Sve opozicije treba satrati sa zemljom, najprije opoziciju HDZu, zatim fola ljevičarske stranke tipa SDP i DF, i konačno SDS. Da bespotrebno ne gubimo vrijeme s eksperimentima. Bolje je nasigurno sve uništiti nego eksperimentisati s "promjenama" nakon kojih bi sve ostalo isto. SDA, HDZ, SNSD - oni su ovo zakuhali, i nek sami to rješavaju. Opozicija samo treba da ne bude u vlasti i da blokira sve - međutim, koliko su nesposobni, i oni ni taj lak zadatak ne znaju obaviti samiAlfons Kauders wrote:Jude.arzuhal wrote:Hoće samo da nas Bošnjake zbune...![]()
OTPOR ČOVIĆU I HDZ-U BIH: Opozicione hrvatske stranke formiraju blok za opće izbore
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/606 ... zbore.html
Potrudimo se da ih svi zovu tim imenom.
Samo HDZ ima legitimitet, sve drugo je izdaja.
Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#13451 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
-
smjesko071
- Posts: 696
- Joined: 07/04/2014 22:48
#13453 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Piše: SENAD AVDIĆ
Ivan Lovrinović, zastupnik u Hrvatskom saboru, ovih je dana govoreći o dramatičnim, sveobuhvatnim posljedicama afere „Agrokor“, rekao da je slom te mastodontske hrvatske tvrtke „najveća sigurnosna prijetnja Hrvatskoj“. Ugledni profesor Ekonomskog fakulteta u Zagrebu kazao je kako je boraveći nedavno u Slavoniji bio svjedokom masovnog, grozničavog iseljavanja Hrvata u evropske zemlje. Kao jedan od ključnih razloga tog egzodusa izdvojio je neizvjesnost koja u tom dijelu Hrvatske postoji glede sudbine „Agrokora“ za kojeg je vezana egzistencija i perspektiva najvećeg dijela stanovnika „hrvatske žitnice“.
MALA ZEMLJA ZA VELIKI ODRON
Podsjećajući na izjavu potpredsjednice Vlade Hrvatske Martine Dalić koja je kazala kako se nijedna tvrtka iz sastava „Agrokora“ ne može prodati zainteresiranim hrvatskim kompanijama, jer su sve one vlasništvo vjerovnika/banaka zastupnik Lovrinović nagovijestio je mračni scenarij u ne tako dalekoj budućnosti: poljoprivredni kombinati u Hrvatskoj otići će u ruke stranih, poglavito ruskih, vjerovnika koji će, budući da je hrvatske radne snage svakim danom sve manje, dovoditi vlastite radnike.
„Iz toga će profitirati samo jedna susjedna zemlja“, kazao je Lovrinović, ne precizirajući da misli na Srbiju, mada je aluzija na istočno susjedstvo, od kojeg se većini u Hrvatskoj diže kosa na glavi, prilično razgovijetna.
Ivan Lovrenović se na kraju obratio sigurnosno-obavještajnom aparatu Hrvatske pitanjem: „Da li je Sigurnosno-obavještajna agencija raspolagala informacijama o stanju u „Agrokoru“?!
Sudeći prema godišnjem izvještaju koji je prošle nedjelje objavljen u medijima hrvatska Sigurnosno-obavještajna agencija /SOA/ nije tretirala „Agrokor“ kao releventan sigurnosni fenomen, odnosno potencijalnu opasnost po nacionalnu sigurnost. Valja podsjetiiti da je prije tačno 30 godina, kada su službe sigurnosti BiH otkrile kriminal u poslovanju “Agrokomerca“, tužiteljstvo upad u platni sistem tadašnje države od strane Fikreta Abdića kvalifiiciralo kao „podrivanje ekonomske moći zemlje“, odnosno „rušenje ustavno-pravnog poretka“. Kriminal u „Agrokomercu“ neuporediv je, što bi se reklo, mala maca je, u poređenju sa štetočinskim, tektonsko-dubinskim posljedicama poslovanja koncerna Ivice Todorića u Hrvatskoj i regiji.
Gospodarski kriminal koji je cijelu Hrvatsku gurnuo u dužničko ropstvo i galopirajuću bijedu, lišio je značajnog dijela njene ekonomske suverenosti, dakle, nije bio predmet opservacije hrvatskog obavještajnog sustava, jer je, valjda benigan, „ništetan“. Ali je zato SOA sve snage usmjerila prema, kako se tvrdi, najvećoj sigurnosnoj prijetnji po Hrvatsku - 10-ak tisuća radikaliziranih stanovnika Bosne i Hercegovine. Kako su hrvatske službe, kojim obavještajno-sigurnosnim metodama i tehnikama došle do ove brojke, sa kojom već mjesecima gdje god stigne maše i alarmira hrvatska predsjednica Kolinda Grabar Kitarević, spada valjda u domen službene tajne.
ZAŠTO BOLI UBOD OSA-e?
Bila ova brojka tačna i vjerodostojna, ili ne bila, a sve ukazuje da je tendenciozno-prenapuhana, jasno je da su do nje hrvatske službe došle (i ) radom/izvidima/ na terenu Bosne i Hercegovine, dakle druge države. Prakticirala je, dakle, hrvatska obavještajna zajednica ono za što posljednjih dana u orkestriranoj režimskoj medijsko-špijunskoj kampanji optužuje državnu obavještajnu agenciju BiH: da je provodila nezakonite špijunske aktivnosti protiv Hrvatske, njenih najviših dužnosnika (uključujući premijera Andreja Plenkovića), gospodarstvenika, kao i Hrvata iz BiH.
Zalud je Dragan Mektić, državni ministar sigurnosti BiH, jučer u dva navrata u kratkom vremenskom intervalu ponavljao da nikakvih nezakonitih aktivnosti bosanskohercegovačkih obavještajaca prema Hrvatskoj nije bilo, te da Bosna i Hercegovina kao i druge suverene države ima pravo /i obavezu/ da štiti svoje ekonomske i državne interese kada postoje indicije da su oni ugroženi. Medijsko-policijsko-političko-propagandističko- huškačku oluju iz Hrvatske to nije pokolebalo, a kamoli zaustavilo.
Tako će u centralnoj informativnoj emisiji Hrvatske televizije Ivo Lučić, „povjesničar i analitičar“ Mektića nazvati „čovjekom Bakira Izetbegovića“ čij je cilj ( Mektćev i Izetbegovićev, istovremeno ) sotoniziranje i kriminalizranje Hrvata koje bi, na koncu, trebalo za rezultat imati dokidanje njihove konstitutivnosti i jednakopravnosti u BiH“. (Zanimljiva je, ali ne i slučajna, podudarnost ove Lučićeve (dis)kvalifkacije sa onim što je nekoliko dana ranije izgovorio Dodikov krompirdžija Nikola Špirić na vlastitoj režimskoj televiziji!).
Naravno da je kao u svim sličnim kampanjama koje se posljednjih mjeseci sinhronizirano pokreću iz Zagreba prema BiH, elegantno zaobiđen meritum, suština ovoga spora. A ona za Hrvatsku nje baš pohvalna niti ugodna po euro-atlantski imidž susjedne zemlje: iz Hrvatske, uz pomoć tamošnjih političara, gospodarstvenika, lobista, bivših i aktualnih špijuna se organizira sistemsko transferiranje ruskog kapitala i (samo?) ekonomskog ekspanzionizma prema našoj zemlji! Čini se to tajno, zakulisno, zavjerenički, netransparentno. Naravno da ruski kapital (kao ni arapski, hrvatski, srbijanski...) nije okužen, niti je sam po sebi sporan: problematičnim ga čini upravo ta subverzivna netransparentnost i neprovjerivost.
RASPRODAJA EUROPSKH VRJEDNOSTI
Kafanski dogovor u Zagrebu na kojem hrvatski lobisti, ruski investitori i hercegovački lokalni moćnici dogovaraju prodaju nekoliko rudnika, ali i daljnje penetriranje ruskog kapitala u elektroenergetski sistem BiH, po svemu, asocira na kafansku prodaju hrvatske naftne industrije INA-e mađarskom MOL-u. Podsjetimo zbog te „sjedeljke“ se godinama sudi bivšem hrvatskom premijeru Ivi Sanaderu i njegovom mađarskom kompanjonu Zoltu Hernadiju (u odsustvu).
Rečeni Ivo Lučić, a on tu nije usamljen, a osobito originalan, nego reflektira stajališta vladajuće elite u Hrvatskoj, sa indignacijom odbacuje „objede“ o bilo kakvim (prikrivenim) vezama, ekonomskim, energetskim, gopodarskim Hrvatske sa Ruskom Federacijom, jer ponavlja „Republika Srpska je ta koja gaji bratske odnose sa Rusijom, dok su Bošnjaci oslonjeni na Tusku, a preko nje i na Rusiju“. Demantira ga, međutim, veleposlanik Hrvatske u BH Ivan Del Vechio koji je, kako stoji na službenoj internet stranici mostarskog Aluminija, tokom nedavne zajedničke posjete ovoj kompaniji sa ruskim kolegom Petrom Ivancovom rekao da „kao predstavnik vlasnika 12 posto kapitala Aluminija mogu samo zahvaliti na ovakvoj (ruskoj op, S.A.) inicijativi koju Vlada RH vidi kao šansu za napredak koju ne smije propustiti“. Ruski veleposlanik Ivancov je dodao da je „već upoznao službenu Moskvu sa Aluminijevom argumentacijom“. Riječ je, da bude jasnije, o ruskoj namjeri da kupi „Aluminij“ u čijem vlasništvu Hrvatska sudjeluje sa 12, a Federacija BiH sa 44 procenta, pa se, ipak, iz Zagreba uskraćuje pravo vlastima u Sarajevu da ima (barem) relevantne informacije o tom poslu stoljeća.
Kada se vlast u Hrvatskoj prije nekoliko godina domogla presretnutih razgovora slovenačkih političara i sudaca koji su dogovarali ishod arbitražnog spora sa Hrvatskom oko razgraničenja na moru, automatski se, jednoglasnom odlukom Sabora, povukla iz arbitražnog procesa. Nikada niko (čak ni iz Slovenije) nije potegao pitanje kako je Hrvatska pribavila tu kompromitirajuću građu, niti je osporena njena autentičnost. Zbog tih razgovora, koji su „kontaminirali“ arbitražu Hrvatska ne prihvata odluku Suda. Niko iz Hrvatske, barem do sada, nije negirao sadržaj, istinitost, objavljenih dokumenata koji se pripisuju OSA-i, mada se čini da su su oni prikupljeni od neke mnogo ozbiljnije, tehnčki i kadrovski superironije (zapadne) obavještajne službe. Možda upravo one koja je Hrvatskoj proslijedila dokaza o slovenačkoj prevari...
Kolinda Grabar Kitarević je prošle nedjelje tokom posjeta Mađarskoj kazala da ta zemlja, koja blokira Hrvatsku u važnm evropskim institucijama ima pravo da „u slučaju INA-MOL štiti svoje vitalne ekonomske i nacionalne interese u Hrvatskoj“, Neki u Hrvatskoj tu su izjavu ocijenili kao brutalan čin veleizdaje od strane predsjednice. Ali, nije njeno rezoniranje baš u potpunosti lišeno neke logike: ako Mađarska, ne obazirući se na zakone i propise, može štititi svoje interese u Hrvatskoj, zašto Hrvatska ne bi mogla promicati i skrbiti za interese Rusije u BiH. Jesu li to „europske vrijednosti“, usput pokupljene od Putina, Orbana, koje promiče Hrvatska i njena vazalska ekspozitura u BiH predvođena Draganom Čovićem?!
kopirano iz slobodne bosne
Ivan Lovrinović, zastupnik u Hrvatskom saboru, ovih je dana govoreći o dramatičnim, sveobuhvatnim posljedicama afere „Agrokor“, rekao da je slom te mastodontske hrvatske tvrtke „najveća sigurnosna prijetnja Hrvatskoj“. Ugledni profesor Ekonomskog fakulteta u Zagrebu kazao je kako je boraveći nedavno u Slavoniji bio svjedokom masovnog, grozničavog iseljavanja Hrvata u evropske zemlje. Kao jedan od ključnih razloga tog egzodusa izdvojio je neizvjesnost koja u tom dijelu Hrvatske postoji glede sudbine „Agrokora“ za kojeg je vezana egzistencija i perspektiva najvećeg dijela stanovnika „hrvatske žitnice“.
MALA ZEMLJA ZA VELIKI ODRON
Podsjećajući na izjavu potpredsjednice Vlade Hrvatske Martine Dalić koja je kazala kako se nijedna tvrtka iz sastava „Agrokora“ ne može prodati zainteresiranim hrvatskim kompanijama, jer su sve one vlasništvo vjerovnika/banaka zastupnik Lovrinović nagovijestio je mračni scenarij u ne tako dalekoj budućnosti: poljoprivredni kombinati u Hrvatskoj otići će u ruke stranih, poglavito ruskih, vjerovnika koji će, budući da je hrvatske radne snage svakim danom sve manje, dovoditi vlastite radnike.
„Iz toga će profitirati samo jedna susjedna zemlja“, kazao je Lovrinović, ne precizirajući da misli na Srbiju, mada je aluzija na istočno susjedstvo, od kojeg se većini u Hrvatskoj diže kosa na glavi, prilično razgovijetna.
Ivan Lovrenović se na kraju obratio sigurnosno-obavještajnom aparatu Hrvatske pitanjem: „Da li je Sigurnosno-obavještajna agencija raspolagala informacijama o stanju u „Agrokoru“?!
Sudeći prema godišnjem izvještaju koji je prošle nedjelje objavljen u medijima hrvatska Sigurnosno-obavještajna agencija /SOA/ nije tretirala „Agrokor“ kao releventan sigurnosni fenomen, odnosno potencijalnu opasnost po nacionalnu sigurnost. Valja podsjetiiti da je prije tačno 30 godina, kada su službe sigurnosti BiH otkrile kriminal u poslovanju “Agrokomerca“, tužiteljstvo upad u platni sistem tadašnje države od strane Fikreta Abdića kvalifiiciralo kao „podrivanje ekonomske moći zemlje“, odnosno „rušenje ustavno-pravnog poretka“. Kriminal u „Agrokomercu“ neuporediv je, što bi se reklo, mala maca je, u poređenju sa štetočinskim, tektonsko-dubinskim posljedicama poslovanja koncerna Ivice Todorića u Hrvatskoj i regiji.
Gospodarski kriminal koji je cijelu Hrvatsku gurnuo u dužničko ropstvo i galopirajuću bijedu, lišio je značajnog dijela njene ekonomske suverenosti, dakle, nije bio predmet opservacije hrvatskog obavještajnog sustava, jer je, valjda benigan, „ništetan“. Ali je zato SOA sve snage usmjerila prema, kako se tvrdi, najvećoj sigurnosnoj prijetnji po Hrvatsku - 10-ak tisuća radikaliziranih stanovnika Bosne i Hercegovine. Kako su hrvatske službe, kojim obavještajno-sigurnosnim metodama i tehnikama došle do ove brojke, sa kojom već mjesecima gdje god stigne maše i alarmira hrvatska predsjednica Kolinda Grabar Kitarević, spada valjda u domen službene tajne.
ZAŠTO BOLI UBOD OSA-e?
Bila ova brojka tačna i vjerodostojna, ili ne bila, a sve ukazuje da je tendenciozno-prenapuhana, jasno je da su do nje hrvatske službe došle (i ) radom/izvidima/ na terenu Bosne i Hercegovine, dakle druge države. Prakticirala je, dakle, hrvatska obavještajna zajednica ono za što posljednjih dana u orkestriranoj režimskoj medijsko-špijunskoj kampanji optužuje državnu obavještajnu agenciju BiH: da je provodila nezakonite špijunske aktivnosti protiv Hrvatske, njenih najviših dužnosnika (uključujući premijera Andreja Plenkovića), gospodarstvenika, kao i Hrvata iz BiH.
Zalud je Dragan Mektić, državni ministar sigurnosti BiH, jučer u dva navrata u kratkom vremenskom intervalu ponavljao da nikakvih nezakonitih aktivnosti bosanskohercegovačkih obavještajaca prema Hrvatskoj nije bilo, te da Bosna i Hercegovina kao i druge suverene države ima pravo /i obavezu/ da štiti svoje ekonomske i državne interese kada postoje indicije da su oni ugroženi. Medijsko-policijsko-političko-propagandističko- huškačku oluju iz Hrvatske to nije pokolebalo, a kamoli zaustavilo.
Tako će u centralnoj informativnoj emisiji Hrvatske televizije Ivo Lučić, „povjesničar i analitičar“ Mektića nazvati „čovjekom Bakira Izetbegovića“ čij je cilj ( Mektćev i Izetbegovićev, istovremeno ) sotoniziranje i kriminalizranje Hrvata koje bi, na koncu, trebalo za rezultat imati dokidanje njihove konstitutivnosti i jednakopravnosti u BiH“. (Zanimljiva je, ali ne i slučajna, podudarnost ove Lučićeve (dis)kvalifkacije sa onim što je nekoliko dana ranije izgovorio Dodikov krompirdžija Nikola Špirić na vlastitoj režimskoj televiziji!).
Naravno da je kao u svim sličnim kampanjama koje se posljednjih mjeseci sinhronizirano pokreću iz Zagreba prema BiH, elegantno zaobiđen meritum, suština ovoga spora. A ona za Hrvatsku nje baš pohvalna niti ugodna po euro-atlantski imidž susjedne zemlje: iz Hrvatske, uz pomoć tamošnjih političara, gospodarstvenika, lobista, bivših i aktualnih špijuna se organizira sistemsko transferiranje ruskog kapitala i (samo?) ekonomskog ekspanzionizma prema našoj zemlji! Čini se to tajno, zakulisno, zavjerenički, netransparentno. Naravno da ruski kapital (kao ni arapski, hrvatski, srbijanski...) nije okužen, niti je sam po sebi sporan: problematičnim ga čini upravo ta subverzivna netransparentnost i neprovjerivost.
RASPRODAJA EUROPSKH VRJEDNOSTI
Kafanski dogovor u Zagrebu na kojem hrvatski lobisti, ruski investitori i hercegovački lokalni moćnici dogovaraju prodaju nekoliko rudnika, ali i daljnje penetriranje ruskog kapitala u elektroenergetski sistem BiH, po svemu, asocira na kafansku prodaju hrvatske naftne industrije INA-e mađarskom MOL-u. Podsjetimo zbog te „sjedeljke“ se godinama sudi bivšem hrvatskom premijeru Ivi Sanaderu i njegovom mađarskom kompanjonu Zoltu Hernadiju (u odsustvu).
Rečeni Ivo Lučić, a on tu nije usamljen, a osobito originalan, nego reflektira stajališta vladajuće elite u Hrvatskoj, sa indignacijom odbacuje „objede“ o bilo kakvim (prikrivenim) vezama, ekonomskim, energetskim, gopodarskim Hrvatske sa Ruskom Federacijom, jer ponavlja „Republika Srpska je ta koja gaji bratske odnose sa Rusijom, dok su Bošnjaci oslonjeni na Tusku, a preko nje i na Rusiju“. Demantira ga, međutim, veleposlanik Hrvatske u BH Ivan Del Vechio koji je, kako stoji na službenoj internet stranici mostarskog Aluminija, tokom nedavne zajedničke posjete ovoj kompaniji sa ruskim kolegom Petrom Ivancovom rekao da „kao predstavnik vlasnika 12 posto kapitala Aluminija mogu samo zahvaliti na ovakvoj (ruskoj op, S.A.) inicijativi koju Vlada RH vidi kao šansu za napredak koju ne smije propustiti“. Ruski veleposlanik Ivancov je dodao da je „već upoznao službenu Moskvu sa Aluminijevom argumentacijom“. Riječ je, da bude jasnije, o ruskoj namjeri da kupi „Aluminij“ u čijem vlasništvu Hrvatska sudjeluje sa 12, a Federacija BiH sa 44 procenta, pa se, ipak, iz Zagreba uskraćuje pravo vlastima u Sarajevu da ima (barem) relevantne informacije o tom poslu stoljeća.
Kada se vlast u Hrvatskoj prije nekoliko godina domogla presretnutih razgovora slovenačkih političara i sudaca koji su dogovarali ishod arbitražnog spora sa Hrvatskom oko razgraničenja na moru, automatski se, jednoglasnom odlukom Sabora, povukla iz arbitražnog procesa. Nikada niko (čak ni iz Slovenije) nije potegao pitanje kako je Hrvatska pribavila tu kompromitirajuću građu, niti je osporena njena autentičnost. Zbog tih razgovora, koji su „kontaminirali“ arbitražu Hrvatska ne prihvata odluku Suda. Niko iz Hrvatske, barem do sada, nije negirao sadržaj, istinitost, objavljenih dokumenata koji se pripisuju OSA-i, mada se čini da su su oni prikupljeni od neke mnogo ozbiljnije, tehnčki i kadrovski superironije (zapadne) obavještajne službe. Možda upravo one koja je Hrvatskoj proslijedila dokaza o slovenačkoj prevari...
Kolinda Grabar Kitarević je prošle nedjelje tokom posjeta Mađarskoj kazala da ta zemlja, koja blokira Hrvatsku u važnm evropskim institucijama ima pravo da „u slučaju INA-MOL štiti svoje vitalne ekonomske i nacionalne interese u Hrvatskoj“, Neki u Hrvatskoj tu su izjavu ocijenili kao brutalan čin veleizdaje od strane predsjednice. Ali, nije njeno rezoniranje baš u potpunosti lišeno neke logike: ako Mađarska, ne obazirući se na zakone i propise, može štititi svoje interese u Hrvatskoj, zašto Hrvatska ne bi mogla promicati i skrbiti za interese Rusije u BiH. Jesu li to „europske vrijednosti“, usput pokupljene od Putina, Orbana, koje promiče Hrvatska i njena vazalska ekspozitura u BiH predvođena Draganom Čovićem?!
kopirano iz slobodne bosne
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#13454 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
jazzer wrote:Mnogo su kurceviti za nekoga cije ostvarenje politickih zelja u parlamentu ovisi o rukama Bosnjaka.
Ne mislim da je ovo sto rade pravi nacin ali hajd', neka pokusaju.
Samo se bojim da ce kroz neko vrijeme doci do toga da ce reci ''pa eto, nismo mi to
tako mislili..nije nasa zelja bila..hajde da se dogovorimo u parlamentu, da razgovaramo bez ultimatuma''..
KGK ce onda doci u ''prijateljsku'' posjetu BiH ne bi li malo smirila strasti i sl.
A dok do toga ne dodje, na zalost, trpice opet BiH i ljudi u njoj.
Odbice im se od glavu kada tada...
-
Mirza007
- Posts: 2753
- Joined: 02/04/2014 23:26
#13455 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
?Hafis wrote:Koliko znam, od poturica nema niti jedan u ovom bloku. Možda jedan-dva slučaja u ovim hrvatskim čistim i nečistim pravaškim strankama, zaostala još iz vremena HOS-aKejn wrote:http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/606 ... zbore.html
I za ovo će im biti krive poturice iz Džalajlabada
Last edited by Mirza007 on 21/09/2017 15:20, edited 1 time in total.
-
Mirza007
- Posts: 2753
- Joined: 02/04/2014 23:26
#13456 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Mirza007 wrote:Opa Miki. Nervozna reakcija.Hafis wrote:Koliko znam, od poturica nema niti jedan u ovom bloku. Možda jedan-dva slučaja u ovim hrvatskim čistim i nečistim pravaškim strankama, zaostala još iz vremena HOS-aKejn wrote:http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/606 ... zbore.html
I za ovo će im biti krive poturice iz Džalajlabada
- pici
- Posts: 46387
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#13458 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
BHCluster, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Mirza007, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
mOk3, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Jedna mala digresija, u stvari više apel: dajte ljudi molim vas, obratite ponekad malo pažnje i ovim prašinarima...odgovorite im ponekad na post, pohvalite ih, komentirajte.
Ako i nisu baš pretjerano inteligentni, niti nešto posebno pismeni ili interesantni, ipak su to ljudska bića, članovi foruma i zaslužuju našu pažnju.
Hajdemo ljudi, malo empatije, nek nas ljubav spaja
Display this post.
Mirza007, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
mOk3, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Jedna mala digresija, u stvari više apel: dajte ljudi molim vas, obratite ponekad malo pažnje i ovim prašinarima...odgovorite im ponekad na post, pohvalite ih, komentirajte.
Ako i nisu baš pretjerano inteligentni, niti nešto posebno pismeni ili interesantni, ipak su to ljudska bića, članovi foruma i zaslužuju našu pažnju.
Hajdemo ljudi, malo empatije, nek nas ljubav spaja
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#13459 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ne znam sta je ofucanije: tvoje laprdanje ili tvoja pojava.Hafis wrote: Jedna mala digresija, u stvari više apel: dajte ljudi molim vas, obratite ponekad malo pažnje i ovim prašinarima...odgovorite im ponekad na post, pohvalite ih, komentirajte.
Ako i nisu baš pretjerano inteligentni, niti nešto posebno pismeni ili interesantni, ipak su to ljudska bića, članovi foruma i zaslužuju našu pažnju.
Hajdemo ljudi, malo empatije, nek nas ljubav spaja
- pici
- Posts: 46387
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#13461 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Moje omiljene novine. Inače ovdje kada stignu u kiosk, to raja razgrabe što si reko sternokleidomastoideussmjesko071 wrote:Piše: SENAD AVDIĆ
bla bla bla bla bla
kopirano iz slobodne bosne
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#13462 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Evo mi ga - moj osobni staklerseln wrote:Ne znam sta je ofucanije: tvoje laprdanje ili tvoja pojava.Hafis wrote: Jedna mala digresija, u stvari više apel: dajte ljudi molim vas, obratite ponekad malo pažnje i ovim prašinarima...odgovorite im ponekad na post, pohvalite ih, komentirajte.
Ako i nisu baš pretjerano inteligentni, niti nešto posebno pismeni ili interesantni, ipak su to ljudska bića, članovi foruma i zaslužuju našu pažnju.
Hajdemo ljudi, malo empatije, nek nas ljubav spaja
Što ovo kasniš danas
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#13464 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ovo je za trajni ban.Hafis wrote:Koliko znam, od poturica nema niti jedan u ovom bloku. Možda jedan-dva slučaja u ovim hrvatskim čistim i nečistim pravaškim strankama, zaostala još iz vremena HOS-aKejn wrote:http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/606 ... zbore.html
I za ovo će im biti krive poturice iz Džalajlabada
-
dert
- Posts: 6570
- Joined: 28/09/2011 07:35
- Location: dert
#13465 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Hafis wrote:Koliko znam, od poturica nema niti jedan u ovom bloku. Možda jedan-dva slučaja u ovim hrvatskim čistim i nečistim pravaškim strankama, zaostala još iz vremena HOS-aKejn wrote:http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/606 ... zbore.html
I za ovo će im biti krive poturice iz Džalajlabada
tesko tebi , tesko tebi i opet teko tebi
i ne zajebaji se vise , elektro sokove vise ne mozes podnijeti
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#13466 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
a sto volim@ haf'zu dati samarcinu vise nego kruha pojesti 
-
incognito071
- Posts: 1391
- Joined: 24/08/2007 10:34
#13467 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
A slika mu je najjaca
Mix Sinana Sakica i Senada Avdica
ko da je juce iz Anadolije stigao
Mix Sinana Sakica i Senada Avdica
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#13468 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
mislis ima TR krvi u sebi ??incognito071 wrote:A slika mu je najjaca![]()
Mix Sinana Sakica i Senada Avdicako da je juce iz Anadolije stigao
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#13469 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ne razumijem zašto ulazite u raspravu sa tzv. doturom, vidite da od muke skviči po čitav dan.Hafis wrote:Koliko znam, od poturica nema niti jedan u ovom bloku. Možda jedan-dva slučaja u ovim hrvatskim čistim i nečistim pravaškim strankama, zaostala još iz vremena HOS-aKejn wrote:http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/606 ... zbore.html
I za ovo će im biti krive poturice iz Džalajlabada
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#13470 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Smaranje svijetine glupostima, valjanje u kaljuzi i skretanje paznje od onog sto slijedi.Alfons Kauders wrote:Takodjer.SaraFina wrote:Sijem istinu. Ateisica sam. Dakle ne postoji 0% šanse da branim paradžemate. Ni Islam kao religiju.
Branim svoj narod i to je moje lično pravo.
Krivci za kulminaciju medjunacionalne netrepeljivosti u porastu su :
RH i Kolinda G.K
I HDZ i Dragan Čović.
Kome nesto smeta, nek se zali odgovornim.
Todoric je zabio ekser dvadesetku u mrtvacki sanduk Hrvatskoj, ostaje samo dobra svapska volja,
pardon, rasprodaja obale.
Ameriku umalo Enron nije dokrajcio, jedva se iscupase i pored stamparije valute koju ostatak svijeta htio nehtio mora koristiti, plus sila. Ogrni se zastavom, urlikni za dom, i do prvog paba u Dablinu da peres tanjire. Gotovo je to.
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
#13471 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Kako su to zvali tada "pravo prve bračne noći"...mO k3 wrote:mislis ima TR krvi u sebi ??incognito071 wrote:A slika mu je najjaca![]()
Mix Sinana Sakica i Senada Avdicako da je juce iz Anadolije stigao
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#13472 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
@he1972
ko ulaz sa njim u raspravu ??
Samo mazohisti , ja ga ne jebem vise ni 5 %
ko ulaz sa njim u raspravu ??
Samo mazohisti , ja ga ne jebem vise ni 5 %
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#13473 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Fudo387 wrote:
Smaranje svijetine glupostima, valjanje u kaljuzi i skretanje paznje od onog sto slijedi.
Todoric je zabio ekser dvadesetku u mrtvacki sanduk Hrvatskoj, ostaje samo dobra svapska volja,
pardon, rasprodaja obale.
Ameriku umalo Enron nije dokrajcio, jedva se iscupase i pored stamparije valute koju ostatak svijeta htio nehtio mora koristiti, plus sila. Ogrni se zastavom, urlikni za dom, i do prvog paba u Dablinu da peres tanjire. Gotovo je to.
Latini misle da su vicevi o Muji i Fati zbilja. Pa našli svoje ekonomske i političke propuste da vade preko naših ledja.
Postaju polako smorniji od Srba sa tim glumatanjem supernacije.
Na margini balkanske kaljuže, beznačajni u konfliktu sa svim susjedima i susjedima susjeda
U očima svakog iole normalnog čovjeka u EU ovim gestovima i huškačkom retorikom prema bosanskohercegovačkim muslimanima pali su na samo dno. Ne mogu dalje.
Njeni hinjski pokušaji su debilizam, nisu četrdesete i nije NDH a ni Bošnjaci nisu evropski Židovi.
Ali dobro je znati s kim čovjek ima posla. Da im se pruži prilika. ...
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#13474 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Samo iskulirati, bez teskih rijeci i uplitanja u konflikt.SaraFina wrote:Fudo387 wrote:
Smaranje svijetine glupostima, valjanje u kaljuzi i skretanje paznje od onog sto slijedi.
Todoric je zabio ekser dvadesetku u mrtvacki sanduk Hrvatskoj, ostaje samo dobra svapska volja,
pardon, rasprodaja obale.
Ameriku umalo Enron nije dokrajcio, jedva se iscupase i pored stamparije valute koju ostatak svijeta htio nehtio mora koristiti, plus sila. Ogrni se zastavom, urlikni za dom, i do prvog paba u Dablinu da peres tanjire. Gotovo je to.
Latini misle da su vicevi o Muji i Fati zbilja. Pa našli svoje ekonomske i političke propuste da vade preko naših ledja.
Postaju polako smorniji od Srba sa tim glumatanjem supernacije.
Na margini balkanske kaljuže, beznačajni u konfliktu sa svim susjedima i susjedima susjeda"kraljica Balkana" preko bošnjačkih glava i islamofobije traži alibi za svoje propuste i propuste Dragana Čovića.
U očima svakog iole normalnog čovjeka u EU ovim gestovima i huškačkom retorikom prema bosanskohercegovačkim muslimanima pali su na samo dno. Ne mogu dalje.
Njeni hinjski pokušaji su debilizam, nisu četrdesete i nije NDH a ni Bošnjaci nisu evropski Židovi.
Ali dobro je znati s kim čovjek ima posla. Da im se pruži prilika. ...
Za sve ima zakonska procedura, svaki spor prijaviti nadleznim organima i polako.
U medjuvremenu organizovati manifestacije koje pozivaju na mir i prijateljstvo.
Recimo, festival "Dani prijateljstva Bosne i Amerike", ili, "Njemacka nas teski jaran"...free tufahije sedam dana za svakog Svabu i Amerikanca.
- SaraFina
- Posts: 24422
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#13475 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Naravno. Pa bar mi u Sarajstanu smo usavršili to razvijanje prijateljstva i strane ambasade, odnosno njihovi namještenici zato nam i jesu skloni 
Misle budale da će se neki Mujo raznijeti. Da mogu potvrditi da imaju posla s džihadlijama.
Samo pite, ćevapi i tufahije za naše drage prijatelje in USA i De
Misle budale da će se neki Mujo raznijeti. Da mogu potvrditi da imaju posla s džihadlijama.
Samo pite, ćevapi i tufahije za naše drage prijatelje in USA i De


