Hong Kong zakon, a rekord mi je inace 4 dana iz 2015-e
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
-
niho92
- Posts: 576
- Joined: 05/09/2012 14:29
#13426 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Poslato 10-og, i gledam tamo na 17 track pokazuje od juce napustilo Hong Kong, slucajno odem na stranicu BH pošte, kad ono 'izmjenicna pošta'
Hong Kong zakon, a rekord mi je inace 4 dana iz 2015-e
Hong Kong zakon, a rekord mi je inace 4 dana iz 2015-e
-
rtldanas
- Posts: 87
- Joined: 28/11/2016 20:25
#13427 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
jel se ikome dogodilo da carina ne dopušta ulazak naručenog predmeta u zemlju iz razloga što u sebi ima magent ?
prodavac mi jučer šalje poruku da mi ne može poslati predmet (radi se preklopnoj maski za mobitel) jer kao naša carina ne dopušta ulazak predmeta u zemlju jer je previše "magentičan"... wtf
prodavac mi jučer šalje poruku da mi ne može poslati predmet (radi se preklopnoj maski za mobitel) jer kao naša carina ne dopušta ulazak predmeta u zemlju jer je previše "magentičan"... wtf
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13428 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Da. Samo naručuj.jao_situacije wrote:treba mi savjet, hoćul pokušavati da naručim neku kozmetiku ispod 50 km, ili ne ?
jesu li išta riješili ?
Nisu još riješili, a nemoj se brinuti previše oko toga. Svejedno ti je manje od 50 KM.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13429 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
pa možda je bilo problema u nekim drugim zemljama u evropi, pa sad neće da šalje nikako.rtldanas wrote:jel se ikome dogodilo da carina ne dopušta ulazak naručenog predmeta u zemlju iz razloga što u sebi ima magent ?![]()
prodavac mi jučer šalje poruku da mi ne može poslati predmet (radi se preklopnoj maski za mobitel) jer kao naša carina ne dopušta ulazak predmeta u zemlju jer je previše "magentičan"... wtf
naruči istu stvar od drugog prodavača.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13430 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
tačno tako. ali pošto su rekli "još par dana", treba pričekati do sljedeće sedmice. Ali ako onda ne bude gotovo, onda će biti očigledno da zavlače javnost i trebamo se svi opet pokrenuti,Saka wrote:Ima da hoće, treba izvršiti ponovo pritisak kao i prvi put. A ne klepiti ušima. S moje strane ću zvati ponovo sljedeće sedmice i objaviti opet ne nekim od medija.
Imali smo strpljenja, čekali smo 10 dana, slagali ste. Sad više nema zajebancije.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
- Running
- Posts: 301
- Joined: 01/01/2017 19:57
#13431 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jedino se moze desiti ako je veci paket da zaglavi na carini duzi period, iako je manje od 50 BAM.victom wrote:Da. Samo naručuj.jao_situacije wrote:treba mi savjet, hoćul pokušavati da naručim neku kozmetiku ispod 50 km, ili ne ?
jesu li išta riješili ?
Nisu još riješili, a nemoj se brinuti previše oko toga. Svejedno ti je manje od 50 KM.
Dobro neko rece, razvlace pamet sa ovim zezancijama, ubijaju draz kupovanja. Izgubis nekako volju, jer ocekujes da ce trebati pola godine da stigne, u ovom kriznom periodu.
Dobro rece jahac, pomnozi sve sa 3, nikad se kod nas na vrijeme nista ni uradilo nije, vazda se cekaju zadnji rokovi. 2-3 mjeseca jbg, valja i testirati malo SW, sad je faza instalacije.
- spree
- Posts: 8675
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13432 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
pitao sam na temi carine, ali niko ne odgovara, pa da probam ovdje. da li se ista promijenilo oko carine kada se uvozi iz eu, odnosno narucuje iz eu otkad je stupio na snagu spp?
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13433 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ma ja mislim da se taj prodavac opekao o Bosnu ali kasno skontao da nije oznacio da ne salje tamo i onda te morao nekako odrtldanas wrote:jel se ikome dogodilo da carina ne dopušta ulazak naručenog predmeta u zemlju iz razloga što u sebi ima magent ?![]()
prodavac mi jučer šalje poruku da mi ne može poslati predmet (radi se preklopnoj maski za mobitel) jer kao naša carina ne dopušta ulazak predmeta u zemlju jer je previše "magentičan"... wtf
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#13434 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
mora ti roba imati EUR1 certifikat. Ako nema, nema veze sto uvlacis iz Eu.spree wrote:pitao sam na temi carine, ali niko ne odgovara, pa da probam ovdje. da li se ista promijenilo oko carine kada se uvozi iz eu, odnosno narucuje iz eu otkad je stupio na snagu spp?
- spree
- Posts: 8675
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13435 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
recimo kad bi imala? jel onda nema carine?_Reds_ wrote:mora ti roba imati EUR1 certifikat. Ako nema, nema veze sto uvlacis iz Eu.spree wrote:pitao sam na temi carine, ali niko ne odgovara, pa da probam ovdje. da li se ista promijenilo oko carine kada se uvozi iz eu, odnosno narucuje iz eu otkad je stupio na snagu spp?
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13436 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13437 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
mislis prođe 30 dana od krajnjeg roka isporuke ?epik wrote:Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13438 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Last edited by victom on 13/02/2021 05:28, edited 2 times in total.
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13439 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Krajnji rok isporuke je 30 dana od dana kad sam uplatio, jer nema TN, ni vrijeme isporuke.victom wrote:mislis prođe 30 dana od krajnjeg roka isporuke ?epik wrote:Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#13440 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
na paypalu je rok 180 dana pa ako si platio preko paypala, trke tamo da otvoris caseepik wrote:Krajnji rok isporuke je 30 dana od dana kad sam uplatio, jer nema TN, ni vrijeme isporuke.victom wrote:mislis prođe 30 dana od krajnjeg roka isporuke ?epik wrote:Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13441 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
jel to ebay-u na ili nešto drugo ?epik wrote:Krajnji rok isporuke je 30 dana od dana kad sam uplatio, jer nema TN, ni vrijeme isporuke.victom wrote:mislis prođe 30 dana od krajnjeg roka isporuke ?epik wrote:Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#13442 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nema carine, ali placas PDV, i mora ici preko speditera.spree wrote:recimo kad bi imala? jel onda nema carine?_Reds_ wrote:mora ti roba imati EUR1 certifikat. Ako nema, nema veze sto uvlacis iz Eu.spree wrote:pitao sam na temi carine, ali niko ne odgovara, pa da probam ovdje. da li se ista promijenilo oko carine kada se uvozi iz eu, odnosno narucuje iz eu otkad je stupio na snagu spp?
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13443 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ebayvictom wrote:
jel to ebay-u na ili nešto drugo ?
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13444 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
pa kako to da nema estimated delivery ?epik wrote:Ebayvictom wrote:
jel to ebay-u na ili nešto drugo ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:34, edited 2 times in total.
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13445 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Dobro si, to cu uraditi.holowey wrote: na paypalu je rok 180 dana pa ako si platio preko paypala, trke tamo da otvoris case
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#13446 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
a hoćel biti belaja jer je kozmetika, tj. krema ?Running wrote:Jedino se moze desiti ako je veci paket da zaglavi na carini duzi period, iako je manje od 50 BAM.victom wrote:Da. Samo naručuj.jao_situacije wrote:treba mi savjet, hoćul pokušavati da naručim neku kozmetiku ispod 50 km, ili ne ?
jesu li išta riješili ?
Nisu još riješili, a nemoj se brinuti previše oko toga. Svejedno ti je manje od 50 KM.
Dobro neko rece, razvlace pamet sa ovim zezancijama, ubijaju draz kupovanja. Izgubis nekako volju, jer ocekujes da ce trebati pola godine da stigne, u ovom kriznom periodu.
Dobro rece jahac, pomnozi sve sa 3, nikad se kod nas na vrijeme nista ni uradilo nije, vazda se cekaju zadnji rokovi. 2-3 mjeseca jbg, valja i testirati malo SW, sad je faza instalacije.
ne znam kako to klasificiraju jer nikad nisam naručivao ništa slično, obično sam neke stvarčice naručivao
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13447 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nema, pogotovo kad salju obicnom postom.victom wrote:pa kako to da nema estimated delivery ?epik wrote:Ebayvictom wrote:
jel to ebay-u na ili nešto drugo ?
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13448 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ni meni na dva proizvoda nije bilo estimated delivery i došla su 15-ak dana prije zadnjeg dana isporuke.victom wrote:pa kako to da nema estimated delivery ?epik wrote:Ebayvictom wrote:
jel to ebay-u na ili nešto drugo ?
Kad sam ih pitao zasto nema estimated delivery rekli su mi da je kineska nova godina i da niko ne radi
-
Mehemed
- Posts: 6199
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13449 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Stigle dvije danas, od 23.01. i od 01.02., mislim da nemam više niti jednu iz Januara, da su došle sve.
-
Mehemed
- Posts: 6199
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13450 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ti si to nešto pogriješio, rok je bar 45 dana od dana narudžbe ako nema procijenjeno vrijeme isporuke. Može biti jedino da ti neda otvoriti case jer ga prerano pokušaješ otvoriti. Ja za jedan predmet naručen 03.01. otvorio case 14.02. jer je seller nešto mudrovao a tracking pokazivao da je negdje u Kini i ja otvorim case i dobijem refund, 42 dana od narudžbe otvorio case, a nije bilo procijenjenog vremena dostave. Dan nakon toga taj tracking broj postane nevažeći, vjerovatno ovaj povukao pošiljku, nije mu to bilo ni teško kada nije tupavo ni krenula prema BiH.epik wrote:Krajnji rok isporuke je 30 dana od dana kad sam uplatio, jer nema TN, ni vrijeme isporuke.victom wrote:mislis prođe 30 dana od krajnjeg roka isporuke ?epik wrote:Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
