate.
Eventualnim izbornim uspjehom DF, prvi put bi se kao važan faktor pojavila stranka koja pokriva samo i isključivo teritoriju koju je krajem rata kontrolisala AR BiH. (izuzimajući Antin stan u Livnu)
Takvom papiru makaze i ne trebaju, sam se cijepa na tri strane.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13485 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Auuuu dobra vutra. 
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13486 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma znam ja sta on hoce, zato mu je i krivo.madner wrote:Ma covjek hoce da iznese potrosnju po clanu predsjednistva. Jos mu krivo sto sam ofirao Bakira da je kupio dva privatna auta za dvije godine za 200 000 KM.
Koliko li kosta zenino zaposlenje, ima li to u "potrosnji"?
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#13487 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Uvid u postizbornu mapu će dati jasan odgovor na to pitanje.
Najjače stranke u Bošnjaka, SDA, SDP, i svojevremeno Za BiH su uvijek imali odbore u RS i na teritoriji bivše HZ HB, i, makar simbolične rezultate.
Eventualnim izbornim uspjehom DF, prvi put bi se kao važan faktor pojavila stranka koja pokriva samo i isključivo teritoriju koju je krajem rata kontrolisala AR BiH. (izuzimajući Antin stan u Livnu)
Takvom papiru makaze i ne trebaju, sam se cijepa na tri strane.
Najjače stranke u Bošnjaka, SDA, SDP, i svojevremeno Za BiH su uvijek imali odbore u RS i na teritoriji bivše HZ HB, i, makar simbolične rezultate.
Eventualnim izbornim uspjehom DF, prvi put bi se kao važan faktor pojavila stranka koja pokriva samo i isključivo teritoriju koju je krajem rata kontrolisala AR BiH. (izuzimajući Antin stan u Livnu)
Takvom papiru makaze i ne trebaju, sam se cijepa na tri strane.
Last edited by Corto Maltese on 24/09/2014 09:20, edited 2 times in total.
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13488 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Evo zamislimo da si u pravu, i da je sve tako, sta mislis da li je RS-u, ovakvoj kakva jeste, mjesto u EU? Ono hipotetski, dodje treci i? Ispunjeni svi uslovi?Mister Yes wrote:
Rekoh "zamislimo da sam u pravu". Bez tog zamišljanja ne može se izvesti eksperiment. Žao mi je ali ne može
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13489 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Corto, zar stvarno mislis da je nekome "lutkaru", koji bi hipotetski stvarao neki treci, bitno koja je stranka na vlasti bilo gdje u BiH?Corto Maltese wrote:Pitanje je bilo o guranju DF i mogućim razlozima tog guranja.joint union wrote:A Nasa Stranka?Corto Maltese wrote:Uvid u postizbornu mapu će dati jasan odgovor na to pitanje.
Najjače stranke u Bošnjaka, SDA, SDP, i svojevremeno Za BiH su uvijek imali odbore u RS i na teritoriji bivše HZ HB, i, makar simbolične rezultate.
Eventualnim izbornim uspjehom DF, prvi put bi se kao važan faktor pojavila stranka koja pokriva samo i isključivo teritoriju koju je krajem rata kontrolisala AR BiH. (izuzimajući Antin stan u Livnu)
Takvom papiru makaze i ne trebaju, sam se cijepa na tri strane.
Naša Stranka nikada nije bila na taj način gurana, a već na prvim izborima na kojima je učestvovala 2008 imala odbore u RS.
A vec na drugim samo u KS.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#13490 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Koja dva auta??madner wrote:Ma covjek hoce da iznese potrosnju po clanu predsjednistva. Jos mu krivo sto sam ofirao Bakira da je kupio dva privatna auta za dvije godine za 200 000 KM.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#13491 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Znaci..1) Postavio si pitanje javno.
2) Krivo ti sto si procitan.
smajlikojisecrveniigledaupod

- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13492 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
weredsf wrote:Znaci..1) Postavio si pitanje javno.
2) Krivo ti sto si procitan.
smajlikojisecrveniigledaupod
Znaci:
Koliko li kosta zenino zaposlenje, ima li to u "potrosnji"?
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13493 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
RAV4weredsf wrote:Koja dva auta??madner wrote:Ma covjek hoce da iznese potrosnju po clanu predsjednistva. Jos mu krivo sto sam ofirao Bakira da je kupio dva privatna auta za dvije godine za 200 000 KM.
i
GLK
Pardon, zena kupila.
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#13494 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ako smatraš da svakako nećemo u EU onda još gore. Onda nam se nudi "relaksacija odnosa" koja će nastati trećim šta li?joint union wrote:Evo zamislimo da si u pravu, i da je sve tako, sta mislis da li je RS-u, ovakvoj kakva jeste, mjesto u EU? Ono hipotetski, dodje treci i? Ispunjeni svi uslovi?Mister Yes wrote:
Rekoh "zamislimo da sam u pravu". Bez tog zamišljanja ne može se izvesti eksperiment. Žao mi je ali ne može
I budali je jasno da se SDA i SDP sklanjaju jer nisu htjeli popušiti Fuleu i Čoviću. Čak je i jasno rećeno da će se pregovori oko Sejdić/Finci nastaviti nakon izbora kada narod izabere nagodnije političare. Pa sad još i ova očigledna podrška SBB-u i DF-u. BTW, Senad Hadžifejzović je DAVNO govorio ko su novi favoriti zapada. Ovo je toliko očigledno da je meni neugodno pisati o tome jer kontam to svako vidi.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#13495 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
''Eksperiment'' je generalno nemoguće izvesti jer postavljaš neistinite aksiome i temeljno nisi u pravu, stoga je i zaključivanje po tim osnovama neizvodivo.Mister Yes wrote:Rekoh "zamislimo da sam u pravu". Bez tog zamišljanja ne može se izvesti eksperiment. Žao mi je ali ne možeBanksy wrote:Bez trećeg, s ''glupsonima'', ući u EU.Mister Yes wrote:
Ali stvarno se ne mogu odlučiti. "rahat patnja" ili "EU po cijenu trećeg". ?
Daj da čujem tvoje mišljenje. Evo zamislimo da sam u pravu. Možda sam lud i umišljam stvari ali evo zamislimo na trenutak da sam u pravu. Dakle, imamo opciju glasati za SDA/SDP koji će nastaviti rahat patnju i nastavit će blokirat dogovor sa Hrvatima (čitaj treći). To će naravno dovesti do toga da nećemo u EU i da će se narod još godinama patiti. A imamo opciju i glasati za glupsone iz DF-a i SBB-a koji će se dogovoriti sa Hrvatima i odvesti nas u EU. Ali će biti treći jebiga. Šta bi ti uradio ako je to zaista tako? Dakle hipotetički govoreći?
Šta je važnije? Insistirat da nema trećeg pa makar sve propalo ili se naguzit i ući u EU kao kurvica?
Da se dalje ne umaraš - neće biti trećeg, ''glupsoni'' će nas voditi naredne 4 godine, ući ćemo u EU. OK?
Last edited by Banksy on 23/09/2014 15:45, edited 1 time in total.
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#13496 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kralj
Ofiran je, ali se trudi... ovo je malo viši nivo od standardnih forumskih budžetlija.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#13497 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Slično sam pitanje i ja pokušao postaviti (Postizborne koalicije (2014)), ali nije bilo zainteresovanih za diskusiju. Meni nije uredu da se o ovako bitnim pitanjima kao što su ustavne reforme ne priča u predizbornoj kampanji.Mister Yes wrote:
Rahat patnja znači "znamo da nam mora biti teško jer dva od tri naroda ne žele BiH i ućiniće sve da nam naprave državu nefunkcionalnom kako bi mi pristali na podjelu. Ali mi ćemo biti uporniji od njih. Patit ćemo se ako treba ali državu nećemo podjeliti"
Odustajanje od te politike znači "nećemo se patiti-podjelićemo državu".
...
Svi političari kradu. Bez iznimke. Pošteni ljudi se ne bave politikom. Ali uz tu krađu dešavaju se i stvari bitne za državu. Šta god ko mislio o SDA i SDP to su i dalje naši najbolji ratnici.
U 7 tačaka:
1: EU je iluzija, nedostižni ideal. U EU nećemo pristupiti; EU nikome ne riješava probleme (primjeri Bugarska i Rumunija); EU nikome ne daje džaba pare; EU radi EU nema smisla.
2: Trećeg će biti samo ako omeđe puškama i tenkovima.
3: Nama trebaju naši Sanaderi radi nas. Treba nam ozdravljenje karaktera društva, pa makar nikad ne ušli u EU, makar bili i ostali najsiromašnija zemlja u Evropi. Čak i da se ništa drugo ne promijeni, nama treba pravednije, obrazovanije i socijalno poštenije društvo.
4: Iz karaktera društva proizilazi bogatstvo društva. Trebaće vremena da se trendovi pokrenu u pozitivnom smislu, ali ovo je jedini način.
5: Ne postoji politička opcija koja će ovo provesti, kroz postojeći sistem nije moguće izvršiti promjene.
6: MZ neće više nametnuti nijednu izmjenu zakona ili sistema u BiH.
7: BiH će opet pokušati podijeliti.
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13498 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ne znam, nekako mi se u vrijednosti EU nikako ne uklapa ovakva RS, sta mislis?Mister Yes wrote:Ako smatraš da svakako nećemo u EU onda još gore. Onda nam se nudi "relaksacija odnosa" koja će nastati trećim šta li?joint union wrote:Evo zamislimo da si u pravu, i da je sve tako, sta mislis da li je RS-u, ovakvoj kakva jeste, mjesto u EU? Ono hipotetski, dodje treci i? Ispunjeni svi uslovi?Mister Yes wrote:
Rekoh "zamislimo da sam u pravu". Bez tog zamišljanja ne može se izvesti eksperiment. Žao mi je ali ne može
I budali je jasno da se SDA i SDP sklanjaju jer nisu htjeli popušiti Fuleu i Čoviću. Čak je i jasno rećeno da će se pregovori oko Sejdić/Finci nastaviti nakon izbora kada narod izabere nagodnije političare. Pa sad još i ova očigledna podrška SBB-u i DF-u. BTW, Senad Hadžifejzović je DAVNO govorio ko su novi favoriti zapada. Ovo je toliko očigledno da je meni neugodno pisati o tome jer kontam to svako vidi.
Mislim da favorizovanje zapada nema veze sa trecim, evo hint, sjeti se kad je OHR odmah nakon rata izvjestio o ogromnoj korupciji u strukturama vlasti u BiH, kako se sve diglo na noge, nema toga, ma kakvi itd. Mislim da ova podrska ima vise veze sa ovim nego sa III-im, obzirom da se po ovom pitanju nije mnogo promijenilo od '96.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13499 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Skec sto hoda, skec sto piva. 
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#13500 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Čika Ahmo, ispričaj nam jednu bajkicu. Evo bajkice:ultima_palabra wrote:KraljOfiran je, ali se trudi... ovo je malo viši nivo od standardnih forumskih budžetlija.
Čopor vukova napao je kolonu seljaka. U pomoć im stigoše dva viteza koji se postaviše između vukova i seljaka. Zahvaljujući vitezovima vukovi nisu mogli doći do seljaka koji su se sakrili u selu. Borba je potrajala godinama. Kako bi se mogli boriti vitezovi su trebali hranu pa su im seljaci tu hranu i donosili. Vremenom su vitezovi počeli uzimati i više hrane nego što im treba. Seljaci se počeše buniti. Hoće da otjeraju vitezove i kažu "plaše nas tim nekim vukovima koje niko nije ni vidio godinama a oni se kao bore protiv njih. Možemo se i mi sami boriti ako uopšte ima tih vukova više. Pojedoše nam svu hranu. Lopovi, lopovi". Ali jedan seljak se nije slagao sa većinskim mišljenjem. Pa kaže "pa čekajte ljudi. oni nas ipak brane. tačno je i da kradu ali bez nih bi nas vukovi pojeli". Ovi drugi ga odmah optužiše da je u talu sa vitezovima to jest da je na njihovom budžetu. Udariše na vitezove sa leđa i pobiše ih. Ali avaj, vukovi izađoše iz šume i nastade pravi pokolj.
Rekoh, kad već pričam sa djecom da prilagodim narativ
