Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
niho92
Posts: 576
Joined: 05/09/2012 14:29

#13426 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by niho92 »

Poslato 10-og, i gledam tamo na 17 track pokazuje od juce napustilo Hong Kong, slucajno odem na stranicu BH pošte, kad ono 'izmjenicna pošta'
Hong Kong zakon, a rekord mi je inace 4 dana iz 2015-e :-D
rtldanas
Posts: 87
Joined: 28/11/2016 20:25

#13427 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by rtldanas »

jel se ikome dogodilo da carina ne dopušta ulazak naručenog predmeta u zemlju iz razloga što u sebi ima magent ? :-)
prodavac mi jučer šalje poruku da mi ne može poslati predmet (radi se preklopnoj maski za mobitel) jer kao naša carina ne dopušta ulazak predmeta u zemlju jer je previše "magentičan"... wtf
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13428 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

jao_situacije wrote:treba mi savjet, hoćul pokušavati da naručim neku kozmetiku ispod 50 km, ili ne ?

jesu li išta riješili ?
Da. Samo naručuj.
Nisu još riješili, a nemoj se brinuti previše oko toga. Svejedno ti je manje od 50 KM.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13429 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

rtldanas wrote:jel se ikome dogodilo da carina ne dopušta ulazak naručenog predmeta u zemlju iz razloga što u sebi ima magent ? :-)
prodavac mi jučer šalje poruku da mi ne može poslati predmet (radi se preklopnoj maski za mobitel) jer kao naša carina ne dopušta ulazak predmeta u zemlju jer je previše "magentičan"... wtf
pa možda je bilo problema u nekim drugim zemljama u evropi, pa sad neće da šalje nikako.
naruči istu stvar od drugog prodavača.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13430 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Saka wrote:Ima da hoće, treba izvršiti ponovo pritisak kao i prvi put. A ne klepiti ušima. S moje strane ću zvati ponovo sljedeće sedmice i objaviti opet ne nekim od medija.

Imali smo strpljenja, čekali smo 10 dana, slagali ste. Sad više nema zajebancije.

Sent from my iPhone using Tapatalk
tačno tako. ali pošto su rekli "još par dana", treba pričekati do sljedeće sedmice. Ali ako onda ne bude gotovo, onda će biti očigledno da zavlače javnost i trebamo se svi opet pokrenuti, :thumbup:
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
User avatar
Running
Posts: 301
Joined: 01/01/2017 19:57

#13431 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Running »

victom wrote:
jao_situacije wrote:treba mi savjet, hoćul pokušavati da naručim neku kozmetiku ispod 50 km, ili ne ?

jesu li išta riješili ?
Da. Samo naručuj.
Nisu još riješili, a nemoj se brinuti previše oko toga. Svejedno ti je manje od 50 KM.
Jedino se moze desiti ako je veci paket da zaglavi na carini duzi period, iako je manje od 50 BAM.


Dobro neko rece, razvlace pamet sa ovim zezancijama, ubijaju draz kupovanja. Izgubis nekako volju, jer ocekujes da ce trebati pola godine da stigne, u ovom kriznom periodu.

Dobro rece jahac, pomnozi sve sa 3, nikad se kod nas na vrijeme nista ni uradilo nije, vazda se cekaju zadnji rokovi. 2-3 mjeseca jbg, valja i testirati malo SW, sad je faza instalacije. 8-)
User avatar
spree
Posts: 8675
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13432 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

pitao sam na temi carine, ali niko ne odgovara, pa da probam ovdje. da li se ista promijenilo oko carine kada se uvozi iz eu, odnosno narucuje iz eu otkad je stupio na snagu spp?
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13433 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

rtldanas wrote:jel se ikome dogodilo da carina ne dopušta ulazak naručenog predmeta u zemlju iz razloga što u sebi ima magent ? :-)
prodavac mi jučer šalje poruku da mi ne može poslati predmet (radi se preklopnoj maski za mobitel) jer kao naša carina ne dopušta ulazak predmeta u zemlju jer je previše "magentičan"... wtf
Ma ja mislim da se taj prodavac opekao o Bosnu ali kasno skontao da nije oznacio da ne salje tamo i onda te morao nekako od :izet:
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#13434 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

spree wrote:pitao sam na temi carine, ali niko ne odgovara, pa da probam ovdje. da li se ista promijenilo oko carine kada se uvozi iz eu, odnosno narucuje iz eu otkad je stupio na snagu spp?
mora ti roba imati EUR1 certifikat. Ako nema, nema veze sto uvlacis iz Eu.
User avatar
spree
Posts: 8675
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13435 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

_Reds_ wrote:
spree wrote:pitao sam na temi carine, ali niko ne odgovara, pa da probam ovdje. da li se ista promijenilo oko carine kada se uvozi iz eu, odnosno narucuje iz eu otkad je stupio na snagu spp?
mora ti roba imati EUR1 certifikat. Ako nema, nema veze sto uvlacis iz Eu.
recimo kad bi imala? jel onda nema carine?
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13436 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13437 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

epik wrote:Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
mislis prođe 30 dana od krajnjeg roka isporuke ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13438 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

:sretan:
Last edited by victom on 13/02/2021 05:28, edited 2 times in total.
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13439 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

victom wrote:
epik wrote:Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
mislis prođe 30 dana od krajnjeg roka isporuke ?
Krajnji rok isporuke je 30 dana od dana kad sam uplatio, jer nema TN, ni vrijeme isporuke.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#13440 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by holowey »

epik wrote:
victom wrote:
epik wrote:Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
mislis prođe 30 dana od krajnjeg roka isporuke ?
Krajnji rok isporuke je 30 dana od dana kad sam uplatio, jer nema TN, ni vrijeme isporuke.
na paypalu je rok 180 dana pa ako si platio preko paypala, trke tamo da otvoris case
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13441 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

epik wrote:
victom wrote:
epik wrote:Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
mislis prođe 30 dana od krajnjeg roka isporuke ?
Krajnji rok isporuke je 30 dana od dana kad sam uplatio, jer nema TN, ni vrijeme isporuke.
jel to ebay-u na ili nešto drugo ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#13442 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

spree wrote:
_Reds_ wrote:
spree wrote:pitao sam na temi carine, ali niko ne odgovara, pa da probam ovdje. da li se ista promijenilo oko carine kada se uvozi iz eu, odnosno narucuje iz eu otkad je stupio na snagu spp?
mora ti roba imati EUR1 certifikat. Ako nema, nema veze sto uvlacis iz Eu.
recimo kad bi imala? jel onda nema carine?
Nema carine, ali placas PDV, i mora ici preko speditera.
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13443 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

victom wrote:
jel to ebay-u na ili nešto drugo ?
Ebay
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13444 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

epik wrote:
victom wrote:
jel to ebay-u na ili nešto drugo ?
Ebay
pa kako to da nema estimated delivery ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:34, edited 2 times in total.
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13445 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

holowey wrote: na paypalu je rok 180 dana pa ako si platio preko paypala, trke tamo da otvoris case
Dobro si, to cu uraditi.
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#13446 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jao_situacije »

Running wrote:
victom wrote:
jao_situacije wrote:treba mi savjet, hoćul pokušavati da naručim neku kozmetiku ispod 50 km, ili ne ?

jesu li išta riješili ?
Da. Samo naručuj.
Nisu još riješili, a nemoj se brinuti previše oko toga. Svejedno ti je manje od 50 KM.
Jedino se moze desiti ako je veci paket da zaglavi na carini duzi period, iako je manje od 50 BAM.


Dobro neko rece, razvlace pamet sa ovim zezancijama, ubijaju draz kupovanja. Izgubis nekako volju, jer ocekujes da ce trebati pola godine da stigne, u ovom kriznom periodu.

Dobro rece jahac, pomnozi sve sa 3, nikad se kod nas na vrijeme nista ni uradilo nije, vazda se cekaju zadnji rokovi. 2-3 mjeseca jbg, valja i testirati malo SW, sad je faza instalacije. 8-)
a hoćel biti belaja jer je kozmetika, tj. krema ?
ne znam kako to klasificiraju jer nikad nisam naručivao ništa slično, obično sam neke stvarčice naručivao
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13447 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

victom wrote:
epik wrote:
victom wrote:
jel to ebay-u na ili nešto drugo ?
Ebay
pa kako to da nema estimated delivery ?
Nema, pogotovo kad salju obicnom postom.
hava123
Posts: 1074
Joined: 24/12/2011 08:37

#13448 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

victom wrote:
epik wrote:
victom wrote:
jel to ebay-u na ili nešto drugo ?
Ebay
pa kako to da nema estimated delivery ?
Ni meni na dva proizvoda nije bilo estimated delivery i došla su 15-ak dana prije zadnjeg dana isporuke.
Kad sam ih pitao zasto nema estimated delivery rekli su mi da je kineska nova godina i da niko ne radi :zoka:
:lol:
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13449 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Stigle dvije danas, od 23.01. i od 01.02., mislim da nemam više niti jednu iz Januara, da su došle sve.
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13450 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

epik wrote:
victom wrote:
epik wrote:Prodje 30 dana od kupovine i sad ne mogu otvoriti slucaj...
mislis prođe 30 dana od krajnjeg roka isporuke ?
Krajnji rok isporuke je 30 dana od dana kad sam uplatio, jer nema TN, ni vrijeme isporuke.
Ti si to nešto pogriješio, rok je bar 45 dana od dana narudžbe ako nema procijenjeno vrijeme isporuke. Može biti jedino da ti neda otvoriti case jer ga prerano pokušaješ otvoriti. Ja za jedan predmet naručen 03.01. otvorio case 14.02. jer je seller nešto mudrovao a tracking pokazivao da je negdje u Kini i ja otvorim case i dobijem refund, 42 dana od narudžbe otvorio case, a nije bilo procijenjenog vremena dostave. Dan nakon toga taj tracking broj postane nevažeći, vjerovatno ovaj povukao pošiljku, nije mu to bilo ni teško kada nije tupavo ni krenula prema BiH.
Post Reply