Pa nije drugi svjetski rat da prodje fašizam neopaženo, postoji internet i mediji. Neće o Hrvatskoj pisati svakodnevno kad nije bitna zemlja. Zapad konstatovao razvoj događaja i društvenu klimu, ali nema razloga za uznemiravanje, jer još jedno pleme sa zastavama sa Balkana s opadajućim demografski potencijalom teško da je razlog za pridavanje više pažnje.volta dzontra wrote:godisnje se u dnevnoj novini objavi 150 000 clanaka. kad dopsinik iz Beograda utrti jedan clanak o RH svaka tri mjeeeca to nije "cijela EU pise o bla bla"Drvosjeca iz Dejcica wrote:DW i Neue Zürcher Zeitung sopadaju u taj domen Blica i Kurira?volta dzontra wrote:
Jao mediji u EU... pa hebote eto vas ko srednjoskolske polaznice seminara o ljudskkm pravima...
Da ti kratko objasnim. Ljubavnik nekog aktivista iz udruge Zagreb je nas ili slicne sljaka ko radnik na lizing u nekoj regonalnoj novini u EU pa mi se izjada na skajpu i rto clanka. onda ovaj iz ZG nagovori nekog klikbajtera u jutarnjem da to prenese. Pratis li ti uopce relevantne medije u EU. Pored Katalonije, Poljske, Madjara,brexita, izbora u Njemackoj, tehnoloskih pitanja, auto industrije vijesti o RH fasizmu su na razini "poskupio krompir"
bolan skini se Blica, Kurira i slicnih
znaci ne kazem da se ne pojavi povremeno od stotina tisuca clanaka u EU neki u Hrvatskoj. To sto blicevi i kuriri od toga stvaraju drame a lokalni geopoliticari se lijepe na budalastine i izvlace zakljucke da je RH propala u EU i Nato je prezabavno
Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#13426 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#13427 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Dakle taj problem ne postoji već je to sve ujdurma Beograda. Hm...interesantno.volta dzontra wrote:godisnje se u dnevnoj novini objavi 150 000 clanaka. kad dopsinik iz Beograda utrti jedan clanak o RH svaka tri mjeeeca to nije "cijela EU pise o bla bla"Drvosjeca iz Dejcica wrote:DW i Neue Zürcher Zeitung sopadaju u taj domen Blica i Kurira?volta dzontra wrote:
Jao mediji u EU... pa hebote eto vas ko srednjoskolske polaznice seminara o ljudskkm pravima...
Da ti kratko objasnim. Ljubavnik nekog aktivista iz udruge Zagreb je nas ili slicne sljaka ko radnik na lizing u nekoj regonalnoj novini u EU pa mi se izjada na skajpu i rto clanka. onda ovaj iz ZG nagovori nekog klikbajtera u jutarnjem da to prenese. Pratis li ti uopce relevantne medije u EU. Pored Katalonije, Poljske, Madjara,brexita, izbora u Njemackoj, tehnoloskih pitanja, auto industrije vijesti o RH fasizmu su na razini "poskupio krompir"
bolan skini se Blica, Kurira i slicnih
znaci ne kazem da se ne pojavi povremeno od stotina tisuca clanaka u EU neki u Hrvatskoj. To sto blicevi i kuriri od toga stvaraju drame a lokalni geopoliticari se lijepe na budalastine i izvlace zakljucke da je RH propala u EU i Nato je prezabavno
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#13428 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
I koliko god pricao s njima, sta god da se desi, cak i teroristicki napadi...
Niko nece reci jednu jedinu rijec protiv HDZ, Covica ili Kolinde.
Niko.
Nikad.

Kriv Beograd, Sarajevo, Ljubljana, a i oni supci Madjari se nesto javljaju... Svi budale, samo Kolinda, Plenki i Covic bezgresni i cisti, par stepenica iznad Krista...
Niko nece reci jednu jedinu rijec protiv HDZ, Covica ili Kolinde.
Niko.
Nikad.
Kriv Beograd, Sarajevo, Ljubljana, a i oni supci Madjari se nesto javljaju... Svi budale, samo Kolinda, Plenki i Covic bezgresni i cisti, par stepenica iznad Krista...
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#13429 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ništa im ne bi poručio. Hoće ljudi u maticu Hrvatsku i to je to - nemam ništa protiv. Kao što nemam ništa protiv evropskih vrijednosti i da iste žive svakodnevno po gradovima širom EU. Poštujem tuđe izbore, legitimnu volju i konsenzus.Hafis wrote:Shvaćam. A što bi im vi poručili?oakville wrote:
Šta ima da poručuje, poručio im je već Čović da se presele, i da se predstavnici hrvatske dijaspore unutar BiH biraju iz onog dijela zapadne Hercegovine koji se još uvijek ne nalazi u Njemačkoj. I to je to, i tako to treba i prihvatiti.
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
#13430 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
volta dzontra wrote:
jarane jesi li ti bacio pogled na popis koji je objavio Velimir Jukic. Realno hrvati su na podrucjima gdje nije bilo hvoa debelo ispod 5%.
Pa gdje bi taj HVO akone gdje su Hrvati kakva je smisao onda tog HVO-a, a da to se zove UZP.
- Kejn
- Posts: 2630
- Joined: 24/09/2016 12:24
- Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu
#13431 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ovaj Voltra je poznat po tome da amnestira sve što HDZ radi u Bosni. Čovjek ko "po zadatku". Bosanski Hrvati sutra kada proglase HZHZB Voltra će nas uvjeravati: "Šta je vama u Sarajevu, pa šta vas to zanima berite svoju brigu. Gledajte kako da dobijte vodu i da zaposlite mlade da se ne odseljavaju"
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#13432 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Lincoln je po meni najobjektivniji.Kejn wrote:Ovaj Voltra je poznat po tome da amnestira sve što HDZ radi u Bosni. Čovjek ko "po zadatku". Bosanski Hrvati sutra kada proglase HZHZB Voltra će nas uvjeravati: "Šta je vama u Sarajevu, pa šta vas to zanima berite svoju brigu. Gledajte kako da dobijte vodu i da zaposlite mlade da se ne odseljavaju"
Voltra, doktor i labud...
Recimo da sumnjam da imaju neke veze s stozernom strankom i crkvom.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#13433 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Pa i jest tako. Svaka mu je k'o iz Musafa.Kejn wrote:Ovaj Voltra je poznat po tome da amnestira sve što HDZ radi u Bosni. Čovjek ko "po zadatku". Bosanski Hrvati sutra kada proglase HZHZB Voltra će nas uvjeravati: "Šta je vama u Sarajevu, pa šta vas to zanima berite svoju brigu. Gledajte kako da dobijte vodu i da zaposlite mlade da se ne odseljavaju"
Gledate kako ćete uvaliti hrvastske fikuse u vlast, a nemate vode u 21. stoljeću a i bijela kuga i tu polako kuca na vrata.
- Kejn
- Posts: 2630
- Joined: 24/09/2016 12:24
- Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu
#13434 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Linkolna za člana predsjedništva 2018-teAlfons Kauders wrote:Lincoln je po meni najobjektivniji.Kejn wrote:Ovaj Voltra je poznat po tome da amnestira sve što HDZ radi u Bosni. Čovjek ko "po zadatku". Bosanski Hrvati sutra kada proglase HZHZB Voltra će nas uvjeravati: "Šta je vama u Sarajevu, pa šta vas to zanima berite svoju brigu. Gledajte kako da dobijte vodu i da zaposlite mlade da se ne odseljavaju"
Voltra, doktor i labud...
Recimo da sumnjam da imaju neke veze s stozernom strankom i crkvom.
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#13435 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Tako je Hafise, u takvoj atmosferi nijedan legitimni Hrvat koji zna gdje pripada neće dvoumiti ni časa šta mu je zadatak. Putovnica i majka Hrvatska/EU. Šta će među tim muslićima primitivcima.Hafis wrote:Pa i jest tako. Svaka mu je k'o iz Musafa.Kejn wrote:Ovaj Voltra je poznat po tome da amnestira sve što HDZ radi u Bosni. Čovjek ko "po zadatku". Bosanski Hrvati sutra kada proglase HZHZB Voltra će nas uvjeravati: "Šta je vama u Sarajevu, pa šta vas to zanima berite svoju brigu. Gledajte kako da dobijte vodu i da zaposlite mlade da se ne odseljavaju"
Gledate kako ćete uvaliti hrvastske fikuse u vlast, a nemate vode u 21. stoljeću a i bijela kuga i tu polako kuca na vrata.
- Kejn
- Posts: 2630
- Joined: 24/09/2016 12:24
- Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu
#13436 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Al zato kod vas cvjetaju ruže, pa vas godišnje bude manje oko 15 hiljada... Mir barem kritikujemo ove naše, za razliku od vas. Ja mislim ti ćeš braniti Čovića i kada vas proglase nacionalnom manjinom...Hafis wrote:Pa i jest tako. Svaka mu je k'o iz Musafa.Kejn wrote:Ovaj Voltra je poznat po tome da amnestira sve što HDZ radi u Bosni. Čovjek ko "po zadatku". Bosanski Hrvati sutra kada proglase HZHZB Voltra će nas uvjeravati: "Šta je vama u Sarajevu, pa šta vas to zanima berite svoju brigu. Gledajte kako da dobijte vodu i da zaposlite mlade da se ne odseljavaju"
Gledate kako ćete uvaliti hrvastske fikuse u vlast, a nemate vode u 21. stoljeću a i bijela kuga i tu polako kuca na vrata.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#13437 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Hrvatski puk i jeste u kurcu jer mu shaneri sa titulom "doktora" objasnjavaju neke stvari.volta dzontra wrote:
Doktor ti moze objasniti dijagnozu stanja "svi oko mene krivi i neprijatelji samo ja mala nevina zrtva u zlom svijetu"
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#13438 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Tad jos vise...jer morat ce nekom ljubiti ruku za malo sadakeKejn wrote:Al zato kod vas cvjetaju ruže, pa vas godišnje bude manje oko 15 hiljada... Mir barem kritikujemo ove naše, za razliku od vas. Ja mislim ti ćeš braniti Čovića i kada vas proglase nacionalnom manjinom...Hafis wrote:Pa i jest tako. Svaka mu je k'o iz Musafa.Kejn wrote:Ovaj Voltra je poznat po tome da amnestira sve što HDZ radi u Bosni. Čovjek ko "po zadatku". Bosanski Hrvati sutra kada proglase HZHZB Voltra će nas uvjeravati: "Šta je vama u Sarajevu, pa šta vas to zanima berite svoju brigu. Gledajte kako da dobijte vodu i da zaposlite mlade da se ne odseljavaju"
Gledate kako ćete uvaliti hrvastske fikuse u vlast, a nemate vode u 21. stoljeću a i bijela kuga i tu polako kuca na vrata.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#13439 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Kakve bolan fikuse? Covic fikus? Jer on ce biti vlast i 2019, a i sad je, ako se ne varam.Hafis wrote:Pa i jest tako. Svaka mu je k'o iz Musafa.Kejn wrote:Ovaj Voltra je poznat po tome da amnestira sve što HDZ radi u Bosni. Čovjek ko "po zadatku". Bosanski Hrvati sutra kada proglase HZHZB Voltra će nas uvjeravati: "Šta je vama u Sarajevu, pa šta vas to zanima berite svoju brigu. Gledajte kako da dobijte vodu i da zaposlite mlade da se ne odseljavaju"
Gledate kako ćete uvaliti hrvastske fikuse u vlast, a nemate vode u 21. stoljeću a i bijela kuga i tu polako kuca na vrata.
Nema bolan vise Komsica, Zlatka i ugrozbe, niti ce ih biti. Nema izgovora. Pomogli ste SDA da pomete konkurente, i vise se necete moci vaditi na zloceste gradzane, Sejde i platforme.
S SDA ste vezali zastave 1990, a godinama prizivali Fahru. Sad ih imate, ali zato nemate nikog drugog ko ce s vama. Onda se odlucite zakuhati i s SDA, i opet kukate o nekakvim fikusima, dok ste na vlasti i dok po Hercegovini zaposlavate stotine stranackih i rodjackih kadrova na budzetsku sisu.
Nema ba ni fikusa ni gradZana, samo HDZ i SDA, legitimni i podrzani od strane crkve i IZ... Mozda vam se pridruzi i SBB, ako bude potreban (i ako se Fahri ne bude islo u zatvor).
Sad razvezujte zastave kako znate i umijete. Ima da vam dodju glave ko svilen gajtan, i ovim sarajlijama, i vama s kamenjara.
Zasto birati fikuse kad mozemo sjediti po strani jesti kokice?
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#13440 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
U izboru izmedju Covica i Komsica, i stoke im u strankama, Lincoln ne da bi bio bolji kandidat, vec bi mu kolektivno trebali podudlat da se kandiduje, u znak zahvalnosti.Kejn wrote:Linkolna za člana predsjedništva 2018-teAlfons Kauders wrote:Lincoln je po meni najobjektivniji.Kejn wrote:Ovaj Voltra je poznat po tome da amnestira sve što HDZ radi u Bosni. Čovjek ko "po zadatku". Bosanski Hrvati sutra kada proglase HZHZB Voltra će nas uvjeravati: "Šta je vama u Sarajevu, pa šta vas to zanima berite svoju brigu. Gledajte kako da dobijte vodu i da zaposlite mlade da se ne odseljavaju"
Voltra, doktor i labud...
Recimo da sumnjam da imaju neke veze s stozernom strankom i crkvom.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#13441 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Hoće samo da nas Bošnjake zbune...
OTPOR ČOVIĆU I HDZ-U BIH: Opozicione hrvatske stranke formiraju blok za opće izbore
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/606 ... zbore.html
OTPOR ČOVIĆU I HDZ-U BIH: Opozicione hrvatske stranke formiraju blok za opće izbore
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/606 ... zbore.html
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#13442 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Jednacina je valjada jednostavna ili će se promjeniti izborni zakon gdje će se poštovati sejdic/Finci ili vam opet biramo predstavnika , drugog izbora nemate
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#13443 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Logika ti je, vam' ko u Hrvata... pa ako su u nekom mjestu bili vecina, mislis da je smjela postojati neka druga vojna sila osim HVO?volta dzontra wrote:
jarane jesi li ti bacio pogled na popis koji je objavio Velimir Jukic. Realno hrvati su na podrucjima gdje nije bilo hvoa debelo ispod 5%.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#13444 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Da hoće ublehaši iz tzv. ljevice kandidovat Slavu Kukića pa da sva Kalesija, Teočak, Šerići, Gračanica, Ilijaš i najveći dio Dobrinje glasa, pa da seeee igraaaamooOoOoooo
OooOOooOO
oOoooOOO
OooOOooOO
oOoooOOO
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#13445 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Samo kukica /)arzuhal wrote:Da hoće ublehaši iz tzv. ljevice kandidovat Slavu Kukića pa da sva Kalesija, Teočak, Šerići, Gračanica, Ilijaš i najveći dio Dobrinje glasa, pa da seeee igraaaamooOoOoooo
OooOOooOO
oOoooOOO
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#13446 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Mnogo su kurceviti za nekoga cije ostvarenje politickih zelja u parlamentu ovisi o rukama Bosnjaka.
Ne mislim da je ovo sto rade pravi nacin ali hajd', neka pokusaju.
Samo se bojim da ce kroz neko vrijeme doci do toga da ce reci ''pa eto, nismo mi to
tako mislili..nije nasa zelja bila..hajde da se dogovorimo u parlamentu, da razgovaramo bez ultimatuma''..
KGK ce onda doci u ''prijateljsku'' posjetu BiH ne bi li malo smirila strasti i sl.
A dok do toga ne dodje, na zalost, trpice opet BiH i ljudi u njoj.
Ne mislim da je ovo sto rade pravi nacin ali hajd', neka pokusaju.
Samo se bojim da ce kroz neko vrijeme doci do toga da ce reci ''pa eto, nismo mi to
tako mislili..nije nasa zelja bila..hajde da se dogovorimo u parlamentu, da razgovaramo bez ultimatuma''..
KGK ce onda doci u ''prijateljsku'' posjetu BiH ne bi li malo smirila strasti i sl.
A dok do toga ne dodje, na zalost, trpice opet BiH i ljudi u njoj.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#13447 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Jude.arzuhal wrote:Hoće samo da nas Bošnjake zbune...![]()
OTPOR ČOVIĆU I HDZ-U BIH: Opozicione hrvatske stranke formiraju blok za opće izbore
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/606 ... zbore.html
Potrudimo se da ih svi zovu tim imenom.
Samo HDZ ima legitimitet, sve drugo je izdaja.
- Kejn
- Posts: 2630
- Joined: 24/09/2016 12:24
- Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu
#13448 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/606 ... zbore.html
I za ovo će im biti krive poturice iz Džalajlabada
I za ovo će im biti krive poturice iz Džalajlabada
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#13449 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Jebat ga. Zato im osta država na upravljanje.oakville wrote:Tako je Hafise, u takvoj atmosferi nijedan legitimni Hrvat koji zna gdje pripada neće dvoumiti ni časa šta mu je zadatak. Putovnica i majka Hrvatska/EU. Šta će među tim muslićima primitivcima.Hafis wrote:Pa i jest tako. Svaka mu je k'o iz Musafa.Kejn wrote:Ovaj Voltra je poznat po tome da amnestira sve što HDZ radi u Bosni. Čovjek ko "po zadatku". Bosanski Hrvati sutra kada proglase HZHZB Voltra će nas uvjeravati: "Šta je vama u Sarajevu, pa šta vas to zanima berite svoju brigu. Gledajte kako da dobijte vodu i da zaposlite mlade da se ne odseljavaju"
Gledate kako ćete uvaliti hrvastske fikuse u vlast, a nemate vode u 21. stoljeću a i bijela kuga i tu polako kuca na vrata.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#13450 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Koliko znam, od poturica nema niti jedan u ovom bloku. Možda jedan-dva slučaja u ovim hrvatskim čistim i nečistim pravaškim strankama, zaostala još iz vremena HOS-aKejn wrote:http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/606 ... zbore.html
I za ovo će im biti krive poturice iz Džalajlabada
